'Refugium'-bewoner Wim Hagens nam afscheid van 'Binnenhof Opel Kadett 'Van' 5 deurs Predikbeurten Dames werkgroep VBOK deelden een bloemetje uit De Open Deur f Verantwoording 'Woord Daad' Voor Nierstichting ƒ250,- meer LTS nam afscheid van A. A. de Gans Open jeugdwerk weer van start Geslaagd jubileumfeest Intermezzo Kollekte Prinses Beatrix Fonds hoger 1 f. Dam- en Schaakvereniging 'Ontspanning' te Ouddorp Bladz. 2 SOMMELSDIJK - Afgelopen vrijdag nam Wim Hagens (55), bewoner van Huize Refugium, wegens eervol ontslag, afscheid van de sociale werkplaats 'Het Binnenhof te Sommelsdijk. Ruim 20 jaar heeft Wim daar met heel veel plezier gewerkt. Voordat Wim op 'Het Binnenhof ging werken hielp hij 'op het land' bij z'n vader. Inleveren Landbouwbonnen inwisselen valcantiebonnen landbouw coedereede c m o y| Uitslagen van 24 september 1990 Uitslagen van 1 oktober 1990 Zondag 7 oktober 1990 Part.giften16J65 Inlevering vakantie v.d. landbouw De mooiste en liefste baby van héél de wereld lag giste ren nog op de kraamafdeling van het ziekenhuis te Dirksland en we zouden dat alles niet zo nadrukkelijk durven beweren als we 't niet zélf hadden gezien. Vier weken vóór hij werd verwacht, zag de kleine. Hansje van Nieuwenhuyzen uit Oude Tonge, j.l. zaterdag het levenslicht. Moeder Van Nieuwenhuyzen-Krarap had die ongedurigheid van haar derde spruit al aangevoeld waarom ze twee weken tevoren in 't ziekenhuis was opgenomen. Gelukkig voor de dames van de werk groep Goeree-Overflakkee van de VBOK (Ver. tot Bescherming van het Ongeboren Kind) was ze er gis termiddag nóg, omdat de dames anders een lege zaal zouden hebben aangetroffen terwijl ze minstens vijf moeders hadden verwacht! Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Goeree-Overflakkeese werkgroep hadden de dames graag zoveel mogelijk meegebrachte boeketjes op de kraamafdeling uitgedeeld maar 't zou er bij ééntje blij ven; de overige moeders waren eerder in de week al naar huis gegaan en moeder Van Nieuwenhuyzen hoopt hen nog deze week te volgen. Van de dames van de werkgroep kreeg ze, behalve veel vriendelijkheid en bewondering voor de kleine (verwondering was er evenzeer), enkele leuke attenties waaronder het rever speldje dat twee voetjes laat zien ter grootte van die van een embryo van tien weken. En Hansje, bij al die drukte om mama's bed en al die bewondering; hij sliep een heerlijk slaapje, 't Verhaal van het bezoek hoort 'ie later wel...! „EILANDEN NIEUWS'^ Bloemen voor Wim die Ie dezer gelegenheid in 't nette pak was gestoken. In de eerste periode die Wim op het Werkvoorzieningsschap werkzaam was, werkte hij ook daar in de tuin. Vervolgens is hij naar de werkplaats gegaan en produceerde, hij achter 'zijn' machine heel wat zultbakjes. Werken was zijn lust en leven. Ziek zijn en snipperen waren voor Wim geen leuke onderbrekingen. Vrijdag kreeg hij een prachtig horloge aangeboden en bloe men. Heel graag had hij de muziekvereniging van Dirksland op zijn afscheid gehad, dit was niet te realiseren. Maar een bloemstuk maakte heel wat goed. Amicitia is hét favoriete korps van Wim. Wim sprak al z'n collega's nog toe. Daarna bedankte zijn zus alle werknemers van 'het Binnenhof voor alle fijne jaren die Wim op zijn werk heeft gehad. Met een klein gedichtje ein digde zij: Bloemen kunnen niet bloeien zonder de warmte van de zon. Mensen kunnen niet mens worden, zonder de warmte en de liefde van de vriendschap. Gelukkig is Wim aktief en zal hij zich in de vrije tijd die zich nu aandient niet hoeven te vervelen. Volleybalvereniging Intermezzo vierde afgelopen vrijdag en zaterdag haar 25- jarig bestaan. Tal van aktiviteiten ston den op het programma rondom dit jubileum. Vrijdagmiddag speelde de jeugd onder ling een aantal wedstrijden. Gevolgd door een feestmaaltijd en een fïlm, waarvan volop werd genoten. De volgende dag was bestemd voor de senioren en oud-leden. Van één tot vijf uur bestreden de (ex)volleyballers el kaar met sportief geweld. Daarbij was zichtbaar dat er nog steeds inzet en wils kracht kan worden gestreden om elk puntje. Vanaf half zes was het bestuur aanwezig bij de officiële receptie. Samen met de ere-leden, waaronder de oprichters H. Bisschop en M. Campfens-Fopma, wer den de genodigden ontvangen. Om half acht ging de nieuwe zaal van het sport- komplex de Staver open voor de aktieve en oud-leden. Een-feestavond, waarop ruim 200 (oud)spelers zich lieten zien, kompleet met koud buffet en omlijst door muziek, zorgde voor een gezel lige drukte. Tussendoor spraken P. Bal, H. Bisschop en voorzitter J. Groeneveld de menigte toe. Verder was er een speciaal gemaakte videopresentatie en een tentoonstelling kwarteeuw Intermezzo te zien. Bij het naar huis gaan, werd iedereen verrast met een jubileumuitgave van het club blad, met daarin het heden en verleden van de vereniging. De jubileumcommissie kan zeer zeker terugzien op een geslaagd evenement, dat hopelijk in de toekomst herhaald kan worden. OUDDORP Vakantiebonnen van de landbouw kun nen worden ingeleverd van zaterdag 6 oktober tot en met zaterdag 13 oktober bij D. V. d. Linde, Julianaweg 22, Oud- dorp. OOLTGENSPLAAT-LANGSTRAAT De huis-aan-huis-koUekte te Ooltgens- plaat en Langstraat ten bate van het Prinses Beatrix Fonds (Polio-bestrij- ding, spierziekten, etc.) bracht dit jaar ƒ1.751,20 op. Vorig jaar was de op brengst van 1.609,50. Dit jaar dus een verhoging van 141,70. Alle gevers en kollektanten hartelijk dank voor dit bereikte resultaat. OOLTGENSPLAAT Te Ooltgensplaat kunnen vakantiebon nen 'Landbouw' worden ingewisseld bij: P. Westdijk op dinsdag 9 oktober van 19.00 tot 21.00 uur, adres Prins Hendrik- straat 21eveneens op dinsdag 9 oktober bij L. Beijer, Van Weelstraat 2 tussen 19.00 en 20.30 uur. l.v.m. dit blijde gebéuren speelden het eerste heren- en damesteam al eerder deze week hun bekerwedstrijd. Dames 1 versloeg Switch '89 met 3-1. Heren 1 had met Vridos 1 weinig moeite. Binnen drie kwartier was het 3-0. Een goed resultaat met het oog op de competitie die vol gende week van start gaat met het spelen van uitwedstrijden. De sterk stijgende markt van lichte bestelwagens in Nederland en de toene mende vraag naar meer luxe in die bestelwagen hebben geresulteerd in een nieuwe uitvoering van de Kadett bestelwagen, naast de bestaande 3 deurs uitvoering. De Kadett bestelwagen is nu ook leverbaar als 5 deurs model. Dit type is speciaal voor de Nederlandse markt ontwikkeld; als basis fungeert de Kadett 5 deurs caravan, echter voorzien van een volledige blindering d.m.v. anthra- cietkleurige aluminiumplaat. Op speciaal verzoek is ook een 3/4 blindering mogelijk. De vlakke laadvloer is voorzien van tapijt en goed bereikbaar door de achterklep en de twee achterportieren, In tegenstelling tot de normale Kadett Van is dit type geheel gestoffeerd en voorzien van hemelbekleding. Ook kent de bestuurdersstoel meer verstelmogelijkheden. Ook heeft de 5 deurs Kadett bestelwagen een intervalschakelaar op de achterruite- wisser, een kwartsklokje, een sigarette-aansteker en beschermstrips. De Kadett 3 deurs Van 1.2S kost ƒ16.979,- ex BTW De Kadett 3 deurs Van 1.7D kost 20.219,- ex BTW De Kadett 5 deurs Van 1.4i kost ƒ20.650,- ex BTW De Kadett 5 deurs Van 1.7D kost 22.293,- ex BTW Omega Van De Omega Van heeft voor 1991 grotendeels dezelfde wijzigingen ondergaan als de personenwagen-versie. Dus ook bij de Omega bestelwagen een nieuwe frontpartij, gewijzigde achterbumper, nieuwe wieldoppen en veranderde binnenbekleding. De Omega Van is leverbaar met 1.8i, 2.0i, 2.3D en 2.3 TD motor. De blindering in de vorm van panelen in de kleur van de auto is m.i.v. dit modeljaar gewijzigd in donkergrijs kunststof materiaal, gelijkenis vertonend met getint glas en donkere kontrast-randen. O. Op D.V. zaterdag 6 oktober hopen wij te starten met de eerste open deur-avond van dit seizoen. We willen beginnen met een thema avond waar we dhr. J. Baayens voor heb ben uitgenodigd. Dhr. Baayens spreekt deze avond over de (verborgen) gevaren in gospel- en popmuziek. Een onder werp wat een ieder wellicht zal aan spreken. Een ieder, bekende of onbekende ge zichten van 16 jaar en ouder hopen wij te ontmoeten vanaf 19.30 uur in 'de Ark' te Goedereede. rr - n Het Open Deur-team Dammen: C. Akershoek - L VisbeenO - 2 K Tanis - J. P. ten Hove2 - O P. van Dam - J. W. Stoof2 - O A Meijer - L. Moerkerk1 - 1 K. N. Voogd-Tanis - C. TanisO - 2 G. Tanis - J. van Koppen2 - O C. Mierop - J. Moerkerk1 - 1 Schaken; groep A: WHM van Geelen - P. Westhoeveafg. Een remise-achtige stand bij goed spel van de heer van Geelen. M. Breen - F. TroostV2 - V2 A.J. Kastelein-NAL van Doorn ....1 - O Groep B: P. A Derrez - P. Breve1 - O A. C. Baas - J. van Huizen1 - O J. Soeteman - P. v. d. Noort1 - O A van Huizen-M. van DammeO r 1 Heel verrassend. J. Santifort - R. Kickert1 - O J. Grinwis - E. Santifort1 - O Dammen: J. Westhoeve - C. Akershoek2 - O J. Visbeen - P. v. d. Steen2 - O G. Tanis - K. TanisO - 2 J. P. ten Hove - P. van DamO - 2 J. W. Stoof - A. MeijerO - 2 C. Tanis - C. Mierop1 - 1 J. van Koppen - K N. Voogd-Tanis2 - O Schaken; groep A: K V. d. Wende - WHM van GeelenV2 - Vi F. Troost - C. WassenaarO - 1 Groep B: R. Kickert - J. GrinwisO - 1 M. van Damme - Jac. Santifort....O - 1 P. A Derrez - A C. BaasVi - Vi ■OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westen brugge en 18.30 uur drs. W. Venema Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes en 18.30 uur ds. F. Hoek. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bed. H. Doop en nam. H.C. Zondag 23; kol lekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur ds. N. W. V. d. Hout, Werkendam en 17.00 uur ds. J. C. van Westen brugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bed. H. Doop en opening winterwerk en nam. preekbespreking; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. M. Wattelen 17.00 uur ds. P. Rozeboom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. C. J. Baart, pred. Morgenlandzending; extra kol lekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje, opening winter- werk en 18.00 uur kand. W. Verwaard, Sliedrecht; extra kollekte pastorie fonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A de Lange, v.m. bed. H. Doop; koliekten: 1 diakonie en 2 ZOA hulp Jordanië en Liberia Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander en 3.30 uur zangdienst Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. H. J. Boeijinga-Alders Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. V. d. Hoek en 17.00 uur ds. S. Groen Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, opening winter- werk en 18.00 uur ds. H. Visser, Kat wijk aan Zee; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur student W. Visscher. OUDE TONGE Herv. 10.00 uur ds. C. A. van der Sluijs, Rotterdam, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. Willemsen, Sommelsdijk; extra kollekte (beide diensten) voor de kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. G. C. Klok; kollekte kerk plus plaatselijk jeugdwerk Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur student W. Visscher, Moerkapelle Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur dhr. G. Smouter. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en De penningmeester van Woord Daad ontving tijdens het Derde Kwartaal van 1990: Ned. Herv. Gem1-493,60 Rommelmarkt Ouddorp800,13 Rommelmarkt De Winter Ouddorp1098,50 Kijkdoos Jantine en Jeroen v. d. Laan43.60 Rommelmarkt Lisette, Joke. Ester15,00 Nette opbrengst Delta Flora377,29 Rommelmarkt fam. Grinwis Ouddorp13100,- Globes-Ooltgensplaat372,70. Aan verkopen566,95 Rente bank28,95 Totaal.ƒ18.125,39 Allen die hiertoe hebben bijgedragen hartelijk dank! Giften voor ons projekt op Haïti of voor andere door u te bestemmen projekten kunt u overmaken op giro 5620184 tnv. Woord Daad te Middelharnis of op nummer 36.13.13.772 van de Rabobank te Middelharnis tnv. Woord Daad Goeree-Overflakkee. De penningmeester voor de Stichting 'Woord Daad' Goeree-Overflakkee OOLTGENSPLAAT De kollekte voor de Nierstichting, welke gehouden is in de periode van 24 t/m 30 september, heeft in Ooltgensplaat het prachtige bedrag opgebracht van ƒ2.184,75. Dit bedrag is ƒ250,45 hoger dan in 1989 toen totaal 1.934,30 werd gekollekteerd. Namens de Nierstichting worden kollektanten en gevers hiervoor hartelijk dankgezegd en hopen volgend jaar weer een beroep op u te mogen doen. 18.00 uur ds. A. Vos, nam. opening winterwerk; extra kollekte plaatselijk jeugdwerk Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 17.00 uur drs. J. Staat. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, nam. opening winterwerk; extra kol lekte eigen jeugdwerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur drs. J. Staat. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. R. W. de Koeyer. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur hr. B. Oosterloo, Middel harnis. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Trouwborst, em. pred. te Heilouw Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. VRIJDAG 5 OKTOBER 1999 MIDDELHARNIS Adjunkt-direk- teur en schooldekaan A A de Gans van de LTS in Middelharnis is per 1 oktober benoemd tot Hoofd Opleidingen bij Holec in Ridderkerk. De heer De Gans, woonachtig in Som melsdijk en oud-leerling van de school, trad in 1982 in dienst bij de LTS als leraar mechanische techniek. In 1985 werd hij tot schooldekaan benoemd en in 1989 tot 2e adjunkt-direkteur. In de acht jaren dat de heer De Gans aan de school was verbonden, heeft hij zkh verdienstelijk gemaakt op vele terrei nen. Zo stond hij mede aan de wieg van de grote voorlichtingsavonden voor de ouders en schoolverlaters van alle scho len voor voortgezet onderwijs op Goe ree-Overflakkee die elk jaar door meer dan 1000 mensen worden bezocht. In de heer De Gans verliest de LTS een warm pleitbezorger van het technisch onder wijs. Op woensdag 26 september werd de heer De Gans in de aula van de school een afscheidsreceptie aangeboden, waar velen uit het onderwijs en het bedrijfsle ven hem de hand kwamen schudden. De direktie van de LTS zal niet worden aangevuld en voortaan bestaan uit de heer R. W. A. M. Schlüter, direkteur en de heer M. J. Abbas, adjunkt-direkteur. Tot nieuwe schooldekaan benoemde het schoolbestuur de heer W. Jongejan. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Na enkele maanden van zomerstop is het weer zover. Het Herv. Open Jeugd werk M'harnis/S'dijk gaat weer van start. En dit seizoen doen we dat op een wel heel speciale wijze. A.s. zaterdag 6 oktober hebben we een echte flakkeese poteravond in 'de Hoek steen' aan de Ring te Middelharnis. Hierop zijn jullie, vanaf 19.00 uur, onze gasten. Het programma zal om 19.30 uur aanvangen met een seizoenopening, dus zorg dat je op tijd bent. Verder hopen we deze avond in een gezellige sfeer door te brengen. Onder het genot van warme poters en koele drankjes kunnen we gezellig bij kletsen. Tevens zal het jullie dan duide lijk worden wat we het komende winter seizoen zoal in petto hebben. Al onze trouwe bezoekers van voor gaande seizoenen zijn weer van harte welkom. Kwam je nooit eerder bij ons?. dan is dit dé avond om met ons en met ons werk kennis te maken. Voor deze avond vragen we een geringe bijdrage van ƒ2,50 p.p. (dus niet ƒ5,- p.p. zoals op affiches vermeld is). Tot ziens! \Ve rekenen op je! Team Open Jeugdwerk NIEUWE TONGE Op dinsdag 9 oktober is er gelegenheid tot inlevering vakantie v.d. landbouw van 19.30 tot 21.00 uur bij L. W. van Alphen, Duivenwaardsedijk 6. Op bed moeder Van Nieuwenhuyzen met Hansje; de VBOK-dames van links naar rechts: Annet Keijzer, Heleen Buth, Liesbeth Struyk en Suzan v.d. Heuvel

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2