MobilD Twee vrouwen zwaar gewond bij botsing tegen boom I.A.C., 't {(unstzinnig middelpunt van Middelharnis én Flakkee feestelijk geopend Herkingen zingt Politieberichten Torenconcert in Goedereede fiom^tma^ 3266 (Ï^-C Gestolen geld terug... Jeugdwerk 'ELIM' huüstetMse Rally Formula Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE .m^J Citroen-Hiesselink Oud-visserman in 't verkeer omgekomen Uneto Consumenten Elektronica Service Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Goedereede Doopsgezinde Gemeente 62e Jaargang No. 5906 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Oud-vissemTan Kees Tanis van Goeree Havenhoofd is maandagmiddag. Twee de Pinksterdag, in het verkeer om het leven gekomen. Dhr. Tanis reed die middag op z'n snor fiets z'n rondje naar de Visafslag, zoals hij dat door de jaren heen al talloze keren had gedaan. Hij voelde zich nog zeer betrokken bij de visserij, zijn drie zoons bevaren onder de vlag van Rede rij C. Tanis en Zn. een eigen schip. Toen de 73-jarige heer Tanis, vanaf zijn woning op Goeree-Havenhoofd, bij de Vismijn de Meester Snijderweg wilde oversteken werd hij geschept door een naderende personenauto die hij niet had opgemerkt. Aanvankelijk leek de toestand van dhr. Tanis, met o.a. een hoofdwonde en een gebroken been, niet al te ernstig maar tij dens de behandeling in het Ziekenhuis is toch de dood ingetreden. Morgenmid dag, zaterdag, zal zijn stoffelijk over schot in Goedereede ter aarde worden besteld. Vier weken was het al geleden dat uit de boodschappentas van mevr. Kamp haar portemonnee werd gestolen, toen ze eer gisteren in de post een enveloppe aan trof waarin het ontvreemde geld - zo'n tweehonderd gulden - werd terugge stuurd. 'Vergeven en vergeten', vindt nu de fam. Kamp, ook al heeft de dief of die vegge niet de moed gehad ook de porte monnee en de strippenkaart(en) terug te sturen. De Herv. Gemeente te Herkingen hoopt D.V zaterdag 9 juni a.s. een samenzang- avond te houden in het kerkgebouw aan de Scharloodijk. De plaatselijke predikant, ds. T. E. van Spanje zal daarbij voor de orgelbegelei ding zorgen. Bij de samenstelling van het pro gramma wordt een keuze gemaakt uit de Psalmen die door de deelnemers bij de ingang van de kerk kunnen worden opgegeven. De toegang is vrij. Ieder is hartelijk wel kom. Aanvang 19.30 uur. NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 9 juni hopen wij elkaar weer te ontmoeten in 'Elim'. Voor deze keer staat er een open avond op het programma. Een ieder die belangstel ling heeft is om half 8 weer van harte welkom. Op D.V. zaterdag 23 juni hopen wij gezamenlijk te gourmetten. Een ieder die hierbij aanwezig hoopt te zijn, en zich nog niet heeft opgegeven kan dit nog doen t/m zaterdag 16 juni, onder tel.no. (01875) 19 81 of 20 72. De kosten voor deze avond 12,50 z.s.m. betalen s.v.p. Het J.W.C. HOE ERKENT U EEN VAKZAAK Dat zijn zaken, die audio/video en electrische apparaten ver kopen en vol doen aan de door de consu mentenbond en Uneto gestelde eisen, om het hier afgebeelde embleem te voeren. Wij zijn zo'n vakzaak met een erkenning zowel voor audio/video - als electrische app. op basis van vakbekwaamheid. Middelharnis Telefoon 01870-2222 Sanitair Centr. verwarming 01870 - 2609 Autobedrijf A. J. van Rumpt RENAULT-dealer voor Verkoop Service Q1871 - 1662 l C. Breen, 01878 - 2496 Verkoop na 17.00 uur: STELLENDAM - Twee dames van Turkse kom-af, inwoonsters van Hellevoet- sluis, zijn zondagavond zwaar gewond geraakt toen de wagen waarin ze reden, een Datsun Bluebird, door onbekende oorzaak tegen een boom botste. Dat gebeurde in de Plaatweg tussen Melissant en Stellendam toen de dames richting huis reden. Beide inzittenden - van wie één in verwachting - raakten in het wrak van de auto bekneld. De brandweer van Goedereede heeft hen met veel inspan ning kunnen bevrijden. De slachtoffers werden naar het Ziekenhuis te Dirks- land vervoerd; daar werden behalve vleeswonden ook gebroken benen en een gebroken bekken geconstateerd. De zwangerschap van de ene vrouw heeft geen kwalijke gevolgen van de botsing ondervonden. Diefstal Namens de gemeente Goedereede werd aangifte gedaan van een houten pick- nickset, welke enkele dagen daarvoor was geplaatst aan de Mr. Snijderweg. Het geheel heeft een waarde van ƒ1500,-. Op Port Zélande werd een woning open gebroken. De toegang werd verkregen door het openwrikken van een raam, waarna men uit het huis een aantal giro betaalkaarten, giropas en een kasche- que ontvreemde. Óp het Flauwe Werk werd op zondag 3 juni een duitse personenauto openge broken, waarna men uit de auto een tas met kledingstukken wegnam, ter waarde van 900,-. Op maandag 4 juni werd aan de Brou- wersdam een 2-deHge surfmast ont vreemd van het mer NPU, kleur geel, ter waarde van 225,-. De afgelopen week werden in Ouddorp weer 2 mensen betrapt na een winkel diefstal. 1 maal betrof het een leren tas ter waarde van 45,-. De 2e maal had de dader ver moedelijk nog geen 'lange vingers' ge noeg want nu bedroeg de buit, naast een pak suiker, een pakje lange vingers. Beide malen werd er aangifte gedaan en proces-verbaal opgemaakt. In Ouddorp werd de afgelopen week 1 blauwe Batavus damesfiets en een rode Batavus herenfiets ontvreemd. Te Stel lendam werd een bruinkleurige Sparta meisjesfiets en een witkleurige Opoe- fiets aangetroffen. Agressieve honden De afgelopen week werd 3 maal aangifte gedaan van bijtende honden. De Ie keer werd een fietser aangevallen door een loslopende hond, waarbij de man scha de aan zijn kleding opliep. De eigenaar kon worden achterhaald en vergoedde de schade. De 2e maal werd een man op de Kabbelaarsbank aangevallen door 2 honden. Ook deze man liep schade aan de kleding op, welke achteraf door de eigenaar van de honden werd vergoed. De laatste maal werd een vrouw, welke in Ouddorp op visite was, aangevallen door een hond en in haar arm gebeten. In dit geval wordt proces-verbaal opge maakt daar de betreffende hond al eer der los liep en mensen aanviel. Illegale recreatie In de nacht van vrijdag op zaterdag ont vingen 13 illegaal kampeerders een bekeuring. 4 mensen betaalde gelijk de aangeboden schikking van 150,-. Door dat het journaal op zaterdag beelden had vertoond van een vol Zeeland, waarbij beelden werden getoond van de Zuidhollandse Brouwersdam onder de mededeling dat de politie niet bij mach te was hier tegen op te treden kon er de overige nachten ook niet meer worden opgetreden, daar honderden kampeer ders illegaal in het Zeeuwse Zuidhol land bleven recreëren. Het gevolg was maandagavond al zichtbaar: grote ber gen afval. Aanrijdingen Op 29 mei vond op de kruising Provin- cialeweg met de Brielsestraat een eenzij dig ongeval plaats. De bestuurder van een personenauto welke over de Provin ciale weg reed schrok van een andere auto, die wel netjes voorrang verleende, en reed vervolgens de verhoogde mid denberm op waarna zijn auto kantelde. Dezelfde dag vond er op de Provinciale- weg ter hoogte van de Mariadijk een aanrijding plaats tussen een trekker en een personenauto. De bestuurder van de trekker wilde de Provincialeweg overste ken en verleende geen voorrang. De per sonenauto raakte zwaar beschadigd. Op 30 mei vond op de Provincialeweg een kop-staart aanrijding plaats. Een bestuurder van een personenauto lette niet op zijn voorganger die af wilde slaan en daartoe afremde. Gevolg 2 zwaar beschadigde auto's. Op 1 juni vond op de kruising Provin cialeweg met de Brielsestraat wederom een aanrijding plaats. De bestuurder van een personenauto wilde links af slaan en verleende geen voorrang aan een tegenligger. Het gevolg 2 auto's totall-loss. Op 2 juni verleende de bestuurder van een personenauto geen voorrang aan de bestuurder van een bromfiets waardoor een aanrijding ontstond. De bromfietser moest met een beenwond naar het zie kenhuis worden gebracht. Dezelfde dag vond er op de Zuidhavendijk een aanrij ding plaats tussen een auto en 2 honden, waarbij 1 van de loslopende honden licht gewond werd. Op 3 juni vond er allereerst nabij de ver keerslichten bij de Kabbelaarsbank een kop-staart aanrijding plaats. 2 bestuur ders naderden de verkeerslichten lang- Erg vriendelijke gemeentebestuurders willen, mid dels een bordje bij de entree van 't dorp, nieuwko mers binnen hun veste nog wel'es hartelijk welkom heten, maar burg. mevr. Sleurink van Middelhar nis heeft daar vrijdagmiddag ten aanzien van de komst van het Internat. Art Centre heel wat schep jes vriendelijkheid bovenop gedaan...! Zij achtte het een 'bijzonder geluk' dat Suzan en Ruud v. d. Bosch-Offereins op hun zoektocht naar een geschikte lokatie in Middelharnis terecht waren gekomen, want daar - en nergens anders - stond voor hen het meest volmaakte gebouw wat ze zich wensen konden, het voormalig postkantoor aan de Ring, om zó in te trekken, nou ja, zo... Menig ander zou dat misschien hebben gedaan, zo niet voornoemde Suzan en Ruud die maanden tijds en bak ken geld hebben besteed om hun nieuwe woon-, werk en expositieruimte als nieuw te maken, fris in de verf en zelfs de gevel weer als nieuw. Middelharnis mocht dan, volgens 's burgemeesters waarneming op de twee kun stenaars 'een prettige indruk' hebben gemaakt, wat mevr. Sleurink betreft is dat zéker wederkerig. En stellig hoopte ze dat vele anderen snel met haar in zullen stem men wanneer ze kennis nemen van de mogelijkheden die Art Centre ook hén biedt, minstens het ontspannen bezig zijn met vele varianten in vormgeving, boetseren en vooral ook schilderen, want daar vooral is het echt paar groot in. Dat waren ze al in hun eerdere plaats van vestiging Rijnsburg, dat zal méér en beter worden nog in hun nieuwe woonplaats Middelharnis. Burg, Sleurink was hen mi al erkentelijk voor het zichtbare feit dat ze met 'onvoorstelbaar veel' werk het vroegere postkantoor - anno 1912 - weer tot een sieraad voor de Ring hebben gemaakt. Klokslag vier uur vrijdagmiddag klonk cornet-geschal vanaf de torentrans en dat maakte de opening nog feestelijker. Burg. Sleurink onthulde als openingshan deling een tegel in de gevel waarop de naam van het lAC vermeld en Mrs. K. A. Al Duwaisan, echtgenote van de voormalig ambassadeur van Koeweit opende daarop de expositie met werk van zowel Ruud als Suzan, en daar hebben alle aanwezigen van genoten! Het I.A.C. te Middelharnis is geopend en kan z'n taak beginnen, een mooie taak, zo neemt het echtpaar v. d. Bosch zich voor en gaarne geven ze geïnteresseerden alle informatie over de veelheid van cursussen die ze gaan geven: hun tel.nr.: (01870) 71 55. A V UTOMOBIELBEDRL ISSER iF zaam daar deze op rood stonden. Een derde bestuurder had dit te laat in de gaten en reed er achterop. Ook hier was grote materiële schade. Op dezelfde dag vond er te Ouddorp op de Provincialeweg 47 een gelijke aanrij ding plaats. Ook nu lette een bestuurder niet op toen 2 andere bestuurders bij het naar links-afslaan stilstonden om het overige verkeer doorgang te verlenen en reed deze achteorp de andere 2 auto's. Alle auto's geraakten vermoedelijk to tall-loss en 2 personen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Geslotenverklaring parallelweg tussen Ouddorp en Goedereede Met ingang van 29 mei is de parallelweg van de Provincialeweg 47 tussen Goede reede en Ouddorp gesloten voor motor voertuigen op meer dan 2 wielen. Een uitzondering is gemaakt voor het be- stemmings- en landbouwverkeer. Ter bescherming van de (brom-)fietsers en voetgangers zal de politie bij overtre ding zeker verbaliserend optreden. Zaterdag 9 juni 's avonds om 20.00 uur zal er in de prachtige sfeervolle ruimte in de toren van Goedereede een concert gegeven worden door het Rianti-kwartet. Het Rianti-kwartet speelt in de huidige samenstelling ongeveer 2 jaar samen, en bestaat uit Annelies Breen, hobo; Mat- thijs Mijnders, clavecimbel; Tineke Polen, fluit en Rita van Uythoven, cello. Zij zullen in hoofdzaak werken uit de Barok ten gehore brengen. Zo worden er sonates, trio's en een suite van o.a. Carl Philip Emanuel Bach, Carl Heinrich Graun, Franz Benda en Johan Christof Petz gespeeld. Ook enkele korte clave- cimbel-soli zijn in het programma op genomen. Het Rianti-kwartet heeft al verschil lende malen geconcerteerd in o.a. Goe dereede, Utrecht (Geertekerk), Gronin gen en Drente. Ter afwisseling zingt de bariton Piet Barnhoorn enkele Italiaanse aria's van Scarlatti en Giordani. De toegangsprijs bedraagt 6,-; 'n glaasje wijn inbegrepen. Dirksland, 01877 - 1357 Beroepingswerk Ger. Gem. Beroepen te: Ouddorp in kombinatie met Melissant: ds. P. Blok te Koot- wijkerbroek. yoor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen ffi'llll*!!*) OUDDORP Verkoping/rommelmarkt ten bate van het bouwfonds voor de nieuw te bou wen kerk. Bij deze nodigen wij u uit om op zater dag 23 juni a.s. onze verkoop/rommel markt te komen bezoeken. U bent van harte welkom van 9.30 tot ±18.00 uur op het parkeerterrein de Dorpstienden te Ouddorp. Spulletjes die voor u geen waarde meer hebben, wilt u deze bewaren voor de rommelmarkt? Op 16 juni worden uw goederen die u voor ons bewaard hebt, opgehaald. Laat u het even weten als u iets mee te geven hebt? Indien de genoemde data u niet schik ken of u wilt zo spoedig mogelijk van uw spulletjes af, neem dan kontakt op met: Mw. J. Heeringatel. (01879) 20 41 Dhr. L. Hoektel. (01878) 17 80 Mw. R. Hameeteman tel. (01878) 14 14 voor aOe %ékefhetdt VmOmilNG 3-M)DDEi.HARfvlS-TEt 013TO-3518 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Burg. Sleurink wenst het echtpaar v. d. Bosch-Ojfereins alle geluk. Peugeot Talbot Pc Ki M tugeot Talbot dealer istanjelaan 41-43 iddelharnis - tel. 01870-3094 ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, ianderijen enz. J. A. Mijs Tel. (01877) 13 09 N. A. van Kempen Tel. (01877) 26 14 VIDEO - COMPUTER Westsiraal 35 - Molenuteg 4 - Ouddorp Te/efoon 0187e-)6J2 en 2:20 Filiaal Rer>esse. Prmlshop - Hogezoom f72 - Teleloon 011 W-2-»00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1