EIIIVt1DEt1-HIEUW5 Sint-Annaland krijgt er 4000 m^ glastuinbouw bij EIÜVtlDEn-niEUWS NIEUWS Overdenking Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Najaarsbeurs introduceert de nieuwste snufjes uit de Kerken Landelijke regeling snelle motorboten uit de Heilige Schrift Persprijs voor het meest simpele produkt Diplomazwemmen in 'de Staver' BOVAG-schadebedrijven garanderen waarde van auto na schade 4e Blad VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 No. 5934 4e Blad VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1990 No. 5934 SINT-ANNALAND - De gebroe ders Van Iwaarden en de heer D. de Witte uit Sint-Annaland bouwen elk twee duizend vierkante meter bij hun bestaande warenhuis. Verder gaat de heer N. Overbeeke uit de Suzan- naweg drie duizend vierkante meter vernieuwen. De 25-jarige Dick de Witte is nog maar pas zelfstandig glastuinder. Hij nam vijfduizend vierkante meter van zijn vader over en bouwt daar nu twee duizend vier kante meter aan de Ceciliaweg bij. Hij teelt tomaten, sla, snijbonen en radijs. De voorgenomen uitbreiding zal verwezenlijkt worden door Renokas Venray van de heer Bram van der Male C.zn. Die is onlangs ook voor zichzelf begonnen na eerst met zijn vader samen kassen te hebben gebouwd. Dick de Witte heeft dan na de vernieuwing in totaal zeven duizend vierkante meter warenhuis. Zijn vader, de heer P. de Witte (51 jaar) houdt dan zelf nog vijf- en-dertig-honderd vierkante meter glas en een pas gebouwde sorteerruimte. Erg duur De gebroeders J. L. en Adr. van Iwaar den breiden hun bestaande warenhuis van zes-en-dertig-honderd vierkante meter aan de Bosweg uit met tweedui zend vierkante meter. „Je moet moder niseren", vertelt Han van Iwaarden (41). „Behalve mijn broer werkt ook mijn zoon mee. Alles wordt geautomatiseerd met een computer en regenleidingen". Hij teelt radijs, meloenen, sla, snijbonen en bloemzaden. Ten gevolge van de droogte zijn er minder produkten in de volle grond en de zonnige weersomstan digheden doen de vraag naar tomaten en dergelijke toenemen. „Tomaten en snijbonen zijn erg duur", aldus tuinder Van Iwaarden. Nico Overbeeke uit de Suzannaweg gaat zijn warenhuis aan de Oudelandseweg in Sint-Annaland vernieuwen. Na eer der al een gedeelte te hebben gemoder niseerd, laat hij binnenkort zo'n drie duizend vierkante meter aan de heden daagse eisen aanpassen. Evenals bij Van Iwaarden wordt het werk uitgevoerd door Inveka uit Venray. De BOVAG-autobedrijven introduce ren een nieuwe garantie: de Schade Waarde-Garantie. Het auto-/schadeher- stelbedrijf garandeert met een nieuw ontwikkeld garantiebewijs, een kwalita tief zo goed herstelde auto dat de klant Tuinbouwcentrum De peiling van de belangstelling voor een glasbouwcentrum heeft vijftien ge gadigden opgeleverd. „Daar ben ik blij mee, want mijn verwachtingen waren niet hoog gespannen", zegt de heer W. C. van Kempen uit de kern Poortvliet, voorzitter van de werkgroep glastuin bouw Tholen. (Deze werkgroep werd destijds in het leven geroepen door de provinciale raad voor de bedrijfsontwik keling). „Met vijftien reakties ben ik niet ontevreden en er druppelt misschien ook noig wel wat na, want als er één schaap over de brug is, dan volgen er in de regel meestal nog wel meer", aldus de heer Van Kempen. Iedereen met een hoofdberoep in de akkerbouw, veeteelt, tuinbouw en fruit teelt was aangeschreven. Van Sint-Phi- lipsland heeft er niemand gereageerd. Alle vijftien belangstellenden komen van Tholen. Bij de gemeente Tholen hadden zich al twee gegadigden uit Monster en De Lier aangemeld voor glastuinbouw. De werkgroep gaat de belangstellenden eerst nader analyse ren, waarna er in de maand september een voorlichtingsbijeenkomst zal wor den gegeven. Vreemd De voorzitter van de veiling in Sint- Annaland, de heer A. C. Wessels oefen de echter wel kritiek uit op de brief van voornoemde werkgroep. „Op zich is het genomen initiatief een goede zaak en we hopen dat er de nodige belangstelling voor zal zijn, maar zoals in de brief voorgesteld wordt, komt het toch vreemd over. Er zal alleen een voorlich tingsavond worden gehouden als er vol doende belangstelling is bij de agra rische ondernemers om zich te vestigen als tuinder. Er wordt dus van hen een beslissing gevraagd, zonder dat duide lijk is wat de eventuele mogelijkheden zijn voor de geïnteresseerden. Wat gaat de gemeente in dezen doen? Welke sub sidies zijn er te verwachten van de over heid? Is er samenwerking of overleg met banken? Is het mogelijk om het finan cieel verantwoord te kunnen doen, want het gaat hier om miljoenen. Wil men een tuinbouwprojekt van bovenaf stimule ren of is het maar informatief want dan lukt het zeker niet", aldus de Sint- Annalandse voorzitter A. C. Wessels. later, bij inruil op een gelijkwaardige (nieuwe) auto, minimaal het bedrag dat in de ANWB/BOVAG koerslijst als richtprijs voor de auto wordt genoemd ervoor terugkrijgt. Deze nieuwe garantievorm is er op gebaseerd dat schadeherstel bij de BOVAG-bedrijven professioneel wordt uitgevoerd met gebruik van nieuwe ori ginele onderdelen en strikt volgens de fabrieksnormen van het merk. Daarbij kijkt men niet alleen naar plaatschade. NED. HERV. KERK Beroepen te Rijsoord J. B. Beijer te Colijnsplaat; te Oude Tonge H. Roseboom te Boven- Hardinxveld. Aangenomen naar Wezep W. Dekker te Delfshaven. Bedankt voor Ter Heijde J. G. Barnhoorn te Strijen; voor Ter Aar D. Heikoop te Vreeswijk; voor Zwartsluis M. Zoeteway te Berkel en Rodenrijs; voor Capelle aan den IJssel (toez.) P. Koeman te Wouden berg (part-time). GEREF. KERKEN Beroepen te Leek drs. S. T. Bakker te Leeuwarden. GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Smilde i.c.m. Diever A Buursema, kand. te Wilsum. Aangenomen naar Johannesburg (Die Vrye Geref Kerke) (Zuid-Afrika) A. Kruizinga te Zaamslag. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Doorn P. Busstra, 1.1. zendingspredi kant te Bunschoten-Spakenburg (voor de missionair dienst in Zuid-Afrika); te Amsterdam-Centrum J. Horsman te Dordrecht en Zwijndrecht. Aangenomen naar Zwolle (II) P. Busstra, 1.1. zendings predikant te Zuid-Afrika, verbonden aan de kerk van Bunschoten-Spaken burg. Bedankt voor Doorn P. Busstra, 1.1. zendingspre dikant te Zuid-Afrika, verbonden aan de kerk van Bunschoten-Spakenburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Barendrecht M. Vlietstra te Zeist; Rijnsburg J. Westerink te Bunschoten. GEREE GEMEENTEN Beroepen te Ridderkerk M. Mondria te Waarden burg; te Herkingen A. Bac te Bodegra ven; te Capelle aan den IJssel (wijk West) en te Zwolle G. J. van Aalst te Benthuizen; te Wageningen A F. Hon- koop te Zwijndrecht. Bedankt voor Randburg (Zuid-Afrika) A. Els- hout te Scheveningen. maar ook naar de technische schade die hersteld moet worden. Nu is het nog zo dat een auto in waarde kan verminderen na een schadegeval, omdat de auto elders hersteld is en niet gegarandeerd kan worden of de schade goed is gerepareerd. Met de slogan Autoschade? Wij houden 'm in zijn waarde' start de nieuwe (radio-)- campagne van de BOVAG voor de aan gesloten autobedrijven die schadeher- stelwerkzaamheden verrichten. De BOVAG Schade Waarde-Garantie is naast het bekende BOVAG-garantie- bewijs voor gebruikte auto's en de drie maanden reparatie- en onderhouds- garantie op uitgevoerde werkzaamhe den, de derde BOVAG-garantievorm om de klanten bij deze bedrijven zoveel mogelijk zekerheid te geven. De Christenvrouw, afd. Dirksland Op D.V. woensdag 19 september bent u hartelijk welkom in 'Onder de Wiek". Aanvang 19.45 uur. Deze avond zal men ons iets vertellen over de nood in Roemenië. Minister Maij-Weggen wil zo spoedig mogelijk komen tot een nieuwe, lande lijke regeling voor speedboten en water scooters (jetski's). De ontwikkelingen in het gebruik van kleine, zeer snel varende typen boten ging zo snel dat er op het ministerie van Verkeer en Waterstaat al een nieuwe regeling in voorbereiding was. Het COVW (Centraal Overieg Ver keersveiligheid te Water) had hiertoe ook geadviseerd. Nu er dit seizoen echter enkele dodelijke ongevallen met waterscooters zijn ge beurd, vindt minister Maij-Weggen dat de nieuwe regeling er vóór het volgende watersportseizoen moet zijn. In de nieuwe regeling wordt er zoveel mogelijk landelijk, in het Binnenvaart- politiereglement (BPR) geregeld. Regi stratieplicht, technische eisen en alge mene gedragsregels komen dus in het BPR. Vooral ook nieuw wordt een landelijke maximum snelheid van 20 km/u voor alle typen speedboten die overal gaat gelden waar geen speciale banen of gebieden voor het snelvaren zijn aan gewezen. Eenzelfde systeem gaat gelden voor waterskiën. De minister heeft de rege ling nu aan alle betrokkenen toegezon den om commentaar. Het is de bedoeling dat de ministerraad zich in oktober hierover zal uitspreken. Gered door het bloed Wanneer Ik het bloed zie, zal Ik ulieden voorbijgaan". (Genesis 12:13b) De Farao van Egypte wil het volk van Israël niet laten gaan. En de God van Israël heeft de Farao en het Egyptische volk al met negen plagen geslagen. En nu zal de tiende plaag komen. En wat een verschrikkelijke. Alle eerstgebo renen zullen sterven. En het volk van Israël dan? Zij wonen er midden tussen in. Hoe moet dat? Kijk, God Zelfwijst hen een middel aan om aan die straf te ontkomen en wat voor middel? Zeker een groot en sterk leger wal tot de tanden toe gewapend is, Nee, een lam. Kan zo'n lammetje de toorn van God te niet doen? Dat is toch dwaasheid, een middel waar wij onze schouders over ophalen... een lam. Wat een middel! Maar dit middel is door de Heere uitgedacht. Een lam, en dan nog een geslacht lam, ja, het bloed van dat lam, dat is het mid del. Dat bloed, het moet gestreken wor den aan de bovendorpen en de beide zijposten van de deur. Dit is het middel. Als dit de engel van het verderf zou zien, dan zou hij voorbij gaan. Het bloed van het lam moest ervan getuigen, dat ook Israël het straf gericht dat over Egypte gaat, heeft ver diend. Maar dat het afgewend wordt op het lam. Door het bloed. Elk huis in Israël is gered achter dit bloed van het geslachte lam. Zo begint de prediking van het bloed, dat redt. Hier het begin, straks zal ieder jaar het Pascha worden gevierd. Later in de tabernakel. Weer later in Jeruzalem waar het bloed stroomt als teken van verlossing. Zo werd men gered door het bloed. Dit lam, dit bloed wees heen naar Het Lam, de Heere Jezus Christus. Het Lam Gods in Christus verschenen, beantwoord geheel aan het lam in de huizen van de Israëlieten. Zijn bloed moest vloeien. Om mensen te redden die het gericht verdiend hebben. De Heilige Geest wil ons hieraan ont dekken. In het geloof leert de Heere schuilen achter het bloed van Christus. Het ware geloof verlaat zich op Gods belofte, die spreekt van redding voor verloren men sen. Zo zaten ook de mensen van het volk Israël achter hun met bloed geverfde deurposten. Ze mochten niet naar bui ten gaan om te kijken of het bloed wel helpen zou. Ze moesten vertrouwen op het bloed van het lam. Omdat de Heere het beloofd had. „Wanneer Ik het bloed zie, zal Ik ulieden voorbijgaan". Staat u in dit geloof? Leerde u schuilen achter het bloed van Christus? Als dit door Gods genade zo is, volhardt dan daar in. Die zal zalig worden. Maar zo niet, haast u om uws levens wil. Alleen gered door het bloed. Voor velen is het onzin, deze bloed theo logie. Voor de één een dwaasheid, voor de ander een ergernis. Het volk van Israël werd er door gered in Egypte. Het volk wat leert schuilen achter het bloed van Christus, door het geloof, is voor eeuwig gered. „En het bloed van Jezus Christus, Zijn Zoon, reinigt van alle zonde". In Hem ligt uw behoud. Het Lam Gods. Alleen redding door Zijn bloed. Ooltgensplaat C. J. W. V. Van Mevr. van Prooijen-Verbiest ontvingen we een bijdrage voor deze rubriek en we vinden dat steeds fijn, en we hebben hem maar even voor alle lezers in "t Flakkees' vertaald. Hier volgt dan de brief: Geachte redactie van E. nieuws, hier weer een bijdrage van onderget. Hier un waer gebeurd verhael, voorval uut dun oorlog, zeumer 1944 Toen oengs derde kindje 10 maenden was, gebeurde dur hut volgende: Dur weunde un meisje in oengze buurt, Corrie Bakker, van de Straet-diek, in die gieng dikkuls wandele mit de kinderwaegen mit oengze baby durin. Zo oak toen die dag; hut was mooi weer, ze had un poos gewangdeld, in kwam voorbie dur huus, heur moeder stieng buten, net binnen ut hekje! Corrie vroeg an dur moederom even de waegen vast te houwen, wangt dan wou ze even nae binnen nae de W.C. Heulie achterkangt kwam uut tegenover de brug naer Kraeliengen. De huzen op ut Schelpepad. stoenge un endje nae voren (noe nog allied). Toen kwam van de Haevendiek, langs de haeven un waegen mil paerd anvliege mit op dun bok un duitse soldaot. Hul paerd sloeg op hol, de duitser vloog dur of in bleef lage mil gebroke bijeen. Hul paerd rende deur, zo over de kaoi, richlieng Schelpenpad, nam un groat draogrek mee in zun vaert, dat daer an de huzekangl sloeng, waer de kin derwaegen was. Un uutstekende lat van dat draogrek, sloeg in de kap van de waegen, in nam zo hut hijeele gerij mee, in alles mil un groate vaert, in smakte zo tegen de vooruulgebouwde muur van de weunieng van Van dur Groef Hut kwam zo hard an, de muur most hijeelemael gesloopt. Un gat in de kinderwaegen, hul paerd was zo verwoengd, dal hul ofgemaekt most worre, mar oengze baby had gijeen schrammetje. Er waeren opijeens veul maansen bie hut oenggelok. Vergelen doe je zo iets nooit. Hul gieng alle- mael zo vlug, nel un film. Ik kom dur dikkels langs, mar ik dienk dur allied nog an. Oengs kind is woengderluk gespaerd gebleve. Un meisje uut de buurt kwam hul me aedumloas vertelle, ik schrok verschrikkeluk. Geliek kwam Corries moeder de baby brienge in ik vloog naer buten op bloate voeten, mar ze riep al van verre: Dur is niks an je kindje oor!! De meubelmaeker Nieuwland van de Voorstraet heijl de waegen weer keu- rugin orde gemaekl, je zag dur haest niks van, dur binne nog mijeer baby's in roengdgereje laeter. Dit was hut angstwekkende voorval over oengze baby Jannie. Er zalle zich beslist nog wel personen herinneren dat het gebeurd is, hut was toen erg druk bie de brug. Zou hut weer geplaetst enne worre in de rubriek van de Flakkeese schrievers? Harteluk dank in allemael weer de hartelukke groeten van: W. van Prooijen-Verbiest, Geldersedijk 51, Dirksland U ziet het, met genoegen hebben we het geplaatst, al is het nog schrikken als je het weer leest. Redactie E.N. door John de Rijke UTRECHT - Tijdens de traditionele Najaarsbeurs die recentelijk gehouden werd in hel Trade Mart Handelscen trum, kon de detailhandel kennis ne men van de nieuwste ontwikkelingen op huishoudelijk gebied. Mooie, maar ook heel praktische dingen zijn thans toege voegd aan het toch al niet geringe aantal gebruiksvoorwerpen waarover de mo derne huisvrouw/man de beschikking heeft. Vormgeving Henckels Zwillingswerk in Vrooms- hoop ontwierp een solide en veilige mes senscherper op gummivoetjes. De fraaie vormgeving van de in zwart en wit te leveren 'Twin Sharp' is tevens bedoeld als grip; het scherp-mechanisme is uit gevoerd met staal en keramiekrollen, waardoor hel mes in één handeling zowel geslepen als aangezet wordt. Een prima cadeau dal in een informatieve geschenkverpakking verkrijgbaar is voor 29,95. Minstens zo handig zijn de van polysty- rol gemaakte voorraadbussen voor het bewaren van droge én natte levensmid delen. Deze cylindrisch gevormde bus sen, in prijs variërend van ƒ5,95 tot 17,50 per stuk, hebben een aroma- afsluitend deksel mei een open- en sluit- mechanisme dal bediend wordt door middel van een drukknop in hel, in con trasterende kleuren uitgevoerde, deksel. De firma Asberg in Heerhugowaard, die deze bussen op de markt brengt, heeft bovendien de alleenverkoop voor Neder land van de Wesco-Kickmasler afvalu- nits met de gepatenteerde zelfsluitende vogelbek-vul-opening voor toepassing in woon- en bedrijfsruimte, w.o. be jaarden- en rusthuizen. Simpel Praktisch is in elk geval de slaande keu kenrolhouder van Brabantia. Keuken papier wordt nu eenmaal op veel meer plaatsen gebruikt dan uitsluitend in de keuken. De mobiele slaande houder, die gerust op een natie ondergrond gezet kan worden omdat de onderkant van de rol zich 2 cm boven hel niveau bevindt, kan overal mee naar toe worden geno men. Hel vernuftige zit in de rolslopbeu- gel, die door een veer tegen de papierrol wordt gedrukt waardoor spontaan afrol len wordt voorkomen. De verkoopprijs bedraagt 17,50. Het meest simpele produkt in de rij van noviteiten is ongetwijfeld de 'Pan-key', bedoeld voor hel veilig afgieten van pan nen. Er bestaan vrijwel geen pannen die goed af te gieten zijn. Immers, door hel schuin houden van de pan schuift de inhoud naar het deksel als gevolg waar van vaak het deksel verschuift, hetgeen voedselverlies en verbrandingsgevaar kan opleverne. Door de Pan-key, die op elke pan past, kan het deksel niet meer verschuiven of van de pan vallen, terwijl evenmin sprake is van stoomonlwikke- ling. (twee pinnen zorgen voor een nauwkeurige uitvinder Nic. Bruijn de Trade Mart persprijs ontving! Hel appa raatje kost slechts ƒ4,95 en is in alle bekende huishoudelijke zaken te koop. Homecraft Nederland BV in Dordrecht heeft het in de handel gebracht. Perfektie Revolutionair is ook de vinding van Tefal Nederland BV in Veenendaal. Dit bedrijf dal regelmatig met opzienba rend nieuws komt op het gebied van huishoudapparaten, rekent bij het strij ken radikaal af met kalk door bij het jongste model stoomstrijkijzer 'Aqua- gliss 70-S' het zg. aqua-systeem toe te passen. Hel gaat hier om een verwissel bare cassette die harshoudende kristal len beval, die het water zuiveren van kalk en minerale zouten voordat hel wordt omgezet in stoom. Een belang rijke innovafie op de markt van stoom strijkijzers, oftewel uiterste perfektie met een twee maal zo lange levensduur, (adviesprijs 149,-). Voor hel langer opbergen van seizoenar tikelen, is Curver/Breda uitgekomen met een nieuwe lijn kunststof opbergbo- xen, die de plaats moeten gaan innemen van de vele gescheurde kartonnen do zen en plastic zakken waarin op zolders en in garages allerlei spullen worden opgeslagen. De Megaboxen zijn voorzien van een perfekl sluitend deksel, zodat de inhoud stofvrij blijft. Er zijn 3 (slapelbare) maten, in prijs variërend van 19.95 tol 34,95 per stuk. Ideaal voor het bewaren van bijv. oude boeken, kerstspullen en kampeer- en wintersportartikelen. Maar uiteraard ook voor het speelgoed dat - met een knipoog naar St. Nicolaas - voor onze lieve kindertjes zal worden gekocht... Verantwoord Uit het door mevrouw drs. W. V. M. Veil- man van het E.I.M. bekendgemaakte rapport "Brancheverkenning speelgoed- handel', is in 1989 per kind een bedrag van ƒ350,- aan speelgoed uitgegeven. Maar er zijn ook meer en meer volwas senen die zich interesseren voor speel goed, al gaat het hier dan in hoofdzaak om modelbouw zoals treinen e.d. en andere in de hobbyseklor te plaatsen zaken, die als gevolg van de toegenomen huiselijkheid meer aandacht krijgen dan voorheen. In de praktijk is het samen spelen van ouders met hun kinderen een onrmaal gegeven. Het spreekt vanzelf dat van de zijde van de fabrikant hierop ingespeeld wordt met verantwoorde gezelschaps spellen. Het door de Italiaanse fabrikant Clemenloni gelanceerde educatieve mi- lieuspel 'Ego-Logica' 39,95) werd dan ook door de Slichting Goed Speelgoed bekroond met het predikaat Speelgoed van het Jaar voor de categorie 'school gaande kinderen'. Deze onderscheiding onderstreept de filosofie dat keuze en aankoop van een spel een serieuze aan gelegenheid is. Deze stelregel wordt onderstreept door de firma Goliath in Hattem, die gezorgd heeft voor de import van het internatio naal befaamde spel 'Abalone', dat in 1989 zowel in Amerika als in de Bonds republiek en in België verkozen werd tot 'Spel van het Jaar'. Dit zeer fascinerende spel met zijn klassieke en elegante vormgeving biedt altijd en overal een ontspannende bezigheid voor iedereen. Het kost 69,75 en is vanaf september te koop in het warenhuis en de speel goedzaak. In de categorie 'Baby- en Peuterspeel goed' is het door Hasbro MB in Utrecht op de markt gebrachte 'Kiekeboe-Baby- boek' uit de serie Contrast in Kleuren (van Playskool) geselekteerd. Dit zachte boek, dat in de machine gewassen kan worden, telt 7 bladzijden vol kleurige motieven en vrolijke gezichten. De jury heeft gekozen voor dit boek, omdat deze nieuwe lijn babyspeelgoed er op gericht is de ontwikkelingvan het kind te stimu leren. Recente onderzoekservaringen hebben aangetoond dat babies van 3 maanden niet in staat zijn subtiele kleurverschillen te onderscheiden, doch slechts duidelijk contrasterende kleuren zien. In het boek zitten 3 kiekeboe spelletjes, 4 verschillende voelstofjes, 2 leuke ge luidjes én een speciale opening om een foto van de baby in te doen. De advies prijs is gesteld op 30,-. Nostalgie De hang naar het oude wordt in posi tieve zin op de kinderen geprojekteerd in de vorm van een indrukwekkende villa anno 1900, 'Rosa's droomhuis' genaamd. Geen wonder dat dit schitte rende ouderwetse poppenhuis, bestaan de uit 3 kamers plus zolderverdieping (kompleet met tapijt, behang, gordijnen, schilderijen en klok) de jury wist te bekoren. Het is voor de 3e maal in vier jaar tijd dat Playmobil in de prijzen viel. Ditmaal dus de Goede oude tijd - een fantastische speelwereld met ongekend veel speelplezier. De aanschafprijs van bijna 200,- is weliswaar een flinke uit gave, maar het wellicht generatie-lange genoegen dat de kinderen aan dit gede tailleerde, oersterke herenhuis van rond de eeuwwisseling zullen beleven, billijkt die prijs alleszins. Met het kleine meisje Rosa als hoofdbewoonster, haar broer tjes en zusjes, de bloemenkoopman en nog veel meer (apart bij te kopen) figu ren en spullen, kan het avontuur op nieuw worden beleefd... Afgelopen zaterdag zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het zwem diploma: Diploma A: Anita van Gijtenbeek, Willeke Vroegin- dewey, Marlous Dillingh, Daniël Oud- zegel, Esther Meyer, Victor Minnaar, Erik van Seters, Hugo Mackloet, Jeroen Maliepaard, Willemieke Terreehorst, Jolanda Welleman, Ilco Melissant. Diploma B: Jacoline Paul, Walter Geluk, Marjoke van Nieuwenhuyzen, Gwendolyn Looy, Annemarie Verhage, Dave Bouthoorn, Emmy Bouthoom, Claudia Struyk, Jo- rieke van Groningen, Jan Kees Troost, Martin Verweij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 13