OPROEP Alleen voor lekkerbekken! Margriet l Bloemschikcursus i afwezig NIEUWS uit de Kerken Uit de Historie Sommelsdijk ^vV' Aetv Openbare avond VBOK groot succes l f 2.95 10.00 3.95 10.00 Belasting betalen, maar niet teveel Hendrik Sturm J. C. van der Knoop-Gebraad 3.98 DEUCA, waar je 't lekker haalt! Samenzangavond Oprichtingsvergadering Triathlonvereniging Goeree Overflakkee ,W' FAMILIEBERICHTEN Anthonia Wilhelmina Bastiaantje schreef 4 verhalenbundels over het leven op Walcheren. Wie kan mij helpen aan één of meer van deze boeken o.a. 'En het leven gaat verder'. Reakties gaarne aan: Dr. H. Colijnlaan 6/155, 2283 XM Rijswijk Telefoon (070) 3 96 18 51 Ingezonden: JOHANNES HENDRIK VAN DEN BOLSEM AGAATH ARENSMAN-KRIJGSMAN J. J. Grinwis-Meyer 750 ml ROOMIJSTAART Cassata Zolang de voorraad strekt! Bloemen huis t De data zijn: 8 en 22 januari 12 en 29 februari 12 maart Bel snel Telefoon (01878) 23 23 orgel: Michel de Wit Dokter G. J. 0. Wieringa huisarts (V) Schilderij van Marius Richters in de raadszaal te Sommelsdijk J. L. Struijk In Zijn goedheid verblijdde de Heere, Die leven gaf en leven spaarde ons allen met de geboorte van een dochter en zusje Wij noemen haar Antonette C. Boer W. S. G. Boer-de Bruyn Annie. Willemijntje, Alie. Marien, Dirk. Betsy, Corina 13 oktober 1990 Bekadeweg 32, 3245 LL Sommelsdijk Zo klein als je bent zo groot is het wonder van leven. Niemand heeft je tot nu toe gekend behalve God. Hij heeft jou gegeven. Wij zijn dankbaar en blij dat God ons een dochter en zusje heeft toevertrouwd We noemen haar Sabine Peter en Sonja Koppenaal Linda Lennart 15 oktober 1990 Korteweegje 27 3247 BH Dirksland De op 4 oktober j.l. gehouden openbare avond van de VBOK (de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind) is een groot succes geweest, en heeft vele leden en nieuwe leden weer tevreden gesteld. De werkgroep Goeree-Overflakkee van de VBOK bestond namelijk 10 jaar en naar aanleiding darvan hield de werk groep een ledenwerfaktie in Sommels dijk en een openbare avond in „De Hoeksteen" te Middelhamis. De VBOK is een algemene vereniging die meisjes en vrouwen, die ongewenst zwanger zijn, hulp bieden. Positieve hulp in de vorm van een alternatief voor abortus-provocatus. Zij probeert dit doel te bereiken door hulpverlening aan ongewenst zwangeren en door voorlich ting op scholen, braderieën, verenigin gen en openbare avonden. Op de avond sprak als eerste mevr. drs. A. Hoek-van Kooten over: „Mag alles wat kan?" Zij legde zeer helder uiteen wast b.v. vruchtwateronderzoek, vlok kentest, echoscopie en reageerbuisbe vruchting inhoudt. Ze begon haar be toog met de vragen: „Wat doet een ouderpaar als zij zwanger zijn (man en vrouw worden samen zwanger, aldus mevr. Hoek) van een - mogelijk - gehan dicapt kind? Of als zij al een gehandi- Algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid werd hedenmiddag in het ziekenhuis te Dirksland van ons weggenomen mijn geliefde broer en onze oom in de leeftijd van 70 jaar. M. Hokke-van den Bolsem M. de Ruiter-Hokke C. de Ruiter P. van Kempen-Hokke W. van Kempen J. Hokke D. Hokke-de Kreek T. Hokke Ooltgensplaat, 15 oktober 1990 Correspondentie-adres: M. Hokke-van den Bolsem, Prunuslaan 56, 3257 XL Ooltgensplaat De crematie zal plaatsvinden woensdag 17 okto ber om 14.00 uur in het crematorium, Maeter- linckweg 101. Rotterdam-Zuid. Met droefheid namen wij kennis van het plotse ling overlijden van tante Haar zorgzaamheid en warme belangstelling voor ons zullen wij nooit vergeten. Zij was als een tweede moeder voor ons. Wij wensen oom Cees en de kinderen Gods troost en nabijheid toe in deze moeilijke tijd. Aad en Ada Krijgsman Gerda en Jan Kransse Anton en Ella Krijgsman t D.V. donderdag 18 oktober a.s. hoopt onze moe- der haar verjaardag te vieren. U kunt haar feliciteren in het Hervormd Vereni gingsgebouw'EbenHaëzer",Preekhillaan 3, Oud- dorp van 15.00-17.00 uur en 20.00-22.00 uur. Kinderen en kleinkinderen van Koolweg 18, Ouddorp capt kind hebben, en graag nog een kind zouden willen krijgen, welk(e) onder- zoek(en) kan dan gedaan worden, hoe wordt dat gedaan en waarom wordt dat gedaan? Als men vermoedt dat er iets niet in orde is met de baby wordt men doorverwezen voor een onderzoek. Maar zijn alle onderzoeken wel verantwoord? Of wordt er, als uit een onderzoek blijkt dat het kindje niet goed is, een abortus- provocatus geadviseerd? Dit zijn vaak zeer moeilijke en gecompliceerde kwes ties, en de vrouw moet daarom, vóórdat zij zich en haar baby aan een onderzoek onderwerpt, goed op de hoogte zijn gebracht van het hoe en waarom van dat onderzoek. Het menselijk leven begint n.l. bij de bevruchting, en vanaf die tijd heeft het recht op bescherming. Niet alleen van menselijke kant bezien - de rechten van de mens staan in hoog aan zien in ons land - maar ook van Gods kant bezien. God schiep dit leven. God heeft gezegd: „Gij zult niet doden", en daarom heeft dit ongeboren leven, hoe pril ook, recht op bescherming! Na mevr. Hoek kwam de heer W. Kok, kampagneleider en coördinator van de VBOK aan het woord. Hij riep een ieder hartstochtelijk op zijn of haar steun te geven aan de VBOK. Er worden jaarlijks zóveel kinderen door gered, vrouwen geholpen, maar ook jongelui voorge licht over het ongeboren leven. Het is - helaas - bittere noodzaak dat wij uw steun ontvangen, want hulp, voorlich ting en presentatie kosten veel geld! Hij besloot zijn oproep met het vertonen 500 ml BAVAROISES m diverse smaken met kleine schoonheidsfoutjesper bak 4 voor 1000 ml ROOMIJS mokka, hazelnoot, amarenen ijs proefproduktieper bak 3 voor voor 6 personenNU voor maar Geopend van 8.00-18.00 uur Maandagmorgen gesloten Vrijdagavond koopavond tot 20.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur geopend. Westhavendijk 43a, Dirksland Telefoon (01877) 19 68 Advertentie geldig t.e.m. 20 oktober 1990 met een 4 er is een middag, en een avondcursus. Voor deze bloemschikcursus kunt u zich nu opgeven. Het cursusgeld a 100,- voor de gehele cursus dient op de eerste middag of avond voldaan te worden. J van bekende psalmen afgewisseld met orgelspel. in de Ned. Herv. Kerk te Dreischor op D.V, 20 oktober Aanvang: 19.30 uur Toegang gratis (kollekte voor de onkosten). van maandag 22 oktober t.m. vrijdag 26 oktober Waarneming door de andere huisartsen te Middelhamis en Sommelsdijk. van een prachtig klankbeeld over het werk van de VBOK, wat tevens opriep een ieder die deze vereniging, die bewe zen heeft dat zij noodzakelijk is, te steunen! Aan het einde van de avond bleek dat er 21 nieuwe leden bij waren gekomen, waar we heel blij mee zijn! Onze werkgroep zit ook dringend verle gen om nieuwe werkgroepleden, vrijwil ligsters die achter onze doelstelling staan en met ons mee willen helpen om bekendheid aan de VBOK te geven op Goeree-Overflakkee. Wie hierover in formatie wil, of alsnog lid wil worden, kan één van onderstaande nummers bellen. Graag melden we ook nog even de opkomst van de avond; er waren 230 belangstellenden. Heel fijn! De totale opbrengst aan verkoop en giften is ruim ƒ900,-. Ook hiervoor onze hartelijke dank! Nogmaals heel hartelijk dank voor ieders medewerking en steun. Namens de werkgroep Goeree-Overflakkee, voorz.: Liesbeth Struik tel. (01877) 31 59 secr.: S. v.d. Heuvel tel. (01870)67 35 hulpverlening: tel. (01870) 55 47 óf (033) 62 02 44 Alg. tel. VBOK Amersfoort (033)63 82 12 Oproep aan alle triathlonatleten en alle anderen, die mee willen trainen, om een triathlonvereniging op Goeree Over flakkee op te richten. Belangstellenden zijn welkom op de Oprichtingsvergadering op 25 oktober a.s. 's avonds om 8 uur in de sporthal de Gooye te Dirksland. Wat mag je allemaal van deze vereniging verwachten: trainingen onder vakkundige begeleiding informatie over wedstrijden informatie over ontwikkelingen op medisch en technisch gebied korting op licenties voor wedstrijden die onder auspiciën van de NTB worden georganiseerd en.... gezelligheid. De zwemtraining 's zaterdagsmorgens van 8 tot 9 uur in het zwembad de Gooye zal alleen nog mogelijk zijn voor de leden van de vereniging. Een vertegenwoordiger van de Neder landse Triathlonbond zal op 25 oktober aanwezig zijn om ons te helpen alle hin dernissen te nemen. Zijn er onder u die bestuurlijke ervaring hebben en die mee willen helpen de ver eniging van de grond te tillen, geef u dan op als kandidaat bestuurslid bij M. Jelier, Hoflaan 34, Middelhamis, tel. (01870) 33 32. NED. HERV. KERK Bedankt voor Oudewater J. C. Schuurman te R'jssen- GEREE KERKEN Benoemd tot geestelijk verzorger van verpleeg- en ziekenhuis De Sionsberg te Dokkum S. Feenstra te Haulerwijk. Beroepen te Oostzaan (herv. geref federatie) drs. N. A. Kok, kand. te Koudekerk aan de Rijn; te Westmaas drs. C. Romkes, kand. aldaar. Aangenomen de benoeming tot geestelijk verzorger van verpleeg- en ziekenhuis De Sions berg te Dokkum S. Feenstra te Hauler wijk; naar Westmaas drs. C. Romkes, kand. aldaar; naar Boerakker A. Groe- newegen te Grootegast; naar Zaandam H. Favier te Capelle aan den IJssel; naar Sellingen drs. G. P. E. van Helden, kand. te Zwolle. Beroepbaarstelling drs. M. de Haan, Voltastraat 9, 1433 BL Kudelstaart, tel. (02977) 4 29 60; drs. C, Romkes, kand. te Westmaas. GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Vollenhove-Kadoelen D. W. L. Krol te Aduard; te Oldehove en te Hoogkerk (Gr.) J. J. Schreuder 1.1. zendingspred. te Curagao. verbonden aan de kerk van Rijnsburg, wonende te Bunschoten- Spakenburg; te Spakenburg-Zuid P. Niemeijer te Dordrecht. Bedankt voor Rotterdam-Oost A. van Houdt te Enschede-Noord. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Ulrum i.c.m. Lutjegast E. Everts, kand. te Hoogeveen; te London (Can.) P. den Butter te Urk. Bedankt voor Nieuwkoop H. C. van der Ent te Elburg. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Oudemirdum J. Karels te Rijssen; te Borssele P. van Ruitenburg te Melis kerke; te Hoofddorp en te Nieuwerkerk (Z) G. J. van Aalst te Benthuizen; te Alblasserdam G. Mouw te Genemui den; te Chilliwack (Can.) J. J. van Ecke- veld te Zeist; te Drachten M. Mondria te Waardenburg. Bedankt voor Groningen G. J. van Aalst te Bent huizen; voor Berkenwoude en voor Ter- wolde de Vecht R. Kattenberg te Am- hem; voor Woerden P. van Ruitenburg te Meliskerke; voor Zoetermeer J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Westkapelle M. Mondria te Waardenburg; voor Herkin gen A. Bac te Bodegraven. De agenda van de vergadering luidt: 1. Opening 2. Inleiding door vertegenwoordiger van de NTB 3. Waarom een vereniging op Goeree Overflakkee 4. Pauze, waarin u zich als lid kunt opgeven 5. Bestuursverkiezing 6. Rondvraag 7. Sluiting Zwemmers, fietsers en lopers kom op 25 oktober naar de sporthal de Gooye, want wie komt praat mee! Tekening van de Hervormde Kerk met toren te Sommelsdijk. De toren van Middelhamis is van gelijk model. (E.N. 12-7-1963) VI. In E.N. van 12 september 1980 staat vermeld: Aan de geschiedschrijving van de toren van Sommelsdijk, tot in 1976 rijkelijk voorzien van informatie over toegepaste 'reparaties' kan anno 1980 een belang rijk fragment worden toegevoegd. Het was nu niet weer een reparatie maar er werd nu een doeltreffender ingreep gepleegd. De fa. Woudenberg uit Amei- de volvoerde een restauratie waarmee alle eerder toegepaste lapmiddelen on gedaan werden gemaakt. Ze waren onvoldoende gebleken om het zware torenlichaam in stand te houden getuige de brede scheur die de restaurateurs in de oost en westgevel van onder tot boven aantroffen; 't was derhalve een gespleten toren waaraan vorig jaar mei werd begonnen. De toren staat er dankzij al die inspan ningen en een bedrag van 1,8 miljoen weer keurig bij, iets - 22 cm. - achterover hellend in de richting van Middelhar- nis. Dat is misschien van trots omdat'ie twee meter hoger is dan de Middelhar- nisse toren. Naar het waarom van die twee extra meters, die er later duidelijk zijn bijgebouwd blijft het gissen. Er lijkt geen enkele technische noodzaak voor te zijn geweest en boze tongen beweren dat Sommelsdijk het toen alleen maar gedaan heeft om boven Middelhamis uit te steken. Het uurwerk is van nieuwe koperen wij zerplaten voorzien, maar er is meer en dat is voor Flakkee uniek. Het uurwerk wordt N.B. vanuit Geneve gestuurd! Vanuit Geneve wordt via een steunzen- der in Duitsland de klok straks bij het beëindigen van de zomertijd via een sig naal bijgesteld en wordt er voor gezorgd dat de klok altijd nauwkeurig bij de tijd is. Los van dat Genève-systeem staat het luiden. Dat gebeurt nu weer drie maal per dag, dankzij de aangebrachte tijd klok. (A. v. d. Zwan) Dit is een afbeelding van het impone rende schilderstuk van wijlen Marius Richters, dat donderdag j.l. tijden een bijzondere raadszitting bij de inge bruikname van het gerestaureerde raad huis van Sommelsdijk aan de gemeente werd overgedragen. Het is het laatste werk van deze vermaarde kunstschilder, kort voor zijn dood gemaakt. Het doek stelt voor de Enkele Ring van Sommels dijk met in het centrum de Ned. Herv. Kerk. In opvallend koloriet legt het licht accent op de kerk, symboliserend het grote Licht, waar alles van uitgaat. Toen de kunstschilder de schets voor dit doek maakte, ontbraken op de toren de wij zerplaten. Hij was voornemens ze er later op aan te brengen. Door zijn ster ven heeft hij dit niet kunnen voltooien. De schenkingscommissie (van de liqui derende muziekvereniging Excelsior) heeft de wens geuit, dat zij er ook nim mer op geschilderd zullen worden. Niemand betaalt graag belasting. Maar helaas is Nederland nog altijd het land waarin de belastingtarieven, gemeten naar internationale maatstaven, erg hoog zijn. Vooral ondernemers breken zich telkens weer het hoofd over de vraag, hoe een lagere belastingdruk kan worden gerealiseerd. Jammer genoeg wordt te vaak naar allerei konstrukties gegrepen, die fiscale gevaren met zich meebrengen. En uiteindelijk blijkt het gewin bij dergelijke kunstgrepen vaak om te slaan in puur verlies. Maar het is ook mogelijk om langs de gebaande wegen hetzelfde doel te berei ken. Zonder risico's... omdat fiscale spel regels weliswaar worden uitgeplozen, maar niet overtreden. Maar de kennis over die regels, de uitzonderingen daar op en vooral de uitleg ervan hebben veel ondernemers, met name in het midden- en kleinbedrijf, niet in huis. Dat is geen schande, want die ondernemers weten immers alles van het produkt dat ze aan hun klanten leveren. Toch is het belang rijk over fiscale kennis te kunnen be schikken. Steeds opnieuw wordt duidelijk dat er grote behoefte bestaat aan aktieve voor lichting op fiscaal terrein. Vandaar dat Van der Hoek en Blok, Accountants en Belastingconsulenten, Business Con sultants B.V. te Hellevoetsluis op 23 oktober a.s. een informatie-avond orga- I niseert voor ondernemers op de eilan- den Rozenburg, Voorne-Putten en Goe ree-Overflakkee. Een tweetal deskundigen op fiscaal ter rein zal uitgebreid ingaan op de moge lijkheden om als ondernemer belating- besparingen te realiseren. De avond wordt georganiseerd in hotel "t Wapen van Marion' in Oostvoorne en begint om 20.00 uur. Notaris Mr. F. C. Kroes uit Hellevoet sluis zal spreken over besparingen op het terrein van het successie- en schen kingsrecht. Tevens zal hij een aantal praktische voorbeelden uitwerken. Mr. W. D. Klop, fiscaal adviseur bij Van der Hoek en Blok, zal een drietal onder werpen aansnijden: uitstel van winstne ming, optimalisatie van voorzieningen en reserveringen en de laatste fiscale nieuwtjes. Uiteraard zal er ruime gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is gratis bij te wonen. Kaarten kunnen worden aangevraagd bij Van der Hoek en Blok, Postbus 113, 3220 AC Hellevoetsluis, tel. (01883) 1 63 33.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 4