NIEUWS Predikbeurten Keuterboer en schippersdochter, al 60 jaar een prima stel uit de Kerken Spreekuur Vrouw Ondernemingsraad WMZ is bezorgd ^Vooruit' hervat zijn repetities Verbetering Gratis Bowlen Voor de RBO Hervatting repetities A.S. maandag platina bruidspaar (70 jaar!) in Oude Tonge Prijzen verloting speeltuin 'de Flipjes' Fa. B. van Eek Zn. en Werkwinkel in de regio Goeree-Overflakkee Zomerzangdlenst in Ned. Herv. Kerk Goedereede Gospelgroep In Touch start nieuwe seizoen Interkerkelijk Jongerenkoor f sallite Deo' hervat repetities Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1990 OUDE TONGE - Toen, - ergens in laat in de twintiger jaren - de Oude Tongse jongeman Teun van Noord het oog had laten vallen op Maartje Kik en toen 't wat leek te zullen worden tussen die twee, heeft vader van Noord, terwijl hij diepe denkrimpels trok, een waarschu wend woord tot z'n verliefde zoon gesproken. Niet dat'ie iets tegen Maartje had, integendeel, maar ze kwam uit een schippersfamilie en 't was dat wat hem zorgen baarde: ,Jóön...", zei'ie dan ook „dat wordt niks in 't land...!" Gelukkig niaar dat Teun die waarschuwing in de wind heeft geslagen; j.l. dinsdag waren dhr. en mevr. van Noord 60 jaar getrouwd en ze hadden 't met elkaar niet beter kunnen treffen... En óf schippers dochter Maartje haar mannetje heeft gestaan op het keuter boerenbedrijfje van haar man. Tot in het eindeloze heeft ze het hardnekkige onkruid 'kruupluus' gewied en „ik was zo"n wie'jer" herinnert ze zich de ijver waarmee ze dat deed. Haar schoonvader en -moeder zijn daar dikwijls getuige van geweest wanneer die, gezeten op de bagagedrager van de fiets, naar 't land waren meegereden, want wérken deden ze, van vader op zoon was hen dat geleerd. Hun huwelijk is gelukkig, tot op deze dag, maar de tijd heeft hen niet meegeze- ten. In 1930 toen ze besloten tot de grote stap besloten ze ook een eigen huisje te bouwen dat voor 3.000.- aan de Molenweg werd neergezet. Bijkomende kosten 1.000,- voor de forse lap grond die er achter lag en daar woonden ze dan, Teun en Maartje, gelukkig met elkaar maar armer nog dan een luis, want de crisisjaren waren aangebroken en de aflossing móest er komen. Op een avond toen ze wéér aan 't rekenen waren en 't stompje potlood weer moest worden aangescherpt was 't weer vader van Noord die zich liet gelden, nu met een vorstelijke gift van honderd gulden waarmee de jonggehuwden weer voor uit konden, een hele poos zelfs want Maartje deed het zuinig'an. In de oorlog moesten ze wegens inundatie hun woninkje verlaten en nog eens gebeurde dat na de ramp van 1953, die ze ternauwernood overleefden, maar dat is niet het ergste wat hen is overkomen. De herinneringen aan die bange jaren zijn misschien wat vervaagd, „maar" zegt dhr. van Noord „alsof het gis teren gebeurd is staat ons nog het overlijden van ons twaalfjarig dochtertje Annie, in 1956, voor ogen, „en in z'n stem is 't nog hoorbaar, dat diepe verdriet om het verlies van een kind om wier gezondheid in de oorlogsjaren al zorg was ontstaan. Gelukkig is er een uitermate goed kontakt met zoon Wim en z'n vrouw die 't allemaal met z'n vader en moeder heeft meegemaakt. In het woninkje dat ze zestig jaar geleden bouwden wonen ze nóg en ze hopen dat dat nog enige tijd zo mag blijven, al hebben de ongemakken van de oude dag zich inmiddels wel aangediend. Dhr. van Noord draagt al ettelijke jaren een pace-maker en hij heeft een ernstige operatie ondergaan; mevr. van Noord heeft eerder dit jaar haar heup gebroken, maar samen zijn ze nog 'goed bij de rede' en daar zijn ze Gode dankbaar voor. Maandag a.s. hoopt dhr. van Noord 88 te worden, z'n diamanten bruid is 86, alle reden daarom tot grote dankbaarheid en dankbaar zijn ze, Teun van Noord en z'n schippersdochter met wie, zo vreesde z'n vader 't niks zou worre... maar die zich helemaal bewe zen heeft, in 't gezin, in 't land en in de verzorging van de eigen-, en de schoonouders. NED. HERV. KERK Beroepen te Willige-Langerak K. Groenendijk te Sommelsdijk Aangenomen naar Langerak M. van Duijn, kand. te Katwijk aan den Rijn. GEREE KERKEN Beroepen te Zuidhorn als geestelijk verzorger van Het Zonnehuis (part-time) drs. F. Krui- ze te 's-Gravenhage-Loosduinen. Aangenomen naar Amersfoort voor de evang. arbeid in de Stichting De Jeugdhaven drs. D. van Alphen-Ubbens te Lichtenvoorde (part-time; naar Zuidhom als geestelijk verzorger van Het Zonnehuis (part time) drs. F. Kruize te 's-Gravenhage- Loosduinen. GEREE KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Oegstgeest A. Buursema, kandidaat te Winsum. Aangenomen naar Zuidwolde (Gr.) drs. J. Schoema- ker, kand. te Kampen. Bedankt voor Alblasserdam i.c.m. Nieuw Lekker- land, voor Baflo i.c.m. Warffum, voor Driesum, voor Ferwerd-Hallum, voor Franeker-Sexbierum i.s.m. Arum, voor Garrelsweer i.c.m. Ten Post, voor Hoek (Z), voor Kantens, voor Smilde i.c.m. Diever en voor Vlissingen drs. J. Schoe- maker, kand. te Kampen. Beroepbaar m.i.v. 13 augustus J. J. Schreuder, 1.1. zend.pred. te Curasao, Brederodelaan 52, 3852 BC Ermelo. OUDDORP van Oliebollendag jl 8 augustus No. 36 serie BN 324 Rose No. 27 serie BN 324 Rose No. 92 serie BN 327 Rose No. 9 serie BN 481 Blauw Prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Mierop, Oosterweg 24, Ouddorp. .^==i>. Westdijk 33-56 Middelharnis l\Tel. 01870-3035-2060 'Fietsen, brommers, reparatie ■b Adres per 3 september: Pr. Marijkestraat 9, 3751 CR Bunschoten-Spakenburg, tel. (03499) 8 14 84. CHR. GEREE KERKEN Aangenomen naar Biezelinge D. Dunsbergen, kand. te Apeldoorn. Bedankt voor Zaandam D. Dunsbergen, kand. te Apeldoorn. Beroepbaar B. Oosterbroek, 1.1. pred. te Brazilië, Kleiweg 1, 1396 HV Baambrugge, tel. (02949) 13 46. GEREE GEMEENTEN Bedankt voor Aalburg J. Karens te Opheusden; voor 's-Gravenzande C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid. Zondag 19 augustus 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.00 en 15.30 uur eerw. hr. M. Aleman en 11.00 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woens dag 22 augustus: 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. J. C. van Wes tenbrugge (H.A.) Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstien- den) ds. Overweel. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek en 17.00 en 18.45 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes. STELLEND AM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. voorbereiding Heilig Avondmaal; extra kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. J. v. d. Linde, Middelburg en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nissG. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kol lekte vrije zitplaatsen en deurkol- lekte reparatie kerkdak Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur stu dent W. Visscher Ger. Kerk geen opgaaf Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. het Lam; extra kollekte pleisterlaag Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Emaus, Tholen en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje, Heid. Cat. zon dag 23; extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student W. Visscher, Moerkapelle. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte IZB Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. H. van Kooten Rem. Ger. Gem. 10.00 uur liturgie kommissie Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. H. J. v. d. Steen, Rotterdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur drs. T. M. Gilhuis en 17.00 uur onbekend Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal; Ie kol lekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur ds. J. Willemsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur drs. K. Exalto, Bent- huizen en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJs selstein; kollekte diakonie en inte rieur kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Vollmuller, Zuidland en 18.00 uur drs. J. Vlaardinger- broek, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. voorbereiding Heilig Avond maal; extra kollekte ondergrondse kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema, H.A. en Dank- zegg. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. De Vrouw en Werkwinkel stimuleert alle aktiviteiten van vrouwen die gericht zijn op het verkrijgen en behouden van betaald werk. Het kantoor is gevestigd in Spijkenisse, maar de Vrouw en Werkwinkel houdt ook aparte spreekuren in diverse regio's. Het spreekuur is bedoeld voor vrouwen met vragen op het gebied van opleidin gen, solliciteren, arbeidsvoorwaarden, starten van een eigen bedrijf etc. Het spreekuur wordt in Goeree-Over flakkee gehouden op: elke 3e dinsdag ochtend van de maand van 10.00-12.00 uur in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelharnis. U dient voor het spreekuur wel van tevo ren (telefonisch) een afspraak te maken. Verder kunnen vrouwen zowel telefo nisch als op afspraak elke dinsdag avond en donderdagmiddag inlichtin gen verkrijgen bij de Vrouw en Werk winkel, Raadhuislaan 36 te Spijkenisse. Telefoon (01880) 142 52. De ondernemingsraad van de NV Watermaatschappij Zuid- West-Nederland (WMZ) te Goes maakt zich ernstig zor gen over de trage besluitvor ming bij de bundeling van de nutsvoorzieningen water, gas en elektriciteit op Goeree- Overflakkee. Eind september van dit jaar komt vrijwel zeker een aandelenfusie tot stand tussen WMZ en de PZEM. Daarmee zal dan weer een fase zijn bereikt in het realiseren van één nieuw bedrijf voor de ge noemde nutsvoorzieningen in Zuid west-Nederland: de NV Delta Nutsbedrijven (DNB). Ook de gemeentebesturen op Goeree-Overflakkee hebben zich voorgenomen om de watervoorzie ning in dat gebied in de nabije toe komst door DNB te laten ver zorgen. Wat de andere voorzienin gen betreft blijkt echter dat een besluit wellicht zal worden opge schoven naar een later tijdstip, dit tot zorg van de ondernemings raad. De gedachte om de nutsvoorzie ningen in één bedrijf te concentre ren komt niet zomaar uit de lucht vallen. Een gedegen onderzoek heeft aangetoond dat een derge lijke wijze van werken tot een aan zienlijke kostenbesparing kan lei den. Besparingen, die hun uitwer king in de tarieven niet zullen missen. Dit roept bij de ondernemingsraad de vraag op, wat de gevolgen zul len zijn in de tariefstelling voor de waterlevering op Goeree-Overflak kee als dat verzorgingsgebied - als enige uitzondering - de bundeling van de water-, gas- en elektrici teitsvoorziening geruime tijd zou opschorten. Direkt daarop volgt dan de vraag of de gemeenschap op Goeree- Overflakkee er mee is gediend als hun bestuurders het wel juist ach ten om eind september een besluit te nemen over de toekomstige watervoorziening, terwijl zij voor wat betreft de overige voorzienin gen een afwachtende houding aannemen. De ondernemingsraad is van me ning dat de gemeentebesturen, aandeelhouders van EMGO, op korte termijn duidelijke stelling dienen te nemen ten aanzien van alle nutsvoorzieningen. Zij bewij zen daarmee de gemeenschap op Goeree-Overflakkee een goede dienst. Na een ruime periode van vakantie hou den is het weer zover dat het Fanfare orkest o.l.v. H. Verweij woensdag 22 augustus a.s. weer gaat beginnen. Naast de bestaande bezetting is er nog plaats voor een gevorderde schuiftrom- bonist, ook leerlingen voor koperblaas instrumenten en vooral op de Blokfluit is er nu tijd om uw kind aan te melden. Voor 1 september a.u.b. Vooral in het begin van het nieuwe sei zoen maakt u een juiste keuze, kom bij 'Vooruit'. Aanmelden bij H. F. Braber, (01874) 20 20 of bij J. de Bree, (01874) 15 51. Of komt u a.s. woensdag of d.v. eens luis teren bij een gezellig, goed orkest als 'Vooruit'. De repetities zijn voor het: Fanfare-orkest: woensdagavond van 19.30-±21.45 uur Jeugdorkest: donderdagavond van 18.30-±19.30 uur De lessen vinden plaats op maandag, dinsdagmiddag en donderdag o.l.v. H. Verweij. Op D.v. woensdag 22 augustus 1990, aanvang 19.30 uur, zal er weer een Zomerzangdlenst in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede gehouden worden. Medewerkenden zijn: ds. F. Hoek, medi tatie; mej. L. Schoe, orgel; Chr. Gem. Zangvereniging 'Sursum Corda' o.l.v. J. de Geus. Na afloop van deze dienst is er voor iedereen gelegenheid een kopje koffie te drinken in het verenigingsgebouw 'de Ark'. Daar is tevens een boekentafel aanwezig. Ingezonden: Geachte redaktie. Ik reageer naar aanleiding van een foto uit het Eilanden-Nieuws van dinsdag 7 augustus 1990. Het bijschrift van het plaatje van de dag van het dier op de voorpagina is niet korrekt! Er staat vermeld dat ondanks de hitte smid Piet Kamp wel aanwezig was. Dit is niet korrekt, het was Hugo Kabos die ondanks de hitte zijn mede werking verleende en op de foto bezig is het paard te beslaan. Het lijkt mij terecht als dit nog even ver meld kon worden, hij heeft niet voor niets staan zwoegen terwijl men het liet afweten. Wilt u deze fout corrigeren? Hoogachtend, K. Kamp Bowling Vereniging M'hamis Bowling vereniging Middelharnis orga niseert weer haar jaarlijkse introduktie- avonden. Op deze avonden is er de mogelijkheid om gratis kennis te maken met bowlen als wedstrijdsport. Leden van onze vereniging staan klaar om uw vragen te beantwoorden. Bent u ge ïnteresseerd kom dan langs op een van de avonden, het kost u niets en verplicht u ook tot niets. Lid worden betekend 4 weken gratis meespelen. U bent welkom op een van de volgende avonden: Maandag 20 augustus van 20.00 tot 22.00 uur, dinsdag 21 augustus van 20.00 tot 22.00 uur en donderdag 23 augustus van 20.00 tot 22.00 uur. Wij hopen tot ziens in het recreatiecen trum 'de Staver' te Middelharnis. Na een welverdiende vakantie, gaat op maandag 20 augustus Gospelgroep In Touch weer aan de slag. In Touch is een groep jonge enthou siaste mensen die onder leiding van Marianne Olivier en met Peter Jordaan aan het keyboard een gospelrepertoire opbouwt, en dit ten gehore brengen in kerken en tehuizen. Het afgelopen seizoen was zeer geslaagd met als hoogtepunten vijf optredens. Ook voor het nieuwe seizoen zijn er alweer twee optredens geboekt. Zodoende kan In Touch nog steeds enthousiaste nieuwe leden gebruiken. Iedereen die 16 jaar-of ouder is en In Touch wil komen versterken is van harte welkom op onze wekelijkse repetities. Deze zijn op maandagavond van 20.00- 22.00 uur in de jeugdruimte van de Exo- duskerk, aan de Dorpsweg te Sommels dijk. Aarzel dus niet langer, kom en zing met ons mee! Voor verdere inlichtingen kun je terecht bij: Nel Ista, telefoon (01870) 44 62. Sinds bijna een jaar is Goeree-Over flakkee een jongerenkoor njker. Onder de naam 'Psallite Deo' (Psalmzingt Gode) repeteren iedere vrijdag 45 jonge ren in de leeftijd van 16 tot 29 jaar in de Prins Mauritsschool te Middelharnis. In deze mooie lokatie te Middelharnis komen de jongeren iedere week bijeen om met pijporgel en piano psalmen en gezangen in te studeren, deze gezangen dienen overeen te stemmen met het Gereformeerd belijden zoals dat ver woord is in de Drie Formulieren van Enigheid, onder leiding van Paul Kie viet. Deze enthousiaste groep jongeren die bestaat uit 10 jongens en 35 meisjes. komend uit de Christelijk Gerefor meerde Kerk, Gereformeerde Gemeente en de Nederiands Hervormde Kerk, zouden graag in kontakt komen met leeftijdsgenoten die mee willen zingen in het koor en mee willen werken aan de twee uitvoeringen die gepland staan voor D.V. vrijdag 2 november en maan dag 24 december 1990. Alle jongeren die door dit artikel zijn aangesproken willen we hartelijk uitno digen (vooral de jongens onder hen) tot het bijwonen van onze repetities. Die repetities beginnen weer op vrijdag 24 augustus om 7 uur, waarna iedere week wordt gerepeteerd van 7 tot 8 uur in de Prins Mauritsschool te Middelharnis. Voor jongeren die meer informatie wil len over het koor kunnen desgewenst kontakt opnemen met Cor Donselaar, tel. (01114)23 79. OUDDORP Camping de Groene Weide organi seerde zaterdag 11 augustus 1990 een bingo-avond ten bate van de Ouddorpse Reddings Brigade. Het was een volle kantine met mensen die de O.R.B, een warm hart toe dragen. De opbrengst van deze avond was 1.250,- en zal gebruikt worden voorde aankoop van een nieuwe trailer. Mede door de vele prijzen die door div. sponsors beschikbaar werden gesteld, was de opbrengst groot. MIDDELHARNIS Nu de vakanties weer voorbij zijn hoopt de Herv. Zangvereniging 'Jeduthun' te Middelharnis haar repetities donderdag 23 augustus a.s. weer te hervatten. Onze repetities houden wij iedere don derdag, 's avonds kwart voor acht, in het Herv. Verenigingsgebouw 'de Hoek steen', eveneens te Middelharnis. Bij ons gemengd koor, dat 128 leden telt. zijn nieuwe leden uiteraard weer van harte welkom. Onze eerste uitvoering in het komende seizoen hopen wij te geven op 1 septem ber a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Lage Vuursche. A.s. maandag hopen dhr. Aren van Noord (94) en Maria Luijendijk (bijna 95 jaar) 70 jaar getrouwd te zijn en dat willen ze, in hun huisje aan de Schoolstraat, op de hoeli Jozefdreef, in dankbaarheid geden ken, samen met hun 4 dochters en hun gezinnen. Over de gezondheid van dhr. van Noord mag hij, met z'n 94 levensjaren, zeker niet klagen, maar zorg heeft hij om z'n echtgenote die hem eerder dit jaar leek te zullen ontvallen, maar die de crises waarin ze heeft verkeerd toch heeft doorstaan. „Voor moeder zijn meer bloemen in m'n hart dan in alle tuinen", zo vermeldt de spreuk aan de schoorsteen, waarmee wordt onderstreept hoe men de hoogbejaarde vrouw en moeder in het hart heeft gesloten. Haar beide zusters zijn 91 en 88 jaar oud en ook dhr. van Noord stamt uit een sterk geslacht, zijn beide broeders zijn 90 en 88 jaar, de laatste is broer Teun die samen met zijn echtgenote ook op deze pagina staat afgebeeld. Dhr. van Noord woont al levenslang in de direkte omgeving van het plekje aan de Jozefdreef waar hij geboren werd, een voor hem historische omgeving waar tijdens de ramp van 1953 zelfs 34 mensen verdronken. Misschien leidt hun weg nog eens naar het verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed'. Nu het zelfstan dig wonen z'n problemen geeft zijn ze daar aan toe gekomen. Enerzijds zou dhr. van Noord het wel willen, terwille van de aanwezige zorg en het sociaal kontakt, anderzijds zal 't hem moeilijk vallen z'n huisje te veriaten omdat daar zoveel herinneringen liggen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2