EIIIVI1DEt1-t1IEUW5 Politieberichten Aktie tegen 06-katern in nieuwe telefoongids Antwoordbon M Open brief aan de gemeenteraad van Dirksland Orgelconcert Vincent de Vries Nieuwe Kerk Middelburg Kringkampioenschappen zwemmen Directeurswisseling AMRO M'harnis Rominelniarkt Zijn rentmeesters onzer goederen... 2e Blad DINSDAG 26 JUNI 1990 No. 5911 Dirksland, 23 juni 1990 Geachte Gemeenteraad, Zoals u weet zijn over het verleggen van de busroute van gemeentewege verwachtingen gewekt. Het nieuwe busstation zou toch binnenkort klaar zijn? In verband met de verkeershinder en de onhoudbare toestand in de Win terstraat/Stationsweg heeft de buurt drie keer gevraagd of wethouder Eshuis a.u.b. een gesprek wou hebben met een brede delegatie van bewoners. Het antwoord van Burgemeester en Wethouders van 22 juni 1990 luidt: „Uw brieven van 9 en 15 juni aan wethouder Eshuis en uw brief van 15 juni jl. aan ons kollege zijn door ons kollege voor kennisgeving aangeno men. Gelet op dit kollege standpunt en het feit dat ter zake geen nieuwe gezichtspunten naar voren zijn gekomen, acht wethouder Eshuis een gesprek over dit onderwerp niet noodzakelijk". Wij denken dat het weigeren van een gesprek met bewoners in strijd is met de beginselen van behoorlijk bestuur en we vragen u beleefd in uw verga dering van 28 juni a.s. te besluiten dat we op korte termijn door Burge meester en Wethouders of door wethouder Eshuis te woord worden Z^^^^an. Hoogachtend, B. C. de Ruijter Achterdorp 22 hoek Winterstraat 3247 BA Dirksland GOEDEREEDE Aanrijdingen Op 18 juni vond op de kruising van de Zuiderdiepstraatweg met de Provincia- leweg te Stellendam verleende een be stuurder geen voorrang aan de andere bestuurder welke over de Provinciale- weg reed. De auto van de verdachte geraakte hierdoor total loss. Op 20 juni vond op de kruising Vrij- heidsweg met de Groenendijk een aan rijding plaats. De bestuurder van een personenauto bemerkte dat hij verkeerd gereden was en wilde ter plaatse keren. Hierbij had hij niet in de gaten dat er een andere auto achter hem reed waar door de aanrijding ontstond. Op 23 juni vond op de Eendrachtsdijk een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto. De fietser sloeg onverwacht linksaf, zonder richting aan te geven en juist op het moment dat hij gepasseerd werd door een personen auto. Op 22 juni vond op de Kelderweg een aanrijding plaats. Hierbij bleek dat één van de bestuurders alkohol gedronken had. Nadat de blaastest dit had beves tigd werd van de bestuurder een adem test afgenomen, waarvan de uitslag 685 ug/1 bedroeg. Tegen deze bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt en te vens werd een rijverbod opgelegd van 8 uur. Hond bijt lam dood In een weiland aan de Nieuwedijk te Goedereede werd de afgelopen week een lam dood aangetroffen met diverse ver wondingen. De dierenarts konstateerde dat het lam door een hond was doodge beten. Een ander lam werd door de hond eveneens aangevallen en verwond. Uit onderzoek is gebleken, dat het een grote herdershond betreft welke meer dere malen in de omgeving losliep. De eigenaar vande hond is echter nog niet achterhaald. Diefstal In de nacht van 18 op 19 juni werd te Goedereede aan de Stove een personen auto opengebroken waarna een radio cassetterecorder werd ontvreemd. Dezelfde dag werden te Ouddorp twee personenauto's opengebroken waarbij eveneens de radio-cassetterecorders werden ontvreemd. Op 20 juni werd op de Brouwersdam een tas met o.m. een fotocamera, merk Chin- non, ter waarde van 540 DM ont vreemd. Vanuit een tuin aan de Molenkade te Stellendam werd een krat met 7 flessen limonade ontvreemd. Illegale recreatie In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den vier personen bekeurd terzake ille gale recreatie op de Brouwersdam. Twee personen betaalden direkt de aangebo den schikking van 150,-, terwijl tegen de andere twee proces-verbaal werd opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zondag werd geen enkele illegale re creant aangetroffen, zodat het „lik-op- stuk-beleid" zijn vruchten wel degelijk afwerpt. Daders bankoverval Goedereede aangehouden Naar aanleiding van de op 22 maart 1990 gepleegde overval op de Rabobank te Goedereede werd een rechercheteam opgestart daar er in het westen van het land meerdere soortgelijk bankoverval len hadden plaatsgevonden. Gedurende het onderzoek werden er vier bankover vallen in het Westland en twee in Delft opgelost. In totaal werden er 12 verdach ten aangehouden. Voor de overval in Goedereede werden er twee broers aan gehouden, de 29-jarige R.S. uit Den Haag en de 32-jarige E.S. uit Zwaag. Tij dens de aanhouding werd bij een van de verdachten een pistool aangetroffen. Dit pistool werd herkend als een soortgelijk pistool welk bij de overval werd ge bruikt. Tijdens een spiegelconfrontatie werd één van de verdachten, de bestuur der van de auto, positief herkend. Ook de auto waarmee de overvallers zijn weggereden werd herkend. Van het geld bedrag dat werd ontvreemd, ongeveer 65.000 gulden, werd niets meer terugge vonden. Beide verdachten, in het verle den al eerder veroordeeld voor bank overvallen, ontkennen tot nu toe dat zij bij deze overval betrokken zijn geweest. Mede gelet op het feit dat één van de ver dachten werd herkend heeftr de rechter commissaris besloten dat beide ver dachten niet in vrijheid worden ge steld. Het tweede orgelconcert van de zomer avondserie die door de Stichdng Orgel centrum in de Nieuwe Kerk te Middel burg wordt georganiseerd, zal plaatsvin den op DINSDAG 3 JULI en worden gegeven door VINCENT DE VRIES. Deze jeugdige en talentvolle organist, geboren in 1969 te Scheveningen, kreeg reeds op vijfjarige leeftijd zijn eerste pia nolessen. Toen hij fien jaar was deed hij toelatingsexamen aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Een jaar later kreeg hij een studiebeurs van de toenmalige Minister van Cultuur, waar door hij bij de Franse piano-pedagoge en concert-pianiste Janine Dacosta les kon nemen. Op twaalfjarige leeftijd nam Theo Bruins hem onder zijn hoede. Naast hoofdvak piano studeert Vincent de Vries ook hoofdvak orgel. Hij stu deerde aan het Conservatorium in Den Haag drie jaar bij Wim van Beek en twee jaar bij Bert Matter. In de afgelopen jaren gaf hij talrijke orgelrecitals op belangwekkende orgels in ons land. Hij maakte grammofoon platen in de Evang, Lutherse Kerk en de Grote Kerk te Den Haag. Het programma dat zal worden uitge voerd luidt: Improvisarie-variaties over „Het oude Wilhelmus", Piet van Eg- mond; Choralvorspiel „Liebster Jesu, wir sind hier" en de Toccata en Fuga in d, beiden van J.S. Bach; Suite für eine mechanische Orgel; Sonate III in c, Alex. Guilmant; Larghetto, A. Boëly; Evocation III, M. Dupré. Besloten wordt met variaties en fuga over „Merck toch hoe sterck", Cor Kee. Aanvang 20.00 uur. IVIosselmonsters beloven goede kwaliteit mosselen 1990 Hoewel dit jaar voor het eerst de voor waarde was losgelaten, om voor het begin van het nieuwe seizoen een mon ster van de mosselen aan te bieden, eer men met een vracht aan de veiling in Yerseke mocht arriveren, hebben de kwekers daarop niet gereageerd en werd de eerste dag van de levering, van die mogelijkheid geen gebruik gemaakt. Er werden op deze eerste dag (21 juni) geen mosselen aangevoerd, maar wel twintig monsters afgegeven. Uit Zierikzee was dat alleen Z.Z. 8 (Schot) uit Tholen TH 8 (Zwagemaker), verder Hontenisse 14 (de Bruin), Harlingen 27 (gebrs. Jumelet) en uit Bruinisse Bru 8 (gebrs. Padmos), Bru 19 (gebrs. de Keizer), Bru 24 (gebrs. Hoo- gerheide), Bru 34 (Jumelet-Otte-van Kooten), Bru 39 (Jumelet), Bru 48 (gebrs. Verspoor) en Bru 26 (de Ronde). Uit Yer seke YE 46 (Hoogstrate). Het kleinste stukstal had Bru 34 119, gevolgd door Bru 19 126 en Bru 26 129 resp. van perce len onder Texel en uit het Scheurrak. Het hoogste visgewicht was van Bru 34 33.6 uit het Scheur en Bru 8 uit het Scheurrak 31.4 kg. Ye 46 had 31.3 kg. van perceel Wieringen 88. OUDDORP Uitslag P.V. 'de Trekvogels' Midfondvlucht uit Provins, d.d. 16 juni 1990. In concours 215 duiven. De duiven werden op zaterdag om 07.10 uur met Noordenwind gelost. K. Meyer: 1, 11, 12, 15, 33, 34; L. Dors man: 2, 25, 28; H, Kleyn: 3, 10. 17, 35; J. Kaptyn; 4, 5,6,40; Comb. Kievit: 7,9,36; C. Venneman: 8, 22, 23, 39; A. Klyn: 14, 30, 41; Comb. Pijl-Verhage: 13, 16, 26; Joh. Grinwis: 18, 24, 42, 43; C. Heer schap: 19, 21, 38; H. Grinwis; 20, 37; J. J. V. d. Berg: 27; J. K. van Wijk: 29; L. Sper ling: 31;T. vd. Bok: 32. Geslaagd vakbekwaamheid naaimachinebedrijf Bij de Stichting Vakcursus Naaimachi nebedrijf te Utrecht is Frans W. v. d. Vliet uit Ooltgensplaat geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid Naaimachi nebedrijf Het afgelegde examen be stond uit de onderdelen naaimachine kennis, electrotechniek, bijzonder ver- koopkunde en bedrijfseconomische kennis. Frans, zoon uit het 'Vlieto' gezin haalde zijn diploma tijdens het vervullen van zijn militaire dienstplicht waaruit hij 3 juli hoopt af te zwaaien om vervolgens bij zijn vader in het bedrijf te komen. Met een service-wagen hoopt de gedi plomeerde - die overigens een eigen zaak zou kunnen beginnen - op Goeree- Overflakkee en Schouwen Duiveland te werken. Afgelopen weken heeft zwemvereni ging 'de Gooye' uit Dirksland weer meegezwommen met de jaarlijkse krin^mpioenschappen van de Zwem- bond Rotterdam en Omstreken. 'De Gooye' deed dit jaar met 13 zwem mers mee aan deze wedstrijd en in totaal werden door 'de Gooye' 35 starts gemaakt. Het resultaat van deze kringkampioen schappen was prima, er werd goed gepresteerd en trainer Nico Hulstaart was uitermate tevreden met de 8 gouden, 5 zilveren en 2 bronzen medailles die 'de Gooye' mee naar huis kon nemen. Jacqueline Nelisse werd bij de meisjes onder 10 jaar 2 maal kringkampioene, zij won de 100 m vrije slag in een prach tig pers. ree. 1.16.4 en zij won ook de 400 m vrije slag met grote overmacht in 6.00.8 waarmee Jacqueline aantoonde dat zij zich niet voor niets geplaatst heeft voor de Speedo finales in Amersfoort. Jacqueline won tevens het zilver op de 100 m schoolslag in 1.37.9. Wanda Jongejan werd 5 maal kring kampioene bij de meisjes 73/'72 en wel op de 100 m vrije slag in 1.00.6, de 100 m rugslag in 1.08.8. de 200 m rugslag in 2.32.4, de 100 m vHnderslag in 1.11.8 en de 200 m wisselslag pers. in 2.31.4. Tevens won Wanda 4 zilveren medailles n.l. op de 50 m vrije slag, 200 m vrij- en 400 m vrije slag en op de 400 m wissel slag pers. en 1 bronzen medaille op de 200 m vlinderslag. Wanda behaalde 3 limieten voor de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort, zij komt daar uit op de 100 m vrije slag, en de 100 m en 200 m rugslag. Theo Jan Tanis deed ook weer van zich spreken, ondanks de weinige trainings uren die Theo Jan i.v.m. zijn studie maar kan maken zette hij een paar uitste kende prestaties neer. Hij werd kring kampioen op de 100 m rugslag heren in een zeer scherpe 1.02.9 en verwees Danny Nelson, die deel uitmaakt van de nationale selektie, naar de 2e plaats. Theo Jan won ook het zilver op de 200 m rugslag in 2.22.4. Verder waren er goede prestaties van Antoinette Mijnders die een pers. ree. zwom op de 100 m rug m. 76, zij werd 7e in 1.21.3, Mirjam Nelisse zwom een scherpe tijd op de 100 m schoolslag m.77 en Chantal Keuker deed het prima op de 100 m vrij m.79. Bij de jongens waren Marco Franzen op de 100 m vrij j.79 en Iso van Keulen op de 100 m school j.74 uitstekend op dreef De uitslagen waren: 100 m schoolslag; meisjes o. 10 jr. Jac queline Nelisse 1.37.9 2e; m.77 Mirjam Nelisse 1.31.8 63; m.73/72 Wanda Jon gejan 1.26.8 4e; jongens 74 Iso van Keu len 1.23.7 9e en Frank Franzen 1.27.4 15e; heren Mare Nederlof 1.18.5 9e. 200 m schoolslag m.73/72 Wanda Jon gejan 3.09.0 4e. Onder het motto 'Geen 06-nummers ongevraagd in huis' wordt er de komende maanden een handtekeningenaktie gevoerd, die gericht is tegen de aanwezig heid van de zogenaamde 06-katern in de nieuwste telefoongids. De aktie is een initiatief van enkele partikulieren uit Boskoop en Gouda en wordt gesteund door verschillende kerkelijke en politieke vertegenwoordigers. In de nieuwe regionale telefoongids, die jaarlijks gratis huis-aan-huis verspreid wordt, is een 06-katern opgenomen. Naast enkele zinvolle 06-nummers, bevat deze bijlage ook een opsomming van de meest afgrijselijke nummers. Hoewel we daar ook op andere wijze mee gekonfronteerd worden, is hier toch meer in het geding: „Bepaalde kranten kunnen we uit onze huizen weren. Die vrijheid hebben we. Maar van een dergelijke keuzevrijheid is hier beslist geen sprake meer. Ongevraagd en voor velen ongemerkt komen deze nummers in onze gezinnen, met alle gevaren van dien. Het wordt daarom tijd dat we onze stem laten horen". Aldus één van de initiatiefnemers. U kunt daar persoonlijk aan meewerken door onderstaande antwoordbon te voorzien van uw naam, adres en handtekening en op te sturen naar het desbe treffende adres. De handtekeningen zullen t.z.t. aan de PTT aangeboden worden. Wilt u meer doen, dan kunt u met dezelfde antwoordbon ook handtekeningen lijsten aanvragen. Doe mee en stuur vandaag de antwoordbon nog op! Uiteraard hopen de initiatiefnemers dat deze aktie resultaat zal hebben en dat de PTT zal besluiten deze nummers voortaan achterwege te laten. Anderzijds gaat het vooral om het getuigenis. Hier is immers de eer van God in het geding. Ja, ik doe meel Ik verzoek de PTT mij voortaan geen 06-katern meer toe te sturen, ten zij alle sexnummers e.d. (babbelbox) daarin achterwege worden gelaten. Naam: Adres: Woonplaats: Handtekening: O Stuur mij a.u.bhandtekeningenlijsten (10 handtekeningen per lijst) Deze bon sturen naar Werkgroep ter Bevordering van een Schone Gids Twaalfhoven 8 2771 VM BOSKOOP 50 m vrije slag dames Wanda Jongejan 0.27.8 2e; heren Theo Jan Tanis 0.25.5 4e. 100 m vrije slag; m. o. 10 jr. Jacqueline Nelisse 1.16.4 Ie; m.'79 Chantal Keuker 1.21.6 9e; m'73/'72 Wanda Jongejan 1.00.6 Ie; j.79 Marco Franzen 1.19.3 7e; j.'75 Stefan Langbroek 1.07.9 11e; heren Theo Jan Tanis 0.55.9 4e. 200 m vrije slag m.'73/'72 Wanda Jonge jan 2.16.4 2e. 400 m vrije slag m.o. 10 jr. Jacqueline Nelisse 6.00.8 Ie; m.73/72 Wanda Jon gejan 4.48.8 2e. 100 m rugslag m.o. 10 jr. Jobke Konings woud 1.54.6 16e en Jacqueline Nelisse 1.33.3 6e; m.'76 Antoinette Mijnders 1.21.3 7e; m.'73/'72 Wanda Jongejan 1.08.8 Ie; j.o. 10 jr. Christiaan Velgers- dijk 1.46.4 14e; j.'75 Stefan Langbroek 1.16.5 8e; j.'74 Frank Franzen 1.17.5 5e; j."73/'72 Leon van Nimwegen 1.11.9 8e; heren Theo Jan Tanis 1.02.9 Ie. 200 m rugslag m.'73/'72 Wanda Jongejan 2.32.4 Ie; heren Theo Jan Tanis 2.22.4 2e. 100 m vlinderslag m.'73/'72 Wanda Jon gejan 1.11.8 Ie. 200 m vlinderslag m.'73/'72 Wanda Jon gejan 2.45.7 3e. 200 m wisselslag pers. m.'73/'72 Wanda Jongejan 2.31.4 Ie. 400 m wisselslag pers. m.'73/'72 Wanda Jongejan 5.32.5 2e. De huidige directeur van de AMRO- bank te Middelharnis, dhr. J. Kramer heeft een managementfunktie aanvaard binnen de AMRO-opleidingen te Har derwijk. Per 1 juli is in zijn plaats als directeur van de AMRO-bank Middel harnis, dhr. A J. Schild benoemd. Dhr. Schild was directeur te Katwijk. MIDDELHARNIS Op het schoolplein van de Groen van Prinstererschool in Middelharnis zal D.V. zaterdag 30 juni een rommelmarkt worden gehouden van 8.30 tot ca. 12.30 uur. Naast de verkoop van „rommel", zijn er nog tal van andere zaken te koop zoals kleding, klein antiek, boeken, kof fie met gebak, hapjes, enz. enz. Voor de jeugd is er een grabbelton en zijn er allerhande spelletjes. Vanaf 11.30 uur zullen een aantal spullen per opbod worden verkocht. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan de bouwkas van de Chr. Geref Kerk in Middelharnis. VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. - 55 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape „Ja, dat weet hij nu wel, is het niet zo. Piet?... En zul je dat je hele leven niet meer vergeten?"... „Nee, meester"... Hij zei het zachtjes. „En jij ook niet. Kees?"... Nee, meester"... Kees zei het haastig en met nadruk, want hij had bij zichzelf reeds overlegd, dat „Ik mag niet liegen" heel wat korter was, dan de strafregel, die Piet te schrijven kreeg en hij vond zelf dat hij bofte. Dui zend keer zo'n klein strafregeltje schrijven, dat was gauw genoeg gebeurd. Elke avond een half uurtje schrijven voor hij naar bed ging dan was hij klaar... Daar hadden ze toch werkelijk niet zo bang voor behoeven te zijn al die tijd!... Het leek wel of er een pak van zijn hart gevallen was, en toen meester Van Doorn hem bleef aankijken met een vreemde blik verzekerde hij nog eens blijmoedig: „Nee, mees ter"... „Jij bent erg vergeetachtig. Kees!"... En ik heb van jou nog niet gehoord, dat je net als Piet God om vergeving hebt gevraagd, is het wel?"... Er kwam geen antwoord. „Dat heb ik toch tegen jou ook gezegd, hé?"... Kees knikte, dat het zo was. „En heb je het niet gedaan?"... Even zat Kees onbewegelijk. Nu durfde hij toch niet te liegen. Waarom hij dat niet durfde wist hij zelf niet, het was een stille vrees omdat de Heere Zelfbij die vraag betrokken was. Als hij nu eens 'ja' zei, dan zou God hem misschien onmiddelijk straffen. Dat God hem altijd hoorde drong niet tot hem door, en dat hij van elke leugen eens reken schap zou moeten doen, daar dacht hij niet aan. Dat was alles nog zo ver... Maar als hij nu loog, dat was iets anders... En hij durfde ook de waarheid niet te zeggen, daarom bleef hij strak voor zich uit kijken alsof hij de vraag niet gehoord had. Maar het hielp niet, want meester Van Doorn vroeg nog eens: „En heb je het niet gedaan. Kees"... Toen schudde hij langzaan van neen. „Laten we dan samen bidden, jongens" meester Van Doorn. En toen gebeurde er iets, waarvan de beide jon gens niets begrepen... Meester Van Doorn bad lang, bijna zolang als de dominee in de kerk... Hij bad voorde jongens, om vergeving voor al het kwaad dat ze gedaan had den... en of de Heere geven wilde, dat ze nooit meer zo zouden doen... En toen was het ineens of meester dacht, dat hij alleen in de school was en dat zij ondertussen stilletjes weg waren gegaan... Want meester Van Doom begon voor zichzelf te bidden, om vergeving... en of God geven wilde, dat hij ook nooit meer zo doen zou als hij gedaan had... En of de Heere hen allen een hart vol liefde mocht geven tot de naaste... dat zou hen voor veel zonde bewaren... „Amen", zei meester. Verder zei hij niets meer. Hij gaf de jongens een hand, zo'n hand hadden ze nog nooit van meester gehad... Piet moest een vuist maken om de pijn weg te krijgen, die meester hem gedaan had... Nee, meester behoefde hele maal niets meer te zeggen, ze hadden alles begre pen... behalve dat ene: wat had meester dan toch verkeerds gedaan?... De deur viel achter hen dicht. Meester Van Driel zei: „Die hebben nog een kwade middag voor de boeg... naar de juffrouw en naar Frans!... Schuld belijden en vergeving vragen is niet gemakkelijk"... Meester Van Doorn keek hem lang aan, zwijgend alsof hij naar een antwoord zocht. Eindelijk zei hij: „Schuld belijden is wél gemakkelijk, maar je moet je schuld eerst gevoelen"... En terwijl hij langzaam met zijn hoofd knikte verzekerde hij nog eens: „Als we liefde in ons hart hebben voor degenen tegen wie we misdreven hebben dan gaat het wél gemakkelijk... want dan zal de Heere ons helpen, en in Gods kracht kunnen we grote daden doen"... Hij wachtte even. Dan vervolgde hij: „En als die ander nu diezelfde liefde in zijn hart heeft, dan is het nog gemakkelijker, want dan komt hij ons tegemoet, en dan behoeft er weinig gezegd te wor den... Maar dat is niet altijd het geval, en dan moe ten we toch gaan"... Hij zei het zachtjes, alsof hij alleen tegen zichzelf sprak, alsof hij het dan toch wel moeilijk vond... En dan ineens: „Ik moet van middag naar de veldwachter toe"... Meester Van Driel keek er van op. Even was er een vraag in zijn ogen. De ander knikte nadrukkelijk: „Daar heb ik wat goed te maken"... Nu begreep meester Van Driel het en hij zei: „Dan gaan we samen... het is een gemeenschappelijke schuld, die we bij hem hebben"... „Het is goed",... vond meester Van Doorn. TWINTIGSTE HOOFDSTUK OEDER was juist in de kamer om hem een beker melk te geven toen de voor deur openging. Er was geschuifel van voeten in het portaaltje en er klonken stemmen... „Wel", zei moeder, „wie kan daar nu zijn?"... Ze zette de beker melk op tafel neer en keek naar de klok. Nee, de dokter dat kon niet, het was nog maar even drie uur en de dokter kwam nooit vóór half vijf Ze ging naar de kamerdeur, maar die ging al open. Meester Van Doorn stond op de drempel... „Wel", zei moeder, en ze deed een stap achteruit, „daar heb je de meester... wel, wel... kom verder, meester... En daar is meester Van Driel ook... Frans, kijk eens wie daar zijn... de meesters komen bij je kijken"... Maar Frans was helemaal niet blij met dat bezoek. Hij had wel onder de dekens willen weg kruipen, maar hij durfde niet. Nu trok hij de dekens zo hoog mogelijk, zodat alleen zijn hoofd er boven uitstak... Het was niet de eerste keer, dat de meesters bij hem kwamen kijken, maar toen was hij zo ziek, dat ze maar heel even bij zijn bed hadden gestaan. Nu kwamen ze bij hem zitten en meester Van Doom zei: „We komen eens een poosje met de jonge socialist praten... dat kan nu wel, is het niet, Frans?... Hoe gaat het er mee, vertel dat eerst eens"... Meester knikte bemoedigend. Moeder kwam er bij staan en ze vertelde hoe het ging. Hij mocht al tweemaal op een dag een uur uit bed, en iedere dag een kwartier langer. En de dokter meende, dat hij op het laatst van de vol gende week wel eens naar buiten zou mogen als het goed weer was. (wordt vervolgd) Jf.^.l^l^4.l^l^:^4.l^l^l^l^l^J^l^J^l^4.l^l^l^l^i^l^l^l^l^4.l^4■******¥'^*'^'^'^4■****¥****¥****¥*¥'^'^¥'f'^¥'^******^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5