Oostflakkeese Raadsleden zouden wel eens resultaat van recreatie-plannen willen zien Automobielbedrijf J. van Geest start uitbreiding van huidige pand in Stellendam Politieberichten VOGELBEURS Nog geen beslissing gevallen in korfbalcompetitie Voorlichting ZHE in Middelharnis Zuiveringsschap icrijgt nieuwe voorzitter Kinderkoor Apollo Nw. Tonge twee prijzen op concours te Werkendam Bingo t.b.v. speeltuin 'De Flipjes' 'Opvoeden een kunst?' Middelharnis Geen kwik en geen cadmium meer in meest gebruikte Philips batterijen Staatkundig Gereformeerde Studievereniging 'HusaT Maar goed dat zelfs plattelandsraadsleden sinds lang niet meer op klompen lopen want daarvan zouden er, donderdagavond in Oostflakkees' gemeente raadsvergadering, stellig een paar luidruchtig gebroken zijn. Aanleiding daartoe zou 's burgemeesters veronderstelling zijn geweest dat de raadsle den van de nabije toekomst meer en meer met elektronische informatie te maken zullen krijgen. Via een modum op hun p.c. zullen ze dan vanuit huis toegang hebben tot de 'gegevensbanken' van de gemeente terwijl ze nu nog voor informatie ten gemeentehuize moeten zijn. „Minder papier...", veron derstelde dhr. de Vos over de toekomst en 't zou best kunnen zijn dat de raadsleden in de niet eens meer zo verre toekomst niet meer een dikke papieren raadsmap-, maar een diskette krijgen thuisgestuurd... was besloten. Dhr. de Wit zou er dan ook geen moeite mee hebben wanneer dhr. de Boed thans, door de gemeente, wat 'edelmoediger' zou worden bena derd dan, voor een stukje agrarische grond zo'n hoge prijs te vragen. Dhr. G. W. J. Poortvliet vond dat 'heel redelijk' klinken, zoals ook dhr. v. d. Mast dat kenbaar maakte. Hoe het Col lege tot die prijs gekomen was, wilde de PvdA fraktie weten. „Er zijn eerder van die ongemakkelijke hoekjes voor min der verkocht"; stelde dhr. v. d. Mast vast. Met de prijs van die overhoekjes, waar van het onderhoud de gemeente alleen maar geld kostte mocht - zo vond de voorz. - de gevraagde prijs niet worden vergeleken. Voor dhr. de Boed is het aan te kopen gedeelte zeker geen incourante hoek waarvoor dhr. de Boed de prijs van ƒ65,- per m^ heeft willen betalen. „Hij heeft daar in alle vrijwilligheid voor getekend, niet met de rug tegen de muur en niet met een pistool op de borst" ver zekerde de voorz., verbaasd over het 'weinig zakelijke inzicht' van sommigen uit de raad. Bij dhr. M. D. de Wit constateerde de raadsvoorzitter 'grote angstige ogen' bij het horen van die toekomstvisie, maar zó heet zal de soep nou ook weer niet worden opgediend. Veel meer aanlei ding had dhr. de Wit een vrolijker gezicht te trekken want kon niet precies op déze dag het 10-jarig bestaan van het CDA worden herdacht? Dhr. G. W. J. Poortvliet (PvdA) constateerde het en bracht zijn gelukwens uit, maar gebak is er niet van gekomen... Het agendapunt waarbij het over voor noemde elektronische informatie ging was het voorstel een krediet van 51.200,- beschikbaar te stellen voor het laten uitvoeren van een 'plan van aan pak' voor de ontwikkeling van de infor matievoorziening. Informatiebeleid en automatisering zijn - zo verklaart het College nader - uitgegroeid tot vaste onderdelen van de gemeentelijke orga nisatie en met de steeds verdergaande ontwikkelingen op deze terreinen wordt ook Oostflakkee, hoe dan ook, gekon- fronteerd. Voor het gemeentebestuur is het zaak dit proces onder controle te houden. Het College wil er ook voor waken de daarmee gepaard gaande kos ten beheersbaar te houden waarom een planmatige aanpak gewenst is, óók om tussentijds op onderdelen te kunnen besluiten over de voortgang van het proces. Steeds zal een afweging tussen kosten en baten dienen te worden gemaakt en 't zal geen ander dan de raad zijn die daar over beslissingen neemt. „Eigenlijk kunnen we niet meer terug", was de overigens instemmende mening van dhr. C. Breeman: „de trein is al eer der in beweging gezet" en hij noemde de thans aktuele vervolgfase niet alleen een goede zaak maar meer nog een nood zaak. Ook de overige frakties betuigden hun instemming waarbij dhr. Andries van het CDA informeerde naar de mogelijk heid van samenwerking met andere gemeenten of Instellingen op b.v. het ter rein van gezamenlijke inkoop en oplei ding. Hij achtte de uitbouw van de elektronische informatievoorziening een zo ingrijpende gebeurtenis dat ook op dit terrein de gemeenten niet te ver van elkaar af zouden moeten drijven. Dat bleek al door het College te zijn onderkend en in de aanbiedingsbrief bij de begroting '91 wijdt het College dan ook behartenswaardige woorden aan het streven tot samenwerking en sa menspraak. Het ging de hele vergadering een tikkel tje moeizaam; de oppositie zit duidelijk op 't vinketouw en het College wordt nogal eens ter verantwoording geroe pen. Zo ook over de grondprijs van ƒ65,- per m^ die aan dhr. J. de Boed berekend ging worden voor de aankoop van plm. 100 m^ grond aan de Heeren- dijk. 't Was uit de oppositie ook dhr. C. L. M. de Wit (CDA) die daar aan merkingen op maakte. Hij attendeerde erop dat de betreffende grond al bij de vorige eigenaar in gebruik was waarom het dhr. de Boed moet hebben geleken dat dat perceel in de toen gedane koop Zaterdag 13 oktober moest Good-Luck uit spelen tegen All-Ready in Zierikzee. Onder een staalblauwe lucht werd er gespeeld om een plaats in de promo tieklasse. Voor beide ploegen zat die kans er nog in als ze zouden winnen. Spanning dus. Het vele publiek zag Good-Luck in de eerste aanval al scoren via een goed afgemaakte doorloopbal. All-Ready maakte vrijwel direkt weer gelijk. Het volgende aanvalsvak van Good-Luck had goed op de vrije worpen vanonder de paal getraind en profiteerde daar twee maal van. Even later werd het zelfs 1-4 door een taktische omdraaibal onder de korf All-Ready kwam weer iets terug, maar Good-Luck vergrootte de afstand weer door een afstandsschot, 2-5. Even later gebeurde dit weer, maar Good-Luck scoorde nu opnieuw uit een vrije worp. Hierna kwam All-Ready weer iets meer in z'n spel en kwam terug tot 5-6. Good- Luck bleef z'n voorsprong houden door een strafworp te verzilveren en All- Ready bleef op de voet volgen, 6-7. Via een onderhands afstandsschot ging Good-Luck met een 6-8 voorsprong rusten. Deze eerste helft werd ondanks de hitte Vóór dat de raad het beroepschrift van dhr. R. Koene tegen de weigering van een bouwvergunning voor een garage met bergingen op het perceel Kaai 24 te Oude Tonge ongegrond verklaarde was er nogal wat gekrakeel geweest. De PvdA fraktie weet dat overigens aan de in-kompleetheid van de toelichting waaraan de meest relevante informatie zou hebben ontbroken. De mondelinge toelichting van de voorz. maakte ten slotte duidelijk dat onderscheid moest worden gemaakt tussen een enige jaren geleden verleende-, maar door dhr. Koene niet benutte vergunning voor de uitbreiding van de winkel en de thans gevraagde bouwvergunning voor een garage. De eerste aanvrage verhield zich met het bestemmingsplan (woonbestemming annex detailhandel) terwijl de aanvrage voor de garage met het bestemmings plan strijdig is. Het pleit, zoals o.a. door dhr. Maliepaard (PvdA) kwam daarmee te vervallen waarom vanuit de soc. frak tie dan ook gemokt werd dat de toelich ting best duidelijker had mogen zijn... Recreatieve ontwikkeling „Het TRAP geeft aan op welke wijze de in de TROS aangegeven ontwikkelings richting t.a.v. de toeristische recreatieve sektor kan worden bereikt" zo kon de raad lezen in het voorstel tot bespreking van het Toeristische Recreatie Aktieplan gemeente Oostflakkee (TRAP). TROS staat voor Toeristisch Recreatieve Ont- wikkelings Schets. Wat moeilijk defi nieerbaar misschien, maar de raad kwam er wel uit, stelde in elk geval de gevraagde 30.000,- beschikbaar waar mee de Grontmij n.v. zijn ondersteu nende begeleiding en advisering inzake de toeristisch recreatieve ontwikkeling van Oostflakkee zal kunnen conti nueren. „Een duidelijk plan", zo werd door dhr. J. v. d. Mast gewaardeerd en het stond in een hoog tempo gespeeld, het was heel mooi om te zien ook door de vele doelpunten. De tweede helft was dit veel minder. Margie Bakker was in de ploeg gekomen voor Dineke du Pree. Good-Luck draaide even iets minder en binnen enige tijd was All-Ready op gelijke hoogte, 8-8 en nam even later zelfs een 9-8 voorsprong. De aanval van Good-Luck kon maar geen gaatje vinden om te scoren, de ver dediging zat gelukkig wel goed dicht zodat de achterstand niet groter werd. Zo'n tien minuten voor het eind werd er goed weggedraaid van de tegenstander onder de paal en de stand was weer gelijk. In deze slotminuten kreeg Good- Luck een strafworp mee die heel koel bloedig werd afgerond. De strijd was nog niet gestreden want in de allerlaat ste aanval scoorde All-Ready nog uit een afstandsschot, 10-10. Dit was een hele spannende wedstrijd waardoor men nog niet veel wijzer is, want door dit gelijke spel en het verlies van Volharding hebben beide ploegen nog steeds hetzelfde aantal punten en is een derde wedstrijd nodig om de beslis sing te verkrijgen. Over die wedstrijd is verder nog niets bekend. Scoreverloop: 0-1 B.Vis, 1-2A. Vroegin- dewey, 1-3 C. Mourik, 1-4 L. v.d. Made, 2-5 H. v.d. Made, 3-6 A. Vroegindewey, 5-7 L. v.d. Made, 6-8 H. v.d. Made, 9-9 L. v.d. Made, 9-10 B. Vis. Overige uitslagen: ADO B - Good-Luck B0-5 Good-Luck C - Albatros C1-4 hem voor nu te proberen op verant woorde manier de belangstelling van dat soort publiek te trekken dat een rus tig recreatief onderkomen zoekt, een ontwikkeling die kennelijk ook door de adviserende Grontmy wordt voorge staan. Overigens zou dhr. v. d. Mast het wel leuk vinden wanneer er nu 'es bedrijven in het recreatieve gebeuren geïnteresseerd zouden blijken te zijn. Ook dhr. M. D. de Wit (CDA) zou dat wel willen: „...we zouden graag zien dat er nu eens iets positiefs tot stand was gekomen, dat de burgemeester 'es een lintje door zou knippen en we een goed glas champagne zouden drinken", zo droomde hij over z'n 'zichtbare im puls'. De SGP fraktie haakte maar liever hele maal af, meer om principiële-, dan om financiële redenen trouwens. Geen in stemming derhalve met het aktieplan omdat de fraktie de handen vrij wil hou den om alle volgende stappen zeer kri tisch te bekijken. Het was een stellingname die door de raadsvoorz. burg. drs. de Vos werd betreurd omdat het - zo benadrukte hij - niet de Grontmy-, maar de zo voltallige mogelijke raad is op wie de verantwoor delijkheid ligt. M.b.t. de uitvoering lijkt men nu nog in een vicieuze cirkel te draaien, maar wellicht in de volgende raadsvergadering zal de raad al kunnen worden voorgesteld een stuk recreatie- grond te verkopen. De voorz. had even min als de raad de illusie dat het Oostflakkee zomaar in de schoot zal worden geworpen, maar aan wie 't nog niet wist propageerde de voorz. 't graag nóg'es: „...er is hier in Oostflakkee rust en weids heid, er zijn dorpen met een specifiek flakkeese opbouw, met z'n dijken en beplantingen en dorpen zonder dis co's... De toeristisch recreatieve ontwikkeling zal voor Oostflakkee een van de weinige kansen op een economische impuls kunnen zijn, méér dan van de ontwikke ling van bedrijfsvestiging waar die im puls eerder van werd verwacht: „dat moeten we maar wat meer vergeten", raadde de voorzitter. Maar dhr. Breeman (SGP) zag die 'hooggeroemde economische ontwikke ling' door de recreatie niet zo zitten: „...wij zien liever bedrijven komen", zo maakte hij het SGP standpunt bekend. Meer personeel en meer huizen, zo dacht dhr. Breeman, maar de voorz. meende hem die illusie te moeten ontne men: „...we krijgen geen huis méér voor enig bedrijf. Zélfs niet voor het perso neel voor het Middelbaar Technisch Onderwijs, zo was de voorz. vanuit Den Haag duidelijk geworden. Het begint langzamerhand een tra ditie te worden dat het kinderkoor Apollo uit Nieuwe Tonge deelneemt aan het internationaal zangcon cours in Werkendam dat jaarlijks wordt georganiseerd door de 'Ver enigde zangers'. Zaterdag 13 oktober j.l. namen zij voor de vijfde keer deel aan dit concours en niet zonder succes. Een drie koppige jury kende in totaal 334 punten toe aan de twee liedjes die, o.l.v. Nelleke Bruggeman, vol overgave werden gezongen, door het 45 leden tel lende kinderkoor. En wie de jeugd heeft, heeft de toekomst hebben ze daar gedacht en zo werd ook nog eens de aanmoedigingsprijs ter waarde van 150,- toegekend. Om een eerste prijs te behalen moet men tenminste 300 punten behalen wat dan staat voor een minimale waardering van 7 punten per rubriek. Jury-rapporten dus waar elke examindandus jaloers op zou zijn. Een bijzondere prestatie ook, temeer omdat de gemiddelde leeftijd van de kinderen erg laag is. Een groot aantal is zelfs niet ouder dan 6 jaar en de jongsten zijn 4. Het kinderkoor bestaat 15 jaar en heeft reeds 14 concoursen achter de rug. Een ervaren koor zou men kunnen conclu deren ware het niet dat dit alleen Juf Nelleke betreft, want een kinderkoor heeft nu eenmaal veel verloop. Als de kinderen een leeftijd van zo'n 15 jaar hebben herijkt stoppen ze er meest al mee en dan is het voor de meesten ook echt wel tijd, hoewel ze dan met wee moed het koor verlaten. Elk jaar mag men zich verheugen op een groot aantal supporters die op eigen gelegenheid het koor achterna gaan naar het concours. Drukke tijd Zij gaan weer een drukke tijd tege moet. Op 24 november zijn zij te (inmiddels vaste) gast op de avond van Veilig Ver keer Nederland afd. Nieuwe Tonge. En dan de vele kerstconcerten waar zij elk jaar opnieuw hun medewerking aan verlenen. Op woensdag 24 oktober a.s. zal het zie kenfonds ZHE in samenwerking met de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) een voorlichtingsbij eenkomst houden in het Dienstencen trum te Middelharnis. De heer J. de Roode, voorlichter van ZHE, zal een inleiding houden over de plannen die het kabinet heeft ten aan zien van de gezondheidszorg en de ziek tekostenverzekering. Uiteraard is er gelegenheid tot het stellen van vragen over dit onderwerp, maar ook over andere ziekenfonds-aangelegenheden. De bijeenkomst begint om 13.30 uuren duurt tot ongeveer 15.00 uur. Het adres van het Dienstencentrum is Doetin- chemsestraat 27, Middelharnis, tel. (01870) 33 66. ledereen is van harte welkom! Uitslag verloting t.b.v. Schietvereniging 'Raak de Roos' De trekking heeft jl. 5 oktober 1990 plaatsgevonden en is verricht door dhr. A Westhoeve, één van de oudste leden van onze vereniging die op onze Finale- avond aanwezig was. De prijzen vielen op de volgende lotnummers: Ie prijs....nr. 742 6e prijs...nr. 1966 2e prijs....nr. 1951 7e prijs...nr. 910 3e prijs....nr. 1856 8e prijs...nr. 592 4e prijs....nr. 1850 9e prijs...nr. 1138 5e prijs....nr. 927 10e prijs...nr. 1151 De prijswinnaars kunnen hun prijs af komen halen in ons clubgebouw aan de Molenweg nr. 5 te Ouddorp. Gaarne tus sen 7 en 8 uur op een vrijdag- of zaterdagavond. OUDDORP Woensdag 17 oktober organiseert speel tuinver. 'De Flipjes" ten bate van de kin deren voor onderhoud speeltuin een bingo in het M.F.G. 'Dorpstienden', aanvang 20.00 uur. Toegang is gratis en er zijn zeer leuke prijzen te winnen. Komt allen. Weet u dat de speeltuin de gehele Herfst vakantie geopend is vanaf 10.00 uur (behalve zondags), daarna gesloten, alleen bij vooraf kontakt met een van de bestuursleden voor een kinderfeestje of iets dergelijks is het mogelijk gebruik te maken van de speeltuin, tot ziens, namens het bestuur. De Verenigde Vergadering (het alge meen bestuur) van het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden neemt tijdens een openbare bijeenkomst op 25 oktober 1990 een besluit over de aan Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland in te zenden aanbeve lingslijst voor de benoeming van een nieuwe voorzitter. De vergadering wordt gehouden in het Stadhuis van de ge meente Dordrecht en begint om 19.30 uur. Het college van Gedeputeeerde Staten van Zuid-Holland benoemt de voorzit ter van het zuiveringsschap. De Ver enigde Vergadering stelt daarvoor in volgorde van voorkeur een aanbeve lingslijst vast van twee personen. Het Dagelijks Bestuur stelt de Verenigde Vergadering voor de heer ir. J. Boeve te Zuid-Betjerland als eerste op de aanbe velingslijst te plaatsen en de heer H. Oprel te Heinenoord als tweede. De heer ir. J. Boeve is geboren te Olde- broek in Gelderland en is 48 jaar oud. Hij is sinds 1984 lid van het algemeen bestuur van het zuiveringsschap als ver tegenwoordiger van de algemene taak- belangen en maakt deel uit van de fraktie van de WD. Zijn huidige funktie is algemeen direc teur bij Cebeco-Zuidwest, een regionale land- en tuinbouwcoöperatie in Zuid- West-Nederland te Zierikzee. Hij stu deerde aan de Landbouwuniversiteit Wageningen en heeft een algemene managementervaring verkregen via di verse direktie-funkties in het agrarische bedrijfsleven. Zijn huidige algemeen directeursfunktie bij Cebeco vervult hij sinds 1983. Naast nevenfunkties in het bedrijfsle ven, die voortvloeien uit zijn huidige direkteursfunktie bij Cebeco (o.a. als lid van de Raad van Commissarissen van een paar vennootschappen), vervulde of vervult hij diverse publieke funkties, onder andere als raadslid van de vroe gere gemeente Zuid-Beijerland (1978-- 1984), lid van de Verenigde Vergadering en tevens plaatsvervangend heemraad bij het Waterschap De Groote Waard (1980-heden). Voorts is hij aktief binnen de VVD. de heer Boeve is momenteel vice-voorzitter van de Kamercentrale Dordrecht van die partij. De huidige voorzitter, de heer ir. H. H. Tonkes, heeft per 31 december 1990 zijn ontslag als voorzitter van het zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waarden ingediend en zal zich na 1 januari 1990 richten op aktiviteiten als extern advi seur, bestuurder en contractmanager op het gebied van onder meer milieu, waterbeheer, volkshuisvesting, infra- struktuur en ruimtelijke ontwikkeling. STELLENDAM - Automobielbedrijf J. van Geest, de dealer voor Volkswagen en Audi, is begonnen met de uitbreiding en renovatie van hun pand in Stellen- dam. Ruim 2 jaar geleden lag het plan voor de verbouwing al op tafel, toen werd dit plan echter doorkruist met de opzet van het servicestation aan de Stations weg in Oude Tonge. „Nu is het dan eindelijk zover", aldus dhr. J. van Geest, „het werd hoog tijd om te gaan renoveren, een mooie bijkomstigheid is dat wij, in deze toch wat moeilij kere tijden voor de automobielbranche, ook uit kunnen breiden. Het werkaanbod is momenteel groot genoeg en ons personeel heeft de nodige kennis om de serviceverlening nog verder uit te breiden. De komplete outilage van de After Sales afdeling zal worden verbeterd. Zo zal de huidige plaatwerkerij twee keer zo groot worden, de werkplaats zal ruimer van opzet worden en het magazijn zal vergroot worden. Ook de receptie zal gemoderniseerd worden. Er zal een wachtruimte voor klanten en moderne kan tine komen, verder zullen de sanitaire voorzieningen worden aangepast. Het zal dan ook de komende maanden een drukte van belang worden, toch zul len wij er alle moeite voor doen om onze serviceverlening, die u van ons gewend bent, op peil te houden. Uiteraard kunnen de wachttijden wel iets oplopen" glimlacht dhr. van Geest verontschuldigend, „maar wij hebben nu in ieder geval ook de mogelijkheid om met dringende reparaties uit te wijken naar Oude Tonge". De bouw zal medio voorjaar 1991 voltooid zijn. Onder deze titel organiseren het Kruis werk Stellendam en het Kruiswerk Melissant een viertal gespreksavonden voor ouders van peuters van l'/z jaar-3 jaar, waarin zaken als eten, slapen, spe len, zindelijkheid aan de orde komen. De avonden worden gehouden op maan dag 22 oktober, 29 oktober, 5 november en 12 november en beginnen om 20.00 uur. De avonden worden verzorgd door Machteld Lemmens, opvoedingsvoor lichtster van het Kruiswerk. Voor opgave en inlichtingen kunt u woensdag 17 oktober en donderdag 18 oktober tussen 13.00-14.00 uur bellen naar Zr. Termaaten, tel. (01879) 12 96. Diefstal personenauto's In Stad aan 't Haringvliet werd in de nacht van donderdag 11 en vrijdag 12 oktober een personenauto gestolen. De Volkswagen Scirocco, antracietkleurig, stond geparkeerd in de Kerkstraat. In dezelfde nacht werd in Den Bommel ook een personenauto gestolen. De Opel Kadett stond geparkeerd in de Friso- laan. In Stad aan 't Haringvliet werden ver volgens nog twee personenauto's open gebroken. Men trachtte uit een VW Golf een autoradio te stelen, maar dit lukte niet. De in een Audi aangebrachte auto radio bleek voorzien'van een code en was kennelijk niet meer interessant genoeg. De dader(s) vertrokken, de schade voor de respektievelijke eige naars achterlatend. Diezelfde nacht werden door inwoners van Middelharnis twee verdachte perso nen gesignaleerd. Eén ervan had lang blond haar. Een onderzoek volgt. Diefstal carburateur Vanaf een Honda bromfiets werd de car burateur gestolen. De bromfiets stond vrijdagavond geparkeerd op het Vinger- ling bij Le Bateau. Diefstal tuinbank Het dievengilde was ook zaterdagnacht aktief Toen werd namelijk een witte kunststof tuinbank gestolen. De tuin bank stond in de tuin van een woning in Sommelsdijk. Rijden onder invloed In het week-einde werden twee bestuur ders van personenauto's aangehouden, omdat zij met teveel alcohol op, achter het stuur zaten. De eerste bestuurder blies 885 ug/1 (dit is een alcoholpromil lage tussen de 2 en 2,15) en de tweede bestuurder blies 760 ug/1 (dit is een alco holpromillage tussen de 1.7 en 1.8). Wet telijk is een maximum van 220 ug/1 toegestaan. Beide bestuurders kregen een rijverbod van respektievelijk 11 en 9 uren. Proces-verbaal volgt. De 3e zaterdag van elke maand organi seert de E.F.V.V. een vogelbeurs. Deze wordt gehouden in het Dienstencen trum aan de Doetinchemsestraat te Middelharnis. De aanvang is 13.30 uur tot 16.00 uur. De toegang is gratis en er is tevens een handelaar aanwezig, evenals ruime par keergelegenheid. U komt toch ook? Het bestuur E.F. V. V. Stap voor stap brengt Philips de milieu belasting van batterijen tot een mini mum terug. In november wordt de geheel kwik- en cadmiumvrije Green Alkaline-serie batterijen op de Europese markt gebracht, te beginnen in Zweden en Zwitserland. In de maanden daarna volgen de andere Europese landen, waaronder ook Nederland. Daarmee zijn alle gangbare, éénmalige batterijen van Philips, te gebruiken in draagbare audio-apparatuur, zaklan taarns, speelgoed, dictafoons en klok ken, vrij van deze twee zware metalen. Eerder zijn deze twee voor het milieu schadelijke metalen al verwijderd uit de zink-bruinsteen batterijen van Philips. Dat resulteerde in de Greenline-serie, geïntroduceerd in 1988 en 1989. De alkaline-batterijen hebben een ho ger prestatievermogen dan de Green line-serie, reden waarom ze worden aanbevolen voor 'zwaardere' apparaten, zoals sound machines. De afwezigheid van kwik en cadmium in de nieuw te introduceren batterijen-serie beïnvloedt het prestatievermogen in het geheel niet. Voor de verpakking van batterijen wordt gebruik gemaakt van voor het milieu minder schadelijke kunststoffen. De Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging 'Husaï' te Ouddorp belegt op D.V. 30 oktober a.s. weer een openbare vergadering in het verenigingsgebouw 'Eben Haëzer' te Ouddorp. De aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur. Een ieder is van harte welkom. Op deze avond zal de heer P. van de Breevaart voor ons een lezing houden getiteld 'Parlement en Media'. De heer Van de Breevaart is in het dagelijks leven hoofd van de pariementsredaktie van het Reformatorisch Dagblad. Naast het feit dat een ieder van harte welkom is zal deze avond ook worden uitgezonden via de kerktelefoon. Noteert u de datum alvast. Het belooft een bijzonder interessante avond te worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2