Gem. Goedereede laat boothelling Brouwersdam verbeteren Bruut geweld in Nieuwe Tonge. Mobi Ouderen in Nieuwe Tonge zouden dagopvang voor geen goud meer willen missen iatb C Rally Formula Géén kleding voor Polen Zendingsavond hwhreéMse Garage Knöps B.V. Ramoco b.v. KIEVIT WARMTE Citroen-Hesselink Er is weer plaats in de Open Schoolgroepen Ouddorp en Stellendam Goeree-Overflakkee Bootje omgeslagen, twee knapen zwemmend naar de kant Steven Hoogendijk Prijs voor onderzoeker Elektrotechniek TU Delft Hervormingsherdenking in de St. Janskerk te Gouda 63e Jaargang No. 5942 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 De vergadering die de raad van Goe dereede j.l. woensdagavond in een half uur tot een goed einde bracht was niet met zoveel spirit geladen dan de gebruikelijke 'afleveringen' plegen te hebben, maar hoe kon het ook. De raadsleden C. Noorthoek, J. van Gurp en R. van Dongen waren absent, weth. L. Visser kwam te laat en gem. secretaris A. J. Vogelaar was ziek. Gelukkig maar dat er geen erg hete hangijzers op de agenda stonden. Maar goed dat de voorz. van de bootvisver. 'Zuid West Neder land', dhr. Gaasenbeek op de pu blieke tribune zat, want ook die, de tribune dus, was lelijk ontvolkt. De belangstelling van dhr. Gaasenbeek ging uiteraard uit naar agendapunt 12, het voorstel tot voorfinanciering van de kosten t.a.v. de renovatie van de trailer helling aan de buitenzijde van de Brou wersdam. Het oppervlak van de helling, met name een lengte van zo'n vijftien meter vanuit zee, vertoont gaten en scheuren tengevolge van de opwaartse druk van het water. De bootvisver. wier leden een druk gebruik van de helling maken heeft op dat manco geattendeerd en de gemeente bereid gevonden daarin verbetering aan te brengen. Over genoemde lengte van Nieuwe Tonge - Henriëtte Hamer slag staat bekend als een buiten gewoon behoedzame automobiliste. Nooit effe vlug, vlug. Nooit door rood. In geen 25 jaar een prent. Op elk kruispunt verleent zij voorrang aan al het verkeer dat binnen een straal van 3 kilometer aan komt stuiven. Kortom: een echte heer in het verkeer, deze dame. Toch ging het onlangs goed mis met onze Jet. Op weg naar zuster Ellen in Stellendam, stond zij op een belangrijk kruispunt ai 10 minuten voorrang te verlenen, toen achter haar een ongedurig heer-met-veel- haast-en-pk's haar tot spoed begon te toeteren. Henriëtte Hamerslag werd er stiknerveus van en durfde helemaal niet meer de kruising op te rijden. De bloeddruk van de achterlig gende driftkikker steeg evenwel tot levensgevaarlijke hoogte en ver volgens gleed zijn linkervoet van de koppeling. Het potente pk-monster schoot voorwaarts en duwde het be scheiden mobieltje van onze Jet de kruising op waar een met gigantische boomstammen geladen vrachtauto naderde, die haar slechts „even" aan tikte. Gevolg: de neus van Henriëtte en van haar voertuig werden flink ver frommeld. De achterligger die alle ellende had veroorzaakt, mompelde slechts: „Klus voor Karels". Binnen 10 minuten was het schadebedrijf ter plekke en takelde het slachtoffer en haar voertuig op. Bij Karels in de werk plaats ontfermde men zich eerst over juffrouw Hamerslag, die gehuld in tranen, lijkbleek zag en haar stem was kwijtgeraakt. Met heerlijke Karels- koffie werd zij op verhaal gebracht. Intussen ging de auto op de richtbank waar hij met titanenkracht weer de officiële fabrieksspecificaties kreeg. Intussen kwam onze Jet tot haar posi tieven. De schadeformulieren hoef de ze zelf niet in te vullen, dat deed Karels, en een leenwagen stond al klaar. Verstomd over zoveel dienstbe toon keerde plotseling haar stem terug. „Jullie zijn schatten", riep ze ferm en schrok daar zelf van. Want in de liefde was ze altijd net zo behoed zaam geweest als in het verkeer. Maar de mannen van Karels stonden breeduit te glunderen! KARELS AUTOSCHADE Langeweg 38 - Nieuwe Tonge Telefoon 01875 -1396 vijftien meter zal de bestaande verhar ding worden verwijderd en zogeheten basaltonzuilen worden aangebracht. Door die meer open verharding zal de opwaartse druk van het water veel min der effektief zijn. Voor de gemeente Goedereede, die ove rigens niet de eigenaar van de helling is, zal de operatie waarmee ruim 62.000,- gemoeid zal zijn budgettair-neutraal verlopen. Rijk en Provincie zullen sub- sidieëren en de visbootver. heeft een inbreng van max. ƒ7.500,- toegezegd. Aannemingsbedrijf Winkels b.v. te Oud- dorp heeft offerte uitgebracht en als 't even lukt zal de reparatie nog dit najaar worden uitgevoerd. De maand oktober wordt - i.v.m. de weersomstandigheden - voor uitvoering van het karwei het meest gunstig ge acht. Wanneer het werk niet vóór 31 december van dit jaar zal zijn uitgevoerd zal de rijkssubsidie a ƒ47.014,87 vervallen zodat ook daarom snelheid van hande len geboden is. De raad ging akkoord met het voorstel tot voorfinanciering. Verkoop industriegrond Aan Humaro b.v. te Ouddorp werd een oppervlakte van 860 m^ industriegrond in het bedrijfsterrein Ouddorp verkocht a 54,- per m^. Genoemde b.v. zal er een stallingsmogelijkheid en reparatiemo- gelijkheid voor o.a. strandtenten cre- eeren. Op vragen van de heren Koese (CDA) en Grinwis (Gem.belang) liet weth. Klepper weten dat er nog een opper vlakte van 1500 m^ beschikbaar is, zij het ook dat er op de hele oppervlakte al optie is verleend. Met Rijkswaterstaat wordt al onderhandeld over de moge lijkheid tot aankoop van een naastgele gen terrein. „Het zou me tegenvallen als we daarover niet tot overeenstemming zouden komen", liet dhr. Klepper weten. Noodbestuurspost Door de dienst der Domeinen is,de noodbestuurspost aan de Stellingweg te Goedereede voor een periode van 30 jaar in erfpacht aangeboden a ƒ420,- per jaar, een canon die overigens per 5 jaar herzienbaar is. De noodbestuur spost maakt deel uit van de rampenbe- strijdingszorg in de gemeente en "t was daarom dat het College tot het aangaan van de erfpachtsovereenkomst advi seerde. Uit de gehouden bespreking bleek dat de post maar heel sporadisch wordt gebruikt. Meer gebeurde dat in de tijd dat de PB nog bestond, maar thans staan er alleen wat meubels en zijn er wat noodrantsoenen opgeslagen. De ruimte is er kil en vochtig en de com- municatie-apparatuur is dan ook in het gemeentehuis opgeslagen. De bunker werd destijds als noodpost verkozen i.v.m. de hoge ligging die hem ook bij hoge waterstand toegankelijk maakt. In de tijd dat nog herhaaldelijk dijkbe waking moest worden ingesteld werd van de post steeds gebruik gemaakt. Het is overigens de enige bunker die nog in oorspronkelijke staat gehouden is. Binnenkort is er weer plaats in de Open Schoolgroepen van Ouddorp en Stellen dam omdat een aantal deelnemers de eindstreep behaald heeft. In de Open Schoolgroepen wordt er, onder deskundige begeleiding, gewerkt aan de vakken Nederlands, rekenen, Engels, algemene ontwikkeling en stu die- en sociale vaardigheden. De Open School is voor mannen en vrouwen van 18 jaar en ouder die maxi maal 2 a 3 jaar hebben doorgeleerd en minimaal 4jaar lager onderwijs hebben gehad. De kosten zijn ƒ60,- per jaar. Leerboeken kunnen worden geleend. De bijeenkomsten zijn eenmaal per week. In Ouddorp zijn de groepsbijeen komsten op dinsdagmiddag van 13.00- 16.00 uur in het vergaderzaaltje achter Café De Bonte Koe. In Stellendam zijn de groepsbijeenkom sten ook op dinsdagmiddag maar dan van 13.15-16.15 uur in het Haagse Huus. Elke dinsdagmiddag kunt u in beide groepen vrijblijvend binnenwandelen om kennis te maken met de groep en de manier van leren. ADVIES van een erkende ELEKTRONICA VAKZAAK Een kleuren televisie koopt u voor jaren, daarom is een goed en deskun dig advies belangrijk, o.a. over de beeld maat. In een verkoopruimte staat u er te dicht op, waardoor u zich gemak kelijk vergist. Daarom bieden wij u met dat goede en deskundig advies ook nog de mogelijkheid van demon stratie met verschillende beeldmaten bij u thuis. Middelhamis Telefoon 01870-2222 RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 X Verkoop na 17.00 uur: J C. Breen, 01878 - 2496 yoor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen Sanitair- Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Peugeot/Talbot dealer In overleg kan er naar een oplossing voor eventuele kinderopvang gezocht worden. U kunt zich telefonisch of schriftelijk aanmelden bij de Stichting Volwasse nen-educatie, Postbus 126, 3240 AC Middelhamis. Telefoon (01870) 39 27, tussen 8.30-12.30 uur. De ouderen onder ons dragen wel'es wat pijntjes mee, maar dikwijls zijn ze zo flink dat je ze daar niet over hoort. „Doe' mar niet te kinderachtig" zeiden ze vroe ger al tegen hun kroost wanneer dat met zoiets als een hevige schoolziekte worstelde en daar hebben de oude ren zelf ook wat van geleerd; pijntjes kun je mee leren leven, maar nou is er voor meerderen de eenzaamheid en 't is heel wat moeilijker daar tegen te vechten: ,mens... hou d'r van op!" Gelukkig zijn er groepen, verenigingen, clubs en Stichtingen die een middel hebben gevonden om de symptomen van de eenzaamheid te bestrijden en de Stichting Bejaardenwerk 'Middelhamis" is er daar één van. In Middelhamis en in Nieuwe Tonge funktioneert het door de Stichting geënta meerde dagopvang-projekt en vooral voor Nieuwe Tonge geldt dat als een overwinning, wantjuist daar is 't begin heel moeilijk geweest; de deelnemers kwamen wat schoorvoetend over de brug maar nu, twee jaar na dato zijn ze er bijzonder gelukkig mee dat elke woensdagochtend hun eenzaamheid doorbroken wordt en ze in "Ons Dorpshuis' worden ver wacht. Daar zetelt elke woensdagochtend de dagopvang, mede dankzij een wélgemotiveerd vrijwilligersgroepje en daar heerst al die ochtenden een aangename vrolijkheid in de wetenschap dat ze weer ergens bij behoren; heerlijk vin den ze 't. „Ik vind het elke keer nog jammer dat ik daar pas anderhalf jaar na 't begin achter gekomen ben!", erkent mevr. Jannie Kievit-Holster en ze geniet. Ze is met haar 66 de jongste van 't clubje, waarvan de oudste, mevr. Verhey 86 is. En 't was er gezellig... Elk van hen had eerder op de ochtend een boeketje gemaakt en nou waren ze aan 't domino spelen. Een 'bakje' hadden ze gedronken en omdat een van hen jarig was was er een feestelijke appelpunt bij. De helpsters maakten boterhammen klaar en er was een héérlijke kop soep die je thuis in je eentje niet zou maken en dan die verhalen, over vroeger toen de een nog in IJssel- monde woonde en de ander haar gezin in Mijnsheerenland groot bracht. De echte Nieuwe Tongenaren zijn er in de meerderheid. Meerderen van hen maken er 's woensdags in 'Ons Dorpshuis' een dagje van; ze eten gezellig hun middag boterhammetje en gaan 's middags naar de Soos van de Bejaardenvereniging en ook daar is 't best gezellig. Aan de ochtend zijn ze slechts één rijksdaalder kwijt: de rest van de onkosten die voor de dagopvang worden gemaakt worden door de Provincie aan de gemeente gesubsidieerd. Die interesse heeft krijgt alle informatie van dhr. Middel koop, tel. (01870) 33 66 in Middelhamis. Dirksland, 01877 - 1357 STELLENDAM - Twee scholieren die een opleiding volgen aan de Vis- serijschool te Stellendam hebben woensdagmiddag ervaren wat het betekent schipbreuk te lijden, en dat nog wel in 't zicht van de haven! Gelukkig voor Jaap v. d. Berg en Wim de Visser is hun avontuur goed afgelopen en wisten ze zich zwem mend in veiligheid te brengen nadat het ijzeren visbootje waarin ze voe ren aan de zee-zijde van de Haring- vlietsluizen ten onder was gegaan. Het had water gemaakt en was gezonken. Aanvankelijk was het bootje door vier 'koppen'bemandgeweest, maar Jan van Roosendaal en Leendert Heijmans wa ren zo wijs geweest zich al aan 't begin van de tocht af te laten zetten; zij waren dan ook veilig op de wallekant toen het bootje vlak bij de sluizen in moeilijkhe den kwam en zonk. Het is een over de sluis passerende automobilist geweest die alarm sloeg waarna 'de Zeeman- spot', nog onwetend van de goede afloop een zoekaktie naar de opvarenden be gon. Die aktie kon worden afgeblazen toen kon worden gemeld dat de twee drenkelingen zich zwemmend hadden weten te redden. Een van hen heeft zich met onderkoelingsverschijnselen onder medische behandeling moeten snellen; voor vervoer naar het ziekenhuis stond inmiddels een ambulance gereed. Beide knapen zijn inwoners van Moer dijk en van Oud Beijerland. Behalve de Dr. J. H. Visser uit Ouddorp, gepromo veerd in 1989 aan de Technische Univer siteit Delft heeft op 22 september 1990 in Rotterdam de Steven Hoogendijk Prijs 1990 ontvangen. Hij kreeg de prijs voor zijn onderzoek naar akoestische oppervlaktegolf (SAW) filters in zinkoxide-silicumdioxide-sili- cium gelaagde strukturen. Jaco H. Visser ontwikkelde bij de groep Micro-Akoestiek van de Faculteit Elek trotechniek TU Delft een enkele milli meters klein akoestisch oppervlaktegolf filter. Dergelijke filters zijn bestemd voor frequentieseltktie en zijn aanwezig in elke televisie en radio. Vervolgens slaagde Visser erin het filter te integre ren in één chip. Het samenvoegen van een akoestisch element met de elektro nica op een enkele chip mag als een technologisch huzarenstukje worden beschouwd. Momenteel werkt Dr. Visser als weten schappelijk onderzoeker bij het onder- zoeklaboratorium van Ford Motor Com pany in Michigan aan de ontwikkeling van elektronische gassensoren die zijn te gebruiken in uitlaatsystemen van auto's. De Steven Hoogendijk Prijs wordt elke twee jaar uitgereikt door het reeds in 1769 opgerichte Bataafsch Genootschap der Proefondervindelijke Wijsbegeerte aan een veelbelovende medische en een technische wetenschapper. De Rotter damse horlogemaker Steven Hoogen dijk liet bij zijn dood zijn vermogen na ter bevordering van de beoefening van de exacte wetenschappen.-Hij was een groot voorstander van technologische vernieuwing. reddingsboot is ook een snelle rubber boot van de Rijkspolitie uitgerukt maar die heeft niet meer aan de zoekaktie deelgenomen toen de twee in veilig heid bleken. De Stichting Flakkeese hulpgoe deren Polen te Oude Tonge kan. tot nader bericht, géén kleding voor Polen aannemen. Onze opslagruimte is overvol. Ook bij de verzameladressen kun nen geen zakken met kleding afge geven worden. Ook niet voor de deur zetten s.v.p. HAAMSTEDE D.V. woensdag 17 oktober wordt in de kerkzaal van de Ger. Gemeente een zen dingsavond gehouden. Ds. C. G. Vreugdenhil van Vlissingen (voorheen zendingspredikant op Irian Jaya) hoopt dan iets van het werk op het zendingsterrein te laten zien. Aanvang 19.45 uur. Ieder is hartelijk welkom. De Ver. Prot. Ned, afd. Gouda en omstreken belegt D.V. op woensdag 31 oktober a.s. een samenkomst ter herden king van de Kerkhervorming in de St. Janskerk te Gouda. Sprekers: ds. J. Westerink, Chr. Ger. pred. te Bunschoten, over 'Heere, breng ons weder' en ds. C. den Boer, Herv. pred. te Bilthoven, over 'Staat dan in de vrijheid'. Muzikale medewerking: Chr. Gem. Koor 'Deo Juvante' Capelle a.d. IJssel e.o., o.l.v. Adriaan Verhoef. Organist Peter Eilander. Aanvang20.00 uur. Deur open 19.30 uur. Toegang vrij. voorttOe léherhetdt VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS-TEL 0'870-2Sia FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER tZ3 C3 CZ3 CZJ C3 CD CJ ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Peugeot Talbot Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 30 94 De groep zoals we die woensdag» wrgeii. blij gestemd, aantroffen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1