EIIIVI1DEI1-t1IEUW5 Bouwgrond in Stad op ƒ110,- ex. BTW vastgesteld Vonnis geveld over weeghuisje Vogelbeurs Auto Trek Spektakel Allemaal opgelet!! Arie van der Veer damkampioen van Goeree-Overflakkee! 'Gevleugelde vrienden' Wij zijn rentmeesters onzer goederen... Raad Middelharnis: Vierkante meter prijs in 't Prikgat minstens f 160,- Aardappelveiling Raad Middelharnis aickoord met motie Opsterland Ds. W.H. van Kooten 40 jaar predikant Bibliotheek Oude Tonge op de braderie VERVOLGVERHAAL Jan Knape Mzn. No. 5907 Het niet meer mogen verbranden van Kerstbomen, zoals dat j.l. donderdag avond in Middelharnis' raadsvergadering duidelijk werd, is in dit stadium niet iets om je zorgen over te maken, wél zorgelijk vond een deel van de raad de grondprijs van 110,- (ex. BTW) die zal gelden in het best.plan Stad aan 't Haringvliet. De één vond het een te forse prijs voor „een kleine kern met een achterstandssituatie",, maar de ander, die het vergeleek met de waar schijnlijke grondprijs in het Middelharnisse Prikgat, minstens 160,- per m^ vond de Stadse grondprijs alleszins redelijk. Com posteerterrein Sloop Finse Barak De vijfde editie van het Goeree- Overflakkeese damkampioenschap zit er weer op. Voor de vijfde keer een andere kampioen. Terwijl de laatste ronde moest belissen wie er kampioen zou worden, wist Arie van der Veer door middel van een re mise, de titel binnen te halen. - 51 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad DINSDAG 12 JUNI 1990 Zo ook weth. mevr. Van Eek, van wie trouwens de informatie kwam dat m.b.t. het Prikgat zéker op 160,- per m^ gere kend moet worden. Om de Stadse grondprijs redelijk te houden wordt een bedrag van ruim een halve ton uit de reserve bijgepast en zij meende dan ook dat de klagers in de raad dat ietwat vóór hun beurt doen, eerder in elk geval dan de Stadtenaren zelf. Het deed mevr. Van Eek deugd dat met name het laatste jaar blijkt dat weer meerderen in het rustige Stad aan 't Haringvliet willen wonen. Op de bouw van premiewoningen in het best.plan 'Stad aan 't Haringvliet' wilde ze niet vooruitlopen en de roep van een makelaar dat de grond te duur zou zijn nam ze vooralsnog voor kennisgeving aan nu er nog van geen enkele onder handeling sprake is geweest. Commentaren waren er te over, van de zijde van lijst Hoogzand bij monde van dhr. v. d. Kamp die ervoor pleitte de ren telast ten laste van de alg. reserve te laten komen. „In Sommelsdijk is op de ex ploitatie van een best.plan 2 miljoen overgehouden; een grote kern kan nu een kleine helpen", zo overwoog dhr. v. d. Kamp, maar het dienovereenkom stige voorstel kreeg geen steun, hoe spij tig dhr. V. d. Kamp dat ook verklaarde te vinden. Wel instemming van de SGP/RPF frak- tie en van dhr. Vroegindeweij CWD) die vindt dat in principe de exploitatie van elk bestemmingsplan een sluitende dient te zijn om niet binnen de kortste keren door de reserve heen te zijn. Dat beginsel werd ook door dhr. Rijvers (door wie eigenlijk niet?) gehuldigd, maar voor Stad wilde dhr. Rijvers graag een uitzondering zien gemaakt. „Stad is een zorgen-kern die van de meest essen tiële voorzieningen verstoken dreigt te raken", zo bepleitte hij een politieke keuze van zijn raadscoUega's, maar zijn roep zou niet beantwoord worden. „Met deze grondprijs mag Stad zeker niet klagen", poneerde dhr. Quist (SGP/ RPF). Bij de besluitvorming was dhr. Rijvers de enige die geacht wenste te worden tegen te hebben gestemd. Toen een hogere toevoeging uit de reserve onhaalbaar bleek ging ook de fraktie Hoogzand met het College-voorstel akkoord. Met spijt overigens, „want", zei dhr. v. d. Kamp: „'t is natuurlijk niet vol doende wel over de kleine kernen pro blematiek te praten maar daar voorts niets aan te doen en over te gaan tot de orde van de dag..." Een krediet van 49.200,- werd gevo- teerd voor de aanleg van een compos- teerterrein op de regionale stortplaats te Middelharnis. Nu plantsoenafval niet meer mag worden verbrand wordt dat in een verkleiningsmachine vermalen om, na een opslag van twaalf maanden, weer als compost in de plantsoenen te kun nen worden gebruikt. De aanleg van een opslagterrein werd, inclusief de aanleg van een rijbaan en een terreinverhar ding met Stelcon-platen op bijna een halve ton geraamd. De geraamde prijs van Stelcon-platen kon heel wat minder, dacht dhr. L. Vroeg-indeweij, maar weth. Koppelaar is daar niet bij voorbaat van overtuigd al zal hij de bewering wel onderzoeken. De idee van dhr. Hutink (CDA) zal niet kunnen wordden geëffectueerd, zo werd hem te verstaan gegeven al leek de sug gestie nog zo sympathiek. Dhr. Hutink doelde op de verplichting om rondom nieuwe boerderijen in het ruilverkave lingsgebied groen aan te brengen, pri ma, vond hij dat op het met groen toch al zo karig bezette Goeree Overflakkee, maar bij het onderhoud ervan stuiten de eigenaren op het probleem dat ze de snoei niet meer mogen verbranden maar naar de stortplaats af moeten voeren. Een tegemoetkoming, zoals dhr. Hutink bepleitte, zit er wat het College betreft niet in omdat - zo concludeerde weth. Koppelaar - de kosten daarvan op de burger zouden moeten worden ver haald. Ieder is verantwoordelijk voor het onderhoud van het eigen groen, „anders kunnen we de tent wel sluiten", zo legde dhr. Koppelaar de raad voor. Door dhr. Hoogzand gevraagd naar het alsnog toestaan van Kerstboomverbran ding verklaarde weth. Koppelaar dat ook Kerstboomverbranding niet meer zal worden toegestaan. „Als het de goed willenden zou worden toegestaan zullen de kwaadwilligen dat gaan toepassen" voorzag de wethouder en daar zal tegen worden gewaakt. Gehoopt wordt overi gens dat op het hele eiland een uniforme regeling ten dezen zal gaan gelden. SINTANNALAND Aardappelveihng van vrijdag 8 juni 1990. Doré gewone: 0,33 -ƒ0,96. Doré drielingen 0,35 - 0,40. Doré kriel 1,40 - 1,59. Première gewone: 0,53 -ƒ 0,68. Première drielingen: 0,34 - 0,35. Première kriel: 1,35. Gloria I gewone: 0,50. Aardappelprijs per kilogram. Aanvoer 191 ton. Vrijwel nooit wordt aan moties van andere gemeentebesturen ad- heasie betuigd, maar welovertuigd van de redelijkheid ervan heeft de raad van Middelharnis zich wél geschaard achter de motie die het gemeentebestuur van Opsterland heeft verzonden. Daarin wordt aangedrongen op verhoging van N.B. de schoon maakkostenvergoeding op basis scholen, waarin de gehanteerde LONDO norm tekortschiet. Dat werd graag bevestigd door dhr. Hutink (CDA) en in zijn navolging door dhr. Quist (SGP/ RPF), beiden onderwijzer. „Min. Ritzen zou daar een paar miljoen extra voor moeten verstrekken" vond dan ook dhr. Quist en daar ieder, ook de raadsvoorz. burg. Sleurink het van harte mee eens zijn. Er kunnen problemen met de hygiënische omstandigheden op de scholen uit voortkomen en daar dienen de kinderen, denk vooral aan CARA patientjes, voor alles tegen beschermd te worden, vond ook de voorz. De hele raad stemde met de motie in. De Finse Barak, kort na de ramp in Sommelsdijk geplaatst, heeft door de jaren heen uitstekende diensten bewe zen, maar de houten barak is - volgens het College - nu echt aan sloop toe, het is niet meer verantwoord aan het opknap pen ervan nog kosten te besteden, zo heeft een deskundige rapportage vast gesteld. Toch zou de afdeling Sommelsdijk van de EHBO de barak nog graag als vereni gingsruimte ter beschikking hebben. Zelf zouden de leden het nodige onder houd willen plegen, maar het College voelt daar niet voor omdat de gemeente, als verhuurder, toch de verantwoorde lijke zou blijven. „De barak is gewoon totaal versleten!" herhaalde weth. mevr. van Eek. Ook dhr. Hoogzand pleitte er tevergeefs voor de EHBO'ers een kans te geven, gedachtig aan zijn waarneming dat de gemeente door de jaren heen meerdere verenigingen aan een accomodatie heeft geholpen. Het was een redenering die weth. van Eek wat te ver ging, waarom zij benadrukte dat het niet een zorg van het CoUege-, maar een primaire zorg voor het Verenigingsbestuur is een acco modatie te verkrijgen. Wanneer nodig en waar mogelijk verleent het gemeente bestuur daarin z'n medewerking, maar van die zijde mag geen vereniging het initiatief verwachten. Op zaterdag 16 juni a.s. organiseert de Plattelands Jongeren van Goeree-Over- flakkee in samenwerking met de Stich ting „Full Pull" een grandioze AUTO TREK. Deze dag wordt muzikaal en geluidstechnisch verzorgd door Radio Superstar! Aanvang 13.00 uur. Industrieterrein Middelharnis. De Eerste Flakkeese Vogelvereniging organiseertop zaterdag 16 juni van 13.30 uur tot 16.00 uur weer een vogelbeurs. Iedereen kan hier vogels kopen of verkopen. Ook informatie over het houden en kwe ken van vogels kunt u verkrijgen bij onderstaande personen. Kromsnavels: C. Brocatus of mevr. Nijssen; Tropen: C. Veldkamp; Kanaries: M. Kattestaart. Deze zijn alle aanwezig. Wij stellen uw bezoek op prijs in het Dienstencentrum te Middelharnis. Het bestuur Op 16 en 17 augustus a.s. wordt er voor de jeugd, van 4 tot 14 jaar een zeerovers- kamp gehouden. Jullie moeten je in schrijven voor 1 augustus want er wordt in dit kamp ook geslapen en gegeten. We moeten dan zorgen voor genoeg slaap plaatsen in grote tenten en voldoende eten. Ben je jonger dan 6 jaar, dan mag je wel overdag komen, maarje mag nog niet blijven slapen. Je komt toch ook want het wordt enorm leuk. Schrijf je naam, adres, of je jongen of meisje bent, op een briefje en zet er dan ook op af je wel of niet blijft slapen. Stop het briefje dan in de brievenbus van het wijkgebouw of anders kun je je opgeven bij: Ellen Breure, Klampen- meet46, Sommelsdijk; of bij Annemarie Knape, Gladiolenstraat 31, Sommels dijk. Dus niet vergeten voor 1 augustus in- schrijven. j Tot ziens bij wijkvereniging „De Zwaluw". Sperwer 5. Sommelsdijk. In zijn vergadering van j.l. donderdagavond heeft de gemeenteraad van Middelharnis vonnis geveld over de weegbrug en het weeghuisje aan de Zeedijk, vlakbij de haven van Stad aan 't Haringvliet; ze zullen worden gesloopt... De huurder heeft laten weten niet meer geïnteresseerd te zijn in voortzetting van de exploitatie. Het nodige onderhoud en het weer in over eenstemming brengen met de ijkvoorschriften zouden erg hoge kosten vergen, zo is vastgesteld, waarom het College verwijdering van de weeg brug voorstaat. Sommigen uit de raad gaven nog wat tegengas, zeker ook omdat de sloop zo'n 17.500,- lijkt te gaan kosten, maar de raad besloot tenslotte una niem tot de voorgestelde verwijdering. Weliswaar is het weeghuisje wat karakteristiek-, maar zeker niet monumentaal. De weegbrug ligt in de openbare weg en dient dringend te worden opgeknapt ofte worden verwij derd. Uit verkeerstechnisch oogpunt is de aanwezigheid van zo'n weeg brugdek in de openbare weg niet meer verantwoord. De raad stelde het gevraagde krediet van 17.500,- beschikbaar. MIDDELHARNIS Het was maandag 4 juni 40 jaar geleden dat ds. W.H. van Kooten, hervormd emeritus predikant te Middelharnis, in het ambt bevestigd werd. Willem Hermanns van Kooten werd 1 december 1924 te Utrecht geboren. Hij bezocht het middelbaar onderwijs in zijn geboorteplaats en studeerde er aan de Rijksuniversiteit. Op 4 juni 1950 deed ds. Van Kooten intrede in de gemeente van Langerak. Hij verbond zich in 1954 aan Hasselt en vertrok vandaar in 1971 naar Hillegersberg. Deze gemeente diende hij tot 15 mei 1983 toen hij predi kant voor bijzondere werkzaamheden in Sommelsdijk werd. Hij was als zoda nig geestelijk verzorger van de Stichting Hervormde Diakonale Gezondheids zorg op Goeree-Overflakkee. Hij ging 1 december vorig jaar met emeritaat. Doordat zijn grootste concurrenten, C. Spee en J. Dekker hun partijen tegen resp. J. Visbeen en H. Koèse verloren, had hij tegen K. Vis voldoende aan een remise. J. Visbeen werd door zijn overwinning tweede, terwijl C. Spee met een derde plaats genoegen moest nemen. De prijsuitreiking werd op de slotavond verricht door Burgemeester C. Oversier van Dirksland. Hij overhandigde de prijswinnaars hun prijzen vergezeld van een welgemeende felicitatie en de wens dat het dammen ook in de ge meente Dirksland nog lang beoefend mag worden. De uitslag van de laatste ronde luidt als volgt: A. V. d. Veer - K. Vis1 - 1 J. Visbeen - C. Spee2 - O J. Dekker - H. KoeseO - 2 M. de Haas - B. Visbeen1 - 1 A het Jonk - P. LeroyO - 2 W. Peeman - H. Stolk1 - 1 J. Lodder - I. MackloetO - 2 J. van Hoorn - C. v. d. Groef2 - O A. Knape - C. Polder1 - 1 K. Tanis - G. Koese2 - O A. van Heumen - W. Vroegindeweij1 - 1 H. de Munck - H. VerolmeO - 2 T. Goedegebuur - J. Non1 - 1 I. Koese - J. P. ten Hove2 - O A. Krijgsman - J. A. van Hoorn ...O - 2 J. van Koppen - A. Verolme1 - 1 L. Jacobs - S. KoppelmanO - 2 P. v. d. Steen - P. van DamO - 2 B. Roetman - H. van Heukelen....O - 2 G. Zaaijer - M. van 't GeloofO - 2 M. Klink - J. W. Stoof2 - O C. van WeHe - A. van Rossum2 - O De totale eindstand met achtereenvol gens de wedstrijdpunten, weerstands- punten en Sonneborn-Berger score. 1. A. v. d. Veer12 60 50 2. J. Visbeen11 57 41 3. C. Spee10 59 37.50 4. K. Vis10 57 39.50 5. H. Koese10 53 37.50 6. P. Leroy10 53 35.50 7. J. Dekker9 60 35.50 8. M. de Haas9 59 35.50 9. I. Mackloet9 56 32 10. J. van Hoorn9 53 30 11. B. Visbeen9 50 27.50 12. K. Tanis8 56 30.50 13. A het Jonk8 55 30 14. H. Stolk8 53 29.50 15. C. Polder8 52 27 16. H. Verolme8 52 24 17. W. Peeman8 50 24 18. I. Koese8 48 22.50 19. J. A van Hoorn7 57 23 20. W. Vroegindeweij7 53 23 21. J.Non7 52 26.50 22. C. V. d. Groef7 52 24 23. J. Lodder7 51 24.50 24. A. van Heumen7 47 18.50 25. T. Goedegebuur7 47 18.50 26. A. Knape7 46 17 27. P. van Dam7 44 19 28. S. Koppelman7 43 20 29. H. van Heukelen7 40 14.50 30. H. de Munck6 48 16 31. G. Koese6 47 12 32. A Verolme6 44 18.50 33. M. Klink6 44 13.50 34. J. van Koppen6 43 13 35. M. van't Geloof6 43 11.50 36. P. V. d. Steen5 45 11 37. L. Jacobs5 44 9.50 38. C. van Welie5 43 10.50 39. J. P. ten Hove5 42 11 Op de braderie in Oude Tonge op 15 juni staat de bibliotheek met een stand. Van 13.00 tot 21.00 uur worden afgeschreven boeken verkocht. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor een schooltjesprojekt in Bangladesh, waar de Oostflakkeese bi- bhotheken de afgelopen maanden al een inzamelingsaktie voor gehouden hebben. Tijdens de braderie heeft u ook de kans een boekenbon te winnen door te raden hoeveel boeken de bibliotheek bezit. Mocht u interesse hebben om lid te wor den van de bibliotheek, dan biedt de bibliotheek u een gratis lidmaatschap aan tot 1991. U hebt dus ruim een halfjaar de tijd om te bepalen of u uw proefabonnement om wilt zetten in een normaal jaarabonne ment (Volwassenen ƒ20,-; 65+ ƒ5,-). Dit geldt niet voor kinderen, want een jaarabonnement tot 18 jaar is al gratis. Tijdens de braderie is de bibliotheek geopend. DIRKSLAND Uitslag Epernay, 303 km, 160 duiven. Ie duif 13.24 1292 m.p.m. J. C. Roodzant: 1,2,3,7,11,13,15,36,37; J. Kleynenberg: 4, 21, 22, 33; Comb. C. Nagtegaal: 5, 9, 16, 28, 40; L. C. IJzelen- berg: 6, 14, 18, 39; Comb, de Jong- Tieleman: 8, 17, 24, 29, 34; Joh. Koppel man: 10.20,31; W.Nieuwland: 12,35,38; KL de Jone; 19,23,32; L. S. v. d. Baan; 25, 26, 27. 30." 40. A. Krijgsman5 41 12 41. B. Roetman4 46 6 42. G. Zaaijer4 44 6 43. A. van RossumI 38 50 44. J. W. Stoof1 34 50 ,f.lf.lf^^,^]^J^lfl^J^]^l^l^l^l^l^l^l^l^l^l^l^l^l^>^>^l^l^l^l^l^l^l^l^)^l^4.l^l^l^l^l^)^l^)^)^l^l^l^]^l^l^l^l^.^^ En toen hij 's avonds uit de herhalings- school kwam was vader werkelijk niet thuis. Moeder zat bij de tafel kousen te stoppen. En weer bleef hij met zijn jas aan en zijn pet op midden in de kamer staan. Nu zou hij het vragen en hij begon: „Moeder".... Ze keek op van haar werk en vroeg: „Ja, jongen?".... Hij kleurde verlegen en bleef zwijgend staan. Moeder vroeg: „Wat is er?".... Hij kleurde nog erger en zei; „Ik zeg g'ndag".... Hij deed zijn jas uit en hing zijn pet aan de knop van een stoel. Moeder vermaande; „Die hoort daar niet. Piet".... Hij bracht zijn jas en zijn pet in de gang. Die avond behoefde moeder hem niet naar bed te sturen en ze vond het vreemd. Ze had medelijden met hem en mompelde; „Arme jongen En toen die avond Piet z'n vader thuis kwam vroeg ze: „Zou het nu nog niet genoeg zijn, man".... Hij schudde zijn hoofd en zei: „Nee.... hij moet eerst gaan beseffen, dat hij vergeving nodig heeft van de meester, en van de juffrouw, en van Frans".... „Van Frans?".... vroeg ze verwonderd. „Ja.... van Frans".... Dat wist ze nog niet. En vader wist het ook niet vóór vanavond, hij begon te ver tellen wat opa hem gezegd had.... Moeder schudde haar hoofd, ze zei niet anders dan: „Zo'n jongen toch".... Wat een mens toch zichzelf en anderen in moeite kon brengen! Eerst met die gaskraan uit te draaien, de juffrouw kon nog altijd niet lopen! En dat geval met Frans..,, ze begon de samenhang te begrijpen.... Het was Piet z'n schuld, dat Frans die avond weggelopen was en een kou had gevat! En opa was er ook al ziek van geworden! Wat had een enkele zonde toch soms een lange nasleep.... En zelf iedere avond vroeg naar bed! Het was wel een zware straf voor hem, want hij bleef zo graag lang op, dan zat hij de hele avond te lezen ofte knutselen.... En ineens zei ze weer: „Het is wel erg wat hij gedaan heeft, maar de straf kan toch niet blijven duren".... „Eerst moet hij leren om schuld te belijden", hield vader vol. „Eerst naar de meester, en naar de juf frouw, en naar Frans".... „Maar dan moet je hem dat zeggen", vond ze. Hij schudde zijn hoofd: „Ik had zo graag gezien, dat hij daar zelf behoefte aan zou krijgen.... daar heb ik op gewacht".... Hij zuchtte. Moeder haalde haar schouders op; „Het kan nog wel zo lang duren.... en iedere avond zo vroeg naar bed, dat is toch wel hard.... Je moet niet vergeten; hij is toch eigenlijk nog maar een kind".... En weer schudde vader zijn hoofd. „Zo'n kind is hij niet meer.... hij heeft dikwijls genoeg geleerd, dat hij schuld moet belijden en vergeving vragen als hij kwaad gedaan heeft, is het zo niet?".... Moeder knikte, dat het zo was, en vader ging verder; „Dan moet er toch eens een tijd komen, dat hij dat doet, zonder dat het hem gezegd wordt.... En ik dacht, dat die tijd er nu was.... hij is er oud genoeg voor".... „Hm".... vond moeder, „'t is toch nog maar een kind, dat houd ik vol.... En ik hoop, dat je er nu maar gauw een einde aan maakt".... „Daar heeft opa al voor gezorgd", zei hij. „Opa?".... vroeg ze verrast. Hij knikte. „Ja, opa".... Hij begon te vertellen wat opa vanmiddag tegen Piet gezegd had. En hij zei; „'t Is eigenlijk jammer, dat opa het gedaan heeft, ik had liever gezien, dat de behoefte aan verge ving in zijn eigen hart geboren was.... nu moetje er nog maar naar raden of hij het diep in zijn hart echt meent, en daar gaat het toch eigenlijk om".... Moeder vond dat ook wel, maar ze was toch dank baar dat opa het tegen Piet gezegd had.... De andere dag werd Piet met hoofdpijn wakker.... Dat gebeurde haast nooit en hij begreep wel hoe het kwam. Hij maakte zijn hoofd doornat met koud water uit de pomp, het water liep met straal tjes uit zijn haar, het verfriste hem wel wat, maar helemaal beter was het toch nog niet.... Onder het eten moest hij er weer aan denken.... Het leek wel of het nu nog moeilijker zou gaan dan gisteren. Als hij nu maar zó naar Frans toe kon gaan, en het niet eerst aan vader en moeder moest vragen.... En als Frans z'n moeder er maar niet was.... En Frans zelf, hoe zou die het opne men? Hij had het zich misschien wel wat te gemakkelijk voorgesteld.... Hij zag Frans weer staan, zoals hij op die middag voor hem stond, hij zag zijn arm uithalen voor de slag die de gulden ver weg deed slingeren, hij voelde weer de felle slag tegen zijn hand.... hij zag Frans' toornig flik kerende ogen.... Nee, Frans zou misschien niet eens willen, hij zou misschien nog boos op hem zijn. Frans zou misschien wel zeggen; „Ik wil niets meer met je te maken hebben!.... Hij zag zich al staan voor de bedstee met zijn uitgestoken hand, die Frans weigerde aan te nemen. En Frans z'n moeder zou er bijstaan, ze zou er misschien om lachen en zeggen; „Wat denk je wel?.... Ga nu gauw weg!.... Wat doe je hier!".... En dat zou hij verdiend hebben, dat was het vreselijkste. Het pij nigde hem, hij moest er aldoor aan denken, hoe had hij het toch kunnen doen!.... Hij durfde niet naar Frans te gaan.... en hij moest.... Hij moest van opa, maar hij voelde ook, dat hij geen rust meer zou hebben voor hij bij Frans geweest was, voor dat alles weer goed was.... Hij tobde er de hele dag over, en toen hij 's avonds naar bed ging was hij nog niet geweest... Maar morgen zou hij zeker gaan, wat er van kwam dat kwam er vangaan zou hij.... Piet vond, dat de dagen vroeger niet zo vlug gin gen dan nu.... Als het morgen was, dan was het bijna dadelijk weer avond.... En de ene dag ging voorbij na de andere, en elke avond was zijn stel lig voornemen, dat hij morgen naar Frans zou gaan.... morgen zou hij vast gaan wat er ook gebeuren mocht... En toen hij vrijdagsavonds naar bed ging bedacht, dat hij morgen zou moeten gaan, want opa had nadrukkelijk gezegd, dat hij het deze week zou moeten doen.... En hij zou nooit weer bij opa durven komen als hij het niet gedaan had, opa zou zo boos zijn. En wat had opa gezegd van de boerderij? (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5