EIIIVt1DEI1-l1IEUW5 2i Terug naar de grond iNOSSPREKMST.... In september Thoolse omroep weer in de lucht! Toeristenconcert Omloop Goeree-Overflakkee Orgelconcert Arie Keijzer Grote Kerk Dordrecht Oost Europese atleten naar Meerkerk Ophalen oud papier Orgelconcert Charles J. de Wolff Nieuwe Kerk Middelburg mevr. J. Zegveld-Heek te Dirksland m HET KIJKVENSTER Landbouwpraatje: Terug naar de grond; in deze slogan liggen perspektieven voor een duur zame land- en tuinbouw. Het aloude grondgebonden agrarisch produk- tiesysteem verdient eerherstel. De toekomstige boeren zullen wél varen bij een moedige draai in de iand- bouwkoers. Natuurlijk... Grondgebonden... BENOE1VIING hypotheek Qj] op maat... nvm Makelaar Tamboer Struktuur P.V. 'Gevleugelde Vrienden' Reklame 3e Blad VRIJDAG 27 JULI 1990 No. 5920 blik op kerk en samenleving - Een rustig weekend - De criminaliteit - Oorzaal( en gevolg Een klein berichtje, dat zomaar op een onopvallende plaats in de krant stond. Ik laat het 'voor de aardigheid' in z'n geheel volgen: „Het dagrapport van 15 juli van de Rotterdamse politie meldt: „Een bijzonder rustige, zonnige zater dag en -nacht met onder andere 23 aanhoudingen wegens rijden onder invloed, 13 ruzies met enige omvang, 8 vechtpartijen, 46 auto-inbraken, 116 diefstallen (waaronder een ple ziervaartuig), 11 berovingen, 38 ge vallen van sociale hulpverlening, 35 inbraken, 12 aangiftes van vernie ling, 41 aanrijdingen en 3 aangiftes van mishandeling". De journalist vraagt zich af of het berichtje soms is opgesteld door een cynicus? Nee, zegt de politie, „vergeleken met anders was het vrij rustig. Ik heb nog een hoop dingen overgeslagen die we ieder weekeinde wel meemaken: mensen die de kluts kwijt zijn of vreemdelingen zonder papieren. Ik wilde gewoon eens inzicht geven in hoe het eraan toe kan gaan in een stad met 600.000 inwoners en drieduizend man politie". Wanneer je van zon berichtje kennis neemt, dan besef je toch eigenlijk pas goed datje niet weet wat er in de wereld. en ook in ons lieve vaderland allemaal te koop is. Voor de meeste mensen die dit lezen is Rotterdam een stad die binnen het uur te bereiken is, een stad ook waar menigeen vaak komt. Maar wie van ons denkt er nog bij na, dat de misdaad er zó welig tiert? We weten natuurlijk alle maal wel dat er in onze grote steden het een en ander aan de orde is, maar op deze schaal? En als dan de bovenge noemde reeks nog een voorbeeld is van een vrij rustig weekeinde, hoe moet het dan wel zijn als het echt menens is? Het is terecht wanneer de bestrijding van de criminaliteit op het prioriteiten lijstje van de overheid staat. Maar ook al zou er nóg zoveel geld in geïnvesteerd worden, het probleem is er niet mee opgelost. Daarvoor heeft het tè lang voortgewoekerd. De politie is bovendien niet sterk genoeg bemand, kan ook niet overal tegelijk zijn. En de gevangenis capaciteit is te gering, maar kan ook weer niet eindeloos uitgebreid worden. Uiteraard uit de welwillende burger zijn gevoelens in termen van 'ze moesten maar eens', maar in de praktijk is dat gemakkelijker gezegd dan gedaan. Grotere pakkans en zwaardere straffen zouden inderdaad een beteugeling kun nen zijn van crimineel gedrag. Maar daarmee is toch het laatste woord nog niet gesproken. Welke faktoren leiden tot criminaliteit? Jeugdwerkloosheid, want nog altijd is het waar dat ledigheid des duivels oorkussen is. En verslaving, want de drugsgebruikers móeten nu eenmaal aan geld komen voor hun dagelijkse portie. En zo is er nog veel meer te noemen. Bestrijding van de oor zaken moet voorrang hebben, dat is wel duidelijk. Anders krijgen we het beeld van de politiestaat, met op iedere straat hoek een agent, en ieder huis omge toverd tot een bunker. En dan nóg is absolute veiligheid niet gegarandeerd. Waarnemer De land- en tuinbouw is in de loop der tijden letterlijk losgeraakt van de grond. Vooral de technologische ontwikkelin gen van de laatste jaren geven aan de land- en tuinbouw een industrieel tintje. Grond is niet langer meer de noodzake lijke produktiefaktor. De tuinder teelt zijn groenten en bloemen op kunstma tige bodems (de z.g. substraatteelt) en heeft daarmee de teeltomstandigheden (voeding, zuiverheid, temperatuur, struk- tuur) volledig in de hand. Veehouders houden hun dieren in stallen en distan tiëren zich van grond als ze het veevoer aankopen van elders en als ze dierlijke mest afvoeren naar elders of de mest laten verwerken. Akkerbouwers produ ceren weliswaar op akkerland, maar voeren de produktie per eenheid grond (per ha) gigantisch op. Dat laatste heet dan produktiviteitsexplosie. De voor beelden uit de praktijk geven aan dat de produktiefaktor grond voor de boer en tuinder nauwelijks een rol speelt. De agrariër is losgeraakt van zijn grond. De samenleving, of beter nog de consu menten, hebben meer en meer beden kingen tegen de moderne landbouw methoden. Het voedsel mag dan wel constante kwaliteit hebben, maar de produktiemethoden raken meer verwij derd Van de natuur. Het natuurlijke is er niet meer, zegt de consument. Het is alleen het gevoel dat hierbij spreekt en de overhand heeft. Maar het leidt er overigens wel toe dat de wens van de consument meer en meer in de richting gaat van het 'natuurlijk' voedselprodukt. Wie deze trend als emotie of irrationeel betitelt, heeft mis schien gelijk maar geeft tegelijkertijd geen antwoord op een veranderend con- Door omstandigheden kan het orgel concert op woensdag 8 augustus door Roland Murh niet doorgaan. In zijn plaats zal nu concerteren A. J. Keijzer. Tijdens dit concert zal Arie Keijzer improviseren. Het programma zal door de bezoekers worden samengesteld aan de hand van ingediende wensen voor een improvisa tie, waartoe gelegenheid is voor aanvang van het concert bij de kaartverkoop. Door deze wijziging in de concert agenda hoopt de Werkgroep Muziek van de nood een deugd te hebben gemaakt. sumptiepatroon. En dat laatste bepaalt de toekomst van de voedselproduktie of van de land- en tuinbouw. De voorbeel den liggen te grijp: toenemende vraag naar natuurlijke of biodynamische pro- dukten, een afkeer in Duitsland van de Nederlandse tomaat (die met chemische middelen op kunstbodems wordt ge teeld, sic!), belangstelling voor scharrel- vlees, scharrelei, eco-melk en wat al niet meer. Je vraagt je af hoe de land- en tuinbouw moet reageren op het veranderend con sumptiepatroon. Wellicht zou de grond weer ingeschakeld moeten worden, al zal deze grond vooraf misschien 'opge schoond' moeten worden. De consu ment wil zo graag het natuurlijke pro- duktieproces en de daaruit gehaalde verworvenheden. Dat betekent een tuin bouw die weer teruggaat naar de groen ten en bloemen op de grond; een veehouderij die de veestapel weer laat weiden op het gras of die in elk geval het aantal dieren koppelt aan de grond (als leverancier van voer en als afnemer van dierlijke mest); een akkerbouw die gra nen, bieten en aardappeleii verbouwt zonder grondontsmetting en zonder al te veel bestrijdingsmiddelen. Een dergelijk landbouwsysteem kiest als uitgangspunt of als invalshoek het cultuurareaal en ent daarop dan de pro- duktiecapaciteit, rekening houdend met de duurzaamheid van produktie. Als dat voor een land- en tuinbouw, die uiter mate gericht is op export, een capaci teitsvermindering betekent, is dat pure noodzaak. Beter een duurzame land- en tuinbouw met perspektief dan een super- produktieve sektor die alleen uit is op korte termijnsuccessen met voorbijgaan aan de duurzaamheid (dus natuur- en milieubelangen!). Wellicht moeten boeren en tuinders serieus denken over een herschikking binnen de land- en tuinbouw. Wellicht moeten zij daarbij uitgaan van grond of van een schone bodem die vervolgens de kaders aangeeft voor een meer natuur lijke produktie. Wellicht zou een her zien of opgevijzeld imago van de land en tuinbouw op den duur leiden tot duurzaamheid, toekomstkansen en tot betere bestaans- en inkomensperspek- tieven. En daar gaat het toch om... B. Schouwing DEN BOMMEL Onze vroegere dorpsgenote Herma M. Jongeling is per 1 augustus 1990 be noemd tot groepsleerkracht en adjunkt- direktrice aan de internationale basis school van de Haagse scholengemeen schap aan de Mauritskade te Den Haag. Daarvoor was ze 10 jaar werkzaam in dezelfde funktie te Brantgum (Fries land). Van de atleten, die momenteel deelne men aan de Milieu- en Vredesestafette - gestart op 11 juli te Kalingrad (Rusland) en eindigend op 26 juli in Den Haag - brengen de 40 Oost Europese deelne mers een bezoek aan Meerkerk, waar zij ónder meer te gast zullen zijn bij de Stichting Vrije Recreatie. Terwijl in deze periode de meeste men sen van rust en vakantie genieten, lopen deze voornamelijk Russische atleten 3700 kilometer om propaganda te ma ken voor vrede en verantwoord milieu beleid. De tocht, onder begeleiding van artsen en de Russische radio en staats-televisie, loopt van Kalingrad, via Riga, Talin, Leningrad, Helsinki, Turku, Stockholm, Borlanger, Orebro, Kopenhagen, Ros tock, Berlijn, Hamburg, Bremen, Osna- briick, Eindhoven, Antwerpen en Rotter dam, naar Den Haag. Onderweg maken de atleten propa ganda, terwijl in de grote steden dis cussie-bijeenkomsten worden belegd om met de plaatselijke bevolking te pra ten over vrede en milieu. Op dinsdag 31 juli komen de Oost Euro pese deelnemers naar Meerkerk, waar zij 's morgens op twee boerderijen komen kijken hoe men in Nederland met zelfstandige inspanning een be drijf exploiteert. Om een indruk te krijgen hoe het Kam peren bij de Boer (mits goed georgani seerd) een voorbeeld kan zijn van zorgvuldige omgang met het milieu en landschap, brengt het gezelschap tevens een bezoek aan het kantoor en camping van de Stichting Vrije Recreatie. OOLTGENSPLAAT Ten bate van de zending van de Geref. Gemeente zal op dinsdag 31 juli a.s. oud papier worden opgehaald. Om 6 uur nam. start de ploeg. Vriendelijk verzoek alles vroegtijdig en liefst gebundeld gereed te zetten. Met dank voor de medewerking. In de serie zomeravondconcerten die door de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg wordt geor ganiseerd, zal op dinsdag 31 juli een orgelconcert worden gegeven door Char les J. de Wolff Charles de Wolff, geboren in 1932 te Onstwedde, studeerde aan het conserva torium te Utrecht en te Amsterdam orgel, piano, hoofdvak theorie en orkest- direktie. Nadat hij in 1953 eindexamen gedaan had met onderscheiding voor virtuositeit en in 1954 de Prix d'excel- lence voor orgel behaald had, studeerde hij nog bij Jeanne Demessieux te Parijs, lessen in orkestdirektie kreeg hij van Franco Ferrara en van Albert Wolf. In zijn loopbaan heeft De Wolff zich tal loze malen ingezet voor de nieuwe en experimentele muziek, wat in 1965 bekroond werd met de eerste prijs in het Internationale Concours voor vertol kers van hedendaagse muziek. Als vaste dirigent is De Wolff gedurende meer dan 25 jaar - tot aan de opheffing in 1989 - verbonden geweest aan het Noordelijk Filharmonisch Orkest te Groningen en nog iets langer aan het aldaar gevestigde Toonkunstkoor Bek- ker. Internationale bekendheid verwierf hij onder meer door de jaarlijkse uitvoe ringen van Bachs Passionen met het koor van de Nederlandse Bachvereni- ging (tegenwoordig: Bachkoor Hol land), van welk koor hij in 1965 als vaste dirigent aangesteld werd door zijn leer meester en voorganger Dr. Anthon van der Horst. Uit e.e.a. vloeiden gastdirek- ties voort in landen als o.a. de DDR en Frankrijk. In Nederland dirigeert De Wolff regelmatig het Amsterdams Ka merorkest. Als organist gaf Charles de Wolff con certen op alle vermaarde orgels die ons land kent en op talloze daarbuiten, en maakte hij een groot aantal plaatopna mes (in 1968 onderscheiden met een Edison). In 1988 werd hij tijdens een concert in de Grote Kerk te Naarden onderscheiden door de Académie Fran- gaise vanwege zijn verdiensten voor de franse (orgel)muziek. Behalve dirigent en organist is Charles de Wolff ook leraar aan het conservato rium te Utrecht. Twee gedenkwaardige hoogtepunten in .zijn carrière worden gevormd door de direktie van Mozarts Krönungsmesse ter gelegenheid van de kroning van prin ses Beatrix tot Koningin der Nederlan den in 1980 en door de direktie van het Amsterdams Kamerorkest en Bachkoor Holland tijdens het officiële bezoek van de amerikaanse president Bush aan ons land in 1989. Het programma dat door deze begaafde musicus in Middelburg zal worden uit gevoerd luidt: Variafies op ps. 116, Anth. van Noordt; Sonate No. I, Felix Men delssohn; Partita over ps. 8, Anthon v. d. Horst; Dankpsalm opus 145, Max Reger en de (te) weinig gespeelde Sonate van Julius Reubke. Een groot, uit 3 delen bestaand, in orkeststrale orgelstijl ge schreven compositie van deze leerling van Franz Liszt. Aanvang 20.00 uur. Even ervaar ik het als een weelde om op deze stralende zomerdag op het terrasje te zitten in de tuin van mevr. Zeg veld. Er gaat een romantische sfeer van de omgeving uit, alsof je een boek leest waar je zelf in voor komt Er zijn op Flakkee plekjes waar je dit nog gewaar wordt. Mevr. Zegveld heeft op een kunstzinnige manier van natuur lijke elementen zoals hout, steen en water, gebruik gemaakt om de tuin te maken tot wat hij is: een plaatje. Twee weken geleden heeft ze haar tuin een hele dag voor bezoekers opengesteld. „Dat was een groot succes", vertelt ze enthousiast „Het mooie weer heeft daar ook toe bijgedragen. De mensen, die naar zo 'n open dag komen, lopen gericht te kijken. Meestal zijn ze zelf ook met planten bezig. In 'Kleur en Fleur', een blad van de Kon. Mij. voor Tuin- en Plantkunde, had er een berichtje over in gestaan. Het was de derde keer in vijfjaar tijd dat ik open dag hield. Voor het eerst heb ik daarbij ook zelf gestekte plantjes verkocht Gelukkig had ik hulp van vrienden want je bent voortdurend bezig. Er wordt je op zo 'n dag honderduit gevraagd: hoe heet dat plantje, waar komt het vandaan, kan ik hier zaad van kopen, „enz". „Wanneer ben je met deze hobby begonnen?" „Ongeveer 14 jaar geleden, toen we naar Flakkee kwamen. Ik ben in Rotterdam geboren en daar hadden we helemaal geen tuin. Na ons trouwen gingen mijn man en ik in Alblas- serdam wonen waar we een piepklein tuintje hadden van 8 bij 8 meter. Desondanks ben ik daar enthousiast geworden voor het tuinieren. Zelfs zó dat we naar een huis met een hele grote tuin uitgingen kijken. En dat vonden we hier, even bui ten Dirksland". Even later bewonder ik de tuin, die uit meerdere kleine tui nen bestaat Ieder tuintje heeft zijn eigen kenmerk: hetzij door de blad-, hetzij door de kleurcompositie. Gaat de verge lijking met het werk van een schilder op? „Ja", vindt mevr Zegveld, „alleen met dit verschil, dat er soms maanden overheen gaan voordat een compositie aan mijn verwachtingen beantwoordt Het lukt niet altijd om iets te creëeren zoals je het hebben wilt Ik vergis me weleens. Dan denk ik: volgend jaar beter". Het is een spannende tuin. Telkens kom je voor verrassingen te staan. De Latijnse namen, die veel bomen en planten dra gen, onthoud'ik absoluut niet. Mevr. Zegveld heeft ze goed in haar hoofd zitten, zegt ze, omdat ze er mee vergroeid is. Eén Latijnse naam wil ik u toch laten horen: METASEQUOTA. Dit is een hele mooie boom met ragfijne naalden, die hij 's winters verliest. Om nog wat namen van planten te noemen, doe ik de vol gende greep: Stokrozen (veel en mooi). Botanische Gera niums (niet gecultiveerd), Hosta 's, gele Monnikskap, Cac tussen, Vingerhoedskruid. Ook fruitbomen, o.a. mispel en sterappel, ontbreken niet in de tuin. „Als ik dat zou willen, zou ik er een dagtaak aan kunnen hebben meent mevr. Zegveld. Dat geloof ik graag. Gelukkig heeft ze hulp van haar man. „Ideeën moeten ook nog uitgevoerd kunnen worden". Een andere hobby van haar is fotografie. In de woonkamer bewonder ik enkele opnamen. Ik kom ogen tekort deze mid dag. Ik vraag haar of ze bij een volgende open dag misschien ook een expositie van haar foto 's houdt. „Dat zou ik inderdaad leuk vinden. Ik heb er ruimte genoeg voor. Twee dagen per week werk ik in het ziekenhuis", ver volgt ze, „en daar zit ik op eénfotoclubje. Ook fotografie geeft me grote voldoening". Het woordje 'zien' is voor mevr Zegveld een belangrijk woord. Zien en maken: de uitkomst daarvan heet creativiteit Teunie Knöps even bewogen de takken van den esdoom nu zijn ze weer stil maar het eerste waarschuwen van de nachtwind is verstaan. J. C. van Schagen kritisch selekteren Tel. 01870-3477 OUDDORP Op D.V. woensdag 1 augustus hopen Geert Bierling (clavecimbel) en Nora Exel (dwarsfluit) een concert te verzor gen in de Gereformeerde Kerk, Dorps weg 8-10 te Ouddorp. Het programma bestaat uit werken van Johann,Sebastian Bach (1685-1750). De te spelen werken zullen door de concert gevers van een uitvoerige mondelinge toelichting worden voorzien. Programma: 1. Franse Suite no. 5 in G (BWV 816) voor clavecimbel solo a. allemande b. courante c. sarabande d. gavotte e. bourrée f loure g- gigue 2. Sonate in e (BWV 1034) voor fluit en basso continuo a. adagio ma non tanto b. allegro c. andante d. allegro 3. Adagio in G (BWV 968) voor clavecimbel solo naar de Vioolsonate in C voor vioolsolo. 4. Capriccio in Bes (BWV 992) 'Sopra la lontananza del fratello dilettissimo' voor clavecimbel solo a. Arioso b. Fuga c. Lamento d. Abschied e. Aria del Postiglione d. Fuga all'imitatione della posta 5. Suite in c (BWV 997) voor fluit en obligaat clavecimbel a. preludio b. fuga c. sarabande d. gigue/double Nora Exel studeerde aan het Rotter dams Conservatorium en behaalde dit jaar het einddiploma Uitvoerend Mu sicus. Geert Bierling behaalde aan datzelfde conservatorium het einddiploma solo- spel voor orgel en clavecimbel. Als organist is hij verbonden aan de Delfshavense Oude Kerk en is stads beiaardier te Rotterdam-Delfshaven. Dit concert wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee. De aanvang is 20.00 uur. Toegangsprijs 7,- (scholieren, CJP- houders en 65-t- ƒ5,-). SINT ANNALAND Met een strukturele subsidie en een nieuwe studio komt de Thoolse omroep (SLOTH) in de maand september van dit jaar weer in de ether. Op de werving van donateurs na verloopt alles precies volgens schema, zo meldt de voorzitter, de heer R. Ravensteijn. De Stichting Lokale Omroep Tholen (SLOTH), één van de eerste lokale omroepen in Neder land met een zendmachtiging, staakte de uitzending nu bijna eenjaar geleden. Het onderlinge gekrakeel tussen de diverse medewerkers en het bestuur deed SLOTH de das om en bemidde lingspogingen wilden niet lukken. De gemeente Tholen echter, wil het op nieuw proberen. Enkele maanden gele den gaf de raad groen licht voor een jaarlijkse bijdrage van twaalf duizend gulden in de exploitafie. Bovendien wilde de gemeente garant staan voor een lening van twintig duizend gulden, waarmee de broodnodige investeringen kunnen worden gedaan. De studio is inmiddels verhuisd naar een nieuwe lokatie aan de Botermarkt in het stadje Tholen. Daar wordt momen teel de laatste hand gelegd aan de inrich ting van verschillende ruimten. In de afgelopen maanden is met behulp van het OLON, het overkoepelend orgaan van de lokale omroepen in Nederland, een nieuwe zendstruktuur opgezet. De aspirant-medewerkers krijgen een con tract en worden binnen de omroep opge- DIRKSLAND Uitslag Dourdan. 388 km, 99 duiven. Ie duif 12.15 m.p.m. J. C. Roodzant: 1, 2, 4, 5, 6, 9, 16, 17, 23; Comb. C. Nagtegaal: 3, 8, 11, 14, 15; KI. de Jong: 10,12,18,19,21 ;J.KIeynenberg: 13; L. S. V. d. Baan: 20; W. Nieuwland: 22. Uitslag Moeskroen, 128 km. 360 duiven. Ie duif 10.01 1097 m.p.m. D. Hameete: I, 7,17,22,26,27,35,41,44, 48,54,62,63,78,79, 80; KL de Jong: 2,11, 13,50,69; C. Vermeulen: 3,32,64; Comb, de Jong-Tieleman: 4, 21, 28,45, 71, 76; J. C. Roodzant: 5,8,30,36,37,43,47,49,51, 59,82,83J. Kleynenberg: 6,15,16,3142, 46,52,55,65,66,67,8184,85,86,87; L. C. IJzelenberg: 9, 38, 39, 53, 56, 70, 73; L. S. V. d. Baan: 10, 29; Joh. Koppelman: 12, 18, 19, 23, 33, 34,40,68; Comb. C. Nagte gaal: 19, 20, 24, 25, 57, 58, 60, 61; W. Nieuwland: 72, 80; A v. d. Hoek: 75; J. Guldemeester: 77. leid. Radio Tholen, zoals de luisteraars in de wandeling het station noemen, krijgt aanvankelijk twintig uur zendtijd en komt voorlopig op de vrijdagen en het weekeinde in de lucht. „Blijkt na ver loop van tijd dat de luisterdichtheid tegenvalt, dan zullen we onze pro gramma's bijstellen", aldus voorzitter Ravensteijn. De voorzitter wil komend najaar met de lokale bladen duidelijke afspraken ma ken over reklame op de Thoolse zender. „Als er overeenstemming komt over het beheer van de reklamepot kunnen we in de maand januari 1991 met reklame- boodschappen beginnen", verwacht een optimistsiche SLOTH-voorzitter. De vraagt blijft natuurlijk of de Thoolse bevolking nog wel gelooft in een avon tuur van de lokale omroep na de diverse perikelen van de laatste jaren. Raven steijn: „We zullen hard aan onze profile ring moeten gaan werken en op een verantwoorde manier met gemeen schapsgeld omspringen!" op vrijdag 17 augustus a.s. zal om 19.00 uur de wandel/prestatietocht over 110 km. via de buitendijken rond het eiland Goeree-Overflakkee van start gaan. De start is op de Kaai te Ooltgensplaat en de tocht dient binnen 24 uur te zijn volbracht. Het max. aantal deelnemers/sters be draagt 100 personen. De route gaat via Den Bommel richting Ouddorp en dan via de andere kant van het eiland weer richting Ooltgensplaat. Het startgeld bedraagt slechts 12,50 waarvoor het volgende geboden wordt: 2 warme maaltijden, op div. posten brood jes, koffie, thee, frisdranken, fruit etc. en bij tijdige binnenkomst een leuk aan denken. Medische verzorging wordt verleend door het Rode Kruis, EHBO, masseurs en fysiotherapeuten. De veiligheid wordt mede gewaarborgd door de medewerking van Gemeenten, Politie en Brandweer. De SLOF (stichting lokale omroep Flakkee, te beluisteren via de flakkeese kabel op 100.8 en via de ether op 104.9 FM) gaat mee van start en blijft de hele nacht in de lucht. Op zaterdag 18 augus tus zendt de SLOF rechtstreeks vanaf de Kaai te Ooltgensplaat uit vanaf 12.00 uur. Dat deze organisatie veel geld kost mag duidelijk zijn. Er wordt dan ook een beroep gedaan op bedrijven om als sponsor op te treden. Gezocht wordt ook naar medewerkers maar vooral nog naar deelnemers/sters. Men kan zich melden of inlichtingen verkrijgen bij: Ada Peeman, Postbus 15 3257 ZG Ooltgensplaat Tel. (01873) 12 16 Fax. (01873) 27 50

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 9