Raadsvergadering Middelharnis gelijk de zomeravond: lang en warm Politieberichten Goedereede De Wacht aan de lijn Huttenweek Bingo Ouddorp Gratis mosselen in Yerseke Orgelconcerten te Dreischor 2e Toeristendag in Ouddorp met 's avonds groot vuurwerk Goedereede Jan Knape Mzn. Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 7 AUGUSTUS 1990 Het enige, dat j.l. donderdagavond in de raadszaal van Middelharnis verfrissing gaf, was de aanwezigheid van de schilderijen van Karel Appel. De raadsvergadering, die op deze tropische zomerdag gehouden werd, was als de avond zelf: lang en warm. Verscheidene agendapunten namen veel tijd in beslag. De belangrijkste belissingen die werden genomen, betroffen de volgende voorstellen: Verhuur nieuwe zaal De Staver Het besluit tot verhuur van de nieuwe zaal bij De Staver aan de stichting Olympia werd met een krappe meerder heid genomen: 9 stemmen voor en 8 tegen. Het sport- en recreatiecentrum kampt nog altijd met een exploitatietekort. De meeste raadsleden lieten zich over de financiële toekomst ervan somber uit en spraken o.a. van een 'zorgenkind". Dhr. Vroegindeweij hoopte dat door het ingebruik nemen van de nieuwe zaal het tekort kon worden weggewerkt. Hij was overigens, evenals dhr. Hutink, blij met de realisatie van de nieuwe zaal. Dhr. Quist betitelde De Staver als 'het huis met de gouden balken en zilveren dak'. In het algemeen gesproken vond hij stichtingen, dus ook Olympia, on dingen. „Je hebt er geen grip op". Dhr. Hutink stelde voor om de exploita tie van de zaal in handen te geven van gespecialiseerde horeca-ondernemers. Ook zei hij weinig vertrouwen te hebben in de stichting Olympia. Dhr. Rijvers benadrukte het belang van een zalencomplex voor de gemeente Middelharnis, die nauwelijks openbare faciliteiten heeft. De nieuwe zaal zou dit hiaat opvullen. Mevr. Vemooy verbaasde zich over het feit dat het voorstel niet eerst aan de commissie onderwijs en welzijn was voorgelegd. Wethouder Tiggelman gaf hiervoor als voornaamste oorzaak de vakantie aan. Wat de exploitatiekosten betrof ver trouwde hij erop dat de toekomst er door de nieuwe aanbouw rooskleuriger uit zou gaan zien. Reclameturbobomen bij De Staver Met een stemmenverhouding van 9 voor en 6 tegen, werd een voorbereidingsbe- sluit genomen voor het plaatsen van twee reclamezuilen op het perceel van de Staver, Olympiaweg. Volgens het bestemmingsplan 'de Sta ver', was de grond waarop de reclame zuilen worden opgesteld, voor woning bouw bestemd. Momenteel wordt het bestemmingsplan 'Dorpsweg-zuid/De Staver' voorbereid. Dit plan bestemt de grond voor sportieve recreatie. Door de maximale hoogte voor bouwwerken te verhogen naar 8 mtr. (was 6.60) wordt strijdigheid met het bestemmingsplan opgeheven. Bij de tegenstemmers, lijst Hoogzand en SGP/RPF. bestond de vrees dat de tur- bobomen te veel de aandacht van auto mobilisten zouden trekken. Bovendien zouden ze visueel milieu onvriendelijk zijn. Deze feiten vonden genoemde tegenstemmers zwaarder we gen dan de inkomsten die er uit voort zouden vloeien. Weth. mevr. van Eek wees op de moge lijkheid dat bezwaren tegen een vergun ning konden worden ingediend. Het argument: „verkeersgevaarlijk" zou vol gens haar zeker worden meegewogen bij het event, verlenen van een vergunning. Dat de turbobomen milieu-onvriende lijk zouden zijn, kon ze niet zeggen daar ze er niet mee bekend was. „Misschien zijn ze wel erg mooi". Voorts stelde ze dat reclame goed voor het financieel beleid was. Toch kon ze met haar pleidooi de tegen stemmers niet overtuigen. „Tegen is tegen", zei dhr. Quist, „i.p.v. turbo- zie ik liever beukebomen". Dhr. van de Berg vertelde laatst een tur boboom te zijn tegengekomen. „Zo schokkend was dat niet. Als u het milieuvervuilend vindt, weet ik wel andere zaken". Dhr. van der Kamp voerde aan dat als het voorbereidingsbesluit niet zou wor den aangenomen, er ook geen voorstel tot het verlenen van een vergunning behoefde te komen. Rekonstruktie kruising Havendijk en Westhavendijk Hoewel de Vissersdijk niet is berekend op zwaar verkeer, gebeurt dit toch. De bewoners aldaar klagen regelmatig over overlast die zij door het verkeer onder vinden. Alleen als de Sommelsdijkse Havendijk verbeterd wordt, kan het zware verkeer van de Vissersdijk geweerd worden. Daartoe dienen twee scherpe bochten bij de Wilhelminabrug eruit gehaald te worden waardoor deze dijk vloeiend aansluit op de Westhavendijk. Voor deze werkzaamheden is een inves tering nodig van 130.500,-. Dhr. v. d. Boogert zei akkoord te gaan met het voorstel mits het geen konse- kwenties voor de Westplaat zou opleve ren. Ook wilde hij weten hoe het met het landbouwverkeer zat. In tegenstelling tot dhr. Vroegindeweij, die het een verstandig voorstel vond, was dhr. Hoogzand minder gelukkig met de voorgestelde maatregels. „Hoe wordt deze ontwikkeling in samenhang met de Westplaat gezien?" „Dat zien we dan wel", aldus dhr. van de Berg. Hij vond dat dit voorstel los van de Westplaat stond. Het bevreemdde wethouder Koppelaar, zo zei deze in zijn antwoord, dat dhr. Hoogzand met het voorstel niet gelukkig was. Te meer daar deze jarenlang had gepleit om tot een oplossing te komen. Om financiële reden moest dit voorstel steeds worden opgeschoven; nu was het zover. De ontwikkeling van de West plaat is nog in onderzoek, aldus de wet houder. Hij onderstreepte voorts dat verkeersmaatregels op hun mérites be keken zouden worden. Dhr. Hoogzand zei hierop dat hij het belangrijk vond om de belangrijkheid van dit voorstel te bezien. Hij zag het nut DIRKSLAND Op maandag 13 augustus a.s. om 9.00 uur begint weer de jaarlijkse Hutten- week van Buurtver. West/Molenzicht. Maandagmorgen kunnen de kinderen naar hartelust gaan timmeren. In de loop van dinsdag gaan ze de hut ten verven en wordt het dorp officieel geopend. Hierna worden er punten gegeven voor de hut en het verven hiervan. Woensdag staat er een zeskamp en een fietspuzzeltocht op het programma. Die avond willen we dat alle ouders komen en dan de ouders een fietspuz zeltocht laten doen, ook dan mogen de kinderen mee. Verder is er deze week nog een spelmid- dag, pannekoeken bakken, modeshow en een vossejacht. Vrijdag is het opruimen geblazen en 's middags gaan we zwemmen. ervan wel in maar er waren ook nog andere aspekten. Het voorstel werd tenslotte met alge mene stemmen aangenomen. Landschapsonderzoek Westplaat De landschappelijke inpassing van de nieuwe woonwijk De Westplaat is nog een open vraag. Om een studie te laten verrichten vindt het college van B en W dan ook zeer op zijn plaats. De raad werd voorgesteld hiervoor een krediet te voteren van 30.000,-. De keuze van deskundige was bij het college gevallen op de Landbouw Uni versiteit van Wageningen, waar een delegatie van de gemeenteraad dit jaar te gast was. Dhr. van der Kamp vond de ontwikke ling van De Westplaat geen sinecure. „We zijn er al zo'n 20 jaar mee bezig. Komt het doordat er een andere wethou der is of door de tijd die dringt dat er nu een studie komt", zo vroeg hij zich af Van groot belang achtte hij de visie van de gemeente en de Provincie in dezen.. Dhr. Quist meende dat de gemeente beslagen ten ijs moet komen en dus stu die moet laten verrichten. Dhr. Vroegin deweij pleitte er voor dat een en ander in een rapport van de provincie zou wor den vastgelegd. „Het houdt de gemoederen wel bezig", aldus dhr. v. d. Berg, „het is net een treur mars, je wordt er met de dag neerslachti ger van". Zijn fraktie is tegen bebou wing. Hij waarschuwde voor de hoge kosten, die ontsluiting met zich mee zou brengen. Over de kwaliteit van het beleid had hij zo zijn twijfels. „Er moet overeenstemming en duidelijkheid zijn vóór de Landbouw Universiteit aan een studie begint". Voor mevr. Vemooy kwam het voorstel voor een landschapsstudie uit de lucht vallen. Wethouder mevr. van Eek beaamde dat de gemeente al lange tijd met De West plaat bezig is. „Maar grote gebeurtenis sen werpen hun schaduw ver vooruit". Ze was ingenomen met de mogelijkheid van een studie door de L.U. Ze vond deze keuze een verantwoorde keuze. Ze was van mening dat met de land schappelijke inpassing in de nieuwe woonwijk, zorgvuldigheid geboden was. In de studie moeten verschillende as- pekten worden meegenomen zoals het gedempte kanaal, dat in de struktuur teruggevonden moet kunnen worden. Ook de visies van GS, Monumenten zorg en de Provincie wegen mee. SINT ANNALAND Aanrijding In de Nieuwstraat te Sint Annaland werd dé auto van de heer W. C. S. maandagmiddag beschadigd door een aldaar passerende vrachtauto. De bestuurder daarvan, de heer C. J. J. K. uit Alphen aan de Rijn, stuurde zijn vrachtwagen het trottoir op om langs de personenauto te kunnen, maar hij gleed daarbij van de rand van het trottoir en raakte daardoor met de achterkant de aldaar geparkeerde auto van de heer S. Vrijdagavond is er het Songfestival en een groot kampvuur. Opgave voor het Songfestival bij mevr. R. Loggen, Bloemeriüaal 17, Dirksland, tel. (01877) 21 87. Jullie moeten zelf spijkers en een hamer meebrengen en dinsdags een kwast. Iedereen is van harte welkom op het weitje aan de Philipshoofjesweg. De kosten zijn ƒ2,50 voor leden en ƒ5,00 voor niet-leden voor de gehele week. Op donderdag 9 augustus, in het cen trum van Ouddorp waar zo'n 120 kra men en standplaatsen staan opgesteld met een zo groot mogelijk assortiment van waren. Enkele standwerkers zullen weer hun nieuwe artikelen aan het publiek vertonen; zo komt u ook weer tegen de kaasmaker, glasblazer en di verse kreatieve stands. Op het terrein van Nelisse staan allerlei attributen opgesteld voor de kinderen, een sprinkussen, elektrische miniscoot ers, kinder draaimolen, schiettent, de kinderen kunnen gratis geschminkt worden in de figuur die ze zelf willen en worden keurig opgemaakt. Er wordt dan een foto gemaakt die ze later tegen beta ling kunnen kopen, een leuke herinne ring aan deze dag. Om dit alles ook mee te maken en lekker te kunnen genieten van de vele mensen moet u beslist een kijkje komen nemen. 's Avonds 20.00 uur is alles weer afgelo pen en kunt u gaan genieten van het vuurwerk ±22.30 uur aan het Noorder- strand, tussen Paviljoen 'Paal 10' en 'de Zeester'. t.b.v. Konijnen en Pluimveever. 'Nut en Genoegen Op dinsdag 7 augustus en dinsdag 14 augustus 's avonds om 8.00 uur in het Ver.gebouw 'Dorpstienden' BINGO met veel prijzen die u zelf uitzoekt. Komt u ook één of beide avonden naar deze gezellige bingo, alles ten bate van boven genoemde vereniging voor de aanschaf en vernieuwing van kooien voor de grote tentoonstelling op 14 en 15 december 1990. Oud papier aictie Dirksland A.s. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. A. Zoon, tel. (01877) 33 52 Het comité Zeeland presenteert, onder welke naam de Yersekse mosselkwekers zaterdag 18 augustus dertigduizend bakjes mosselen aan het publiek gratis uitdeelt, zal dit voor het eerst doen in de nabijheid van de havens. Daardoor wordt het in het dorp zelf wat minder druk, want de acht vorige keren was er op en rond het Kerkplein geen doorko men aan. Voor genodigden is er een mosselmaaltijd in het gebouw De Zaete. Een ringrijderij, kermisattrakties. een prijsuitreiking voor de mooist versierde kotters, een taptoe en vuurwerk zijn eve nementen die een leuke dag waarborgen. Natuurlijk is de gratis rondvaart op de Oosterschelde een gebeurtenis die jaar lijks door duizenden wordt gewaardeerd. Op donderdag 9 augustus a.s. zal de orgelist Dirk Jansz. Zwart het vijfde orgelconcert van dit seizoen geven in de Hervormde Kerk te Dreischor. Het programma voor deze avond be staat uit composities van Walther (Con certo in b-moll), J. S. Bach (Fantasia en Trio), Handel, Wesley, Franck, Regeren de concertgever. De aanvang is om 8 uur 's avonds. Diefstal van fietsen Vijf fietsen werden afgelopen week in Ouddorp gestolen, t.w. 30juli, een opoe- fiets, merk onbekend, op de Dorpstien den; 30 juli, een Moutainbike, merk Peugeot, op de Brouwersdam; 31 juli, een opoefiets, merk Old Dutch, op de Boompjes; 1 augustus, een opoefiets, merk Gazelle, op de Stationsweg; 1 augustus, een damesfiets, merk Peu geot, op de Boompjes. Brievenbussen weg Op de Dijkstelweg, de Duinkerkerweg, de Bokweg en de Hofdijksweg zijn afge lopen weekend diverse brievenbussen vernield of weggehaald. De meeste brie venbussen zijn op andere plaatsen weer teruggevonden. Lantaarnpalen schoppen Na een melding, dat er jongens op de Koolweg tegen lantaarnpalen schopten, werden door de politie 10 jongens aan getroffen. Twee van hen bleken in de fout te zijn gegaan en kregen een proces verbaal. Buitenlamp vernielen met gevolg Twee Rotterdamse jongens liepen op 2 augustus te venten met kunstwerken. Op een adres in Ouddorp werden ze nogal ontaktische door de bewoner te woord gestaan. Dat ontaardde in een scheldpartij, waarvan één van de jon gens een lamp kapot sloeg. De jongens betaalden de schade, maar krijgen geen proces-verbaal voor vernieling. Bij ver dere controle bleken beide jongens ech ter landelijk gesignaleerd te staan. Eén moest bekend gemaakt worden, dat hij door de rechter was veroordeeld wegens diefstal en de ander moest aangehouden worden voor de Marechaussee, omdat hij gedeserteerd was uit het leger. Inbrekers betrapt? Een bewoner van de Pieterstraat in Goe dereede werd in de nacht van 2 op 3 augustus door zijn hond gewekt. Hij zag in de tuin van zijn buurman twee man nen lopen, die meteen wegrenden. Er zijn geen inbraaksporen gevonden. Vechtpartij Bij een vechtpartij op 4 augustus tussen enkele Engelsen sneuvelde een ruit en wat borden. Eén van hen sloeg zo hard, dat er iets in zijn hand brak. De grootste boosdoener was zwaar onder invloed en is door de politie aangehouden. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Winkeldievegge betrapt Het alarm in een winkel in de Weststraat in Ouddorp ging op 3 augustus over toen een 57-jarige vrouw uit Sommelsdijk naar buiten wilde lopen. De buit: een zonnehoedje van 6,50. Overige diefstallen en vernielingen 1Op 30 juli werden de cilinder, de car burateur en de uitlaat van een bromfiets gestolen. De bromfiets stond op een camping aan de Oude Nieuwlandseweg. 2. Op 30 juli werd geprobeerd om een geldautomaat op de Kabbelaars- bank open te breken. 3. Op 31 juli werden een badpak en twee bikini's gestolen op een cam ping aan de Oude Nieuwlandseweg. 4. Op 31 juli werd een carburateur van een bromfiets gestolen. De brom fiets stond op een camping aan de Oude Nieuwlandseweg. 5. Op 31 juli werd een siirfmast met een waarde van 800,- gestolen op de Brouwersdam. 6. Op 31 juli werden twee siervelgen gestolen op de Stationsweg. 7. Op 1 augustus bleek op de kruising Dijkstelweg/Westerweg een laag- spanningsverdeelkast van de EMGO te zijn vernield. 8. Op 1 augustus werd een brievenbus van de PTT vernield. 9. Op 1 augustus werd ingebroken in een kampeerwagen op de Brouwers dam. Een radio-cassetterecorder, merk Blaupunkt, werd gestolen. 10. Op 3 augustus werd een auto open gebroken op de Punt. Een radio cassetterecorder en een koffer met gereedschap werden gestolen. 11. In de nacht van 1/2 augustus werd een buitenboordmotor gestolen van een boot in de binnenhaven van Stellendam. 12. Op 4 augustus werd op het strand bij de Langedijk een h andtas met wat geld en een bril gestolen. 13. Op 4 augustus werd op strand Noord een portemonnee met wat geld gestolen. Autokraker aangehouden Een bekende autokraker uit Eindhoven heeft zich op 30 juli vrijwillig bij de poli tie gemeld en is daarna aangehouden. Hij was vorige week door een getuige opgemerkt toen hij bij een geparkeerde auto bij de vuurtoren stond te romme len. Die auto bleek later open gebroken te zijn. Het kenteken van de autokraker en zijn signalement werden genoteerd. De man ontkent maar er wordt toch een proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Reeën aangereden Op 30 juli werd op de Rijksweg in Oud dorp een reebok- aangereden door een auto. Het dier overleed ter plaatse. Op 5 augustus werd een ree doodgereden bij de Haringvlietsluizen. Rijden onder invloed Een 35-jarige inwoner van Stellendam, kreeg in Renesse een proces-verbaal Voor openbare dronkenschap en moest meteen 90,- boete betalen. Omdat hij met zijn auto wilde gaan rijden, kreeg hij ook een rijverbod van 24 uren opge legd. Dat verbod lapte hij aan zijn laars, waarna hij door de politie in Ouddorp aan de kant werd gezet. Daar weigerde hij alle medewerking aan de ademana lyse. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt voor het rijden in de tijd dat hem een rijverbod was opgelegd en het rijden onder invloed van alcohol. Illegale recreatie Afgelopen week hoefden slechts enkele processen-verbaal opgemaakt voor het illegaal overnachten. Daarbij was een Nederlander, die aan het begin van de avond al was gewaarschuwd op de Kab- belaarsbank en ook nog een keer was gewaarschuwd bij de vuurtoren. Toen hij om 3 uur op de Dorpstienden werd aangetroffen, was hij boos omdat hij een proces-verbaal kreeg. Doorrijden na aanrijding Een inwoner van Goedereede deed aan gifte van doorrijden na aanrijding. Zijn auto zou op 1 augustus op de Dorpstien den zijn beschadigd door een andere auto. Het rechter achterportier en spat- bord waren gedeukt. Een onderzoek wordt ingesteld. Aanrijding met gewonden Een motorrijder uit Ooltgensplaat haal de op hfet voorsorteervak voor linksafs- laand verkeer een file auto's in. Eén van de auto's wilde voorsorteren, waarna een botsing volgde. De motorrijder en zijn passagiere liepen ontvellingen en schaafwonden op. Beiden zijn per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Sluipverkeer Sinds een aantal weken is de parallel weg tussen Ouddorp en Goedereede gesloten voor motorvoertuigen omdat fietsers hadden geklaagd over de snelhe den waarmee werd gereden. Als het op de hoofdrijbaan wat drukker is, nemen velen de parallelweg en rijden dan zo hard mogelijk om wat tijdwinst te kun nen boeken. Afgelopen zondag werden op de parallelweg 17 bekeuringen uitge deeld. De meeste overtreders woonden in Goeree-Overflakkee. VERVOLGVERHAAL - 2 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape Ze zijn met z'n allen bezig om een Magazijnknecht te benoemen. In het plaatselijk weekblad heeft een Oproep gestaan voor sollicitanten, niet ouder dan veertig jaar en van goede getuig schriften voorzien. Zes-en-dertig sollici taties zijn daarstraks in de haast op zij gelegd, waarbij de Voorzitter deze ver nietigende woorden gesproken heeft: „Dat zijn lui van niks". D^ vergadering heeft dat vernietigend vonnis stilzwijgend bekrachtigd; van werkloze landarbeiders, die met hun stijve vingers nauwe lijks schrijven kunnen, valt ook weinig goeds te zeggen als ze solliciteren naar het baantje van Magazijnbediende bij een Drinkwaterleidings- bedrijf Het vlotte begin heeft de Voorzitter goede hoop gegeven, dat de beraadslagingen vervolgens wel spoedig tot een beslissing zouden voeren. Maar hij heeft zich deerlijk vergist, wat hij zichzelf nu een beetje kwalijk neemt, omdat hij toch beter had dienen te weten na een bijna vijf-en-twintig- jarige loopbaan als Burgemeester. Als er geen wonder gebeurd dan zullen de heren tot diep in de nacht blijven harrewarren over de drie sollicitan ten, die, volgens de bewering van de Voorzitter, alle geschikt zijn voor een benoeming. In het sta dium, waarin de besprekingen thans gekomen zijn, valt volstrekt nog niet te voorspellen aan wie het baantje zal worden gegund. Toch schijnt er reeds enige tekening in de zaak te komen. Als gevolg van de beraadslagingen gaan er zich twee groepen vormen. De vertegenwoordigers van Var kenswaard en Oudhuizen hebben reeds herhaal delijk hun instemming betuigd als er een Oost hoeker aan het woord is. Daarentegen zitten de heren uit Waterveld en Oudeland te knikken als Janus van den Akker, de woordvoerder van de Westplaters, oreert. Het duurt niet lang of de ene helft van de tafel vecht voor Bas Goedeman, een ingezetene van Oosthoek, een kundig en ijverig smidsknecht, van wie veel goede dingen worden gezegd. De andere helft van de tafel neemt het op voor Jan Barendregt, geboortig uit en altijd gewoond hebbende in de gemeente Westplaat. Hij is even kundig en ijverig als zijn concurrent; de Westplaatse vertegenwoordigers beweren, dat hij nog kundiger is dan Bas Goedeman, die toch maar een doodgewone smid is, en Jan Barendregt is machine-smid! Al deze en dergelijke feiten zijn al uit den treuren gezegd; de vergadering verzint om nieuwe argumenten te vinden; het stemmen- rumoer luwt van lieverlee als een stormwind, die gaat liggen, maar bij vlagen nog even uitschiet. De Voorzitter laat de zaak gaan zoals-ie gaat. Dat doet hij, omdat hij precies weet wat in zo'n verga dering gedaan moet worden. Nu en dan zijn er al ogenblikken van absolute stilte, de heren kijken dan naar elkaar en naar de Voorzitter. Totdat ein delijk de heer Van 't Zelfhout opmerkt: „De Bur gemeester heeft in 't geheel nog niks gezegd". Die uitlating doet Janus van den Akker verzuchten: „Wat een jammer, dat onze Burgemeester nou net ziek most weze". De Westplaters stemmen hart grondig met deze klacht in. Het brengt Janus van den Akker op het idee om dit punt van de agenda voor hedenmiddag af te voeren. De Voorzitter redt de zaak met zijn grote spijt te betuigen over de afwezigheid van zijn collega op wiens doorwrochte adviezen deze vergadering altijd zoveel prijs stelt, maar hij zou tekort doen aan de bekwaamheid van de vertegenwoordigers der gemeente Westplaat indien hij toeliet, dat dit onderwerp van beraadslaging van de agenda werd geschrapt. De Westplaatse heren zijn werke lijk wel in staat om - indien dit nodig is - op hun eigen benen te staan. Dat vinden de Westplaatse heren toch eigenlijk ook. De heer Van 't Zelfhout zet de kar weer in beweging met zijn opmerking te herhalen: „De Burgemeester heeft over de sollicitanten nog in 't geheel niks gezegd". De Voorzitter glimlacht, hij kijkt de tafel in het rond; luisterende gezichten. Hij speelt met zijn hamer, steekt een sigarenpeukje in de as van het asbakje tussen hem en zijn buurman en zegt lang zaam: „Nee, ik heb nog weinig gezegd, maar ik wil toch ook mijn mening wel naar voren brengen als de heren daar prijs op stellen". „Natuurlijk, Burgemeester"... „Wouen we niet. Burgemeester"... „Nou dan"... En de Burgemeester begint uiteen te zetten hoe Bas Goedeman een zeer geschikt man zou zijn om tot Magazijnbediende te worden benoemd. Knikkende gezichten van de Oost hoekse bestuursleden. Opmerkingen: „juist"... „zeer juist. Burgemeester"... De Burgemeester doet of hij niets hoort. Ook Jan Barendregt zou een zeer geschikt Magazijnbediende kunnen worden, niemand, die er aan twijfelt. Alweer knik kende gezichten, maar ietwat weifelend en ver wonderd. Waar gaat de Burgemeester naar toe met zijn redenering? Maar al met al zijn en blij ven het toch dorpsmensen zonder enige ervaring van het leven. De vergadering luistert met open mond. Het is niet, dat de Burgemeester iets heeft tegen dorpsmensen, dat weten de heren wel. Hij zelf is, in de bijna vijf-en-twintig-jarige ambtsbe diening in deze gemeente, bijkans één hunner geworden. Hij durft dat gerust in heel de wereld te verkondigen, dat hij een Oosthoeker geworden is in merg en nieren! De Burgemeester slaat zich pathetisch op de borst en als hij de bedrukte gezichten ziet van de Westplaatse vertegenwoor digers en van die uit de andere dorpen verduide lijkt hij: „Ja, mijne heren, ikbeh,oor met lijf en ziel aan Oosthoek en Omstreken, onze hartelijke buren, met wie we zo vele jaren alle goeds en alle leed gedeeld hebben". Van die uitval fleuren de bedrukte gezichten van de Omstreken weer wat op zodat de Burgemeester moedig het eigenlijke onderwerp begint aan te snijden. Hij neemt de vrijheid de attentie van de heren te vragen voor de derde sollicitant, de heer Friedrich Henrich Holtzappel, over wie vanmid dag nog niet gesproken is. En dat is jammer, want de heer Holtzappel heeft zeer bijzondere aanbe velingen. Dhr. Holtzappel wordt aanbevolen door niet minder dan dhr. Schmidt, directeur van de Mij. Tavol. Een gekke naam voor een maat schappij, maar de vergadering weet, dat daarmee bedoeld wordt de Maatschappij tot Aanleg Van Drinkwaterieidingen te Amsterdam. Dhr. Krauss, onder-directeur van die maatschappij, heeft de Burgemeester expres een bezoek gebracht om de heer Holtzappel te komen aanbevelen. En na al het goede, dat de Burgemeester van deze sollici tant gehoord heeft, durft hij in deze vergadering dhr. Holtzappel gerust naar voren te brengen als dé man voor deze betrekking. (wordt vervolgd) ¥***¥'f*****¥-*¥**¥*¥-*****¥*'f¥¥**¥*¥-****>f4-*¥'f**¥-*****'f****¥**'f*¥*****¥**¥*¥-****4-**'f*¥

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2