il Italiëreis mannenkoor Ons Koor groot succes Beter Zien en er beter uitzien.. WOONHUIS J. J. Pikaart Handwerkjuf Een advertentie in Eilanden- Nieuws heeft altijd succes...! MEEWERKEND VOORMAN SLIJPERIJ M/v WONINGBOUWVERENIGING BETER WONEN GOEDEREEDE ^^oT^u^ï^'^ TE KOOP in Goedereede: Abonneert U op Eilanden-Nieuws VRIJDAG 1 JUNI 1990 „EILANDEN NIEUWS" DERDE BLAD Het eerstvolgende spreekuur zal gehouden worden op Maandag 11 juni 1990 om 19.30 uur in het kantoorpand Markt 7 te Goedereede. Het bestuur GEMEENTE IDDELHARNIS VOORGENOMEN BOUWVERGUNNING gemeente DIRKSLAND Openbare vergadering Commissie Ruimtelijke Ordening tijdstip: 5 juni 1990,19.00 uur Voorgenomen/tijdelijke bouwvergunning(en) Burgemeester en wethouders zijn voornemens (ad 1 en 2 met toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8 van de Woningwet) vergunning te verlenen aan: l.B. Drcoger - bouwen woning met garage. Wilhelminalaan 25, Dirksland 2. P. Looij - bouwen woning met garage. Wilhelminalaan 27, Dirksland 3.J. Leune - bouwen schuilhok op perceel aan Onwaardsedijk te Dirksland. De bouwplannen ad 1 en 2 zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, doch ze zijn wel in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening hiervan. Aangezien ad 3 de voorgestelde bouw in strijd is met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan "Kralingen 3e herziening", zijn burgemeester en wethouders voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, inhoudende de bevoegdheid om gedurende een bepaalde termijn, welke ten hoogste vijfjaar bedraagt, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan. De desbetreffende stukken liggen van 5 t/m 19 juni 1990 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage Gedurende deze termijn kan ad 1 en 2 een ieder tegen deze plannen schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders en zijn ad 3 rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen percelen grond bevoegd om bij burgemeester en wethouders schriftelijk bezwaren in te dienen tegen het verlenen van voornoemde vrijstelling. Verleende Hinderwetvergunningen (art.31W.A.B.M.) Burgemeester en wethouders hebben, onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 26 april 1990 (ad 1en op 7 mei 1990 (ad 2) vergunning verleend naar aanleiding van de aanvraag van: 1de heer J. A. Biemond te Dirksland voor het oprichten of in werking hebben van een landbouwbedrijf op het perceel, pi. gemerkt Zuiderdiepweg 2 te Dirksland, kad. bek. gem. Melissant, sectie F, nr. 22; 2. A.J. Witvliet te Melissant voor het oprichten of in werking hebben van een houtzagerij op het perceel pi. gemerkt Nieuweweg 27 te Melissant, kad. bek. gem. Melissant, sectie A, nr, 1527. De vergunningen en andere relevante stukken liggen ter secretarie. Voorstraat 15 te Dirksland, ter inzage en wel tot 2 juli 1990 elke werkdag van 9.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. De stukken liggen ook elke dinsdagavond van 17.00-20.00 uur ter inzage (na telefonische afspraak met de heer R. Wielinga, telefoon 01877-1233, toestel 26). Ingevolge artikel 44, lid 2 van de W.A.B.M. staat tot en met 1 juli 1990 beroep open bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur voor: 1de aanvrager; 2. de betrokken adviseurs; 3. diegenen, die overeenkomstig de artikelen 20,21,22, lid 2 of 28, lid 1 onder c van de W.A.B.M. bezwaren hebben ingebracht; 4. enig andere belanghebbende, die aantoont, dat hij of zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de artikelen 20,2122, lid 2 of 28, lid 1 onder c van de W.A.B.M. bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van Bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek tot schorsing dient te worden gericht aan de voorzitter van genoemde Afdeling. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. 1 juni 1990, Burgemeester en wethouders van Dirksland. Op 18 mei vertrok een bus met 68 perso nen richting Italië. Voor velen een reis waar lang naartoe werd geleefd. Voor het mannenkoor een voorbereiding van anderhalfjaar. Aan het eind van de eer ste reisdag werd overnacht in Zuid- Duitsland. Zaterdag werd de reis voort gezet richting Oostenrijk. Na een prachtige rit door de Alpen werd Italië bereikt. Zaterdagmiddag werd het reis doel Riva aan het Gardameer bereikt, waar we in ons mooie Hotel Guiliana werden ontvangen en de kamers werden ingedeeld. In Italië hadden we de beschikking over een ervaren reisleider, welke bijna alle talen beheerste, waar we dan ook veel gemak van hebben gehad. De zaterdagavond werd besloten om nog wat te repeteren in de kathe draal van Riva, waar we zondag zou den zingen. Zondagmorgen luisterden we de Heilige Mis op met zang uit de Deutsche Messe van Schubert, wat prachtig klonk dat in deze prachtige kerk. Na de dienst werd een concert gegeven, wat door iedereen hoog werd gewaar deerd. De meegereisde solist Jan Osse- voort oogstte veel succes met het koor wat door dirigent Willem Meyboom tot hun uiterste kunnen werd gebracht. Het koor werd begeleid doorWim Soeters op orgel en piano. Op maandag stond een tocht naar het zuidelijkste puntje van het Gardameer op het programma. Na een prachtige rit met de dubbeldeks bus werd een vaar- tochtje gedaan met snelle motorboten en de middag doorgebracht in Malce- cine. Op de terugweg bezochten we de bedevaartskerk van Peschiera. Hier rij den bussen af en aan met gelovigen voor een bedevaart aan deze kerk. Ook bevindt zich hier nog een benedictij nenklooster. Na bemiddeling van onze gids mochten we ook hier een optreden verzorgen. Een volle kerk genoot van het optreden van koor en solist. Door de aanwezige mon nik werd steeds om meer gevraagd en de nummers werden met applaus besloten. Na weer een ervaring rijker werd de terugreis aanvaard richting Riva. Dinsdagmorgen werd een tocht met de bus gedaan naar de Dolemieten. We klommen tot een hoogte van 2000 meter, waar 's winters de skigebieden zijn. Hier werden prachtige indrukken opgedaan. Dinsdagmiddag werd koers gezet rich ting Rovereto, waar we 's avonds een concert zouden hebben met een Ita liaans mannenkoor. We werden door enkele leden van het koor al opgewacht om koers te zetten naar het kasteel wat is ingericht als oorlogsmuseum. Hier volg de een rondleiding. Daarna werd koers gezet naar de zaal waar we 's avonds zouden concerteren. Hoewel de zaal meer geschikt was voor toneeluitvoeringen werd toch een be hoorlijk concert gegeven, ondanks de slechte akoestiek. Na de uitwisseling van geschenken volgde nog een gezellig samenzijn met de Italiaanse gastheren. Er werd een maaltijd voorgeschoteld, wat samen met het gastkoor Monte Zugna werd genuttigd en tot in de late uurtjes werd nagepraat. Woensdag stond een dagtocht naar Ver ona op het programma. Na een mooie rit kwamen we aan in de Kathedraal van Verona waar het koor weer enkele num mers liet horen aan het altijd aanwezige publiek en het wordt ook altijd zeer gewaardeerd. Dama bracht iededreen de middag door, om Verona te bekijken o.a. het bal kon van Romeo en Julia en andere toe ristische bezienswaardigheden. Midden in Verona staat de Arena uit de Romeinse tijd. Een enorme kuip van steen, waar ieder jaar de beroemde opera's worden opgevoerd in augustus, waar een plaatsje al gauw 400,00 kost. Wat niet voor mogelijk werd gehouden is toch werkelijkheid geworden. Zingen in de inmenselijk grote arena van Ver ona. Dit was een ware belevenis voor velen. Ook solist Jan Ossevoort was hier op zijn plaats. Na afloop van het optre den werd hij Pavarotti genoemd. Donderdagmorgen werd de terugreis weer aanvaard binnendoor over de oude Brennerpas. Na een overnachting in Duitsland werd vrijdagavond Middel harnis bereikt. In totaal werd 3000 kilo meter afgelegd. We kunnen terugzien op een heel ge slaagde reis met vele hoogtepunten voor het koor en de medereizigers. Het koor gaat zich nu voorbereiden op het Jubileumconcert van 10 november a.s. met het Oeral Kozakkenkoor en ook weer de succesvolle tenor Jan Ossevoort en pianist Wim Soeters. «\tCENr,^ Zandpad 56 Middelharnis Tel. 01870-3437 TE KOOP met garage, tuin en houten berging te Ouddorp, Pretoriuslaan 5 op 503 m^ eigen grond Indeling: woonk., keuken, bijkeuken. 4 slaapk. en badkamer. Prijs 350.000,- k.k. Gegadigden dienen inwoner te zijn van de gemeente Goedereede of economisch gebonden te zijn. Telefoon (01878) 31 01 (niet op zondag) Kinderdijk 9 Gerenoveerd. Ind. gang, kamer open haard en kelder, eetkeuken, bijkeuken, w.c. douche. Ie verd.: 2 slaapk. bergzolder. Geheel voorz. van cv. Alleen inwoners of econ. gebondenen van de gemeente Goedereede. Vraagprijs 80.000,- k.k. Telefoon (010) 4 74 73 10 Voor: Geboortekaartjes Ondertrouwkaarten Visitekaartjes enz w. A. BOTH- VAN 'T GELOOF Marijkelaan 43 3248 AS Melissant Tel. 01877-1947 Vertederende geboortekaartjes U vindt ze bij GEBR. DE WAAL. Maak uw keuize uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: Langeweg 13 SOMMELSDIJK Gazonmaaiers, Tuinfrezen, Bosmaaiers Tuinberegening enz. Auto-aanhangwagentjes Inruil gevraagd van: Gazonmaaiers, tuinfrezen en auto-aanliangers Nog enkele overjarige: gazonntaaiers voor speciale prijzen Tuin- en Parkmachines Dirkdoensweg 32, Ouddorp, Tel. (01878) 17 21 Nieuwe Tonge Oranje-Nassauschooi Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Basisonderwijs op Ger. Grondslag te Nieuwe Tonge vraagt met ingang van het nieuwe cursusjaar een Kandidaten dienen de Reformatorische begin selen van harte te onderschrijven en uit te dra gen in leer en leven. Ook zij die uitsluitend in het bezit zijn van een onderwijsbevoegdheid voor het basis onderwijs kunnen solliciteren. Er is nog enige formatie (ter aanvulling van de dag) beschikbaar. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij dhr. E. S. P. van Kranenburg (dir.). Tel. (01875) 23 36 (huis) of 22 33 (school). Sollicitatiebrieven zenden aan de secretaris van het bestuur dhr. W. van Moert, Weistraat 25, 3244 AW Nieuwe Tonge. VEGE-Motoren B.V. is een sterk groeiende internationaal georiënteerde, industriële on derneming die zich toelegt op de seriematige produktie en verkoop van ruilmotoren, cilinderkoppen, krukassen en brandstofpompen voor personenauto's. Meer dan 90% van de produk tie wordt geëxporteerd naar vele landen zowel binnen als buiten Europa. De produktie vindt plaats in: Spijkenisse, Huissen, Tunesië en Mexico. Door een gedegen kwaliteits- kontrole en toepassing van gestandaardiseerde produktie- methoden genieten VEGE-ruil- moteren een uitstekende repu tatie. Wij zoeken kandidaten voor de f unktie van De afdeling: De afdeling slijperij verzorgt het slijpen en polijsten van kruk- en nok- kenassen en diverse kleine onderdelen van personenautomotoren. Funktie-inhoud: Hij is verantwoordelijk voor de kwaliteit en kwantiteit van de af te leve ren produktie. Draagt zorg voor de juiste goederenstroom binnen de afdeling en voor een goede uitvoering van de planning. Hij Is tevens verantwoordelijk voor het inwerken van nieuwe medewer kers en motiveert en stimuleert zijn medewerkers. Funktie-eisen: Opleiding op MTS-nivo b.v. MTS-wtb of LTS, aangevuld met SOM en VBO. Ervaring in leidinggeven is een noodzaak. Kennis van een slijperij, bij voorkeur in de seriefabrikage, is een pré. Leeftijd 30-35 jaar. Wij bieden u: Een interessante funktie in een gezond bedrijf, een goed salaris en uit stekende arbeidsvoorwaarden. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan VEGE-MOTOREN B.V, afd. P O, postbus 28, 3200 AA Spijkenisse. Voor informatie vooraf kunt u bellen met de heer B. v.d. Schans, Chef Slijperij, telefoon 01880-13555, na 19.00 uur 010-4741336. RIJKSREGELING BASISEDUCATIE VOLWASSENEN Instellingen voor basiseducatie die in aanmerking willen komen voor een subsidie in de kosten van activiteiten in het jaar 1991 kunnen hiervoor een aanvraag indienen bij het secretariaat van het Regionaal Educatief Beraad Basisedu catie. De aanvraag dient vóór 14 juni 1990 ontvangen te zijn. Informatie, bijvoorbeeld over de wijze waarop de aanvraag moet worden Ingericht, wordt u desgewenst telefonisch ver strekt door het secretariaat. Regionaal Educatief Beraad Basiseducatie (R.E.B.B.) Secretariaat: gemeentesecretarie l^iddelharnis, postbus 1 3240 AA Middelharnis, telefoon 01870-3555, toestel 280 (A. van Alphen). Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van: - Bouwbedrijf Boender en Maasdam - bouw 12 woningen aan Pr. Constantijnstraat te Middelharnis. Dit bouwplan ligt ingaande 4 juni 1990 gedurende veertien dagen voor iedereen in het gemeentehuls ter inzage. Gedu rende deze termijn kan iedereen schriftelijk bezwaar indie nen tegen de voorgenomen beslissing bij burgemeester en wethouders, postbus 13240 AA Middelharnis. VERLEENDE (BOUW)VERGUNNINGEN (Wet A.R.O.B.) - G. van Asperen, Gen. Snijdersstraat 18a, Nieuwe Tonge - veranderen garagegevel. Gen. Snijdersstraat 18a, Nieu we Tonge - Participatie Maatschappij M.U., postbus 272, Middelhar nis - bouw paardestal, Johannispolderseweg 12, Middel harnis - P. Vijfhuizen, Klampenmeet 6, Sommelsdijk - uitbreiden woning, Klampenmeet 6, Sommelsdijk - P.J.E.D. Goeree-Overflakkee, Zeedijk 43, Stad aan 't Ha ringvliet - autotrekwedstrijd op industrieterrein te Middel harnis op 16-6-1990 - vishandel Hage, Deestraat 11Poortvliet - innemen stand plaats te Stad aan 't Haringvliet op dinsdagen van 13.30- 18.00 uur voor verkoop vis. Bij besluiten, die de gemeenteraad, het college van burge meester en wethouders en de burgemeester nemen, kunnen belangen van anderen dan de directbelanghebbenden be trokken zijn. De Wet A.R.O.B. geeft derden-belanghebben den in een aantal gevallen de mogelijkheid om binnen dertig dagen na bekendmaking tegen zo'n besluit een gemotiveerd bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Bovendien kunnen degenen, die menen dal de onmiddellijke uitvoering van een besluit onevenredig nadeel oplevert, om schorsing of een voorlopige voorziening verzoeken. Hierboven vindt u een opsomming van besluiten, waarbij belangen van derden betrokken kunnen zijn. Wilt u meer weten over een besluit en over de be roepsmogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met één van de medewerkers van de afdeling Algemene Bestuursta ken. 1 juni 1990, Burgemeester en wethouders van Middelharnis. ->«.,^(.(^'.^>t^-M.^^^^>-i^.^*.^^*.^^c^^^^^t^^t^^<.^^t^v.^»t^^^^^;^^(.^c^X^>*.^t.^^*^^t.^L^v.^^(^^t.^^l^w,^^t^%<^*^^Tt^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 12