Politieberichten Goedereede Binnen een dag Goeree-Overflakkee rond Fobieën Cursus tekenen en schilderen „Jubilate Deo" 32b6 &-C Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Werkzaamheden reconstructie kruising Voorlichtingsbijeenkomst Beroeps Voorbereidende Cursussen Ander tracé voor aardgasleiding 'One More Voice' hervat repetities Slotconcert Klaas J. Mulder Nieuwe Kerk Middelburg C.O.V. Middelharnis Chr. gem. koor 'Middelharnis' Aangepaste kerkdienst 63e Jaargang DINSDAG 21 AUGUSTUS 1990 No. 5927 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Parallelwegperikelen De parallelweg tussen Ouddorp en Goe dereede (die gesloten is voor motorvoer tuigen), was afgelopen weekend ook weer gewild bij een aantal gehaaste lie den. Daarom kregen 57 bestuurders een bekeuring thuis gestuurd. Dropping Vier jongens tussen de 13 en 17 jaar, afkomstig uit Dordrecht, Rotterdam, Blijham en Maassluis, waren „gedropt" in de buurt van Ouddorp. Op de terug weg vernielden ze bij een benzinestation de prijsaanduidingen en haalden ze een bermpaal uit de grond. De schade moes ten ze meteen betalen. Arm uit de kom Een 45-jarige inwoner van Dongen had op 14 augustus tijdens het surfen op de Punt niet veel geluk. Zijn arm raakte uit de kom en hij moest met de ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. Voor een „goed doel" OP 15 augustus wekte een jonge man argwaan toen hij bij een politieman aanbelde en alleen vroeg hoe laat het was. Het bleek, dat hij bij anderen liep te venten met pleisters en daarbij vertelde, dat de opbrengst bestemd was voor bejaarden en zieken. Om zijn bewering te staven, toonde hij een legitimatiebe wijs van een bepaalde stichting. Toen hij korte tijd later in de politiecel zat, bekende hij, dat hij een uitkering genoot en dat de opbrengst van zijn handel bestemd was om met zijn vriendin naar de bioscoop te gaan. Hij had al flink wat geld bij zich. Veel goedgelovige kopers waren er dus weer in getrapt. Mest uitrijden Op de Westerweg had een boer mest uit gereden, maar nagelaten om het binnen de voorgeschreven tijd onder te werken. Hij krijgt nu een proces-verbaal. Jong geleerd.... Een 13-jarig vakantiegangertje uit Ca- pelle aan den IJssel gaf op 13 augustus zijnjongere broertje opdracht om op het strand een portemonnee te stelen. Dat deed het ventje, maar hij werd betrapt door de eigenares van de portemonnee. De portemonnee werd snel onder een hoopje zand verborgen, maar nu is het juiste hoopje niet meer te vinden. De vader zal de schade vergoeden. OUDDORP heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krab- bendijke. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijer- land. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. A.F. Honkoop van Zwijndrecht. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waar denburg. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. Bent u op zoek naar een beroepsoplei ding of een baan en mist u de nodige kennis? De Stichting Volwassenenedu catie Goeree-Overflakkee gaat binnen kort van start met een aantal beroeps voorbereidende cursussen voor (lang durig) werklozen en vrouwen die (weer) willen gaan werken. Deze cursussen zijn gericht op het in korte tijd, minimaal 5 weken, maximaal 15 weken, bijspijkeren van kennis en (studie) vaardigheden, zodat er snel overgestapt kan worden naar een be roepsopleiding of betaalde baan. Er zijn cursusmogelijkheden voor zowel vol wassenen met een lage vooropleiding als voor volwassenen die meer opleiding hebben gevolgd. De cursussen zijn gratis, er is kinderop vang mogelijk en de reiskosten worden vergoed. U bent van harte welkom op de voor lichtingsbijeenkomst op woensdag 29 augustus 1990 van 10.00 - 11.00 uur in het gebouw van de SVE, Kastanjelaan 3 te Middelharnis. Voor meer informatie kunt u bellen naar de SVE, (01870) 39 27, dagelijks tussen 8.30 - 12.30 uur. Vragen naar Inge Rosenthal of Hanneke Roose. Fietsendiefstallen Vijf fietsen werden afgelopen week op diverse plaatsen in Ouddorp gestolen. Opvallend was, dat vier eigenaren niet eens het merk van de fiets wisten te ver tellen. De kans dat zij hun vehikel nog terug zullen krijgen, wordt daardoor erg klein. Zigeuners Op de Oosterweg werden 2 zigeuner vrouwen en 1 zigeunerman betrapt in de garage bij een huis. Toen de indringers zagen dat ze betrapt waren, kozen ze het hazepad. Overige diefstallen Op 13 augustus werd op de parkeer plaats bij de vuurtoren een radiocasset terecorder met een waarde van 1000,- uit een auto gestolen. De auto werd voor ongeveer 850.- beschadigd. Tussen 12 en 14 augustus werd uit een auto op het Oranjeplein een verrekijker en een telescoophengel gestolen. Op 15 augustus werd voor ongeveer ƒ400,- aan surfartikelen gestolen op de Punt. Op 16 augustus werd een auto bekrast op de Kabbelaarsbank. Op 17 augustus werd een badtas met ongeveer 400 DM gestolen op het strand bij de Punt. Op 18 augustus zag een Duitser op de Brouwersdam zijn surfspullen die een week tevoren waren gestolen. Degene die de spullen bij zich had, liet bij het zien van de Duitse overmacht de spul len maar achter en vertrok. Dode ree Opnieuw werd een dode reegeit aange troffen. Het dier lag op 15 augustus in de Scheelhoek in Stellendam. De dood soorzaak is niet bekend. Rijden onder invloed Een 27-jarige Duitser heeft een proces verbaal gekregen, omdat een ademana lyse een uitslag van 605 ug/1 aanwees. Maximaal is 220 ug/1 toegelaten. Een 57-jarige man uit Rotterdam kreeg op 18 augustus een proces-verbaal van ƒ250,-. Hij blies 270 ug/1. Een 19-jarige inwoner van Rijnsaters- woude kreeg op 18 augustus een proces verbaal. De uitslag was 325 ug/1. Hij bleek ook geen rijbewijs te hebben. In zijn auto lag een gasinstallatie waarbij o.a. een tuinslang was gebruikt. Half september starten in het Diekhuus weer de cursussen tekenen/schilderen. Ook dit jaar worden de cursussen ver zorgd door Harald-Jean Jassoy. Vanaf dinsdag 28 augustus zijn in Het Diekhuus werkstukken te zien uit de voortaande cursussen. In de teken/schildercursus wordt in het eerste blok (najaar) de nadruk gelegd op de teken-techniek. In het tweede blok (voorjaar 1991) wordt aandacht besteed aan het schilderen. Er wordt gewerkt in drie nivo-groepen: Beginners, tweedejaars en gevorderden. Gevorderde deelnemers werken aan vrije opdrachten. Vrijdagavond 7 september zal de docent aanwezig zijn in Het Diekhuus. De cursussen starten in de week van 17 september en duren 12 dagdelen van 2 uur. De cursuskosten bedragen ƒ100,- per blok. Op verzoek stuurt het organiserende Serviceburo Middelharnis informatie. Tel. (01870)24 00. MELISSANT Ophalen oud papier Morgenavond (woensdag) wordt weer oud papier opgehaald. Graag vroegtij dig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. De Vereniging tot Behoud van de Wad denzee, die de mosselkwekers vele moei lijkheden in de weg legt waar het uitbreiding van de mosselkultuur be treft, is natuurlijk ook alert als het gaat om uitbreidingen van oliepijpleidingen door de Waddenzee. Gasunie en Statoil, die een aardgaslei ding uit de Noordzee bij het Groningse Warfum wilden aanlanden, moeten een ander tracé zoeken, omdat in hun voor genomen tracé de Waddenzee een ob stakel vormt, waarin geen pijpleiding mag worden gelegd. Snelheidscontroles De afdeling bijzondere controles van de rijkspolitie in Dordrecht heeft bij di verse snelheidscontroles in de gemeente Goedereede in de maand juli 303 bekeu ringen uitgedeeld. Daarvan vielen er 244 op de Provinciale wegen, waar maxi maal 80 km/u mag worden gereden. De hoogst gemeten snelheid was 128 km/u. Op de Rijksweg bij Ouddorp was de hoogst gemeten snelheid 150 km/u. Dolfijn De dolfijn aan de Brouwersdam trekt nog steeds veel belangstelling. Vaak is de manier waarop met de dolfijn omge gaan wordt, niet geheel ongevaarlijk. Duikers proberen soms zo dicht moge lijk bij de dolfijn te komen om het dier aan te raken. Het hoofd van de levende have van het Dolfinarium in Harder wijk deelde desgevraagd mee, dat een dolfijn in principe ongevaarlijk is. Hij is nieuwsgierig en beslist niet kwaadaar dig. Hij zoekt zelfs de mensen op. Als hij zich echter in het nauw gedreven voelt of denkt dat zijn territorium wordt aange tast, dan waarschuwt hij meestal door met zijn staart te slaan of met zijn bek te klapperen. Hij zal niet bijten, maar kan met zijn staart een enorme klap uitde len. Het gewicht van de de Brouwers- damse dolfijn wordt geschat op onge veer 200 kg en hij is in staat om ongeveer 6 meter hoog te spreken. Hoewel het niet verboden is om als dui ker de zee in te gaan, doen de duikers er toch niet verstandig aan om te proberen de dolfijn te pakken of aan te raken. Ook voeren is overbodig. En zeker geen bevroren wijting geven zoals afgelopen week gebeurde. Illegale recreatie Afgelopen week werden 7 buitenlanders (uit Spanje, Italië, Frankrijk en Duits land) en één Nederlander bekeurd voor het illegaal overnachten. Vier van hen betaalden ƒ150,-. Tegen de anderen wordt proces-verbaal opgemaakt. Aanrijding met gewonde Op de Provinciale weg bij Stellendam ontstond een kettingbotsing, waarbij een 25-jarige inzittende van een auto gewond werd. Hij werd overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam. Zijn verwondingen bleken mee te vallen, zodat hij weer naar huis kon. De bestuurder van één van de auto's raakte ook gewond, maar die weigerde zich onder doktersbehandeling te stellen. SOMMELSDIJK Na een vakanfiepe- riode begint interkerkelijk jongerenkoor „One More Voice" vrijdag 24 augustus a.s. weer met de repetities, van half negen tot kwart over tien in de Lukaska- pel van verpleeghuis „de Samaritaan". Nieuwe leden zijn van harte welkom. c=. c= fin-iii*ii*' WcmmMMOuA (Verzoekprogramma) Het laatste concert van de zomeravond serie die door de Stichting Orgelcen trum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt georganiseerd, zal plaats vinden op dinsdag 28 augustus en worden gege ven door de organist Klaas J. Mulder. Het programma dat zal worden uitge voerd is, traditioneel, samengesteld uit gevraagde nummers. In de loop van deze reeks druk bezochte concerten zijn een groot aatal verzoeken binnengeko men. Deze hoeveelheid overtreft de lengte van enkele programma's. Klaas J. Mulder heeft hieruit een keuze moeten maken en het volgende programma samengesteld. De overgebleven aanvra gen zuilen, zoveel als mogelijk, in het volgende seizoen worden uitgevoerd. Uitgevoerd wordt achtereenvolgens: Inleidend koraalspel; Fuga gigue, J.S. Bach; Concerto No 10 in d, G.F. Han del; Andante, S. Landsman; Marche (uit „Ie Prohete"), G. Meyerbeer; Prelude in classic style, G. Young; Sortie in Es, L.J.A. Léfébure-Wely; Choral III, C. Franck; Allegro Assai (Final) uit Sonate I, A. Guilmant en Improvisatie, K.J. Mulder. Aanvang 20.00 uur. Om binnen 24 uur in de stromende regen Goeree-Overflakkee rond te lopen, moet iemand heel wat in zijn mars hebben.... Voor menig loper bleek dit in de loop van zaterdag j.l., tijdens de jaarlijkse omloop, een te zware opgave. Van de 78 deelnemers hebben er 42 de 110 km lange tocht langs dij ken, stranden, gorzen en slikken uitgelopen. Door de slechte weersomstandigheden I werd deze omloop een ware monster- tocht. Op vrijdagavond om 7 uur gaf burgemeester drs. C.M. de Vos, onder enorme belangstelling het startsein en gingen de 78 lopers, onder wie 16 vrou wen, welgemoed richdng Den Bommgl, gehuld in regenkleding en waterdichte schoenen. Langs de route waren Rode Kruisposten ingericht waar de deelne mers op verhaal konden komen bij het genot van een kopje koffie, soep, fruit enz. Buiten de Rode Kruismensen wa ren er op de posten ook masseurs en fysiotherapeuten aanwezig om even tuele blaren door te prikken of stijve kui ten te masseren. Er werd van deze hulp dankbaar gebruik gemaakt. In meerdere opzichten vormden deze posten grote steunepunten voor de lopers. Route Vanaf de Kaai te Ooltgensplaat voerde de route naar Den Bommel waar de eer ste loper het reeds, vanwege een bles sure, moest laten afweten. Via het Havenhoofd te Middelharnis vervol gens naar de Visafslag te Stellendam waar in de kantine een warme maaltijd werd geserveerd. Richting Ouddorp werd het erg zwaar. De regen bleef maar stromen en er stond een harde wind. De vuurtoren die zo dichtbij leek, bleek veel verder weg te staan dan men dacht.... Na in deze post (bij de vuurtoren) weer op verhaal te zijn gekomen gingen de lopers ploeterend verder richting slik ken. Het pad dat er heen voerde werd een ware martelgang van 5 km. Dóór- en doornat vielen er hier veel lopers uit. Tussen Melissant en Herkin gen werd de tweede warme maaltijd ver strekt en kon men weer even tot rust komen. De groep was intussen geslonken tot 42 lopers onder wie 4 vrouwen. Zij moeten gedacht hebben: „Als we zover gekomen zijn, zullen we de finish oiok halen!" En het ging! Bij Oude Tonge voerde de route over twee loopbruggen, die over een sleepboot waren gelegd. Met stijve Welverdiende bloemen na een barre tocht rond Flakkee. benen bleek het een hele opgave te zijn om daar overheen te lopen. Via de laat ste post, bij Sluishaven, ging het weer richting Ooltgensplaat waar al vele ken nissen, vrienden en familieleden ston den te wachten met grote bossen bloe men in de armen. De verwachting dat de eerste lopers pas om 15.15 uur zouden arriveren, werd niet bewaarheid. Al om 12.15 uur kwa men de eerste twee lopers gearmd over de streep! Met grote tussenpozen drup pelden vervolgens de anderen binnen. In totaal 42 lopers, 38 mannen en 4 vrou wen. Zeker gezien het slechte weer een enorme prestatie. Vol lof was men over de organisatie, de mensen van het Rode Kruis, de vele vrij willigers, postbemanning, chauffeurs, masseurs, fysiotherapeuten, koks enz. De stemming bleek onderweg opperbest te zijn geweest. Het ziet er naar uit dat dit evenement jaarlijks herhaald gaat worden en ook landelijk bekendheid gaat genieten. Voor inlichtingen of sponsoring kunt u terecht bij Ada Peeman, Postbus 15, 3257 ZG Ooltgensplaat, tel. (01873) 12 16. Alleen met de wind en de regen OUDDORP Het bestuur van het Chr. mannenkoor „Jubilate Deo" te Ouddorp nodigt haar leden uit a.s. zaterdag 25 augustus 1990 de eerste repetitie van het komende zangseizoen bij te wonen. De repetitie begint om 17.45 uur en duurt tot 19.45 uur en vindt plaats in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw „Eben-Haëzer" te Oud dorp, Preekhillaan 3. Ook nieuwe leden, uiteraard mannen, in de leeftijd van 16 jaar en onderzijn van harte welkom. Het koor staat onder lei ding van de alom bekende dirigent Jan Bezuijen uit Ouddorp. Onder zijn lei ding worden psalmen, gezangen, geeste lijke en vaderlandse liederen ingestu deerd. Binnen het koor bestaat een sterke sociale band tussen de leden onderling. Dit houdt in dat elk nieuw lid op een sympathieke manier wordt opge vangen en zich binnen de kortste keren lid van de bestaande zangfamilie voelt. Voor de mannen met enige schroom proefzingen ten gehore van het hele koor is er zeker niet bij. MIDDELHARNIS Op D.V. woens dag 22 augustus begint de C.O.V. „Mid delharnis" weer met haar repefities. Aanvang voor de komende drie weken 19.45 uuri.p.v. 20.00 uur. Nieuwe tenoren en bassen zijn van harte welkom, iedere woensdagavond in de Chr. Scholengemeenschap „De Dil- lenburg", Jul. van Stolberglaan 17-19 te Middelharnis. Op maandag 27 augustus a.s. hervat het Chr. gem. koor „Middelharnis" weer haar repetities van 20.00 tot 22.00 uur in de ontmoetingsruimte van de Gerefor meerde Kerk (Kon. Julianaweg). Het koort dat uit 40 leden bestaat, ont vangt graag nieuwe leden, die door het geestelijk lied HEM grooX willen maken. Het koor is een enthousiaste groep waar ieder zich thuis zal voelen. Zij treden op voor zieken en in verzorgingshuizen, voor de kerktelefoon, kerk, kerstnacht diensten, en gezamenlijke korenmani festaties. Hun dirigent is de heer Cees den Braber uit Sint Philipsland. Kom gerust eens luisteren. De praatgroep voor familie en vrienden van psychisch zieken nodigt u uit om te komen luisteren naar een medewerker van de fobieclub in Nederland. Een fobie heeft o.a. te maken met dwanghan delingen of-gedachten. Reeds meer dan twintig jaar worden fobielijders geholpen en geeft de voor zitter, mevr. de Wolf, gastcolleges aan a.s. huisartsen aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Deze avond is op 5 sept. om 20.00 uur in het contactcentmm van het Delta zie kenhuis te Poortugaal (ingang portier). Allen die meer over fobieën willen weten zijn van harte welkom. Voor informatie (01880) 4 09 01 of 2 09 38 of (01883) 125 27. Op zondag 26 augustus 1990 is er weer een interkerkelijke aangepaste kerk dienst voor verstandelijk gehandicapten van Goeree-Overflakkee in de Gerefor meerde Kerk, Kon. Julianaweg 64 te Middelharnis. De aanvang van de dienst is om kwart vóór drie. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. W.J. v.d. Hoek, predikant te Middelhar nis. U bent allen hartelijk welkom en uw aanwezigheid wordt op prijs gesteld. OUDDORP De kruising Broekweg - Provincialeweg - Smalle Einde zal binnenkort worden gereconstrueerd. Het werk zal 6 weken in beslag nemen. Gedurende die tijd zal het kruispunt voor alle motorver- keer afgesloten zijn. Door middel van oranje borden met zwarte tekst wordt een omleidingsroute aangegeven. U dient er rekening mee te houden dat voor de wegen op deze route tijdelijke verkeersmaatregelen worden getroffen. Voetgangers en fietsers kunnen de krui sing blijven gebruiken. De bushalte bij „De Vliedberg" aan de Hofdijksweg wordt verplaatst naar het V.V.V.-kantoor. De bushalte Stafions- weg wordt verplaatst naar de Preek hillaan. Met het werk wordt rond I september a.s. begonnen. FOTO - FILM - REPOnTAGE - VIDEO - COMPUTER

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1