a t Professionele erkenning voor Adrie Vogelaar Politieberichten Mooi fotoboek over de jaren '50 in Stellendam Politieberichten Damvereniging „Denk En Zet" Jongdierenkeuring Sluitingsconcert Monumentendag Foto's uit Bellen in Galerie IVIandala-ei Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten -c Tentoonstellingen bibliotheken Oostflakkee Expositie in het LA.C. Middelharnis: Tweede 'Er is hoop'-week BEROEP Wedstrijd flop voor Middelharnis' blusploeg Oud-onderwijzer J. Koppenaal overleden Kerk open op Monumentendag Psalmzangvereniging „De Lofstem" 63e Jaargan CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ADRIANA JOHANNA MARU VAN RIEMSDIJK MARIA TROOST OOSTFLAKKEE Zware mishandeling Illegale glazenwasser Er waren zaterdagmorgen, om half tien op de Stellendamse Voorstraat, nog niet zóveel mensen aanwezig, maar toch had er voor de presentatie van het nieuwe fotoboek „Stellen- dam in de jaren '50" nauwelijks een betere plek denkbaar geweest. De plaatselijke Ondernemersvereni ging bemande die dag een veelheid van kramen langs de Voorstraat en 't zat er in dat de meeste Stellendam mers die dag langs zouden komen, als 't weer maar lekker bleef en dat deed 't, de hele lange dag....! MIDDELHARNIS Looddiefstallen Rijden onder invloed Bekrassen auto's in de Toren van Goedereede, zaterdag 8 september a.s. DINSDAG 4 SEPTEMBER 1990 No. 5931 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT De Heere is mijn Herder. Psalm 23 (onberijmd) Heden behaagde het de Heere, in de hope des eeuwigen levens, van mijn zijde weg te nemen mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en oma echtgenote van Gerrit Edewaard in de leeftijd van 62 jaar. Sommelsdijk: G. Edewaard Geertmidenberg; Janneke - Wim Sommelsdijk: Wim - Lunciënne Dennis - Kim Middelharnis: Hans - Laura Kevin 31 augustus 1990 3245 XL Sommelsdijk Koninginnelaan 2 De begrafenis heeft plaats gehad hedenmiddag dinsdag 4 september op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. Hedenmorgen nam de Heere van ons, onze geliefde schoondochter, schoonzuster en tante echtgenote van W. Kreeft óp de leeftijd van bijna 59 jaar. Oude Tonge: A. Kreeft T. Kreeft-van Dam Ooltgensplaat: A Kreeft Dick en Dineke Patrick M. Vermaat-Kreeft W. Vermaat Anja en Emiel René Arie C. Kreeft A. Kreeft-Groenendijk Sjaak André Johan Ooltgensplaat, 4 september 1990 Tijdens de maand september zijn in de bibliotheken van Ooltgensplaat en Oude Tonge weer tentoonstellingen te bewon deren. In beide bibliotheken is het schrikken bij binnenkomst. In Oude Tonge verwel komt een echte reus de kinderen. Zijn tegenvoeters, de dwergen zijn ook aan wezig. De boeken die rond deze sprook jesfiguren zijn uitgestald, gaan over dwergen en reuzen. In Ooltgensplaat is het onderwerp grim miger, nl. dierproeven. Posters boeken, folders en videofilms verhalen van het gruwelijk lot dat jaarlijks meer dan een miljoen dieren ten deel valt. Deze dieren worden gebruikt om o.a. cosmetica, huishoudelijke middelen, tabak, genees middelen, drugs en wapens te testen. Als je een werkstuk voor school over dit onderwerp wilt maken, is er dus genoeg informatie in de bibliotheek te vinden. Zaterdag 8 september start voor Foto- klub „De Rarekiek" het fotoklubsei- zoen. Voor de derde maal wordt dit gedaan in de vorm van uitwisseling met een andere fotoklub. De klub „BeFoAm" uit Bellen reageerde enthousiast op de uitnodiging van „De Rarekiek" om die dag kennis te maken met Goeree- Overflakkee en hier te komen fotografe ren en eikaars foto- en diawerk te bekijken. „De Rarekiek" hecht sterk aan goede kontakten met andere klubs. Zoals gebruikelijk stelde Joep Luijckx voor dit evenement zijn Galerie Man- dala-ei beschikbaar voor een fototen toonstelling. Aan de Beilense klub werd gevraagd deze tentoonstelling te verzor gen. Ook hier werd positief op gerea geerd. Desgevraagd vertelde de sekre- taresse dat „BeFoAm" een bijna 20 jaar oude klub is met 17 leden van wie tien erg aktief. De klub is één van de betere klubs in het noorden van het land. De leden houden zich met diverse onder werpen bezig. Grafische technieken, natuur, kollages, vervreemdingstechnie ken, enzovoort komen vooral in zwart wit foto's aan bod. De tentoonstelling wordt op deze zater dag om 17.00 ur geopend door Rarekiek- voorzitter Caty Pater. De tentoonstelling is de gehele maand september te zien van woensdag t/m zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur op het adres Oudelandsedijk 12 te Nieuwe Tonge en na tel. afspraak (01875) 13 18. Op vrijdag 14 september starten de nor male klubavonden van „De Rarekiek". Sinds ze begin juni met de allerbeste voornemens, o.a. alleen échte kunst toe te laten, hun I.A.C., het International Art Centre te Middelharnis openden, hebben de eige naren, Susan en Ruud v.d. Bosch-Offerreins, eerst hun eigen werk geëxposeerd, waarna ze opnieuw een expositie van hoog gehalte wensten; sinds zaterdagmiddag hebben ze die binnen hun muren, één van het werk van de Middelharnisse Arie Vogelaar. Susan en Ruud erkennen daarmee het kunstenaarschap van dhr. Voge laar, in wie ze naast z'n werk ook z'n bescheidenheid bewonderen. „Hij is een heel bescheiden man die eens binnenwandelde en aan wie we zelf moesten vragen of hij wel eens schilderde", zo herinnert zich Ruud de eerste kennismaking met dhr. Voge laar. „Beiden zijn we behoorlijk onder de indruk van z'n werk geraakt", erkende dhr. v.d. Bosch, van die dhr. Vogelaar zich niet meer amateur mag noemen: „het niveau van dhr. Vogelaar is dermate hoog dat hier van een kunstenaar sprake is", zo verze kerde dhr. v.d. Bosch de bewonderaars die zaterdag aan het I.A.C. een bezoek brach ten en daar, zo zou blijken, in rap tempo belangstelling hadden voor de aankoop van een „echte Vogelaar". Naar aanleiding van een vechtpartij en vermeende diefstal van een fiets te Oude Tonge, in de nacht van 18 op 19 augustus 1990, waarbij een 21-jarige inwoner uit Rotterdam ernstig werd mishandeld en in een ziekenhuis moest worden opge nomen, werd op dinsdag 28 augustus 1990 een 22-jarige inwoner van Oude Tonge aangehouden die werd verdacht van deze ernstige mishandeling. De ver dachte bekende het feit gepleegd te heb ben en nadat proces-verbaal tegen deze persoon was opgemaakt werd hij weer in vrijheid gesteld. In de gemeente Oostflakkee is een per soon aktief geweest die zich uitgaf voor glazenwasser in dienst bij een bedrijf in Rotterdam. Dit bedrijf bestaat inder daad doch wast de ramen bij haar klan ten. Deze „illegale glazenwasser" waste de ramen echter niet, maar stuurde wel een rekening die daarna keurig betaald werd. Het geld kwam tevens op een ver keerde rekening terecht. Wanneer er meerdere gedupeerden zijn, dan kun nen die kontakt opnemen met de rijks politie Oostflakkee te Oude Tonge, tel. (01874) 12 44. Een onderzoek wordt ingesteld. MIDDELHARNIS Voor de tweede keer is de 'Er is hoop'-bus weer op het eiland. Allerlei aktiviteiten met kinderen staan centraal. Zoals spelletjes, kleurwed- strijd, zingen etc. etc. Voor de jeugd zijn er video's en onder de ouderen zal geënquê teerd worden. Donderdagavond staat de bus op het Rubensplein. Vrijdagavond is er een city-mnars met verrassingen. Zaterdag is 's middags om 3 uur poppen theater op het Diekhuusplein. Zaterdagavond is er het filmconcert met de reeds bekende band 'Pharos'. In de jeugdfilm 'Cross Fire" is Paulo de terrorist die stopt met zijn aktiviteiten, maar kan de ramp die beraamd werd nog voorkomen worden....? Aanvang 19.30 uur. Toegang vrij. OUDE TONGE De kerkeraad van de Herv. gemeente is voornemens een beroep uit te brengen op ds. H. Roseboom, herv. predikant te Boven-Hardinxveld. De wedstrijdploeg van de blusgroep Middelharnis is zaterdagavond met een kater thuisgekomen van deelname aan de landelijke v/edstrijd in Zutphen in de Ie klasse. Ze eindigden op een gedeelde 12e plaats in de wedstrijd, waarin door 12 landelijke ploegen werd deelgeno men. Blaricum eindigde als Ie en mag zich landskampioen noemen. FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C=) C3 CJ C3 II I—I De damvereniging „Denk En Zet" is al meer dan 50 jaar aktief in de gemeen te Middelharnis. Hoewel u van het bestaan wellicht af weet bent u er nog niet toe gekomen om eens een kijkje tè gaan nemen of u mis schien uw krachten op het dambord wilt en kunt meten met anderen. Bij deze verenigingen wordt in vier afde lingen gespeeld, dus niet alleen voor de gevorderde dammer is er gelegenheid zijn of haar krachten te meten, maar ook de beginnende dammer komt aan bod. Eenmaal per week, te weten op maan dagavond, wordt er gespeeld vanaf sep tember tot en met half april. De kontri- bufie bedraagt 55,- per damseizoen. Indien u geïnterresseerd bent in de dam sport en u graag in komperifieverband het damspel wilt beoefenen, dan bent u op maandagavond 10 september 1990 om 20.00 uur hartelijk welkom in hotel Bellevue, Zandpad 60 te Middelharnis, voor de jaarvergadering van deze ver eniging waar tevens de kompetifie- avonden plaatsvinden. Wedstrijdleider H. Koese, tel. (01870)62 88 Gezellig was het al wél, op dat redelijk vroege zaterdagochtend-uur. De kra men werden bemand. Ondernemers voorzitter Piet Trommel sprak wat vrien delijke woorden ter verwelkoming en warme bakker Jan Troost verscheen heel plots met een schaal warme oliebollen voor de kwaliteit waarvan Jan een „meester"prijs zou hebben moeten krij gen. Ook 't gebaar was zo allervriende lijkst; op die schoolfoto uit 1953 waarop Jan nog in de korte broek steekt kon je trouwens al zien dat er geen kwaad in de jongen schuilen zou. Het fotoboek, samengesteld door oud- drogist Jacob van Seters B.zn., voor ieder wie Stellendam genegen is, moet het een kostelijk boekje zijn, geïllus treerd als het is met meer dan tachtig fraaie foto's, van goede en van slechte tijden, want 't leven was best goed in 't begin van de vijftiger jaren totdat op 1 februari 1953 die afschuwelijke waters nood losbarstte en afrekende met wat Stellendam zorgvuldig had opgebouwd, een proper dorp met vriendelijke en hardwerkende mensen die genoten als ze gezellig samen konden zijn, in ver enigingsverband of als ze een dagje Flakkee achter zich lieten. Bart Noort- hoek heeft daar ook ten volle van geno- HEINO - OOLTGENSPLAAT Na een kortstondige ziekte overleed woensdag 29 augustus 1990 op de leef tijd van 89 jaar, de oud-onderwijzer Jacob Koppenaal Azn., echtgenoot van mevrouw K. Koppenaal-Groen en wo nende De Knobbe 13, 8141 WJ Heino (Ov.). De heer Koppenaal werd in 1901 te Stad aan 't Haringvliet geboren en na de lagere school volgde hij zijn studie voor onderwijzer. Van 1930 tot 1940 was hij verbonden aan de Chr. Nat. School te Ooltgensplaat; vervolgens was hij nog onderwijzer en hoofd van diverse scho len in het land die hij ook na zijn pen- sioengerechtige leeftijd nog diende. De heer Koppenaal, die een begaafd onder wijzer was, kwam nog dikwijls naar de Plaat om daar zijn oud-leerlingen te bezoeken. Enkele maanden geleden kwam hij voor het laatst. De overledene publiceerde veel voro onderwijs- en kerkbladen. Ook voor „Eilanden- Nieuws". Hij correspondeerde met de bekende heer A. Janse, hoofd Chr. School te Biggekerke, reeds overleden. Tientallen vellen per brief was geen zeldzaamheid en dat wederkerig. In zijn woonplaats Heino was hij bevriend met de heer J. L. Struik, ook oud-onderwijzer van Ooltgensplaat, die voor ons blad veel artikelen over Goeree-Overflakkee verzorgd(e). Na een dienst van Woord en gebed op maandag 3 september j.l. te 11.00 uur in gebouw „Vrede", had aan sluitend de begrafenis plaats op de alge mene begraafplaats te Heino. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijerland. STAD AAN 'T HARINGVLIET don derdagavond 7.30 uur ds. A. F. Hon- koop van Zwijndrecht. OUDE TONGE hedenavond (dins dag) 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse (bed. H. Doop). Uit handen van mevr. Vroegindeweij het eerste exemplaar voor weth. Visser; midden de auteur dhr. Van Seters. ten, op m.enige foto zie je hem terug, als zanger of als Hd van de jongelingsver eniging. Over al dat dorpse geluk gaat het. vele foto's lang, straatkiekjes, school- foto's, kerkfoto's, foto's van de molen en van de bedrijvigheid op de vloot, dan de trotse reddingsboot en van schipper Willem de Jager totdat op pagina 72 de eerste van de ramp-foto's staat afgebeeld en voortduurt tot en met pagina 84. Boekhandelaar Leen Vroegindeweij uit Middelharnis, samen met Deboektant uit Klaaswaal de uitgever van het foto boek, was zaterdagmorgen met een stand op de Voorstraat aanwezig en het was de in Stellendam geboren mevr. Vroegindeweij die het eerste exemplaar aan weth. Visser overhandigde. Zonder nog de inhoud te kennen, maar hij ver trouwde er vast op dat Van Seters er wat DIRKSLAND Zaterdag 8 september kunnen leden van de kleindierenver. Nut en Sport hun die ren laten keuren. Deze keuring begint om 8.30 uur. Op deze keuring kan iedereen komen kijken. De toegang is gratis. Zo kan men een idee krijgen van deze mooie sport. Heeft u vragen? Het bestuur en de fok kers staan altijd voor u klaar en geven u graag alle inlichtingen. Op deze keuring zullen konijnen, cavia's, kippen en sierduiven te zien zijn. Heeft u belangstelling, of wilt u zomaar eens komen kijken? U bent 8 september wel kom in de E.H.B.O.-zaal, Philipshoof- jesweg 57 te Dirksland (achter de brand weerkazerne). De koffie staat klaar. Ook voor de kinderen is het leuk om te moois van had gemaakt, prees dhr. Vis ser het boekje dat een leemte opvult in de geschiedschrijving van Stellendam. Thuisgekomen zal dhr. Visser in het boekje hebben gevonden wat hij ervan verwachtte, een rijke schakering van beelden uit het Stellendamse leven, waarvan hij zelf zo prominent deel uitmaakt. Dhr. Van Seters heeft echt gedegen werk geleverd, zorgvuldig bijeengezochte foto's met uitgebreide toelichtingen. Of hij nog eens een tweede boekje maakte waartoe dhr. Visser hem uitdaagde, staat zeer te bezien. De rustend drogist was weliswaar blij het te hebben mogen doen, waarbij het hem aan hulp niet heeft ontbroken, maar nóg eens een boekje over Stellendam lijkt hij voorals nog liever aan dhr. Visser over te willen laten. In het kader van Monumentendag, op zaterdag 8 september aanstaande, zal ook de Hervormde Kerk te Oude Tonge voor het publiek te bezichtigen zijn. Het kerkgebouw staat open voor bezoekers van 10.00 tot 17.00 uur. De laatste tijd zijn er meerdere looddief stallen gepleegd in nieuw te bouwen wij ken in de gemeente Middelharnis. Di verse stukken nieuw aangebracht lood werden weggenomen. De waarde van het lood staat in geen verhouding tot de schade die door de diefstallen is aange richt. De politie doet een dringend beroep op eventuele getuigen van de looddiefstallen om zich te melden, via telefoonnummer (01870) 24 44. Afgelopen weekend werd een inwoner uit Melissant aangehouden wegens het onder invloed besturen van een auto. Op het buro gekomen, weigerde de man elke medewerking. De man werd heen gezonden met een proces-verbaal en een rijverbod. De afgelopen dagen werden een tweetal auto's die in Nieuwe Tonge geparkeerd stonden, bekrast. Het gevolg is een behoorlijke schadepost voor de eigena ren. De dader van deze zinloze vernie ling is nog niet bekend. In het indrukwekkende middeleeuwse monument, de Toren van Goedereede, zal op de Nationale Monumentendag 's avonds om 8.00 uur een concert plaats vinden, waaraan medewerken: het ba- rok-ensemble „Riand musicale", be staande uit Tineke Polen, fluit; Annelies Breen, hobo; Rita van Uythoven, cello; Matthijs Mijnders, clavecimbel; de bari ton Piet Barnhoorn en de jonge pianis ten Han en Pieter Tanis. Het „Rianti"-ensemble zal werken uit voeren van F. Benda, C. Stamitz en G.F. Handel. De bariton zal liederen zingen van T. Campion, L. von Beethoven en Mozart. De gebroeders Tanis spelen werken van Brahms, Ravel en Poulenc.' Dit concert wordt gegeven in samenwer king met de Stichting Goereese Ge meenschap en is voor een ieder toe gankelijk. De toegangsprijs bedraagt ƒ5,-. Donateurs van de Stichting die niet in staat zijn het donateursconcert op vrijdag 7 september te bezoeken, kunnen gratis dit concert bijwonen. We herinneren onze leden nog aan de eerste repetiüe-avond a.s. donderdag 6 september in het verenigingsgebouw aan de Chr. de Vrieslaan. Aanvang zoals gebruikelijk 19.30 uur. Trouwe opkomst gewenst. Wellicht mogen we ook één of meerdere nieuwe leden verwelkomen. Wie komt onze gelederen versterken? Of u komt eens een avond luisteren. Tot ziens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1