Je eigen stijl, je eigen bank Verwarmingsspecialist Jaap Tieleman voerde weer geslaagde aktie Koffiebar-avond Garage van Geest showt nieuwe V.W. bedrijfswagens Ontmoetingsdag Nat. Reservisten Damvereniging Rabobank fS Meer bank voor je geld VERKOPING Kring Flakkee Geref. Vrouwenvereniging Intensieve Thuiszorg van start Somi Girls op concours Skigymnastiek bij sportvereniging De Kriekel Volharding opnieuw struikelblok voor Good-Luck Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten KoIIekte Nierstichting Ophalen oud papier C.P.B. afd. Flakkee Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 9 OKTOBER 19% Toen verwarmingsspecialist Jaap Tieleman uit Middelharnis begin septem ber in een paginagrote advertentie liet weten dat het stookseizoen in aan tocht is was dat misschien even schrikken, maar gelukkig liet hij niet onvermeld hoe Goeree-Overflakkee die periode comfortabel door kan komen. Als „grootste verwarmingsspeciaalzaak van Flakkee" organiseerde hij, voor de tiende keer alweer een 'daverende show' van haarden, kachels en houtkachels en andermaal kwam daar een veelheid van geïnteresseerden op af, van die verwarmingsbronnen werden er tijdens de show 75 verkocht, een mooie score...! Voor 3 van de kopers heeft de gedane aanschaf j.l. vrijdagavond een heel plezierig vervolg gekregen. ledere koper had een enveloppe meegekregen in twee waarvan een briefje met het framenummer van twee prachtige Union fietsen was gestopt, één had er een tegoedbon van 500,- en ook dat was 't proberen waard. Fa. Tieleman had alle enveloppenbezitters vrijdagavond uitgenodigd en op tien na waren ze er opnieuw in de zaak aan het Beneden Zandpad en met z'n dik zestigen was dat een beetje drin gen, maar wat gaf het zolang de Alpenkapel uit Nieuwe Tonge z"n vrolijke noten over 't gezelschap uitblies. Al kort na 8 uur had de eerste fiets z'n eigenaar; de aanwezige fam. van Splunter uit Stad aan 't Haringvliet mocht 'm in ontvangst nemen. De tegoedbon van 500,- ging naar de eveneens aanwezige mevr. Kievit-van Heukelen, maar het frame-nummer van de tweede fiets kwam uit de aanwezige enveloppen niet tevoorschijn, waarom besloten werd die tweede fiets aan het eind van de koop avond, om 9 uur, te verloten. Die ging - bij loting - naar dhr. Egberts uit Stellendam. Het hele blije gezelschap ging op de foto, links de Stadse familie,.in 't midden dhr. en mevr. Tieleman, vervolgens een zakenrelatie die bij de uitreiking betrokken was en rechts dhr. Egberts uit Stellendam. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotterdam- Zuidwijk. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. A. J. Gunst van Tholen (bed. H.D.). MIDDELHARNIS dinsdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's- Gravenpolder. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. Koster. Zaterdagavond vanaf 8.00 uur staan de deuren van ons schip weer open. 'We nodigen jullie uit om een gezellige en inhoudsvolle avond te komen vieren. Tot zaterdag. Plaats: Havenhoofd Middelharnis. de Y.F.C.-medewerkers Debut concert Sempre M'hamis en Apollo Nieuwe Tonge in nieuw zalenl(omplex de Staver Op zaterdag 13 oktober aanstaande concerteren het koninklijke fanfare orkest Sempre Crescendo en het harmonie-orkest van de koninklijke muziekvereniging Apoilo in het nieu we zalenkomplex van de Staver te Sommelsdijk. Apollo Onder leiding van dirigent Jaap Dekker zal de koninklijke harmonie Apollo deze avond inleiden met bekende wer ken van evenzo bekende componisten als Mozart, Lehar, Hautvast, Huggens, etc. Zij zullen ook hun concourswerken in het programma opnemen en wel, Sinfo- nia Classica van de componist Ted Hug gens en Theme Varié van Willy Hautvast. Sempre Crescendo De koninklijke fanfare Sempre Cres cendo, welke in de vaandelafdeling deelneemt aan concoursen, zal het tweede gedeelte van de avond voor haar rekening nemen. Ook zij zullen o.a. de twee concourswerken, welke op 27 okto ber gespeeld gaan worden op het con cours te Beuningen, ten gehore brengen. Dit zijn respektievelijk Poème Sinfonic van de componist Rob Goorhuis en Aragorn van Hardy Mertens. Onder leiding van dirigent Arie Stolk hebben zij verder een gevarieerd pro gramma voor het publiek in petto. Voorbereiding concours Het concert past uitstekend in het kader van de voorbereidingen voor het kerst concert op 21 december, waaraan ook enkele zangverenigingen zullen deelne men, en het concours op 27 oktober te Beuningen waar beide verenigingen hun opwachting zullen maken. Mevrouw Sleurink-Rabbinge, burge meester van Middelharnis. zal ook dit concours bijwonen om beide verenigin gen blijk te geven van belangstelling in hun aktiviteiten. Elk jaar is zij van de partij, een teken dat zij het verenigings leven in haar gemeente een warm hart toe draagt. Dit wordt uiteraard zeer op prijs gesteld. Het concert vindt plaats in het recreatie- komplex De Staver te Sommelsdijk en vangt aan om 20.00 uur. De toegang is .gratis. De Kring Flakkee van de Gere formeerde Vrouwenvereniging hoopt D.'V. donderdag 11 oktober 1990 haar najaarsvergadering te houden in het 'Anker' bij de Geref Kerk te Stad aan 't Ha ringvliet. Spreker voor deze avond is ds. P. Rozeboom, gereformeerd predi kant te Stad aan 't Haringvliet, met als onderwerp 'Zoals de ouden zongen piepen de jongen'. Een ieder is op deze avond harte lijk welkom. Aanvang 19.30 uur. STELLENDAM - De medewerkers van VW-dealer J. van Geest zijn heel enthousiast, want in oktober brengt Volkswagen na 40 jaar een nieuwe serie Transporters op de markt. In de fabriek in Hannover hebben zij hem onlangs voor het eerst gezien en kort daarna zijn ze door importeur Pon intensief getraind in de verkoop en het onderhoud van dit nieuwe voertuig. De reeks auto's omvat naast een kompleet nieuwe serie bedrijfsauto's ook Caravel- les en Campers. De introduktie is voor de plaatselijke VAG-dealer aanleiding om een groots opgezette feestelijke show te organiseren op 12 en 13 oktober. Het dealerbedrijf is te vinden aan de Stationsweg 32 in Oude Tonge. Iedereen is van harte welkom om het nieuwe 'Volkswaigenbusje' bij ons te komen bekijken en te testen. „Wellicht .staan de bezoekers dan aan de wieg van een nieuw Transporter-succes dat zich zal uitstrekken tot ver in de 21ste eeuw". Tot de bijzonderheden van de nieuwe Volkswagen hoort de vooras met dub bele dwarsdraagarmen met torsiestaaf veren in de lengterichting. Het grote voordeel daarvan is, dat er veel been- ruimte in de cabine is ontstaan. Naast de zelfdragende stalen carrosserie en het moderne onderstel voldoet ook het motorenaanbod onder de meest uiteen lopende omstandigheden aan de eisen voor een nieuwe generatie voertuigen. Het programma werd samengesteld uit componenten van beproefde motoren, die voor specifieke bedrijfswagen-toe passingen zijn ontwikkeld. Het belang rijkste doel daarbij was een krachtige motor in combinatie met een lange levensduur. De nieuwe generatie Volks wagens is standaard voorzien van een vijfversnellingsbak. Naar wens wordt de auto ook leverbaar met' een viertraps automaat in combinatie met de zwaar dere motorisering. Enkele details: De grote achterklep en de schuifdeur aan de zijkant van de auto zijn van belang bij goederentransport. Naar wens kan de gebruiker de auto ook bestellen met een tweede schuifdeur of twee vleugeldeuren achterin. In de Caravelle zijn bijvoorbeeld de stoelen in de ruimte achter de bestuur der eenvoudig en snel te demonteren, zodat ook grote goederen vervoerd kun nen worden. Daarnaast kunnen ook de rugleuningen worden omgeklapt om de begageruimte te vergroten. De achterstoelen zijn voorzien van verzonken sluitingen voor de veilig- heidsgordels, wat het zitcomfort aan zienlijk verbetert. Het rolmechanisme van de schuif deur is zo geconstrueerd, dat het openen en sluiten van de deur zonder lawaai kan gebeuren. Vooral voor gebruikers van de Camper betekent dit een be langrijk voordeel. Met de presentatie van deze nieuwe serie voertuigen in herfst 1990 start Volkswagen met een nieuwe generatie voor de comfortabele Caravelle en de economische Transporter. Zij zijn beide dagen in de Oude Tongse vestiging van Garage J. van Geest te zien van negen tot acht en van negen tot vijf uur. op 27 oktober a.s. is er voor de oud en aktief dienende leden van het Korps der Nationale Reserve een ontmoetingsdag, waarbij uiteraard ook de dames van harte welkom zijn. Ditmaal wordt de dag gehouden in het Wapen en Legermuseum 'Gen Hoefer' aan de Korte Geer nr. 1 te Delft. U kunt deelnemen door ƒ20,- over te maken op rekeningnummer 14.68.94.820 van WvW bij de Rabobank te Schiplui den. Het gironummer van de bank is 206399. Het programma ziet er alsvolgt uit: 9.30-10.30 uur ontvangst met koffie en cake, samenzijn, gevolgd dooreen uitge breide koffietafel, waarna een kort film pje over het museum of e.o.a. onderwerp en een rondleiding onder deskundige leiding. Einde dag plm. 16.00 uur. De deelname is beperkt tot maximaal 60 personen, laat deze unieke kans niet onbenut voorbij gaan. Eventuele inlichtingen worden verstrekt onder tel.nr. (01875) 14 47. Het projekt Intensieve Thuiszorg voor de Zuid-Hollandse Eilanden is 1 sep tember jl. van start gegaan. Het projekt is het resultaat van een unieke samen werking tussen het ziekenfonds ZHE, de huisartsen en de instellingen voor ge zinszorg en kruiswerk binnen de regio. Het was mogelijk de Intensieve Thuis zorg te realiseren dankzij een overheids subsidie van ruim zes ton. De zorgverleners uit de eerste lijn - dus de zorg die het dichtst bij de patiënt in zijn thuissituarie staat - werken nauw samen in dit projekt. De afstemming ten behoeve van elke individuele patiënt is optimaal. Intensieve Thuiszorg is be doeld voor mensen die in een zieken huis of verpleeghuis liggen - of daar in opgenomen moeten worden - maar eigenlijk geen medische of specialisti sche hulp nodig hebben. Het belangrijkste voorbeeld: mensen die niet lang meer te leven hebben en het liefst hun laatste dagen in de eigen ver trouwde omgeving doorbrengen. Na 1 januari a.s., als het projekt een viertal maanden loopt, komen ook andere patiënten in aanmerking voor Inten sieve Thuiszorg, bijvoorbeeld: - bejaarden die moeten wachten op een plaats in een verpleeghuis; - patiënten die na een operatie eerder naar huis gaan; - patiënten waarvan de 'normale ver zorging' tijdelijk uitvalt door ziekte of vakantie. Intensieve Thuiszorg is zorgvernieu wing bij uitstek. Het ziekenfonds ZHE, één van de wei nige verzekeraars in de regio die Inten sieve Thuiszorg financiert, vergoedt deze zorg tot maximaal drie maanden. Een voorwaarde voo^ deze vorm van hulp is de aanwezigheid van familiele den, buren of vrienden die willen en kunnen meehelpen. NIEUWE TONGE De opbrengst van de jaarlijkse koUekte van de Nierstichting bedroef maar liefst 2.603,30. Alle gevers hartelijk bedankt voor hun gift. Namens de Nierstichting worden ook alle kollektanten hartelijk bedankt voor hun medewerking. Zaterdag 6 oktober heeft het Majoret- tenkorps 'de Somi Girls' uit Sommels- dijk/Middelharnis meegedaan aan het K.N.F. Concours in Heinkenszand. Voor de Seniorengroep was dit het aller laatste optreden. Zij hebben hun car rière afgesloten met een Ie prijs. De Juniorengroep nam voor de 2e keer deel aan een concours. Deze, volgens de jury veelbelovende groep, behaalde een 2e prijs. Woensdag 17 oktober a.s. om 3.00 uur 's middags kunt u 'de Somi Girls' zien optreden op het plein voor Het Diek- huus in Middelharnis. Meisjes, die ook graag majorette willen worden, kunnen lid worden van het korps. De repetities zijn op donderdag avond van half 7 tot half 8 in 'het Prieel' van Recreatiecentrum 'de Staver'. De contributie bedraagt 15,- per maand. Wil je meer weten, bel dan (01870) 59 57. 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van maandag 1 okt. 1990 Ie afdeling: B. Visbeen - J. Doorn2 - O J. Looy - H. van Heukelen2 - O A. het Jonk - C. Visbeen1 - 1 2e afdeling: T. Goedegebuur-B.Grootenboer.... - 2 B. van Engen - B. v. d. Spaan2 - O J. Roozemond - P. v. d. Sluis2 - O A. W. Rijbroek - S. W. KeijzerO - 2 Coöperatieve Raiffeisenbank „Stellendam en Goedereede" Voorstraat 77 Stellendam Tel. (01879), N.Z. Haven 5 Goedereede Tel. (01879) BI. Distelstraat 25 Goedereede-Havenhoofd Tel. (01879) Gemeentelijke Visafslag, Stellendam B.A. 14 28 14 26 Sportvereniging De Kriekel te Oud- dorp start na de herfstvakantie haar Ski-konditiegymnastiek. Op 3 plaat sen kunt u uw konditie op peil bren gen om zo zonder risico, en een goede lichamelijke voorbereiding, een heerlijke vakantie op de lange latten door te brengen. Wees slim ga op skigym We starten op maandag 22 oktober om 20.00 uur in de gymzaal in Goede reede. In Ouddorp starten we op dinsdag 23 en woensdag 24 oktober. Op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur, en woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Op Ouddorp vindt dit gebeuren plaats in het multifunctioneel gebouw Dorps- tienden. De kosten bedragen voor 10 lessen /60,-. Natuurlijk kunt u ook blijvend lid wor den van onze vereniging voor 160,- per jaar. Verder bestaat er ook nog de mogelijk heid een strippenkaart aan te schaffen. Met deze kaart kan men 10 keer naar een willekeurige sport gaan om zo eens te zien wat Sportvereniging De Kriekel u allemaal te bieden heeft. Deze kaart geeft u ook de mogelijkheid als u niet wekelijks in de gelegenheid bent om te sporten af en toe een sport te bezoeken. De kosten van deze kaart is 60,-. Heeft u verder nog vragen, bel gerust (01879) 27 01 of (01878) 27 27 en 22 96. Met sportieve groeten. Afgelopen zaterdag speelde Good-Luck z'n laatste thuiswedstrijd van dit veldsei- zoen. Dit gebeurde tegen Volharding uit Yerseke waarvan de uitwedstrijd met 7-6 werd verloren. Dat was toen een onver diend en men kon dus nu revanche nemen. Het was vandaag geen fijn korfbalweer, er stond een harde wind op het veld waardoor veel dwarrelballen ontston den en dus balverlies. Volharding had daar in de beginfase niet zoveel problemen mee en binnen vier minuten was het al 0-2. Good-Luck vocht terug en Diane Slui bracht de ploeg weer iets dichter bij. Even later was alles weer gelijk toen Jan van Oude naren een strafworp verzilverde. Daarna ging het spel een hele atijd over en weer, waarbij beide ploegen naar mogelijkheden zochten. Via een af standsschot van Anton Mol nam Good- Luck een kleine voorsprong die echter niet lang stand hield. Volharding bleef, op de hielen volgen, 3-3. Leo van der Made nam het volgende doelpunt voor zijn rekening, een ver afstandsschot, en men ging met 4-3 rusten. In de tweede helft was er niet veel veran dering. Een tam spelend Good-Luck dat geen afstand kon nemen van de Zeeuw se ploeg. Ze kwamen weer langszij tot dat Jan van Oudenaren van afstand scoorde en Diane Slui een knappe door loopbal goed afronde, 6-4. Hierna zakte het spel van Good-Luck nog verder in en kreeg Volharding alle kansen om zich terug in de wedstrijd te knokken. Ze kwamen weer terug en SOMMELSDIJK 'de Zwaluw' houdt bingomiddag In de herfstvakantie op woensdag 17 oktober organiseert wijkvereniging 'de Zwaluw' een bingo-middag voor de jeugd van 4-12 jaar. Het begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. We spelen 4 rondes (bingo kaarten gratis) met natuurlijk weer hele mooie prijzen. De entree is voor leden 1,50 en voor niet-leden 2,00. Als afsluiting van de herfstvakantie is er een lampionnenoptocht en wel op vrij dagavond 19 oktober. Jullie kunnen vanaf 19.30 uur een lampioen kopen bij het wijkgebouw voor 2,25 per stuk en iedereen is van harte welkom. We star ten om 20.00 uur. Het wordt vast weer leuk want muziek vereniging 'Sempre Crescendo' loopt voorop. Dus jongens en meisjes tot 17 en/of 19 oktober. Komt allen. Komt allen! STELLENDAM op zaterdag 13 oktober wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier op gehaald. Wij beginnen om 8.30 uur op Molen kade en om 9.00 uur zowel in de Nieuwe weg als Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig gebundeld gereed? MIDDELHARNIS De zendingskrans 'Bid en Werk' van de Ger. Gemeente hoopt D.V. woensdag 10 oktober haar jaarlijkse verkoping te houden in de zaal van de kerk. De verkoping is geopend van 10.00-19.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de zending. MIDDELHARNIS Wij hopen D.V. donderdag 11 oktober weer te vergaderen in het Dienstencen trum, Doednchemsestraat. Door de Rijkspolitie zal een inleiding worden verzorgd over 'Inbraakpreven tie'. Aanvang 19.30 uur. Belangstellenden zijn welkom. maakten er in de slotminuten zelfs nog 6-7 van. De scheidsrechter floot af en weer was Good-Luck er niet in geslaagd om van deze zwakkere tegenstander te winnen. De wedstrijdbal van vandaag was af komstig van de Verenigde Spaarbank. In deze compedtie waarvan a.s. zaterdag al de laatste wedsstrijd wordt gespeeld, hebben 3 ploegen 4 punten en 1 ploeg 8 punten. De eerste 2 ploegen promove ren, Good-Luck heeft 4 punten en het beste doelsaldo. Men moet dus volgende week de uitwed strijd tegen All-Ready winnen. Overige uitslagen: Good-Luck 2 - Snel 412 - 4 Good-Luck B - Korbatjo B7 - O P.K.C. C2 - Good-Luck C8 - 3 Good-Luck Q - Vios (N)5 - 2 De aspiranten B en de pupillen Q mogen zich na vandaag al kampioen nemen, zij kunnen niet meer inge haald worden. 16 66

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2