akershoek Korteweg Verkoopster Evaluatie begroting 1990 van Oostflakkee weekaanbiedingen Ouderwets lekker en natuurzuiver rundvlees Charollais Grand Cru gMH I de ambachtelijke slager r 2.59 DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. 4000 m^ meubelexpositie Apache ATB Modehuis Annette Voor al Nu OPRUIMING bij: 10-20-30-40-50% korting Trendconsument is niet van gisteren hccri Ujk g«2° nd slaP^" Slagerij Floresteiin - UW FIETSENSPECIALIST, Voor een prachtig boeket ANNETTE uw onderhoud en aanleg van tuinen! Hoveniersbedrijf VOOQu Foto Hameeteman Plan 5 Software M. Vijfhuize eiken eethoek gebr. kleding Uit eigen mesterij Uit eigen slagerij DINSDAG 10 JULI 1990 „EILANDEN NIEUWS" Bladz. 3 Vakantievoordeel Bloemenhuis Winkelcentrum d'n Diek heeft plaats voor een ±17 jaar Zandpad 90 MIDDELHARNIS Telefoon (01870) 24 31 Adverteert in Eilanden-Nieuws Dorpsweg 5 Telefoon (01878) OUDDORP 14 77 met tifCflO Tel. (01878) 27 31 TE KOOP (ronde tafel), 4 stoelen Tel. (01858) 164 31 GEVR.: M56 voor dame in Polen Tel. (01875) 18 87 Inter Decor '90 speelt in op toenemende woongevoeligheid door John de Rijke UTRECHT Pakten zich in het begin van de jaren '80 donkere wol ken samen boven de woningtextiel branche, bij de start van de jaren '90 is algemeen gesproken veel positiefs te melden. Blijkens informatie van het C.B.S. (Centraal Bureau voor de Statistiek) gaf het eerste kwartaal van dit jaar een stijging van uitgaven aan duurzame consumptiegoederen te zien van 7%, waarbij de woningin richtingsbranche in de pas liep met 7.3. In de sektor woninginrichting kwamen de bestedingen vorig jaar eindelijk weer boven het niveau van 1980 uit. Prijsverlagend Volgens de heer A.R.L.M. Bijvank, voor zitter van de Vereniging tot Textiel Pro motie (TEXPRO), ontkomt geen enkele detaillist aan logistiek en automatise ring. Schaalvergroting wordt de branche opgedrongen, ook als sprake is van spe cialisatie. De open Europese markt zal uiteindelijk voor de consument prijsver lagend werken. Immers, het Europa van de EG is dan een markt met in 1992 niet minder dan één miljard huishoudens! Bijvank deed deze uitspraak in het kader van de komende Inter Decor, de 26e woningtextielbeurs in successie, die van 16 t/m 20 september in Utrecht zal worden gehouden. Dé trendbeurs in Europa waar de bezoeker direkt na de zomer kennis kan nemen van het meest recente en kwalitatief hoogstaande aan bod op het gebied van woning-, bed-, bad- en huishoudtextiel, tapijten, vloer bedekking, zonwering en fournituren. Inspiratie Bij de interieurinrichting gaat het voor namelijk om kleur en harmonie. Essen tiële onderdelen die tot uiting komen op een door het Nederlands Interieurinsti tuut in de Bemhardhal in te richten Trend Centre. Hier kan men de nodige inspiratie opdoen aan de hand van de te presenteren trends van 1990-1991, die behalve een landelijke romantiek, ook gestyleerde elegantie en eigentijds ver taalde traditie laten zien, naast een mix van allerlei gezellig aandoende stijlen. Voor de cosmopolitisch ingestelde con sument is er een modern thema waarbij veel kontrasten zijn gebruikt in mate riaal en kleur. Met het Trend Centre, dat in belangnjke mate bijdraagt aan de profilering van Inter Decor als trendbeurs voor woning textiel in Noord-West Europa, speelt Inter Decor tevens in op de toene mende woongevoeligheid. Verfijnd Alle oude en nieuwe kunstrichtingen zijn, ongeacht de herkomst, van invloed op de ontwikkeling van interieurstoffen. Vooral in de gordijnstoffenwereld is men sterk modieus bezig; elk jaar veran dert een groot deel van de kollekties die, dankzij het systeem van multi-colours- bedrukken, steeds verfijndere veelkleu rige dessins tonen. Deja, met onmis kenbaar de grootste gordijnstoffenkol- lektie, heeft voor het komende seizoen de groep drukstoffen uitgebreid met ornamentale dessins in aard- en mul- tikleuren met goud- en zilveropdruk. Rijk ogende kwaliteiten die model staan voor „mode in wonen": een begrip, dat in niet mindere mate geldt voor de sek tor raambekleding, w.o. rolgordijnen en de zg. lamelgordijnen. Met deze decora tieve binnenzonwering is het mogelijk het raamvlak een eigen accent te geven door toepassing van verschillende ge tinte lamellen. Integratie Bonte kleurenpracht is evenzeer de trend in bed-, bad- en keukentextiel. Groen, terra, lila en geel bepalen het beeld in badtextiel, dat het overigens veelal van impulsaankoop moet heb ben. Doorgaans zijn het de presentatie en de rol van showaktiviteiten die het verkoopsucces bepalen. Verder is de ver wachting dat in de toekomst een integra tie van bad- en bedtextiel zal plaats vinden door de afstemming van kleur en dessin. Speciaal voor wat betreft de overtreksets, ontwikkelt de bedtextielsektor zich in specifieke stijlrichtingen. Naast uni- pastel is een verfijnd kleurenspel te zien in de grafische dessinering enerzijds en de florale middentonen aan de roman- tisch-lyrische kant. Om het modisch aspekt van de verschillende kollekties te benadrukken, wordt bij Damai iedere ontwerper in de gelegenheid gesteld zich te concentreren op slechts één bepaalde, op de doelgroep toegespitste, kollektie. Effekten Inter Decor is voor elke bezoeker een goed overzichtelijk ingedeelde beurs met een duidelijke segmentatie. De sek tor vloerbedekking, variërend van hard tot zacht, heeft een eigen hal waarin alle toonaangevende fabrikanten, impor teurs en grossiers bij elkaar staan. Oos terse tapijten liggen naat modern gedes sineerde karpetten uit West-Europa. Veel invloed op de dessinering van moderne karpetten hébben diverse kunstuitingen. Karpetten met effektga- rens en effektkleuren doen het zelfs ver rassend goed. Het gaat er in wezen om dat het karpet iets unieks heeft. Daar door is de vraag ook heel individueel en moet de oorzaak van de opmars van het mordern (wollen) karpet vooral gezocht worden in de veranderende smaak van veel consumenten. Feitelijk gaat het hier om dezelfde groep die bewust kiest voor harde vloerbedekking in huis. Vinyl is overigens een produkte dat nog altijd het meest wordt toegepast in keukens en gangen. Vandaar de vele tegelvloerimi taties of marmerstrukturen, welke terug te vinden zijn in de kollekties verende kwaliteiten, zoals Novicolor, Novilux en Dej aflor. Op Inter Decor vindt de bezoe ker bij de desbetreffende leveranciers relevante informatie over verwerkers- vriendelijke lijmsoorten. Leefstijl De afzet van berber-tapijt lijkt passé. Kleur is nu >,)lop aanwezig in de bekende kollekties (Forbofelt, Intertest). Grijs neemt daarbij de eerste plaats in met de verwachting, dat in de komende tijd ook antraciet, marine- en donker blauw meer naar voren zullen komen. Uitgesproken modekleuren vinden alleen afzet bij design-gevoelige men sen. Tapijtfabrikant Bonaparte bespeurt dat steeds meer consumenten bezig zijn met hun eigen leefstijl voor de jaren negentig. Strukturen en kleuren zijn bepalend en met de nieuwe kwaliteiten „Vincent" wordt daarop ingespeeld. De ontwerpers hebben zich laten inspire ren door Vincent van Gogh Het tapijt heeft een speels frisé uiterlijk en zal ver krijgbaar zijn in 17 kleurvariaties, waar onder goud, lavendel, aqua en koraal. Al met al een aanbod van hoog niveau. De ervaring heeft evenwel geleerd, dat de kritische woonconsument - zeker de ouderen onder hen - toch een voorkeur heeft voor merken. Zij zijn beslist trouw aan die leveranciers die een goede pres tatie weten te leveren. Wat dat aangaat is de trendconsument, jong en oud, be paald niet van gisteren.... De vakbeurs Inter Decor, die ook toe gankelijk is voor de consument, biedt op 26.105 m^ netto standruimte plaats aan 330 exposanten uit binnen- en buiten land. De openingstijden zijn van 9.30 - 18.00 uur; de toegangsprijs bedraagt 10,-. Het College van B en W van Oostflakkee deed de Raad donderdagavond in de gehouden Raadsvergadering financiële voorstellen, die een hoge prioriteit had den. Er werd een overzicht gegeven over de voortgang van de begroting waarbij was uitgegaan van de jaarschrijf 1990. In de meerjarenraming en het investerings- en dekkingsplan voor de jaren 1991 t/m 1993 werden geen aanpassingen gedaan. Konsekwenties voor 1990 waren o.a.: Subsidie VW. De subsidie aan de VW moet worden verhoogd met 3.000,-. Subsidie Grutterswei en 't Centrum. De verlaging van de expl. saldi met elk 5.000,- wordt in '90 niet gehaald. Bijstelling van de begroting voor deze instellingen is noodzakelijk. Bouw/renovatie gymzaal Achthuizen. Op z'n vroegst zal in 1990 pas tot nieuwbouw of renovatie van de gym zaal te Achthuizen kunnen worden overgegaan. Een bedrag van 35.000,- wordt daardoor doorgeschoven naar 1991. Dhr. van Dam (SGP) drong op een zui niger beleid aan t.a.v. de Grutterswei en 't Centrum. Hij maande de vinger aan de pols te houden. Het geld hiervoor moet zo efficiënt mogelijk worden uitgegeven. Een ander punt op de begroting waar van hij hoopte dat deze op korte termijn gestalte zou krijgen, was de knelpunten nota. Hij hoopte dat eindelijk de dorps kernen werden aangepakt. Vooral Oolt- gensplaat wachtte hier al jaren op. Bij de meeste frakties werden met name tegen de opschuiving van de bouw van een gymzaal te Achthuizen bezwaren gemaakt. De PvdA fraiktie vroeg zich af waarom die bouw niet uit eigen midde len kon worden bekostigd, te meer daar er een bedrag van 24.700.- op de begro ting over was. Waren ze persé van de rijksbijdrage afhankelijk? De beantwoording van vragen die uit de raad naar voren waren gekomen werden door wethouder van de Ree vlot en over tuigend beantwoord. Dé reden tot vertraging van de bouw van de gymzaal lag aldus de wethouder bij het ministerie, die geen medewerking aan nieuwbouw wilde verlenen. In het najaar zal het College zich nader hier over beraden. De raadsvoorzitter, burg. de Vos, merkte nog op dat de Raad niet van de gelegen heid gebruik maakte om bij deze evalua tie wensen op tafel te leggen. In de tweede termijn werd daar door dhr. Poortvliet (PvdA) heftig op gerea geerd. „Waar zijn we mee bezig. Het Col lege moet zijn voornemen bekend ma ken. Het kan anders een lange schaak partij worden; wie doet de eerste zef". Hij vond het een politieke patstelling. Ten aanzien van de bouw van een gym zaal te Achthuizen constateerde hij dat zonder beïnvloeding van lijst 5 midde len hiervoor waren vrij gemaakt. Nu, mét beïnvloeding van lijst 5 gaan die weer terug naar het ministerie. De raad was hiervoor verantwoordelijk, aldus dhr. Poortvliet. De middelen om nog in '90 tot realisering van de gymzaal te komen, waren weggehaald. Wethouder van de Ree beklemtoonde nogmaals dat bouw niet mogelijk is zolang de procedure met het ministerie nog voortduurde. Tot slot reageerde burgemeester de Vos op de woorden van dhr. Pooitvliet t.a.v. zijn suggestie om nu, tijdens de evalua tie, wensen op tafel te leggen. Afgezien van de financiële konsekwenties vond hij het goed om te weten wat er in de Raad leefde. Runderlappen dikke rib q ^q 500 gram 0.4o Varkenspoulet 500 gram 5."o Kip cordon bleu os. Per stuk l.o5 Zure zult Olé cervelaat Bakje 1.25 irm 100 gram 1.90 Gebraden frikando 100 gram l.^U Let op! Wij zijn met vakantie van 23 juli t/m 11 aug. Dubbele Ring 2 Sommelsdgk spe^^r.;be\en ...,.,,Ken-9e\°°' gd 9f Keuze var» SlaapCOnril OPt: 01870 - 246?, SOMMELSDUK Het meest komplete slaapcentrum van het eiland! 1 kg DRUMSTICKS gemarineerd9i95 1 kg. MESTHAANTJES6.75 1 kg. Schouderkarbonade9.95 Nieuw: gevulde KIPSNITZELS: Ananas Kerrie Ham/kaas Kruidenboter Per stuk Alleen deze week: 250 gram LEVERWORST 1,00 Telefoon (01878) 13 48 Gewasbescherming Vloeibare- en vaste mest Groenbemesting Pootgoed Kunstmest Zaaizaden Nu ook consumptiegranen! Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon 01114-1213 1506 Poststraat 8, BRUINISSE Telefoon 01113-1513 'j Dorpsweg 27 Ouddorp W 01878-1704 18 versnellingen, ShimanoS.I.S. systeem Slechts J O/Oj" ^^A^1^^f^4^f^^»#»***4Af^f»^4H>.*»*****#»*******» VOOR BEELD EN GELUID VIDEO EN AUDIO FOTO - VIDEO -STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE 1 C3 c=) t=3 ca ca cj C3 en c=i OUDDORP Westsiraat 35 - Telefoon 01876-1612 en 2120 RENESSE - Prinlshop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400 SOMMELSDfJK Westkrakeelsiraat 8 - Telefoon 01870-6641 Voor het automatiseren van Uw bedrijfsadministratie voor MKB J 4.999j— (ex. BTW) incl. AT - printer - 2 dg. cursus tel.support - King 3.0 Bel voor demo of brochure. Ouddorp Tel. 2727 beóboc Een goede kombinatie van bedbodem en matras is van het grootste belang. Dit kombineren moet in alle rust kunnen gebeuren. Bel voor een afspraak: zodat wij u alle tijd en aandacht kunnen schenken die nodig is. Eventueel ophalen kan geregeld worden. Voor informatie: Vestigingen: Melissant Julianaweg 28 Tel. (01877) 12 00 Ruygenhil 1 Tel. (01877) 10 66

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 3