Delegatie uit Moskou te gast bij het Waterschap Plaatwerk Dirksland trots op romanschrijfster van eigen bodem Bij Oosterburen geen propaganda meer voor de Grevelingen Mb 6 C Garage Knöps B.V. r 'Schluss', vindt ook Schapsvoorz. Hoek van Dijke tiameetenuui Openbare aanbesteding riolering en bestrating in Den Bommel huSbreéhtse Ramoco b.v. Goeree-Overflal(l(ee KIEVIT WARMTE alle merken Citroen-Hesselink sè^s^^s^^*®^^^^^-j^^è^-j^s-j^^-)e^s^^-)e^-j^^-)^^ Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Nog niet zo lang geleden zou 't ondenkbaar zijn geweest dat aan een van de vlaggemasten in de tuin van 't Waterschap de Russische vlag zou wapperen, maar de tijden zijn ten goede veranderd en woensdag werd de Waterschapsvlag geflankeerd door het rode dundoek met hamer en sikkel. Een vriendelijk gebaar jegens een vijftal bezoekers uit de Sovjet Russische hoofdstad Moskou, mensen aan wie zo lang de kennismaking met het Westen onthouden is geweest. Welkom waren ze.... Stichting Adullam voor Gehandicaptenzorg Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen GESLAAGD? kans om je stereo-installatie kompleet te maken.... VRAAG een CD-speler! PHILIPS midi compactdisc-speler CDllO RENAULT-dealer Autobedrijf A. J. van Rumpt Sanitair- Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Middelharnis Telefoon 01870-2222 Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Mevr. A. C. Vroegop-Zandbergen te Dirksland is dinsdagmiddag uit de anonimiteit getreden waarin ze als beginnend romanschrijfster voorlo pig liever had willen blijven, „'t Was best moeilijk om tevoorschijn te komen", bekende ze op de bijeen komst in het gemeentehuis waar ze, omringd door gezins-, en familie leden en goede vrienden haar eerste pennevrucht 'Verborgen Waarheid' presenteerde door het eerste exem plaar aan burg. C. Oversier aan te bieden. De vaststelling van het beheersplan Grevelingen is gistermorgen, in Brui- nisse de hoofdmoot geweest van de 30e vergadering van de Raad van Bestuur van het Natuur- en recreatieschap De Grevelingen. Het geaktualiseerde beheersplan dat, naar voorz. Hoek van Dijke meent, tot ca. het jaar 2000 het beleid richting zal geven heeft met name ook de flakkeese vertegenwoordi gers in het Bestuur tot een reeks opmerkingen aanleiding gegeven; de één (mevr. van Eek, Middelharnis) wilde graag wat méér-, terwijl de ander - weth. Visser van Goedereede - een wat minder stormachtige ontwikkeling voor zou staan. Het rapport gaat overigens uit van een evenwichtige ontwik keling waarmee het Grevelingengebied en dfrekte omgeving het meest gebaat zullen zijn. 62e Jaargang No. 5914 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 De Russische vlag in de tuin van het Waterschap: al bij de nadering van het gebouw was die de Russen opgevallen. Heel gaarne heeft dijkgraaf van Kampenhout gevolg gegeven aan het verzoek van het Staring Centrum te Wageningen - het gastadres van de Russische delegatie - de gasten van de werking van een Waterschap op de hoogte te stel len en daar hoefde de dijkgraaf zich vvaarlijk niet voor te generen, met de aan wezigheid van nieuwe gemalen en watergangen en, in ""'t Waterschapsgebouw het CBW, de centrale bemaling waterbeheersing van waaruit commando's naar de gemalen kunnen worden uitgezonden en waar elke hapering kan wor den vastgesteld. Ook werd o.a. aan het gemaal Koert een werkbezoek gebracht en 't hoeft geen betoog dal de Russische gasten hun bewondering tot uitdruk king hebben gebracht, in 't Engels. In die taal heeft dhr. van Kampenhout hen ook welkom geheten en hen geïnformeerd over de taken van de Waterschappen, enerzijds het water te weren en anderzijds te zorgen voor de aanwezigheid van voldoende water van goede kwaliteit in sloten en watergangen. Het zal de Russen vreemd in de oren hebben geklonken dat en kwartgedeelte van Nederland onder de zeespiegel ligt en dat de helft van ons land zou overstromen wanneer er - bij zware storm - geen duinen en dijken zouden zijn. Ook werden de gasten geïnformeerd over de zorgvuldigheid waarmee de polderpeilen worden beheerst, en de belangrijkheid daarvan voor de landbouw. Op vrijdag 29 juni heeft er in het gemeentekantoor van Oostflakkee een openbare aanbesteding plaatsgevonden. De aanbesteding betrof het vervangen/ aanleggen van riolering in Den Bommel, en het aanleggen van straten in het bestemmingsplan 'Kleine Kreek II', eveneens in Den Bommel. De rioleringswerkzaamheden betreffen de renovatie van de riolering in de Emmastraat, en de aanleg van de riole ring in het uitbreidingsplan 'Kleine Kreek'. Dit laatste in verband met het bouwrijp maken van dit gebied waar al een aantal woningen in aanbouw is. Tot de werkzaamheden gemoeid met het bouwrijp maken behoort ook de aanleg van bestrating in het uitbreidingsgebied. Deze bestrating was ook in de aanbeste ding inbegrepen. Voor de aanbesteding hadden 17 aanne mers ingeschreven. De laagste inschrij ving was van de B.V. Aannemings bedrijf Winkels v/h Bezuijen te Oud- dorp, voor een bedrag van ƒ443.000,- excl. BTW. NIEUWE TONGE Wie wil er handwerken of knutselen (heren?) voor de 'Stichting Adullam?' Ook bent u van harte welkom bij onze werkgroep! Voor inlichtingen en aanmeldingen: Mw. C. A. Houweling-Mulder, tel. (01875) 23 93. Het comité ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Voor de uitvoering van de werken zijn 85 werkbare dagen uitgetrokken. Naar ver wachting zal begin september 1990 met de werkzaamheden worden begonnen. Microprocessor gestuurde, programmeerbare CD-speler, display voor nummer 07A en tijdaanduiding J vl\jf vooralle lébethetd'. VINGEBLlNG 3-MlOOELHARNlS -TEl 01870-TSIB voor Verkoop Service 01871 - 1662 X Verkoop na 17.00 uur: J C. Breen, 01878 - 2496 J 4 FOTO - FILM REPORTAGE - OMPUTER P-^ C3 CD C3 C3 C3 C3 stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Peugeot Talbot Vs.. Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Meerdere jaren en 'ontelbare uren' zou den voorbijgaan vooraleer tot de uitgave van een manuscript werd besloten; 't is een van de dochters geweest die het geschrevene van moeders hand ont dekte en er zich tot diep in de kleine uur tjes mee vermaakte. Mevr. Vroegop herinnerde zich dat dat gebleken ent housiasme haar een 'oppepper' had gegeven, voldoende groot om de aan vankelijke schroom af te leggen. De andere dochter en schoonzoon printten de geschreven tekst en welverzorgd kwam die bij drukkerij Gebr. de Waal te Sommelsdijk. Voor al die ervaren waardering en hulp toonde mevr. Vroegop zich bijzonder erkentelijk in de wetenschap dat 't zón der die nooit tot een uitgave zou zijn gekomen. Nu ligt die in de boekhandel en dat doet het schrijfstershart bijzon der deugd omdat ze met haar roman aan ieder een boodschap mee wil geven. „Het begint bij de jeugd en het eindigt bij de 65-plussers", zo onthulde ze, maar voor 't overige wordt ieder verzocht zelf van de inhoud kennis te nemen. Als gezegd, aan burg. Oversier het eerste exemplaar. Graag nam de eerste burger dat aan, wetend met hoeveel energie en minstens evenveel plezier mevr. Vroe gop aan haar eersteling heeft gewerkt. Dhr. Oversier. bezitter van het eerste exemplaar, hem door mevr. Vroegop aangeboden. Het deed dhr. Oversier goed weer een schrijfster in z'n gerneente te hebben: „elke culturele uiting voegt veel toe aan de kwaliteit van een gemeenschap", waardeerde burg. Oversier, die daarom graag z'n medewerking had verleend aan de - inmiddels geslaagde - presen tatie in het gemeentehuis, een uitne mende plaats om waardering en zelfs trots te kunnen laten blijken. Het was 's burgemeesters wens dat mevr. Vroegop de tijd en de gezondheid zal ontvangen zich als schrijfster te manifesteren, schrijfster van boeken die door iedereen kunnen worden gelezen en zelfs voor kinderen niet behoeven te worden weg gestopt. Hartelijk werd dan ook getoost op de eersteling die naar 't lijkt best een ver volg zal krijgen. Om de druk op het Grevelingengebied wat te temperen leek het dhr. Visser dat de aantrekkelijkheid van de Grevelin gen niet meer bij de Oosterburen moet worden gepropageerd, geen deelname meer aan de manifestatie 'das Boof in Düsseldorf, adviseerde dhr. Visser, maar daar bleek al een beslissing in te zijn genomen. „Er komen er al te veel op herhalingsoefening" stelde dhr. Visser vast: „nu al hebben we in Ouddorp de Duitse bocht en 't lijkt er op dat we ook het Duitse meer gaan krij gen, met een klein bootje kun je er straks helemaal niet meer terecht!" zo bepleitte hij een plaats voor de 'eigen' watersporters die zich, als menig Duitser, geen groot ple zierjacht kunnen permitteren. De enorme recreatiedruk op het gebied wordt ook, zo erkende voorz. Hoek van Dijke, door het dag. bestuur als een 'massaal probleem' erkend, zonder ove rigens de oplossing te kunnen bieden. Voorshands wordt die niet gezocht, zoals een van de bestuurders sugge reerde, in de beperking van de loka- ties. De vertegenwoordiger van de gem. Wes- tenschouwen die zich in die trant uitliet onderbouwde zijn suggestie met te ver wijzen naar de gevolgen die ook de omliggende eilanden en gemeenten van de 'dagrecreatieve potenties' van de Gre velingen ervaren. Het leek deze woord voerder juist dat het Grevelingenschap de recreatieve potentie van de Grevelin gen af zou stemmen op de capaciteit van de eilanden. Voor hem was het dan ook duidelijk dat het Schapsbestuur aan begrenzingen zal moeten gaan denken. Het beleidsplan voorziet daarin voor alsnog niet, wel wordt met grote belang stelling uitgezien naar het resultaat van het onderzoek Speerpunt Brouwersdam waarop misschien nog onderdelen van het thans vast te stellen Grevelingenbe- leidsplan op kunnen worden afgestemd. „We zullen blijven zoeken naar een evenwichtige situatie", verzekerde voorz. Hoek van Dijke. Als heel problematisch wordt ook de toenemende aanwezigheid van luid ruchtige jetskies ervaren, maar zolang wettelijke voorschriften ontbreken zal er niet tegen kunnen worden opgetreden. Burg. de Vos van Oostflakkee. overigens weinig gecharmeerd van deze vorm van recreatie, meende dat het gebruik ervan niet konsekwent zal kunnen worden verboden. „Het is nu eenmaal een vorm van recreatie die door velen wordt beoe fend en wanneer wij ze weigeren zit onze buurman met het probleem", zo legde dhr. de Vos de vergadering voor. Hij bepleitte daarom dat over evt. te nemen maatregelen wordt overlegd met de omringende Schappen. Het lijkt het voornemen van het Haringvlietschap te zijn nabij de Haringvlietbrug een plaats voor jetskies aan te wijzen, in welke omgeving ook een motorcrossterrein wordt aangelegd. In het beheersplan dook dhr. van Nieu- wenhuijzen uit Dirksland de passage op dat het, „gelet op de sterk watergerichte recreatievormen het aanleggen van wan delpaden in bossen de recreanten geen substanciële toegevoegde waarde ople vert", maar tegen die redenering heeft dhr. van Nieuwenhuijzen en anderen met hem, zich danig gekeerd. Voorz. Hoek van Dijke verzekerde dhr. van Nieuwenhuijzen er geen zorg over be hoeven te hebben dat aan de wandelmo- gelijkheden niet voldoende aandacht zou worden besteed. Eveneens werd dhr. van Nieuwenhuijzen gerustgesteld waar hij vreesde dat het strandje voor de eigen bevolking bij de Shkken van Flakkee op de tocht zou komen te staan. Géén toe zegging kreeg de Dirkslandse vertegen woordiger op zijn vraag of het Schap misschien mee zou willen betalen in de plaatsing van een toilet op het strandje bij Herkingen. Na de vergadering zouden de bestuur ders naar het nieuwe eilandje 'de Mossel- bank' worden gevaren waar burg. Voge laar van Bruinisse samen met dhr. Hoek van Dijke een openingshandeling zou verrichten, maar naarmate de vergade ring vorderde werd het duidelijk dat een alternatief zou moeten worden bedacht omdat er voor de rondvaartboot een te sterke wind was opgestoken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1