Hulp aan Polen, sterretjes aan hun donkere hemel... 25 jaar Stichting Kerl(concerten 'Goeree-Overflal(kee' Klok uur terug Predikbeurten rOCCASÏONs] Nieuwe bus, luxe vervoer voor rolstoelbewoners HDG M. van Dam-Witte Computerles MEDEWERKERS INVAL-LEERKRACHTEN Avondmavo 40 lessen voor 180,- Flakkee Expresse b.v. Flakkee Expresse b.v. I I Grote potchrysanten Bloembollen fa. M. Grinwis en Zn. De laatste dag van uitverkoop (vervolg van voorpagina) Afspraak met ziekenhuisbestuur lijdt scliipbreuk Extra kerkdienst Ger. Gemeenten TULPEN PLANTEN Zondag 30 september 1990 Kerkdienst in Ger. Kerl( h^'harnis m.m.v. Clir. Gem. Koor 'IMiddelharnis' DIERENBESCHERMING Nu volop Vanaf J 7.5U Ook zijn er volop woensdag 3 oktober PANTY'S1.00 Telefoon (01870) 25 90 een dynamisch groeibedrijf in verhuizen en verpal<l<en vraagt enkele enthousiaste, representatieve die opgeleid willen worden tot embaleur/verhuizer Sollicitatie te richten aan: Postbus 24 3240 AA MIDDELHARNIS Middelharnis Hellevoetsluis Zierlkzee tel. (01870) 21 88 tel. (01883) 2 0016 tel. (01110) 1 31 63 Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1990 Vrijdag hebben we diverse gezinnen bezocht en kennis genomen van de grote armoede en de enorme hartelijk heid, welke de Polen bezitten. Hier wer den we ook gekonfronteerd met ar moede en naar onze maatstaven zeer slechte hygiënische omstandigheden: we zagen dat 3 gezinnen het moesten doen met 1 toilet. Het hebben van een slaapkamer is luxe: meestal heeft deze kamer nog 2 funkties, zoals woonkamer en studeerkamer voor de kinderen. Nadat we de tolk weer thuis hadden gebracht zijn we richting Sulegin ver trokken, alwaar we bij pastoor Jozef weer onderdak verkregen. Om zaterdags thuis te komen moesten we toch nog wel wat over ons heen laten komen. Na vertrek uit Sulegin hebben we ongeveer 1 uur onder toeziend oog van de Poolse douane moeten wachten. Vervolgens 1V2 uur in de file gestaan van wege een groot aantal ongelukken en last but not least verrastte de Neder landse douanier ons met de mededeling dat onze bagage zijn belangstelling had, hetgeen ook weer uur in beslag nam. Uiteindelijk wachtte ons rond 18.00 uur een heerlijke kop koffie in Middel- hamis. Polen, een land vol verrassingen en har telijkheid, daarnaast zeer triest, trooste loos en grauw-ogend, heeft de hulp uit Nederland en dan met name van Flak- kee, zeer gewaardeerd. Wij, hulpverleners, beseffen dat elk transport een druppel op de gloeiende plaat is. Tevens zijn wij ondanks de vele tegenslagen op deze reis weer thuisge komen met de wetenschap dat elke hulp, in wat voor vorm dan ook, voor de Polen een sterretje aan een donkere hemel is. De Poolse dankbaarheid heeft ons dan ook een steuntje in de rug gegeven om met dit werk door te gaan. Verstomd over dit ongelooflijke hebben wij in de namiddag afscheid genomen en zijn vertrokken naar ons 2e doel: een Een blik op een van de zalen: de bedden dicht tegen elkaar en... wat een heddegued... groot ziekenhuis (ongeveer 700 bedden) in Chelm. ongeveer 150 km. ten zuiden van Losice. Allereerst werd ons de mogelijkheid gegeven ons te verfrissen in het bij het ziekenhuis gelegen logeerhuis. Ook hier wachtte ons een hartelijke ontvangst. De avondmaaltijd werd gebruikt in tegenwoordigheid van de direktie van het ziekenhuis en vertegenwoordigers van de vakbonden, waaronder Solida riteit. Donderdagsmorgens wachtte ons de zeer onaangename konfrontatie met onze opengebroken Ford-bus: verdwe nen waren autoradio, termosflessen, krat met blikjes drinken, pakken koffie en andere etenswaren, tupper-ware- dozen met inhoud, een babytas met inhoud, slaapzak, etc. Nadat de gearri veerde politie alles bekeken had moes ten wij zowel naar het politie-buro als naar de garage, om de schade te laten herstellen. Deze tegenslag kostte ons ruim een halve dag, waardoor wij pas in de namiddag het gegeven medische materiaal konden introduceren. Wegens tijdgebrek moest dit heel snel gebeuren, omdat wij ook heel graag de ziekenhuisafdelingen wilden bezoeken Afgelopen zaterdag 22 september orga niseerde de Stichting Kerkconcerten haar jubileumconcert in de Grote Kerk te Middelharnis, verzorgd door één van haar oprichters, dhr. Arie J. Keijzer. Voor dit concert was grote publieke belangstelling. Het publiek was deze avond eregast, want zonder haar aanwe zigheid steeds weer opnieuw zou dit jubileum niet gevierd kunnen worden. Ook was een ruime vertegenwoordiging van kerkbesturen, B en W's en andere instanties aanwezig. Voorafgaand aan het concert werd de jubilerende Stichting toegesproken door mevr. N. van Eck-Knape. namens het gemeentebestuur van Middelharnis, welke gemeente vanaf 1970 reeds subsi die verstrekt, waardoor naast orgelcon certen ook concerten met andere instru mentale invulling, alsmede koorconcer ten mogelijk zijn geworden. Vermeldenswaard is dat deze gemeente de grootste subsidiegeefster van de Stichting Kerkconcerten 'Goeree-Over- fiakkee' is. waardoor zij in niet geringe mate bijdraagt aan dit unieke facet van het culturele leven. In haar toespraak gaf mevr. van Eek blijk van grote per soonlijke betrokkenheid. Vervolgens sprak dhr. Arie J. Keijzer. Hij memoreerde hoe het allemaal be gonnen was. Daar gestart werd zonder subsidie, speelde hij in deze pionierspe riode pro Deo, waarna het entreegeld werd gebruikt om andere concertgevers te honoreren. Hij wenste de Stichting alle goeds toe voor de toekomst, waarbij hij opmerkte dat volgens zijn visie de kerkmuziek een steeds belangrijker plaats gaat innemen in het wereldgebeuren. Daarna sprak dhr. Jan van Dijk, die na Arie Keijzer leiding gaf aan de Stichting. Naast gelukwensen besteedde hij vooral aandacht aan het aparte van het feno meen orgelconcert, waarbij hij wees op het niet zien (van de organist) en het tóch horen (van de schitterende mu ziek). Bijzonder verheugd was hij dat de Stichting zijns inziens een niet meer weg te denken plaats inneemt. Mevr. K. van Huizen, voorzitter van de Chr. Oratorium Vereniging 'Middelhar nis' benadrukte in rijmvorm de hechte relatie tussen C.O.V. en de Stichting, die zich uit in groots opgezette Kerstconcer ten, die op hun beurt weer een hoogte punt vormen voor de beide instanties. Zij bood alle stichtingsleden een boeket bloemen aan. De voorzitter van de Stichting Kerkcon certen dhr. Rinus Verhage stelde eerst de stichtingsleden aan het publiek voor; Nelleke Dillingh, zorgt voor de publici teit: Anneke van Rumpt, notulist en algemeen bestuurslid; Rien Abramse, secretaris; Jaap de Bonte, penningmees ter en Han van Loon, algemeen ad junct. Daarna reageerde hij op de vorige spre kers en bedankte in het bijzonder het publiek, de verschillende kerkbesturen, kosters en subsidiegevers, die 25 jaar Stichting Kerkconcerten "Goeree-Over- flakkee" mede hebben mogelijk gemaakt. Hierna volgde het concert op het on langs gerenoveerde en duidelijk verbe terde orgel. Arie J. Keijzer speelde werken van D. Buxtehude, D. S. J. Zipoli, F. Mendelssohn-Bartholdy en van hemzelf. Hij besloot de avond met een prachtige, ingetogen improvisatie op Psalm 133. Na het concert volgde een druk be zochte receptie in "de Hoeksteen", waar de Stichting, in een gezellige, reünie achtige sfeer, vele gelukwensen in ont vangst mocht nemen. Door dit waardige en stijlvolle jubileum kunnen de Stichtingsleden zich zeer gesterkt weten voor de toekomst en met hernieuwd enthousiasme doorgaan met het organiseren van veelkleurige con cert-series. Raad Dirksland: Een bijna beklonken overeenkomst tussen het Ziekenhuis bestuur en de gem. Dirksland heeft gisteravond schipbreuk geleden. De voor beide partijen voordelige transaktie, die eik zo'n 60.000,- zou besparen, kan niet doorgaan, zo heeft loco-burg. A. J. Schouten gisteravond de gemeente raad voorgelegd en de raad heeft daarmee ingestemd. Het plan was dat de gem. voor de bouw van een bergings- kdder voor de riolering gebruik zou maken van een achter gelegen stuk ziekenhuislerrein met ais gemeentelijke tegenprestatie de aanleg van een parkeerplaats en een stukje bestrating, gelijk met de herbestrating van de Secreta rieweg. Het plan, waarvoor in de vorige raadsver. al een kre diet werd gevoteerd - (er was haast omdat per 15 nov. de bereikbaarheid met de 45 ton zware zuurstoftankwagen moest geregeld) - is stukgelopen op de vestiging van het zakelijk recht. Het ziekenhuisbestuur wenst dat alleen te verienen wanneer de gem. verklaart de risico's te willen dra gen van de evt. noodzakelijke sanering van de grond waarop garage Hobbel heeft gestaan. Daar zal, tot op een diepte van 5 a 6 meter moeten worden gegraven, terwijl de saneringsverklaring die eerder werd afgegeven slechts strekt tot een diepte van pim. 2.50 mtr genoeg voor het zieken huis, verre onvoldoende voor de plannen van de gemeente. Weth. Eshuis deed heel teleurgesteld over de houding van het ziekenhuisbestuur, met name ook over het late tijdstip („5 voor 12") waarop die duidelijk werd gemaakt De ver minderde interesse van het ziekenhuisbestuu wordt hen ook ingegeven door het feit dat een omwonende het College voor Ziekenhuisvoorzieningen op de hoogte heeft gesteld van het voordeel 60.000,-) dat het ziekenhuis zou behalen, waarop de reaktie van het genoemde College is geweest dat dat bedrag bij de eindafrekening zou worden verrekend. De raad is informeel ingelicht over wat de voorz. bedoelde met z'n verwijzing naar „faktoren van buiten af'. In ons vol gende nummer meer omtrent de gehouden bespreking tij dens het openbare gedeelte van de raadsvergadering, al heeft de raad dan ook besloten geen stappen meer te onder nemen en het alternatieve plan (bouw van de kelder nabij 'Geldershof) uit te gaan voeren. om een indruk te krijgen hoe hoog de nood hier was. Onze verwachtingen waren beslist niet hoog gespannen, en dat was maar goed ook: hier vonden wij patiënten welke op de gangen verpleegd werden, omdat de kamers overvol wa ren: ook hier was de privacy totaal afwezig. Tijdens de rondleiding over de operatie kamers met de daarbij gelegen sterili satie-afdeling liet ons zien dat het steriliseren van materiaal nog zeer pri mitief plaatsvond: op een kookplaatje werd verband en materiaal in een meta len emmer uitgekookt terwijl wij hierbij aanwezig waren. Welke maatstaven men hier hanteert ten aanzien van steri liteit en hygiëne, is ons niet duidelijk geworden. Hoewel alles vooroorlogs oogt, gingen alle deuren voor ons open. Ook hier was men zeer gelukkig met het meegebrachte materiaal, wat o.a. dispo sable handschoenen, spuiten en naal den bevatte. Daarnaast papieren band- doekjes, verbandmateriaal, zeep, ver- pleegstersuniformen en een onderzoek- tafel. Nadat wij afscheid hadden genomen van het ontvangstkommittee zijn we weer vertrokken naar Poznan. In de nacht van zaterdag op zon dag komt weer een eind aan de zomertijd. De klok moet weer een uur worden teruggezet. DIRKSLAND - dinsdagavond (Bijbel lezing) 7.30 uur ds. J. Koster. B. ADMIRAAL, tel. (01875) 16 26 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woensdag 3 oktober: 19.30 uur ds. J. van Rossum. Waarder Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. Drooger en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem, 9,30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek. opening winterwerk en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. Moer- kapelle. STELLENDAM Herv. Gem, 10.00 en 18.00 uur ds. J, Codée. H.C. Zondag 22; kollekte noodlijdende gemeenten. Vrij dag 5 oktober: 15,15 uur ds, J, Codée. huw.bev. Gerrit Plas en Cornelia Grietje V, d. Nieuwendijk Ger. Kerk 10,00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds, C, J. V. d. Heiden. Brielle. MELISSANT Herv. Gem. 10,00 en 18.00 uur ds. W. Pieters. Gencmuiden; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij. Vrij dag 5 oktober: 14.45 uurds. A. Vlietstrajr.. huw.bev. Ruud Wuite en Nelleke Visbeen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk9.30uurds. P, Rozeboom en 18.30 uur drs, D. Slolk Ger, Gem. in Ned, 10.00 en 18.00 uur leesdienst, DIRKSLAND Herv. Gem. 10,00 uur ds, I, Hoornaar, Giessenburg en 18.00 uur ds, A, Kastelein; extra koll. sehulddelgine Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv, Gem. 10,00 uur kand. F. Maaijen. Giessendam-Hardinx- veld en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje. Held. Cat, zondag 27: extra kollekte quo tum Ger Gem. 10.00 en 18,00 uur leesdienst, SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10,00 en 18.00 uur ds. A, de Lange; extra kollekte restauratiefonds Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J, Willemsen; extra kollekte Pastoriefonds Rem, Ger. Gem, 10.00 uur ds. Groot. Brielle Herv. "Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds, K, ten Klooster en 18,00 uur ds. L. W. Ch. Ruijarok (opening winterwerk);'extra kollekte \erk Chr Ger Kerk 9.30 (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem, 9.30 (H,A.) en 18.00 uur ds. P. Blok. Kootwijkerbroek Ger, Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. P. Schravendeel. Nijverdal Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE Herv, Gem, 9,30 en 18.00 uur ds. P. de Vries. Opheusden; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv, Gem.' 10,00 uur ds, A. Kastelein. Dirksland en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom. Ooltgensplaat Ger. Gem. 10.00 en 18,00 uur leesdienst, STAD aan t HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Verboom en 18,00 uur ds. H. Born (ruilbeurt); kollekte kerk maandelijkse kollekte Ger Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. J. van Dalen en 18,00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. H, Born. Slavenisse en 18,00 uur ds. A. Vos. Vrijdag 5 oktober: 14.45 uur ds. A. Vos. bev, v,h, huwelijk van Eric-Jan Voge laar en Jolanda van Dijk Ger, Kerk 10.00 en 17.00 uur ds, Z, C, Versluijs, OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Verheul, Amersfoort en 18.00 uur kand. W, P. Emaus. Tholen; extra kol lekte quotum Ger, Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger, Kerk 9.30 en 16,00 uur drs. W, Venema. opening winterwerk. LANGSTRAAT Herv, Gem, 10,00 uur ds, K. Groenendijk; extra koll, verwarming, ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. I VOLVO 340 Van LPG1984 I NISSAN CHERRY I I Luxe uitvblauw M 1984 I I MAZDA 323 1300 ccbruin M 1982 j TOYOTA COROLLA HB uitv. 12 kleppen aut1985 I V.W. JETTA 4 deurs benzine1982 I V.W. GOLF SC uitv1981 I V.W. GOLF benzine1979 J OPEL ASCONA Diesel 21001981 I Tel. (01875) 14 91 of 19 51 Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van scholen met de Bijbel voor basisonderwijs te Ooltgensplaat vraagt voor de C.B.S. 'De Hoeksteen' dringend voor zowel de onderbouw als de bovenbouw, op wie in voorkomende gevallen een beroep gedaan kan worden. Informatie en funktie-eisen: de Vereniging gaat uit van de Nederlandse Hervormde Kerk (G.G.), de Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Gemeente; Van de kandidaten wordt verwacht dat zij - kerkelijk meelevend zijn - grondslag en doelstellingen van de vereniging onderschrijven. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de direkteur van de school, de heer K. Land- waart, tel. (01873) 14 85, privé 26 74, Sollicitaties kunnen worden gezonden (tot 20 oktober) aan de secretaris van het bestuur, dhr. A. T. van Gurp, Fittersweg 4, 3257^LD Ooltgensplaat. Dhr V. d Made laat het gebruik van de vele mogelijkheden zien SOMMELSDIJK - De uit de beginjaren tachtig daterende rolstoelbus van de HDG te Sommelsdijk is gisteren vervangen door een spiksplinternieuwe Ford Tran sit bus en dat bleek een geweldige verbetering. De vorige had al wat roest op z'n flan ken en wat de nieuwe wél kan kon de oude bus niet; die kon niet door de knieën. Leverancier Jan van der Made, mede-dir. van Automobielbedrijf Witvliet heeft de verbaasde rolstoelers dat snufje gedemonstreerd; het in- en uitrijden is heel wat gemakkelijker geworden nu de achteringang de grond heel dicht nadert. Terwijl de bus, mooi versierd met ballonnen en slingers, voor stond vertelde econ. dir. I, V, d, Boogert het financiële verhaal al was dat niet de zorg van de bewoners. Die hebben trouwens wel meegespaard via hun jaarlijkse bazar, maar gelukkig heeft ook het bestuur belangrijk bijgedragen toen ze "t erover eens waren dat het rolstoel vervoer binnen de HDG moest blijven en niet zou worden uitbesteed. Ook nu weer stonden de bewonesr gereed de bazar tot een succes te maken. Vanavond - vrijdag - is die voor het publiek tot 9 uur en morgen - zaterdag - tot 4 uur "s middags geopend. Eigenlijk,,, werd de rolstoelbus officieel in gebruik gesteld door Stien v. d. Sluijs. voorheen een trouwe vrijwilligster maar nu zelf patiënte in "de Samaritaan". Zij ont bond, geholpen door Corrie Melissant van de familieraad, een kleurige strik en opende de zijdeur waarmee ze voor haar mede-patiënten de weg had vrijgemaakt. De bus kan 7 rolstoelen vergen en zal ook voor het ophalen van dagpatiënten wor den gebruikt. A,s, zondag 30 september za. in de mid- dagdienst van de Ger. Kerk te Middel harnis het Chr, Gem. Koor "Middel harnis" o.l.v, dhr, C. den Braber zijn medewerking verienen. Tijdens deze dienst zullen zij enkele prachtige liede ren ten gehore brengen, In deze dienst hoopt voor te gaan ds, F. Schravendeel, Aanvang 17,00 uur. Iedereen is van harte welkom. Sinds dinsdag vermist: gecastreerde zwarte kater, witte bef en witte pootjes, Plm, 10 jr. Draagt misschien halsbandje met stukje touw. Inl. fam. Bom, tel. (01870) 72 26. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem, 9.30 en 14.30 uur ds. J, G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv, Gem. 10,00 uur kand. Binnendijk. Waalwijk en 14.30 uur ds. A. van Herk (afscheid) Ger Gem. 9.30. 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem, in Ned, 9,45.14.15 en 18.15 uur lees dienst. ook op stam. in div. prijsklassen en kleuren. voor huis en tuin, ook in div. sierverpakkingen, zoals: Hyacinten, Papenvithe, Narcis, Ammarylles, Crocus, Sneeuwklokjes, Tulpen Voor hoveniers en bedrijven hebben wij in bloembollen speciale prijzen in grooherpakking. Vraag vrijblijvend een prijslijst. Dijkstelweg 28, OUDDORP Telefoon (01878) 15 78 Fax (01878) 28 73 van 9-12 en van 1-4 uur WOL50 gram 1.50 per bol 100 gram 2.00 per bol SOKKEN.„5paar van 10,- voor 5.00 BLOUSES 8.00 Div. truien Breinaalden en knopen Etalagepoppen, kasten, toonbank enz. Zakkenheffer Bascule Au torn. weegschaal tot 100 kg. 2 weegschalen tot 5 kg. Nieuwe jute zakken enz. enz. Marijkeweg 22, OUDDORP Telefoon (01878) 30 37 Er is nog een beperkt aantal plaatsen. Aanmelden: Maandag 1 oktober tussen 19.00 en 20.00 uur DANKBETUIGING Door de overweldigende belangstelling en mede leven ook bij mijn thuiskomst is het mij onmoge lijk ieder persoonlijk te bedanken en doe ik het langs deze weg. Bij mijn opname en operatie in het Van Weel- Bethesda ziekenhuis te Dirksland zeg ik u harte lijk dank voor de ontvangen kaarten, bloemen, attenties, bezoeken en telefoon. Het heeft mij bijzonder goed gedaan. Dokter Vreuls en het verplegend personeel van de afdeling D voor de goede en zorgvuldige be handeling. Ook dr. de Jager. Dank aan de kerkeraad der Ger, Gem, te Middel harnis voor zijn bezoek. Bovendien aan de Heere Die het tot hiertoe nog wel gemaakt heeft, mede namens mijn man en kinderen. Nieuwe Tonge, september 1990 J. Drooger-Kieviet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2