EIIIVt1DEt1-t1IEUW5 Koor- en orgelagenda 1990 Open Monumentendag Kerkstraat Sommelsdijk ook leuk voor de jeugd vaiiDaxm^elen Good-Luck S.O.F, doet het weer Een nieuw testament in twee talen Thema-dienst Geref. Kerk Voetreis door Nepal WESRHUISJS IIJNOUEVLSK ghoente Of fuuit? SINT marghiet OOHLOG IN DE ETHEH IN DE CHLOniA PASSIE'fRUIT C. Kardux: monumenten, muziek en lekkers „Net als vorig jaar hebben we in samenwerking met de muziekschool in de Kerkstraat in Sommelsdijk iets gezelligs in de monumenten georga niseerd" zegt de heer C. Kardux uit Dirksland, secretaris van het Streek museum Goeree-Overflakkee en penningmeester van de vereniging van amateurarcheologen „De Motte". Streekmuseumpje in Madurodam Tentoonstelling Wereldoorlog ÏI Samen met De Motte De Motte overal vertegenwoordigd Muziekensemble Speelgoed Oud papier aktie Kompleet geheel met de muziekschool de juiste [Q taxatie... nvm Makelaar Tamboer Ophalen oud papier 3e Blad VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1990 No. 5932 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-N ieuws, Post bus 8, Middelharnis, met in de linker bovenhoek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden ge publiceerd. Als we bij ons het roet in de schoorsteen rui ken, kunnen wij er zeker van zijn. dat het spoedig gaat regenen. Hoe verklaart u dat? Antwoord: In oude huizen is door de jaren heen roet in de poreuze stenen van de schoorsteen gedrongen. Die roetdeel tjes Icunnen daaruit loslaten onder invloed van wisselingen in de luchtdruk en de luchtvochtigheid. Mogelijk ko men er af en toe natte roetdeeltjes naar beneden en als het wam is in de kamer verdampt het vocht daaruit en ruikt u een roetgeur. Gaat het later regenen, dan koelt de lucht af en ruikt u geen roet meer. Hoe krijg ik gemorste lijnolie uit een wit beddelaken? Antwoord: Leg het laken op een goed absorberende onderlaag, open ramen en deuren, bind een natte doek voor neus en mond en behandel de vlek met tetra of trichloorethyleen.(De damp daarvan mag u niet inademen, omdat het zéér bedwelmende stoffen zijn! Sluit de fles dus weer goed af.) Na de behan deling geeft u het laken nog een paar wasbeurten en dan zal de olievlek toch verdwenen moeten zijn. Mijn groenteman noemt aardbeien en radijsjes groenten en in Parijs zeiden ze. dat we twéé groenten moesten bestellen als we ook aardappelen bij de maaltijd wilden eten! Wal is nu groente en wat is fruit? Antwoord: In principe is fruit (van het latijnse woord frux, dat vrucht betekent) een verzamelnaam voor alle vruchten en schijnvruchten die merendeels aan houtige gewassen en (opde zaden na) voor menselijke consumptie worden gekweekt. Men onderscheidt hard fruit (appel, peer enz.), zacht fruit (abrikoos, druif, kers, pruim enz.), klein fruit (bes sen, bramen, dadels, vijgen en rozebot- tels en beschouwt eveneens de eetbare noten (w.o. amandelen en tamme kas tanjes) als fruit. In het spraakgebruik worden aardbeien en meloenen tot het fruit gerekend, alhoewel deze volgens de meeste tuinbouwers evenals tomaten tot de groenten behoren. Onder groenten verstaat men verder alle voor ons voed sel geteelde plantenstengels, bladeren en bepaalde wortels en een aantal als zodanig bruikbare vruchten als bonen, erwten, kolen en diverse knollen en ook paddestoelen. Zo zijn a.sperges en bleek selderij een stengelgroente, maar wor den ook komkommers, paprila's, radijs jes en artisjokken, waarvan de geopende bloemknop als delicatesse genuttigd wordt, als groentesoorten beschouwd. In Frankrijk worden aardappels eveneens als groenten geteeld en als zodanig op het menu vermeld. Men krijgt er in tal van restaurants ófwel aardappelen of een andere groente (en dan geen pie pers) bij de hoofdschotel. Vertelt de kel ner u, dat er twee groenten bij het vlees worden geserveerd, dan kan één van die twee wel uit een schaal aardappelen bestaan. De opvattingen verschillen per land. Zaterdag 22 september: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Jubileumconcert. Ned. Herv. Kerk - Middelharnis, Arie J. Keijzer, organist te Dordrecht. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 22 september: Ned. Hervormde Kerk - Oude Tonge Jubileumconcert van 'Com nu met Sanghte Oude Tonge. Medewerkenden: Kinderkoor "Bid en Zing', Nieuwe Tonge o.l.v. Jaap Hollaar; Mannenkoor 'Jubilate Deo", Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen; Chr. Gem. koor 'Cantiona Musicum", Nieuwerkerk o.l.v. Arie van 't Geloof en Chr. Gem. zangver. 'Com nu met Sangh', Oude Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Kollekte voor 'Woord en Daad'. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 22 september: Ger Gem. - Dirksland. Medewerkenden: Jeugdkoor 'luventa', Dirksland, o.l.v. Martin Mans; Wouter van Lenten, orgel. Mannenkoor 'Jeduthun', Krabben- dijke o.l.v. Bram Dekker. Meisjeskoor 'Jong Sursum Corda', Krabbendijke o.l.v. C. Walhout. Vrijdag 5 oktober: Ned. Herv. Kerk - Dirksland. Jubileumconcert. Chr. Gem. Koor 'Sursum Corda' o.l.v. Jaap de Geus en Mannenkoor 'Jeduthun' uit Amersfoort o.l.v. Kees 't Jonk. Paul Kieviet, orgel. Wil Kerpel, sopraan. Lauran Casteleijn, bariton. Zaterdag 13 oktober: Ned. Herv. Kerk - Oude Tonge. Martin Mans, orgel. Herman en Henk Jan Drost, trompetten. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 oktober: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Kerk - Oude Tonge, Orgelconcours in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden. Jury: Kees van Eersel, organist te Goes en Stephen Taylor, organist te Utrecht. Aanvang: 9 uur. 's Avonds concert door de juryleden en winnaars van het concours. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 26 oktober: Hervormde Kerk - Middelharnis, Uitvoering ten bate van Bartimeüs, Chr. Hardenbergs Mannenkoor, Hardenberg. 'Jeduthun', Middelhar nis o.l.v. M. v.d. Veer. Zaterdag 3 november: Ned. Herv. Kerk - Dirksland. 'Magnificat' uit Middelharnis o.l.v. Rinus Verhage. Organisten: Abram Bezuyen en Wim Diepenhorst. Sopraan: Marijke Nieuwenweg. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 10 november: Ned. Herv. Kerk - Sommelsdijk. Jubileumconcert. Mannenkoor "Ons Koor' o.l.v. Wil lem Meyboom m.m.v. het Oeral Kozakkenkoor (Den Haag) o.l.v. Marcel Verhoeff. Pianist: Wim Soeters. Zaterdag 17 november: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Ned. Herv. Exoduskerk - Sommelsdijk, Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 15 december: Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, Ned. Herv. Kerk - Middelharnis, Kerstconcert. Chr. Oratorium Ver. 'Middelharnis' o.l.v. Rinus Verhage, Weihnachtsoratorium, J. S. Bach. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 22 december: Ned. Herv. Kerk - Dirksland, Kerstconcert. Chr. Gem. Koor 'Sursum Corda' o.l.v. Jaap de Geus en Jeugdkoor 'Cantate Domino' o.l.v. Peet Wessels. Paul Kieviet, orgel. Maandag 24 december: Hervormde Kerk - Middelharnis. Hervormde Zangvereniging 'Jedu thun' en 'Prins Mauritskoor' o.l.v. Mar van der Veer. Orgel: L. Barendrecht. Aanhang: half acht. Maandag 24 december: Hervormde kerk - Oude Tonge. Kerstuitvoering. Chr. Gem. Zangver. 'Com nu met Sangh' te Oade Tonge o.l.v. Arie van 't Geloof. Aanvang 20.00 uur. Deze rubriek beoogt een spreiding van de concertavonden op Goeree en Over- flakkee te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vast stellen van hun programma op boven staande gegevens richten. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van iedere maand te plaatsen. Inzendingen tot en met juni 1991 wor den opgenomen. Mededelingen aangaande deze rubriek kunt u doen via (01870) 25 60. Hoe zit het met die weervoorspellingen en Sint Margriet? Is het werkelijk waar, dat het zes weken slecht weer blijft als het op die dag regent? Antwoord: U stelt vele vragen over het weer, maar we nemen Sint Margriet als voorbeeld, want onze plaatsruimte is beperkt en er zijn meer vragenstellers. Sint Margriet valt op 20 juli en is de naamdag van de heilige Margaretha, wier naam in diverse volksuitspraken en liedjes werd verbasterd. In het grijze ver leden dichtte één van onze verre voorva deren: „Als het regent op (Sint) Margriet dan droogt het in zes weken niet." Aan gezien het KNMI in De Bilt nog niet bestond, spraken zulke weersvoorspel lingen de goedgelovige plattelandsbe volking wel aan en doordat het in ons natte kikkerlandje vaak regende in juli en augustus, zei een aantal mensen alras „Zie je wel, ik heb 't wel gezegd". En dan ging zo'n volksrijmpje er weer in als koek. Meteorologisch bezien berusten dgl. rijmpjes op niets. Als we nu de cij fers van het intussen in 1854 opgerichte Meteorologisch Instituut in De Bilt er op naslaan, blijkt onmiddellijk dat het wel vaak regent, maar dat er nimmer een precies aaneensluitende regenperiode is voorgekomen van 20 juli tot uitgerekend 40 a 42 dagen later. Er is in ons land immers geen peil te trekken op de regen val. Zelfs alle wetenschappelijke studies en berekeningen van oude weerrotten en moderne computers hebben nog geen énkel verband aangetoond tussen ons weer en de vele in zwang zijnde volksrijmpjes. Als je naar het zuiden rijdt, moetje de auto radio op anderefrekwenties afstemmen dan in 't westen of oosten des lands. Waarom zenden de f.m.-zenders met gelijk pro gramma niet op de zelfde golflengte uit? Antwoord: Omdat de f m. door de recht lijnige golven een beperkt bereik heeft, moeten op zekere afstanden afzonder lijke zenders staan, maar die mogem elkaar niet storen, want anders is er op plaatsen waar hun signalen elkaar over lappen, alsmaar strijd in de ether en kunt u niet van een constant en gelijk matig geluid genieten. Luister 's avonds maar eens via de radio naar de onrust op de grensgebieden waar twee buiten landse zenders om de beste plaats of een eigen plekje lijken te vechten. Mag je bruin geworden emaille pannen in de chloor zetten? Antwoord: Als 't niet lukt ze met een vleoibaar schuurmiddel schoon te krij gen, mag u een beetje stérk verdunde chloor te hulp roepen om ze van een bruine aanslag te verlossen. Maar chloor is geen zeep en niet erg milieu vriendelijk, dus gebruik het zo min mogelijk! Wij zijn in het bezit van grote passieplan- ten. waaraan thans honderden passie- vmchten rijpen. Men vertelt, dat deze vruchten eetbaar zijn. of dat er sap van te maken is, maar niemand schijnt er het juitte van te weten. Kunt u ons vertellen, wat we met deze vruchten kunnen doen? Antwoord: U schrijft niet, welke Passie- planten u in huis of in de tuin hebt. Slechts van enkele soorten zijn de vruchten na het schillen eetbaar, zoals de gele van de Passiflora edulis flavi- carpa en de paarse van de P. edulis sims. Daarvan kunt u ook de zaadjes eten. Er bestaan evenwel andere soorten die lou ter als sierplant gekweekt zijn, dan wel als onkruid voortwoekeren en waarvan de vruchten oneetbaar of zelfs giftig zijn. Van de genoemde gele en paarse vruch ten kunt u desgewenst jam maken indien u er veel van hebt. Was ze, ontdoe ze van de steekjes en alle harde delen en halveer ze. Zet ze op met kokend water, maar zodanig dat de helft van de vmch- ten onder water staat, en laat ze in circa 20 minuten zachtjes gaar koken. Roer ze door een zeef Weeg de moes en neem dan voor elke 500 gram moes ook 500 gram suiker plus het sap van een halve citroen. Breng de suiker eerst metsapen water aan de kook en laat ze even indampen, voeg dan de moes erbij en blijf rustig roeren tot de kokende massa de gewenste dikte verkregen heeft en dat is het moment waarop een druppel nog maar heel langzaam op een koud scho teltje uitvloeit. Doe de jam in tevoren goed met sodawater schoongemaakte en vlak voor het vullen met heet water nagespoelde potjes en sluit die af met vochtig cellofaan, vastgehouden door een elastiekje. Zet de datum op het eti ket, want u moet de jam niet jarenlang bewaren. Het Nederlands Bijbelgenootschap heeft een nieuw testament uitgegeven in twee talen, Nederlands en Engels. Deze uit gave is speciaal bedoeld als hulpmiddel voor buitenlanders in ons land die Engels spreken en bezig zijn zich het Nederlands eigen te maken. Wellicht ook geschikt voor scholieren en klein kinderen van emigranten. Daarom is voor beide talen gekozen voor de gemakkelijker te lezen vertalin gen in omgangstaal. De linkerkolom bevat steeds de nederlandse en de rech terkolom geeft de Engelse tekst. Dit kloeke pocketboek wordt aangebo den voor 24,50 en is in de boekhandel te koop. Het snoeperige snoepwinkcltje in het Streekmuseum: vol lekkers op open monumentendag. „We doen niet ieder jaar hetzelfde, maar ook nu weer is er iets extra's in de Kerk straat. Het Streekmuseum bestaat uit zes prachtige monumentenpandjes en op 8 september is de toegang gratis. We wil len graag een museum zijn waar het hele gezin graag komt. We hebben natuurlijk de oude schoolklas die leuk is voor jong en oud en dé trekpleister op open monu mentendag is het snoepwinkcltje. Ook voor jong en oud, want we hebben weer van alles: noga, duimdrop, haverstro en voor het eerst ook popcorn. Werkelijk een lust voor het oog." Als de heer Kardux over het Streekmu seum praat, straalt de liefde voor dit juweeltje op museumgebied er vanaf In een gloedvol artikel in het Tijdschrift van de Provincie Zuid-Holland heeft hij het museum van onder tot boven be schreven en met trots vertelt hij dat een maquette van het Streekmuseum Goe ree-Overflakkee in Madurodam staat: „Eén van de 10 musea die daar in minia tuur staan. Op het moment is er in Madurodam een speciale tentoonstel lingsruimte ingericht waar men een idee krijgt van het interieur van de musea die in het miniatuurstadje staan. Het Streek museum heeft er stukken uit zijn kollek- tie heen gestuurd. Die tentoonstelling in Madurodam duurt tot 28 oktober en je kunt er dagelijks van 10.00-18.00 uur terecht. Er komen in Madurodam 1 mil joen bezoekers per jaar, dus het is een mooie reklame voor het Streekmu seum." „Vergeet vooral niet te vermelden", zegt de heer Kardux, „dat de speciale exposi tie over de jaren 1940-1945 dieditjaarin het Streekmuseum is ingericht zó aan slaat dat we op 15 augustus al ruim 1000 bezoekers meer hadden dan vorig jaar, ondanks het warme zomerweer." De tentoonstelling duurt nog tot 1 novem ber en de heer Kardux kan iedereen aan raden de expositie te gaan zien: „Open monumentendag is er een mooie gele genheid voor." De heer Kardux is vanaf het begin in 1969 bij De Motte betrokken geweest. Toen hij in Melissant een lezing over oude munten gaf, kwam hij in kontakt met Rias Olivier die daar zijn licht eens kwam opsteken naar aanleiding van een bodemvondst. „Zo kwam Rias bij ons thuis. Met Bas de Voogd kwam hij elke zaterdag naar me toe. 't Waren nog maar ventjes van een jaar of zestien. Ze waren in de weer met de archeologie van Goeree-Overflakkee en automatisch kwam de gedachte aan een vereniging op. Er is een tijdje over heen gegaan en toen is De Motte opge richt, de vereniging van amateurarcheo logen voor Goeree-Overflakkee." De heer Kardux zat toen al in het bestuur van het Streekmuseum. Hij kon een verbindingsrol tussen beide vereni gingen spelen en zo kreeg De Motte een permanente afdeling in het Streekmu seum. De samenwerking tussen het Streekmuseum en De Motte is er door de jaren alleen maar beter op geworden. „Het gezamenlijkjubileum vorig jaar, in één woord geweldig", zegt de heer Kar dux waarderend. Als bestuurslid van De Motte wil de heer Kardux graag verwijzen naar het Oude Raadhuis in Ooltgensplaat waar me vrouw Donker van De Motte deskun dige toelichting geeft bij de unieke vondsten van de opgraving van de 13e eeuwse nederzetting Berwoutsmoer. „De Motte is ook in Ouddorp en Goede- reede aktief op 8 september", aldus de heer Kardux. Open Monumentendag in de Kerkstraat begint om 10.00 uur met de verwelko ming van het ensemble „Speelgoed". De Motte, het Streekmuseum en de Muziekschool Goeree-Overflakkee vin den het bijzonder leuk dat „Speelgoed" de oude sfeer in de Kerkstraat komt ver- Komolete woninginrichting Ooltgensplaat V-----Tj 018731437 DIRKSLAND Zaterdag a.s. wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Jawel, woensdagavond is het schaakge- weld weer gestart. Voortaan kunnen de junioren vanaf 19.00 uur hun slag slaan en de senioren komen vanaf 20.00 uur aan bord. Wij nodigen u van harte uit om met ons mee te gaan doen. Wat wij u bieden: een zeer gezellige club, waarin de hoofdacti viteit schaken is, maar waar andere gezelligheid niet geschuwd wordt. Zo zijn er de kersttoernooien waarin altijd weer lekkere spullen gewonnen kunnen worden. Zou u uzelf niet goed genoeg vinden dan kunt u gewoon les krijgen. Dat is echt niet zo vreemd, want ook de mensen die al jaren op club zitten gaan van het jaar een cursusje doen. Dus lijkt het u wel iets om zo half in de week eens een avondje lekker te ontspannen kom dan zeker naar S.O.F. Wij spelen in de Grut terswei. Over contributie en dergelijke hoeft u zich voorlopig niet druk te maken want de eerste maand speelt u als nieuw lid gewoon gratis mee. Voor u een periode om te kijken of het wat voor u is. Niet geschoten is altijd mis dachten wij zo. Jeugd: kom zo snel mogelijk naarde ver eniging, want door het grote aantal leer gierigen van vorig jaar worden er echte schaakgroepen gevormd en het zou jammer zijn als je lessen zou missen. Ook nieuwe jeugdleden schaken de eer ste maand helemaal voor nop. Wedden dat het weer een gezellig sei zoen wordt? Zorg dat je erbij zit en kom woensdag gewoon eens kijken. Wie weet hoe leuk u het vindt. B.J.B. MIDDELHARNIS Zondagmiddag 9 september a.s. om half 5 is er een themadienst. Voor ganger in deze dienst is ds. W. J. v.d. Hoek. Het thema van de dienst is: „Anders kan het niet". Medewerking wordt verleend door gospelgroep 'In Touch'. Het koor zal o.a. het mooie lied 'Vrede' ten gehore brengen. (Belangstelling? Kontaktpersoon 'In Touch': Nel Ista, (01870) 44 62.) Na de dienst is er voor ieder een kopje koffie. Hartelijk welkom. Good-Luck 2 moest afgelopen zaterdag voor zijn eerste competitiewedstrijd op eigen veld aantreden tegen DVS 3. Voor de wedstrijd werd het tweede team door sponsor Architectenburo Ad Gestel, voorzien van nieuwe shirtjes. Onder toeziend oog van de sponsor werd vol goede moed begonnen aan de wedstrijd. Vanaf het begin toonde Good-Luck zich de betere ploeg. Dit resulteerde uiteindelijk in een 4-0 ruststand. De tweede helft gaf hetzelfde beeld. Een goed en geconcentreerd spelend Good- Luck en een tegenstander die niet echt slecht speelde maar die gewoon te kort kwam. Uiteindelijk werden met een 8-2 overwinning de eerste twee punten binnengehaald. Score-verloop; 1-0 Sandor van Asselen; 2-0 Marjo Joppe-de Zout; 3-0 Elly Quak; 4-0 Joop Verolme; 5-0 Hans Los; 6-0 Hans Los; 7-1 Jacco de Vos; 8-2 lem Huizer. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Good-Luck 2 - DVS 3.........8-2 PKC 10 - Good-Luck 35-4 Good-Luck Q - Korbatjo Q1-1 sterken met 16e en 17e eeuwse muziek. Op het repertoire staan hofmuziek en muziek van markten en pleinen. De muziek die de acht muzikanten in oude kledij op open monumentendag in Sommelsdijk spelen, komt uit Neder land, België, Frankrijk, Italië, Engeland en Duitsland. „Zij spelen uit de Valerius-bundel, het Geuzen-liedboek en ze brengen ook een waar gebeurde tragedie bij Stad aan 't Haringvliet", weet de heer Kardux te vertellen. „Tussen het spelen door kan iedereen kennis maken met de spelers en hun instrumenten", gaat Kardux ver der, „als je wilt weten hoe bijvoorbeeld een luit bespeeld wordt, kun je dat aan de musici vragen. Speelgoed blijft tot 11.30 uur in de Kerkstraat, 's middags treden ze op in Goes voor de open monumentendag daar." Eén van de meest zeldzame bodem vondsten van De Motte is een 15e eeuws houten fluitje. „Het past prachtig bij het werk van Speelgoed en sluit mooi aan bij het programma van de Muziek school", vervolgt de heer Kardux, „de Muziekschool heeft 's middags open huis in Kerkstraat 9. Dan is er een afwis selend programma van dwarsfluit, piano, viool, gitaar en tot slot speelt Paul Kieviet op het orgel van de Ned. Herv. Kerk in Sommelsdijk. Als het mooi weer is hebben we een bescheiden terras in de Kerkstraat en als het onverhoopt geen buitenweer is be schikken we over een gezellige gelagka mer in „De Doele", waar De Motte zijn onderkomen heeft. Ons monumenten straatje is een bezoekje zeker waard", besluit de heer Kardux, „het is echt iets waar je met het hele gezin welkom bent." OUDDORP De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen afd. Goedereede/Ouddorp start het nieuwe seizoen met een reis verhaal. Mevrouw Schalij van Hoey Smith zal op 18 september in verenigingsgebouw 'Oostdam' in Goedereede haar beleve nissen vertellen over de voettocht die zij samen met haar man maakte in oost en midden Nepal. De door hun gemaakte dia's en film zullen een indruk geven van dit ongelooflijk mooie land, wat ook wel het dak van de wereld wordt ge noemd. De avond begint om 20.00 uur. Het overige programma voor het ko mende seizoen ziet er als volgt uit: Oktober: Greenpeace. November: Vrouw en reklame. December: Kerstavond met de leden. December: Kerstmiddag met de bejaar den. Januari: Jaarvergadering. Februari: Huishouden van Jan Steen (in samenwerking met C.P.B.). Maart: St. Alzheimer. April: Ned. reddingswezen. Mei: St. Clat over de Latijns-Ameri- kaanse keuken. in het doolhof van prijskaartjes Tel. 01870-3477 STELLENDAM Op zaterdag 8 september wordt door de financiële commissie van het open Herv. Jeugdwerk weer oud papier opge haald. Wij beginnen om 8.30 uur op de Molenkade en zo vervolgens om 9.00 in de Nieuweweg en Eendrachtsweg. Zet u uw oud papier tijdig en gebundeld gereed?

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9