Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen _Extra publikatie. MAAC- m ^Gf"S"E L flakkee expresse bv Diploma-zwemmen Uitslag van de witvls- wedstrijd HV Krammer MEDISCHE DIENSTEN Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1990 '^s^^?' Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. UITGESLAGEN TENT Onze tent van doffe tentstof is aan de bin nenzijde uitgeslagen. Hoe kan ik die tent schoonmaken en toch waterdicht houden? Antwoord: Leg uw tent uit en veeg haar aan de binnenzijde af met een vochtige doek, waarin u wat lauwwarm synthe tisch wasmiddel hebt gedaan. Die doek geregeld uitspoelen en weer vochtig gebruiken. Daarna laat u de tent drogen in wind en schaduw. Is ze goed droog, dan kunt u haar rustig oprollen en opnieuw gebruiken. Bij deze behande ling zal het tentdoek niet gaan lekken en is dat afdichtende impregneermiddel niet nodig. BESLAGEN KRISTAL Wij kochten een afwasmachine. Onze gewone glazen blijven er glashelder in. maar de kristallen komen er beslagen uit. Wat te doen? Antwoord: Het ziet er naar uit, dat u in deze afwasmachine een verkeerd afwas- middel gebruikt en dat de daarin voor komende zuren de 'huid' van uw kristal aantasten. Daardoor maakt dit de in druk beslagen te zijn. Informeer bij de leverancier welke afwasmiddelen u wèl mag gebruiken. KALE KRAAI Ik heb een tamme kraai, maar die plukt zichzelf nu kaal. Wat zou daartegen te doen zijn? Antwoord: De neiging tot het plukken van veren kan o.m. ontstaan door een vitaminentekort, zodat wij eerst denken aan een verkeerde voeding. Daarover strekt u in uw brief geen gegevens. Haal eens een flesje AD-3 vitaminen in zo'n speciaalzaak waar vogels en zaden ver kocht worden en haal daar voortaan universeelvoer. Geef de vogel daarnaast wat vleesresten of insekten, wat kalk en grit, en de noodzakelijke pitten. Helpt dat niet, stap dan met uw kraai naar een huisdierenarts. VLIERPLEZIER De vlierbessen zijn rijp. Vroeger mochten wij ze niet eten, tegenwoordig zouden ze zeer gezond zijn. Is dat wel waar? En wat kun nen wij er dan het beste mee doen? Jam of drank van maken? Hebt u recepten? Antwoord: Dat ze 'zeer gezond' zouden zijn, is niet helemaal waar. Wij hebben al veel brieven onder ogen gekregen van mensen die last kregen dat een vlier drank hen zwaar op de maag lag, of dat ze er misselijk van werden. Dat komt, doordat in deze bessen de plantenbase metacrine voorkomt en die stof wordt niet door iedereen goed verdragen. Door het uitzeven van de pitjes kan men ech ter het gehalte daarvan verminderen. Voor het maken van vlierbessenwijn hebt u eigenlijk speciale apparatuur nodig, zoals een grote kookketel, een waterslot, plastic slangen, grote trechter, nieuwe ongebruikte kurken enz. maar u kunt wel beginnen met vlierbessenjam en -roomvla. Hier volgen beide recepten. a) Voor jam volgt u de gewone gang van zaken: de steekjes van de vruchten halen, heel goed wassen, uit laten lekken, fijn stampen, koken met 50% suiker, pectine toevoegen en dan overscheppen in potjes die tevoren grondig met heet sodawater zijn gereinigd en vlak voor het vullen nog eens omgespoeld met pas gekookt water, dat nog heet is. Dan snel afdekken met cellofaan, dat u vast bindt met elastiekjes, en op een koele plaats wegzetten. Plak er een etiket op met de datum, want deze jam is beperkt houdbaar. Voor stroop zou u de massa moeten inkoken. Dat kost veel energie en er blijft vrijwel geen voedingswaarde over. Daar hebt u weinig aan. b) Vlierbessenroomvla maakt u door de ontsteelde en gewassen bessen vijf minuten in zo min mogelijk water te koken en daarna, als ze van het vuur genomen zijn, op elke 250 gram bes sen 100 gram suiker en twee fijn geknepen gelatineblaadjes toe te voegen. Roer daarna vier eierdooiers tot ze schuimig zijn met 50 gram sui ker. Breng een halve liter koffieroom bijna aan de kook en giet een deel daarvan bij de schuimende dooiers. Doe dat mengsel terug in de pan en laat het onder voortdurend roeren zachtjes doorkoken tot het goed gebonden is. Deze vla moet dan afkoelen, waarna de gekookte vlier bessen er doorheen geroerd kunnen worden. Houd daarvan iets achter voor de garnering. Dien de roomvla op in ijscoupes of glazen schaaltjes en garneer die met een randje bes sen. TIENDAAGSE VELDTOCHT Bij het natrekken van mijn stamboom bleek, dat een betovergrootvader wacht meester bij de artillerie was tijdens de Tien daagse Veldtocht in 1831. Er heeft in een kastje een kruis van gelegen, maar na de ramp van 1953 is die onderscheiding niet meer teruggevonden. Welke mogelijkheden zijn er om zo 'n kruis terug te krijgen? Antwoord: Wij moeten u helaas teleur stellen. Nederlandse onderscheidingen zijn strikt aan de persoon gebonden. Bij de Ridderorden is het regel, dat de onderscheidingstekenen na het overlij den van de drager weer moeten worden ingeleverd. De erekruisen, sterren en dgl. worden dan weer opgeknapt voor een volgende uitreiking. U kunt dus niet vragen om vervanging van een verloren gegaan exemplaar om dat als herinne ring te laten dienen. Vroeger waren er nog van dgl. herinneringskruisen uit 1831 te koop op een rommelm arkt of een winkel met tweedehands goederen, maar verzamelaars betaalden daarvoor wel eens 100,-, dus goedkoop zal dat niet zijn. Misschien kunt u zo'n bronzen kruis, gegoten uit omgesmolten kanon nen uit de krijgsbuit, op een verzame laarsruilbeurs van een verzamelaar ko pen. Die van de vrijwilligers droegen het opschrift 'Vrijwillig' en hingen aan een oranje-groen lint; voor de overige mili tairen was de tekst 'Trouw aan Koning en Vaderland' en een oranje-blauw draaglint, dus in de kleuren van Oranje- Nassau. SCHELPEN KIJKEN Er moet een schelpenmuseum bestaan. Waar vind ik dat? Antwoord: Dat is 'MoUusca', Huygens- straat 30, 6717 CD Ede, tel. (08380) 3 09 73. Wel tevoren informeren wat de openingstijden zijn. GROENE EIEREN Ik kocht vijf jonge hennen en die kwamen onlangs aan de leg, maar hun eieren heb ben allemaal groen gekleurde schalen! Kan er iets mis zijn met de voeding, of zijn die kippen ziek geworden? Antwoord: Als kippen groen of blauw gekleurde eieren leggen, hebben zij Araucanahoenders tot voorouders. Bij dit ras zijn zulke kleuren normaal. Wij vermoeden, dat u op een koopje bent afgegaan en dat de fokker u in plaats van de gebruikelijke hybride voor de lagere prijs een toom Araucana-bastaarden heeft geleverd. De gekleurde eieren kunt u, precies als de bekende bruine, gewoon eten. Uw hennen zullen echter niet zoveel eieren leggen als raszuivere witte leghorns. TIN VEROUDEREN Hoe krijg ik een blanke en glimmende tin nen kan dof en donker, zodat hij oud lijkt? Is dat zelf te doen? Antwoord: Het tin van siervoorwerpen bestaat vak uit een legéring van tin met 7% antimoon en 2% koper. Vroeger werd er vaak lood bij gemengd, maar lood is giftig en daarom mag u niet van antiek tinnen servies goed eten of drinken. Als zo'n alliage aan de lucht is blootgesteld, oxydeert ze aan de oppervlakte, waar door de buitenkant een donkere tint krijgt. Dit in vele jaren gevormde laagje 'patois' geeft antiek tin een hogere waarde dan het nog glanzende nieuwe zonder zo'n laag gecorrodeerd metaal. U kunt bij een antiqair wat donkere mechelse was halen en daarmee nieuwe tinnen voorwerpen een donkerder uiter lijk geven, zodat ze er voor de ogen van leken wat ouder uitzien. Met dgl. was kunt u ook krassen in het metaal camou- fieren. Er zijn ook galvanische bedrij ven die tin met behulp van elektrolyse kunnen bijkleuren. Daarmee kunt u beter niet zelf experimenteren. Zo'n bedrijf is er voor ingericht en de kosten zullen niet zo hoog zijn. Na de behande ling moet u het tin ongerept houden, dus niet poetsen en vooral in de 's winters verwarmde kamer bewaren, want bij temperaturen onder nul kan dit metaal ziek worden en vergruizen door de zoge naamde tinpest. BANK HOUDT ERFENIS Mijn broer is in het buitenland overleden. Ik kreeg de overlijdensakte, zijn pas en per soonlijke zaken toegestuurd. Nu staat zijn geld hier op een bank, maar die wil mij niets uitbetalen. Hoe krijg ik dat geld los? Antwoord: U moet toch een notaris inschakelen. Deze kan aan de hand van de verstrekte documenten en na navraag in het buitenland en verificatie bij de burgerlijke stand een zg. verklaring van erfrecht opstellen. Met dat officiële document kunt u bij de bank bewijzen dat u recht hebt op de nalatenschap of een deel daarvan. de juiste taxatie- Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 BEHOOREXDE BIJ INHOCSIGNOVIlfSES Vrijdag 21 September 1900. Ho. 779. Plaalseiük \ieuw.«. Publikatie van de Vereniging Streeicmuseum, Kericstraat, Sommelsdijl(. A. J. K. HEMELSBLAUW Hoe komt het, dat een heldere hemel over dag zo blauw en 's avonds roodgekleurd is en dat bewolkte lucht er wit of grijs uitziet? Antwoord: Volgens de theorie van de Britse natuurkundige Rayleigh, die leef de van 1842-1919, wordt het zonlicht door de molekulen van de lucht in de aardse atmosfeer verstrooid. Het blauwe licht dat in het zonlicht voorkomt, heeft een kleinere golflengte dan het rode. De sterkte van het verstrooide licht is omge keerd evenredig met de vierde macht van de golflengte. Hieruit volgt, dat het blauwe licht domineert. Zo ontstaat op onze netvliezen de indruk van de onbe wolkte blauwe lucht. Wanneer zich ech ter veel waterdamp in de atmosfeer bevindt, wordt daarentegen het licht met grotere golflengte sterker verstrooid, waardoor de totaalindruk weer wit wordt. Bij laagstaande zon legt het zon licht een veel langere weg af door de dampkring en dan ontstaan de effekten van geel en oranje-achtig zonlicht en het bekende morgen- en avondrood, waar bij het rode licht weinig of niet ver strooid wordt. DIRKSLAND Zaterdag was het weer diplomazwem- men in zwembad 'de Gooye'. Ook deze keer was het weer een sukses, er waren maar liefst 36 kandidaten voor het A- diploma en 28 kandidaten voor het B- diploma. Van harte gefeliciteerd! Ronald v. d. Boogert, Connie Bestman, Pascal Vogelaar, Corien Braber, Jos Tie- leman, Leanne van Prooyen, Tamara Vis been, Sandra Koppenaal, Leon Smit, Annemiek Visser, Hanna de Wit, Vincent Troost, Gert-Jan Lodder, Eline van Balen, Christiaan Hoogmoed, Nadine Stolk, Peter Boel, Rens Koene, Dick Scholtens, Dimitri Winkels, Jimmy v. d. Bel, Famke Kweekei, Corina Hogerwerf, Mariska Keus, Marco Orgers, Jos Albrechts, Pie- ter V. d. Giessen, Johan Looij, Caroline van Seters, André Roozemond, Jan in 't Veld, Marlssa Tanis, Ferdy v. d. Berg, Sandra de Vos, Marye Struik. Diploma B: Daphne Dubbelman, Pieter Struik, Mar tin Melissant, Annemarie van Wagenin- gen. Rozemarijn Kastelein, Jacqueliene V. d. Berg, Jacob-Jan Lagerwerf, Jan 't Mannetje, Leanne Kamp, Bas Elvé, Mirjam Breen, Rebecca Visser, Linda Borghouts, Eline van Seters, Gerie Melis sant, Robert de Jong, Leonard Boekee, Marco Logmans, Martin Rijn, Mariska Vellekoop, Adriaan Heemes, Amanda Thijssen, Lianne de Hoed, Lennart Grootveld, Jamie Visser, Fryda v. d. Velde, Danny v. d. Groen, Mathilde Romijn. Zaterdag 15 september was de tweede witviswedstrijd, de vangsten waren rede lijk tot goed. De uitslag: 1. A. Bruinsma505 cm. 2. W. van Welie355 cm. 3. P. van Heest346 cm. 4. A. van Dijk304 cm. 5. C. V. d. Jagt280 cm. Zaterdag 29 september is de volgende witviswedstrijd voor leden van de HV Krammer. Inschrijven bij Café Zaaijer te Middel harnis van 7.30 tot 8.00 uur. Vissen van 9.00 tot 12.00 uur. Vrijdag 12 oktober is de uitreiking van de bekers aan de kampioenen en de win naars hiervan. Het geheel omlijst met gourmetten, bingo en grote tobola. Voor het gourmetten wordt aan de leden een bijdrage van 25,- gevraagd p.p. Dit alles te voldoen met opgave van aantal personen voor 7 oktober 1990. Voor eventuele reakties, vragen en op gave hiervoor en over: W. van Welie, Gerarddoustraat 15 3331VC Zwijndrecht Telefoon (078) 12 75 73 van vrijdag 28 september 1990 t/m zondag 30 september 1990 WEEKENDDIENST ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter G. J. Wie- ringa, tel. (01870) 20 90. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur doktor H. O. Zoon, tel. (01877) 12 62. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur dokter P. J. Bulthuis, tel. (01879) 13 67. Ouddorp: W J Bron, A. J. Jansen, O. Nieuwland- seweg27, tel. (1878) 13 12. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter M. de Jager, tel. (01875) 13 01. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter A. J. M. F. Janssen, tel. (01871) 1306. Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. (01870) 64 59 (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEKEN „MENHEERSE" - „ST. JORIS" Voorstraat 16, MIDDELHARNIS Telefoon (01870) 36 66 St. Jorisdoelstraat 34-36, SOMMELSDIJK Telefoon (01870) 72 77 Openingstijden op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.00-18.00 uur Weekenddienst Apoth. Menheerse. Voorstraat 16 Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zondag van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: (01870) 36 66 APOTHEEK „OUDDORP" Boompjes 3-5, tel. (01878) 37 89 Geopend 8.30-12.00 uur en 13.00-18.00 uur. Zaterdag 12.00-13.00 uur. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Dogterom, Kerkstraat, Nieuwe Ton ge, tel. (01875) 23 25 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. (01874) 24 41: L. Tjebbes, Middelharnis, tel. (01870) 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. (01870)28 97. WIJKVERPLEGING Achthuizen(01873) 1440 Den Bommel(01871) 13 12 Dirksland(01877) 15 00 Goedereede(01879) 12 67 Herkingen(01876) 2 24 Melissant(01877) 12 34 M'harnis/S'dijk(01870) 23 00 Nieuwe Tonge(01875) 13 90 Ooltgensplaat(01873) 13 10 Ouddorp(01878) 13 21 Oude Tonge(01874) 12 89 Stad a/h Haringvliet(01871) 23 01 Stellendam(01879) 12 96 Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK Telefoon (01870) 51 66 Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, telefoon (01880) 2 59 52. Stichting KRAAMCENTRUM „Haringvliet" Telefoon (01883) 1 00 00 Stichting Gezinsverzorging „Dirksland",tel. (01877) 24 78 „Middelharnis-Sommelsdijk", tel. (01870) 28 84 „Goeree-Overflakkee" (Nieuwe Tonge, Stad en Oostflakkee) tel. (01874) 10 44 Stichting Bejaardenwerk „MIDDELHARNIS" Tel. (01870)33 66. St. Welzijnswerk voor Ouderen „OOSTFLAKKEE" Tel. (01871) 15 45 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 273, MIDDELHARNIS Telefoon (01870) 35 55 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree-Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. (01879) 18 15 Vertrouwenstelefoon Ned. Patiënten Vereniging (01870) 21 74 (01878) 31 49 Alarmering Brandweer, Politie, Ambulance 06-11 „Geen spoed? bel het plaatselijke nummer'. ALCOHOLPROBLEMEN Bel AA (Alcoholicus Anonymus) voor hulp en inf. tel. (01887) 36 85 Ver. Reumapatiënten Goeree-Overflakkee e.o. Tel. (01879)24 88 'I «1./ Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 A Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Mt Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beljerland Tel. 01860-13624 ^1 in het doolhof van prijskaartjes NVM, SOMMELSDIJK, 15 Sept. Hedenavond omstreeks elf uur werden de bewoners v.m ons di.rp opgeschrikt döi; het geroep van "Braad brand hetwelk spoe 'i,; gev'olijd werd dmr het luiden der brandkl' k. En dat het geen loos alnrm w.'us bleek dui delijk aan ieder, die buiten tersclieen, waut schier het geheele dorji h'hs Terlicht De houten schuur gelegen aan het noord einde van de Achterstra-Tt ond i vollen tlam. In minder d:tn geen tijd ivas het geheele dorp op de been. Ook de brand weer verscheen al spoedig ter jilaatse. Doch nog spoediger had 7,ith 't vuur medegededd aan de naast het brandende perceel staande schuur. Lang, zeer lang duurde het eer onze spuiten water gaven, en dus was het niet te verwonde en, dat de brand niet alleen oversloeg op een derde en een vierde schuur, staande aan den zelfden kant als die, welke 't eer^■t brandde, doch ook op een drietal aan de overzijde der straat. i)at was derhalve een zevental. .Met vereen )e kracliten slaagde de br.mdweer er thans in, den voortgang in zuidelijke richting te sluiten. Een van st^n opgetrokken schuur, welke nu «aan de beurt lag" b'eef behouden. En ver moedelijk zou de brandweer Middel harnis was te hulp gekomen en later ver scheen ook Dirkslaud er in geslaagd zijn het vuur thans meest"r te worden, inf/ien er aan den westelijken achterweg niet een met riet gedekte schuur had ge- I groot; T)e fcgeiiÓFer de rieten schuur geler gen rij huizen Tatte al .spoedig Tlam, doch de brandweer slaagde er in, de westelijk gelegen rij te redden. Dit geschiedde ook met de huizen op den dijk, liggende aan den noordkant Taii de Krak. Ofschoon van enkele zoo nu en dan eens een goot of een kozijn begon te branden, breidde zieh de brand niet rerder uit. Doch er waren nu toch al genoeg ge houwen verwoest: d'en .«ohuren, ean pak huis en Hen woouhuizeu. Borendien had den nog wel een zevental andere gebouwen- in meerdere of minder mate schade opge- loopen Xaar we vernemen waren ze even wel alle tegen brand-^chade verzekerd. Ongelukkig genoeg kan dit niet ge- zrgd -worden van den inhoud vin alle. Enkele zoogenaamde avonturier-boeren en Gezicht op de ruïne van den brand, van af de Achtersttraat gezien. staan en milieu de wind lioewel ge lukkig niet krachtig niet oo.'telijk ge weest ware. Doch die schuur stond daar en de wind ivai o jstelijk. Bovendien wa ren de brandende scharen voor 'tmeeren- deel gevuld met tarwe, haver, erwten, hooi, welke stofien de kans op liet over brengen van 't vuur op andere gebouwen sterk ve grooteii Vonken, brandende stukjes stroo em. verhieven zich in geheele wolten en vie len niet allten neer op da westelijk gele gen omtrek, d ch ook op plaatsen wslke wel een Hl minuten van "t dorp verwij derd wiren. U'as het wcnder, d.it de slechts een 25 il. verder sta.mde bo'. eniied.jelde schuur groot gev.iir liep? Eerst begon het droge riet te smeulen, een oogenblik later wis 't .veer uit, d.m opnieuw een vlam^netje, eindelijk hegon liet dik Üink te branden en toen w is er niet veel meer .a,an te doen. Het middelpunt van den bra-id had zich verpla.itst. Hij woedde thans aan den wesidlijkeii achter'veg. Weldra sloegen de vlammen nu ook daar uit rog een an dere schuur, die a'vn de Krat gelegen was. Ook de daar onmiddellijk bij stamde «oo- gen.aamde «Meniste ken" een steenen ge bouwd, dat al reeds voor dien tijd vlam had ijorat, begon nn hi'Mg door te bran den. En zoodoende was het geva.ir voor de in de buurt staaude woonhuizen zeer ook eenige .arbeiders leden zware verliezen doordat hunne oogst of inboedel in de vlammen opging; ze hadden niets verze kerd, tïeen wonder dan ook dat in ver band hiermede de gemoederen een weinig in beweging zijn gcr.iakt en velen zich in vrij krasse laai afkeurend uitlaten over ouze brandweer. W.it er van bedoelde uitlatin gen waar is willen we in het midden laten Wel willen we den weusch uitspreken, dit deze hoogst treurige gebeurtenis voor velen een les is geweest, niet alleen voor oiiT.e brandweer, miar ook voor een groot aantal inwoners, welke toch maar steeds nalaten hunne bezittingen tegen brandscha de te verzekeren. Ten slotte kunnen we nog mededeelen dat er sprake van is, eene comaiissie sa men te stellen welke zich zal belasten met het inzamelen van gelden tot leniging van den nood der slachtoH'eri. Dal zij sla gen moge wenschen we van harte Zondag nerd onze gemeente door een zeer groot ^antal menschen uil het geheele eiland bezocht om de plaals gehad heb benden brand in oogenschouw te nemen. Het middelpunt van de plaats des onheils was zwart van menschen, zóó dat de straten moesten worden afgezet om de nog dienst doende spuiten niet te belemmeren. Nog waren de spuiten op de plaats des onheils, toen .Maandag middag ander maal het brandala-m door de straten klonk. Een Haverklamp van de h .er I.. Joppe stond - - door onvoorzigheid in licht- Een tweede daarbij staande klamp werd door het vlugge optreden der spuit be houden. De verbrandde buisjes van den Heer W. V.W BliLK te Sommei.sdijk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6