Politieberichten Beiaardconcert Goedereede Zendingsdag GZB Lokatie Binnenhof Uitslag erwten raden Orgelconcert Grote Kerk Dordrecht Cursus boetseren voor beginners/ gevorderden Goedereede ZWN en NS starten Zeeuwse strandexpres Middelharnis/Sommelsdijk en de weg naar Kralingen Nationale zwemvierdaagse voor de 14e maal in Stellendam Wespenplaag in Zeeland Zijn rentmeesters onzer goederen... Jan Knape Mzn. Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 24 JULI 1990 Vernielingen/diefstallen/inbraken 1. Op maandag 16 juli werd gemeld dat iemand in de nacht van zaterdag op zondag een zonwering boven een winkelraam in brand had gestoken. De dader is onbekend. 2. Op dezelfde dag werd gemeld, dat in het weekend een ruit van een gepar keerde caravan op de Delta Industrie weg was ingeslagen en dat de hele caravan was doorzocht. Waarschijnlijk heeft men niets meegenomen. 3. Een blauwe damesfiets, merk onbe kend, werd ook in hetzelfde week einde gestolen op het Molenblok. 4. Een klopboormachine, merk Hilti, waarde ƒ2.000,- werd in de nacht van 16/17 juli gestolen op de Ha- ringvlietsluizen. 5. InPortZélandewerdop 17 juli inge broken in een huisje. Voor ongeveer 1.200,- aan geld werd gestolen. 6. Een geparkeerde fiets werd op 16 juli terug gevonden op de Oude Wester- loosedijk. Het voorwiel en het stuur bleken vernield te zijn. Schade ongeveer 100,-. 7. Op 17 juli bleek een ruit op de Klin gendaal in Ouddorp vernield te zijn. 8. Een zwarte damesfiets, merk onbe kend, werd op ISjuli gestolen op het Flaauwe Werk. 9. Tussen 14 en ISjuli werden 10 horlo ges gestolen uit een winkel aan de Stationsweg. Schade ongeveer 2.000,-. 10. Bij een inbraak in een bedrijf in Stellendam werd op 19 juli voor ƒ32.000,- aan computers en andere materialen gestolen. Van de dader ontbreekt elk spoor. 11. Op de Diependorst werd op ISjuli schade toegebracht aan een vloer verwarming. De leiding was op één plaats kapot gesneden. 12. Tussen 14 en 16 juli werd een ruit ingeslagen van een geparkeerde caravan op de Delta Industrieweg. De caravan werd doorzocht, maar er werd waarschijnlijk niets weg genomen. 13. Een donker groene damesfiets. Van 21 juli tot en met 12 augustus zal "s morgens een extra trein rijden uit Til burg, met een stop te Breda, naar Mid delburg en Vlissingen. In Middelburg staan extra bussen van streekvervoer Zuid-West-Nederland ge reed om de reizigers rechtstreeks naar het strand bij Zoutelande, Oostkapelle en Domburg te brengen. Vanuit Vlissingen kunnen strandgan- gers rechtstreeks voorde Zeeuws-Vlaam se kust gebruik maken van de veerboot, die voor voetgangers gratis is, en van de gratis buslijn van Zuid-West-Nederland van Breskens naar Retranchement. Op 16 juli heeft de heer J. D. de Voogd, gedeputeerde voor Verkeer en Vervoer van de provincie Zeeland samen met zijn Brabantse collega de heer J. de Geus, de Zeeuwse strandexpres officieel geopend. De heer De Voogd overhan digde de heer De Geus hierbij een strandbal, een emmertje en een schepje om zijn uitnodiging aan alle Braban ders om met de trein en de bus naar Zee land te komen kracht bij te zetten. Voorafgaand aan deze openingshande ling sprak de heer P. I. M. Evers, regiodi recteur van NS, de aanwezigen toe om het nieuwe produkt onder de aandacht te brengen. Hij prees hierbij de goede samenweiking tussen NS, ZWN en de overheden, die dit experiment moge lijk maakt. Drs. G. J. M. Koelemij, directeur van Zuid-West-Nederland, wees er op dat dit experiment reeds het vierde is dat dit merk Phoenix, werd op 20 juli gesto len op de Boompjes. 14. Een zwarte damesfiets, merk Bata- vus, kleur zwart, werd op 19 juli gestolen op de Boompjes. 15. Op 21 juli werd de jasbeschermer van een politie-dienstfiets vernield. De dader is niet bekend. 16. Een fietszadel van een moutainbike werd op 20 juli gestolen van een geparkeerde fiets bij Strand Noord. 17. Op 21 juli werd een grijze dames fiets, merk BSA, gestolen vanaf een bungalowpark aan de Dijkstelweg. 18. Op 21 juli werd een geparkeerde auto open gebroken bij de Punt. Voor enkele duizenden guldens aan geld en goederen werd gestolen. 19. Op 22 juli werd voor een paar dui zend gulden schade toegebracht aan een melkmachine aan de Stelle- weg. 20. Op 22 juli werd op de Oostdijkseweg een ruit van een personenauto ver nield. Uit de auto is waarschijnlijk niets gestolen. Alcoholmisbruik 1. Een 19-jarige inwoner van Drieber gen reed op 16 juli met zijn fiets op het Molenblok. Hij slingerde ver vaarlijk en viel tenslotte op straat. Hij werd aangehouden, maar weigerde mee te werken aan de ademanalyse. 2. Een 32-jarige inwoner van Rotter dam werd 16 juli bekeurd omdat hij met teveel alcohol op achter het stuur van zijn auto was gaan zitten. Uitslag 475 ug/1 (uitgeademde lucht). Maxi maal toegelaten is 220 ug/1. 3. Op 21 juli liep een man zwalkend over de Dorpsweg. Op een invaliden parkeerplaats bleek zijn auto te staan. In zijn auto heeft hij zijn roes uitgeslapen. 4. Een 20-jarige inwoner van Ouddorp werd op de Dorpstienden aangehou den. De ademanalyse wees 510 ug/1 aan. Doorrijden na aanrijding 1. Op 16 juli werd een geparkeerde Peu- geot, kleur rood, beschadigd op de Hofdijksweg. Een man uit Sommels- dijk had zijn auto achter de Peugeot geparkeerd, maar was vergeten om de handrem aan te trekken. De auto rolde naar voren en beschadigde de Peugeot. De Sommelsdijker zei, dat jaar in Zeeland wordt gehouden op het gebied van toerisme en vervoer. Deze zomer is al begonnen met de inzet van taxibusjes van de recreatieterreinen van Den Osse naar Brouwershaven en de Brouwersdam. Hiervan is de laatste week door 71 mensen gebruik gemaakt. De zomerlijn van Domburg naar Oost kapelle levert per dag ongeveer 100 reizi gers op en op marktdag in Domburg is dat aantal zelfs 200. En de strandexpres van Breskens naar Retranchement mag zich in zo"n grote belangstelling verheu gen dat binnenkort één bus niet meer voldoende is om alle reizigers te kun nen vervoeren. Het succes van de Zeeuwse strandexpres hangt sterk af van het weer. Daarom rijdt de strandexpres alleen op dagen dat het strandweer is. ledere ochtend en avond zal omroep Brabant melden of de trein rijdt. Ook wordt via het informatienummer van NS en de stations Breda en Tilburg informatie gegeven over het rijden van de trein. De trein vertrekt uit Tilburg om 9.11 uur en uit Breda om 9.24 uur. Om 10.20 uur komt de trein aan in Middelburg en 8 minuten later in Vlissingen. Voor de terugreis worden geen aparte treinen en bussen ingezet. Dat betekent dat dan van het reguliere openbaar ver voer gebruik kan worden gemaakt. De speciale kaartjes zijn op de bus en de trein geldig en te koop op de stations van Breda en Tilburg. De kaartjes kosten tussen de 33,- en ƒ40,- afhankelijk van de lengte van de reis, vol tarief 2e klas. Abonnementen en reduktiekaarten zijn geldig. hij dat niet gemerkt had en was naar huis gereden. 2. Op Rijksweg 57 bij Stellendam werd een automobilist gesneden door een Ford Mustang. Na een korte stop reed de bestuurder van de Ford weg. Vol gens het kenteken woont de man in Schiedam. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. 3. Op een camping aan de Oude Nieuw- landseweg werd de linkerkant van een geparkeerde auto gedeukt. De dader is niet bekend. Kampvuren Regelmatig worden kampvuren ge stookt op het strand. Vaak vlak bij de begroeide duinen. Het stoken van een kampvuur is alleen toegestaan met ver gunning van de Gemeente en Rijkswa terstaat. Omdat de stokers hun brand stof niet altijd van huis meebrengen, zal waarschijnlijk in de toekomst geen ver gunning voor een kampvuur meer wor den afgegeven. Brandje Een schurvelingopde Kelderweg raakte op 19juli in brand omdat nog niet uitge brande kolen van een barbecue tegen de schurveling werden gedeponeerd. Onge veer 25 m^ schurveling brandde af. De brandweer doofde het vuur. Ongeschoren schapen In de zomerse hitte bleken een aantal schapen te lopen, die nog steeds niet geschoren waren. Volgens een wettelijke regeling moeten schapen vóór 15 juli geschoren te zijn. Dat was uitgesteld omdat het scheerapparaat van de eige naar stuk gegaan was. Illegale recreatie Ondanks het goede weer en de vele recreanten die Ouddorp bezochten, hoefde afgelopen week slechts vijfmaal een proces-verbaal te worden opge maakt voor illegale recreatie. Twee betaalden een schikking van ƒ150,-. Tegen de anderen wordt proces-ver baal opgemaakt. Bomalarm In de nacht van zaterdag op zondag kwam er bij de meldkamer van de rijks politie in Middelburg een telefonische melding, dat om 03.45 uur op de Brou wersdam een bom zou ontploffen onder een geparkeerde kampeerwagen. Op Ouddorps grondgebied stonden vrijwel geen illegale kampeerders. Daarom heeft de politie maar meegeholpen om de illegale kampeerders van Zeeland wakker te schudden. De melding bleek vals te zijn. Op maandag 30 juli wordt in een open bare vergadering van het Algemeen Bestuur van het werkvoorzieningsschap 'Binnenhof te Middelharnis de defini tieve lokafie bepaalt van de nieuw te bouwen werkplaats op het industrieter rein 'Oostplaat" te Middelharnis. De vergadering wordt gehouden in de kantine van de werkplaats aan het Haveneind te Sommelsdijk, aanvang 19.30 uur. De weg naar Kralingen is een veelbe- luisterd programma dat in de zomer maanden door Radio Rijnmond wordt gepresenteerd. Per week en wel steeds op de werkdagen tussen 16.00 en 17.00 uur wordt de geschiedenis van een Zuidhollandse gemeente tegen het licht gehouden door middel van interviews met bekende en minder bekende stads- of dorpsgenoten. In de week van 30 juli t/m 3 augustus staat in de Weg naar Kralingen Middel harnis/Sommelsdijk centraal. zaterdag 28 juli a.s. tussen vier en vijf uur Het vierde zomerconcert op de Goe- reese beiaard zal gegeven worden door de heer Boudewijn Zwart uit Schoon hoven. Boudewijn Zwart werd in 1962 te Amers foort geboren. Hij studeerde beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort en piano aan het Sweelinck- conservatorium te Amsterdam. Hij is stadsbeiaardier van Amsterdam, Bergambacht, Ede, IJsselstein en Zee- wolde. Daarnaast is hij werkzaam als pianist en dirigent. Beiaardier Boudewijn Zwart heeft on langs de eerste prijs gewonnen op het driejaarlijkse Koningin Fabiola con cours voor beiaardiers in Mechelen. Bezoekers kunnen tijdens dit concert de beiaardier bezig zien op de speeltafel en tevens kan men het museum bezichti gen en de toren beklimmen tegen een geringe toegangsprijs. Het programma van Boudewijn Zwart luidt ais volgt: 1. Drie koralenJ. S. Bach a. O Gott. du frommer Gott b. Ach bleib bei uns, Herr Jesu Christ c. Ich ruf zu dir 2. Viool-Partita IIJ. S. Bach a. Allemande b. Courante c. Sarabande d. Gigue e. Chaconne 3. Wiener Sonatine IW. A. Mozart a. Allegro brillante b. Menuetto c. Adagio d. Allegro 4. Drie Beatles-songsJohn Lennon/ a. Blackbird Paul NcCartney b. Michelle c. Let it be 5. Regentropfen-Frederic Chopin prelude opus 28 nr. 15 Tijdens de laatst gehouden Holle Bolle dagen kon er bij de EHBO afd. Som melsdijk EPU worden geraden naar de inhoud van een pot erwten. Het juiste aantal erwten bedroeg 2732 stuks. Dit getal werd het dichtst benaderd door mevr. v. d. Groef-Jordaan met het aantal van 2615. Zij is daarmee in het bezit gekomen van de te winnen boodschappenmand. woensdag 25 juli 1990 aanvang 20.00 uur organist: Christiaan Ingelse Op woensdag 25 juli zal er een orgelcon cert gegeven worden op het orgel van de Grote Kerk te Dordrecht door de orga nist van de Sint Janskerk te Gouda, Christiaan Ingelse. In verband met de 100e sterfdag van César Franck (1822-1890) zullen tijdens dit concert de volgende werken van deze componist worden uitgevoerd: Choraal III in a. Pastorale, Prière en de Grande Piece Symphonique. Het is bekend dat het orgel in de Grote Kerk alsmede de akoustiek van deze schitterende ruimte uitermate geschikt zijn om het werk van César Franck te vertolken en te beluisteren. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt /5,00 of ƒ3,50 (65+/CJP). Maandagochtend 3 september 1990 start de boetseercursus voor beginners gevorderden bij het lAC Of u nu al jaren met klei werkt, of nog nooit klei van dichtbij heeft gezien, deze cursus is voor iedereen die graag ruimtelijk werkt. Voor de duidelijkheid: dit is geen cursus potten draaien op een schopschijf. Het gaat hier om een cursus handvormen met klei. Dat kunnen potten en vazen zijn, maar ook beeldjes, reliefs, plastieken en/of fantasie vormen. Uiteraard leert u zeer grondig alle mogelijke vormen van het werken met klei, maar ook alle mogelijkheden tot het versieren van uw werk. U leert werken met verschillende glazuur technieken, engobe technieken en stook technieken. Alle daarvoor benodigde gereedschappen zijn aanwezig in het leslokaal of kunnen tegen geringe vergoeding worden aangeschaft bij het lAC. Aangezien het lAC beschikt over een moderne, computergestuurde keramiek-oven, wordt uw werk van begin tot eind tot in de puntjes ver zorgd en kunt u verzekerd zijn van de beste resultaten. De plaats waar de lessen worden gegeven is in het boetseer atelier van het lAC, Ring 40,3241 CS Middelharnis. Vanaf maandag 3 september, iedere maandagochtend van 09.00 tot 11.30 uur, behalve de schoolvakanties, 12 ochtenden van twee en een half uur. (groeps grootte: max. 10 pers.). De kosten van deze cursus: 12 avonden voor 280,- (incl. stookkosten). Daarnaast bestaat er de mogelijkheid voor cursisten om materiaal te kopen bij het lAC tegen sterk gereduceerd tarief (geen verplichting). Traditiegetrouw wordt in Stellendam weer de Nationale Zwemvierdaagse georganiseerd. Dit jaar zal dat gebeuren van 30 juli toten met 4 augustus. Zwem- club d^ Stelle zal voor de organisatie zorgdragen. Natuurlijk vind dit spekta kel plaats in zwemkomplex "t Zuider- diep te Stellendam. Meedoen aan dit zwemevenement bete kent 4 dagen 500 meter zwemmen. Voor degene die niet 4 dagen achterelkaar kan komen zijn er twee 'inhaaldagen' ingebouwd. Er kan tijdens de volgende uren ge zwommen worden voor de vierdaagse: maandag: 08.30-11.30 uur en 20.30-21.30 uur dinsdag: 08.30-11.30 uur en 20.30-21.30 uur woensdag: 20.30-21.30 uur donderdag: 08.30-11.30 uur en 20.30-21.30 uur vrijdag: 08.00-09.30 uur en 20.30-21.30 uur zaterdag: 08.30-11.30 uur Als het weer mee wil werken, zal ook het buitenbad beschikbaar zijn voor de vierdaagse zwemmers tijdens deze uren. Het inschrijfgeld voor de zwemvier daagse bedraagt 6,-. Daarbij is alles inbegrepen. Voor verdere inlichtingen en inschrijf formulieren kunt u zich wenden tot de kassa van zwemkomplex 't Zuiderdiep of het VW-kantoor te Ouddorp. In Zeeland is het in tegenstelling met overig Nederland de laatste dagen al warm zomers weer, maar dat is geen onverdeeld genoegen door de wespen- plaag, die vooral op Schouwen Duive- land en in Goes overlast veroorzaken. De reinigingsdiensten die zich onder meer belasten met het uitroeien van wes pennesten worden dagelijks gebeld. In Goes dagelijks 40 keer, op Schouwen Duiveland 26 keer en in Middelburg 20 keer. Zij die D.V. donderdag 2 augustus a.s. mee willen naar de zendingsdag van de GZB te Driebergen vinden hieronder de namen en telefoonnummers van de per sonen bij wie zij zich kunnen opgeven voor de bus. Ouddorp: Dhr. Chr. van Koppen (01878) 15 33 Goedereede: Dhr. A v. d. Laan (01879) 26 43 Mw.H.J.Tanis-Redert (01879) 1200 Stellendam: Dhr. St. Keijzer (01879) 27 13 Meiissant: Dhr. C. Tieleman (01877) 15 94 Dirksland: Dhr. H. Wolfert (01877) 31 14 Herldngen: Mej. A. M. C. Huizer (01876) 2 58 Sommelsdijk: Dhr. P. Lodder (01870) 50 15 Middelliarnis: Mw. C. K. Buijze-v. d. Nieuwendijk (01870) 3140 Mw. C. J. v. d. Made-Sarelse (01870) 42 28 Nieuwe Tonge: Dhr. C. Kabos (01875) 14 56 Oude Tonge: Dhr. J. Dogterom (01875)12 58 Stad aan 't Haringvliet: Mw. D. Maliepaard-Mellaard (01871) 13 21 Den Bommel: Mw. G. Osseweijer-van Gurp (01871) 17 74 Ooltgensplaat en Langstraat: Dhr. P. in 't Veld (01873) 14 24 De vertrektijden en instapplaatsen zul len bekend gemaakt worden in Eilanden Nieuws van dinsdag 31 juli 1990. In verband met het regelen van de bus sen willen de organisatoren vroegtijdig weten hoeveel personen er uit elke plaats meegaan. U wordt daarom dan ook dringend ver zocht u op te geven vóór of uiterlijk op donderdag 26 juli. Mocht u zich na 26 juli toch nog op wil len geven, dan wordt u verzocht dat rechtstreeks te doen bij dhr. A. H. van Holten te Goedereede, tel. (01879) 14 98. VERVOLGVERHAAL - 63 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape En eigenlijk was het nog maar goed, dat Aagt er over begonnen was. Vreemd, daar was hij nu zo boos om geweest! Hij voelde zich veel rustiger dan daarstraks. Want toen moest hij aldoor aan het briefje denken, dat de juffrouw mis schien aan hem schrijven zou, en mis schien ook niet... Het briefje, dat hij zo graag zou willen hebben... Nu hoopte hij nog wel, dat de juffrouw het schrijven zou, maar zijn ver langen was toch anders dan daarstraks... Nu wist hij, dat de juffrouw hem alles vergeven had... hij wist het zeker, of hij dat briefje kreeg of niet...want de juffrouw was immers een christelijke juf frouw!... Die zou wel doen zoals vader gezegd had... DRIEENTWINTIGSTE HOOFDSTUK HET dienstmeisje had hen binnengelaten. Ze waren erg verlegen nu de meester z'n vrouw in de kamer was. Kees keek naar Piet of hij zijn boodschap nog niet begon. Mees ter had al een keer gezegd: „En jongens?"... Ze stonden vlak bij de tafel en verfrommelden hun petten in hun handen. Ze keken naar mees ter, hij zat met een krant voor zich. En de meester z'n vrouw stond bij de wieg, die in een hoek van de kamer was, ze speelde met een bloot kindervoetje, dat boven de wiegerand heen en weer zwaaide,... uit de wieg kwam het kraaiend lachen van een klein kind... „En jongens?"... vroeg meester Van Doorn nog eens. „Wat is er aan de hand?"... Piet kuchte als om een aanloopje te nemen. Dan stak hij ineens van wal: „We moeten honderd strafregels maken, meester"... Hij wachtte even. Meester knikte en verbeterde: „Dat wil zeggen, elke dag honderd"... Piet knikte, dat hij dat ook bedoelde. „En we moe ten die maandagmorgen meebrengen"... ver volgde hij aarzelend. Weer hield hij op, alsof hij dacht dat meester de zaak nu wel begrijpen zou. Maar meester begreep er niets van. Wat bedoelde die jongen?Kun je ze niet afkrijgen?"... vroeg hij. Ze knikten allebei van wel. Piet hakkelde: „Dat... dat... wel, meester,... m...m...maar... maar"... „Nu, wat dan?"... Meester begon ongeduldig te worden. „We hebben geen papier, meester!"... „Geen papier!"... Meester moest er om lachen. Hij was altijd gewoon, om papier mee te geven als er strafwerk gemaakt moest worden. Dat had hij vanmiddag vergeten en de jongens waren er mee in ongelegenheid gebracht. „Had je moeder dan geen papier?"... vroeg hij. Ze schudden hun hoofden. Weer keken ze elkan der aan. Dat meester er om lachte bracht hen nog meer in verwarring. „Of je vader?"... hield meester vol. „Moeder had alleen maar postpapier"... legde Piet uit, en Kees probeerde hoofdknikkend duidelijk te maken, dat hij in precies dezelfde omstandig heden verkeerde. „Geen blaadjes uit een schrift"... verduidelijkte Piet de zaak nog. Die kregen ze altijd mee van meester. Als je honderd strafregels moest schrij ven, dan kreeg je drie velletjes papier mee. Dat was gemakkelijk, want je behoefde nooit de straf regels te tellen. Je schreef vier kantjes vol, en dan nog wier regels op het laatste velletje, en dan was je klaar, er gingen precies vier en twintig regels op een bladzij... Dat meester nou niet begreep, datje op postpapier geen strafregels kon schrijven... „Zo", zei meester, „had je moeder geen blaadjes uit een schrift... Nou, dan zal ik eens kijken of ik jullie helpen kan"... In een hoek van de kamer stond een bureau. Meester ging er naar toe en rommelde tussen de papieren. De jongens hoorden hoe meester papier scheurde... Ze keken naar zijn brede rug... „Ziedaar"... zei meester. „Laat ze nu maar niet uit je hand waaien"... De jongens stopten het papier sekuur onder hun pet... „Gunst, man",... vroeg mevrouw, toen de jongens weg waren, „moetje die jongens zoveel strafregels laten schrijven?"... Ze vroeg het ietwat veront waardigd en kwam bij de tafel zitten, vlak tegen over hem. Hij legde zijn krant neer en keek haar aan met lachende ogen. „Hebben ze dat niet verdiend?"... vroeg hij. Haar verontwaardiging vond hij verma kelijk. „Zou je de jongens graag een handje hel pen?"... grapte hij. „Dat kan ik niet toelaten... Het moeten eigenhandig geschreven strafregels zijn"... Ze gaf er geen antwoord op, maar zei: „Elke dag honderd strafregels!... En tot hoelang denk je de jongens dat te laten doen?"... „De hele volgende week nog"... „'t Is toch erg... zulke jongens"... Er was medelij den in haar stem. „Ze hebben het verdiend", zei meester. „Het kwaad moet gestraft worden"... Hij zei het streng. Ze knikte, dat ze het met hem eens was. „Ze heb ben tóch al straf gehad", vond ze. Hij schudde zijn hoofd. „Ik kan zulke dingen zonder straf niet laten passeren"... onderrichtte hij. „Honderd strafregels op een dag!"... hield ze vol. „Ik scheld er de jongens vijf en zeventig van kwijt"... „Het zal ze niet veel baten",... lachte hij vrolijk om haar inval. „Toe nou",... smeekte ze. Hij schudde zijn hoofd. „Geen sprake van"... Zijn gezicht nam een ernstige uitdrukking aan... Ik mag niet liegen... Twee mooie strafregels... Het zal nuttig zijn voor de jongens... De gestadige druppel holt de steen uit!"... Hij hief onderwijzend zijn vinger op. „Ze zullen het hun leven lang niet meer vergeten, vrouw"... Ze glimlachte: „Ik moet voortaan voorzichtiger zijn wanneer mijn schooljongens me wat vooriie- gen... Zou dat geen mooie strafregels zijn voor de meester?"... Hij moest er om lachen. „Die is te lans" zei hij. Ze trok haar voorhoofd in diepe rimpels alsof ze nadacht. Dan zei ze: „Ik mag van degenen, die mij kwaad gedaan hebben, niet zo graag het kwaad geloven, dat de schooljongens van hen ver tellen... Is dat beter?"... (y^^ordt vervolgd) '^*4■******'f**¥*****'^**************¥*4■4■¥******4■'^>^l^^■*'^4^'^*'^'^'^>^'^l^lf'^^^l^'^4■>^'^***^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2