Brandweerwedstrijd in Diricsland 3a.bfc -<^ Politieberichten Fax-apparatuur in bibliotheken Direkties vragen extra personeel voor de te hoge werkdruk Politieberichten fiam^tmMi Spannend schaak-damtoernooi Citroen GSA X3 Juni voetbalmaand! Goedereede Orgelconcert Grote Kerk Maassluis onsüS) Snelheidscontroles op Goeree-Overflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Middelhamis Het Mms weer net echt... 62e Jaargang No. 5907 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Vaak wordt de politie benaderd met klachten over loslopende dieren. Afge lopen week zorgden 6 loslopende pin ken op de Oostdijkseweg voor het nodige werk en werd gemeld, dat een loslopende herdershond overlast ver oorzaakte in de Mr. Iman Caustraat in Stellendam. Inbraken en diefstallen - In een vakantiewoning op Port Zé- lande werd op 6 juni ingebroken. Er wer den dollars, guldens en Oostenrijkse shillingen weggenomen. - In het Gladiolenpad in Stellendam werd in de nacht van 6 op 7 juni gepro beerd om in te breken via de achter deur. - In de eerste week van juni werd een reddingsboei gestolen uit een kast op de Parkhaven in Stellendam. Een schade post voor de gemeente Goedereede van ongeveer 200,-. Aanrijdingen met gewonden - Een 16-jarige bromfietser uit Goede reede werd op 5 juni op de kruising Hof dijksweg/Oosterweg in Ouddorp ge wond. De jongen stak de Oosterweg over op het moment dat een auto over de Oosterweg reed. Hij reed tegen de flank van de auto en viel. Met een ambulance is hij naar de dokter gebracht. Daar bleek, dat hij diverse kneuzingen en een hersenschudding had opgelopen. - Op de Mr. Snijderweg werden op 8 juni twee meisjes op de fiets van achte ren aangereden door een personenauto, die bestuurd werd door een inwoner van Ouddorp. De automobilist wilde de meisjes voorbijrijden maar dat ging niet omdat een tegenligger naderde. Zijn snelheid was echter veel te hoog, zodat hij op de fietsers botste. Er vielen geen gewonden. - Op de Rijksweg in Ouddorp, ter hoogte van de Ouddorpse Haven, ging een man uit Schiedam zonder reden met zijn auto op de linker weghelft rijden, (werd mogelijk onwel). Hij botste tegen het linkerachterwiel van een tegemoet komende touringcar. Daarna botste hij frontaal tegen twee personenauto's die achter de touringcar reden. De veroor zaker van het ongeval werd overge bracht naar het ziekenhuis met een breuk in het borstbeen en hartklachten. Zijn echtgenote was er beter vanaf geko men. Zij had slechts enkele zere plekken en snijwondjes. De schade aan de voer tuigen was groot. Het verkeer kon enige tijd geen doorgang vinden. Door perso neelsgebrek was er de eerste tijd slechts één politieman aanwezig. Burgers zorg den daarom voor de verkeersregeling, waarvoor hartelijk dank. Naast het veelgebruikte kopieerappa raat heeft nu ook de fax z'n intrede gedaan in zowel de bibliotheek van Middelhamis als van Oude Tonge. Hiermee kan de dienstverlening van de bibliotheken nog verder worden uit gebreid. Als bepaalde informatie niet in de eigen bibliotheek aanwezig is kan, tegen een vergoeding, de vraag worden doorge speeld naar een andere bibliotheek of instelling die de informafie dan over- faxt. Door deze handelswijze kan de wachttijd aanmerkelijk worden verkort. Ook mensen die geen lid van de biblio theek zijn kunnen van deze service gebruik maken. Als u meer informatie wilt over het gebruik van de fax kunt u, tijdens de openingsuren, terecht bij de bibliothe ken. Doorrijden na aanrijding Op het parkeerterrein van een motel in Goedereede vond een Stellendammer zijn auto terug met een deuk in de rech ter portier. De dader heeft zich tot nu toe niet gemeld. Winkeldiefstal Opnieuw werd in Ouddorp een vrouw betrapt voor winkeldiefstal. Toen het alarm overging bleken er nog 3 hemden in haar tas te zitten. Ook volgens deze vrouw betrof het een 'vergissing'. Gestolen auto terecht Tegenover de politie van Rotterdam bekende een man dat hij een door hem gestolen auto ergens in Rotterdam had geparkeerd met een lekke band. Hij wees de plaats aan en daar stond een Mercedes, die op 15 mei in Stellendam was gestolen. Mensen vermist Op 6 juni werd gemeW, dat 4 volwasse nen en een 4-jarig kind vanaf 22.00 uur werden vermist op de Grevelingen. Eén van de mannen zou hartpatiënt zijn. De reddingsboot werd ingezet en rond 3 uur in de nacht werden ze gezond en wel teruggevonden. Ze waren door motor- pech een flink stuk afgedreven. Illegale recreatie De illegale recreanten hadden afgelo pen weekeinde kennelijk geen behoefte aan een bekeuring van 150,-. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er niet één aangetroffen. In de nacht van zaterdag op zondag werden drie buiten landers aangetroffen op de Brouwers- dam. Eén van hen betaalde 150,-. Tegen de anderen wordt proces-ver baal opgemaakt. De direkties van instellingen voor gezondheidszorg vragen morgen extra financiële middelen voor de te hoge werkdruk van het personeel. Te weinig personeel voor de hulpverle ning in instellingen voor gezondheids zorg is niet alleen onaangenaam voor de patiënten. Hulpverleners willen graag hun werk goed doen en behoorlijk aandacht aan de patiënten kunnen besteden. Dit lukt niet als je met te weinig mensen bent en dus voortdurend te kort komt. Om meer personeel aan te kunnen stellen is toestemming van het Kabinet nodig. De kosten voor de gezondheidszorg worden betaald uit de premies, die door alle verzekerden samen worden opgebracht. De hoogte van bijna alle premies wordt door het Kabinet bepaald. En daar zit het probleem: om meer personeel te kunnen aanstellen is geld nodig. Voor het knellende personeelstekort van dit moment een extra bedrag van 130 miljoen. Hiervoor kunnen ongeveer 2500 mensen aange steld worden bij alle 700 instellingen samen. Als dit bedrag zou moeten komen uit verhoging van de ziekenfondspremie, zou iedere premiebetaler 1,25 per maand meer moeten betalen. Wij moeten goede zorg blijven verlenen aan de patiënten die een beroep op ons doen. Dat is wat de Nederlandse samenleving van ons verwacht, en wat de mensen in onze instellingen ook graag willen blijven doen. Vandaar dat wij bij de overheid aandringen op meer geld daarvoor. Om te laten merken, dat uw gezondheid ons ernst is zullen de direkties van de gezondheidszorginstellingen op ons eiland morgen een verzoek richten aan de Staatssecretaris om extra personeel. Zwakzinnigeninrichting Hernesseroord, Middelhamis Verpleeghuis De Samaritaan, Sommelsdijk Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, Dirksland In de concertserie 1990 zal Klaas Jan Mulder op zaterdag 16 juni a.s. te 20.15 uur een concert verzorgen op het Gar- relsorgel van de Grote Kerk te Maas sluis. Het programma van Klaas Jan Mulder luidt als volgt: 1. SymphoniaJ. S. Bach (uit cantate no. 29) 2. ChoralvorspielJ. S. Bach 'Wachet auï, ruft uns die Stimme' 3. Fuga in G-durJ. L. Kiehs 4. Quatre Esquisses:R. Schumann a. in c-moU b. in c-dur c. in f-moll d. in Des-dur 5. Fantaisie en La-majeurC Franck 6. Toccata in e-mineur....J. Callaerts 7. DankpsalmM. Reger (op. 145 no. 2) Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang 6,-; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en Pas- 65/4,50. Op 6 juni jl. werd weer het jaarlijkse schaak-damtoernooi gehouden voor ba sisscholen in het werkgebied van de Ra bobank Middelhamis. Dit toernooi wordt georganiseerd in sa menwerking met de plaatselijke schaak en damvereniging. Vijf scholen streden in een dubbele ron de om de prijzen. Zowel bij het schaken als bij het dam men was de spanning te snijden. Bij het ingaan van de laatste ronde stond nog niet vast welke scholen de prijzen mee naar huis zouden nemen. Bij het dammen moest zelfs een extra partij worden gespeeld om een beslis sing te krijgen over de eerste en twee de plaats. De eindstanden zijn als volgt: Schaken: 1. Bosseschool 2. Groen van Prinstererschool 3. J. C. van Gentschool I 4. J. W. Frisoschool 5. J. C. van Gentschool II Dammen: 1. Bosseschool 2. J. C. van Gentschool 3. D'n Tuun 4. Groen van Prinstererschool 5. J. W. Frisoschool De heer de Kreij, direkteur van de Rabo bank, reikte de prijzen uit. TE KOOP 1982; i.g.st. Tel. (01878) 21 54 Is uw familie voetbalfanaat en zijn uw vrienden en kennissen niet te bereiken gedurende de maand juni? De bibliotheek kan een oplossing bie den! In de kasten staan duizenden span nende boeken waarvan er maar enkele over voetbal gaan (daar kunt u eventueel met een grote boog omheen lopen). Kent u bijvoorbeeld de detectives van Ruth Rendell, de streekromans van Truus van der Roest, de griezelromans van Clive Barker of de romantische boe ken van Celeste de Blasis? Als u niet zo'n romanlezer bent zijn er legio andere boeken die interessant zijn. Weet u trouwens al dat u 4 romans en 3 informatieve boeken mee mag nemen! Wij helpen u deze voetbalmaand wel door! De openingstijden van de Gemeenschaps- bibiiotheek Middelhamis zijn: dinsdag 14.00 - 17.00 uur 19.00 - 20.30 uur woensdag 10.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur donderdag 10.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 21.00 uur DORDRECHT - Met ingang van aan staande zaterdag gaat de afdeling bij zondere controles van de rijkspolitie in Dordrecht intensief op snelheid contro leren op Goeree-Overflakkee. De con troles zullen zich niet alleen toespitsen op de bebouwde kommen maar ook op de provinciale wegen op het hele eiland. Sluipverkeer Tijdens de zomerweekenden zullen de radarwagens op de sluipwegen van de Zeelandroute staan. Met name de dijk wegen rond Den Bommel en de Paral lelweg langs de provinciale weg bij Goedereede krijgen mede naar aanlei ding van klachten extra aandacht. De controles worden voornamelijk onop vallend verricht. Schoolroutes Tevens zal de rijkspolitie veel gaan con troleren op routes die de schoolgaande jeugd veel gebruikt. Politiemotorrijders zullen op deze routes gaan surveilleren. Regelmatig zal in de buurt van de radar auto weer een zogenaamd matrikbord opgesteld staan. Automobilisten kunnen daardoor direct zelf hun gereden snelheid aflezen. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A Bac van Bodegraven. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van H. L Ambacht. NIEUWE TONGE heden (dins- dagjavond 7.30 uur ds. J. Koster. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. F. Harinck van Rotterdam-Zuidwijk. Aantreffen explosieven Regelmatig worden er op Goeree-Over flakkee explosieven gevonden. Afhan kelijk van de grootte en het gewicht onderneemt de vinder meestal aktie. In veel gevallen wordt de vondst gemeld bij de politie. In nog meer gevallen meent de vinder dat het voorwerp bij het poli tiebureau afgegeven moet worden. Er dient hiervoor een ernstige waarschu wing te worden gegeven. Bij het vinden van explosieven, dan wel voorwerpen die hierop lijken is er voor de vinder maar één VEILIGE handel wijze. Markeer het voorwerp op de plaats van aantreffen, zodat het terugge vonden kan worden. Op plaatsen waar veel mensen komen kan het voorwerp beter ter plaatse worden ingegraven, waarna de plaats weer gemarkeerd wordt. Vervoer explosieven NOOIT. Na melding bij de politie zorgt deze dag het voorwerp door deskundigen wordt on derzocht en desnoods vernietigt. Diefstal Vanaf de Vissersdijk werd in de nacht van 5 op 6 juni een personenauto gesto len. De auto. een donkerrode Mercedes 300 TD, gekentekend YK-02-XH, stond afgesloten en was voorzien van een alarminstallatie. Uit een schuur van een woning aan de Molenzicht werd op vrijdag 8 juni een bromfiets gestolen. Het betrof hier een witte Honda MBX voorzien van een kuip met rode en blauwe striping. Voorkoming misdrijven Ter gelegenheid van de schoolverkeers- examens konden de deelnemers van 5 basisscholen, hun fietsen laten voorzien van een postcode en huisnummer. Er werden 89 fietsen gegraveerd. Het aantal deelnemers aan het examen bedroeg 121. De aktie was opgezet door de com missie Veilig Verkeer te Middelhamis en de politie. Aanrijdingen Op vrijdagmorgen 8 juni vond er een forse aanrijding plaats op de kruising bij de watertoren te Dirksland. De bij de aanrijding betrokken voertuigen wer den zwaar beschadigd en moesten wor den weggetakeld. Een van de inzitten den raakte gewond en kon ter plaatse door een arts worden behandeld. Op zaterdagmiddag 9 juni vond op de zelfde kruising nog een forse aanrijding plaats. Beide betrokken voertuigen raak ten zwaar beschadigd en werden wegge takeld. Bij deze aanrijding vielen geen gewonden. Een brand blussen brengt voor een brandweerman altijd de nodige span ning met zich mee. Meedoen aan een brandweerwedstrijd geeft óók spanning, maar toch een geheel andere. J.l. zaterdag, tijdens de gewestelijk regio nale wedstrijd, was het weer net echt' toen brandweerlieden van verschillende blusgroepen hun opdracht moesten uitvoeren. Pas 1 minuut vóór de aanvang van de wedstrijd werd bekend gemaakt hoe het brandobjekt luidde, namelijk brand in de timmermanswerkplaats bij de firma Biesheuvel aan de Nieuwstraat te Dirks land. Vermoedelijk was de brand door kort sluiting ontstaan, zó werd gesuggereerd. en in het pand bevond zich nog een per soon die geacht werd bewusteloos te zijn. De winnaars van de eerste, tweede en derde prijs, te weten: Hagestein, Vianen en Ouddorp mogen deelnemen aan het landskampioenschap in Limburg. Uitslag van de wedstrijd: 1. Hagestein949 2. Vianen938 3. Ouddorp935 4 Fijnaart908 5. Westbroek902 6. Katwijk895 7. MijnsherenlandAVestmaas894 8. Oegstgeest879 9. Sommelsdijk876 10. Goedereede865 Op zaterdagavond 9 juni reed de be stuurder van een personenauto op de Secr. Rooijlaan te Dirksland een tuin in. Hierbij werd een hek vernield. Een wan delaar moest zich met een sprong het ve ge lijf zien te redden. De veroorzaker reed echter door. Bij onderzoek bleek dat de dader een inwoner was van Dirksland. Deze bleek ook nog alcohol gedronken te hebben, zodat deze werd aangehouden. Een proces-verbaal wordt opgemaakt. Vernieling In de nacht van 9 op 10 juni werd een personenauto in de Pr. Irenestraat flink beschadigd. Met behulp van een stuk steen werd de gehele rechterzijkant bekrast. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Midden Flakkee We hopen onze jaarlijkse 'buitenmid dag' te houden woensdag 13 juni van half 2 tot 5 uur op de boerderij van de fam. Poortvliet, Philipshoofjesweg 9 te Dirksland. Er is verkoop van kruukplaetjes, koek jes, cake, koffie en thee enz. Tevens handwerken en demonstratie Pergamono, kaarten maken, Bonsai- boompjes en kettingen van kralen ma ken enz. Er is een expositie van merk- en letter- lappen. Deze middag is voor ieder toegankelijk. Een gedeelte van de opbrengst is be stemd voor de adoptie-kinderen. REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CJ C=3 CU C3 C3 CJ II 35 - Molenweg 'S - Ouddorp Teleloan 0'S78-16!2 en ?I. ■nesse Prinisnop - Magezoom 172 - Teleloon On 16-2-^00 ■mmeisöi;* Weslkr-.Jk eels»3.1 r 3 - Sommeisaii'' - Teietoor, O Brandweerlieden in aktie. Burg. Oversier feliciteert bevelvoerder H de Roos van de ploeg Hagestein met het behaalde resultaat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1