Oorlogstijd (d Voorzitter bestuur Bijbelverspreiders vertrekt Moederdag NIEUWS I Orgelconcours Oude Tonge Anjeraktie 1990 uit de Kerken Belofte of Eed l Orgelconcert in St. Laurenskerk Weer een record bij de VW-Ouddorp Koor- en zangavond Dirkslands Mannenkoor Opleiding magazijnmedewerker A.S. vrijdag opening International Art Centre Middelharnis Piet Westhoeve nieuwe schaakkampioen in Ouddorp Uitslag van de witviswedstrijd HV Krammer Bladz. 2 EILANDEN NIEUWS DINSDAG 29 MEI 1990 De 'Spertijd', ook een lastig ding als men op vrijersvoeten ging, en niet mocht buiten komen. De heenreis kon dan wel legaal, terug moest echter menigmaal, een risico genomen. Maar wisten vreemden heg noch steg, bekenden wisten wel een weg door tuintjes en door sloppen. Kwam men weer veilig op t adres, dan was men blij met het succes, bezetter zo te foppen. Er kwam al spoedig een besluit, 'de klok die mocht niet meer geluid', dat scheen hen zeer te storen. Het was toch wel een groot gemis, voor kerkdienst en begrafenis de klok niet meer te horen. We moesten allemaal een 'pas', zodra men vijftien jaren was. Die moest men bij zich dragen. En niemand werd daarbij verschoond. die er maar naar zou vragen. Al zagen weinigen de zin van zo'n 'persoonsbewijs' nog in; pas later zou dat blijken. Men kwam er toen wel achter, dat de vijand ons te grazen had. Zo waren hun praktijken. Het brood ging spoedig op de bon. Maar hier, op 't platteland, daar kon men wel wat graan verkrijgen. De controleur bij 't dorsmachien, die kon veel door de vingers zien; kon ook voor brood wel zwijgen. Niet ied're controleur was goed. Maar uit zo'n grote overvloed, was wel wat te versieren. Al was zo'n man nog zo gehaaid, vaak werd hem toch een loer gedraaid, op velerlei manieren. Er kivam een snoep en rokerskaart. Die bleken spoedig heel wat waard. Daar was wat van te maken. Er kwam al heel gauw handel in. Een anti-roker in 't gezin, deed daarmee goede zaken. De rokers, echt geen lui van 't vak, die teelden zelf toen hun tabak. Geplukt en aangeregen, gedroogd, en zelf gesneden ook, zo produceerden zij wel rook, doch smaak werd niet verkregen. Maar 's avonds, als de zon verzonk, klonk uit het oosten zwaar geronk van honderden motoren. Want ied're nacht opnieuw begon, de Duitse luchtmacht Albion, eens flink te ringeloren. Arjaon van Herken Op Tweede Pinksterdag, maandag4 juni a.s., zal de bekende organist Everhard Zwart net als vorigjaar, een orgelconcert verzorgen op het schitterende Markus sen-orgel in de Grote of St. Laurenskerk te Rotterdam. Everhard Zwart werd geboren in 1958. Hij studeerde op de conservatoria eerst te Utrecht en daarna te Rotterdam, alwaar hij in 1983 afstudeerde. Zijn leermeester en grote muzikale voorbeeld was de bekende organist Feike Asma. Vanaf twaalfjarige leeftijd reisde Everhard regelmatig naar Maas sluis voor zijn orgellessen. Het was Feike Asma die hem leerde muziek te maken, in plaats van alleen de 'noten' te spelen. Als kleinzoon van de grote Jan Zwart, kan Everhard deze muzikale gave uitstekend verwoorden in de or gelliteratuur. Na het behalen van zijn conservato riumdiploma studeerde hij nog bij de beroemde franse orgelvirtuoos Jean Guillou te Parijs en bij Günther Kaun- zinger te Würzburg. Hij maakte al verschillende reizen naar Op D.V. 2 juni a.s. zal er een koor- en zangavond gehouden worden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente te Dirksland. Medewerking zal verleend worden door: Mannenkoor Ethan uit Yerseke Dirkslands mannenkoor Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. het buitenland, waaronder twee grote concert-toumee's naar de Amerikaanse staat Califomië. Maar ook in eigen land speelt Everhard Zwart jaarlijks vele conceitcn. Op 4 juni a.s. is hij dus te beluisteren in de Grote of St. Laurenskerk te Rotter dam. Op het programma staan o.a. werken van Widor (Pastorale en Finale uit Symfonie II), Bach (Concerto nach Vivaldi), de Lange (Pinksterfantasie), Karg-Elert (Twee impressies) en Koraal bewerkingen van Zwart en Asma. Aanvang van het concert is 20.15 uur. Toegang 7,50. Kinderen tot 14 jaar, CJP en 65+ 5,00. Ds. G. Spilt neemt na meer dan 30 jaar afscheid van het bestuur van de Vereeniging tot Verspreiding der Heilige Schrift en de Bijbel Kiosk Vereniging. Toen ds. Gijs Spilt aan het eind van de vijftiger jaren lid werd van het bestuur van de Vereeniging tot Verspreiding der Heilige Schrift was de oprichter van deze vereniging, de heer M. J. Heule, nog volop bij de aktiviteiten betrokken. Foto's van belangrijke evenementen uit die tijd tonen een jeugdig ogende predi kant temidden van de overige - veelal oudere - bestuurders, die uiteraard allen behoorden tot het mannelijk geslacht. Twee zoons van oprichter Heule waren later aktief binnen de vereniging: ds. Henk Heule was secretaris/penning meester an het bestuur en de jongere zoon Karel was na het overlijden van zijn vader directeur geworden. Juist omstreeks het moment dat ds. Spilt in 1979 de voorzittershamer in handen kreeg moest ds. Henk Heule wegens een minder goede gezondheid zijn aktivitei ten staken en spoedig daarna vertrok Karel Heule naar Amerika. Het feit dat vanaf dat moment de aktivi teiten van de V.V.H.S. doorgang bleven vinden en verder konden worden uitge breid heeft enerzijds zeker te maken met de wijze, waarop vader Heule en zijn zoons de zaken hadden georganiseerd, maar zeker heeft ook de inbreng van het bestuur van die tijd onder aanvoering van ds. Spilt in deze een belangrijke rol gespeeld. Er werd tijdig en op een verstandige manier ingespeeld op de opkomst van de Evangelische Boekhandel, waarmee een belangrijk afzetkanaal voor de uit gaven van de V.V.H.S. werd gerealiseerd. Recentelijk schuwt men ook de kontak ten met de reguliere, de algemene boek handel bepaald niet. Rand- en buiten kerkelijken komen vaker in de alge mene boekhandel en het is daarom dat men voor deze belangrijke doelgroep de uitgaven van Ark Boeken ook graag hier wil presenteren. Ark Boeken is het label waaronder de uitgaven van de vereni ging worden uitgebracht. Tijdens de periode van het voorzitter schap van ds. Spilt verhuisde de V.V.H.S. naar een nieuw onderkomen aan de Donauweg bij het station Sloter- dijk. Toen in diezelfde periode de voor bereidingen voor de fusie met de Bijbel Kiosk Vereniging werden afgerond was het bij voorbaat voor alle betrokkenen een uitgemaakte zaak dat ook in de nieuwe situatie vanaf 1 januari 1987 de voorzittershamer door ds. Spilt zou wor den gehanteerd. In Nederland bestaat de Vereeniging ter Bevordering van de Belangen des Boek handels. In de wereld van het Neder landse boek wordt naar dit instituut vaak verwezen als 'de vereniging met de lange naam'. Ook christelijk Nederland kent zijn eigen 'vereniging met de lange naam' en hiermede wordt de V.V.H.S. bedoeld en dat was al zo, voordat aan deze naam die van de Bijbel Kiosk Vereniging werd toegevoegd. Bij het afscheid van ds. Spilt op 6 juni a.s. in de Engels Hervormde Kerk op het Begijnhof in Amsterdam zal de voorzit ter van de ene vereniging met de lange naam het woord richten tot de voorzitter van de andere vereniging met de lange naam! Mr. W. E. Steunenberg zal namelijk het eerste exemplaar van het door ds. Spilt geschreven Dagboek bij de Bijbel 'Het verlossende Woord' aan de auteur over handigen. Dit gebeurt tijdens een receptie die de scheidende voorzitter van 14.00 tot 15.00 uur wordt aangeboden. Vooraf leidt ds. Spilt de beide diensten van de Alle-Dag- Kerk (12.40 en 13.10 uur) en zal een kwartet onder leiding van Willem Vogel een kort vocaal programma verzorgen. Op D.V. zaterdag 20 oktober a.s. wordt het orgelconcours voor ama teurs georganiseerd. Deze 2-jaar- lijkse orgelhappening wordt dan al voor de 7e keer gehouden op het Trobenius-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. De organisatie berust wederom bij de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee, in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden (V.V.O.). Deelname is mogelijk voor organisten of organistes, woonachtig op Goeree- Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Tholen. Dat er in deze gebieden veel orgel gespeeld wordt, is bekend, maar dan ook nog op zo'n hoog niveau, dat is elke keer weer een aangename verras sing voor de juryleden, die op de con- coursdag zo'n 20 deelnemers beoor delen. Het doel van het concours is het stimule ren van orgelmuziek, en in het bijzonder de kerkorgelmuziek. Vandaar de eis dat alle deelnemers, naast een vrij orgel- werk, een koraalgebonden orgelcompo sitie als verplicht werk moeten spelen. Deze keer is gekozen voor het volgende verplichte werk: 2 of 3 koraalvoorspelen uit de Kla- vierübung van J. L. Krebs. Uitgave Peters no. 4178; of: 2 of 3 variaties uit de Partita's van Jos. Seb. Bach, te weten: Ach, was soil Ich Sunder machen? (uitgave Peters, Band IX) O Gott, du frommer Gott (uitgave Peters, Band V). De ipaximale ,speelduur van het ver plichte èn vrije werk bij elkaar is 15 minuten. De drie deelnemers, die het hoogst aan tal punten behalen, spelen 's avonds, samen met de juryleden het slotconcert. De jury bestaat dit jaar uit Stephen Tay lor, organist van de Nicolaikerk in Utrecht, en Kees van Eersel, organist van de Grote Kerk te Goes. Welaan, diegenen die aan het concours willen meedoen, kunnen aan de slag. Veel succes ermee! Verdere publicatie omtrent inschrijving e.d. volgt eind augustus. MIDDELHARNIS Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar in de gemeente Middelharnis de kollekte voor het Anjerfonds gehouden. In de periode van 11 tot en met 24 juni 1990 zal in Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge en Stad aan 't Haringvliet ten behoeve daarvan met gebruikma king van lijsten worden gekoUekteerd. De volgende verenigingen zullen dit jaar hun medewerking verlenen: In Middelhamis/Sommelsdijk de muziek vereniging 'Sempre Crescendo', het ma- jorettenkorps 'Somi Girls', het dames koor 'Toonkunst' en het Christelijk gemengd koor 'Middelharnis'; in Nieu we Tonge de muziekvereniging 'Apollo' en de zangvereniging 'Apollo' en in Stad aan 't Haringvliet de zangvereniging 'Soli Deo Gloria'. Van de totale opbrengst wordt 1/3 ver deeld onder bovengenoemde verenigin gen. Zoals bekend, verleent het Anjerfonds (Zuid-Holland) financiële steun aan verenigingen, stichtingen en andere organisaties ter bevordering van aller hande culturele aktiviteiten. Ook in de gemeente Middelharnis zijn/ worden in dat kader door het Anjer fonds regelmatig financiële bijdragen verleend. Stelt u de vrijwillige medewerk(st)ers niet teleur en maak ook dit jaar de Anjerkollekte weer tot een succes. In september 1990 start de PBVE (be roepsopleidingen voor volwassenen) de opleiding magazijnmedewerker. Deze opleiding duurt 1 jaar en is bestemd voor werkzoekende volwasse nen met een aantal jaren voortgezet onderwijs. De opleiding bestaat uit een programma- eenheden met de volgende inhoud: werken in het magazijn, interne tran sport-middelen, communicatie, goede renstroom, ontvangst en controle, voor raadbeheer, administratie enz. Naast 1 dag theorie per week in Spijkenisse, wordt de praktijk minimaal 20 uur geoe fend in een praktijk-leerplaats. De PBVE verleent medewerking bij het zoe ken van een praktijk-leerplaats, zoveel mogelijk in de eigen regio van de cursist. Programma-eenheden worden afgeslo ten met een certificaat. Alle certificaten tezamen geven recht op het diploma. De kosten van deze opleiding bedragen 60,-, huur boeken 30,-. Informatie over deze opleiding wordt gegeven op woensdag 30 mei om 14.30 uur in de voormalige Ichthusschool, Krekelveen 338 te Spijkenisse. Telefoon PBVE: (01880) 2 20 77. Ingezonden: Alle moeders verwend op 13 mei j.l.? Nou, vergeet het maar! Helaas zijn er nog steeds vaders (en dus ook mannen) die zeggen: „Flauwekul, daar is ze toch voor!", of: „ze is mijn moeder niet!" Mannen en vaders: is het nu echt zo onoverkomelijk om eens één dag per jaar, samen met uw kind(eren), al zijn ze nog zo klein, uw vrouw, en düs de moe der van üw kinderen te verwennen? Het gaat er niet om dat u wat voor haar moet kopen, maar het gaat om de gedachte die er achter zit: nl. iets verzinnen voor uw vrouw waar u ze een plezier mee doet, of wat ze leuk zou vinden om te krijgen, gewoon om uw waardering eens in iets wezenlijks te laten blijken. Haar eens te laten zien dat ze gewaardeerd wordt, iedereen heeft wel 'es 'n schouderklopje nodig (u wordt op uw werk toch ook graag gewaardeerd?) en zo ook uw vrouw, de moeder van uw kinderen. Van wie kan ze anders die waardering ver wachten dan van u? Het is geen stijl om te zeggen: „Je koopt maar watje hebben wilt", m.a.w. „Ik ben er te beroerd voor om 'es even wat voor je te doen, ik trek geen tijd uit om m'n vrouw 'es te verwennen, flauwekul!" Neem gewoon 'es een bos bloemen mee of koop een moederdagtaart, u weet toch dat u dit, als u er zelf geen tijd voor heeft, even telefonisch kunt bestellen en thuis laten bezorgen?! Het hoeven geen grote kado's te zijn, het gaat om de gedachte: „Ik hou van je, ik ben trots op je", of vult u zelf maar in. Mannen en vaders die dit belachelijk vinden zijn het waard dat er op VADER DAG niet naar hen omgekeken wordt! Een moeder die een fijne moederdag heeft gehad! Geslaagd voor conservatorium Dinsdag 22 mei jl. voltooide Martien de Vogel uit Melissant zijn opleiding aan het Rotterdams Conservatorium. Daar mee behaalde hij zijn diploma voor docerend musicus met als hoofdvak orgel (bijvak piano). De orgellessen ont ving hij van dhr. A. J. Keijzer uit Dordrecht. Op het examenprogramma stonden werken van o.a. Buxtehude (Praeludium und Fuge in D-dur), Bach (Praeludium et Fuga in a-moll) en Peeters (Toccata, Fugue et Hymne sur Ave Maris Stella). NED. HERV. KERK Beroepen te: Boskoop A. C. Kortleve te Ede; Valburg en Homoet (part-time) J. Kot, kand. te Hardegarijp; Wezep P. J. den Admirant te Kampen. Aangenomen naar: Hagestein J. L. Schreu- ders te Tange-Alteveer. GEREF. KERKEN Beroepen te: Arnhem C. Bouma, 1.1. ver bonden aan het Chr. Studiecentrum te Rawalpindi (Pakistan), wonende te Ka- merik; Dordrecht drs. A. S. J. Smilde te Rotterdam; Leek drs. D. Boersma te Raalte; Winsum-Obergüm drs. L. A. J. Wolthuis te Monster. Aangenomen: de benoeming door de Generale Synode tot pred. in alg. dienst (t.b.v. het toerustingswerk) drs. J. Bos man te Laren (N-H); de benoeming door Deputaten voor de geestelijke ver zorging Koopvaardij tot koopvaardij- predikant te Curasao drs. B. van Dijken, pred. van de Ned. Gemeente te Luxem burg, verbonden aan de kerk van Rotter dam; naarBennekom drs. H. Keegstra te Geesteren-Geiselaar-Borculo; Benne- kom drs. J. J. Th. Meijer te Eibergen- Rekken; Leek drs. D. Boersma te Raalte. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Hoek (Z), Hoofddorp en Middelharnis i.c.m. Bergen op Zoom drs. J. B. de Rijke, kand. te Duiven; Kampen P. M. de Wit te Bergentheim. NED. GEREF KERKEN Aangenomen naar: Deventer i.c.m. Lan- geslag G. J. Lakerveld te Haren (Gr.); Hattem W. van Dijk, kand. te Bun schoten. Bedankt voor: Heerde i.s.m. Apeldoorn en Zwolle W. van-Dijk, kand. te Bun schoten. CHR. GEREF KERKEN Tweetal te Leerdam: H. Korving te Vee- nendaal (Pniëlkerk) en M. Vlietstra te Zeist. Beroepen te: Culemborg M. Vlietstra te Zeist; Opperdoes G. P. M. van der Lin den te Doesburg en Doetinchem en Nijmegen. GEREF GEMEENTEN Bedankt voor: Aalburg G. J. van Aalst te Benthuizen; Sint Annaland A. F. Hon- koop te Zwijndrecht; Woerden C. Ha- rinck te Oostkapelle; Randburg (Zuid- Afrika) A. B. van der Heiden te Doetinchem. Vrijdag 1 juni opent de Burgemeester van Middelharnis Mw. J. G. Sleurink- Rabbinge het International Art Centre. Aansluitend opent Mw. K A. Al- Duwaisan, echtgenote van de voorma lige ambassadeur van Koeweit, de ex positie in de galerie van het I.A.C. met werk van Ruud van den Bosch en Suzan Offereins. Een en ander zal feestelijk omlijst wor den met klaroengeschal, wegvluchtende ballonnen en de gebruikelijke hapjes en drankjes. Het I.A.C. is een nieuw bedrijf, dat zich bezig houdt met de verkoop van kunst (in de galerie), het organiseren van kunstreizen (buitenland), het lesgeven in kunstzinnige vorming (d.m.v. cursus sen tekenen/schilderen/beeldhouwen/ etsen, etc.) en het verzorgen van na scholingen VOO rmensen in de gezond heidszorg, het onderwijs en de kreatievi- teits centra. De verkoop van kuinst zal in de eigen ruime, lichte galerie plaatsvinden. Ge ëxposeerd wordt alleen werk van be roeps beeldende kunstenaars. Tijdens de opening en de komende zomermaan den zal er werk van Ruud en Suzan (de initiatiefnemers van het I.A.C.) te zien zijn. Bij een bezoek aan de galerie is de Jaap Reedijk exposeert pentelceningen van 1 tot en met 25 juni a.s. in Theetuin 'de Bongerd', Herlcingen Langzamerhand is Jaap Reedijk zeker in onze omgeving bekend als een crea tieve duizendpoot. Buiten zijn baan als welzijnswerker bij de Samaritaan in Sommelsdijk maakt hij tekeningen en schilderijen in velerlei techniek en schrijft hij nog gedichten ook. Sinds hij vorigjaar in het vroegere raad huis van Herkingen is komen wonen, heeft hij dit dorp in zijn hart gesloten. Als blijk hiervan heeft hij een penteke ningen van Oud-Herkingen (omstreeks 1900) gemaakt, die hij samen met illu straties bij oude kinderliedjes ten toon stelt. Geopend: van 10.30-22.30 uur, dagelijks behalve donderdag. Dam- en Schaakvereniging ^Ontspanning' te Ouddorp In de laatste competitiewedstrijd, die op 21 mei j.l. werd gehouden, wist de heer Westhoeve beslag te leggen op de kam pioenstitel. Hij onttroonde hiermede Arie Baas. Overigens is het een span nende strijd geweest om de titel. De jeug dige J. van Huizen volgde hem min of meer op de voet. Deze wist dan ook de 2e plaats te veroveren. De heer van Geelen en de heer Derrez zijn ook sterk teruggekomen en keren dus weer terug in het eerste team. Sterk teruggevallen zijn de heren Jac. Santi- fort en W. Breen. Speelden zij vorigjaar nog in de eerste groep, nu moesten zij genoegen nemen met een plaats in de tweede groep. Good old Cor Wassenaar weet zich eik jaar goed te handhaven bij de eerste groep. Hij eindigde op de 9e plaats. In de tweede groep werd de heer A. J. Kastelein kampioen. Hij is weer bezig aan een nieuwe come-back. De heren Jac. Santifort en W. Breen werden hier tweede en derde. De doorbraak van deze spelers is niet gekomen. Misschien het volgende seizoen. Hieronder volgt de eindstand van beide afdelingen: Afdeling I 1. P. Westhoeve21% uit 28 2. J. van Huizen19>/2 uit 28 3. K. V. d. Wende19 uit 28 4. P. A. DerrezI81/2 uit 28 5. WHM van Geelen18 uit 28 6. A. C. Baas18 uit 28 7. M. Breen17 uit 28 8. J. Soeteman16 uit 28 9. C. Wassenaar14 uit 28 10. A. van HuizenllVi pnt. Afdeling II 1. A. J. Kastelein18 uit 28 2. Jac. Santifort16y2 uit 28 3. W. BreenI51/2 uit 28 4. J. Grinwis13 uit 28 5. J. Dijkstra12'/2 uit 28 6. E. Santifort9V2 uit 28 7. NAL van Doorn9 uit 28 8. R. Kickert5 uit 28 9. F. Papavoine5 uit 28 10. M. van Damme3 uit 28 RSB: Hoewel het eerste team geen kampioen werd in de 4e klasse van de RSB werd achter Barendrecht 3 beslag gelegd op de 2e plaats in de afdeling. Dit betekent eveneens promotie naar de 3e klasse. Al een aantal jaren beweegt onze club zich tussen de 3e en 4e klas. Gezien de samenstelling van het team (8 spelers), dat volgend seizoen weer uitkomt in de 3e klasse zou het nu eens moeten kun nen gelukken ons in de 3e klasse te handhaven. De ranglijst van de eerste 8 spelers is evenwichtiger samengesteld dan vorige jaren. Hopelijk komt het er nu eens uit. kans heel groot om een van beide kun stenaars aan het werk te zien. De reizen naar het buitenland worden in samenwerking met een reisbureau tot in de puntjes verzorgd en zullen 4 tot 6 keer per jaar plaatsvinden. Het is de bedoeling om tijdens deze 8 of 15 daagse reizen te schilderen, te tekenen, musea te bezoeken en de steden en landschappen te bekijken. Een verzorgde vakantiereis met net even wat extra's. De diverse cursussen worden in de ate liers van het I.A.C. gegeven. Het I.A.C. beschikt over een schilder atelier, keramiek-, boetseer-, beeldhouw- atelier en een grafiek-atelier. Er is een ruime keuze voor wat betreft duur van de cursus en soort cursus. Men zal kun nen kiezen uit een halfjaarlijkse cursus van 12 lessen, een midweek (4 of 5 dagen) en een week-end (2 of 3 dagen). Elke denkbare beeldende techniek zal in de loop der tijd in de vorm van een cursus worden aangeboden. Voor over nachten tijdens een midweek of week end zijn er diverse mogelijkheden, van camping tot hotel eventueel kan het I.A.C. voor een reservering zorgen. De cursussen worden het gehele jaar door gegeven. Voor geïnteresseerden bestaat vanaf 1 juni gelegenheid voor een cursus naar keuze in te schrijven. Er ligt een infor matiepakket gereed. Het postadres is: I.A.C., Ring 40, 3241 CS Middelharnis. Tel. (01870) 71 55; Fax (01870) 67 78. Ingezonden: Jammer, dat er zo'n storm (in een glas water) is ontstaan. Bij mijn installatie als lid van de Raad van Dirksland heb ik aan de belofte de woorden 'Zo waar lijk helpe mij God Almachtig' toege voegd. Uit principe zweer ik niet; toch had ik er behoefte aan hulp van boven te vragen. Dat daarmee tevens de eed zou zijn afgelegd is absoluut onjuist. Vaak wordt in Dirksland, ook in de poli tiek, gesproken over 'ieder in zijn waar de laten' en 'eikaars principes respec teren'. Is dat tweerichtingsverkeer? Geldt dat dan voor een ieder? Kennelijk niet. Al dan niet met kwade bedoelingen zijn onwaarheden de w>,reld ingeholpen (en door de pers gepubliceerd). Als zou ik me staande de vergadering bedacht hebben, als zou de burgemeester ertegen geweest zijn, maar er niets tegen kon doen. Als zou ik zowel de eed als de belofte hebben afgelegd. Door een bur ger uit Dirksland is dit dan ook onjuist gemeld aan de Minister. Mocht alsnog blijken dat zo'n toevoe ging aan de belofte naar de letter van de wet niet kan, dan zal de installatie opnieuw moeten. Niks op tegen, zolang de argumenten goed zijn. Het is en blijft een persoonlijke zaak, geen politieke. Natuurlijk is men er in de politiek vaak op uit opponenten in een negatief dag licht te stellen, zeker rond de verkiezin gen. Daar is ook weinig op tegen, zolang het zakelijk blijft; om de argumenten gaat. De nu ontstane commotie laat slechts zien op welk niveau sommigen bereid zijn andersdenkenden te bejege nen. Een niveau waartoe ik me niet hoop te verlagen. T. van Houvfelingen Donderdag 24 mei jl. schreven weer een record aantal deelnemers/sters in voor het Int. zeehengelconcours te Ouddorp, georganiseerd door de VW-Ouddorp i.s.m. de Hengelaarsver. Stellendam. In 1989 schreven voor dit concours 136 deelnemers in, maar dit jaar maar liefst 143; dit tot grote tevredenheid van de organisatoren, die hiermee bevestigd zien dat de hengelsport nog springle vend is. Doch de vis liet het afweten. De win naar, de heer J. v. d. Lindeloop uit Oud Gastel, die maar 60 cm vis had gevangen ging met de eerste prijs naar huis, t.w. een beker en een draagbare kleuren TV. De winnaar bij de afd. dames werd mevr. v. d. Lindeloop, die eveneens een mooie bokaal kreeg uitgereikt. De grootst gevangen vis werd op de kant gehaald door de heer C. Hennekam uit Fijnaart die een mooie plaquette ontving. Ondanks de weinige vangst kon de heer Hameeteman, adm. der VW-Ouddorp toch terug zien op een plezierige hen- gelsportdag. Zaterdag 26 mei werd er weer een witvis wedstrijd gevist in de vliegers, de vang sten waren voor de meeste van de 23 vissers slecht. De uitslag: 1. T. v. d. Poel..280 cm. 2. A. van Dijk270 cm. 3. C. v. d. Welle141 cm. 4. A. Bruinsma42 cm. 5. J. van Lente40 cm. Zaterdag a.s. is er weer een witviswed strijd waarmee ook het lopend seizoen wordt afgesloten van de HV Krammer. Inschrijven van 7.30 tot 8.00 uur in Café Zaaijer. Vissen van 9.00 tot 12.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6