Schaken in Stellendam Fa. J. K. van Wijk FOTOBOEK van de BRUIDSTAARTEN Expositie van Adri Vogelaar in de galerie van het International Art Centre groot succes! Grote Bingo Politieberichten Onderhouds-service-monteur Witloftrekkerij Gebr. P. en W. de Bonte WIFLOFSCHOONMAKERS(STERS) Reddingsmaatschappij neemt afscheid van getrouwen OPENBARE VERGADERING Truckmonteur gedragen winterhoeden Abonneert U op Eilanden-Nieuws Uitslag P.V. 'de Trekvogels' FAMILIEBERICHTEN In plaats van kaarten Zo de Heere wil en zij leven hopen op dinsdag 25 september a.s. onze geliefde ouders, groot-en overgrootouders de Vogel en G. de Vogel-Hameetman de dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kin deren, klein- en achterkleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren D.V. donderdag 27 september a.s., 's avonds van 20.00 tot 23.00 uur in het 'Vispaleis', Hoge Pad 11, Ouddorp. 3253 AM Ouddorp, september 1990 Molenweg 8 Liever geen bloemen a.u.b. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze geliefde zuster, schoon zuster en tante SUZANNA LOS weduwe van J. Tiggelman in de ouderdom van 79 jaar. Nieuwe Tonge: E. Kievit-Los Rotterdam: J. Bogert-Los Sommelsdijk: T. v. d. Nieuwendijk-Los L. Vroegindeweij-Los D. Vroegindeweij Dirksland: Joh. Los J. Los-Arensman G. Los J. Los-van Veen neven en nichten Dirksland, 15 september 1990 GEVRAAGD: Sollicitaties te richten aan: Markt 6, 3252 BC GOEDEREEDE Telefoon (01879) 22 24; b.g.g 13 55 Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden, na een liefdevolle verzorging in 'Geldershof, van onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante DINA KLINK weduwe van Cornells Goedegebuur op de leeftijd van 87 jaar en 10 maanden. Melissant: K. L. Doorn-Goedegebuur Australië: I. van 't Hof-Goedegebuur Zwijndrecht: C. A. Goedegebuur M. E. Goedegebuur-Koese Melissant: P. C. Kalle-Goedegebuur P. Kalle Haaften: A. C. Goedegebuur P. Goedegebuur-van Schijndel Stellendam: C. P. Roon-Goedegebuur L Roon Stad aan 't Haringvliet: M. Goedegebuur A. Goedegebuur-v. d. Sluijs klein- en achterkleinkinderen Dirksland, 18 september 1990 Correspondentie-adres: P. Kalle, Pieterstraat 14, 3248 BH Melissant Gelegenheid tot condoleren a.s. donderdag van 19.00 tot 20.30 uur in de rouwkamer van'Gelders hofPoldersweegje 2 te Dirksland. De begrafenis zal D.V. plaats hebben vrijdag 21 september 1990 om 14.00 uur op de begraafplaats te Melissant. Aanvang rouwdienst in 'Geldershof om 13.15 Geen bloemen Willen zij die geen kaart hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Heden heeft de Heere van leven en dood van onze zijde weggenomen onze zeer geliefde oma DINA KLINK weduwe van Cornelis Goedegebuur op de leeftijd van 87 jaar en 10 maanden. Theo en Lijneke Dick en Rinus Dinie en Stoffel Nel en Piet Cor en Krijna Gerie en Henk Addie en Latifa Elza en René Jo en Bill Jennifer en Tony Kees Johnie Jaap en Francis Ina en Piet Connie en Cock Marja EUa en Leen Cor en Lenie Leen en Jonetta Dick en Izabel Marco en Agnes Angelique en achterkleinkinderen Melissant, 18 september 1990 Hierdoor geven wij u kennis van het feit dat na een ernstige, kortstondige ziekte is overleden onze collega en zaken-vriend dhr. J. A. J. VAN DIJK (Algemeen directeur van Gouda's Glorie) Dhr. van Dijk was van 1987 t/m 1989 lid van onze adviseurs-raad. Wij hebben hem leren kennen als een deskundig en uiterst sympathiek persoon en zullen zijn collegialiteit en belangstelling missen. De Direktie van: Den Hertog Diepvriesspecialiteiten B.V. W. A. den Hertog (Algemeen Directeur) Melissant, 17 september 1990 Heden overieed, in de ouderdom van bijna 80 jaar, onze man, vader en opa PIETER KRIJGER 3241 VE Middelharnis, 17 september 1990 Irenestraat 2 Liever geen bezoek Wie heeft het Spuidijk5 OOLTGENSPLAAT zoekt, wegens uitbreiding, op korte termijn voor hele- of halve dagen Telefoon (01873) 26 29 Na 17.00 uur 16 20 (F. de Bonte) De galerie van het International Art Centre aan de Ring in Middelhar nis mag zich in een groeiend aantal bezoekers verheugen. Vanaf de opening van de expositie op zaterdag 3 september is het een komen en gaan geweest van kunstminnaars en belangstellenden. In verband hiermee is besloten het geëxposeerde werk van Vogelaar met een nieuwe serie aquarellen uit te breiden. Ook deze nieuwe serie laat bekende plekjes van ons mooie eiland zien en evenals de aquarellen die al in de galerie aanwezig waren zijn het wederom werken van een hoog niveau. De galerie is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is vrij en iedereen is van harte welkom. Als op vrijdag 28 september a.s. het bestuur van de Koninklijke Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen zijn jaarlijkse bezoek brengt aan de sta tions Ouddorp en Stellendam zal, in restaurant Havenzicht in Ouddorp, in gezelschap van de bemanningen van de 'De Zeemanspot' en de 'Griend' afscheid worden genomen van agent D. de Jager. Al in 1954 raakte de heer De Jager betrokken bij het werk der Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij, eerst als sub-agent en sinds 1961 als agent van Stellendam. Sinds 1972 heeft hij ook sta tion Ouddorp onder zijn hoede. In 1979 ontving de heer De Jager uit handen van de direktie een zilveren medaille vanwege zijn 25-jarige ver- bindtenis aan de reddingmaatschappij. De heer De Jager is altijd zeer betrokken geweest bij het reilen en zeilen van zijn stations. De bemanningen, de inspek- teur en de direktie deden nooit tever geefs een beroep op hem. Zijn enorme betrokkenheid bij het reddingwerk bleek niet alleen uit de precisie waarmee hij de administratieve kant van de zaak beheerde, maar ook uit zijn vele bezoe ken die hij aan de haven bracht als de reddingboot uitvoer of weer binnenliep. De direktie is de heer De Jager zeer veel dank verschuldigd voor de inzet waar mee hij gedurende 36 jaar zijn taak heeft vervuld: eerst als subagent, later als agent en tenslotte als agent van twee sta tions. De enorme toewijding waarmee hij zijn stations heeft 'bestuurd' dwingt veel bewondering af. In de jaren dat de heer De Jager agent was, is hij getuige geweest van het veilig aan wal brengen van ruim 1250 schipbreukelingen! De heer C. Noorthoek, ook een goede bekende in de regio, is bereid gevonden de taken van de heer De Jager over te nemen. Ook voor de heer G. Roon, de machinist van de 'De Zeemanspot', is er dit jaar een einde gekomen aan zijn lange red dingscarrière. In 1952 werd de heer Roon aangesteld op de 'Koningin Wil- helmina' als eerste machinist. In 1951 was hij begonnen als matroos-opstap per. In 1952 ontving hij de grote zilveren medaille voor zijn aandeel in de uiterst risicovolle redding van de bemanning van de Nederlandse sleepboot 'Ganges' en van 11 leden van de bemanning van de 'Witte Zee'. In 1974 kreeg machinist Roon een koninklijke onderscheiding bij het 150-jarig bestaan van de beide reddingmaatschappijen. In 1976 kreeg hij de medaille voor 25 jaar trouwe Schreef ik de vorige keer dat er gespeeld werd onder het motto 'bloed aan de paal', de ronde van afgelopen dinsdag was zo mogelijk nog bloeddorstiger: negen beslissingen en slechts één re mise! In een recent interview werd aan wereld kampioen Kasparov de volgende vraag gesteld: „In de ogen van het grote publiek, heeft schaken het image van iets voor doetjes die zo dé echte sporten uit de weg gaan". Kasparov's antwoord: „Ben je gek? Laat me je een geheim ver tellen: schaken is de meest geweldadige van alle sporten. Er is geen sport zo pres tatie gericht als schaken. Het enige doel met schaken is om je superioriteit te bewijzen over die ander, en de belang rijkste superiorteit, de meest totale, is de superioriteit van de geest. Ik bedoel, je tegenstander moet vernietigd worden". Zo extreem wil ik het hier niet stellen maar deze ronde deed me er wel aan denken. Het was een mooie ronde! Over naar de partijen. Van den Nieuwendijk versloeg Roon. In een Slavische partij kwam wit een tikje beter uit de opening. Er was niets aan de hand totdat Roon een pion kwijt raakte. Plotseling kwam wit met een gigantische aanval, die zwart met veel moeite kon pareren. Toen wit afwikkelde naar een gewonnen pionneneindspel afwikkelde, gooide Roon, moegestreden, het bijltje erbij neer. Dimmen Hameeteman won vrij een voudig van Leydens. Met zwart over speelde hij Leydens finaal en deze kon na een uurtje de vlag strijken. Zijn broer Krijn speelde wit tegen de andere Ley dens. Deze werd zo nog gewelddadiger van het bord gezet. De witte stukken ont takelden de zwarte veste geheel; geluk- dienst uitgereikt. In totaal heeft de heer Roon 474 reddingakties op zijn naam geschreven en zijn mede door zijn toe doen bijna 1000! personen behouden aan de wal gebracht. Dat de heer Roon ook na zijn pensionering de redding maatschappij een warm hart toedraagt, blijkt uit het feit dat hij momenteel mee vaart als vrijwilliger (opstapper) op de 'De Zeemanspot' en daarmee schipper Koese een grote dienst bewijst. Tevens zal de direktie die dag afscheid nemen van opstapper Hoenderop. De heer P. Hoenderop kwam in 1978 de gelederen van de reddingmaatschappij versterken. In het kader van het ULV- projekt haalde hij zijn vliegbrevet. Toen dit projekt niet levensvatbaar bleek, besloot de heer Hoenderop als opstap per bij de 'Griend' te blijven. De ploeg zal zijn enthousiasme node missen! Opstapper Hoenderop heeft 37 tochten op zijn naam staan, waarbij 69 geredden veilig aan wal werden gebracht. kig verlostte de vlag zwart uit haar lijden. Van Dongen heeft zich dit jaar voorge nomen veel te schaken. Tegen van Rhee kwam een Franse Tarrasch op het bord. Van Rhee had de brutaliteit om na één zet al remise aan te bieden; waarschijn lijk is dit de oorzaak dat van Dongen een beetje getergd ten aanval trok. Van Rhee offerde een stuk voor twee pion nen en wat vage compensatie, maar van Dongen wist hierop via een schitterende loperzet de zwarte stukken terug te drin gen en af te wikkelen naar een gewon nen eindspel. Tanis behaalde zijn tweede overwinning door in een korte partij van Ast mat te zetten. Van Ast improviseerde met de moderne verdediging, maar enkele ve nijnige ripostes van de witte kant zetten zijn stukken op het verkeerde been; toen hij besloot tot aanname van een pionof- fer, werd hij pardoes matgezet. Koese trad voor het eerst aan dit sei zoen; tegen de openingskenner Zonne veld koos hij voor het Nimzowitsch- systeem (populair gemaakt door Bent Larsen). Zonneveld koos vooreen solide opzet, maar maakte een haast fatale ver gissing, door een kwaliteit in te laten staan. Gelukkig voor hem profiteerde Koese niet en kabbelde de partij rustig naar remise. Van Rossum versloeg Smit met veel pijn en moeite; zo soepel als het vorige week ging, zo hard moest hij er deze keer voor werken. Lange tijd leek het erop uit te draaien dat het remise ging worden, tot dat Smit zijn dame liet verdwalen op a2. Wit kreeg daardoor de gelegenheid de zwarte veste hard aan te pakken, door een matdreiging op g7. Hiertegen had Smit geen verweer. Van Gurp en Bolleman speelden een Siciliaan. Tegen de draakopstelling van zwart koos wit voor een rustig plan. Te rustig in mijn ogen en met aktief spel wist zwart al spoedig gelijk spel te beha len. Zwart bouwde zijn initiatief lang zaam uit en wit moest krachtig aan de noodrem hangen d.m.v. een stukoffer om niet gelijk ten onder te gaan. Een hersenschim in het hoofd van Van Gurp kostte wit de partij. Van Meenen had het erg gemakkelijk tegen Breeuwer. In een Engelse partij gaf zwart pardoes een dame en een toren weg. Zo is schaken inderdaad makke- lijk. Tot slot Gottschal en Van Dam. Een scherpe Italiaanse partij waarin wit lange tijd het initiatief had. Enkele mis sers gaven zwart de kans zich te bevrij den en het initiatief over te nemen en en passant twee witte pionnen op te eten. Gottschal bezweet uiteindelijk door nog een kwaliteit weg te geven, zo rond de klok van twaalven. Gottschal verzuchte: Shit, zo kom ik niet aan mijn hobby toe; snelschaken!! Uitslagen 2e ronde HHC 11-9-1990 K. van den Nieuwendijk - A. Roon1 - O R. Leydens - D. HameetemanO - 1 K. Hameeteman - M. Leydens1 - O R. van Dongen - P. van Rhee1 - O K. Tanis - F. van Ast1 - O L. Koese - G. J. ZonneveldVi - Vi W. van Rossum - H. Smit1 - O J. van Gurp - A. BollemanO - 1 H. van Meenen - W. Breeuwer1 - O J. Gottschal - J. van DamO - 1 DIRKSLAND Vrijdag 21 september in Dirksland, aan vang 20.00 uur. Ie ronde gratis. Vele mooie prijzen, volle kaart altijd uit zoeken. In de pauze zijn er diverse hapjes verkrijgbaar. Dit alles ten bate van de kleindieren Grevelingenshow op 2, 3 en 4 novem ber. Komt allen naar deze Bingo in de EHBO-zaal bij de Victoriahal, Philips- hoofjesweg, Dirksland. Let op, elke 3de vrijdag van de maand. GEVRAAGD in vaste dienst: Ali-round voor het samenstellen van 4-assige DAF's vanaf nw. kaal chassis tot kompl. voertuig. Reparatie/onderhoud eigen en handels voertuigen. Voor vakkracht overeenkomstige beloning. Geen ploegen wel dringende opdracht. Enig overwerk gewenst. Gereedschap en hulp aanwezig. Premie op oplevertijd bespreekbaar. Werkplek: Oud-Beyerland. Auto mogelijk. Bel voor afspraak: Paul Bestebreurtje Tel. (01806) 194 11 Goedereede Inbraak en diefstal Op zaterdag 9 september werd er inge broken in een woning aan de Mr. Iman Caustraat te Stellendam. Tijdens de afwezigheid van de bewoners werd het wc-raampje aan de achterzijde gefor ceerd en wist men hierdoor in de woning te komen. Uit de woning en uit de naast de woning gelegen winkel werd geld weggenomen. Aan de buitenzijde van de Brouwers- dam werd de afgelopen week van een aanhangwagen een surfpak - merk Aquaman ter waarde van ƒ695,- - ontvreemd. Op een camping te Ouddorp werd het portierslot van een personenauto uit het portier verwijderd. Uit de auto werd niets ontvreemd. Te Ouddorp werd een rode kinder cross- fiets van het merk BMX 2000 ontvreemd en een oker gele Batavus racefiets. Te Goedereede werd een Batavus dames fiets ontvreemd, welke te Stellendam werd teruggevonden. Te Goedereede is zelfs een 12 jaar oude droogmolen niet veilig voor het dieven gilde gebleken. Alcohol in het verkeer Een 24-jarige inwoner uit Rotterdam werd de afgelopen week aangehouden daar hij vermoedelijk te veel gedronken had terwijl hij een personenauto be stuurde. De uitslag van de ademanalyse Onze sortering is uw bezoek beslist weer waard Kom vrijblijvend eens kijken of lever uw niet meer gebruikte hoeden nu in op do -I- vr. van 1-5 uur of zat. 9-12 uur. Buiten openingstijden uitsluitend na afspraak. Gerian Kwal(ernaal( Florisstraat 14 Nieuwe Tonge Tel. (01875) 20 98 bedroeg 385 ug/1. De bestuurder kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van 3 uur. Aanrijding Op donderdag 13 september vond op de Brielsestraat te Stellendam een aanrij ding plaats tussen 2 bromfietsen. De bestuurder van een van deze bromfiet sen reed vanuit een uitrit de straat op en lette niet voldoende op het overige ver keer, waardoor hij tegen een andere bromfietser opreed. Deze raakte hier door gewond en moest met een gebro ken onderbeen in het ziekenhuis wor den opgenomen. OUDDORP Uitslag van de Natourvlucht uit Doornik d.d. 8 september 1990. In concours 413 duiven. De duiven werden op zaterdag om 10.45 uur met N.westen wind gelost. C.M.Grinwis:l,2,4,13,16,17,29,44,51, 56,71,73,76; H. KJeyn: 3,45,70; L. Dors- man:4 5,20,30,61,62,65,67,72; J. J. v. d. Berg: 6,12, 34,37,39; J. Kaptyn: 6,12,34, 37, 39; J. Kaptyn: 7, 10, 18, 23, 26,40,47, 58, 77; Joh. Grinwis: 8, 19, 25, 42, 57 59, 75; J. K. van Wijk: 9, 27, 36, 41, 82; C. Heerschap: 11, 21, 28, 35, 48, 50, 68; M. Grinwis: 14,32,54; C. Venneman: 15,33, 38, 78, 81; A. Klyn: 22, 31, 69, 83; Comb. Kievit: 24, 49; J. van Wijk: 43; B. Dors man: 46,74; K. Breen: 52; L. Speriing: 53, 79,80; J. Tanis: 55; K. Meyer: 60,64,66; L. Krijger; 63. van Echte Bakker Jan Visseren nog in zijn bezit? Bij terugbezorging gratis een slagroomtaart! Dorpsdijk 6, OOLTGENSPLAAT of Nobelstraat 15, BRIELLE, Tel. (01810) 1 21 93 Middelharnis, 17 september 1990 van het Algemeen Bestuur van het Werkvoorzie ningsschap 'Binnenhof' te Middelharnis, welke gehouden zal worden op maandag 24 september a.s., aanvang 19.30 uur. De vergadering zal gehou den worden in de kantine van de werkplaats aan het Haveneind 9 te Sommelsdijk. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. a. Notulen van de vergadering d.d. 25 juni 1990. b. Notulen van de vergadering d.d. 30 juli 1990. 3. Ingekomen stukken. 4. Rapport controle jaarrekening 1989 V.B. accountants. 5. Tussenrapportage inzake projekt- voortgang n.a.v. het bedrijfsplan negentig. 6. Lijst van ter kennisname toegezonden stukken. 7. Voortgang nieuwbouwprojekt. 8. Investeringsplan nieuwbouw. 9. Rondvraag. Sluiting. 10 Werkvoorzieningsschap J. van Gurp, sekretaris 'Binnenhof'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 4