Geslaagden 'De Dillenburg' -.Reinigen met plezier Een part-time medewerk/ster htubredttse 3 DOLLE KINDERDAGEN SPECIALE PRIJZEN VERTON SCHOENEN AUTOMATERIAAL VRIJSTAAND WOONHUIS Echte Bakker Hcnk Built GROEPSLEERKRACHT m/v Pompoen met tomaten Schulmpuddlng met perziken Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! brood- en banketbakker leerling brood- en banketbakker HUIBRECHTSE vraagt VRIJDAG 22 JUNI 1990 „EILANDEN NIEUWS DERDE BLAD Dinsdag 19juni j.l. werden de LHNO-diploma"s uit gereikt aan de leerlingen van de Chr. Scholenge meenschap 'De Dillenburg'. Reeds nu was er sprake van integratie met de 'Prins Maurits'. In het gebouw van deze school kregen de leerlingen uit handen van de voorzitter van de Ver. tot Stichting en Instandhouding van Chr. Scholen voor Voortge zet Onderwijs op Goeree-Overflakkee het diploma, waar voor het laatst de naam 'De Dillenburg' op staat. Volgend cursusjaar, m.i.v. 1-8-1990, krijgt immers de fusie gestalte en ontstaat er één brede scholengemeenschap Atheneum/Havo/Mavo/Lhno/ Ihno 'Prins Maurits'. De geslaagden zijn: Afstudeerrichting verzorgende beroepen: Lia den Boer, Sommelsdijk; Annelies Driesse, Mid- delhamis; Marleen Hanenberg, Sommelsdijk; Ellen Kieviet, Dirksland; Tineke Koppenaal, Nieuwe Tonge; Corine v. d. Mast, Melissant; Jolanda Over- sier, Dirksland; Astrid Rameijs, Dirksland; Jolita Roodkerk, Ooltgensplaat; Talitha Stouten, Ooster- land; Andrea Schultz, Sommelsdijk; Geeske Troost, Stellendam; Jannie v. d. Veer, Herkingen; Miranda Verolme, Middelharnis; Sjaan Verwers, Middelhar- nis; Miranda Vogelaar, Melissant; Corina Vroegin- dewey, Sommelsdijk; Angela v. d. Wende, Middel harnis; Petra van Wijk, Sommelsdijk; Wendy Wij- nands, Sommelsdijk. Afstudeerrichting textielverwerkende beroepen: Geralda Boom, Oude Tonge; Lydia Breeman, Den Bommel; Linda Droger, Dirksland; Marieke Droger. Middelharnis; Marja Dupree, Stad aan 't Haring vliet; Marjolein Grinwis, Ouddorp; Mariska de Groot, Achthuizen; Germa HoUeman, Middelhar nis; Betty Kalle, Dirksland; Basti Torensma, Melis sant; Anita Visbeen, Melissant; Wendie de Vos, Stad aan 't Haringvliet; Erica v. d. Welle, Ooltgensplaat; Carolien Wiegel, Melissant; Gwendalina Wielhou- wer. Stad aan 't Haringvliet. TE KOOP met garage en ruime berging Koninginnelaan 14 NIEUWE TONGE Telefoon (01875) 19 05 GEVRAAGD: en/of voor kleine ambachtelijke bakkerij. Westvoorstraat 54, 4671 CE Dinteloord Telefoon (01672) 25 90 GROEN VAN PRINSTERER Emmalaan 26 Postbus 193 3241 AD Middelharnis Het bestuur van de vereniging van christelijke scholen voor basisonderwijs op gerefor meerde grondslag te Middelharnis, roept sollicitanten op voor de betrekking van voor 17,5 lesuur per week (of minder) De vakature ontstaat met ingang van het nieuwe cursusjaar. De te benoemen leerkracht wordt Ingezet in de onder- of middenbouw. Het bestuur verwacht van sollicitanten dat zij: - instemmen met de grondslag van de vereniging (de Bijbel als Gods Woord, samengevat in de 3 formulieren van enigheid); - trouw kerkelijk meelevend zijn. Inlichtingen worden verstrekt door de directeur, de heer J. van Alphen, telefonisch bereikbaar onder nummer (01870)24 86 (school) en (01870) 21 42 (thuis). Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen worden verstuurd aan de voorzitter, de heer J. M. J. Kieviet, Jul. van Stolberglaan 44, 3241 GL Middelharnis. De redaktie ontving in de afgelopen weken weer een aantal nieuw-versche nen boeken. Ter aankondiging in onze krant. Aan enkele daarvan zal binnen kort een min of meer uitgebreide bespre king worden gewijd. Onderstaand treft u een overzicht van de overige nieuwe uit gaven aan. Klaas Snijder, Heraut van de anti christ. New Age tegen het licht van het eerste gebod. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 63 pag. Prijs 14,75. Drs. H. Matzken, New Age Handboek. Een inleiding tot New Age-denken. Uitgeverij Buijten en Schipperheijn. Ingenaaid. 214 pag. Prijs ƒ32,50. Twee boeken die de New Age-beweging analyseren en haar toetsen aan de Bij bel. Beide auteurs wijzen New Age fun damenteel af. Matzken doet dat door 300 New Age-termen te doorlichten. Hij is er van overtuigd dat deze beweging gezien moet worden als een aankondi ging van de laatste dingen die vooraf gaan aan de wederkomst van Christus. Lize Stilma, Woorden te kort. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 119 pag. Prijs 17,95. Een klein boekje over de bezetting 1940- 1945, vooral gericht tot jonge mensen. Lize Stilma beschrijft welke gruwelijk heden mogelijk zijn wanneer de naaste als ongedierte wordt gezien en maar beter kan worden uitgeroeid. Zoals toen gebeurde met de Joodse naaste. Co 't Hart, Morgen zal het anders zijn. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 48 pag. Prijs 10,90. Nel Benschop, Celoven is geluk. Uitgeverij Kok te Kampen. Gebonden. 48 pag. Twee bundels met gedichten. De namen van de dichteressen zijn niet onbekend. Nel Benschops boekje ontving een luxe uitvoering met illustraties. Drs. P. van Dalen, Europa - vaderland van morgen? Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 105 pag. Prijs 14,50. Drs. Van Dalen schrijft met kennis van zaken over '1992', het jaar dat naar men zegt veel zal doen veranderen in Euro pa. Hij geeft veel feitelijke informatie. Tevens plaatst hij kanttekeningen bij het streven tot een Verenigd Europa te komen. Frieda Mout-van der Linden, De strik ontkomen. Ervaringen met occultisme. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 71 pag. Prijs 14,75. De schrijfster doet verslag van haar per soonlijke ervaringen. Of alles wat zij noemt werkelijk onder occuuisme is te brengen, blijft de vraag... G. Spilt, Het verlossende Woord. Dagboek bij de Bijbel. Uitgeverij Ark Boeken te Amsterdam. Gebonden. 391 pag. Prijs ƒ24,75. In grote-letter uitgave 39,75. De auteur is emeritus-predikant; hij is een aantal jaren voorzitter van de her vormde synode geweest. Vele jaren was hij voorzitter van de Bijbel Kiosk Ver eniging. Vereniging tot verspreiding der Heilige Schrift. In dit dagboek wordt aandacht gegeven aan enkele aaneen sluitende gedeelten uit de Bijbel: Jozef woestijnreis, David, Jesaja, Mattheüs, Johannes, 2 Corinthiërs. Ds. H. A. Visser, De Psalmen in onze tijd. Het altijd jonge lied. Deel 3. Psalm 51-75. Uitgeverij Boekencentrum te 's-Gravenhage. Paperback. 271 pag. Prijs ƒ29,90. Bij intekening op de gehele zesdelige serie 27,00 per deel. De bekende radiopredikant behandelt voor de NCRV-microfoon de Psalmen in toelichting en uitleg. Het gesprokene verschijnt successievelijk in boekvorm. Recentelijk het derde deel. Dr. H. M. Mulder, Scheiden... kan dat? Een bijbelstudie. Uitgeverij Van den Berg te Kampen. Paperback. 56 pag. Prijs 14,90. De schrijver geeft uitleg van de Schrift gedeelten die met zijn onderwerp te maken hebben. Tevens gaat hij in op enkele pastorale vragen. Hij hanteert de zogenaamde Groot Nieuws Bijbel. Drs. R. R. Ganzevoort, Mag ik er zijn? Over genade en veroordeling. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 95 pag. Prijs 15,75. De schrijver, Nederlands gereformeerd predikant te Alkmaar, geeft aan hoe de heilloze spiraal van zelfnegatie kan wor den omgebogen naar een grotere zelf acceptatie. Henry Blake, Paardentaal. Het denken en communiceren van paarden. Uitgeverij La Rivière en Voorhoeve te Kampen. Gebonden. 416 pag. Prijs ƒ39,90. Twee eerdere uitgaven over paarden nu in één deel: Denken met paarden en Praten met paarden. D. B. van der Waals, Het heilige communiceren. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 132 pag. Prijs 24,50. De heer Van der Waals is professioneel werkzaam in journalistiek, public rela- Haveneind 2, SOMMELSDIJK Telefoon 01870 -4000 DE courgettes zijn tegenwoordig in de zomer zeer voordelig. Ge lukkig zien we deze groente meer en meer in onze winkels. De pompoen raakt ingeburgerd. Ge bruik voor deze schotel een grote soort. BENODIGDHEDEN: 2 grote cour gettes, 4 grote tomaten, 1 grote ui, 500 gram rundertartaar, 1 bouil lonblokje, 1 theelepel gedroogde dille, laurierblad, versgemalen peper, zout, 500 gram grote pijp- macaroni, boter, 1 eetlepel malze- na, Parmezaanse kaas. DEZE schuimpudding vergt wel wat tijd, we moeten er dus tijdig nnee beginnen, vooral het koelen nnoet geleidelijk en goed gebeu ren. Maar daar hoeven we uitein delijk niet bij te blijven zitten. BENODIGDHEDEN: 4 perziken, 4 eierdooiers, 20 gram maizena, 180 gram suiker, 1 zakje vanlile- suiker, 1 glaasje likeur, 4 eiwitten, y^ liter slagroom, 8 kersen op ma- resquin. tions en voorlichting. Hij bepleit in dit boek een meer professionele aanpak van de problemen rond kerk en geloof G. van der Stouw (red.). Holisme: alles of niets? Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 90 pag. Prijs 19,90. In dit boek wordt vanuit zowel een wetenschappelijk als een beroepskader gekeken naar holistische benaderingen in hulpverlening, verpleging en onder wijs. Een boek voor hulpverleners, ver pleegkundigen, leraren, medici en men sen werkzaam in het pastoraat. J. K. SINT ANNALAND Aardappelveiling van dinsdag 19 juni 1990 Doré gewone ƒ0,32 - ƒ0,68. Doré bonken afwijkend ƒ0,31. Doré drielingen ƒ0,31. Doré kriel ƒ1,35 - ƒ1,56. Première gewone ƒ0,53 -ƒ0,59. Première bonken ƒ0,83 - ƒ0,85. Pre mière drielingen 0,31. Première kriel ƒ1,45 - ƒ1,47. Gloria gewone ƒ0,35 - ƒ0,59. Gloria bonken 0,81 - ƒ0,84. Gloria drielingen ƒ0,31 -ƒ0,32. Gloria kriel 1,43 - 1,50. Frieslander gewone 0,52. Eigenheimer gewone 0,65. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer: vierhonderd en vierendertig ton. voor ca. 10-15 uur per week (normaal 3 ochtenden) als verkoopster en verzorgster van het winkelinterieur. Alleen schriftelijke sollicitaties te richten aan postadres: voor tüÊe nékerheidl Vrijdag en zaterdag verkoop van de kinderschoenen bij Verton Sclioenen tegen Tevens zal vrijdag dhr. Bloemendaal, voetenspeciallst van de Piedro Schoenfabriek aanwezig zijn van 13.00 tot 21.00 uur. Dan kan, Indien nodig, gratis controle van de voeten of een korrektle In de schoenen aangebracht worden. Deze speciale prijzen zijn alleen geldig op 20, 21 en 22 juni MIDDELHARNIS chr. basisschool Nieuwe boeken l^dCIO Boen de pompoenen schoon onder de lauwe kraan en droog ze met een keu kendoek. Verwijder het stoeltje en snijd ze in plakjes van IV2 cm. Snipper de schoongemaakte ui en fruit deze goudbruin in hete boter. Kruid de tar taar naar smaak met peper en zout en maak er balletjes van. Bak ze even met de uien mee. Blus de zaak af met een kopje water. Voeg er nu het teentje knoflook (uit de knijper) bij, het bouil lonblokje, laurierblad en een theelepel dille. Leg daarop de plakken courgette en laat de zaak aan de kook komen. Was nu de tomaten en leg deze op de kokende groente. Haal ze er na enkele minuten uit en verwijder het velletje. Houd de tomaten warm. Laat nu het vlees en groentemengsel gaar worden op een laag vuur. Kook intussen de grote pijpmacaroni volgens de aanwij zing op het pak 'al dente', dit wil zeg gen juist gaar en roer er een klontje boter door, Doe de macaroni over op een grote platte schaal. Bind het vocht van het groente-vleesmengsel met een eetlepel aangelengde maizena en schep dit over de macaroni. Vervol gens drukt u de tomaten er een beetje tussen, zodat de bovenkant gelijk is. Nu bestrooit u de zaak met Parme zaanse kaas en zet de schaal nog even in de hete oven of onder de grill om de kaas te laten smelten en goudbruin te laten worden. Een komkommersalade maakt deze maaltijd 'af'. Doe de suiker, eierdooiers en maizena in een kom. Verwarm deze kom 'au bain marie' en klop de massa tot ze licht en schuimig is. Doe er dan de vanillesuiker en een klein glaasje likeur bij en blijf kloppen tot de massa op komt en de dikte van dikke vla heeft gekregen. Laat de zaak onder af en toe kloppen helemaal afkoelen. Klop nu de eiwitten met een zeer klein mespuntje zout zeer stijf en klop ook de slagroom stijf (eventueel met slagroomverstevi ger). Schep de helft voorzichtig door de afgekoelde crème en de andere helft van het eiwit door de slagroom. Meng nu alles vlug maar voorzichtig door elkaar. Spoel een ringvorm om met koud water. Schil de perziken en halveer ze en leg ze met de holle kant naar beneden rondom in de spring- vorm, zodat de holle kant boven komt als de pudding later gekeerd wordt. Vul nu de ringvorm met de schuimige massa en iaat deze minstens 4 uur in de koelkast opstijven. Als het zover is keert u de pudding op een schaal en legt u in de holletjes van de perziken een toefje slagroom met daarin een kers uit de maresquin. ht^^t.^v.^^;.^t.^^<.^^t.^t.^x^v.^^(.^M.^^(.^^(.^^t.^T<.^v.^^!.^^(.^v^^t.^(^v^^(.^(.^it^nt^^(.^%' Vlngerling 3 - 3241 EB Middelharnis - Tel. 01870-2518 Postbus 12 - 3240 AA Middelharnis

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 12