Raad Dirksland wijst reform, school opnieuw af Ballonnen op de eerste schooldag Nieuwe cd. Raad Dirksland koopt pastorie aan de Boezemweg Predikbeurten NIEUWS Burg. C. Oversier verruilt Dirksland voor gemeente Binnenmaas Groot feest bij Super uit de kerken Zaalvoetbalcompetitie heren dames in „De Gooye" Hervatting repetities Apollo Kop-staart botsing Dirkslandsedijk Extra kerkdiensten Ger. Gem. Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1990 Met een stemmenverhouding van 11-2 heeft de gemeenteraad van Dirksland gisteravond opnieuw ge weigerd de stichting van een refor matorische basisschool in Dirksland op het plan van scholen 1991/1994 te plaatsen. De Vereniging voor Chr. Basisonderwijs op Reform. Grond slag had die plaatsing verzocht nadat de raad al vorig jaar septem ber plaatsing op het scholenplan had geweigerd, tegen welke uitspraak genoemde vereniging bij G.S. in beroep is gegaan. 't Was duidelijk dat de raad geen enkele behoefte meer had aan een hernieuwde diskussie zoals die vorig jaar september had geklonken. Het was alleen dhr. P. Dijkgraaf (SGP) die zich als spreker aanmeldde. Hij nam er stelling tegen dat de tegenstanders van de gevraagde vorm van onderwijs willen doen geloven dat er geen verschil zou bestaan tussen de huidige chr. basisschool en de te stich ten reform, school. Dhr. Dijkgraaf be treurde het zeer dat het nodig schijnt te zijn dat de huidige chr. school (_en split sing moet ondergaan en dat de school- kwestie zelfs tot een splitsing in de raad aanleiding is geweest toen het CDA wei gerde nog langer met de SGP een college te vormen. „Zoals het op school gaat zo ging het in de politiek" stelde dhr. Dijk graaf vast: „door de aanwezigheid van te grote verschillen is er geen wil tot samenwerking!" In zijn beantwoording bleef weth. A. J. Schouten bij het collegestandpunt dat de grondslag van de aanwezige -, en van de te stichten reform, school nagenoeg dezelfde zouden zijn en dat het kerkbe stuur van de Geref Gemeente vol doende bestuurlijke invloed kan laten gelden om het onderwijs ook naar hun I tevredenheid te laten verlopen. Gevoegd bij het kennelijk overheidsstreven basis scholen met minder dan 250 leerlingen op te heffen en in groter verband onder te brengen, geeft dat het college aller minst aanleiding met de aanvrage in te stemmen. Spreker betreurt het zeer dat de verwikkelingen een zware druk op de gemeenschap hebben gelegd. Geen enkele aanleiding derhalve de aanvrage te honoreren en dat vonden ook 11 van de 13 raadsleden. Alleen de heren J. H. Kalle en P. Dijkgraaf beiden SGP, stemden tegen het collegevoorstel de plaatsing te weigeren. De beide ove rige SGP-leden, De Vogel en Konings woud, stemden wel met de weigering in. OOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden Op de leeftijd van 83 jaar overleed zon dag 19 augustus 1990. de heer Gerrit Wielaard Wzn., weduwnaar van mevr. Johanna Wielaard-van Nimwegen, wo nende Giselbertstraat 18, 5616 CM Eindhoven. Corresp.-adres: Smallinger- land 30,2716 AE Zoetermeer. De crema tie heeft plaats gehad dodnerdag 23 augustus te 13.30 uur in het crematorium te Heeze, Somerenseweg 120. „Ik heb niet zo bar veel ambities m'n werk elders te doen, er is nog zo ontzaggelijk veel te doen in Dirksland", zei burg. Oversier (43) van Dirksland nog in de raadsvergadering van 1 februari, waarin z'n herbe noeming voor zes jaar werd gevierd en hij leek het te menen, maar ruim een maand daarna deed hij z'n sollicitatie naar het burgemeesterschap van de gemeente Binnenmaas op de bus. Gistermorgen telefoneerde de Commissaris der Koningin hem dat de sollicitatie was gehonoreerd en op donderdag 13 september neemt burg. Oversier afscheid van de gemeente Dirksland, van de raad en van de burgerij teneinde op dins dag 18 september als burgemeester van de 19.000 inwoners tellende gemeente Binnenmaas te worden geïnstalleerd. Burg. Oversier (r) met echtgenote en het college waarmee hij tot de samenstelling van de nieuwe raad in mei. het college vomde, de heren Grootenboer en Kalle. Gekonfronteerd met die tegenspraak erkent dhr. Oversier dat de gemeente Binnenmaas al zes jaar geleden, vóór hij burgemeester van Dirksland werd, z'n aandacht had, maar hij liet een sollicitatie na omdat hij zich, komend uit de administratieve sfeer, nog te onervaren achtte. Nu Binnenmaas twee jaar eerder dan verwacht weer vakant komt, meende dhr. Oversier het aan zichzelf verplicht te zijn te solliciteren. Uit de 22 sollicitanten werd hij benoemd, ook unaniem voorgedragen door de ingestelde vertrouwenscommissie; een zo groot vertrouwen mag zo goed als uniek heten. De gemeente Binnenmaas is samengesteld uit de dorpen Puttershoek, Mijns- herenland. Maasdam, Heinenoord en Westmaas. De bestuurszetel in een nieuw gemeentehuis is gelegen tussen Puttershoek en Maasdam. Dhr. Over sier hoopt in zijn nieuwe standplaats meer gelegenheid te hebben z'n bestuur lijk werk te doen, de gemeente Dirksland en het bestuursapparaat heeft hij te kleinschalig bevonden om zich daar volstrekt op toe te leggen en juist daar lig gen zijn ambities. Dhr. Oversier, die op 16 januari 1984 als burgemeester van Dirksland werd geïnstalleerd, als opvolger van burgemeester H. Bos, heeft naast zijn burgemeesterschap tal van nevenfunkties behartigd. Onder andere is hij penningmeester van de Regionale Brandweer Noordelijke Delta, voor zitter van de Basisgezondheidsdienst ZH Eilanden, lid van het dagelijks bestuur Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen, voorzitter van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis,m lid van de raad van Commissarissen van de Emgo en van de CAI, voorzitter van de afd. Dirksland van het Rode Kruis en nog tal van andere. De gemeenteraad, waarvan de onderscheiden leden al in de loop van gisteren van de benoeming in kennis waren gesteld, heeft in de gisteravond gehouden raadsvergadering bij monde van de raadsnestor. dhr. G. Robijn, dhr. Oversier met zijn benoeming gelukgewenst. Overigens deed dhr. Robijn dat, het gevoe len van de raad vertolkend, niet van harte, „'t Is voor u een prachtige promotie, maar wij vinden het verschrikkelijk jammer dat u gaat", zo liet dhr. Robijn de voorzitter weten; zelfs had hij er, zo verklaarde hij. de hele middag mee rondgelopen vooraleer de werkelijkheid van het bericht tot hem was doorge drongen. Overig kommentaar liet dhr. Robijn thans achterwege omdat daar voor op de afscheidsraad nog gelegenheid zal bestaan. Ook dhr. Oversier zelf maakte het kort: „Ik ben buitengewoon gelukkig met de benoeming en zeker niet omdat ik uit Dirksland weg kan, dat doet me echt wel zeer." op de Dirkslandse dijk, ter hoogte van „De Halve Maan" had gistermiddag een kop-staart botsing tussen twee auto's plaats. Dhr. F. v.d. Vliet botste met z'n Vlieto servicewagen achterop de Merce des van dhr. Kwakernaat die snelheid minderde teneinde linksaf te slaan naar z'n tuin. Geen verwondingen voor de bestuurders, wel raakten beide auto's totall-loss. SINT ANNALAND Aardappelveiling van maandag 20 augus tus 1990. Doré, blok 1: 0,43. Doré apart: 0,42. Doré drielingen: 0,15. Doré kriel: 0,60. Gloria gewone: 0,16 - 0.23. Gloria bonken: 0,30 - 0,35. Gloria drielingen: 0,18. Gloria kriel: 0,70. Bintjes gewone: 0,18 -ƒ0,24. Bin tjes bonken: 0,33. Bintjes kriel: 0,15. Eigenheimers: 0,20 - 0,28. Bildstar gewone: 0,29 - 0,30. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer 79 ton. Voor het winterseizoen 1990/1991 staat er weer een zaalvoetbalcompetitie ge pland. Deze zal worden gehouden in het sportcomplex „De Gooye" te Dirksland. Er zal gespeeld worden op de vrijdag avond. Naast de gebruikelijke herencompetitie zal er ook een damescompetitie worden georganiseerd. De inschrijving voor de zaalvoetbal competitie sluit 1 september 1990. De kosten voor de gehele competitie met voor elk deelnemend team een mooie prijs en een eindfeest, komen op 225,-. Voor informatie kunt u bellen met de heerP. Bax, (01877) 16 64. Inschrijving schriftelijk richten aan: Sportcomplex „De Gooye", Hondsgalgweg 1, 3247 XW Dirksland. Super bestaat vijf jaar en dat wordt gevierd. Vanaf 27 augustus kan de kon- sument vijf weken lang meer voordeel halen uit een bezoek aan Super Kievit of Super Voogd. De feestsfeer is bij de Super-ondernemer op vele manieren te proeven. De konsument ontvangt waar debonnen, kan prijzen winnen en de winkel is geheel versierd in het teken van Super 5 jaar. In de eerste feestweek zullen de konsu- menten die in de buurt van Super wonen, een Super-feestenvelop ontvan gen. Daarin zit een feestnummer van het Super-magazine met een waardebon voor een taart. De konsument kan de taart tegen een sterk gereduceerde prijs bij de Super-winkel afhalen. Via een brief zal het de konsument duidelijk Alle flakkeese openbare basisscholen zijn - j.l. dinsdag - het nieuwe schooljaar feestelijk begonnen met het oplaten van ballonnen met aangehangen naamkaartje. Vooral voor de allerkleinsten doorbrak dat de spanning van de eerste schoolochtend. Ook „d'n Tuun", de openbare basisschool in Middelharnis deed mee met de ballonnenaktie, maar 't leek er niet op dat de ballonnen ver zullen komen; ze leken haast omhoog te moeten worden geduwd. Ze waren de avond te voren met gas gevuld, maar kennelijk was uit elk van de ballonnen wat gas ontsnapt waardoor ze niet echt meer popelden om 't luchtruim te kiezen. OUDDORP Vanaf maandag a.s. is in het zendingswinkeltje. Geleedststraat 30 af te halen (of te bestellen) de nieuwste cd. „Pieter Heykoop improviseert op het beroemde Hinsz-orgel van de Marti- niker te Bolsward". Opgenomen werd o.a. Ps. 123, 75 en 25 alsmede „Vaste Rots" en „De heem'len roemen". Speciale prijs voor cd. 35,-; voor m.c. ƒ25,-. Een gedeelte van de opbrengst is be stemd voor de zending der Ger. Ge meenten. Tel. (01878) 16 43. worden hoe ze vijf weken kunnen mee genieten van het vijfjarig bestaan van Super. Op dit moment zijn bijna 500 super markten aangesloten bij Super. Met veel sukses, want de konsument reageert positief op de Super-formule. Het Super-merk wordt nu gedragen door 380 artikelen. Uniek voor Super is het spaar systeem: de konsument krijgt bij aan koop van een Super-artikel gratis spaar zegels. Ontsluitingsmogelijkheid naar evt. uitbreidingsplan D'land-noord Misschien -, maar niemand weet dat nog zeker - gaat de uitbreiding van het dorp Dirksland in noordelijke richting, nu Dirksland-zuid zo goed als volgebouwd is, waarom de ge meenteraad in zijn vergadering van gisteravond mee kon denken met het college dat de hand heeft gelegd op het woonhuis Boezemweg 28 dat nu nog als pastorie voor de Herv. kerk funktioneert. Wanneer t.z.t. metter daad van uitbreiding noordwaarts sprake zal zijn, zal de pastorie plaats moeten maken voor een ontslui tingsweg naar het nieuwbouwplan Noordzijde Boezemweg. Aankoop- kosten 290.000,- en dat vond de raad nogal wat Echter overwegend dat een ontsluitings weg via de Westhavendijk minstens zoveel zal kosten, stapte de raad toch over de uitgave heen in het vooruitzicht dat de woning altijd nog kan worden verkocht wanneer de uitbreidingsplan nen onverhoopt een andere richting uit zouden gaan. Het gros van de raad sprak een „lichte voorkeur" uit voor deze noordelijke lokatie in een streven het dorp zo „rond" mogelijk te houden. Een spontane bijval kreeg het college van de zijde van het CDA, bij monde van dhr. Sandee, maar de overige frak- ties bouwden wat meer reserve in, zoals dhr. Van Nieuwenhuijzen (WD) toen hij zich afvroeg of de aankoop zou getui gen van een vooruitziende blik of van een overijld handelen. Van dhr. Van Prooijen het idee om eens met de naastgelegen eigenaar, dhr. C. Stehouwerte gaan praten of die niet een stuk van z'n tuin wil verkopen. „Regeren is weliswaar vooruitzien, maar voor alles moeten we bij ons verstand blij ven", maande dhr. Van Prooijen. Hij is van mening dat een ontsluiting niet eer der dan over tien jaar nodig zal zijn waarom hij tegen de hoge kosten van de aankoop opzag. Weliswaar zou de pas torie tussentijds kunnen worden ver huurd, maar aan wie dan wel...?, was een vraag van dhr. Van Nieuwenhuijzen: „Er mogen geen lappen en vellen bij komen te hangen", zo waarschuwde hij. Doom v.d. yiugt wist al een potentiële huurder in de persoon van de nieuwe burgemeester. Van wat huivering voor de aankoop werd ook door de PvdA-fraktie gespro ken, bij monde van dhr. G. Robijn, maar omdat hij een ontsluiting via de Haven- dijk evenmin ziet zitten, verklaarde hij en zijn fraktieleden toch akkoord te zul len gaan, ook al zit het risico erin dat de gemeente, bij evt. latere verkoop, een paar centen „verliers" zal lijden. Met dhr. Van Prooijen hoopt ook dhr. Ro bijn op een goedkopere oplossing via een stukje van de tuin van dhr. Stehou- wer zodat ook een meer haakse verbin ding op de brug (de Oversierdam) zal kunnen worden gemaakt. Ook van de zijde van de SGP, bij monde van dhr. Koningswoud, wat bedenkin gen vooral ook omdat de gevraagde koopsom niet aan de realiteit kon wor den getoetst, omdat een taxatierapport niet was overlegd, maar dat bleek wel degelijk te zijn uitgebracht, weliswaar in opdracht van de kerkvoogdij, maar uit gevoerd door de taxateur die ook taxa ties voor de gemeente verricht. De raad werd het over de aankoop eens. Weliswaar staat in het koopkontrakt geen ontbindende voorwaarde, maar wel wordt het de verkoper duidelijk gemaakt in een begeleidende brief dat de instemming van G.S. wordt voorbe houden. Met de naastgelegen eigenaar zal worden besproken of een ontslui tingsweg via een deel van zijn tuin tot de mogelijkheden behoort. De raadsvoorz. tekende aan dat de gemeente, met de aankoop van de pastorie, een gemakke lijke onderhandelingspositie heeft en niet met de pet in de hand hoeft te gaan pleiten. voor zondag 26 aug. 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 (bed. H. Doop) en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst Ger. Kerk 10.00 uur dhr. P. Noordam, 18.30 uur ds. S. Groen Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek (voorber. H. Avondmaal), 17.00 en 18.45 uur ds. J. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée (bed. en dankz. H. Avondmaal) Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge (bed. en dankz. H. Avondmaal). MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van der Haar, Houten, 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr. Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C. Burger, Oud Beijerland Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, 18.00 uur ds. B. J. Wie- geraad. De Bilt Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange (voorber. H. Avondmaal): vijdag 31 augustus: 14.15 uur ds. A. de Lange, huw.bev. bruidspaar Nelis-de Bonte Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. H. J. Boeijnga-Alders Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen (voorber. H. Avond maal). MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster, 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke Ger. Kerk 9.30 en 15.00 uur ds. W. J. v.d. Hoek Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.15 uur ds. H. Drost, 16.30-uur leesdienst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder (bed. en dankz. H. Avondmaal); dinsdag 28 augustus: 19.30 uur ds. J. Belder, Loon op Zand. Comité Mbuma Zen ding Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vlietstra jr., 18.00 uur kand. W. P. Emaus, Tholen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD AAN 'T HARING'VLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Snoei. 18.00 uur ds. J. Vroegindeweij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur K. Baas, 18.00 uur ds. B. Oldenhuis, Rotterdam. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. A. Moolenaar, Ulvenhout (voorber. H.Avondmaal). OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom (bed. en dankz. H. Avondmaal) Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. Sonnevelt, Krimpen a.d. IJssel Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. v.d. Schee. Spijkenisse, 18.30 uur ds. W. J. v.d. Hoek. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Allan, Heerlen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon NED HERV. KERK Beroepen te Ter Heijde J. G. Bamhoom te Strijen; te Wezep W. Dekker te Delfshaven; te Dussen en Hank K Groenendijk te Sommelsdijk. Aangenomen naar Epe W. Blanken te Voorschoten; naar Rumpt (part-time) drs. B. Ooste rom, kand. te Nieuwpoort; naar Windes- heim H. de Jong, kand. te Middelburg. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Almkerk-Werkendam i.c.m. Breda en te Beverwijk drs. A. Buursema. kand. te Winsum. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Heerde i.s.m. Apeldoorn P. Kurpers- hoek te Assen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Nieuwerkerk (Z) E. Venema te Elspeet. NIEUWE TONGE De gemengde zangvereniging her\at haar repetities op donderdag 30 augus tus in de bovenzaal van Ons Dorpshuis. De leden worden weer venvachtg om 20.00 uur. Nieuwe leden zijn heel harte lijk welkom. Kinderkoor Jong Apollo Het kinderkoor her\at de repetities op donderdag 30 augustus. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom. In verband met het a.s. concoursbezoek op 30 oktober is het \oor nieuwe leden hoog tijd zich aan te melden. Ook de mevrouw die gebeld heeft en twee kinde ren naar het koor wilde sturen, kan dat nu waar maken. De repetities zijn de bovenzaal van Ons Dorpshuis, van 16.00 tot 17.00 uur. Wij verwachten weer alle kinderen op de repetitie want jullie weten dat het con cours er aan. komt on dat er dan veel en hard moet worden gewerkt. De jufs rekenen op jullie, Ncileke, Riet en Greet Ger. Gem. in Ned. 3 x leesdienst Oud Ger. Gem. 3 x leesdienst. SINT ANNAL.-\ND - He^^. Gem. 10.00 uur ds. T. C. de Leeuw, Oud Alblas. I8.1X) uur ds. D. Scheepma ker, Middelharnis Ger. Gem. 9.30 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9,45. 14.15 en 18.15 uur leesdienst. OOLTGENSPLA.\T - dinsdagavond 7.30 uur ds. C. \an Dieren van Stolwijk. MIDDELHARNIS - dinsdagavond 7.30 uur ds. W. Hage an Kruiningen. I P 7 ïl Tl fi f^ T

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2