Wie schrijft er mee van en over Flakkee? vanDroii^elen Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen Neergeschoten vliegtuigen Snuffelmarkt te Nieuwe Tonge Reisverslag van Bejaarden en alleenstaanden van de Herv. Gemeente Dirksland Zomerkursus Tekenen en Schilderen UW SCHADE ONS VAK van Lint ^^g autoschade bv /j Oud papier-aktie Dirksland JAARPLAATSEN flakkee expresse bv Morgen weer truck-run met bewoners 'Hernesseroord' Koffie-ochtend Oude Tonge Duivensport IVliddelharnis Flakkeese zaterdagvliegers Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 8 JUNI Van 'Un Stellendammer' kregen we toch zó'n mooie brief. We hebben er van genoten, en dat zuilen de lezers ooii wel doen denl(en we. Toen we vroeger zelf wel eens 'gornaet' haalden, zei de man die ze aan ons verkocht, als hij aan het wegen was, „neem mar un pruumpje", en dan mochten we zelf een handje 'gor naet' pakken. Dat is er nu niet meer bij, want zo'n handje kost nou al gauw een gulden of drie. Heel hartelijk bedankt voor deze aardige briefen we hopen zeker nog eens wat meer van u te horen. Redactie E.N. Over gornaet en wat er bie hoort Ik dienke da'k er niet veul van terecht zal brienge, maar 'k wil ut us prebere of 't wat worre kan. Meschien zit er één op kantoor bie jule, die eventuele fouten d'r uut kan in wil haele. Je kiekt ma. In de crisisjaeren die 'k als jongen hao meegemaekt, was ut ook in de visse- rieje niet zoa vet. Zoa as je meschien wel wete, heit ons durp die bienaem van gomaetdurp, wat niet onterecht is, want vroeger wiere d'r daegelijks veule kilo's gepeld. Je kan wel anneme, dat er haest van huusje tot deurtje gornaet gepeld wier. As kinders was je er nauw bie betrokke, want vooral 's zeumers mos je in alle vroegte uut je bed, in vóór da je nae schole gieng nog gauw een pasjes helpe, om d'n éérsten nemmer weg te pellen, 's Middags tussen twaolve en éne van 't zelfde laeken een pak, en om halfviere as de schole uutgieng iedem dito. (oak op zaeterdag soms tot bie achte 's-aeves). Je kan wel begriepe as 't us sturmde dat mun dat best fijn vongde, want dan was je vrie, in kon je tenminste wat speule. Oak toen was er in de visserieje een quotering zoals noe. Wel anders dat begriep je wel, mar vroeger kon je oak niet raek visse in mar vange wat 't ur voor kwam. In de ofslag naest de meule op de Meulekae stieng een leie voor de raem in daerop stieng dan mit kriet geschreve hoeveul d'n aoren dag angevoerd moch worre. 't Gebeurde nogal us, dat ter niks gevange moch worre, in dan stieng er een nul op. Zoa was 't de geweunte dat er 's-aevens op de koaie gevraegd wier, deur de vissers onder mekaore „wat staet tur op de leie", wat Mertien van Jan Leen (Bie de ouwere nog wel bekend) us du uutspraek ontlokte, „un nul as een citroenappel". Dat er niet altied gornaet was of in beperkte maete, had tot gevolg dat de te pellen gornaet die je in de pelderieje mos haele, in een zienken nemmer, in ofgewoge hoeveulheid mee gegeven wier, zodat de pelbaes precies wist hoeveul ons (te weten 1 kilo gepelde uut 3 kilo ongepelde) gepelde gornaet er teruggebrocht mos worre. In wee je gebeente as 't ur iets te weinig was, want dan kreeg je laege da'j niet goed pelle kon. Zoa was 't oak de geweunte onder de vissers as je un dag deur omstandighe den niet uut kon vaere, deur ziekte of wat anders, as dan de schuutjes bin- nekwamme dan mos je een mande klaer zette, in dan wierre deur diejen en gêne daer wat kilo's deur heulie gevangen gornaet ingedaen, zoadat je toch al had je niet kunne visse, wat in de ofslag kon brienge, in daerdeur toch nog wat verdienste had. Toen d'n oorlog kwam wier het nog aores, want dan mog je niet uutvaere vóór dat de Duutsers in 't wachthokje op 't kaetie (bie Jan van der Wal naest de deure) de passen hadden uutgereikt. Je mogt soms hêlemaele niet uut of op de gekste momenten, al naer gelang dat de muste gesteld stieng. In voor zunsondergang mos je terug weze. Oak de meugelijkheid om gornaet te vissen wier toen an banden geleid, want je mogt niet overal visse, mar je most precies binnen de op pepier getrokken lijn bluve van de vuurtoren van Ouddurp naer de Waeterweg. As je 't dust te waegen om d'r buten te gaen, dan schote ze (de Duutsers dus) vanof een pretoeljevaertuug voor de boeg, datje terug mos komme. Oak de zeilvisserieje wier in d'n oorlog weer gedaen, uut noadzaek zoals je wel begriepe zal. Want oolje voor de mètor was 't ur niet voldoende anwezig, zoadat as 't ur een briesje wind was dan gieng aoles op de zeilen. Héél vroeger toen dur nog géén mètorren in de schuutjes stienge mos aoles vanzelf op de zeilen. In aster dan géén wind was dan gienge ze op een hae- nepoat deur de vaert. Dat gieng as volgt in zun waerk. An d'n éne kant van 't vaertuug gieng een beam overboord mit een driekantig zeil der an, mit an de punte naer beneje een gewicht, waerdeur de stroam het vaertuug mee trok, dat daervoor dwors in de stroam lei. An de aore kante gienge de kor ren over boord in zoa wier er dan op gornaet gevist. Je begriept wel een groate gang zat tur niet in, in gornaet niet veul. As je dan ziet waermee ze vandaeg an dun dag de visserieje mee uutoefene dan kan je dat niet verge- lieke mit vroeger. 'k zal ut hier mar bie laete. As ut bliekt, dat wat ik geschreve hao in de smaek valt, doe 'k ut meschien nog wel us. Un Stellendammer De Dorpsgroep van Nieuwe Tonge wil haar aktiviteitenseizoen 1989-1990 be ëindigen, door het organiseren van een grote snuffelmarkt op zaterdag 7 juli a.s. Deze snuffelmarkt wordt gehouden in het 'Hertenhonk', Tuinstraat 22 te Nieu we Tonge, en duurt van 9.30 t/m 15.00 uur. Particulieren kunnen voor deze markt een tafel huren a 10,00 om hun over tollige spullen te verkopen. De Dorpsgroep zelf verzorgt de inwen dige mens. We hopen op een grote opkomst. Indien de markt aanslaat wil de groep deze markt als nieuwe aktiviteit in het sei zoen 1990-1991 regelmatig organiseren. Als u inlichtingen wenst over de organi satie of tafelverhuur, dan kunt u 's mid dags na 12.00 uur kontakt opnemen met: Jannie Vermaas, tel. (01875) 19 27. Serviceburo Middelharnis organiseert in de eerste week van de zomervakantie een vijfdaagse zomerkursus Tekenen en Schilderen. Met Het Diekhuus als thuisbasis, zal een groep van maximaal tien kursisten onder leiding van Harold-Jean Jassoy aan de slag gaan. Er zal vooral ook bui ten gewerkt worden. De zomerkursus is bedoeld voor mensen, die al iet weten van tekenen en schilderen, en die door het uitbreiden van kennis en vaardig heid hun mogelijkheden verder willen ontwikkelen. De kursus wordt gegeven van maandag 9juli toten met vrijdag 13 juli. De kosten van de zomerkursus bedragen 210,00 p.p., inklusief lunches en exklusief materiaalkosten. Opgeven kan bij Servi ceburo Middelharnis, (01870) 24 00. A.S. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. Wij verzoeken u het papier en karton voor 9 uur 's mor gens gebundeld buiten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. D. Wolfert, tel. (01877) 26 92. OUDDORP Camping 'Zuidhoek' heeft voor uw stacaravan Tel. (01878) 18 23 Morgen, zaterdag 9 juni zal een deel van Goeree Overflaldkee worden overstroomd door zo'n taclitig trucks en bussen met een zeer kost bare lading. Op deze dag is het zover dat de chauiTeursvereniging Flak kee, in samenwerking met Hernes seroord, de derde eilandelijke truck- run organiseert. De 'vracht' bestaat deze dag dan ook niet uit containers, tanks of andere soor ten trailers, maar uit de bewoners van het tehuis voor verstandelijk gehandi capten Hernesseroord uit Middelhar nis. De trucks worden tussen half tien en kwart over tien ontvangen op het Her- nesseroord-terrein. Vanaf kwart over tien zullen de bewoners plaats nemen in de trucks en om 11.00 uur zal de Burge meester van Middelharnis, mevr. Sleu- rink-Rabbinge, het startsein geven aan de trucks geven aan de trucks zodat de trucks zich daarna in beweging zullen zetten in de richting van Ouddorp. De rit zal globaal voeren via de Rotten- burgseweg naar Beneden Zandpad, onder d'n Dik langs richting Sommels dljk, Dirksland de gehele Dirkslandse havenkom langs richting Stellendam, Goedereede, Ouddorp. Om circa 12.30-12.45 uur zullen de trucks in Ouddorp bij Rest. Duinzicht aan de Oude-Nieuwlandseweg arrive ren voor het houden van een picnic van ongeveer anderhalf uur. Na afloop zul- Donderdag 14 juni a.s. zal de vierde koffie-ochtend van dit seizoen worden gehouden in het Dienstencentrum aan de Bernhardstraat in Oude Tonge. Op deze ochtenden waarin tijd is voor een kopje koffie en een praatje wordt ook steeds door een deskundige een kleine uiteenzetting gegeven over een door de deelnemers opgegeven onder werp. Ditmaal zal de huursubsidie worden besproken. Mevr. C. C. van der Raaf- Groen, werkzaam bij de gemeente Oost- flakkee zal deze voorlichting verzorgen. De ochtend zal van 10.00 tot 12.00 uur duren. U bent, ook al kwam u nog niet eerder, heel hartelijk welkom. len de trucks weer richting Goedereede gaan, door de polder van Stellendam en Melissant naar Dirksland waar de trucks vanaf de Westdijk de Philips- hoofjesweg in zullen rijden door het dorp Dirksland via Sommelsdijk weer naar de basis van de bewoners in Middelharnis. Tijdens de rit worden er door de SLOF rechtstreekse sfeerimpressies gebracht op radio FLAKKEE. 9 juni is het dan zover, dat de harten van circa 20 bewoners van ons eiland weer sneller kiunnen gaan slaan als ze de machtige trucks binnenklimmen voor hun dag van het jaar. Reeds vele weken kijken de bewoners hier reikhalzend naar uit en we wensen hen, en natuurlijk ook de chauffeurs, een geweldige dag toe. (ingezonden) Op dinsdag 29 mei j.l. werd gestart met 2 bussen van de fa. Mijnders uit Melissant om 12.15 uur met 85 personen vanuit 'Onder de Wiek' uit Dirksland. Van hieruit ging het via Stellendam over de Haringvlietsluizen naar Rockanje, Oostvoorne naar Rozenburg om daar met de pont te worden overgezet. Vandaar ging het over de Maasvlakte, Europoort, Monster, 's-Gravenzande, Kijkduin, enz. richting Den Haag, maar eerst werd Scheveningen aangedaan tot de Boulevaart waar de koffie met gebak al klaar stond. Na de koffie kreeg bus 1 gelegenheid een rondrit te maken met een gids en moest bus 2 wachten tot bus 1 terug was. Intussen kon bus 2 een rondwandeling maken of rustig op een bankje zitten, genietend van het prach tige weer met het gezicht op het strand. De rondrit ging via Scheveningen naar de binnenstad van Den Haag, langs de ambassades van verschillende landen die daar gevestigd zijn, en ook de con gresgebouwen en de Koninklijke stal len, een hele mooie rit van 1 uur en een hele goede gids, want zij kon veel vertellen. Weer terug op de Boulevard ging het richting Voorburg, Wassenaar langs vliegveld Zestienhoven, Overschie langs de Rijswijkse plassen om in het park te stoppen naar een Hotel-restaurant waar wij een heerlijke maaltijd werden aan geboden. Daarna werd de eeuwenoude kerk bezocht waar 2 verzen uit Psalm 98 gezongen werden. Door een kerkmees ter werd een uiteenzetting gegeven van het ontstaan van die kerk, die op een heuvel gebouwd is, wat je gewaar wordt als je de kerk verlaat. Vervolgens kreeg ds. het Lam het woord, die een gedeelte voorlas uit Gods Woord, waarna 2 verzen uit Ps. 84 gezongen werden. Naar aanleiding van Ps. 84 werd door ds. het Lam nog een korte meditatie gehouden. Daarna wer den enkele verzen uit Gezang 282 gezongen, waarna ds. het Lam eindigde met dankgebed. Tot slot werd nog gezongen gezang 280: 'k Zal u o God mijn dank betalen. De liederen die gezongen werden, werden begeleid op het mooie orgel, door de organist van die kerk. Allen onder de indruk, verlieten wij de kerk. Na dit mooie slot was het weer tijd om huiswaarts te keren en ging het rich- dng Rotterdam over de Haringvlietbrug naar Dirksland waar wij half elf arri veerden, vervuld met dank in ons hart voor deze mooie reis. Dit was dan in vogelvlucht iets over de reis. Dan rest mij nog enkele woorden van dank uit te spreken en wel in de eerste plaats dank aan de Heere voor Zijn trouw en goedheid dat wij deze dag als bejaarden en alleenstaanden weer moch ten meemaken en beleven mochten want het is toch een wonder van Zijn genade dat wij dit weer uit Zijn vader hand mochten ontvangen, en daarom komt Hem alleen de lof, dank en ere toe voor alles wat Hij ons deze dag weer geschonken heeft. De leidsters en het gehele comité na mens ons allen hartelijk dank voor de goede organisafie van deze reis, en voor alles wat in het afgelopen seizoen is gedaan. De beide predikanten die ook deze reis hebben meegemaakta (wat m.i. nooit eerder is gebeurd) danken wij heel hartelijk voor de medewerking op deze dag, en ook voor het houden van de meditades, beurgelings in het afgelopen seizoen. Wij stellen het zeer op prijs dat ook de predikanten zo intens met ons meeleven en zijn daar ook dankbaar voor. Ook dank aan allen die bereidwillig zich beschikbaar stellen met hun auto de mensen op te halen en weer thuis te brengen, wanneer de middagen wor den gehouden. De gastvrouwen die altijd op de midda gen aanwezig zijn om ons te voorzien van thee en koffie en ook met andere gelegenheden zoals de Kerst en het 20- jarig bestaan, wat een werk is er toen ver zet. Voor dit alles onze hartelijke dank. Ook de organiste mej. Kievit zeggen wij dank voor de bereidwilligheid om ons met het orgel te begeleiden op de midda gen wanneer er gezongen wordt En tenslotte nog een woord tot beide chauffeurs die ons gebracht hebben waar wij moesten zijn en ons door alles heen veilig hebben thuisgebracht. Kees en Jan hartelijk dank voor uw medewer king aan deze reis. Bij leven en welzijn ieder tot sep tember a.s. A. Bruggeman XVI Iedereen zal kunnen begrijpen dat tijdens de Tweede Wereldoorlog op het eiland Goeree en Overflakkee langs de oevers van de riviermondin gen en vooral langs de kust aan de Noordzee, heel veel materiaal werd aangespoeld dat direkt met de oor log in verband kon worden gebracht. Denk in dit verband alleen maar aan losgeslagen zeemijnen. Zolang het stukken materiaal betrof, werden deze niet altijd in verband gebracht met menselijke tragedie die daar heel vaak mee verwikkeld waren. Met betrekking tot de bombardements- vluchten lag ons eiland tussen Engeland en Duitsland nogal strategisch. Op ons eiland stond verhoudingsgewijs weinig afweergeschut van de Duitse Wehr- macht. Echter door de vele bombarde- mentsvluchten welke plaats vonden (de eerste 1000 bommenwerpers aanval voerde de R.AF. reeds op 30 mei 1942 uit op Keulen) kon het niet anders of er wer den vele vliegtuigen neergehaald. In het laatste artikel hoop ik een samen vatting te geven van alle op ons eiland terechtgekomen vliegmigen en dat is een niet onaanzienlijk aantal. Hachelijke overtocht Wanneer de al dan niet in formatie- verband vliegende bommenwerpers op hun terugkeer Goeree en Overflakkee waren overgevlogen, verkeerden zij nog lang niet in veiligheid. Zelfs tijdens de landing zijn er in Engeland nog wel machines verongelukt. Vloog men in de richting van Duitsland dan konden er natuurlijk boven zee ook wel ongelukken gebeuren. Ik mag u slechts herinneren aan de botsing van twee Lancaster bommenwerpers op 6 oktober 1944 bij Achthuizen die nog op de heenweg waren. Toch verongelukten na terugkeer boven de Noordzee meer toestellen dan op de heenweg. De verklaring hiervoor is gele gen in het feit dat tijdens de vlucht over vijandelijk gebied op het vasteland reke ning moest worden gehouden met aan vallende jachtvliegtuigen en luchtdoel artillerie van de Duitse krijgsmacht. Vooral in het begin van de oorlog waren de Duitse jagers en gevechtsvliegtuigen nummeriek sterker dan die van de Engelse en Amerikaanse luchtmacht. Dat wijzigde zich gelukkig in het voor deel van de geallieerden naarmate de oorlog vorderde. Niet lang na de oorlog is in Hotel Spee te Sommelsdijk een (realistische) film vertoond, die het ganse verloop van een bombardements- vlucht vanaf de voorbereiding op het vliegveld tot en met de landing te zien gaf- Het waren vaak onbeschrijfelijke tafere len wat men te zien kreeg. De landing werd soms op onvoorstelbare manier volbracht. In enkele gevallen zag men zeer ernstig gewonde piloten hun kist aan de grond zetten, onmiddelijken lief derijk opgevangen door het grondperso neel. Soms gebeurde dat in een aan flarden geschoten toestel, geheel rijp voor de sloop. Het laat zich verstaan dat op het strand van de gemeenten Ouddorp en Goede reede verscheidene bemanningsleden van in zee gestorte vliegtuigen zijn aangespoeld. Betreurenswaardige gegevens Op 12 juni 1945 werd door de waame- med burgemeester van Ouddorp, de heer J. Hameeteman aan de Districts commandant van de Binnenlandse Strijd krachten te Middelharnis (de heer Fopma) opgave gedaan van in de gemeente Ouddorp gedurende de oor logsjaren begraven geallieerde militai ren en van neergekomen geallieerde vliegtuigen. Ik zal de gegevens enigszins bekort overnemen: 1. Op 24 augustus (zonder jaartal, ik vermoed 1940 gezien de later gehan teerde volgorde) zijn aan het Noor- derstrand te Ouddorp 2 lijken aan gespoeld van militairen van onbe kende nationaliteit. De identiteit Wedviucht vanaf Pont Sint Maxence d.d. 2 juni 1990, gelost om 9.00 uur met N.W. wind A. Sarelse: 1,27; M. de Blok: 2,4,6,9,13, 28, 36; Mevr. Dubbeld: 3, 11, 16, 19, 22, 23,25,29,32,34,37; J. Jongejan: 5,31; C. V. d. Bos: 7,17; C. Polder: 8,10,12,15,21, 24,26,30,35; J. C. Polder: 14,39; Wim de Vos: 13, 38; D. Melissant: 20; Gebr. v. d. Sluys: 33. P.V. 'de Seinpost', in concours 348 dui ven, Ie duif 12.19,31 uur. Iz. Koese en Zn.: 1,5,12,18,27,28,32,35, 47,59,73,75; Theo van Dongen: 2,23,39, 57,80; C. Dubbeld: 3,6,10,11,19,20,21, 26, 29, 31, 41, 42, 54, 60, 61, 62. 70, 71, 79, 81,85,87; H. Visser. 4,7,17,24,43; C. van 't Veer: 8,25, 37, 76; A. Verwers: 9, 15; W. I. Peeman: 13, 16, 50, 58, 66,72, 84; J. C. Horseling: 14, 34, 44, 67, 82, 86; C. v. d. Weide: 22,69,83; P. v. d. Linde: 30,36,38, 45,46,77; H. Groenendijk: 33,40,48,51, 64, 65, 74; L. Hoek: 49; P. J. v. d. Slik: 52, 55; Gebr. Verburg: 53, 68, 78; C. Kleyn: 56, 63. van deze twee slachtoffers is niet vastgesteld kunnen worden. 2. Op 4 juli 1941 is op het strand aange- spoeld een onbekende militair. Bo ven de linker borstzak van de tuniek bevond zich een distinctief bestaan de uit twee gespreide vleugels, waar boven de letters R.A.F, waren ver meld. 3. Op 31 oktober 1941 is op het strand een lijk aangespoeld van een En gelse militair. Er zijn geen herken ningstekens van hem gevonden. 4. Op 4 november 1941 is op het strand een niet te identificeren lijk aan gespoeld. 5. Op 22 november 1941 is eveneens een niet te idendficeren lijk op het strand aangespoeld. 6. Op 6 augustus 1942 is op het Noor- derstrand het lijk van een Engels militair aangespoeld. Op dit lijk is een zegelring gevonden met de ini- dalen A.J.S., alsmede een over- hemdsboord met het wasnummer 990450 en de naam A. J. Shirm (Hur ricane R.A.F.). 7. Op 19 september 1942 zijn drie lij ken aangespoeld op de z.g.n. Paar- denplaat onder de gemeente Oud dorp. Volgens opgaaf van de Duitse Wehrmacht genaamd: Speedy, Groom en Grant. Nadere gegevens waren op 12 juni 1945 niet bekend. De gebeurtenis is op 24 april 1990 in Eilanden Nieuws uitvoerig behan deld in een artikel 'Ouddorp her denkt Engelse oorlogsvliegers'. 8. Op 15 juli 1943 is aan de Kilhavente Ouddorp het lijk aangespoeld van een Canadees militair. Nadere gege vens ontbreken. 9. Op 11 augustus 1943 is op hetNoor- derstrand (Flauwe Werk) een lijk aangespoeld van een Engels mili tair. Nadere gegevens ontbreken. 10. Op 24 september 1943 is op het Noorderstrand het lijk aangespoeld van een Engels militair. Volgens de Duitse Wehrmacht genaamd: Thomson. 11. Op 6 februari 1944 is op het strand het lijk aangespoeld van een mili taire vliegenier genaamd: Harry J. Waskewicz, no. identiteitsplaatje 36528100 T43. Op dezelfde datum is op het strand aangespoeld het lijk van een mili tair genaamd: John S. Hamilton, no. idendteitsplaatje 0-679503-T43. 12. Op 15 februari 1944 is op het strand (Flauwe Werk) het lijk aangespoeld van een Engels militair. Helaas zijn oip dit lijk geen herkenningste kens gevonden. 13. Op 10 mei 1944 is op het strand (Flauwe Werk) het lijk aangespoeld van een Engels militair genaamd: T. E. Roe, no. identiteitsplaatje 1609482 CE. (Lancaster 20 februari 1944 verongelukt). 14. Op 3 oktober 1944 is op het strand, nabij de vuurtoren, het lijk aange spoeld van een Canadees militair. Identiteit was niet mogelijk. 15. Op 5 april 1945 verongelukten 2 Amerikaanse vliegtuigen (wordt nog apart behandeld). 16. Op 7 mei 1945 (twee dagen na de bevrijding) is bij de Kilhaven het lijk aangespoeld van een Engels of Canadees militair genaamd: Alfred J. Aulicino. Nadere gegevens waren niet bekend. Het is jammer dat niet in alle gevallen de naam van het strand staat vermeld, maar aan te nemen is, dat met het strand zonder verdere aanduiding, het Noor derstrand zal worden bedoeld, omdat de meeste verongelukte militairen inder daad op dat strand werden aangetroffen. Alle slachtoffers, het zijn er 19, zijn op de Algemene Begraafplaats te Ouddorp ter aarde besteld. Of er van deze omgekomen militairen later nog op andere (Militaire) begraaf plaatsen zijn her-begraven is op dit moment nog niet bekend. Indien u eventueel over aanvullende gegevens beschikt of wilt reageren op deze droevige feiten, dan kunnen deze gegevens verder worden verwerkt ter completering van 'Neergeschoten vlieg tuigen op Goeree en Overflakkee gedu rende de Tweede Wereldooriog'. Hoogachtend D. Hoogzand Hyacinthenstraat 8 3245 CN Sommelsdijk Een wedviucht vanuit Epernay. In con cours 1137 duiven. Afstand ±308 km. P. van den Boogert, Sommelsdijk: 1, 7; A de Gans, Sommelsdijk: 2, 8; P. van de Geest, Nieuwe Tonge: 3,4, 28; M. A. van Nimwegen, Sommelsdijk: 5, 9; A J. 't Mannetje, Oostvoorne: 6; J. Groenen dijk, Sommelsdijk: 10,22; J. van Alphen, Sommelsdijk: 11, 20; P. van Moort Jr., Nieuwe Tonge: 12; J. de Boer, Herkin gen: 13, 30; J. C. Roodzant, Dirksland: 14, 16, 23, 27; Gebr. Logmans, Herkin gen: 15; Molenaar en Zn., Herkingen: 17; B. van den Ochtend, Herkingen: 18; C. Vreeswijk, Nieuwe Tonge: 19; Comb. Nagtegaal, Melissant: 21; J. Kleynen- berg, Dirksland: 24; A. van Alphen, Nieuwe Tonge: 25,29; L. C. IJzelenberg, Diïksland: 26. Komplete woninginrichting Oottgenspiaat -' 7J 01873-1437 Sommelsdljk 01870-2292 GARANTIE Zierikzee 01110-14794 bedbuf Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 A Cricketpad 15 3223 EA Hellevoetsluis Tel. 01883-20016 Êj Kreeftstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 1? Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 ^1 P.V. 'de Postduif, in concours 156 dui ven, 1e duifa 12.21,18 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 10