Wegens vakantie gesloten Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Nieuwe zomerfolder uit j Vrijstaande woning DE KLAVERBLOEM Orgelconcerten te Dreischor TE KOOP: WW t t t t op ±850 m^ grond van 30 juli 13 augustus t.m. De gornaetvisserieje in wat tur bie hoart Gehandicapt... en toelrook gewoon leven Rinus Yerhage (orgel) en Fransje de Visser (dwarsfluit) spelen op derde concert rond het Gruysenorgel te Burgh Reddingsdemonstratie op Ouddorps strand VRIJDAG 27 JULI 1990 „EILANDEN NIEUWS' Bladz. 3 FAMILIEBERICHTEN l De Heere verblijdde ons met de geboorte van een l dochtertje en zusje Anna Berendina Hendrika We noemen haar Annemiek Hans Struyk Anneke Struyk-ten Brinke Willemijn Gerdine 24 juli 1990 Beatrixlaan 8, 3247 AA Dirksland Tel. (01877)32 68 Wij zijn verloofd: j^ 25 juli 1990 'l Julianaweg 25, 3253 BL Ouddorp Bosdreef 19. 3247 XD Dirksland Arina Grinwis l Kees Bechtum 1965 1990 D.V. 3 augustus hopen onze lieve ouders J. C. Huizer en N. H. L. Huizer-v. d. Maas 25 jaar getrouwd te zijn. Dankbaar voor wat de Heere ons gegeven heeft, hopen wij dit met elkander te gedenken. Wij bieden u de gelegenheid hen te feliciteren op zaterdag 4 augustus van 15.30 tot 18.00 uur in 'Onder de Wiek', Ring 57 te Dirksland. Francien en Anton Christiaan Jantine Ary juli 1990 Fortstraat 14, Herkingen DANKBETUIGING Met deze onze hartelijke dank voor de grote belangstelling en attenties bij ons 55-jarig N huwelijk. s t Iz. Konings t Konings-de Gans 3241 ED Middelharnis, Visserstraat 60 MELISSANT Kerkdienst - D.V. dinsdagavond 31 juli hoopt voor de Ger. Gem. in Neder land voor te gaan ds. W. Verhoeks van Arnemuiden. Na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk, behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid, na een smartelijk maar zeer geduldig gedragen lijden, van ons weg te nemen, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonzoon, broer, zwager en oom CORNELIS DIRK STRUIK echtgenoot van Maria Zweemer op de leeftijd van 67 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Dirksland: M. Struik-Zweemer Dirksland: L. M. Struik Zeist: M. J. Struik Ouddorp: J. van Velzen Dirksland: J. J. Struik 26juH 1990 Poldersweegje 15 3247 KE Dirksland Gelegenheid tot condoleren zaterdag 28 juli van 19.00 tot 21.00 uur in het verenigingsgebouw 'Rehoboth', Geldersedijk 3 te Dirksland. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maandag 30 juh om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Dirksland, vanuit 'Rehoboth', waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Na afloop van de begrafenis is er alsnog gelegen heid de familie te condoleren in 'Rehoboth". Geen bloemen Heden behaagde het de Heere, na een smartelijk, geduldig gedragen lijden uit onze familiekring weg te nemen onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS DIRK STRUIK echtgenoot van Maria Zweemer op de leeftijd van 67 jaar. Dirksland: J. A. Struyk G. C. M. Stniyk- van Nieuwenhuyzen Middelharnis: J. H. Braber Dirksland: L. E. Boerema-Struyk E. J. Boerema Kattendijke: W. M. van Kempen-Struyk W. G. C. van Kempen neven en nichten Dirksland, 26 juli 1990 Met droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurige ziekte de Heere uit onze familiekring weg nam, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom CORNELIS DIRK STRUIK echtgenoot van Maria Zweemer op de leeftijd van 67 jaar. Krabbendijke: J. Zweemer J. L. Zweemer-Verburg P. H. Zweemer C. A. Zweemer-Oele H. P. Zweemer S. Zweemer-Beneker neven en nichten Dirksland, 26 juli 1990 Heden is van ons heengegaan onze zuster, behuwdzuster en tante JACOBA HARTENSVELD weduwe van Hendrik van Heest in de ouderdom van ruim 92 jaar. Fam. Hartensveld 3241 BH Middelharnis, 27 juli 1990 Kastanjelaan 9 Correspondentie-adres: S. Hartensveld, Berkenlaan 36, 3241 BC Middelharnis De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer Emmalaan 20 te Middelharnis. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 30 juli a.s. des namiddags 14.00 uur op de alge mene begraafplaats 'Vrederust' te Middelharnis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Geen bezoek aan huis Geen bloemen TE KOOP Goedereede-Havenhoofd, tel. (01878) 24 27 Kaai 6, tel. (01877) 15 40 DIRKSLAND V.W. GOLF C Diesel 5 bak, lichtm. velgen en div. extra's1984 V.W. GOLF CL Dieselrood 1981 V.W. GOLF Benzine60.000 km 1982 V.W. GOLF Benzine1979 V.W. GOLF Benzine SC ....kosmosblauw 1981 V.W. JETTA C 4 drs1982 V.W. JETTA GLS 4 drs1980 TOYOTA COROLLA Hatchback aut. als nieuw50.000 km 1985 OPEL CORSA TR1984 Telefoon (01875) 14 91 of 19 51 Van een Stellendammer ontvingen we een prachtig verhaal over de gornaetvisserieje. Misschien dat tur lezers dienke, die kaerel bluuft oak anhouwe mit z'n geschrief, mar 'k doewe ut alleen mar, omdat aores straks geen maans meer weet hoe dat ut tur vroeger in de visserieje an toegieng. Om dan mar us mit de deur in huus te vallen, m'n hao tot nog toe (in as ik dit schrieve is ut 21 februari) in dit seizoen un zochte winter. Dat is wel niks bizonders, mar 'k weet nog goed dat in m'n jongensjaeren nogal us aores was. Soms vrieze dat ut kraekte. In dat had voor de gornaetschuutjes ver- scheie problemen. As ut hard vroor in de haevende lag hêlemaele dicht van 't ies, dan kon dur geen maans uutvaere. In al had dat gegaen dan was tur weinig of niks te vangen. Dus schraelhans was dan in veule gezinnen keukenmeêster. Mar dat niet alleen; die gornaetschuutjes wazze op un ienkele nae, aole- maele van hout. Je zal zaage wat maekt dat dan uut. Nó dat is gauw gezeid. As de houten (ik bedoele daermee ut casco van ut schuutje) niet zoa best wazze dan had ut ingevrore laage van die schuutjes tot gevolg, dat tur lek- kaoge ontstieng. Mit aole ellende die dat meebrocht. Dan mos je ielke dag un paer keer naer koaie om mit de hand deur middel van de lenspompe ut waeter dat dur ingekomme was dur uut te pompen. In as ut hêlemaele uut de hand liep, in ut aol te aarg wier, dan gienge ze bie Piet den Bakker (Noe is dat bakker Troast) om turfmul, want die man stookte zun oven mit turf in dat turfmul wier dan in 't waeter rondom, in as het gieng onder ut vaer- tuug gebrocht, waerdeur dat mit ut water in de naejen trok, in de lekkaoge daerdeur verholpen was, of althans verminderde. Een oar onderwaarp wat oak in de winter deur de gornaetvissers veul gedaen wier, was ut breien van nieuwe gornaetskorren, of grote stikken daervoor. Dat gebeurde dan in de huuskaemer ('k zie ut noe al gebeure) lekker waarm bie de kachel, in vlak bie de kolebus, waer overtollig sop van pruumtabak in geloasd kon worre. As jongen mog je dan voor je vaoder de breinaelden opwinne, zoadat un konstant kon deur gaen. 'k Zieje ut nog voor mun. Hie had dan un sluufje om zun pienke, omdat un aors bie ielke knaope, die un niet antrok, mar ansokke mos, om un goed recht stik te breien uut vissersgaeren deur zun vel van zun pienke zou trekke, in dit was noe direkt geen pretje. Noe is ut aores, azze noe un nieuwe korre motte hao, dan gaen ze naer de leverancier in kriege (dan uuteindelijk tegen betaeling) verschillende stik ken nette, die ze zoa in mekaore kunne zette. Gak geen sinecure tegenwoor dig, want aole netwerk is tegenwoordig van nylon. In tot besluut, ik sprienge wel van dun hak op dun tak, mar ut binne zoa- mar herinneriengen, die opkomme, in dat schrief ik dan mar geliek op. In de crisisjaeren, 'k hao ut al meer angehaeld, was ut in veule vissersgezinnen geen vetpot. Die de landaarbeiers evenmin, mar 'k ken mun nog goed her- innere, dat die maansen op ut gemeêntehuus goedkaope margerine in bus- worste konne haele. Mar de gornaetvissers wiere daervan uutgeslote, die krege dat niet omdat ze deêlvissers wazze in niet in loondienst, 'k Wou ut hier mar weer bie laete, aolemaele herinneriengen, misschien interessant om te lezen, misschien oak niet, as ut op pries gesteld wordt, zal 'k nog wel us prebere. t c^ n j Un Stellendammer In de serie van wekelijkse orgelconcer ten in de Hervormde Kerk te Dreischor zal op donderdag 2 augustus a.s. optre den de organist Ad van Pelt. Deze is organist van de Grote Kerk te Woerden. Hij ontving zijn opleiding aan Groenten en fruit, geen mens kan zon der... Onder dit motto heeft de Stichting Propaganda Groenten en Fruit een nieuwe folder uitgebracht met zomerse recepten en tips. De folder is gratis en ligt bij zo'n 5000 groente- en fruitver- kooppunten in ons land. Snel en toch gezond De folder laat duidelijk zien dat gemak kelijke maaltijden ook gezond kunnen zijn. Met in ons achterhoofd de 3 Vs (vetarm, vezelrijk en variatie) kunnen we met het uitgebreide groenten en fruit assortiment alle kanten op. In het zomerseizoen is ere volop fruit als aard beien, rode bessen, frambozen, meloe nen, perziken en nectarinen. Daarnaast keuze uit diverse slasoorten: krulandij- vie, ijsbergsla, lollo rossa en eikebladsla. Ook de vruchtgroenten als tomaat, paprika, courgette en aubergine zijn goed vertegenwoordigd. Mogelijkheden genoeg om te variëren bij het ontbijt, lunch, diner en buitenshuismaaltijden als barbecue en picknick. Gezond eten moet, ook op vrije dagen In de zomerfolder zien we een jong gezin; vader, moeder met twee kinderen van 9 en 7 jaar oud. Met mooi weer trek ken ze de natuur in en gaan fietsen en peddelen. Lekkere belegde broodjes gaan mee met sla, tomaat en radijs. En niet te vergeten zomerfruit. Bij thuiskomst zorgt een van de ouders voor schone kinderen en de ander maakt een makkelijke maaltijd. Maar wel met verstand. Want gezond eten moet, ook op vrije dagen. We geven u alvast een voorproefje van recepten en tips. Zomertip: maak een rumpot Maak van zomerse (gave) vruchten een rumpot om in de herfst en winter van te genieten. Begin ermee door 500 g schoon gemaakte aardbeien met 250 g witte bas- terdsuiker enkele uren weg te zetten. Hierna de vruchten overscheppen in een schone rumpot (aardewerk of glas). Overgiet de vruchten met 1 1 rum (mini maal 45%). Voeg in de loop van de zomer fruit toe als rode bessen, frambozen, ker sen, mango, ananas, abrikozen, perzi ken, peren, pruimen, mandarijntjes en sinaasappelen. Met elke 500 g fruit, 250 g suiker en een Vi 1 rum toevoegen. Het fruit moet altijd onder de rum staan. Leg eventueel een schoteltje of bordje op het fruit om te voorkomen dat het fruit gaat drijven. Zet de rumpot koel en donker weg, bijvoorbeeld in de kelder. Tip: wassen van zomerfruit Was zacht zomerfruit zoals aardbeien, bessen, frambozen en kersen voorzich- ting in ruim water voordat de kroontjes worden verwijderd. Gebeurt het ander som dan gaan er veel sap en smaak ver loren tijdens het wassen. Een lekker kinderontbijt: rode bessenvlaflip Voor 2 hoge glazen: was 1 bakje aalbes sen en ris ze van de steeltjes. Doe ze in een kom en vermeng ze met 1 eetlepel basterdsuiker en 2 eetlepels rode limo nadesiroop. Schep achtereenvolgens in twee hoge glazen: 2 eetlepels rode bes sen, laagje vanillevla, 2 eetlepels bessen, laagje yoghurt, 2 eetlepels bessen en een laagje vanillevla. Lunch: clubsandwich Zo'n clubsandwich is heerlijk voor kin deren als ze uit school komen. Voor 1 sandwich gaat u als volgt te werk: besmeer 3 sneetjes casinobrood dun met boter. Leg l sneetje brood op een bordje en leg er 1 plakje ham op. Leg hierop 1 blaadje sla en 14 paprika in reepjes. Hierop komt weer een sneetje brood, 1 plak kaas en 1 tomaat in plakjes. Leg hierop het laatste sneetje brood. Be smeer dit met pindakaas en leg er enkele plakjes komkommer op. Strooi er even tueel ringetjes stengelui over. Yoghurtshake met aardbeien Lekker voor tussendoor: Vi 1 yoghurt mixen met 250 gram schoongemaakte aardbeien. Voeg 1 dl sinaasappelsap toe. Verdeel de drank over 4 glazen. Bij de barbecue: banaan/spekrolletjes (4 stuks) 2 bananen 8 plakjes ontbijtspek 4 satéprikkers Pel de bananen en snijd ze in twee stuk ken. Rol elk stuk in 2 plakjes ontbijt spek. Steek er een prikker door. Barbecue de spiesen tot het ontbijtspek knapperig krokant is. Bij de picknick: kip met abrikozen 1 gegrinde kip 250 gram verse abrikozen (of uit blik). Haal het kippevlees van de botten en snijd het in stukjes. Was de abrikozen, halveer en ontpit ze en besprenkel ze met een paar druppels citroensap. Meng de kip met abrikozen door elkaar en doe het mengsel in een goed afsluitbare bak. Belegde picknickbroodjes Combineer het hartige beleg met groen ten. Het brood blijft fris en u kunt met minder van het andere (meest vettere) beleg toe. Bijvoorbeeld: sla, plakjes kaas, komkommer en to maat, pindakaas, plakjes komkommer, smeerkaas, plakjes rettich/radijs, paté, ringen ui, plakjes tomaat, plakjes kaas, reepjes paprika. Het derde concert dat donderdag 2 augustus a.s. in de Herv. Kerk te Burgh wordt gehouden, zal in het teken staan van Orgel en Dwarsfluit. De solisten voor deze avond zijn: Fransje de Visser en Rinus Verhage. Fransje de Visser studeerde fluit in Ame rika, waarheen zij op jeugdige leeftijd emigreerde. Na afloop van een zomer cursus te Nice bij Jean-Pierre Rampal koos zij voor een voortgezette studie in Nederland, die werd voltooid aan het Arnhems Conservatorium. Zij is werk zaam geweest aan muziekscholen in Tiel, Gorinchem, Rockanje en Delft. Naast haar docentschap heeft Fransje de Visser een ruime concertervaring opgebouwd, zowel solistisch als deel uit makend van kamermuziekensembles. Rinus Verhage studeerde orgel (uitvoe rend musicus), kerkmuziek en koordi- rektie aan het Rotterdams Conservato rium bij resp. Arie Keijzer, Barend Schuurman en Jan Eelkema. Momen teel studeert hij nog interpretatie bij Kees van Eersel. In 1979 was hij prijswinnaar van het internationale Albert Schweitzer Orgel festival te Deventer. Naast organist te Stellendam is hij dirigent van een viertal koren, waarmee voornamelijk kerkmu ziek (o.a. Bach cantate's) uitgevoerd wordt. Als orgeldocent was hij verbonden aan de muziekschool te Krimpen a/d IJssel en in Middelharnis heeft hij een bloei ende privé-lespraktijk. Diverse leerlin gen behaalden organisten-diploma's en namen met succes deel aan landelijke en regionale orgelconcoursen. In de loop der jaren werden talrijke con certen gegeven en sinds kort is Rinus Verhage ook direkteur van de muziek school 'Goeree-Overflakkee'. Tevens werd hij per 1 juni 1990 benoemd tot organist van het monumentale Kam- orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Op het concert in Burgh zal een afwisse lend programma ten gehore worden gebracht, met werken van; C. Ph. E. Bach: Der Hamburger Sonate in G-dur; J. S. Bach: Praeludium et Fuga in C, BWV 846 en in c, BWV 847; G. Ph. Tele- mann: de Sonate in f-moll voor fluit en b.c; J. G. Walther: orgelpartita 'Jesu, meine Freude; B. van Sigtenhorst Meyer: drie landelijke miniaturen voor fluit-solo; vervolgens J. P. Sweelicnk; Psalm 140 voor orgel, en tenslotte L. Vinci met zijn sonate in D-dur voor fluit en basso continuo. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 5,- p.p. het Conservatorium te Utrecht, waar hij in 1986 afstudeerde met het behalen van het diploma voor Orgel, als uitvoerend musicus. Ad van Pelt is als muziekdo cent verbonden aan de Reformatorische Scholengemeenschap 'Jacobus Revius' te Rotterdam. Het door hem uit te voeren programma bestaat uit werken van J. S. Bach (de Par tita 'Sei gegrüset, Jesu gütig'), van Bach's leerling Homilius, voorts van Rheinber- ger (de eerste Sonate), van Th. Dubois (lm Paradisum), en koraalbewerkingen van o.a. Willem Vogel en Rugter van Mazijk (Fantasie over Psalm 100). Voorwaar een schitterend programma. De aanvang is om 20.00 uur. Op 7 augustus aanstaande zal op het Ouddorpse strand een grote Reddings demonstratie worden gegeven met vele spektakulaire onderdelen zoals een helicopterredding en een explosie aan boord van een schip. Medewerking zal worden verleend door: - Belgische Luchtmacht, Sea King Reddingshelicopter - Koninklijke Zuid Hollandse Redding Maatschappij, Reddingsboten - Rijkspolitie te water. Patrouilleboot - Rijkspolitie landgroep. Landrovers - Rijkspolitie, Bereden groep en Hondenbrigade met demonstraties - Duikgroep '84, Duikersteam - Ouddorps Reddingsbrigade, 2 snelle reddingsboten en 2 vletten - EHBO Ambulancegroep Ouddorp, Directe verzorging gewonden - Zwemvereniging de Stelle, Pseudogewonden - Viking Life Saving Equipment, Reddingsvlot. De demonstratie zal om 14.00 uur aan vangen en worden gecoördineerd door de Ouddorpse Reddingsbrigade vanuit haar centrale post op strand 't Flauwe Werk. Dit strand is te vinden door via 'richting Rotterdam' te rijden: - richting Oudtiorp - bij Ouddorp afslag 'stranden' - Niet naar 'Strand Noord' - Maar naar 'Strand 't Flauwe Werk' - Uw auto kunt u parkeren op de grote parkeerplaats - Daarna de heuvel op lopen en de richtingaanwijzers volgen naar de centrale post. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Dhr. M. C. Binnendijk, Telefoon overdag (01880) 5 28 88 Na 18.00 uur (010) 4 10 25 56 Dhr. J. Pijl, telefoon (01878) 22 98 en „Ken Hem in al uw wegen, en Hij zal uw paden recht maken (Spreuken 3:6) X- Veel mensen denken dat gehandicapten niet gewoon kunnen leven. AVO is echter van mening dat zij een (vrijwel) normaal leven Bon. Ik wil graag nadere informatie. Naam: Adres: moeten kunnen leiden. Postcode/plaats: Bon zenden naar: AVO, postbus 850,3800 AW Amersfoort AVO bevordert de integratie van gehandicapten bij werk, scholing, recreatie. INTEGRATIE Telefoon(033)75.33.44 GEHANDIKAPTEN Beschermvrouwe H.l^. de Koningin Bron: Stichting Propaganda Groenten en Fruit

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 3