Voetbalgekte Voor Roemeens kindertehuis te voet van Ede naar Goes..! 'Combifish b.v.' te Stellendam verwacht snelle groei en uitbouw MobilD Open huis brandweer Stad ücmimmMi 32^6 6-C VERWERS auto's MERCEDES REPAREREN - RICHTEN SPUITEN ^^^«JCAREIS AUTOSCHADE Citroen-Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Rally Formula Garage Knöps B.V. Uneto Consumenten Elektronica Service hufbrechtse Zwangerschapsmarkt in Middelharnis Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond HOE ERKENT U EEN VAKZAAK Wij zijn zo'n vakzaak Voor onderhoud van uw Autobedrijf A. J. van Rumpt AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Door durf van 4 vissers blijft verwerkingsbedrijf voor Goedereede behouden Het visverwerkend bedrijf Holland Zeevis is op z'n nieuwe stek, een goed ogend fabriekspand op het Delta-industrieterrein te Stellendam, slechts een kort bestaan vergund geweest. Het bedrijf ging failliet maar, zo wist Goe- rees' visserij, zeker niét omdat het geen recht van bestaan zou hebben gehad. Een visverwerkend bedrijf..., het mocht ook niet wég uit Stellendam, vonden ze en zo kon 't gebeuren dat - in januari - 4 Goereese vissers een geslaagd bod deden en het bedrijf in eigendom verkregen. Behalve visaanvoerders waren ze toen ook visverwerkers geworden, een unieke combinatie. Het bedrijf is inmiddels weer opgestart en voor het management wordt - per 1 juli - dhr. H. A. Osendarp als algemeen directeur aangetrokken. In IJmui- den is dhr. Osendarp dir. eigenaar van O-Fish b.v. im- en export. RENAULT-dealer Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen Middelharnis Telefoon 01870-2222 62e Jaargang No. 5905 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Het kan u niet ontgaan zijn: we gaan naar Italië. We worden kampioen. Ofu nu wilt of niet, u hoort er bij. Er helpt geen lieve moe deren aan, we zullen meedoen aan de voet balgekte. Al was het maar dat we bijna dagelijks onze keus in de supermarkt mede kunnen bepalen door onze sympathie voor de heren Gul Ut es. Het volk wenst brood en spelen. We worden op onze wenken bediend. We vergeten een aantal weken dat we bij brood alleen niet kunnen leven en dat het leven geen lolletje is Alleen jammer dat er een paar zondagen mee gemoeid zijn. Of niet? Wat zijn we toch merkwaardig selektiefin onze beoordeling van andermans werk. We kunnen eindeloos discussiëren over inko mensverschillen en willen dan best aftop pen. Wie het salaris met het hoofd verdient, hoeft niet op te vallen. Als het in de benen zit ligt dat anders. Een topsalaris in de indus trie, een gouden handdruk achteraf (ook na minder bewezen diensten) daar moet over gepraat worden. Misschien wel terecht Anders is het als het onze jongens betreft. Dan kan alles. Dan wordt geaccepteerd dat in het korte actieve voetballeven een oude dag wordt vergaard (jawel, daar gaat het natuurlijk om) waar een concencieus be ambte of een zijn hele leven ploeterende landbouwer, zelfs niet over durft te roemen. We zijn merkwaardig tolerant als het onze idolen aangaat. Waarom toch? Om dat dro men? Leeft er dan in ons allen toch het ver langen naar meer, naar glitter, naar be kendheid? Willen we ons boven de anoni miteit verheffen door even te denken: dat is Holland, dat ben ik. Is het het verlangen zich te onttrekken aan het ik-denken en weer eens solidair te zijn. We hebben toch een doel: onze jongens moeten winnen. We worden wereldkampioen. We beleven weer eens kollektief angst, spanning, vreugde. Worden wegeen wereldkampioen, dan zoe ken we een gemeenschappelijke zondebok. Ook dat bindt de rijen. Misschien is het wereldkampioenschap ook een weg om opgekropte agressie kwijt te kunnen. Die elf jongens, elders zouden we allang van jonge mannen spreken, maken de oorlog voor ons. Als dat niet naar beho ren gebeuri helpen we een handje. Voetbal vandalisme heet dat dan. Misschien -je schrijft dat voorzichtig op - is het het gemis aan wat de kerk belijdt als 'gemeenschapwat ons nu doet haken naar een gemeenschappelijk beleefd feest. De mens blijft religieus van aard. En als het allemaal voorbij is, dan hebben we met z 'n allen toch maar weer eens bewe zen dat Nederland één is als het er op aan komt. Jawel, we wachten maar af waarin. Als het kampioenschap behaald wordt, hebben we het met zijn allen gedaan. Als we afvallen, ach dan is een zondebok snel gevonden. Dan is er misschien wel het ver wijt: ze moesten eens meer voetballen en minder over geld praten. Zo gaat dat Is dat nu allemaal zo? We, ons... alsof we er allemaal aan meedoen. Ons niet gezien. En uw kinderen? Kunnen we, kunnen zij echt weerstand bieden aan de manier waarop de trip naar Italië publicitair en commercieel wordt uitgebuit? Degene die zegt het interesseert me niet, ik snap niet waarover men zich druk maakt, speelt kiekeboe. Wellicht dat dit dan niet de pure interesse heeft, maar het gaat over wat ons bezighoudt. Dan hebben we allemaal kampioensneigingen, dan hebben we alle maal wel ergens onze favoriete 'club'. Wie zijn eigen hart kent, denkt niet zo licht over de voetbalgekte. Hij herkent het wel, tot in sympathie en antipathie in dominees land toe. Of dat een alibi is om onze kinderen de vrije hand te laten? Om misschien zelf op te gaan in het voetbalgenot? Of is dit nu juist een gebeuren waarbij getoond kan worden in de wereld te staan, maar niet van de wereld te zijn? We kunnen ons zo voorstellen hoe al dat gedoe trekt. Moetje dan altijd nee zeg gen? Toch wel Maar alstublieft niet met de gedachte „zie hier ik en de wijze waarop ik het wereldkampioenschap mijd". Het moet Daar kwamen ze aan, over de Hellegatdam, elk met 8 a 10 kg bepakking en een spandoekQe) waarop ze het doel van hun voettocht duidelijk maakten. Toen een Edese therapeut z'n patiënt Richard Klein Bennink duidelijk maakte dat diens knie vooral met veel beweging zou genezen, toen heeft de 25-jarige turner dat kennelijk heel letterlijk opgevat. Maandagmorgen begon hij samen met Otto v. d. Bent (23) uit Oosterbeek aan een voettocht die vanuit Ede naar Goes zou leiden, zo'n 160 kilometer hebben ze uitgere kend en vanavond, vrijdag, hopen ze er te arriveren..., pffff. In Goes wordt n.l. een lustrumviering van het KNCGV (Koninklijk Ned. Christelijk Gymnastiek Verbond) gehouden. Beide wandelaars zijn in hun woonplaats lid van een turnvereniging en het was daar dat ze hun idee lieten horen. In die kring ontstond ook het idee de voettocht de sponsoren zodat de beide wandelaars zich elke meter dichter bij de toegezegde twaalfhonderd gulden weten. Die gebruiken ze overigens niet voor zichzelf-, maar de helft voor een tehuis voor geestelijke gehandicapten in hun omgeving en de andere helft voor een vergelijkbaar tehuis in Roemenië. In de dagen waarop ze op de been zijn hebben ze, zo verzekerden ze, wel moeten afzien. Ze zijn weliswaar niet natgeregend maar desalniettemin heeft de \yarmte voor een hoge vochtigheidsgraad gezorgd. Ook blaren hebben zich in veelheid en in hevigheid aangediend, maar 't zijn kennelijke doorzetters, die twee aan wier blijde intocht in Goes niet getwijfeld behoeft te worden; hun landelijke turn-collega's zullen hen stellig feestelijk binnenhalen. Nee..., 't ligt zeker niet in de bedoeling de 160 km ook terug te lopen. Dat zijn zaken, die audio/video en electrische apparaten ver kopen en vol doen aan de door de consu mentenbond en Uneto gestelde eisen, om het hier afgebeelde embleem te voeren. met een erkenning zowel voor audio/video - als electrische app. op basis van vakbekwaamheid. uoorolle xciierheul.' VINGEBLING 3 - MIODELHAPMS - EL 01870-:518 ons leed doen dat een groot deel van ons volk hieraan verslingerd is. Het moet ons wat te zeggen hebben dat zo'n gebeuren kennelijk wel trekt Het moet ons op de knieën brengen met het gebed of wij en onze kinderen bewaard mogen worden voor deze afgoderij. Daar houdt het niet mee op. Er zijn in deze tijd genoeg gasten op het Eiland om te tonen dat zonder die kortstondige uitschie ters het leven vreugdevol kan zijn. Klinkerlandseweg 9 3244 BD Nieuwe Ton. Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw 2e hands auto! Molendijk 85, Stad a.h. Haringvliet Tel. 01871-1553 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjeiaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Hij is bijzonder gecharmeerd van het initiatief zoals de Goereese vissers J. Tanis, de broers J. P. en C. Brinkman en P. van Dam dat hebben getoond, waarbij met ere dient te worden aangete kend dat dhr. C. Noorthoek, de vroegere vismijn directeur de initiator is geweest. Elke zichzelf respekterende vissersha- ven heeft z'n 'eigen' visverwerkingsbe- drijf terwijl dat voor Stellendam ver loren dreigde te gaan. Een afnemer van tientallen tonnen vis per week-, maar evenzeer een werkgever voor nu al zo'n veertig medewerk/sters dreigde voor Goedereede verloren te gaan. In plaats daarvan zal vanuit Goeree Zeevis v.o.f de b.v. Combifish worden gesticht, een bedrijf, zo nemen directie en vennoten zich voor waarop de gemeente Goede reede trots zal kunnen zijn en dat zich onder de 5 besten in den lande zal gaan scharen. De ondernemers hebben daartoe een strategie uitgestippeld waarin primair aan kwaliteit wordt gedacht, vervolgens aan een verdubbeling-, of zelfs verdrie- Garantley7 bedrijf LI, Langeweg 38 - NIEUWE TONGE - Tel. 01875-1396 <^|^<^>^^■^■^.l^^.l^^.^.^^.^.^.^.^.^.^.^.^^^.^. voor Verkoop -f^ Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Om belangstellenden in de gelegenheid te stellen de nieuwe brandweerauto zowel van buiten als van binnen te bekijken, zal de bluseenheid Stad aan 't Haringvliet op vrijdag 8 juni van 19.00 tot 21.30 uur Open Huis houden bij de brandweerkazerne aan de Voorstraat. Ook de kazerne en de instruktieruimte erachter zijn dan te bezichtigen. De manschappen zullen u graag verwel komen en informeren. Het is ook de bedoeling om de beide basisscholen binnenkort met de nieu we aanwinst een bezoek te brengen. voudiging van de produktie alsmede de zorg voor een nimmer haperende con tinuïteit waarop de (veelal buitenlandse) afnemers blind zullen kunnen varen. De planning doet de ondernemers mede daarom deugd omdat mag worden aan genomen dat voortaan de prijszetting in Goerees' visafslag een betere zal zijn. Tot dusver zijn de kopers voornamelijk commissiekopers met als gevolg dat Goerees' vis na aankoop snel naar andere vissersplaatsen wordt vervoerd om daar verwerkt te worden; voortaan zal dat anders zijn. 'Combifish' zal zich als plaatselijke koper gaan manifesteren waarbij de korte aanvoerlijn naar het verwerkend bedrijf, van nauwelijks an derhalve kilometer, van uitermate groot belang zal blijken te zijn, zeker óók voor het bewaren van een optimale kwali teit. Dhr. Osendarp vindt het een absolute uitdaging aan zó'n bedrijf leiding te gaan geven. Hij kent het vak en hij heeft er zin in het bedrijf snel te ontwikkelen. Bij de vennoten heeft hij een bijzondere Op zaterdag 9 juni 1990 wordt in het gebouw 'Diekhuus', Beneden Zandpad te Middelhamis een zwangerschaps markt gehouden. Aanstaande en jonge ouders en andere belangstellenden zijn deze dag vanaf 10.00-15.30 uur van harte welkom. Men kan zich laten informeren over zwangerschap, de bevalling en kraamtijd tot het eerste levensjaar. Een groot deel van het gebouw is inge richt voor deze zwangerschapsmarkt; er zijn diverse kraampjes, er is gelegenheid voor het bekijken van videofilms en er is een speelhoek voor de kinderen. De zwangerschapsmarkt is een initiatief van het kraamcentrum Haringvliet en het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. Verder zullen zij op de markt terzijde worden gestaan door diverse organisa ties en hulpverleners die betrokken zijn bij de hulpverlening vóór, tijdens en na de bevalling. Nieuwsgierig geworden? Kom dan eens een kijkje nemen. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. Het bedrijf van Goeree Zeevis, met daarvoor (v.l.n.r.) de heren C. Brinkman, dhr. Osendarp, dhr. J. Tanis en bedrijfsadviseur dhr. Lakenman. motivatie waargenomen en zo'n motiva tie weet hij ook bij het personeel aanwe zig, want 'samen' zal ernaar worden gestreefd om 'Combifish' het mooiste bedrijf van Z.W. Nederland te maken. Nieuw personeel zal van de bereidheid daaraan mee te werken blijk dienen te geven. Van de hoge kwaliteit van de aan voer is dhr. Osendarp al sinds jaar en dag overtuigd en tot de commissieko pers behoort dan ook een vertegenwoor diger van zijn IJmuidense bedrijf Het te Stellendam gevestigde bedrijf beschikt over een fileerafdeling, een invriesafdeling, en een inpak- en opslag ruimte. Naast het - tevens architecto nisch - welgeslaagde bedrijf ligt nog industriegrond waarop binnenkort op tie zal worden genomen, want met de uitbreidingsplannen zal ernst worden gemaakt. Voor het eerste jaar wordt al een totaalproduktie van 2400 ton ver wacht en het voornemen is dat snel te vermeerderen. „Nee...", verzekert dhr. Osendarp na drukkelijk: „wij uit IJmuiden zien dit bedrijf en deze omgeving zeker niet als een soort win-gewest". Ieder neemt zich dan ook voor van Combifish een heel specifiek Goerees' bedrijf te maken waarop de hele gemeenschap trots zal kunnen zijn. „In dit bedrijf gaat het vak manschap van Goerees' vissers een goed vervolg vinden. ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, ianderijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 FOTO - FILM - REPORTAGE - 35 - Mo/enweg -1 OuflOO'p - Teieloon OISTS- :6I2 en 2120 asse Prinishop - Hogaoom !72 - Te'eioon O'iyfi-2'tOO inie/sfliyk Wes CSV eels [',J3( 8 - Sommelsank - Teleloan 0^70

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1