jeugd' hoekje Examen 1990 Geslaagden 'Prins Maurits' (©uberenljoek Geslaagden R.S.G. Goeree-Overflakkee Busdiensten voor Unicef-loop van Oom Ko Juni-raadsel 3 de juiste Qj] MEDISCHE DIENSTEN Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 15 JUNI 1990 Burg. Mijsiaan 5, 3241 XA Middelharnis MAVO De volgende kandidaten zijn geslaagd: Miranda Bechthum, Middelharnis; Daan Blok, Middelharnis; Jessica Blij- enberg. Melissant; Natalie van den Bosch, Oude Tonge; Rob Breevoort. Melissant; Nathalie van Donge, Mid delharnis; Jeanet van Dongen, Som- melsdijk; Annewien de Geus, Dirksland; Ronald Goeman, Sommelsdijk; Jarco Huizer, Stad aan 't Haringvliet: Martijn Janssen, Den Bommel; Edith Kievit, Middelharnis; Daisy Kruik, Ouddorp; Esther Lodder, Sommelsdijk; Jeroen van Loopik, Melissant; Sonja Luyen- dijk. Melissant; Mascha Mochtar, Oude Tonge; Helga Nagtegaal, Melissant; Yvonne v. d. Nieuwendijk, Stellendam; Gert Nieuwland, Dirksland; Nellie van Nimwegen, Sommelsdijk; Liesbeth van Oorschot, Ooltgensplaat; Marco v. d. Ouden, Nieuwe Tonge; Cindy Polle- mans. Oude Tonge; Jeroen Stoutjesdijk, Middelharnis; Maurice v. d. Veer, Som melsdijk; Petry Veltman, Nieuwe Tonge; Annemiek Verkerke, Middelharnis; Wendela Visser, Oude Tonge; Maartje Vlottes, Ooltgensplaat; Astrid de Vos, Ooltgensplaat; Bellatrix van Winger den, Stad aan 't Haringvliet; Sylvia de Wit, Dirksland; Henk Zorge, Dirksland. HAVO De volgende kandidaten zijn geslaagd: Laurens Arenas, Ouddorp; Jeppe Bam- hard. Oude Tonge; Anja v. d. Berg, Oude Tonge; André Biever, Sommelsdijk; Simone Boeter, Oude Tonge; Mark v. d. Boom, Nieuwe Tonge; Rian Dees, Acht- huizen; Renate Driesse, Ouddorp; Ma- non Gladdines, Middelharnis; Koen de Goey, Middelharnis; Elwin van Gro ningen, Sommelsdijk; Kees Hameete, Nieuwe Tonge; Micha Hendriks, Mid delharnis; Eduard Henny, Goedereede; Esther den Hollander, Sommelsdijk; Jeroen Hoogstad, Melissant; Nancy Huismans, Oude Tonge; Antoinette Jacobs, Sommelsdijk; Karin de Jager, Sommelsdijk; Elisa v. d. Kamp, Middel harnis; Marike Kant, Ooltgensplaat; Kitty van Litsenburg, Nieuwe Tonge; Mare Metz, Dirksland; Geertjan van Oorschot, Ooltgensplaat; Rianne Poort- vliet, Ooltgensplaat; Manon van Prooi- jen, Dirksland; Vincent de Ruiter, Me lissant; Rieneke Schilperoort, Ooltgens plaat; Sém Schurink, Nieuwe Tonge; Andries Troost, Goedereede; Erica Ver- sluis, Stellendam; Niek Vis, Middelhar nis; Merijn van Willigen, Nieuwe Tonge; Jolinda Witvliet, Dirksland. ATHENEUM De volgende kandidaten zijn geslaagd: David Bakker, Sommelsdijk; Edward Both, Oude Tonge; Marieke Brinkman, Stad aan 't Haringvliet; Alex v. d. Doel, Middelharnis; Hedde Draper, Oud dorp; Martijn van Eek, Sommelsdijk; Filip den Eerzamen, Middelharnis; Beste jongens, meisjes... en ieder die dit leest Jullie hebben het zeker wel druk, die laatste weken voor de zomervakantie? Blijf nog even je best doen! Wat jeugd boek betreft: Het raadsel van deze week is misschien wat lastig, maar met een beetje zoeken moet je er toch wel uitkomen. Daar het een vrij uitgebreid raadsel is, doen we het deze keer maar zonder extra raadsel. Aan het eind van de maand hopen we weer prijswinnaars bekend te kunnen maken. Nu eerst dan het raadsel voor deze week: Carla van Es, Nieuwe Tonge; Remco Gielbert, Dirksland; Sonja la Grand, Stad aan 't Haringvliet; Jeroen de Her tog, Nieuwe Tonge; Peter Jongejan, Mid delharnis; Robert Jordaan, Middelhar nis; Anton Korteweg, Oude Tonge; Rob van Litsenburg, Nieuwe Tonge; Selina Luchtenborg, Nieuwe Tonge; Margriet Maas, Stad aan 't Haringvliet; Josja v. d. Maas, Dirksland; Karina Neels, Oolt gensplaat; Martijn Nolles, Nieuwe Ton ge; Mark Osterthun, Middelharnis; Ko- rien van Otzel, Den Bommel; Jan Polle- mans. Oude Tonge; Margreet Robijn, Melissant; René v. d. Spaan, Melissant; Ronald Stolk, Dirksland; André Tiele- man, Goedereede; Martin Troost, Mid delharnis; Arjo v. d. Valk, Stad aan 't Haringvliet; Laurens Visser, Middelhar nis; Lianne Visser, Stellendam; Wilco Volwerk, Oude Tonge; Daniël v. d. Wal len, Stellendam; Marianne v. d. Welle, Ooltgensplaat; Jurriaan v. d. Wulp, Sommelsdijk; Alexander Zevenhuizen, Middelharnis. Chr. MAVO 'Het Spectrum' te Stellendam Dat een kleine school toch groot kan zijn blijkt weer eens uit de examenuit slag van onze kandidaten. Voor het 7e achtereenvolgende jaar moeten we vast stellen dat opnieuw 100% is geslaagd. Voorwaar een prachtig resultaat. De basis voor een maatschappelijke car rière is gelegd en daarop voortbouwend kunnen onze oud-leerlingen zich verder bekwamen op HAVO of allerlei vormen van Middelbaar Beroepsonderwijs. De geslaagden zijn: Uit Stellendam: Marian v. d. Boom, Marco Brinkman, Annet van Bruinisse, Joan Gebuis, Arja Keijzer, Annelies Koese, Tanja Koster, Johan van Lenten, Margreet 't Man netje, Martine Moerkerk, Roland Nag tegaal, Anne-Marie Noorthoek, Hen drik Polie, Trijntje Pronk, Jurgen Schou ten, Carola Soeteman, Conny Troost, Angelique Verhey. Uit Ouddorp: Caroline Bezuyen, Marcel v. d. Bok, Janneke Grinwis, Johanneke Hameete- man, Carla v. d. Klooster, Léon Masten broek, Ellis V. d. Stoep, Jacco Taal. Uit Goedereede: Ineke van Erkelens, Yvonne Goedege- buur, Leanne Grinwis, Joke Groenen dijk, Annelies Schol, EUy Tanis. Uit Melissant: Annelies van Dam, Jolanda Petersen. Uit Sommelsdijk (voorheen Melissant): Jannet Zuidwijk. De antwoorden, of delen van antwoorden zijn: Horizontaal: 1. Daarom, dat ook onze beste werken in dit leven onvolkomen en met zonde bevlekt zijn. 2. Hij heeft de helse pijn geleden. 3. ...zij hebben zelven gezondigd en zijn niet anders dan door dezen enigen Middelaar zalig geworden. 4. ...en dat ik die niet anders dan door het geloof kan aannemen. 5. ...opdat Gods verbond niet worde ontheiligd... 6. Ja ik, want Hij is ontvangen van den Heilige Geest, en geboren uit de maagd Maria. 7. Het gebroken brood, dat wij eten, en de vergoten wijn, dien wij drinken... 8. ...dat is, verheven in de hoogste heer lijkheid boven alle schepselen. 9. ...en wij hebben allen in hem gezondigd. Vertikaal: 1. ...opdat in de mond van twee of drie getuigen alle woord besta. 2. ...want er is maar één enig waar achtig God. 3. ...en naar de ziel mij beware voor alle kwaad... 4. Ja, want zij zijn al zowel als de vol wassenen in het verbond Gods en in Zijn gemeente begrepen. Achter in jullie psalmboekje kun je vragen en antwoorden vinden over de Christelijke leer. Daar gaat deze keer de puzzel over. En dan niet over de uitgebreide vragen, de Heidelbergse Cate chismus, maar over de korte vragen: 'Kort Begrip'. 'Kort Begrip' bestaat uit 74 vragen en antwoorden. We hebben er een soort 'kruiswoordraadsel' van gemaakt. Jullie zien antwoorden of delen van antwoorden staan. Zoek dan de nummers van de vragen waar ze bijhoren op. Die nummers vul je in de figuur in. Eén cijfer in één hokje! Je weet het hè? Horizontaal betekent: v. links n. rechts... en vert.: v. boven n. beneden. Goeree Overflakkee Veel scholieren van het eiland doen a.s. zaterdag 16 juni mee met de Unicef- sponsorloop op het terrein van Hernes- seroord in Middelharnis. De opbrengst van deze loop is voor scholen in Ghana. Deelnemers van buiten Middelharnis/ Sommelsdijk kunnen heen en terug gebruik maken van gratis busvervoer door de fa. Mijnders uit Melissant. De rijtijden van de Unicef-bussen zijn als volgt: Bus 1: 11,45: Ouddorp, ZWN Preekhillaan. 11.50: Goedereede, ZWN halte. 11.55: Goedereede-Haven, ZWN halte. 12.05: Stellendam, ZWN station. Bus 1: 12.40: 12.50: 13.00: 13.10: 13.20: Bus 2: 11.45: 11.55: Bus 2: 12.25: 12.35: Bus 2: 13.10: Oude Tonge, school Startblok. Achthuizen, R.K. kerk. Ooltgensplaat, ZWN Weespad. Den Bommel, Rabobank. Stad, ZWN halte NH kerk. Melissant, Plein. Herkingen, Visbank. Dirksland, ZWN halte ziekenhuis. Nw. Tonge, OBS Pannebakker. Oude Tonge, Rabobank Emmastraat. (Nobelaer Bron) OOLTGENSPLAAT Bewoners van Oostflakkee opgelet Te Ooltgensplaat wordt op zaterdag 30 juni 1990 een kofferbakmarkt gehou den. D.w.z. u kunt aan de Beneden Molendijk uit de koffer van uw auto handel bedrijven. Als u nog spullen op zolder of in de schuur heeft staan dan bestaat de gele genheid om die te koop aan te bieden. Een unieke gelegenheid. Inlichtingen bij 'de Fruitmand', Ben. Molendijk 6. Ooltgensplaat. Tel. (01873) 25 68. 5. Omdat God Zich alzo in Zijn Woord heeft geopenbaard. 6. ...Gaat heen in de gehele wereld,... 7. ...Uw Koninkrijk kome... 8. ...of ik mijzelven vanwege mijn zonden mishaag... 9. Het is een stellige kennis van God, en van Zijn beloften... er zijn al wat mei-oplossingen bin nen, sommige met brief(je). Het beantwoorden zullen we 'uitsmeren' over enkele weken. Anders is het de ene week veel en de andere week niets. We zullen er nu een paar beantwoorden: Edith Voogd. Je hebt, samen met je moeder, een mooi raadsel gemaakt. Eén van de volgende weken hopen we het te plaatsen. Fijn dat 'poes-lief weer op de been is. Als je dit leest ben je hopelijk weer gezond terug van schoolreis. Eén ding wil ik nog weten: Ben je echt 'op strand' wezen zwemmen, of in het water? Wilma Hoek. Dat bord waar je het over had klopt inderdaad niet als je het zo bekijkt. Die postzegels, waar je over schreef, komen die niet uit Zweden? Ik zal het eens navragen... April eindigde voor jullie inderdaad zeer droevig. Van harte gecondo leerd en veel sterkte! Tot slot Denken jullie nog aan een mooie pente kening, of iets anders (zelfgemaakt)? Bij leven-en-welzijn tot schrijvens. in het doolhof van prijskaartjes taxatie... nvm Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 van vrijdag 15 juni 1990 t/m zondag 17 juni 1990 WEEKEND-DIENST ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter G. J. Dogte- rom, tel. (01870) 21 44. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur de doktoren R. P. Boot en H. C. Graafland, tel. (01877) 12 27b.g.g. 12 91. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur dokter R. P. van Rijs wijk, tel. (01879) 12 07. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, O. Nieuwland- seweg 27, tel. (1878) 13 12. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter G. de Jager, tel. (01875) 13 01. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter A. J. M. F. Janssen, (01871) 1306. Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. (01870) 64 59 (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEEK „MENHEERSE" Telefoon (01870) 36 66 Zaterdagen van 10.30 tot 11.30 uur en 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Spoedre- cepten kunnen via de dienstdoende arts in de overige uren altijd worden aan geboden. APOTHEEK„OUDDORP" Boompjes 3-5, tel. (01878) 37 89 Geopend 8.30-12.00 uur en 13.00-18.00 uur. Zaterdag 12.00-13.00 uur. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts J. H. V. d. Pol, Spaanseweg 4, Oud dorp, tel. (01878) 16 60 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, tel. (01874) 24 41; L. Tjebbes, Middelharnis, tel. (01870) 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, tel. (01870)28 97. WIJKVERPLEGING Achthuizen(01873) 14 40 Den Bommel(01871) 13 12 Dirksland(01877) 15 00 Goedereede(01879) 12 67 Herkingen(01876) 2 24 Melissant(01877) 12 34 M'harnis/S'dijk(01870) 23 00 Nieuwe Tonge(01875) 13 90 Ooltgensplaat(01873) 13 10 Ouddorp(01878) 13 21 Oude Tonge(01874) 12 89 Stad a/h HaringvHet(01871) 23 01 Stellendam(01879) 12 96 Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK Telefoon (01870) 51 66 Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, telefoon (01880) 2 59 52. Stichting KRAAMCENTRUM „Haringvliet" Telefoon (01883) 1 00 00 Stichting Gezinsverzorging „Dirksland",tel. (01877) 24 78 „Middelharnis-Sommelsdijk", tel. (01870) 28 84 „Goeree-Overflakkee" (Nieuwe Tonge, Stad en Oostflakkee) tel. (01874) 10 44 Stichting Bejaardenwerk „MIDDELHARNIS" Tel. (01870)33 66. St. Welzijnswerk voor Ouderen „OOSTFLAKKEE" Tel. (01871) 15 45 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 273, MIDDELHARNIS Telefoon (01870) 35 55 Ned. M.S. Stichting afd. Goeree-Overflakkee Contact-Coördinator: K. M. Schippers-Berghuis tel. (01879) 18 15 Vertrouwenstelefoon Ned. Patiënten Vereniging (01870) 21 74 (01878) 31 49 Alarmering Brandweer, Politie, Ambulance 06-11 „Geen spoed? bel het plaatselijke nummer". ALCOHOLPROBLEMEN Bel AA (Alcoholicus Anonymus) voor hulp en inf tel. (01887) 36 85 Ver. Reumapatiënten Goeree-Overflakkee e.o. Tel. (01879) 24 88 Aan de Chr. S.G. 'Prins Maurits' te Mid delharnis slaagden voor het examen HAVO in het eerste tijdvak de vol gende leerlingen. Middelharnis Thera Baars, Astrid de Bakker, Francien van Broekhoven, Ike de Gast, Reinhard Hameeteman, Wim Keuvelaar, Karin Kieviet, Jan de Kreij. Evelien Mounk, Christian Paul, Arno Visser, AJexander Visser, Anneloes Vroegindeweij. Sommelsdijk Jaco Alderiiesten, Ellen van Alphen, Wim Douw, Gerda Hout, Ewald Hu- tink, Astrid de Jong, Dick Kievit, Knjn de Niet, Kasper Nipius, Marion Tams, Albert Willemsen. Dirksland Hans Don, Lenie Groenendijk, Arnold V. d. Klooster, Daan Markwat, Jaap Mijnders. Herkingen Leo de Geus, Daniël v. d. Ham, Martin V. d. Veer, Leon v. d. Wende. Melissant Edith V. d. Bok, Conny van Es, Anne- mieke Grootenboer, Rens Huisman, Kees Koedam, Margreet de Vogel. Stellendam Meindert Blokland, Cees-Jan Kieviet, Marco Koese, Paula Oosters. Goedereede Marike 't Mannetje. Ouddorp Corien Aleman, Leo Flikweert, Wim Flikweert, Evert Grinwis, Jolanda Lui- me, Jacques van Splunder, Eddie Tanis. Stad aan 't Haringvliet Martin van Splunter. Den Bommel Saskia Slagter Nieuwe Tonge Marissa Mackloet, Johnny Mijs, Gerda Tanis. Oude Tonge Rian Hartog, Tanja van Heemst, Corne lls Kamp, Henrico Klem, Bianca Kop penaal, Terry van Loon, Pieter Polak, Corine PoUemans, Marie Antoinet Westra. Ooltgensplaat Sandra Duim, Titia van Gurp, Leon Koppenaal, Jeannette Verolme. Bruinisse Harold v. d. Berge, Marleen Flikweert, Elles Labeur, Edith Polfliet, Ellen Roth, Ineke Roukema. Met 3 leeriingen wordt het examen nog voortgezet. Voor de MAVO slaagden: Middelharnis Bianca v. d. Berg, Leonie Boekholt. Eric v. d. Doel, Samantha Hartensveld. Lin da Muntingh, Magda van Sliedrecht, Angela Troost, Sjaak de Waard. Sommelsdijk Marian v. d. Boogert, Leanne v. d. Boom, Karina v. d. Bos, Arjen v. d. Doel, Lenny van Drongelen, Janet Grootenboer, Jolanda de Jonge, Wilma Kastelein, Joost Kleinjan, Willeke Mastenbroek. Annelies van Nieuwenhuijzen, Petra Quist, Anita van Reede, Pieter Robijn, Johan Smits, Henrie Troost, Barbara Wiel houwer. Dirksland Frank Franzen, Arina de Gast, Marita Goedegebuur, Jos de Jong, Lydia Klaas- sen, Tom Markwat, Monica v. d. Ridder, Bastin Romijn, Hans Tiggelman, Lé- mone Vijfhuizen. Herkingen Jan van Dijk, Marianne Huizer, Diana de Jong, Monique de Man, Anja Mar kus, Janneke Melissant, Marjan Rentes, Carola Volaart. Melissant Rieneke Keizer, Hein Roozemond, Willy Struik. Ouddorp Wilma V. d. Hoef, Jacolien v. d. Klooster. Elwi Tanis. Stad aan 't Haringvliet Ilse Meijer, Henry v. d. Welle, Jan Zuijdijk. Den Bommel Martine Fokker, Wilco Hameeteman. Meine Posthumus. Oude Tonge Evelyn Heemes, Joanne Meijer, Carlina Prince, Danielle Verduin. Ooltgensplaat Ella Bal, Rianne Braber, Marjolein Bra- ber, Marco Dogterom, Léon Moelker. Marieke Okker, Dianne v. d. Welle. Bruinisse Annemarie v. d. Berge, Jisca van Beva ren, Martin van Dommele, Jaco Hoek- man, André Smalheer. Sint Philipsland Henk den Haan. Met 2 leerlingen wordt het examen nog voortgezet. Op vrijdag 15 juni a.s. hopen de leerlin gen hun diploma in ontvangst te nemen. Deze week een korte hoek en ze worden al korter als tante Nel geen reakties krijgt! Dan wordt het een puzzel óf recept óf iets anders maar geen combi natie van dingen. Deze week hebben we nog een puzzel uit voorraad! Hartelijk dank, inzender, en graag tot een volgende keer bij leven en welzijn. Het is een bijbels alfabet, het is de bedoeling dat in het antwoord steeds 2x de betreffende letter uit het alfabet voor komt (Bij 1 vraag gaat dit niet op!) Er moeten dus 26 antwoorden op papier komen. Veel succes! 1. Wie was de vader van Izak? 2. Welke god dienden de Israëlieten na Gideons dood? 3. De Moorman uit Hand. 8 was kamerling en een machtig heer. Van wie?... 4. Wie versloeg als jongeling een reus? 5. In welke hof woonde het eerste echtpaar? 6. Aan welke gemeente moest Johan nes een brief schrijven? 7. Hoe werden voor de oren van Eze- chiël de raderen genoemd? 8. Eén van de kinderen van Naara heette (zie 1 Kronieken). 9. Tot welke plaats heeft Paulus het Evangelie van Christus vervuld? 10. Welke profeet wordt een Messiaanse profeet genoemd? 11In welke plaats waren Zebah en Zal- müna met hun legers? 12. Vader van Eljasaf 13. In welke plaats zei Jakob: Dit is een heirleger Gods? 14. Wie vond de wateren van zijn land beter dan Gods bevel opvolgen? 15. Welke man heeft Paulus dikwijls verkwikt? 16. Onder welke hoogheid heeft de Heere Jezus veel geleden? 17. De naam van een man wiens letter maar éénmaal in de Bijbel voor komt en die door Paulus zijn broe der genoemd wordt. 18. Eén van de mannen die door de koning van Assyrië werden gezon den naar Hizkia. 19. Welke kind van God heeft meer mensen in zijn leven dan in zijn sterven gedood? 20. Een vrouw die geen ambtsdrager was maar wel veel voor de ge meente deed. 21. Een mede-arbeider van Paulus. 22. Saulus ging naar Damaskus om mensen te doden. Doch Jezus riep en zei tot hem: Saul, Saul, wat gij Mij? 23haast des vogelvangers net, zo begint ps. 124. Welk woord ont breekt er nog? 24. Hoe wordt koning Arthasasta ook wel genoemd? 25. Een bekend woord van Salomo. 26. Hoe noemden de Ammonieten reuzen? We hebben ook nog een recept opge zocht van een rijstevlaai. Deze taart is best 'machtig', maar wel héél erg lekker Rijstevlaai: Oven op 220 °C voorverwarmen! Benodigdheden: 1 vorm van ±30 cm doorsnede. Voor het deeg: 200 gram boter 3 gram zout (snufje) 30 gram basterdsuiker 5 gram gist 5/4 dl. melk 30 gram boter Vi ei. Voor de vulling: 71/2 dl melk 80 gram paprijst 1 zakje vanillesuiker 80 gram suiker 2 eidooiers 2 eiwitten. U gaat als volgt te werk: Maak van de melk, vanillesuiker en rijst een pap (zie gebruiksaanwijzing op het pak) en laat dit afkoelen. Maak als volgt van bloem, zout, bas terdsuiker, gist, melk, boter en ei een soe pel deeg. - Maak de melk lauwwarm. - Doe de bloem in een kom, maak in de bloem een kuiltje. - Meng de gist aan met lauwe melk en suiker en giet dit in het kuiltje. - Strooi het zout op de kant. - Roer nu de lauwe boter en het ei door het mengsel (zorg dat dit niet te heet is, want dan wordt de gistwerking geremd). - Kneed de massa tot een soepel deeg. Laat het deeg, afgedekt met een voch tige doek, op een lauwwarme plaats uur rijzen. Rol het deeg uit, op een met bloem bestoven tafel, tot een ronde lap. Bedek hiermee de bodem en de zij kanten van een beboterde vlaaivorm. Prik met een vork gaatjes in de bodem en laat het 10 min. rijzen. Roer ondertussen de eidooiers met de suiker schuimig. Voeg dit bij de rijstepap. Leg 2/3 van de rijstepap op het deeg in de vorm. Sla de eiwitten stijf en schep de rest van de rijst hierdoor en strijk deze massa over de rijst in de vorm. Plaats de vlaaivorm in de onderste helft van de voorverwarmde oven en bak de vlaai in ±20 min. lichtbruin en gaar. Dat zal best smaken bij een kopje koffie of thee, eet smakelijk. Tot slot wensen we u een goede weekwis- seling en prettige (verjaar)dagen met rijstevlaaien? Tante Nel MAKCLAAH'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6