EiüvriDEfi-niEmi/s R.G.O. neemt afscheid van dhr. Schuring Raad Middelharnis voert vrij uniek rechtsgeding Stelle internationaal Plaatsing geschonken beeldje wordt nogal duur bevonden Cursus Geestelijke Vorming Uitslag P.V. 'Snelpost' Zijn rentmeesters onzer goederen... Jan Knape Mzn. Onder grote belangstelling van het personeel, vele oud-medewerkers en leerlingen van de Rijksscholengemeenschap te Middelharnis werd op dins dag 3 juli afscheid genomen van de heer W. Schuring. Oud papier aktie Diricsiand Wanneer mevr. Vernooij niet zijn fraktiegenote zou zijn geweest zou PvdA wethouder Tiggelman 't misschien niet zo openhartig hebben durven zeg gen, maar nou, in de raadsvergadering van j.l. donderdagavond flapte hij 't eruit: „eigen schuld, dikke bult...!" Mevr. Vernooij deed wat dramatisch over de gevraagde 4.500,- voor de plaatsing van een ten geschenke gekre gen beeldje van een spelend kind, van de voor de oorlog bekende kunstenares Fran^oise Carbasius. Schenkster is mevr. Beatrice S. L. Kuiper-Hossen te Arnhem. Mevr. Vernooij had kunnen veronderstellen dat aan de plaatsing van het beeldje kosten verbonden zouden zijn, redeneerde de wethouder en hij had dan ook nauwelijks oor voor 't geklaag uit eigen fraktie. Rechtsgeding Subsidie voor de Schotejil Bedrijfswoningen bij manege Commentaar op het Streekplan Douceurtje bewoners renovatiekomplex VERVOLGVERHAAL - 59 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad DINSDAG 10 JULI 1990 No. 5915 De heer W. Schuring (rechts) krijgt van zijn valccollega's Mulder (links) en Kempen (midden) o.a. een museumjaarkaart. Gedurende 28 jaar heeft hij zijn onderwijstalent gebruikt om enkele generaties Flakkeese leerlingen mee terug te nemen in de geschiedenis van het mensdom. Een les van Schuring was altijd instruktief en zelden saai, want behalve een goede schoolmeester - hij begon zijn loopbaan op de lagere school - was hij ook een kleur rijk man. Hij doorspekte zijn verhalen met geschiedkundige of andere anekdotes, had verrassende invallen en liet soms de meest tegenstrijdig lijkende beweringen op zijn publiek los, dat - door hem op het verkeerde been gezet - wankelend trachtte overeind te blijven. Slapen in een les van Schuring was een onmogelijkheid. Wie hem ontmoette kwam onder zijn invloed en tot in het laatste cursusjaar wist hij col lega's en leerlingen te boeien; de brugklassers nog het meest. Zij klitten vaak om hem heen alsof hij een mythologisch figuur was. Dat beeld gebruikte de rector, de heer Traas, in zijn speech toen hij dhr. Schuring een levende legende noemde en voorspelde dat verhalen en mythen over hem de ronde zouden doen tot in het 3e en 4e geslacht. Een rij van sprekers volgde en zo ook de ene anekdote na de andere. Mevr. Post her innerde aan de grote verscheidenheid aan helder getinte truien die ook letterlijk van dhr. Schuring een kleurrijk man maakten. Dhr. Keuker bracht behalve een aantal humoristische gebeurtenissen ook de grote verdienste naar voren, die dhr. Schuring op organisatorisch gebied voor de school heeft gehad, met name zijn invloed op het bevorderingssysteem, het brugklasgebeu- ren en het reglement van de Medezeggenschapsraad. Vakcollega Mulder stelde voor lokaal 42 voortaan de Schuringzaal te noemen; het bordje had hij al bij zich. Dat bracht dhr. Schuring op het voorstel om de pilaar voor zijn lokaal, waar hij zijn weerbarstige leerlingen soms liet post vatten, voortaan de Schuringpaal te noemen. Wijzend op het feit dat hbt geen toeval was dat men had gewacht met het witten van het plafond van de lerarenkamer tot de rokende Schu ring verdwenen was, verwachtte de heer Mulder toch, dat het stukje plafond pal boven de zitplaats van de vertrekkende collega onherstelbaar zou zijn beschadigd. Nadat de laatste gave was gegeven en de laatste spreker had gesproken, was het de beurt aan dhr. Schuring zelf In zijn dankwoord vertelde hij o.a. dat volgens hem de oorsprong van zijn liefde voor de geschiedenis te vinden was in het stripverhaal van Prins Valiant, de moedige middeleeuwse ridder en bestrijder van het kwaad. Of deze bewering historisch juist is of apocrief, we weten het niet. Wat we wel weten is dat een bijzonder gewaardeerd leraar met de VUT is gegaan. DIRKSLAND Wedvlucht vanaf Strombeek. A. Bestman: 1, 16, 40, 103, 125, 146; L. Arensman: 2,14,18,21,53,56,59,97,104, 105, 129, 152, 153, 163, 165, 167; J. du Pree: 3, 15, 46, 76, 92, 107, 108, 109, 142; Joh. van Rutten: 4, 9, 19, 33, 35, 98, 121; G. Bakker: 5, 7, 43, 55, 68, 86, 91, 93, 99, 113,138,159; A. A. de Lange: 6,10,22,30, 38,54,66,79,94,111,130,157,164,171; L. Tijl: 8,136; B. van Es: 11,17,25,36,48,52, 71, 72, 73, 78, 84, 112, 120, 124, 131, 140, 141, 145, 147, 150, 156, 158, 168, 169, 170, 172;J.M.Feleus:12,13,39,75,82,95,101, 118,122; C. de Jong: 20,61,62,69,87,110, 119,151: A. Zoon: 23,27,37,89, 135, 161; Doorn Zn.: 24, 31, 32. 47, 127, 132, 143, 144; A. van Gulik: 26,28,42,49,5183,85, 102;A.Rozendaal:29,45,64,67,100,115, 123, 126; D. Klootwijk: 34, 88, 90, 106, 137, 148, 149, 154; A. P. de Vogel: 41, 60, 96, 160; P. A. de Vogel: 44, 63, 128, 155, 166; H. Klink: 50, 74, 77, 139, 162; A. M. v. d. Kroon: 58, 65, 70, 80, 81, 116, 117; Comb, de Jong-Vogel: 59; Jac Gulde- meester: 114, 133, 134. Op zaterdag 30 juni j.l. stond een groep van 25 Stelle-leden klaar bij de MAVO van Stellendam om vandaar de 500 km lange reis naar het Westduitse Obernkir- chen te beginnen. Daar zouden ze mee doen aan de 6 uur durende avond marathon. De andere deelnemers hier aan waren de VFL Bad Nenndorf (Nenndorf), TSV Barsinghausen (Bar- singhausen) en de organiserende ver eniging SSFO (Obernkirchen). De bus vertrok precies om half acht. Onderweg werd er nog een pauze gehou den om de beentjes wat te strekken, maar om half twee was de ploeg ter plaatse en kon de voorbereiding begin nen. Dat wil zeggen: eerst de tenten /opbouwen! Nadat het inzwemmen voorbij was, kon aan de officiële start begonnen worden. Gerrit Koese mocht voor de Stelle ope nen met het verplichte programma. Hij deed het zeer goed. Hij werd gevolgd door Saskia Jansen en Lenneke Rie- mens die beiden de 100 mtr. vlinderslag moesten zwemmen. Daarna zwommen Carolien Jansen en Leonie v. d. Nieu- wendijk de 100 mtr. rugcrawl gevolgd door Willeke Heerschap en Jan Snoey met de 100 mtr. schoolslag. Als laatste van het verplichte programma zwom men Hendri Koese en Peter Zwaneveld de 100 mtr. vrijeslag. Voor dit programma was een prijs beschikbaar gesteld, dus moest er ge klokt worden. Ondanks de snelle start van Gerrit Koese konden de anderen niet voorkomen dat de overige ploegen langszij kwamen. Lange tijd kon de Stelle gelijke tred houden met Nenn dorf, maar ook de derde plaats was niet voor de Stelle weggelegd. Wel was het de beurt aan Mariska Klepper, Esther v. d. Wal, Ronald van Soest en Germa van Soest om de rij vol te maken. Nu mocht er een slag naar keuze worden ge zwommen. Toen Gerrit Koese opnieuw aan de beurt zou komen barstte er een stevige on weersbui los, zodat de wedstrijd (in bui tenbad) tijdelijk gestaakt werd. Na een uur en tien minuten mocht Gerrit dan toch van start gaan. Dat de Stelle geen hoge ogen zou gooien stond van te voren al vast. Zij gingen echter voor de gezelligheid en plaatste daarbij de prcNiatie in een onderge schikte rol. Dal betekende dat iedereen mee kon doen, zelfs de allerjongste! Dat bleek Ronald van Soest te zijn, want daarvoor kreeg hij tijdens de prijsuitrei king een schitterende oldtimer op schaalmodel! De uitslag van deze wedstrijd (5 uren i.p.v. 6) luidde: 1. TSV Barsinghausen22.000 mtr. 2. SSF Obernkirchen21.300 mtr. 3. VFL Bad Nenndorf18.900 mtr. 4. de Stelle16.700 mtr. Na afloop was er nog een gezellig feestje georganiseerd. De volgende ochtend waren de Stellen dammers al weer om 7 uur bezig met het opbreken van de tenten en zaten precies 8 uur aan het ontbijt. Tijdens de busreis was het erg rustig als gevolg van het ver moeiende weekeinde. Bij thuiskomst zat ook gelijk het prop volle seizoen voor de Stelle er weer op. Pas op 22 september komt de Stelle weer in aktie voor een driekamp met WVH (Hellevoetsluis) en SCOM (Hoogvliet). Tijdens de zomervakantie organiseert zwemclub de Stelle uiteraard weer de Nationale Zwemvierdaagse. Dit jaar start dit zwemspektakel op 30 juli en loopt tot 4 augustus. Er zijn dus twee 'inliaaldagen' aan toegevoegd. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot zwemkomplex 't Zuiderdiep te Stellendam of de VW te Ouddorp. A.s. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank. In overleg met de schenkster is bepaald dat het beeldje, waarvan een gelijke staat in de tuin van het Gemeentemu seum in Den Haag, een plaats zal krij gen in het plantsoen langs de Kon. Julianaweg, vlak bij de HBS waar mevr. Kuiper haar opleiding genoot. Het beeldje wordt verankerd en geplaatst op een sokkel van geglazuurde stenen, waarop een koperen gravure zal worden bevestigd; de raad werd voor dat alles een eenmalig krediet van 4.500,- ge vraagd; ze krijgt er een geschenk van hoog artistiek niveau voor terug. Het beeldje was destijds met graagte aanvaard, maar thans waren er meerde ren die de kosten van de plaatsing wat hoog vonden, trouwens waren er ook bedenkingen tegen de plek, zo vlak bij een drukbezochte school: „....politietoe zicht is nu eenmaal niet mogelijk, dat weten we", zo berustte dhr. L. Vroegin- deweij. In vervolg op de vraag of het beeldje vandalisme-beveiligd is sugge reerde dhr. Quist het veiligheidshalve in de hal van het gemeentehuis te plaatsen. Noch aan die suggestie noch aan die van dhr. Rijvers het beeldje in de tuin voor het gemeentehuis een mooie plaats te geven zal kunnen worden voldaan, omdat de schenkster zelf de plaats vast heeft willen stellen, zelfs is dat een voor waarde geweest. Aan die overeenkomst wilde dhr. Tiggel man niet meer tornen en de raad zeurde er dan ook niet langer over, zeker niet nadat de voorz. mevr. Sleurink de kunst zinnige waarde van het beeldje nog eens had benadrukt; een mooi geschenk voor Middelharnis. De raad ging tenslotte unaniem met de beschikbaarstelling van ƒ4.500,- ak koord. Voor de VDB hoeft het niet, maar de rest van de raad stemde in met het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding tegen de uitspraak van de Pachtkamer te Sommelsdijk. B en W willen bij de Cen trale Pachtkamer te Arnhem in beroep gaan en het College is er van overtuigd het geding te zullen winnen; VDB heeft daar z'n twijfels over en raadde het rechtsgeding dan ook af 't Gaat om de vraag of B en W rechtma tig handelden toen aan dhr. J. Verolme, wonende aan het Oost Voorgors de pacht van een perceel bouwland te Som melsdijk werd opgezegd. De Pachtwet staat de verpachter die beëindiging toe wanneer de pachter de 65-jarige leeftijd heeft bereikt; dhr. Verolme is aanzien lijk ouder. Het College wil tot pacht- beëindiging overgaan omdat in de si tuatie van dhr. Verolme geen opvolger aanwezig is. Zijn zoon dhr. T. Verolme, die de pacht wil overnemen is voor het College geen acceptabele kandidaat omdat die geen agrarische opleiding heeft en van hoofdberoep geen agrariër is, voorwaarden die ook door de pacht kamer worden gesteld. Verbazing dan ook over de uitspraak van de Pachtka mer te Sommelsdijk die vindt dat de exploitatie van de grond gecombineerd kan worden met het hoofdberoep van dhr. Verolme. Weth. mevr. van Eek hield voet bij stuk; zij meende dat een jarenlang gevoerd beleid gewoon moet worden voortgezet. Zij achtte het onvoldoende dat de evt. nieuwe pachter een loonwerker in zou schakelen. „Die moet ook opdrachten krijgen" legde ze uit en het leek haar dat dhr. Verolme dat niet zal kunnen, zomin als hij een bouwplan zou kunnen maken. „Ik heb m'n man ook wel eens bij het wieden geholpen, maar dat bete kent niet dat ik een bedrijf zou kunnen voeren", zo vergeleek ze. Het bestuur van de zwemclub 'de Scho tejil' heeft verzocht opgenomen te wor den in de subsidie-deelverordening 'sport'. De Ver. heeft een financieel steuntje nodig omdat per jaar liefst ƒ26.000,- aan badhuur wordt betaald, het hoogste bedrag van alle binnen sport-verenigingen. De Ver. raakt aan het einde van haar financiële kunnen, terwijl, voor het betalen van de reiskos ten bij uitwedstrijden, een extra aanslag wordt gedaan op de beurs van de wed- strijdzwemmers. Uit een oogpunt van rechtsgelijkheid verdient het - aldus het College - zeker aanbeveling 'de Schote jil' in de subsidie-deelverordening op te nemen. Op basis van de begroting 1990 komt het subsidiebedrag voor dit jaar neer op maximaal 8.000,-. De subsi dietoekenning verkreeg 's raads instem ming. Niet ingewilligd werd het verzoek om subsidie a ƒ450,- van de Stichting Beroepskostenvoorzieninga voor kun stenaars. Nu de kunstenaars niet meer een beroep kunnen doen op de BKR kunnen, in noodgevallen, kunstenaars een beroep op de beroepskosten voor ziening doen. Mevr. Vernooij pleitte er weliswaar wel voor, maar haar oproep vond geen gehoor. Evenmin de suggestie van mevr. De Stuurgroep van de Cursus Geeste lijke Vorming heeft voor het seizoen 1990/1991 de volgende sprekers bereid gevonden een lezing te houden: 24 september: Dr. C. A. van der Sluijs uit Rotterdam over 'De Evangelische en Evangelisato- rische gedrevenheid van C. H. Spur- geon'. 22 oktober: Dr. J. van der Wal uit Dordrecht over 'Geloof en depressie'. 19 november: Ds. A. de Lange uit Sommelsdijk over 'Leven bij het Woord'. 14 januari: Ds. L. W. Chr. Ruijgrok uit Middelhar nis over 'Zondagsarbeid en Zondags heiliging'. 25 februari: Ds. H. Visser uit Katwijk over 'Gemeen schap der heiligen'. Vernooij een jaarlijkse cultuurprijs in te stellen voor hem/haar die een bijdrage levert aan het culturele leven van Mid delharnis. Alle begrip had de raad er voor dat manege 'Oostmoer' behoefte heeft aan een tweetal bedrijfswoningen. Er zijn - zo wist dhr. Rijvers - veertig paarden in pension die 24 uur per dag aandacht vragen. Het best.plan wijst de grond aan voor agrarisch gebruik, maar de raad nam een voorbereidingsbesluit om de bouw planologisch mogelijk te maken op hope dat GS geen bezwaar zullen hebben. Weth. mevr. van Eek gaat daar voorshands niet van uit. Het Streekplan voorziet een recreatieve ontwikkeling en het is juist het recreatief bezig zijn waarop 'Oostmoer' zich richt", over woog ze. Het kritisch commentaar dat het Col lege in petto had op het ontwerp Streek plan werd door de raad nog wat aan gescherpt, met name waar het de moge lijkheid tot bedrijfsvestiging betreft. Het College vindt dat ook bedrijven met een bovenlokaal karakter zich op de Oost plaat moeten mogen vestigen en dat werd door de raad dik onderstreept. Het speet de raad vast te moeten stellen dat Goeree-Overflakkee wat onderbedeeld wordt waar het ontwikkelingsmogelijk heden betreft. Alleen dhr. v. d. Kamp was niet zo pessi mistisch. Hij geloofde wat in de aanbie dingsbrief geschreven staat dat het Streekplan geen strak keurslijf bedoelt te zijn maar een flexibel karakter heeft. De raadsvoorz. zowel als mevr. van Eek geloofden daar maar half in omdat de praktijk dat tot dusver anders heeft geleerd. Het was ook de redenering van dhr. V. d. Ketterij: „eenmaal vastgesteld is zo'n plan vrijwel onherroepelijk" vond ook hij. De bewoners van de woningen aan de Koninginnelaan en de St. Nicolaas- dreef, 20 in totaal, die ongerief hebben ervaren van de aan hun woningen toege paste verbeteringen krijgen van de ge meente een douceurtje als bijdrage in de verhuis- en herinrichtingskosten, ƒ542,15 elk. 11 maart: G Slootweg uit Middelharnis over 'Iso lement of participatie, een dilemma? Enige opmerkingen over de betekenis van Groen van Prinsterer voor onze tijd'. U kunt zich aanmelden door overma king van 15,- op bankrekeningnum mer 34.20.77.139 t.n.v. Cursus Geeste lijke Vorming, p/a Mw. K. Mulder, Aza leastraat 19, 3245 CB Sommelsdijk (giro van de Rabobank: 346124). Wilt u één avond bijwonen, dan is dat mogelijk door op de avond zelf een bedrag van 5,- te betalen. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelharnis. Aanvang 19.45 uur. De Stuurgroep hoopt dat velen deze avonden weer zullen bezoeken. De Stuurgroep: Ds. K. ten Klooster Ds. A. de Lange Ds. L. W. Chr. Ruijgrok J. van Hoorn Kati Mulder ^^^:f.^^^.l^4^^>^^:f.^J^J^:^4.lfl^l^l^>^^4■**************************'^********************^ Aagt kwam uit de keuken, ze moest nog meer boodschappen gaan doen. Zwij gend liep ze door de kamer naar de deur. Uitdagend keek ze naar Frans... Bij de deur bleef ze even staan: „Ik heb het tóch tegen moeder gezegd!"... Hij verwaardigde haar met geen ant woord. Als vader nu maar thuis was, dan kon hij het hem vragen, die zou het wel weten... 't Was moeilijk, erg moeilijk... Ineens schrok hij op. Daar waren de jongens. Hij hoorde hun stemmen buiten op het stoepje. De voordeur ging zachtjes open alsof ze het voor zichtig deden, dan werd het stil. Eén ogenblik wist hij niet wat hij doen moest. Moeder roepen? Of de jongens toeschreeuwen: „Kom maar verder!" Maar ineens kwam het ver langen over hem om met de jongens alleen te zijn... moeder mocht er niet bij zijn. Hij kon zelf even naar de deur gaan... hij hoorde de jongens in het voorhuis zachtjes praten... Maar hij durfde niet op te staan om de kamerdeur open te doen. Moeder had hem zo ernstig gewaarschuwd, dat hij voorzichtig moest zijn om weer geen kou te vatten! Hij durfde niet... Hij overwon zijn aarzeling... Moeder hoorde niets en er moest toch iets gebeuren... Haastig liep hij naar de kamerdeur, deed die open en wenkte met zijn hand: „Kom door... kom door... gauw"... De jongens begrepen er niets van, maar ze deden toch wat hij gezegd had... Ze kwamen de kamer in. Piet liep voorop, hij bleef bij de tafel staan... Ze keken elkander aan, veriegen, alsof ze geen van drieën wisten wat er nu verder gebeuren moest... Frans speelde met het papier in zijn han den. Dan ineens schoot hem een gedachte te bin nen: De jongens zouden het misschien weten! En hij vroeg het: „Wat moetje boven een briefje aan de juffrouw zetten?"... Ze waren ineens in het vraagstuk verdiept... Moe der hoorde stemmen in de kamer. Nieuwsgierig stak ze haar hoofd om de deur. Toen ze zag dat het de jongens waren trok ze zachtjes de deur dicht... De jongens hoorden het niet eens... Drie hoofden bogen zich over het velletje papier... Piet had zijn hand op Frans' schouder gelegd... Kees leunde met zijn elleboog op de tafel... Zo stonden ze... er was anders niets gezegd dan die ene vraag van Frans: „Wat moet je boven een briefje aan de juffrouw zetten?" Het was alsof ze gisteren nog met elkander gespeeld hadden. En nu martelden ze hun hersens af om te verzinnen wat er boven dat briefje moest staan! Dat was toch erg moeilijk, en lang bleef het stil, totdat eindelijk Kees het verlossende woord sprak: „Beste juf frouw... beste juffrouw, moet je zetten, Frans"... Dat ze daar nou niet eerder aan gedacht hadden! Natuurlijk, het moest 'beste juffrouw' zijn. En haastig begon Frans te schrijven... Ziezo, dat stond er ook... En nu verder? Maar dat was toch niet zo moeilijk als dat andere. Met hun drieën overlegden ze, telkens bleven ze steken, dan scheen het soms of ze niet verder meer zou den kunnen. Maar ze kwamen er toch... ein delijk... „Laten we er alle drie onze naam onder zetten", stelde Kees voor. „Dan sturen we het over de post"... Een ogenblik werd het stil na die woorden. Frans begreep wat er in de jongens omging... Het was toch eigenlijk wel moeilijk om naar de juffrouw te gaan... Hij bleef stil zitten, met het briefje in zijn handen, zijn ogen gingen van de een naar de ander. Hij durfde niets te zeggen. Wat kon hij hier zeggen?... Het schrijven van het briefje was wel erg gemakkelijk geweest vergeleken bij de zware gang naar de juffrouw. En de jongens hadden hem aan het briefje nogal geholpen, en naar de juffrouw moesten ze samen, hij kon onmogelijk met hen mee... Dan schudde Piet zijn hoofd: „De meester heeft gezegd"... Hij hield plotseling op alsof hij zich bedacht. „Ik ga zelf naar de juffrouw, hoor"... viel hij uit tegen Kees, boos keek hij hem aan, veront waardigd over de verzoeking... Kees sloeg beschaamd zijn ogen neer. „Dan moet jij zelf weten watje doet... maar ik ga zélf, begrepen"... Piet zei het nog eens. „Nou... ik natuurlijk ook"... meende Kees,... „ik zei het zomaar, jó"... Maar er was toch aarzeling in zijn stem. En Frans begreep het: Kees zag er tegen op om te gaan. En Piet ook, al deed hij dan een grote mond open, hij probeerde er zijn vrees mee te over schreeuwen... „Als je nog een week wacht"... zei hij plotseling, „dan kan ik misschien wel mee... mis schien"... Eigenlijk geloofde hij het zelf niet, daarom zei hij nog: „Ik zal toch over veertien dagen wel naar buiten rnogen"... „Hé ja"... schrok Kees overeind, vermkt om het denkbeeld. Maar Piet schudde nadrukkelijk zijn hoofd. „Nee", zei hij kort. Frans schreef langzaan zijn naam onder het briefje. Verlegen belden ze aan. Het belletje was bijna niet te horen. Een dikke juffrouw deed de deur open. Piet zag nog dat ze grijs haar had. De juffrouw vroeg wat ze hebben moesten en Piet vertelde in weinige woorden, dat het om juffrouw Van Ree te doen was... „De juffrouw is ziek"... zei de dame. Piet knikte alsof hij het wilde toestemmen. Kees deed in verwarring de pet van zijn hoofd, hij wilde iets zeggen, maar de dame was hem voor: „Weet de juffrouw, dat jullie komen?"... vroeg ze. Kees begon te knikken, dat het zo was, en Piet hakkelde: „Dat... dat... niet, m...m...maar... maar... we moeten toch de... de... juffrouw hebben"... Hulpeloos bleven ze staan. Piet moest aan Frans denken. Was hij nu maar hier. Frans wist in zulke omstandigheden altijd raad... En die dame bleef maar in de deur staan alsof ze hen de weg versper ren wilde... De dame haalde haar schouders op. Eindelijk zei ze: „Wacht dan maar even"... Ze ging de trap op naar boven. De jongens bleven staan voor de open deur. Even keken ze elkander aan. Dan vroeg Kees fluiste rend: „Heb je het briefje van Frans nog?"... Piet knikte. Hij haalde het briefje van onder zijn pet en nam het in zijn hand. Zo wachtte ze samen... De dame nodigde: „Kom maar verder"... Ze gingen de gang in. De deur viel achter hen dicht. (wordt ven'olgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5