EIIIVIiDEI1-rilEUW5 m Overdenking De banenshow van Dactylo De Wacht aan de lijn >-'FOFrr uit de Heilige Schrift een receptie, koffiemaaltijd of koud buffet in een eeuwenoud fort PRINS FREDERIK'-^ HET ■^KIJkVENSTER Geestelijk Gehandicapten een huis verkopen- Makelaar Tamboer \\,C E N r/? Uitslag witviswedstrijd HV Krammer Hoogmoed komt voor de val Bazar en rommelmarkt in verzorgingstehuis 'de Vliedberg'in Ouddorp Protest tegen uitbreiding bungalowpark 'den Osse' Aktivitelten Wijkgroep 'Middelharnis-Zuid' Jan Knape Mzn. 2e Blad VRIJDAG 5 OKTOBER 1990 No. 5940 blik op kerk ~^~}r en samenleving cj* - Krant op zondag - Een onbegrijpelijke uitspraak - Overheidsinmenging Het kan voor niemand meer onbekend zijn: er komt een zondagskrant. Niet een gratis blad, dat ongevraagd in uw brie venbus glijdt, maar een krant waarop men zich, evenals op een dagblad of een weekblad, kan abonneren. Volgens de uitgevers is er een gat in de markt op het terrein van de nieuwsvoorziening, want van zaterdag tot maandag staat het leven niet stil, en ook op zondag, zo argumenteren ze, willen mensen daar over geïnformeerd worden. In het buitenland is een zondagskrant al lang een normaal verschijnsel. Neder land is, wat dat betreft, een uitzondering. Het is echter nog de grote vraag of de Krant op Zondag, zoals hij officieel zal heten, wel erg zal aanslaan. Niet alleen door mensen die de rustdag in ere willen houden, maar ook door velen die dat niet doen wordt de zondagskrant niet begeerd. Zij zeggen voldoende informa tie te krijgen op andere dagen van de week, komen soms niet eens door de kranten van vrijdag en zaterdag heen, en willen op zondag niet nègeens wor den gekonfronteerd met alles wat ons door de week al bezig houdt. Bovendien is er ook in kringen van de vakbeweging nogal verzet tegen een zondagskrant waarvoor uiteraard extra moet worden gewerkt, denk alleen maar aan de bezor ging. En omdat in de grafische sektor niet in het 'weekend' mag worden gewerkt, moet de krant worden uitbe steed bij een Belgische drukker. Kortom, er liggen nog tal van voetangels De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is een informatiecentrum waar iedereen vragen kan stellen op het terrein van de gezondheid. De Gezondheidswijzer helpt u aan fol ders, artikelen, cursussen en lezingen op het gebied van ziekte, gezondheid en gezondheidszorg. Veel informatiemate riaal kunt u kosteloos verkrijgen. In de maand oktober wordt extra aan dacht besteed aan het thema 'Geeste lijk Gehandicapten' Nederland telt zo'n 100.000 verstande lijk gehandicapten. Mensen die met ver minderd verstandelijke vermogens door het levengaan. Talloze voorzieningen zoals sociale werkplaatsen, dagverblij ven en allerlei hulpmiddelen zijn ge richt opdat gehandicapten zo zelfstan dig mogelijk kunnen leven. Goede, tijdige informatie over de aard van de handicap, welke voorzieningen er zijn en waar men terecht kan met pro blemen is dan ook essentieel. Het kan de mogelijkheden voor de gehandicapten én voor zijn direkte omgeving (ouders, broers en zussen) vergroten. In het informatiepakket 'Geestelijk Ge handicapten' kunt u lezen welke organi saties zich richten op de zorg voor hen en wat de mogelijkheden zijn voor de omgeving van de gehandicapten. Dit pakket kunt u gratis aanvragen bij de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden, Kon. Julianaplein 1, 3201 CH Spijkenisse, tel. (01880) 2 02 22. en klemmen. En het zou ons niet verba zen, en bepaald ook niet spijten, als de Krant op Zondag een fiasco werd. Een interessante bijkomstigheid is dat de drie grote krantenuitgevers in ons land hebben geweigerd een pagina grote advertentie op te nemen waarin de nieuwe krant wordt aangekondigd en waarin - uiteraard - voor die krant pro paganda wordt gemaakt. Van de kant van de uitgevers begrijpelijk: zij zien in de nieuwe krant een konkurrent. Maar Bukman, nu minister van land bouw en visserij, maar toen nog staatsse- kretaris van ekonomische zaken, be paalde dat de kranten verplicht waren deze advertentie alsnog te plaatsen. Hij baseerde zich bij dit besluit op de Wet ekonomische mededinging, waarbij wordt verboden dat gekombineerde bedrijven een ander bedrijf benadelen of boycotten. De sekretaris van de Nederlandse Dag blad Pers (NDP) heeft terecht deze beslissing 'al te dol' genoemd. Elke krant heeft het volste recht een advertentie, zelfs zonder opgaaf van redenen, te wei geren. En dan zouden de kranten nu van overheidswege gedwongen worden, een advertentie op te nemen! Nog even, aldus Van der Zande, en de regering gaat uitmaken wat voor redaktionele stukken mogen worden opgenomen! Ongetwij feld zullen de dagbladen in een kort geding wel een rechterlijke uitspraak vragen. Zowel in TROUW als in het Reformato risch Dagblad werd de vraag opgewor pen wat er zou gebeuren wanneer bedoelde advertentie was aangeboden aan het RD, dat uiteraard om princi piële redenen de advertentie zou hebben geweigerd. Zou deze krant dan óók door de staatssekretaris tot opname kunnen worden gedwongen? Voor zover ik het kan bekijken mengt de overheid zich hier in zaken die haar niet aangaan. Maar ik ben wel benieuwd naar een eventuele rechterlijke uit- ^P"^^^^- Waarnemer met optimaal resultaat Tel. 01870-3477 Brilcentrum Keuvelaar biedt u een ongeëvenaarde kollektie in modieuze brilmonturen van we reldberoemde modehuizen als Yves Saint Laurent, Cartier, Valentino, Lanvin, Cazal en vele anderen. Opvallend, eksklusief en vaak verrassend redelijk in prijs. Kom passen bij Keuvelaar. Zandpad 56 Middelharnis Tel. 01870-3437 Zaterdag 29 september was de derde wit viswedstrijd in de Vliegers. Bij redelijk weer waren de vangsten ook redelijk. Slechts een jeugdige visser had helaas niets gevangen. De uitslag: 1. W. van Welie612 cm. 2. J. Volwerk413 cm. 3. A. Bruinsma379 cm. 4. P. Belder344 cm. 5. T. v. d. Poel332 cm. Zaterdag 6 oktober is de eerste zoutwa- terwedstrijd voor leden van de HV Krammer. Inschrijven café de Geit te Oude Tonge. Van 12.00 tot 12.30 uur. Vissen van 13.30 tot 16.30 uur. Deze datum is de laatste voor opgave feestavond. Voor eventuele reakties en vragen hier voor en over: W. van Welie, Gerarddoustraat 15, 3331VC Zwijndrecht, tel. (078) 12 75 73 Bedrijven en partikulieren komen meer en meer naai het dorpje Ooltgensplaat aan het Volkerak op Goeree Overflakkee om er een aantal onvergetelijke uurtjes door te brengen met heerlijke hapjes en drankjes. Wat denkt U bij voorbeeld van een koud buffet, uitgebreide koffiemaaltijd, speenvaiken aan het spit, mosselmaaltijd of barbecuen? En dat alles m een oergezellige herberg met een sfeer uit vervlogen tijden waar groepen tot 200 personen zich ongedwongen kunnen verpozen tegen zeer redelijke prijzen. Denk aan het oude fort met z'n prachtige gewelven als U iets te vieren hebt, want U bent er van harte welkom Ons adres is: Havendijk 16, Postbus 32, 3257 LH Ooltgensplaat, Telefoon 01873-1625 rekreatiecentrum Maar toen hij sterk geworden was verhief zich zijn hart tot verdervens toe... (2 Kron. 26:16a) Koning Uzzia is een groot man gewor den. Zijn vijanden heeft hij beslissend verslagen en zijn volk heeft hij tot grote welvaart gebracht. Was het nu maar zo gebleven! Maar nu komt er een kink in de kabel. En dat is puur eigen schuld. Ook de benen van Uzzia zijn niet zo sterk dat ze de weelde kunnen dragen. De bijbel legt verband tussen zijn voorspoed en zijn hoog moed. Toen hij sterk geworden was ver hief zich zijn hart tot verdervens toe. Toen hij sterk geworden was. En Wie had hem zo sterk gemaakt? De HEERE! Maar dat deed Hij niet om Uzzia groot te maken. Dat deed Hij om Zijn eigen eigen Naam groot te maken. Uzzia was zo rijk gezegend opdat hij met die zege ningen de Heere nog méér zou dienen. Maar Uzzia wordt niet klein voor God, hij wordt groot in zichzelf. Hoogmoed... Is alle ellende niet daar mee begonnen? De engelen waren niet tevreden met de plaats die hun was gewezen. De mens, door God geplaatst in het paradijs, wilde als God zijn. En zit dat duiveltje van de hoogmoed er niet diep in, bij u en bij mij? Iedereen moet weten wie ik ben en wat voor goede eigenschappen ik heb en wat ik allemaal heb gepresteerd. Wat Nebukadnezar uit sprak, wandelend op het dak van zijn paleis, leeft in ons aller hart: is dit niet het grote Babel dat ik gebouwd heb? En voor die hoogmoed is welvaart een goede voedingsbodem. Het slagen, het succes hebben in het leven. Dan kan de gedachte post vatten dat ik zelf alles kan en dat ik God niet meer nodig heb. Asaf heeft ons de goddelozen geschil derd, die spreken uit de hoogte en die de inbeeldingen van hun hart te boven gaan. We zien ze overal om ons heen, de mensen die het voor de wind is gegaan en die God vaarwel hebben gezegd. Jamaar, Uzzia is toch een kind van God? Hij deed toch wat recht was in de ogen des Heeren? Heeft zo'n man dan óók nog last van hoogmoed? Denk dan maar eens aan de wijze Agur. Die was bang van zichzelf. Hij bad: geef me geen rijkdom, opdat ik niet zegge: wie is de Heere? Ook Gods kinderen mogen elke dag wel bidden: Weerhoud, o Heer, Uw knecht, Dat hij zijn hart niet hecht Aan dwaze hovaardij... Wat een tragiek in het leven van deze koning! Hij heeft zijn vijanden uitge schakeld, overwinningen behaald, zijn leger goed uitgerust, de steden van Juda versterkt. Hij heeft alles mee, zijn weg gaat aldoor omhoog. De zon van zijn geluk staat op middaghoogte. En dan verheft zich zijn hart. In zijn voorgeslacht was er óók een koning van wie dat wordt gemeld. Josafat. Zijn hart verhief zich... in de wegen des Heeren! Maar bij Uzzia gebeurt het omgekeerde. Zijn hart verheft zich niet in Gods wegen, maar in zijn eigen weg. Hij wordt trots op zichzelf en groot met zichzelf En hoe gaat dat, als wij in het middel punt staan, dan verdwijnt God naar de rand van ons leven. Hoe hoger wij klim men, des te lager komt de Heere te staan. Is dat nu zo'n grote zonde? Het is geen moord of diefstal, waardoor je met de rechter in aanraking komt. Geen over spel, waarom je met duimen en vingers wordt nagewezen. Je kunt er een nette man, een keurige vrouw bij blijven. En toch zegt de bijbel: al wie hoog is van hart, is de Heere een gruwel. Want de Heere is hoog en Hij ziet in gunst neer op mensen die diep voor Hem bukken. Maar Hij ziet ook van ver met gram schap aan de ijdele waan der trotse zie len. Wie Hem de eer ontrooft die Hem toekomt zal de gevolgen dragen. De Kroniekschrijver gebruikt een zwaar geladen woord: tot verdervens toe. Want Uzzia overschreed de laatste grens, hij pleegde heiligschennis. Hij ging het werk van een priester doen: offeren. Geestelijke hoogmoed. Eigenwillige godsdienst. Dat maakt de zaak nog erger. Hij wil vroom zijn, maar hij loopt de priesters voorbij. Hij denkt op zijn manier God wel te kunnen dienen. Vre selijk is dat. Denken geen Middelaar nodig te hebben, het bloed der verzoe ning onrein te achten. En dat neemt de Heere niet. Hij wil niet anders worden gediend dan op de wijze die Hij Zelf heeft voorgeschreven. De zonde van Uzzia wordt dan ook zwaar gestraft. Hij zal de rest van zijn leven melaats zijn. Een geïsoleerd leven leiden. En tenslotte niet bijgezet worden in de koningsgraven. Zó hoog neemt de Heere de zonde op, ook de zonde van Zijn kinderen. Want dat was Uzzia toch, een kind van God. Maar zijn leven onderstreept het: wie meent te staan, ziet toe dat hij niet valle. En zo roept déze koning van Israël om een andere Koning. Die tevens de grote Priester is over het huis Gods. Alleen HIJ kan ons verlossen van de zonde van onze hoogmoed. En aan Zijn voeten wordt het geleerd: Geen groter goed. Heer, Gij mij geven moogt, Dan dat Gij mij vernedert en maakt kleine. Schoonhoven W. van Gorsel Zaterdag 6 oktober zijn alle Dactylo vestigingen geopend! Loop binnen bij Dactylo! Op zaterdag 6 oktober wordt er tus sen 10.00 en 16.00 uur een landelij ke banenshow georganiseerd. Alle 140 Dactylo vestigingen zijn op deze dag geopend. Deze Banenshow wordt juist op zaterdag gehouden om werkzoekenden, die niet op werkdagen langs kunnen komen, de mogelijkheid te bieden zich te laten informeren over de honderden be schikbare banen. Dactylo heeft deze Banenshow samen met bedrijven georganiseerd. De op drachtgevers hebben speciaal voor deze dag een inventarisatie van de beschik bare vakatures aan de vestigingen door gegeven. Werkzoekenden kunnen een goede keuze maken uit deze beschikba re banen. Hierdoor krijgt de uitzend kracht een duidelijk beeld van zijn of haar toekomstmogelijkheden en kan zich goed oriënteren op de arbeids markt. Dactylo heeft banen in alle sektoren en beroepen. Naast de vakatures in de ad ministratieve, technische, (pa- ra)medische en industriële sektor, zijn er zelfs mogelijkheden op het gebied van off-shore. Voor wat betreft de werk tijden zijn er legio mogelijkheden. Er is werk voor kandidaten die full-time of part-time, of slechts enkele uren per week beschikbaar zijn. Uitzendwerk is vaak tijdelijk, maar het is ook een ideale opstap voor kandida ten die op zoek zijn naar een vaste baan. Door het tijdelijke karakter van uitzend- werk kunnen schoolverlaters bij meer- In het verzorgingstehuis 'de Vlied- berg' in Ouddorp wordt op woens dag 10 oktober 1990 weer een bazar en rommelmarkt gehouden. De ba zar wordt geopend door burgemees ter G. van Velzen. De openingstijd is van 10.00-20.00 uur. In de recreatiezaal staan verschillende kramen, waar handwerk verkocht wordt dat door de bewoners zelf is gemaakt, ook vindt u hier stands van kaarsen, koek, snoep, grabbelton, boeken, enve- loppes trekken etc. In de hal vindt u de bloemenkramen en de rommelmarkt. Ook deze keer zijn er weer veel spullen binnengekomen, zo dat er voor een ieder wel wat bij zit wat van zijn gading is. Voor de jeugd (maar ook voor de oude ren) is er een sjoelbak en een elektrisch spiraal, waar ze hun kunde en handig heid kunnen bewijzen. In de hal is ook de stand die zorgt voor de inwendige mens. U kunt hier koffie, oliebollen, patat, slaatjes etc. verkrijgen. Tijdens de bazaruren zal er regelmatig een zaalverloting plaatsvinden. dere bedrijven werkervaring opdoen en ondervinden welke baan hen het meeste aanspreekt. Kortom er zijn dus redenen genoeg om zaterdag 6 oktober a.s. tussen 10.00 en 16.00 uur even langs te komen en wel licht vindt Dactylo dan al gelijk een pas sende baan. U bent van harte welkom bij Dactylo Uitzendburo in Middelharnis, Zandpad 156, (01870) 68 77. Goes, Beestenmarkt 27, (01100)3 00 19. De Duitse toeriste mevrouw Christine Weg, die al jaren komt recreëeren in Scharendijke heeft al 700 handtekenin gen verzameld tegen het uitbreidings plan van de bouwonderneming Port Greve, die haar bungalowpark bij Den Osse flink wil uitbreiden. Dat zou een onverantwoorde aanslag zijn op het daar aanwezige natuur schoon en de rust die velen in dit deel van het eiland zoeken. Protestschrijvens worden verzonden aan de Gemeente raad van Brouwershaven, Ged. Staten van Zeeland en het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Zaterdag 6 oktober is er een rommel markt verzorgd door de werkgroep van de peuterspeelzaal 'Pippeloentje'. Heeft u nog 'rommel' dan kunt u dat 's mor gens altijd kwijt in het buurthuis 'Pippe loentje', Kastanjelaan 3, Middelharnis, tel. (01870)59 80. Kinderen die voor zichzelf wat te verko pen hebben, zijn ook van harte welkom. Wel graag een kleed meenemen waar je je spullen op kunt zetten. Bij goed weer wordt de rommelmarkt op het plein ach ter het buurthuis gehouden. Het buurt huis is open van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdagavond 6 oktober is er voor de kleintjes een lampionoptocht. Onder begeleiding van het Muziekkorps 'Sem- pre Crescendo' lopen we door de wijk Middelharnis-Zuid. Er wordt om ca. 19.00 uur gestart vanaf het buurthuis aan de Kastanjelaan 3, Middelharnis. VERVOLGVERHAAL - 19 Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Het duurt wel tien minuten voordat Gabel ten tonele verschijnt. De Burge meester heeft tevoren nooit geweten, dat men in zo'n korte tijd duizend doden kan sterven. Voor het uniform blijkt Anton ontzag te hebben, de diender weet hem al spoedig met een smoesje de gang in te loodsen. Daar ziet Anton nog kans om de voorband van de fiets van de Burge meester aan flarden te snijden. „Willem heef gezeg"... In het cachot komt hij wat tot bedaren, maar het is voor ieder duidelijk, dat hij een patiënt van 'Vrederust' wordt. De verpleegkosten zullen door de Stichting voorlopig aan de ge meente Oosthoek moeten worden gedeclareerd. Na de oorlog kunnen die natuurlijk met Berlijn worden verrekend. De huizenvordering wordt door deze en derge lijke akkefietjes een onderwerp van eindeloze dis cussie. Er wordt niet eens meer gevraagd: „Of dat nou zomaar mag?" De mensen gaan langzamer hand beseffen, dat er van recht en gerechtigheid in bezet gebied volstrekt geen sprake is. Daar heerst de overwinnaar met niets ontziend geweld en met een ondragelijke willekeur. ledere Mof deelt de lakens uit zoals hem goeddunkt. Het lijkt wel of iedere Duitse soldaat van gedachten is, dat- ie heel alleen Holland heeft veroverd en nu met iedere Hollander kan doen wat-ie wil! De hui zenvordering in Oosthoek is daar een treffend voorbeeld van! Dat gaat aldus in z'n werk: Er wordt aan de bel getrokken. Omdat het in Oost hoek niet de gewoonte is een dienstmeisje achter de deur te posteren om dadelijk open te doen als de bel overgaat, slaat de grote Mof met zijn geweer op de deur. Mevrouw doet zelf open, de grote Mof stapt binnen zonder boeh of bah te zeggen, zijn lijfwacht volgt hem op de voet. De lijfwacht bestaat uit een gehelmde kleine Mof en de dien der Gabel. Mevrouw drukt zich angstig tegen de muur. Mijnheer kijkt om een hoek van de kamer deur, zijn gezicht is zo wit als een gekalkte muur. Hij neemt zich voor om zich niet te laten zien, wat een zeer verstandig besluit is. Want deze mijnheer voelt aan zijn tintelende handen en de beroerdig- heid achter zijn ogen, dat er ongelukken zullen gebeuren als hij van aangezicht tot aangezicht tegenover deze dievenbende komt te staan. Moet je toch horen! De overwinnaars gaan met dreu nende stappen door het huis. Ze zijn binnen vijf minuten weer bij de voordeur, waar Mevrouw zich nog altijd tegen de muur drukt alsofze in een stenen beeld veranderd is. Gabel deelt haar kort en bondig mee, dat het huis goedgekeurd is en dat het morgenmiddag om twaalf uur ontruimd moet zijn. Dat wil zeggen: lijfgoederen, beddegoed en keukeninventaris mogen worden meegenomen, de rest moet blijven staan. Mevrouw krijgt ineens haar spraak terug: „Watte?" Gabel is zo gewillig om alles nog eens te herhalen. De Mof commandeert en Gabel snelt weg. En zij is de tweede die een zenuwtoeval krijgt die mor gen. De dokter is net thuis van de Burgemeester z'n vrouw als hij geroepen wordt. Hij bromt in zijn baard: „Wat mankeren de mensen vandaag?" Hij vindt mijnheer bezig met de lijderes te behan delen. Hij doet dat met natte doeken en een borrel brandewijn. Mijnheer staakt zijn pogingen en gaat zich dadelijk te buiten aan verwensingen. Hij wou, dat die rotmoffen dit... en hij wou, dat die rotmoffen dat... En ik ga d'r nooit uit, nooit van z'n leven... En alles laten staan! Ze zullen er g'ndag van hebben: ik neem alles mee, d'r blijft geen stoelpoot achter! De dokter probeert hem te kalmeren met een verstandige toespraak, maar de patiënt belooft hem een klap op z'n ogen als-ie niet dadelijk z'n mond houdt en binnen vijf minuten z'n vrouw weer in het leven terugroept, want het huis moet leeg... het huis moet leeg... Mevrouw slaat inderdaad binnen vijf minuten haar ogen weer op. Door krachtig toedoen van mijnheer dribbelt ze tien tellen later al door de kamer, nog een beetje confuus, want ze weet niet welke kamer ze het eerst zal gaan verhuizen. Het behoeft niet, een halfuur daarna staat er een sol daat aan de voordeur. Die blijft er staan om toe zicht te houden bij de verhuizing. Als Mina, het dienstmeisje, probeert om een schilderij te ver voeren, dat mevrouw op haar verjaardag cadeau gekregen heeft van haar vader, dan wordt ze bars teruggestuurd... „Of daar nou voor betaald wordt?" informeren de mensen belangstellend aan elkaar. „Moet je niet gering over denken, als ze je zomaar uit je huis zetten zonder datje je eigen gedoetje mag meene men!" De vragers geven zelf het antwoord: „Och, m'n lieve man, wat heb je eigenlijk aan centen. Als ze betalen dan berekenen ze de prijs naar de markt van vóór de oorlog! En waar koop je op 't ogenblik nog meubeltjes, en vloerbedekking, en gordijnen?... Onbetaalbaar, m'n lieve mens". En het gezelschap zucht zwaar van innig medeleven. „Lieve ziel, waar zal dat een einde nemen?" De geschiedenis krijgt nog een zeer ernstig einde, want als de Moffen in de ontruimde huizen hun intrek nemen, dan komen er allerlei vreemde zaken aan het licht. Mevrouw de weduwe Van der Wende is in haar eentje de Duitsers nog te slim af geweest. Ze heeft kans gezien om de spiksplinter nieuwe vitragegordijnen van voor de ramen te halen en er oude, schoonversleten gordijnen voor in de plaats te hangen. Ook heeft ze een nieuwe karpet opgeraapt en weggemoffeld. Het liep dade lijk in de gaten, omdat ze bij gebrek aan wat anders een biezen mat uit de serre op de vloer heeft gelegd. De hele Ortskommandantur staat er van overeind. Dat is ongehoord! Sabotage! De politie zal verantwoordelijk worden gesteld! Maar voorlopig heeft de Mof het nakijken, want het oude grootje is met haar geroofde spullen ner gens te vinden. Gabel moet rapporteren: „Spoor loos verdwenen, herr Ortskommandant! Bij geen enkele van haar kinderen is ze gearriveerd!"... Herr Ortskommandant raast dat er de ruiten van rinkelen. Hij zal gijzelaars laten oppakken als dat vervloekte wijf niet gevonden wordt. Gabel haalt zijn notitie-boekje voor de dag om de namen te noteren, maar voordat het zover komt worden er al weer nieuwe onheilen gerapporteerd... Willem Ankersmid heeft als een vandaal in zijn eigen huis tekeer gegaan. Hij heeft de pot van de W.C. aan honderd stukken geslagen, hij heeft de kachels met cement volgestort, al het in huis voor radige zout in de regenwaterput gedeponeerd. Zijn vrouw heeft vergeefs getracht om hem tot zijn verstand te brengen: „Wat heb je daar nu aan, Willem? Denk je, dat ze daar wat om geven! Een paar pondjes zout in zo'n grote tras!" (wordt veiyolgd) jNVM, 'MAK£t>AA' ^^^,^^^l^^^^,^^j^^^^.^,^,f,,^^,f.;^j^,^^^.j^^.^.^.^.^lf.^.l^^^.^l^^.^.^.^.^.^.l^^.^^.^,f.^.^lf.,^^^.^.l^^.^.)f.^.^^.^.^.^.^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5