Weer een royale gift van Verolme Trust voor L.T.S. Middelharnis De eerste paal voor premiewoningen in 't Prinsenkwartier is geslagen Vrijwilligers gezocht! Rekord opbrengst Bazar Samaritaan Gemaal Smits Dirksland morgen te bezichtigen Streekvergadering hiubredfUe Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Met K.M.T.P. naar Kerstdorp in Lisse Op Goeree-Overflakkee stichting van reeks Post-agentschappen No. 5940 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Morgen, zaterdag, de dag waarop de Waterschappen in 't hele land zich den volke zullen presenteren, zal het Water schap Goeree-Oyerflakkee het gemaal Smits aan de Westhavendijk te Dirks land ter bezichtiging openstellen. Van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's middags bestaat voor elke belangstellende de gelegenheid in het gemaal te worden rondgeleid; er is bovendien wat te drin ken en voor elke bezoeker is er een kleine attentie. Door het Zuiveringsschap zal morgen de rioolwater-zuiveringsinstallatie aan de Westhavendijk te Middelharnis voor belangsstellenden zijn opengesteld. DEN BOMMEL Inlevering vakantiebonnen v. d. landbouw Op maandag 8 oktober van 19.00-21.00 uur is er gelegenheid tot inlevering vakantiebonnen v. d. landbouw bij A. de Bruijn, Ds. v. d. Poelstraat 6. Ned. Herv. Mannenverenigingen op G.G. op Goeree-Overflakkee Ook dit najaar zal weer de gebruikelijke streekvergadering van de Herv. man nenverenigingen worden gehouden. Deze zal dit jaar plaatsvinden op D.V. 10 oktober 1990 in het Hervormd Vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek' te Dirks land. De inleiding zal deze avond worden ver zorgd door vriend A. Bestman en zal handelen over Romeinen 9 en 11 en draagt als titel: Israels val en behoud. De aanvang is half acht. Gaarne reke nen wij op uw komst en breng gerust vrienden en bekenden mee! Tot ziens in Dirksland. De oppascentrale voor gehandicapten zoekt vrijwilligers in de omgeving van Melissant en Ouddorp. De oppascentrale is een projekt van de Stichting Unie van Vrijwilligers (U.V.V.). Een oppas biedtd de ouders/verzorgers van een lichamelijk en/of geestelijk gehandicapte de gelegenheid om er eens samen op uit te gaan, b.v. een ouder avond te iDczoeken of met de andere kin deren iets te ondernemen. Na de vorige oproep ontvingen we helaas nog geen reakties. Maar uw hulp is dringend nodig! Er komen regelmatig nieuwe aanvragen binnen, dus hebben we meer vrijwilligers nodig. Mocht u mee willen doen of er iets meer over willen weten, dan kunt u kontakt opnemen met mevr. E. van Schouwen, Oude Tonge, tel. (01874) 17 60. Concurrentie Engeland voor Nederlandse vishandel Het kon natuurlijk niet uitblijven. Het begon met de verkoop van tweedehands Nederlandse kotters naar Engeland, Schotland of Ierland, gevolgd door de bestelling van nieuwbouwkotters door Engelse reders in Nederland en nu nadert het tijdstip dat het Verenigd Koninkrijk een ernstige concurrent wordt van de Nederlandse vishandel. In 1985 vingen de Britten 43 duizend ton platvis, in 1989 was dat al 66 duizend ton. De gezamenlijke besomming groei de van 150 miljioen naar 260 miljoen gulden. Nog niet zo veel, lijkt het, maar van een niet vólvissen van het tong en scholkwantum zoals enkele jaren gele den is geen sprake meer en Nederland heeft in het Verenigd Koninkrijk geen uitvoeroverschot van schol meer. Aan een invoeroverschot op de Belgi sche en Franse markten begint 'met de concurrentie van door Engeland aange voerde vis, te merken. 't Was nog maar ruim twee jaar gele den dat de Technische School te Middelharnis 'buitengewoon' ver rast werd met de aanbieding van een veertienduizend gulden kostende professionele video-set, waarna je gedacht zou hebben dat dat voor ééns en voor altijd zou zijn, maar dinsdagmiddag waren de goede ge vers er wéér, nu met een nóg waarde voller geschenk...! 't Hoeft geen betoog dat schooldirekteur dhr. Schlötter opnieuw had gezorgd voor een warme ontvangst van de 'gezan ten' van het Verolme Trust fonds, de bron waaruit de giften zijn voortge komen; ze hebben er andermaal voor gezorgd dat de Middelharnisse school als 't om het gebruik van computers gaat ver voor ligt op tal van andere scholen in het lager beroeps onderwijs. De dochter van wijlen scheepsbouwer Cor Verolme en haar, eveneens uit Nieuwe Tonge afkomstige echtgenoot. dhr. en mevr. Rober en dhr. en mevr. Chr. van Veen, beiden Oude Tongena ren en hij oud-voorz. van het V.N.O. ze waren graag weer eens terug op het eiland en in 'Menheerse', omdat ze zich daar onder vele vrienden weten. Vierentwintig-duizend gulden kwam ze - van harte - besteden aan de school waarop dhr. Verolme de basis had ont vangen waarmee hij het tot een van de groten onder de scheepsbouwers had kunnen brengen. Een 5-tal A.T. compu ters werden aangeboden, voorts nog 3 printers en uitbreiding van de geheu gens van de elf al aanwezige P.C.'s. Een koninklijke gift, dat mag gezegd en zo werd het ook ervaren. Aan dhr. van Veen was het genoegen de apparatuur officieel in gebruik te stel len, één druk op de knop leverde hem een door de apparatuur prachtig gepro duceerde Oorkonde. En na een feestelijk dinertje, opgediend door de leerlingen van de consumptieve opleiding, zullen directeur en bestuur de gasten zeker een welgemeend 'tot ziens' hebben toegewenst...! ADVIES van een erkende ELEKTRONICA VAKZAAK Een kleuren televisie koopt u voorjaren, daarom is een goed en deskun dig advies belangrijk, o.a. over de beeld maat. In een verkoopruimte staat u er te dicht op, waardoor u zich gemak kelijk vergist. Daarom bieden wij u met dat goede en deskundig advies ook nog de mogelijkheid van demon stratie met verschillende beeldmaten bij u thuis. Autobedrijf A. J. van Rumpt AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen MIDDELHARNIS - Wanneer we burgemeester mevr. Sleurink van Mid delharnis een plezier willen doen - en natuurlijk willen we dat - dan moeten we 't voortaan maar niet meer hebben over "t Prikgat' als we dat mooie bestemmingsplan in ontwikkeling aan het eind van de Middelharnisse Molenweg bedoelen. Het bestemmingsplan 'Prinsenkwartier' heet dat in 't officieel jargon en ook de toekomstige bewoners zullen met die welluidender benaming zijn gediend, een soort opwaardering van de iokatie van hun toe komstige woonst... 't Is beter te wonen in een kwartier, een Prinsenkwartier nog wel, dan in een gat, zo kan dat worden aangevoeld. dige bouw zodat de toekomstige bewo- De eerste paal, die mevr. Sleurink was gevraagd te slaan, ging wat hortend en stotend de grond in, maar dat zal 'm niet aan de inmiddels bedreven paalslaan- ster hebben gelegen. Met de paalslag in 't achterhoofd was mevr, Sleurink en haar gezinsleden dinsdag vanuit We nen, met gezwinde spoed, zo mag uit de beperkte duur van hun autorit worden vastgesteld, naar huis gesneld, maar nou ze eenmaal mét helm, handschoenen, witte jas en laarzen in de cabine van 't heimachien zat, nu ging 't niet eens zó vlotjes. Als 't met de bouw maar sneller gaat, zo hoopte ze, geen vorstverlet, geen regenweer, gewoon een lekker voorspoe- De jaarlijkse bazar in het verpleeghuis 'de Samaritaan" te Sommelsdijk is weer voorbij. Drie dagen vol aktiviteiten maakte het verpleeghuis tot een gezel lige drukte. De openingsmiddag, voor de bewoners, werd heel druk bezocht. Vele bewoners en familieleden brachten een bezoek aan de aktiviteiten. Tijdens deze middag werd ook de nieuwe rolstoelbus officieel overgedra gen aan de bewoners. Dhr. v. d. Made, van automobielbedrijf Witvliet over handigde de sleutels aan mevr. v. d. Sluys en mevr. Melissant die deze namens de bewoners familieraad in ont vangst namen. Alle bezoekers van de bazar hebben de kleurig versierde bus kunnen zien staan en begrepen waarschijnlijk ook dat het bazargeld nuttig besteed wordt. De exploitatie van de rolstoelbus is hier een onderdeel van. De bazardagen in 'de Samaritaan' zijn altijd ontmoetingsda gen. "Velen hebben familie in het ver pleeghuis of hebben familie die in het verpleeghuis gewoond heeft. Het be groeten van bekenden en het meedoen aan de diverse aktiviteiten zorgde voor een stuk sfeer. Toen zaterdag om 16.00 uur de verloting gehouden werd bleek hoezeer men op Goeree-Overflakkee betrokken is bij het verpleeghuis. Zaterdagavond na het opruimen werd ners van de te bouwen premie A wo ningen volgend jaar augustus zullen kunnen wonen. Ze worden gebouwd door Boender en Maasdam en ze zijn getekend door architectenburo Ad Ge stel. Ook van deze heren mag 't voortaan soepeitjes gaan, want dir. A. Looij van Boender en Maasdam herinnert zich nog maar al te goed hoeveel „noten moesten worden gekraakt en hoeveel problemen moesten worden opgelost" eer met de bouw kon worden begonnen, minstens twee jaar heeft dat geduurd. In april van dit jaar kon met het bouw rijp maken worden begonnen, er ver pas goed duidelijk dat de bazar 1990 geslaagd genoemd kan worden. De bruto-opbrengst bleek ƒ45.335,70 te zijn en nog komen er giften binnen. Een geweldig bedrag waarvoor de wel zijnszorg van het verpleeghuis erg dank baar is. Zonder de hulp van velen was dit niet mogelijk geweest. Hartelijk dank, namens de bewoners van 'de Samaritaan', aan de bezoekers, de enthousiaste vrijwilligers maar zeker ook aan het bedrijfsleven van Goeree- Overflakkee. Dirksland, 01877 - 1357 OUDDORP Inleveren vakantiebonnen op 11 en 12 oktober 1990 is er gelegen heid voor verzilvering bij: Joop Vliet- land. Hofdijksweg 22a, Ouddorp. De K.M.T.P. (Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde) afd. Goe- ree en Overflakkee organiseert op 29 november a.s. een bezoek aan het Kerst dorp van Jaap Kooy in Lisse. We vertrekken 's morgens 8.00 uur van uit Ouddorp en rijden via de verschil lende opstapplaatsen over het eiland richting Lisse. Daar worden we ontvan gen met koffie en gebak bij een open vuur. Dan wordt het betoverend mooie Kerstdorp bekeken. Om 12.00 uur vertrekt de bus voor een tochtje naar Noordwijk aan Zee waar in een luxe hotel de lunch wordt genoten. 's Middags kunnen we in het Kerstdorp het werk van 2 Tsjechische meisje in ori ginele klederdracht bewonderen. Zij zullen kerstballen blazen, een Tsjechi sche traditie, en deze ballen ook decore ren. Ook zijn er nog andere demon straties. Om 16.30 uur vertrekt de bus weer op huis aan. schenen bouwstraten en fraaie water partijen en 't was voor makelaar Tam boer kennelijk geen grote moeite de eer ste twintig kopers voor een premie A woning aan te trekken. In de eerste fase worden 37 premie A woningen gebouwd; er kan tot 88 wonin gen worden doorgegaan waarvan er zo'n vijftig a zestig in de premiesfeer zullen worden gerealiseerd. Een viertiental woningen, waarmee het totaal aantal boven de honderd stijgt wordt gelaten aan het particulier initiatief Uit handen van dir. Looij heeft burg. Sleurink als waardering voor haar Ie paalslag een attentie ontvangen, een geldbedrag aan een door haar vast te stellen doel te besteden. In 'de Parel van de Delta' hebben alle genodigden ver volgens een dronk op de toekomst uitge bracht en konden de toekomstige buren alvast wat kennis maken. Binnen een periode van een viertal jaren zullen, in het kader van het nieuwe PTT vestigingsbeleid, een flink aantal postkantoren op Goe ree-Overflakkee in Post-agentschap pen worden omgezet. Dat geldt voor de kantoren van Goede- reede, Stellendam, Dirksland, Herkin gen, Nieuwe Tonge, Achthuizen, Den Bommel en Ooltgensplaat. In Melissant is al een Postagentschap dat als zodanig zal blijven funktioneren en in Ouddorp. Middelharnis en Oude Tonge zullen de daar gevestigde Postkantoren gehand haafd blijven. In de praktijk zal het betekenen dat de huidige Postkantoorgebouwen - eigen PTT-vestigingen - in die dorpen waar een Postagentschap komt, door de PTT afgestoten zullen worden. De te stichten agentschappen zullen veelal in particuliere bedrijven/winkels worden ondergebracht en - op provisie basis - ook door particuliere onderne mers worden geëxploiteerd. De ondernemer die het beheer van een Postagentschap ambieert zal door de PTT zodanig worden opgeleid dat in de agentschappen alle gangbare lokethan delingen zullen kunnen worden ge pleegd. De PTT dienstverlening zal dan ook niet verminderen; in sommige gevallen zelfs toenemen omdat de openingstij den wat vrijer zullen kunnen worden geïnterpreteerd. Bij een aantal van 50 personen kost dit uitstapje voor leden ƒ39,50; niet-leden betalen ƒ44,00. Bij een aantal van 40 personen bedraagt de prikjs 42,50 voor leden en 47,00 voor niet-leden. Wilt u deze dag meemaken, dan graag uw opgave vóór 15 oktober bü het sekr. K.M.T.P., tel, (01878) 18 92 of één van de dames van de excursie-commissie: (01878)30 03 of (01870) 62 28. Belangstelling te over voor de openingshandeling door dhr. van Veen verricht voor idle i^terhetdi VINGERLING 3-MiDOELHARNIS-TEL 01870-2518 FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER C3 czi ::3 C3 Ii cz3 id stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Peugeot/Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 30 94 ooit bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Gelukt..., de paal is geslagen. Naast burg. Sleurink dir. Looij van Boender en Maasdam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1