m Derde truckrun groot succes 16 juni: Regionale Culturele Manifestatie Ds. H.J. Smit 40jaarinhetainbt Bingo Dirksland Grote strijd in 4e naclit van Stellendam Schaakkampioenschap Goeree-Overflakkee Muziekschool te gast in Ouddorps museum Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 12 JUNI 1990 Zaterdag 9 juni werd de derde eilande- lijke truckrun gereden met de bewoners van het tehuis voor verstandehjk gehan dicapten Hemesseroord uit Middelhar- nis. De organisatie van deze truckrun was, evenals de twee voorgaande, in handen van de chauffeursvereniging Flakkee en de dienst rekreatie van Hemesseroord. Ruim twee maanden waren bestuursle den en personeelsleden bezig met de voorbereidingen, aan alles wat maar enigszins mogelijk is aan moeilijkheden en problemen werd getracht te denken en hiervoor oplossingen te verzinnen, teneinde grote strubbelingen op de dag zelf te voorkomen. Een dagindeling werd gemaakt, loka- tie's uitgekozen, route's uitgestippeld, kontakten gelegd, overleg en veel dingen meer voor er werkelijk vertrokken kan worden. Uiteraard moeten er ook nog de nodige mensen geaktiveerd worden voor de begeleiding en uiteraard de transport werkgevers en hun chauffeurs benade ren, maar gelukkig heeft de organisatie aan vrijwilligers geen gebrek, zodat een zaterdag alles gesteld stond. Eén faktor welke geen enkele organisa tie in de hand heeft, maar die wel voor ieder buitengebeuren van 't grootste belang is, dat is het weer. Opnieuw mochten de organisatoren dit jaar weer goed weer ontvangen, 's Mor gens dreigde er wel een beetje regen, maar dat viel gelukkig mee en tegen de tijd dat er vertrokken werd kwam er een zonnetje door breken dat allengs vrien delijker begon te schijnen. Na de picnic werd de terugreis wel verstoord door een fikse plensbui, maar toen zat een ieder al lang hoog en droog in de cabine van de trucks. Een enkeling die voorin het kon vooi meereed werd tijdens het uitstap pen nog wat verrast door wat regen maar al met al was het een dag met een sterretje. Omstreeks kwart over negen 's morgens manouvreerde de eerste chauffeurs hun trucks en bussen behendig, beheerst en zorgvuldig over het Hemesseroordter- rein waar de vele bewoners hen reeds met spanning opwachtten, vaak ook om te zien of ze bekenden zagen bij wie ze al eens in de truck zaten. Een uurtje later waren er 121 trucks en 3 bussen gearriveerd en kon er worden begonnen met het laten instappen van de bewoners in de trucks en reed het geheel langzaam op naar de hoofdin gang van Hemesseroord aan de Oost- Havendijk om te wachten op het offi ciële vertreksein dat om 11.00 uur zou weerklinken via de lokale radio Flakkee welke de gehele dag door live verslag deed op hunr adiostation op de frequen tie van 104.8 in de FM band. En inderdaad, om 11.00 uur was het dan zover dat de burgemeester van Middel- hamis, mevr. Sleurink-Rabbinge, het woord nam via de microfoon van de SLOF en ze was rechtstreeks op de radio die in alle trucks stond afgestemd op radio Flakkee te beluisteren. Nadat ze de bewoners en de chauffeurs had toege sproken reed de burgemeester een radio grafisch bestuurde tmck van Daaf de Jong uit Nieuwe Tonge door een lint met daarop de tekst 'bewoners en chauf feurs, een fijne tmckmn'. Na het ap plaus zette de kolonne zich luid toete rend in beweging in de richting van Ouddorp en werden ze onderweg toege zwaaid door vele enthousiaste mensen die zich langs de te rijden route had den verzameld. Ook de weggebruikers die noodgedwon gen een korte tijd hun weg door het kilo meters lange konvooi geblokkeerd za gen reageerden lakoniek als ze hoorden dat het een truckmn was met gehandi capten en ze zwaaiden en toeterden lus tig terug naar de bewoners in 'hun' trucks. In de badplaats Ouddorp werden de trucks aan de Oude Nieuwlandseweg geparkeerd en kregen de bewoners, begeleiders en chauffeurs een lunch pakket aangeboden van Hemesseroord voor een picnic welke gehouden werd op het voormalige midget-golf terrein bij restaurant Duinzicht. Voorafgaande aan de derde truckrun van de chauffeursvereniging 'Flakkee', werd aan een lid van de chauffeursvereniging eerst nog een prijs uitgereikt De gelukkigen waren Piet en Bets van Heemst uit Nieuwe Tonge. Zij wonnen op de grote feestavond van de chauffeursvereniging in maart de hoofdprijs van de daar gehouden verloting. Zater dagjongstleden was het dan zover dat de heer van der Velde van Hofka-Sampermans bandenservice uit Oude Tonge de hoofdprijs, een kwaliteitsset lichtmetalen velgen kompleet met banden, uitreikte aan de gelukkige familie van Heemst. Op de foto zien we de uitreiking door de heer van der Velde (links) aan het gezin van Heemst. Naast zijn personenauto en één van de vier gewonnen velgen zien we ook de truck waar de heer van Heemst dagelijks zijn werk mee verricht bij de firma J. L. Mijnders uit Melissant. Voor de laatst binnenkomende chauf feurs was echter de koek op want er waren meer begeleiders mee gekomen met de bewoners dan was gepland. Maar goed, niemand is perfekt en al doende leert men en een bakje koffie uit het restaurant deed wonderen. Na de picnic kreeg een ieder die bij de truckrun betrokken was van Den Her- tog's ijsfabrieken een schepijsje aange boden wat er natuurlijk smakelijk in ging en al smullend ging een ieder terug naar de trucks teneinde de terugreis te aanvaarden. Om ongeveer drie uur was het zover dat het konvooi zich weer in beweging zette naar Middelhamis waar ze omstreeks kwarqt over vier weer thuis waren. Bij aankomst op het Hemesseroord terrein kreeg iedere bewoner een zak aangebo den met snoep, fmit en frisdrank door restaurant Duinzicht uit Ouddorp en wegrestaurant Kanters uit Moerdijk en zo konden de bewoners moe maar vol daan weer terug naar hun paviljoen na een enerverend dagje uit met de chauf feurs. Voor de chauffeurs was er soep, koffie en frisdrank terwijl ze bedankt werden door de nodige mensen. Tevens konden ze er kijken naar een korte video impressie die al was gemonteerd door de HORA, de radio en televisie omroep van Hemesseroord, van deze dag en konden de chauffeurs een foto uitzoeken die gemaakt was van hun truck met daarin de bewoners. Na zo'n dag kunnen alle mensen die aan deze rit hebben meegewerkt weer terugzien op een fantastische dag, voor al natuurlijk voor hen om wie het te doen is, de bewoners, want zij zagen een droomwens weer werkelijkheid worden. STELLENDAM Het was maandag 11 juni 40 jaar gele den dat ds. H.J. Smit, hervormd emeritus predikant te Heerde, die de gemeente van Stellendam diende, in het ambt bevestigd werd. Hendrik Joost Smit werd 19 augustus 1923 te Vaassen geboren. Hij bezocht het Christelijk Lyceum in Zwolle en stu deerde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. Op 11 juni 1950 deed hij intrede in Genderen. Hij verbond zich vervol gens in 1957 aan Stellendam vanwaar hij in 1965 naar Oud Alblas ging. In 1968 werd hij predikant voor buitengewone werkzaamheden. Als zodanig was hij sekretaris van de Hervormd Gerefor meerde Jeugdbonden. Van 16 maart 1980 tot aan zijn emeritaat, op 1 septem ber 1983, was hij werkzaam in Win- desheim. Ds. Smit was onder meer mede-oprich ter en bestuurslid van de Hogeschool „De Vijverberg" in Ede, sekretaris van het diaiconaal streekziekenhuis „Bethes- da" in Dirksland en voorzitter van de hervormde lagere school en de christe lijke Mavo in Stellendam. De organisatoren willen dan ook allen die hieraan hun spontane en belange loze medewerking gaven dan ook heel, heel hartelijk bedanken want echt zon der jullie gaat het niet en we hopen vol gend jaar dat jullie dan ook weer allemaal vertegenwoordigd zullen zijn en we niet tevergeefs een beroep op jullie zullen doen. In een lange rij staan de trucks opgesteld op het terrein van Hemesseroord. En daar gaan ze dan.. Afgelopen vrijdag ging om 21.00 uur precies in zwemcomplex „'t Zuiderdiep" te Stellendam de vierde nacht van Stel lendam van start. Tegenstand voor Stelle I (Stellendam) werd vooral van ZPS (Stolwijk) en SSFO (Obemkirchen/ West-Duitsland) verwacht, maar kwam uiteindelijk van WVH 1 (Hellevoet- sluis). Al voor de vierde keer organiseerde Z.C. „de. Stelle" een zwemnachtmarathon. Daarin moet een team van 8 zwemmers/ sters in 12 uur zoveel mogelijk baantjes zwemmen. Van de 12 deelnemende teams had er een vlak van te voren afge zegd en kwam een ander team niet opdagen, zodat er uiteindelijk 10 teams van start gingen. Stuk voor stuk gaven ze het beste van hun kunnen de hele nacht door. Stelle 1 opende het eerste uur behouden met 4050 meter. Er stonden tenslotte nog II zware uren te wachten! (RBZD (Zie- rikzee) opende verrassend met dezelfde afstand. SSFO liet met 4400 meter zien dat ze iets van plan waren. Helaas viel hun sterzwemmer Kai Reichwagen na dit eerste uur uit door een plotseling opkomende koortsaanval. In het ver dere verloop was dit duidelijk te merken, want ze werden uiteindelijk vierde. De sterkste dit uur was WVH 1. Andere jaren goed voor een middenmootplaats kwamen ze nu met 4500 meter plotselin en volslagen verrassend aan kop te staan. Zouden ze dit volhouden? Stelle 1 hield keurig een constante lijn vast. WVH 1 zakte weliswaar terug, maar bleef meer meters maken datn Stelle 1. Tegenvaller voor Stelle 1 was het wegvallen van Liesbeth van Splunder door een schouderblessure. Maar ook WVH 1 verloor al snel zijn 8e zwemmer, zodat beiden weer in dezelfde situatie verkeerde. Keer op keer opende Stelle 1 de aanval op WVH 1, maar evenzovele keren sloegen de Hellevoeters haar weer af Om 7uurstond WVH 1 nog 650 meter voor op Stelle 1. Dit was 1150 meter geweest. In het voorlaatste uur knab belde Stelle 1 nog eens 300 meter er van af Alles werd in het werk gesteld om in het laatste uur de resterende 350 meter weg te werken. Er werd zo hard gezwom men, dat Stelle 1 maar liefst 5000 meter had afgelegd in dit laatste uur. Toch was het niet genoeg, want ook WVH 1 was tot op de bodem gegaan en haalde 4900 meter. Daarmee werd het baanrecord met bijna 5 kilometer verbeterd door WVH 1. Het zal moeilijk worden om dat nog te verbeteren! Stelle 2 kwam trager uit de startblokken. Zij moesten van meet af aan met 7 leden zwemmen, daar Geke Blokland ziek was geworden. Daar kwam nog bij dat Jolanda Akershoek al snel door het opspelen van een oude polsblessure moest uitvallen. Pas om 1 uur kon Jan van Soest de gelederen versterken. Dat was direkt merkbaar, want een uur later had Stelle 2 de 8e plaats vermild voor de 7e en bleef deze tot het einde toe vast houden, al moesten ze darvoor wel fel strijd leveren met RBZD. Eventjes had den ze nog uitzicht op de 6e plaats van WVH 2, maar later bleek dit toch teveel van het goede te zijn. Al met al was het dus een zeer span nende nacht die qua sportiviteit en sfeer zeer goed is verlopen en zoals voor de microfoon van radio SLOF werd gezegd volgend jaar zeker weer op de kalender zal prijken! Voor elke deelnemer had Hoekman Plafondsystemen Dirksland een vaantje beschikbaar gesteld en gaf Rabobank Stellendam-Goedereede aan elk team een beker. Deze bekers werden als volgt verdeeld: 1 WVH 1 (Hellevoetsluis) ...51050 mtr. baanrecord 2 Stelle 1 (Stellendam)50800 mtr. clubrecord 3 ZPS (Stolwijk)45250 mtr. 4 SSFO (Obemkirchen)42550 mtr. 5 WVH 2 (Hellevoetsluis) ...40300 mtr. de Schotejil (M'hamis)40300 mtr. 7 Stelle 2 (Stellendam)39800 mtr. 8 RBZD (Zierikzee)39700 mtr. 9 de Hoopsjokkers (S'dam) 39100 mtr. 10 Olga de Playo (O'plaat) ...32550 mtr. Vrijdag 15 juni is weer de 3e vrijdag van de maand, dus Bingo in Dirksland, in de EHBO-zaal bij de Victoriahal, aanvang 20.00 uur. De koffie en de Ie ronde is gratis. Er staat weer een tafel met mooie prijzen klaar. Volle kaart is altijd uitzoe ken. Dus u bepaalt zelf uw prijs. Verder zijn er weer hapjes en wat te drin ken, tegen kleine prijsjes verkrijgbaar. De voorbereiding voor de kleindieren- show is weer in volle gang. Wij hopen hier weer iets moois van te kunnen Uitslagen 7e ronde te Oude Tonge. M. VEROLIVIE kampioen! gevolgd door A. DOUW van SOF elk 6 punten! Derde werd J. du Pree met 5 1/2 punt. C. Bakelaar - AL van Maurik1 - o A. Dane - J. Gebraad1 - O A. Douw - M. Verolme1 - O W. Douw - R. van Doom1 - J. Hollander - W. van Rossum1/2 - 1/2 J. van Huizen - J. Bakelaar ....1/2 - 1/2 W. Knops - K. Wijnands1 - O W. Markwat - H. Joldersma...l/2 - 1/2 J. Noordijk - P. LesuisO - 1 J. du Pree - E. Verbeek1 - O T. van Prooijen - AL MourikO - 1 H. Taaie - HK Smit1 - O M. V. d. Waal - D. Botma1/2 - 1/2 D. Wolfert - P. Derrez1/2 - 1/2 G. Zonneveld - J. Tanis1/2 - 1/2 F. Troost - walk over1 - O Commentaar: Het is dit jaar geen onverdeelde zw. pion aangelegenheid. Gelukkig maar. A. Douw van sv Oostflakkee versloeg in de laatste ronde M. Verolme en kwam daarmee op gelijke hoogte elk 6 punten uit 7 ronden. Aan de weerstandspunten dankte Verolme de fitel '90. De strijd ging fel en Douw won de ene pion na de andere en wist zowaar op het einde mat- combinaties in de stelling te brengen. Telkens wist Verolme de dans nog even te ontspringen ten koste van meer materiaal. Du Pree bevocht met een pionnenwals de koning van Verbeek en wilde op die manier in de prijzen vallen. Het is hem gelukt met 5 1/2 punt en iets meer weerst.pnt. dan z'n achtervolger Mourik die ook 5 1/2 punt scoorde door van Van Prooijen te winnen. Het zit erop. Vol gende week de volledige lijst met posi- fies van alle 32 deelnemers. JCH maken. Maar dit kan alleen met uw steun. Dus komt allen die de kleindie- renvereniging een warm hart toedraagt. Zo kunnen wij er op Flakkee in het najaar iets groots van maken, waar we de schooljeugd weer bij kunnen betrek ken. Dus 15 juni alemaal naar de Bingo te Dirksland. Regionale culturele samenwerking op 16 juni in Goedereede en Ouddorp. Voor het eerst zal de Muziekschool Goeree- Overflakkee acte de presence geven op de kop van het eiland, 's morgens tijdens 'Het spel van de wind' in de toren van Goedereede en 's middags in het Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis in Ouddorp. Zowel bij mevrouw Baas van het Torenmuseum in Goede reede als bij mevrouw Komtebedde in het Ouddorps museum zijn de leerlingen van de muziekschool van harte welkom. „Leuk" vindt Rinus Verhage, die sinds 1988 de direktiefunk- tie aan de streekmuziekschool vervult: „Het eerste optreden van de muziekschool in Goedereede en Ouddorp". In Goedereede gaat het om een korte presentatie van dwars- fluitmuziek, in Ouddorp gaat het om een hele middag met diverse optredens. Piet Westhoeve, pianodocent aan de muziekschool, heeft samen met mevrouw A. Komtebedde-Lodder, voorzitter van het Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis, een gevarieerd programma voor de zaterdagmiddag samengesteld. Cultuur van toen en nu Het bestuur van het museum heeft de deur gastvrij opengezet in het kader van de Culturele Manifestatie ter gelegenheid vanhet 50-jarig bestaan van het Anjerfonds. Voor deze regionale manifestatie is de gemeente Goedereede uitgekozen en een groot deel van de aktiviteiten zal plaats vinden in het stadje Goedereede, dat zich qua decor daar voor uitstekend leent. In Eilandennieuws van vrijdag j.l. werd het volledige pro gramma van culturele evenementen op 16 juni afgedrakt, een handige wegwijzer voor een afwisselende dag. In Ouddorp zorgen het Museum Ouddorps Raad- en Polder huis, de vereniging voor amateurarcheologen 'de Motte' en de Muziekschool Goeree-Overflakkee samen voor een cul tureel feestelijk tintje. Van 10.00-17.00 uur is men hartelijk welkom om te komen kij ken naar de speciale tentoonstelling 'Leven in een groen land', die is georganiseerd door 'De Motte' in het Ouddorps museum. Vanaf 14.00 uur zijn er diverse optredens van leerlingen en docenten van de streekmuziekschool. Een bezoekje aan de toren van Ouddorp onder leiding van een deskundige gids behoort eveneens tot de mogelijkheden. Muziekinstrument van eigen bodem Piet Westhoeve zal spelen op een clavecimbel van Matthijs Mijnders uit Goedereede. De grote voorliefde van Matthijs Mijnders voor dit muziek instrument uit vroeger eeuwen spreekt uit elke clavecimbel die hij heeft gebouwd; ieder instmment is tot in détail met grote zorg gemaakt. 'Matthijs Mijnders me fecit' staaferop: 'Matthijs Mijnders heeft mij gemaakt'. Als Matthijs niet zo bescheiden was zou er misschien op gestaan hebben: 'Matthijs Mijnders diligen- ter me fecit', want met toewijding en grote zorgvuldigheid is hij al vanaf 1980 met de bouw van clavecimbels bezig. Hij bouwt ze in soorten, meest op bestelling, soms zo maar omdat hij er zin in heeft. Het instrument dat Piet Westhoeve tijdens de Culturele Manifestaüe bespeelt is één van de veertien die Matthijs in de loop der jaren heeft gemaakt; het is een copie van een Albert Delin uit 1760. Hij bouwde het in 1987 en het is nog steeds thuis in Goedereede. Voor hoe lang? Mevrouw A. Komtebedde-Lodder van het Ouddorps museum en de heer L. Visser, wethouder van cultuur van de gemeente Goedereede, bij de tentoonstelling 'Leven in een groen land' met een uitnodigend: 'Kom naar Ouddorp voor de Culturele Manifestatie op 16 juni'. Zijn kunststukken staan niet alleen in Nederland maar ook in Duitsland en Engeland. Voorbeelden van zijn instmmen- ten vindt hij in museu, in Brassel en Antwerpen. Meestal heeft Matthijs twee clavecimbels tegelijk onderhan den en op het ogenblik heeft hij drie instmmenten in huis: twee in aanbouwen de eigen clavecimbel die hij voorde Cul turele Manifestatie bereidwillig ter beschikking van de Muziekschool stelde. Naast solo-spel van Piet Westhoeve zal er onder meer barok muziek voor fluit en clavecimbel te beluisteren zijn, uitge voerd door Piet Westhoeve en Cees Veerman, dwarsfluit- docent aan de Muziekschool, die onlangs is afgestudeerd aan het Haags Conservatorium. Snaarinstrumenten Terwijl in Goedereede de blazers van heel Goeree-Over flakkee ruimschoots aan bod komen zullen in het Ouddorps museum de snaarinstramenten de aandacht krijgen. Corine van Essen en Yvonne Schilder uit Oude Tonge vertol ken vrolijke vioolduetten die zij met hun docente Marie-José Beks enthousiast hebben ingestudeerd. Liefhebbers van gitaarmuziek kunnen hun hart ophalen; er zijn drie gitaarensembles die allerlei verrassende muziek brengen. Docente Marie-Anne Gubbels komt met een groepje leerlin gen en met een groepje dames die nog maar pas met de gitaarstudie begonnen zijn of na jaren de draad weer hebben opgenomen. en natuurlijk het bekende Flakkees Gitaar Ensemble, gevor derde gitaristen onder leiding van Leo Verkerk. Het belooft wat, zaterdag 16 juni in Goedereede en in het Museum Raad- en Polderhuis in Ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2