Mobil D P.C. privé-projekt 'Binnenhof' sloeg prima aan WMZ biedt de gemeente Diricsland de watertoren aan 6-c Ramoco b.v. huSbredMse Rally Formula Garage Knöps B.V. fionii^jemaH De vrijheid van bewegen is in gevaar Goeree-Overflal(l(ee Opnamen voor hersengymnastiek Light Citroen - Hesselink Delta Flora, bloemrijk hoogtepunt van de zomer KIEVIT WARMTE Watertoren Den Bommel verkocht Nieuwe zaterdagcursus GZB/IZB Hulsartsen verontrust 63e Jaargang No. 5918 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29, Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Bij de presentatie van de SW deel D is tlians officieel door de overheid aangegeven dat zij de vrijheid van bewegen van burgers wil aantasten. Onder het voorwendsel van leef baarheid en bereikbaarheid wordt de burger uit de auto gejaagd. Zo komt de automobilist in de kou te staan ofwel van de drup in de regen. In verreweg de meeste gevallen biedt het openbaar vervoer geen aanvaardbaar alternatief. Het blijft vooralsnog bij papieren plannen en voornemens om de kapaciteit van het openbaar vervoer uit te breiden en service en komfort te ver beteren. Het zal lang duren voordat die plannen gerealiseerd zijn. Het openbaar vervoer is immers een logge burokratie, die nauwelijks in staat moet worden geacht om snel en soepel in te spelen op de markt en de klant. De struktuumota lijkt dan ook het meeste op een maskerade met als enig doel om de automobilisten nog meer geld uit de zak te kloppen. Het politiek modieuze milieu wordt erbij gesleurd als argument. Inmiddels is echter vast gesteld dat de auto het milieu slechts in geringe mate belast. Voor wat de verzu ring betreft zijn het buitenland (60%), de veeteelt (20%) en de industrie/raffmade- rijen/elektrische centrales (12%) de groot ste boosdoeners. Het aandeel van de auto in de verzuring is thans slechts 8%. Over een paar jaar, als de katalysator auto gemeengoed is geworden, daalt dit naar minder dan 2%! De bereikbaarheid in ons land is door de overheid tientallen jaren verwaar loosd. Als gevolg daarvan zijn er thans vele knelpunten. Ingenieurs van Verkeer en Waterstaat hebben al vanaf 1973 gewaarschuwd. Toen reeds werden een verdubbeling van de Brienenoordbrug, verbreding van vele snelwegen en de aanleg van 5 tunnels noodzakelijk ge noemd. RENAULT-dealer voor Verkoop Service Q1871 i Verkoop na 17.00 uur: 1662 C. Breen, 01878 - 2496 Op donderdag 9 augustus aanstaande maakt de AVRO-radio opnamen voor het programma 'hersengymnastiek Light' in RCN 'Toppershoedje' te Ouddorp en op camping 'De Klepperstee', eveneens te Ouddorp. Gedurende de zomer bezoekt de AVRO- radio diverse campings, vakantieparken en andere vakantie-oorden voor opna men van 'Hersengymnastiek Light'. In dit programma worden twee teams bestaande uit 10 vaste bezoekers van een camping of vakantiepark, die beiden in één plaats gevestigd moeten zijn, getest op hun parate kennis. De vragen die de deelnemers krijgen voorgelegd hebben een zomers karakter en kunnen gaan over vakantie, aard rijkskunde, aktualiteiten, muziek etc. Er worden in totaal zestien lokaties be zocht. De finale tussen de ploegen die de meeste punten hebben verzameld wordt gehouden op 21 september in de AVRO- studio te Hilversum. 'Hersengymnastiek Light' wordt gepresenteerd door Birgit Gantzert en Jan Ravensteijn. DIERENBESCHERMING Wie mist deze poes? Opgevangen: zandkleurige, langharige poes, draagt geel halsbandje en groene riem. Inl. fam. van Dis, Marietjespad 3, Middelharnis, tel. (01870) 63 89. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg te Middel burg-Centrum. Terwijl de lasten van het bezit en het gebruik van de auto van jaar op jaar door de overheid omhoog werden ge jaagd is er onvoldoende in de verkeers- voorzieningen geïnvesteerd. Nu dreigen twee dingen tegelijk te gebeuren: het aantasten van de vrijheid van de burger om de auto te gebruiken èn het nog verder verhogen van de las ten. Daarbij wordt ook voorbij gegaan aan het economische belang van de auto. De Stichting PRO AUTO meent dat de overheid met deze plannen op arrogante wijze grenzen overschijdt. Het bestuur heeft daarom besloten aktieplannen te ontwikkelen. De eerste akties zijn ge pland voor begin november als de 8 cent accijnsverhoging doorgaat. Die akties zullen harder worden naarmate de over heid volhardt in haar anti-autobeleid. OPGERUIMD STAAT NETJES Profiteer mee van de keiharde aanbiedin gen in deze opruiming. Wij maken schoon schip. Dat betekent ruimte voor ons en voordeel voor u. Voor alle TAXATIES, Agrarische bermiddeling Beleggingen Dirksland, 01877-1357 iVfiddelharnis Telefoon 01870-2222 Tot woensdag waren minstens 41 werk nemers van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof nog wat kopschuw van dat ingewikkelde ding dat 'personal compu ter' heet, maar de 41 hebben de uitda ging aangedurfd de apparatuur meester te worden. Ze namen deel aan het 'p.c. privé-projekt' en woensdagmiddag gin gen ze met een grote doos op huis'an, jawel, elk met een p.c, met monitor, printer en muis, apparatuur met een winkelwaarde van gemiddeld vierdui zend gulden, maar aan die prijs kon. door de grote afname en een sympathie bijdrage van het bedrijf wat worden gedaan. Dat maakte de stemming er woensdag, in de kantine waar de 41 bijeenkwamen, alleen maar beter op. Henk Bal die het projekt heeft aangezwengeld en gedaan heeft gekregen kreeg een boeket bloe men en dir. Tieks verrichtte een symbo lische handeling, wat hem de gelegen heid gaf uitdrukking te geven aan zijn instemming met het projekt: „echt trots ben ik!" verzekerde dhr. Tieks. De apparatuur werd geleverd door Info- type uit Middelharnis, van welk bedrijf dhr. Weststrate aanwezig was om de geïnteresseerden een en ander duidelijk te maken over de mogelijkheden die de p.c. hen biedt. Overigens volgen er nog een vijftal instruktie-avonden waarop de nieuwe p.c. bezitters met de eigen apparatuur worden verwacht om die helemaal onder de knie te krijgen, want zélf doen blijkt de beste leermeester te zijn. De direktie van de WMZ, de Watermaatschappij Zuid-West Nederland, heeft de gemeente Dirksland de watertoren te koop aangeboden. De gemeenteraad van Dirksland zal over het aanbod wellicht in de augustus- vergadering worden ingelicht; het direktievoorstel van de WMZ direktie zal in de Commissievergadering van september worden behandeld. Over de aankoopprijs werd van de zijde van de WMZ geen mededeling gedaan, maar duidelijk is dat dat een symboli sche zal zijn, een minimale vergoeding, maar het daarnaast (mee)betalen aan die voorziening die nodig is om de water toren te kunnen vervangen. Nu al is de Dirkslandse water toren bij wijze van proef afgekoppeld. Vervangers voor de watertorens zijn de ook op Goeree Overflakkee gebouwde reinwater-kelders. Mochten er moeilijkheden dreigen door dat de afname extreem zou stijgen dan kan de toren zonder enig probleem weer in het circuit worden opgenomen, maar vooralsnog lijkt dat niet nodig te zullen zijn. De traditionele watertorens hadden tweeëerlei funktie. Ze dienden om 's nachts de voorraad op peil te houden én om druk op de leiding te houden. Voor dat laatste zorgen inmid dels de in het leidingnet aangebrachten pompen en opjaag- stations en ook de voorraadfunktie is vervallen en on toereikend, omdat de torens zijn gebouwd in een tijd waarin de afname nog veel geringer was dan tegenwoordig. Ook geldt dat voor de Dirkslandse watertoren, een markant herkenningspunt dat al van veraf te zien is; de hoogte bedraagt tot het topje 63.40 meter. De toren is in 1934 gebouwd. NAALDWIJK - Westland Berkel Bloe menveilingen Holland zal deelnemen aan de 33e Delta Flora te Stellendam. Deze veelzijdige beurs, die gehouden wordt van 31 juli tot en met 4 augustus, heeft als thema 'Delta Flora sprookjes- tuin'. Het jaarlijks terugkerende bloemen- schouwspel op deze beurs is meer dan de moeite waard. Vanuit Bloemenveilin gen Holland wordt op deze beurs, in stand nummer 39, vooral aandacht besteed aan tulpenbroei en zomerbloe- men. Voor aanvoerders van Bloemen veilingen Holland uit de regio Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden zijn dit belangrijke produkten. lam.ii.'^ii») Autobedrijf A. J. van Rumpt Sanitair Centr. verwarming 01870-2609 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Peugeot/Talbot dealer Jongerius Onroerend Goed kan de aanbieding van de watertoren te Den Bommel uit z'n woningkrant schrap pen. De toren is verkocht aan een particu lier die voornemens is er een woning in onder te brengen. Aanvankelijk was de koopprijs 119.500,- k.k., maar de toren is voor 15.000,-van de hand gegaan omdat de storm in januari en februari grote schade heeft aangericht aan de koperen dakbedekking. Het door de verzekering uit te keren schadebedrag komt aan de verkoper, de Watermaatschappij Zuid-West Ne derland ten goede. De afgelopen jaren is de belangstelling voor de zaterdagcursus van GZB en IZB over zending en evangelisatie zo groot geweest, dat besloten is opnieuw een cursus 'Gereformeerde visie op zending' van start te laten gaan. Dit keer is geko zen voor een toespitsing op de konfron- tatie van het Evangelie en de kuituur. Elke cursusdag wordt begonnen met een bijbelstudie of korte inleiding van de cursusleiders drs. H. de Leede en ds. D. Ph. C. Looijen. Daarna volgt een lezing van een gastinleider en/of een ontmoe ting met een zendingswerker of evan gelist. Hierbij worden verschillende werkvor men gehanteerd. Gastinleiders zijn o.a.: dr. J. van Eek, dr. B. Maarsingh, drs. M. van Duijn, drs. P. van Kampen, drs. P. Koeman, dr. J. J. Visser, ds. W. Terlouw en dhr. A. Peters. De cursus vraagt geen bepaalde voorop leiding, welke enige voorbereiding aan de hand van een leesmap. De stof is gericht op hen die bij zendings- of evan gelisatiewerk betrokken zijn en voor hen die belangstelling hebben voor op zending en evangelisatie gerichte theo logische en praktische vorming. De cursusdagen zijn van 9.45 tot 14.30 uur. Plaats: Rehoboth, Barneveld (ook goed bereikbaar met openbaar vervoer). Van de deelnemers wordt een bijdrage gevraagd van 60,-. Koffie en thee zijn bij dit bedrag inbegrepen. Data: 15 september, 6 oktober, 3 novem ber, 1 december 1990 en 12 januari, 2 februari, 2 maart en 6 april 1991. Reaktie op kranten-artikel 10 juli 1990 Naar aanleiding van de tweede apotheekvestiging in Sommels dijk, de apotheek van de heer Boon; hebben enkele leden van de P.H.V. (dit is de Plaatselijke Huis artsen Vereniging, een onder-af deling van de Landelijke Huis artsen Vereniging) hun verontrus ting uitgesproken. Zo op 't eerste gezicht lijkt er niets aan de hand en lijkt het eerder op een soort dorpsklucht. De apotheek van de heer Slager is al jaren bij de leden een bekend fenomeen; bekend bij de patiënten en bekend bij de huisartsen. Apo theek 'Menheerse' heeft altijd de grenzen van de bestaande huis artsen-apotheken gerespekteerd. De vraag is natuurlijk of dit zo blijft. De onbekende faktorin deze is de nieuwe apotheek. Als in de strijd om het bestaan de vleugels worden uitgeslagen naar andere apotheekgebieden in de gemeente Middelharnis zou met name de praktijk van collega H. P. Maas te Stad aan 't Haringvliet in het geding kunnen komen. Deze praktijk is qua patiënten aantal te klein om zonder apo theek te blijven bestaan en zo doende is het niet denkbeeldig, dat bij een apotheekvestiging, collega Maas zijn praktijk niet zal kunnen houden. Dit zou een rampzalige ontwikke ling zijn. Ook voor de gevestigde huisartsen te Middelharnis en Sommelsdijk, die al geruime tijd geen apotheek meer hebben zal het wennen wor den met zo'n tweede apotheek. Het constateren van b.v. genees- middelengebruik wordt er niet overzichtelijker op. Namens P.H. V. G. J. D. Wieringa, secr. Opgave bij: Bureau IZB, Joh. van Olden- barneveldaan 10, 3818 HB Amersfoort, tel. (033) 61 19 49 of bij bureau GZB. Faunalaan 89. 3972 PP Driebergen, tel. (03438) 1 24 44. Het volledige cursusprogramma is te vinden in een folder, die op aanvraag wordt toegezonden. vooraBe zdcerheid! viNGËRLiNG 3-Middelharnis-TEL oi870-25i8 ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, ianderijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Aan dhr. Tieks de eer het projekr .symbolisch Ie bekrachtigen: link.s dhr Weststrate. rechts dhr H. Bal. FOTO - FILM - REPOHTAÜE - VIDEO C' C=l CJ CD C3 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - Tel. (01870) 30 94

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1