Schaken in Stellendam NIEUWS OPEN HUIS bij y.d. Kamp Intensieve belangstelling voor monumenten Drinkt u wel genoeg water? Engelse Bijbel in Herv. Kerk Oude Tonge herinnert aan gesneuvelde militair uit de kerken Rode Kruisreisje naar de Biesbosch Lessen muziektheorie Appèlavond J.B.G.G. Op Monumentendag: Rechtstreekse uitzending afscheid burg. Oversier Geslaagd Good-Luck laat eerste punten in Oude Tonge liggen Beroepen Abonneert U op Eilanden-Nieuws Regionale ambtsdragersver. Geref. Bond te Middelharnis Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS' DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 Belangstelling voor de Bijbel; links dhr. Maliepaard. Toen j.l. zaterdag, tijdens de nationale Monumentendag, ook de uit 1492 daterende Herv. kerk van Oude Tonge voor bezoekers openstond, heeft de belangstelling pri mair het prachtige kerkgebouw gegolden, maar ook de tentoongestelde Engelse Bij bel heeft veler aandacht gehad. Vooral de herkomst van de Bijbel zal velen hebben aangesproken; dhr. Maliepaard, voorzitter van de Commissie van Beheer had voor een verklarende stencil gezorgd, terwijl hij, aan ieder die 't weten wilde ook een mon delinge toevoeging heeft gegeven. De Engelse Bijbel, met mooie kleurenplaten, heeft toebehoord aan het gezin Hab- good uit Londen. Op 6 oktober 1944 kwam er een diepe rouw over het gezin toen hun 22-jarige zoon Guy Habgood, staartschutter in een Engels gevechtsvliegtuig, met z'n mede-bemanningsleden bij Oude Tonge neerstortte. De stoffelijke resten van de bemanning werden op het kerkhof te Oude Tonge ter aarde besteld om later elders te worden herbegraven. Door dhr. C. Kamerling, boekhouder van de kerk en PTT beambte werd met de moeder van de gesneuvelde Guy kontakt opgenomen. Mevr. Habgood is meerder malen in Oude Tonge geweest; zij overleed in 1988 op 90-jarige leeftijd. Op haar laatste bezoek aan Oude Tonge bracht ze de familiebijbel mee en schonk die aan de Hervormde kerk. Aan de Bijbel ontbreekt een koperen slot dat tij dens een bombardement op Londen verloren is gegaan. Ook in Stellendam begon jongsleden dinsdag de huishoudelijke competitie weer. Na een prachtige zomer kwamen de meesten met een bruine kleur, boor devol motivatie (ja wie weet wel inspira tie) weer naar 'de Rank' om elkaar achter het bord het leven zuur te maken. Wie dacht dat zo'n eerste ronde saai zou worden veel remises) kwam bedrogen uit; „Bloed aan de paal", zo kan ik het het beste samenvatten: offers, tegenof- fers, tijdnood, alles wat schaken zo aan trekkelijk maakt, dat gebeurde allemaal op zo'n eerste avond. U staat na deze inleiding natuurlijk te popelen om de partijbesprekingen te zien, nu hier komen ze in willekeurige volgorde. Van Oostenbrugge, de regerend kam pioen, moest het opnemen tegen BoUe- man. Een hyperscherpe Pirc (met het hyperagressieve f5 voor zwart) leverde moeilijk te doorgronden stellingsbeel- den op. Van Oostenbrugge ontstak de lont in het kruitvat door twee stukken te geven voor een witte toren, een in mijn ogen te optimistische aktie. Echter het kostte wit slokken bedenktijd en deze moest zijn laatste 10 zetten binnen 3 minuten afraffelen. Dit overleefde hij wel ten koste van een loper; maar het resterende eindspel bied wit nog wel kansen op remise, mits nauwkeurig gespeeld. Breeuwer en Zonneveld besloten na 17 zetten het voor gezien te houden. In een Reti draaide het de gehele partij om het veld e4. Beide spelers realiseerden zich dit terdege en ruilden al hun lichte stuk ken op dit veld; het overige materieel bood te weinig kansen voor beiden om nog een poging te wagen. Van Rhee en van Meenen besloten ook vrij snel tot remise; in een Aljechin deden beide spelers geen serieuze po ging om ijzer met handen te breken. Beter een half ei dan een lege dop, zo dachten beiden. Van Rossum versloeg met zwart Hamee- teman. Een partij uit een stuk volgens iedereen, incluis het slachtoffer. Een Pirc waarin zwart al vlak na de opening gelijk spela had. Na enkele onnauwkeu righeden van de witte kant dirigeerde zwart zijn cavalerie naar voren die ten slotte de witte monarch in een matnet wisten te krijgen. De andere Hameeteman (dimmen) ver loor zonder enige kans van Smit. Een gesloten Siciliaan werd door wit mis handeld wat voor zwart een stuk in bracht. Bekwaam en met vaste hand wist Smit af te wikkelen naar een vol punt. Botma had niet overdreven veel moeite met Roon. Ook hier kwam een Pirc op het bord waarin zwart al spoedig een stuk noodgedwongen moest offeren voor twee pionnen. De compensatie leek aardig, maar met enkele fraaie manou- vres wist wit aan te tonen dat dit alles illusoir was. Toen zwart ook nog een toren dreigde te verliezen, gaf Roon zich over. Tanis versloeg van Dam in een gesloten Spanjaard. Daarvoor had hij wel enige medewerking nodig van zwart, die be sloot tot een catastrofale pionnenwinst. De witte dame kon daardoor ongehin derd haar vernietigende werk verrich ten. Leydens tegen Leydens werd afgebro ken in een onduidelijke stelling. De beste partijen van deze avond waren van Ast-Gottschal en van Dongen-van den Nieuwendijk. Van Ast en Gottschal speelden een rustige damegambiet, zo leek het tenminste. Totdat ze elkaar gin gen bekogelen met stukken pionoffers, waarbij de neutrale toeschouwer zich afvroeg of hier twee geniale schakers of twee gekken bezig waren. Lange tijd leek zwart op winst te staan, maar een lelijke taxatiefout kostte hem onverdiend de partij. Iedereen vond dat zo'n partij geen winnaar zou moeten hebben, maar ja zoiets is eigen aan de sport in het alge meen, nietwaar. Van Dongen en van den Nieuwendijk hakten er stevig op los in een gesloten Siciliaan, ongebruikelijk voor deze ope ning eigenlijk. De kansen waren in dynamisch evenwicht, totdat wit besloot tot de drastische opmars met zijn d- pion. Door gepointeerd spel wist zwart de witte stukken die deze pion onder steunen terug te dringen in de loopgra ven en de witter pion onschadelijk te maken. Remise werd afgeslagen en zwart probeerde zijn pluspion tot gel ding te brengen. Helaas ging zwart even in de fout en leek het alsof wit alsnog aan het langste eind zou trekken. Een leuke combinatie leidde echter tot een remisestelling, en daartoe besloten bei de kemphanen kort na de tijdscontrole. Wilt u ook komen schaken, dan kan dat: iedere dinsdagavond kunt u langs ko men in 'de Rank' in Stellendam. De aan vang is 19.45 uur. Uw schakende verslaggever Gert-Jan Zonneveld Uitslagen Ie ronde hhc 4-9-1990: A. Bolleman - H. van Oostenbruggeafg. W. Breeuwer - G. J. ZonneveldVi - Vi P. van Rhee - H. van Meenen- Vi K. Hameeteman - W. van RossumO - 1 D. Hameeteman - H. SmitO - 1 D. Botma - A. Roon1 - O NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogeveen M. Zoetewey te Berkel en Rodenrijs; te Klundert P. L. Tolhoek te Jaarsveld; te Oostelijk Flevoland (herv. gereft.b.v. Swifterbant) J. B. Beijer te Colijnsplaat; te Kockengen C. M. Buijs te Gameren; te Zoetermeer J. J. W. Mou- thaan te Zwolle. Aangenomen naar Dussen en Hank K. Groenendijk te Sommelsdijk. Bedankt voor Uddel P. J. Teeuw te Moordrecht (deelgem. Bethel); voor Willege-Lange- rak K. Groenendijk te Sommelsdijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Schiermonnikoog (herv. geref kerk gemeenschap) drs. D. j. Deunk te Wijhe; te Koudekerk aan den Rijn (part-time) drs. P. Kwast, kand. te Hilversum. Aangenomen naar Schiermonnikoog (herv. geref kerkgemeenschap) drs. D. J. Deunk te Wijhe. GEREE KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Meppel C. J. Mewe te Temeuzen; te Musselkanaal-Valthermond en te Opende i.c.m. Surhuisterveen drs. A. Buursema, kand. te Winsum. NED. GEREE KERKEN Beroepen te Amstelveen H. van Winkelhoff kand. te Geldrop; te Zwolle (II) P. Busstra, 1.1. zend.pred. te Zuid-Afrika verbonden aan de kerk van Bunschoten-Spaken burg. CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Leerdam C. Bos te Urk (Maranatha- kerk). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Klaaswaal G. J. van Aalst te Benthui- zen; te Oud-Beijerland L. Blok te Nun- speet. GEREF GEMEENTEN IN NED. Bedankt te voor Ederveen W. Verhoeks te Arne- muiden. Donderdag 13 september a.s. zal in een bijzondere raadsvergadering, te houden in verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland, afscheid worden genomen van burgemeester C. Oversier De voor zittershamer zal dan worden overhan digd aan de heer A. J. Schouten (loco burgemeester). Radio Flakkee zal de raadsvergadering rechtstreeks uitzenden vanaf 15.00 uur. We zijn te beluisteren in de ehter op 104.9 MHz. FM en op de Flakkeese kabel op 100.8 MHz. FM. Zaterdag 15 september a.s. 's middags van 2 tot half 5 is het „openm huis" bij v.d. Kamp aan de Westdijk te Middel- hamis. U kunt dan terecht voor infor matie over de kursussen welke deze winter gegeven gaan worden op het gebied van de kreatieve hobby's. De meeste kursusleiders en -leidsters zullen deze middag aanwezig zijn en u zien en vragen wat de techniek inhoudt en wat er zoal gedaan wordt tijdens de kursus. De technieken welke eind september starten: dinsdagmiddag Origami; woens dagmorgen Kralenboompjes; woensdag middag en -avond Kantklossen; donder dagmiddag Calligrafie beginners: don derdagavond Tiffany; vrijdagmorgen Pergamano; maandagavond Calligrafie gevorderden; donderdagmorgen Zijde- schilderen; woensdagavond Airbrush. De kursussen worden wekelijks gege ven, enkele om de 14 dagen. Een les duurt 2 uren, afhankelijk van de tech niek bestaat een kursus uit 3 tot 8 lessen. Heeft u belangstelling voor een van de genoemde kursussen of zou u graag een kursus in een andere techniek volgen, informeer zaterdagmiddag 15 septem ber eens en wie weet, heeft u deze winter ook een kreatieve arbeid waar u met ple zier aan bezig kunt zijn. K. Tanis - J. van Dam1 - O M. Leydens - R. Leydensafg. F. van Ast - J. Gottschal1 - O R. van Dongen - K. van den NieuwendijkVi - Vi OOLTGENSPLAAT e.o. Het jaarlijkse reisje, georganiseerd door de afdeling Ooltgensplaat e.o. van het Ned. Rode Kruis voor gehandicap ten en mensen die aan huis gebonden zijn is j.l. zaterdagmiddag een geslaagde tocht geworden. Een vaart door de Bies bosch was het hoofddoel. Zestig personen Met een bus van de Fa. Mourik uit Din- teloord en de rolstoelbus van Hemesse- roord werd om 1 uur nam. vanuit Den Bommel gestart. Vooraf werden de gas ten uit Ooltgensplaat (20) en Achthui- zen (13) opgehaald en in Den Bommel voegden zich nog 10 personen bij het gezelschap. Deze 43 gasten werden door leden van de Rode Kruis Kolonne bege leid en met de chauffeurs bestond het gezelschap uit totaal 60 personen. Via Klundert, Moerdijk, Wagenberg, Made ging de reis naar Drimmelen waar de rondvaartboot de 'Zilvermeeuw' al gereed lag voor de 2 uur durende rond vaart. Bij het inschepen had men even stagnatie, want uit een zware bui goot het water. Paraplu's boden uitkomst en zo kwamen de gasten bijna droog aan boord. Na afvaart scheen de zon, die de gehele middag niet meer week. Aan boord werd gezorgd voor koffie met gebak en vertelde de schipper de gehei men van de unieke Biesbosch. De voorzitter van de afdeling Ooltgens plaat, de heer F. J. A. van Peperstraten sprak enkele woorden van welkom en wenste allen een fijne middag. De stem ming was opperbest. Naar Oud Gastel Na de ontscheping werd gedeeltelijk een andere route genomen. De bussen reden nu via Made, Zevenbergen, Klundert, Fijnaart naar Oud Gastel, waar in Café 'Onder de toren' nog koffie met belegde broodjes werden aangeboden met nog een consumptie. Via Dinteloord werd het eiland weer bereikt om ongeveer half acht. De kol- lekte, om gedeeltelijk de kosten te dek ken, bracht 323,25 op, waarvoor harte lijk dank namens het Rode Kruis. Het gehele gezelschap was enthousiast over de fijne reis en het onderlinge kontakt. MIDDELHARNIS Op vrijdag 31 augustus j.l. heeft onze oud-plaatsgenoot Jürgen Aarden aan de Rijksuniversiteit te Leiden met goed gevolg (eindcijfer 8 op 13 examenonder delen) zijn doctoraal behaald in de scheikunde (specialisatie: Heterogene Katalyse). Afgelopen zaterdag speelde Good-Luck de eerste wedstrijd van de veldcompeti- tie tegen Korvo in Oude Tonge. De enige twee korfbalverenigingen van het eiland spelen al zo lang tegen elkaar dat ieder een elkaar kent. De streekderby staat dan ook altijd bol van spanningen en zo was het ook vandaag. Good-Luck heeft geen ideale voorbereiding gehad door blessures, het stoppen van spelers en het inpassen van hun vervangers. Coach Weydema heeft er alles aangedaan om een fitte ploeg op het veld te brengen. Vanaf het begin van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. Er waren kansen aan beide kanten waarbij Korvo het o zo belangrijke geluk afdwong en de eerste voorsprong nam. Niet lang daarna kwam Good-Luck langszij door middel van een mooi afstandsschot, 1-1. Ondanks de voorsprong die Korvo opbouwde, 4-1bleef het heel spannend. Good-Luck knokte zich terug tot 4-3 en met een 5-4 stand ging men rusten. Na rust eenzelfde beeld, kansen aan twee kanten maar Good-Luck miste net die scherpte en concentratie die nodig zijn om een wedstrijd te winnen. Op nieuw liep Korvo uit, tot 8-5. Good- Luck miste de overtuiging en bleef achter de feiten aanhollen. De eindspurt die nog ingezet werd kwam net iets te laat en men bleef op 8-7 steken. Er zijn genoeg kansen gecreëerd van middag door Good-Luck maar ze wer den niet afgemaakt, Korvo deed dat wel en heeft dus de eerste twee punten verdiend. Uit ervaring blijkt dat Good-Luck altijd moeite heeft in de eerste competitiewed strijden en dat zich daarna een flinke progressie ontwikkelt. Dit gegeven geeft dus hoop voor de volgende wedstrijden. Zaterdag a.s. wordt om 16.00 uur thuis aan de Heuvelweg gespeeld. Scoreverloop: 1-1 L. v.d. Made; 4-2 J. v.d. Made; 4-3 A. Vroegindewey; 5-4 J. van Oudenaren; 5-5 D. du Pree; 8-6 M. de Ruiter; 8-7 J. van Oudenaren. Good-Luck 2 heeft ook de tweede wed strijd gewonnne. Emergo werd met 2-8 verslagen na een ruststand van 1-4. Overige uitslagen: Good-Luck 3 - Scheldevogels5 - 3 Vent. Sport - Good-Luck B1 - 12 Oranje Wit C - Good-Luck C2 - 2 Ado P - Good-Luck P6 - 1 Good-Luck Q - Ado Q6 - 1 De belangstelling voor de monu menten te Oostflakkee was j.l. zaterdag 8 september 1990 wat Ooltgensplaat betrof minder dan vorig jaar. Wat wel is opgevallen bij de bezoekers was de belangstelling die intensiever was voor de gebou wen die men bezocht. Daarbij behoren ook de voorwerpen en de documenten die ten toon werden gesteld. Het publiek legde hiervoor meer interesse aan de dag dan voorheen. In de kerken werden zelfs vragen gesteld over familieleden die vroeger hier hebben gewoond en in deze kerken zijn ge doopt. Naspeuring leverde zelfs verras singen op. De Stichting Promotie Oostflakkee ver strekte ons enkele cijvers van het aantal bezoekers per kerkdorp. Vanzelf zijn deze getallen bij benadering weerge geven. De Hervormde Kerk te Oude Tonge kreeg 120 bezoekers. Deze kerk was voor het eerst open. De R.K. kerk te Achthui- zen boekte 45 personen. De belangstel ling moet in het vervolg hier nog groeien. Zeventig personen kwamen de Hervormde Kerk te Den Bommel be zichtigen. Te Ooltgensplaat boekte men de volgende getallen: Hervormde Kerk 120, Raadhuis 115 en Fort Prins Frede- rik 387 personen. Tussen 12 en 2 uur kon men een Flakkees gerecht, n.l. gepofte poters met capucijners en spekjes in een van de zalen van 't Fort nuttigen waar van een dankbaar gebruik werd ge maakt. Tot slot noemen we nog Smederij Piet Kamp aan de Voorstraat. Hij kreeg ongeveer 300 bezoekers groot en klein in zijn smidse. Vooral de jeugd inters- seerde het smidswerk van de heer Kamp. Er werd gewerkt als vroeger met vuur en hamer. Voor Oostflakkee komen we aan 1157 bezoeken. Vanzelf is dat een dubbeltel ling, het gemiddelde aantal mensen dat een of meerdere musea bezochten wordt geschat op 500. Sommige deden één gebouw aan, anderen twee of drie en er zijn mensen geweest die alle punten met een bezoek vereerden. De 'Open Monumentendag 1990' is in zijn totaliteit voor Oostflakkee een leuk succes geworden. OUDDORP De kerkeraad van de Herv. gemeente van Ouddorp heeft een beroep uitge bracht op ds. R. Veldman, predikant van de hervormde gemeente te Driesum (Fr.). Lucht is voor de mens bijna even belangrijk als water. We kunnen twee maanden zonder eten, maar slechts enkele dagen zonder vocht. Toch, zo meldt het septembernummer van Het Beste, hebben de meeste mensen geen idee dat ze minstens acht tot tien gl;azen water per dag moeten drinken. Zonder water zouden we dodelijk vergif tigd worden door onze eigen afvalpro- dukten. want de nieren hebben water nodig om ureum af te scheiden. Via het bloed voorziet water de lichaamscellen van voedingsstoffen en door transpira tie houdt het ons lichaam op tempera tuur. We hebben zelfs water nodig om te kun nen ademen: onze longen moeten voch tig zijn om zuurstof op te kunnen nemen en koolzuur af te scheiden, per dag ade men we soms een halve liter vocht uit. Water speelt ook een rol in de slanke lijn. „genoeg drinken is de sleutel tot gewichtsverlies," houdt dr. Ronald Robertson lezers van Het Beste voor. „Als mensen die proberen te vermage ren onvoldoende drinken, kan het lichaam het vet niet goed omzetten." En dat leidt tot waterzucht, zegt Robertson. „Vocht vasthouden betekent gewicht vasthouden." Deskundigen zeggen dat niet-actieve mensen van 80 kilo tien glazen water per dag moeten drinken. Voor sportliefheb bers in dezelfde gewichtsklasse stijgt dat aantal naar dertien tot veertien glazen. Proost! Uniek onderwijsfacet Muziekschool Goeree-Overflakkee Op de Muziekschool Goeree-Overflak kee zullen in het nieuwe cursusjaar exa mens worden afgenomen, in het kader van een door het Ministerie van WVC goedgekeurd leerplan, en wel in de gra den A, B, C en D. Bij elk examen hoort ook een stuk muziektheorie om de leerlingen inzicht te geven in de achtergrond van de muziek die zij beoefenen. Goed een instrument leren bespelen gaat beter met een stevig theoretisch houvast. Daarom worden de leerlingen in de gele genheid gesteld gratis een serie van 5 lessen muziektheorie te volgen voordat ze examen doen. De lessen worden per niveau gegeven en zijn dus niet moeilijk of saai voor de één en te gemakkelijk voor de ander. De lessen zijn bedoeld als aanvulling op wat de piano-, fluit-, gitaar-, viool-, orgel-, trompetdocent enz. al in de les behandeld heeft. Muziektheorie voor iedereen Muziektheorie is de „formulering en verklaring van de eigenschappen van de toonkunst" en omvat een vrijwel onbe grensd gebied. Heel eenvoudig gezegd gaat muziektheorie van de kennis van muzieknoten en maatsoorten tot en met analyses van de meest ingewikkelde composities. Het doel van muziektheorie is nooit om het moeilijk te maken. Integendeel: het gaat er om dat men de muziek van zijn keuze beter leert begrijpen, er meer Op D.V. vrijdag 21 september wordt de jaarlijkse appèlavond gehouden voor de -16 en +16 jeugdverenigingen van het distrikt Flakkee van de Jeugdbond Gereformeerde Gemeenten. De spreker is de heerB. Stolk, rektorvan de reformatorische scholengemeen schap „Jacobus Revius" te Rotterdam. Het thema luidt: „Spreek, HEERE, want Uw knecht hoort". Het distriktsbestuur verwacht alle leden van de jeugdverenigingen en leidingge venden. De aanwezigheid van de ouders en andere belangstellenden wordt zeer op prijs gesteld. De appèlavond wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Geref Ge meente te Dirksland. Aanvang half acht. De Regionale ambtsdragersvergaderin gen, uitgaande van de Geref Bond in de Ned. Herv. Kerk worden of zijn al in 12 regio's gehouden. Ieder jaar is er een thema waarover wordt gesproken. Dit jaar wordt aandacht besteed aan het thema 'De Voorzienigheid'. Op elk van de bijeenkomsten wordt de inleiding verzorgd door een lid van het hoofdbe stuur, terwijl aan de kerkeraad van de hervormde gemeente waar de vergade ring wordt gehouden, in dit geval Mid delharnis, gevraagd is voor de leiding van de avond zorg te dragen. Regio VII bestaat uit Goeree Overflak- kee en de provincie Zeeland. De plaats van samenkomst is Middelharnis in het gebouw 'de Hoeksteen', Ring 13. Datum vrijdag 14 september a.s. te 19.30 uur (ontvangst vanaf 19.00 uur). De inleider is ds. A. Baas uit Wapenveld. Behalve ambtsdragers zijn ook kerk voogden en leden van besturen van hervormd-gereformeerde evangelisaties en afdelingen van de Geref. Bond harte lijk welkom. Op de avonden is een boe- kentafel aanwezig. Gezien de aktualiteit van het onderwerp wordt op een goede opkomst gerekend. inzicht en daardoor nóg meer plezier in krijgt. Vorig jaar is de Muziekschool begonnen met het vak muziektheorie als volwaar dig vak, gegeven door docent Paul Kie viet, waarschijnlijk de enige in de wijde omgeving die als muziektheoreticus bevoegd is. Hij studeerde aan het Rotter dams Conservatorium het hoofdvak Theorie der Muziek, een opleiding die hoge eisen stelt op het gebied van har monie, contrapunt, analyse en compo sitie. Omdat muziektheorie eigenlijk onmis baar is voor iedere muziekliefhebber, organiseert de Muziekschool dit jaar weer lessen muziektheorie; bijvoor beeld voor mensen die piano spelen en zelf graag een stukje zouden willen com poneren, voor mensen die in een koor zingen en hun eigen muziekstuk willen schrijven, voor mensen die hun orgeldi ploma willen halen maar tobben met het theoretisch gedeelte, voor mensen die graag op een instrument improvise ren maar niet goed weten hoe, voor men sen die teksten schrijven en er zelf een melodie bij willen maken, voor mensen die alleen maar naar muziek willen luis teren en er meer van willen weten. Kortom: op de Muziekschool is theore tisch onderricht mogelijk voor iedereen, voor mensen die nog helemaal geen theoretische kennis hebben en voor mensen die al ver gevorderd zijn. Voor inlichtingen kunnen belangstellen den het beste direkt kontakt opnemen met de betreffende docent Paul Kieviet, telefoon (01870) 63 19 of met de admi nistratie van de Muziekschool, telefoon (01870) 24 00.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2