EIIAtlDEtl-niEUWS Rabobank en Robeco Groep: twee zware poten Grote wervingsaktie 'Zuidhollands Landschap' Informatie-avond Amnesty Vakantie en sociale verzekering Wij zijn rentmeesters onzer goederen... Grenzen open in 1992, „Hoe zal het gaan?" Ruim 600.000 inwoners van Zuid-Holland ontvangen wervingsbrief! Verkoping Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 29 MEI 1990 No. 5904 Stad aan 't Haringvliet-Ooltgensplaat: In 'Het Trefpunt' te Stad aan 't Haringvliet werd maandag 21 mei 1990 de Algemene Vergadering gehouden van de Coöp. Rabobank B.A. Ooltgens- plaat/Stad aan 't Haringvliet. Er was een optimale belangstelling van onge veer 75 personen met een goede discussie betreffende de bankzaken, bestuur en Raad van Toezicht. De eenwording van Oost-Europa, met open grenzen, had een bijzondere aandacht, terwijl de uitbreiding van het bank wezen, nationaal en internationaal aan de orde werd gesteld. De verkiezing van een nieuw bestuurslid en leden voor de Raad van Toezicht had, door het indienen van een tegenkandidaat, meer tijd nodig dan voorheen. De door het bestuur gestelde kandidaten werden gekozen. Afscheid van twee leidinggevenden De voorzitter van het bestuur, de heer Jac. van Nieuwenhuijzen sprak een wel komswoord, speciaal aan het adres van de heer C. Aalbers, adjunct-directeur van de regio Bergen op Zoom. De grote opkomst stemt het bestuur tot dankbaarheid, aldus de voorzitter, die vervolgens met de ontsluiting van de grenzen een perspectief in het vooruit zicht zag, vooral voor de arme landen, waarbij de vestigingen van b.v. de Rabo- banken in het verschiet liggen. Spre kende over de akties van de boeren was de heer Van Nieuwenhuijzen zeer kort. Het resultaat van deze akties heeft het gevolg, dat er zijn inziens een stabiliteit van de prijzen is opgetreden ten goede van de landbouw. Spreker zag voor de agrarische sektor over 3 of 4 jaren een goede ontwikkeling. Over de plaatselijke situatie merkte spreker op, dat van de gemeente Oost- flakkee een uitnodiging was ontvangen voor een symposium, handelende over 'Landelijk gebied en stedelijk beleid'. Wij betreuren dat de kleine kernen zo achteruitgaan en het is zaak om deze ontwikkeling nauwlettend te volgen. In enkele tientallen jaren is de bevolking van Oostflakkee met 400 personen terug gelopen. Deze zaak heeft ook gevolgen voor onze bank. Geen groei betekent achteruitgang op alle sektoren. Daarom is huizenbouw een eerste vereiste en moet worden geaktiveerd. De heer Van Nieuwenhuijzen ging ver volgens nader in op de diverse facetten de bank betreffende en bracht dank aan zijn medebestuurders en het personeel voor hun inzet in het afgelopen boek jaar. Door de directeur, de heer C. H. Menger werden de notulen van de vorige jaar vergadering gelezen en aldus vastge steld. Cijfers Vervolgens gaf de directeur een toelich ting op de Jaarrekening 1989, die wei nig verschilt met die van 1988. De spaargelden bleven stabiel en bedragen 35.113.497,- tegen 35.940,0104,- in 1988. Het resterend winstsaldo over 1989, groot 78.855,- werd toege voegd aan de Algemene reserve. Over 1988 bedroeg het winstsaldo 80.820,-. Over de toelichting en de cijfers werden enkele vragen gesteld, die door de heer Menger werden beantwoord. De voor zitter zegde de directeur dank voor zijn werk in het algemeen en voor zijn uiteenzetting. Verkiezing Alvorens tot verkiezing van een be stuurslid en drie leden voor de Raad van Toezicht werd overgegaan gaf de voor zitter een uiteenzetting hieromtrent. Er was een brief binnengekomen van de heer A. van Wijnen uit Ooltgensplaat die voorstelt om het bestuur uit te brei den van 3 naar 5 leden. Het bestuur is tegen deze verandering, omreden jaren geleden dit aantal statutair is vastge steld. Hiertoe zou dan eerst het regle ment moeten worden gewijzigd. Daar de heer J. Wagner (Stad aan 't Haringvliet) niet meer herkiesbaar is volgens de gestelde leeftijdsgrens werd de heer A. J. van Rumpt (thans lid van de Raad van Toezicht) door het bestuur kandidaat gesteld. De vergadering ging hiermee akkoord en werd de heer Van Rumpt als zodanig gekozen. Raad van Toezicht Genoemde heer Van Wijnen stelde zich kandidaat voor de Raad van Toezicht. Aangezien zijn kandidatuur door 10 leden werd ondersteund is zijn kandi daatstelling acceptabel, aldus de voor zitter. N.a.v. een publicatie in 'Eilanden Nieuws' merkte de heer W. de Graaf op, dat een aantal ondernemers de kandida tuur niet ondersteunden. Voor de Raad van Toezicht waren twee leden aftredend, n.l. de heren P. Kag- chelland en L. C. Korteweg en wegens zijn benoeming als bestuurslid, de heer A J. van Rumpt. De heer Kagchelland was herkiesbaar, de heer" Korteweg niet meer gezien de gestelde leeftijdsgrens en vervolgens een vacature voor de heer Van Rumpt. Door de Raad van Toezicht werden de volgende heren kandidaat gesteld: P. Kagchelland, S. Breure (vacature L. C. Korteweg) en P. J. Grinwis (Stad) vaca ture A. J. van Rumpt. Tegen deze drie werd de heer Van Wij nen kandidaat gesteld. De heer Kagchelland kreeg 83 stemmen, de heer Van Wijnen 10 stemmen. De heer Breure 81 stemmen, de heer Van Wijnen 12 stemmen. De heer P. J. Grin wis 80 stemmen, de heer Van Wijnen 10 stemmen en 1 stem ongeldig. De drie gekozenen namen hun her- of benoe ming aan. De voorzitter zette uiteen dat getracht is alle geledingen in het bestuur en Raad van Toezicht te vertegenwoordigen. De heer Van Rumpt is ondernemer, de heer Kagchelland witloftrekker en werkt in de tuinbouw, de heer Breure landbou wer en de heer Grinwis is werkzaam in de administratieve sektor. Opgemerkt werd dat mogelijk voor het eerst in de geschiedenis bij de Rabobank gestemd moest worden om in de vacatures te voorzien. De voorzitter feliciteerde de vier gekozen leden en hoopte op een vruchtbare samenwerking. Hij gaf nog een toelichting op het aantal leden: 3-3. Drie in het bestuur dat achten wij genoeg en drie in de Raad van Toe zicht, maar aldus de voorzitter, dat dit getal nu vijf is zit in het feit dat een veel voorkomende vacature in het bestuur kan worden opgevuld met leden van de Raad van Toezicht, die door hun soms jarenlange zitting kennis van zaken hebben en dus meer zijn ingewerkt. Jvlet deze uiteenzetting ging de heer Van Wij nen op zijn vraag akkoord. Huldiging De voorzitter sprak hierna enkele woor den van afscheid tot de heren Wagner en Korteweg. „De heer Wagner (Stad) zit 25 jaar in het bestuur, bekeek de zaak objectief, wist de zaak goed te beharti gen, gaf zijn bijdrage bij de fusering van de twee banken, had een visie naar de toekomst en nog meer eigenschappen die de bank ten goede kwamen", aldus de heer Van Nieuwenhuijzen. Naast woorden van dank en waardering bood hij de heer Wagner een trekhaak voor zijn auto/caravan aan, wat symbo lisch met een miniatuur autootje ge schiedde. Mevrouw M. W. Wagner-Kar- dux kreeg een prachtig boeket bloemen. De heer L. C. Korteweg (Ooltgensplaat) heeft vanaf 1976 zitting in de Raad van Toezicht. „U had een goede inbreng, zag door een ruime bril de fusie, had een goed beleidsplan en deed dat op uw eigen manier", aldus de voorzitter die zijn dank vergezeld deed gaan met een waterpomp voor het sproeien van de tuin. Mogelijkheden Namens de regio Bergen op Zoom sprak de heer Aalbers de vergadering toe. Naast de woorden van de voorzitter bleef de heer Aalbers wat dichter bij huis n.l. in West-Europa. Het slechten van de grenzen geeft volgens spreker ongekende mogelijkheden, b.v. met ex port maar ook de studie van uw kinde ren. Europa 1992 geeft voor lieden die handen willen bedrijven geen grote bepalingen meer met de grens-formali- teiten. Sprekende over de regio is het de heer Aalbers opgevallen de rust in de dorpen in deze streek. „Maar", zei hij, „hoe zal het gaan na 1992 met de mid denstand, de banken, want de grenzen liggen open. De 2000 kantoren die de Rabobank heeft, staan voor een uitbrei ding. U hebt het kunnen lezen, zien en horen dat de Rabobank Nederland en de beleggingsinstelling Robeco Groep van plan zijn samen te gaan werken. Twee zware poten onder één organisatie. Ook uw bank wordt met deze ontwikke ling geconfronteerd", aldus de heer Aal bers. Hij wees hierbij op de cliënt bediening dag in dag uit, waarbij' de directie en het personeel gesteund moe ten worden door bestuur en Raad van Toezicht. De heer Aalbers stelde hierbij voor bestuur en Raad van Toezicht een vier daagse instructie bijeenkomst in het vooruitzicht om bij te praten. AI zeer binnenkort. „Uw directeur is hiermede al bezig en wij willen bestuur en Raad van Toezicht in de gelegenheid stellen de heer Menger en zijn staf te steunen", aldus spreker. Keurig geregeld „De belangen van Stad aan 't Haring vliet en Ooltgensplaat zijn hier keurig geregeld, dat zie ik deze avond. Ik wil daarom de heer Wagner bedanken voor zijn werk en ik zie dat hij tal van funk- ties heeft gehad en hiermede een heel stuk van zijn energie in de gemeenschap heeft gestoken wat ik zeer waardeer", aldus de heer Aalbers. Hij ging vervolgens over om de zilveren speld van de Rabo-organisatie op te spelden voor de verdienstelijke arbeid in het coöperatieve bankwezen. Een oorkonde, getekend door drs. H. H. F. Wijffels, voorzitter van de Raad van Bestuur Nederland, werd overhandigd. Zich richtende tot de heer L. C. Korte weg (Ooltgensplaat) wenste spreker ex act hetzelfde te zeggen. „Ook u had andere funkties in de breedte van onze samenleving en daarom constateer ik dat mensen uit alle geledingen in het bestuur en Raad van Toezicht zitting hebben. De heer Korteweg kreeg een Woensdag 30 mei en donderdag 31 mei zal natuurbeschermingsorgani satie het Zuidholiands Landschap in heel Zuid-Holland door PTT-post ruim 600.000 brieven laten bezor gen. Het Zuidhollands Landschap doet hierin de oproep aan alle inwo ners van Zuid-Holland om begunsti ger te worden. Een groter aantal begunstigers is voor het Zuidhol lands Landschap een onmisbare financiële steun. Bovendien wordt hierdoor het draagvlak van de werk zaamheden van het Zuidhollands Landschap vergroot. Steeds meer mensen zien de noodzaak van het behoud van een schoon en groen leefklimaat in Zuid-Holland. Als gevolg van een mailingsaktie in 1989 is het aantal begunstigers toegenomen'tot bijna 30.000. Hierdoor heeft het Zuid hollands Landschap haar aktiviteiten sterk kunnen uitbreiden. Toch is de strijd voor natuurbehoud in de provin cie Zuid-Holland nog niet gestreden. Voortdurende zorg en aktieve inzet is noodzakelijk. Daarom heeft het Zuid hollands Landschap besloten dit jaar wederom een beroep te doen op alle inwoners van Zuid-Holland! Het Zuidhollands Landschap zet zich in voor de bescherming van natuur en landschap in Zuid-Holland. Door het aankopen en beheren van natuurgebie den zijn nu al meer dan 60 terreinen vei lig gesteld. Enkele voorbeelden: het vogelrijke strand- en slikkengebied de Slufter van Voorne, het landgoed Huys te Warmont, het Staelduinse Bos en de orchideeënrijke graslanden in de Krim- penerwaard. Bovendien speelt het Zuid hollands Landschap in op ruimtelijke ontwikkelingen in de provincie, geeft voorlichting en is aktief op het gebied van milieu- en natuureducatie. Iedereen die de aktiviteiten van het Zuidhollands Landschap wil steunen is welkom als begunstiger. Dit kan al voor 25,- per kalenderjaar. Hiervoor krijgt men veel terug: viermaal per jaar het rijk geïllustreerde tijdschrift 'Zuidhollands Landschap', gratis deelname aan excur sies en gratis toegang tot de openge stelde terreinen van het Zuidhollands Landschap en van alle Landschappen in de andere provincies. Dat is bij elkaar ongeveer 50.000 hectare natuurschoon. Wie zich nu aanmeldt krijgt bovendien het speciale welkomstgeschenk; twee prachtige publicaties over natuurgebie den in Zuid-Holland (winkelwaarde 14,90). prachtig boekwerk over de natuur aan geboden met een opdracht en handteke ning van drs. Wijffels. Dankwoorden Na een felicitatie van de voorzitter sprak de heer Wagner enkele woorden van afscheid en dank. Die dank kwam in de eerste plaats de Heere God toe die hem tot dit alles in staat stelde. Daarna zijn vrouw en kinderen, het bankwezen, en allen die hem geduld en vertrouwen gaven. Van oud-collega's heb ik veel geleerd en spreker dacht hierbij aan de heer C. van Rumpt in het bijzonder, die momenteel ernstig ziek is en veel sterkte werd toegewenst. De heer Wagner liet zijn zittingsperiode de revue passeren. De 100 gulden van vroeger werden er later duizend en we spreken nu over tonnen. Problemen zijn er geweest, specifieke moeilijkheden maar ook mogelijkheden. „Laat het nuchtere verstand previleren en daarom laat ik de bank met een gerust hart ach ter", aldus de heer Wagner die bedankte voor de cadeau's en de zilveren speld. Tot slot zei hij: „Het gaat u en onze bank goed!". De heer Korteweg prees de goede ver standhouding en hoopte dat deze zo goed mag blijven. Hij bedankte allen waarmede hij heeft samengewerkt en door het vertrouwen in die 14 jaar in hem gesteld. Er waren nog twee jubilarissen, beiden niet aanwezig. De heer P. van der Wende (Ooltgensplaat) is 50 jaar lid van de bank en de heer B. Maliepaard (Stad aan 't Haringvliet) zelfs 70 jaar lid, een unicum. Zij krijgen thuis een passent geschenk bezorgd. Rondvraag Nog een aantal vragen werden in de rondvraag gesteld. De heer A. van Neu- ren (Stad) vroeg het een en ander over de betaalcheque's en dan betreffende on kosten hieraan verbonden. De heer Menger zei, dat per 1 juli a.s. een wijzi ging op komst is aangaande de bereke ning, n.l. de debetrente te verlagen en de Dinsdag 29 mei is er een informatie avond over Amnesty International in de Geref Kerk aan de Julianaweg te Mid- delharnis. Aan deze avond wordt medewerking verleend door de regionale theatergroep van A.I. Het begint om 20.00 uur. Iedereen die belangstelHng heeft is har telijk welkom. creditrente te verhogen. Wij zullen dit evenwel nog niet invoeren, mede aan de hand van naslagwerk sinds 1989. De een ging behoorlij k vooruit en de ander ach teruit. „Wij willen niet de koploper hierin zijn", aldus de heer Menger. De heer Aalbers sprak over een ingrijp- bare ontwikkeling. Standsorganisaties bemoeiden er zich mee maar na een uit eenzetting van de bank kreeg men begrip. „Van het betalen van kleine bedragen, b.v. een doos sigaren van vier of meer guldens willen wij af. Dat kost veel geld aan administratie. Wij hopen een meest efficiënte weg te vinden om zo goed mogelijk interessant te handelen. Het is een heel spel, dat ik 2 jaar geef vooreer het geregeld is, „aldus de heer Aalbers. Die adviseerde: „gebruik uw cheque's voor grote bedragen maar een pasje gaat vlugger en beter en neemt niet zoveel handelingen in beslag". De heer Van Wijnen had in de ope ningstoespraak van de voorzitter niets over de middenstand gehoord. „Dat klopf'aldus de heer Van Nieuwenhuij zen, „vorig jaar heb ik hier meer aan dacht aan besteed en zo krijgt een ieder een beurt". Hierna sluiting van de vergadering. Het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering heeft opnieuw de folder 'Vakan tie en sociale verzekering' uitgebracht. In deze folder wordt de vakantieganger waardevolle informatie geboden over onderwerpen als: - op vakantie met behoud van uitkering; - ziekenfondsverzekering in binnen- en buitenland; - ziekengeld tijdens de vakantie; - de noodzaak van een goede reis verzekering. Op de achterkant van de folder is tot slot een lijst opgenomen met verzekerings organen in het buitenland, waar men terecht kan voor het aanvragen van medische hulp en/of ziekengeld. Uit de vele reakties, die het VSV jaarlijks krijgt, blijkt dat veel mensen nog steeds slecht op de hoogte zijn van de zaken die men voor de vakantie moet regelen. Om onnodige problemen te voorkomen hopen wij daarom dat u deze folder onder de aandacht van het publiek wilt brengen. De folder kost 2,20 per 10 stuks (excl. BTW) en is te bestellen bij het Voorlich tingscentrum Sociale Verzekering, Rhijn- spoorplein 1, 1091 GC Amsterdam. Tel. (020) 5 60 09 55. NIEUWE TONGE De vrouwenvereniging „Kleine kracht" van de Geref Gemeente hoopt D.V. donderdag 31 mei a.s. baareerste verko ping te houden. Deze zal worden gehouden bij de fam. H. Koert, Klinkerlandseweg 8. Ope ningstijden van 10.00 - 12.00 uur. van 14.00 - 17.00 en van 18.30 - 21.00 uur. Iedereen is hartelijk welkom. VERVOLGVERHAAL - 48 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape En opa was ook al ziek. Daar was Frans dan wèl de schuld van, dat kon niemand tegenspreken. Vader had zelf gezegd, dat het kwam, doordat opa op die avond een kou gevat had. Hij was nog niet bij opa geweest, hij durfde niet. Nu hij voor straf in huis moest blijven, en elke avond zo vroeg naar bed moest, kon dat eigenlijk ook niet. En die gedachte verzoende hem bijna met de harde straf want hij was bang van opa, bijna zo bang als van de veldwachter en van de Burgemeester.... En als opa weer beter was, dan zou hij het hele geval misschien reeds vergeten zijn, oude mensen werden zo vergeetachtig.... Hij wenste wel, dat hij dat van de veldwachter en de Burgemeester ook zeggen kon. Maar die zou den het niet vergeten. De veldwachter had alles opgeschreven en dan vergeet je iets niet zo licht. Daar waren hier nog veel vragen, die hem zeer beangsten. Had Verstraten nog proces-verbaal opgemaakt? Als hij daaraan begon te denken lag hij te rillen onder de dekens. Wist vader er van, dat ze bij de Burgemeester op het gemeentehuis hadden moeten komen? Als vader het niet wist en hij kwam het te weten, dan had hij nog meer te wachten! En als Verstraten proces-verbaal opge maakt had, dan zou hij voor de Kantonrechter moeten komen.... en ze zouden hem naar een Rijksopvoedingsgesticht brengen, had Verstraten gezegd. Daar sloten ze je in een kamertje op en dan za t je daar de hele dag moederziel al leen.... En als hij zover gekomen was met zijn gedachten begon hij altijd te huilen, want dat gesticht!.... En dan voelde hij zich nameloos ongelukkig.... Met opa ging het langzaam vooruit, dat wist hij van vader, die het 's middags onder het eten aan moeder vertelde. Hij had er wel eens naar willen vragen, want hij hield van opa al was hij wat brommerig. Dat merkte hij eigenlijk nu pas, nu hij hem al in zo lang niet gezien had, en opoe.... Gunst, hoe lang was het nu al... Opa was toch wel een aardige man, als hij maar niet boos was en geen brommerige bui had. Dan was hij altijd bang voor hem en probeerde hij uit de buurt te blijven. Maar anders, nee, dan was hij niet zo kwaad. Het was eigenlijk niet mooi van hem om zo weinig notitie van opa te nemen, maar hij durfde niet. Bij vader durfde hij er niet naar te vra gen, en moeder zou ook wel zeggen: ben jij in al die tijd nog niet bij opa geweest, maak eens gauw dat je bij hem komt, en vraag dan zelf maar eens hoe het met hem is. En naar opa gaan durfde hij nog minder, want hij begreep wel, dat hij erg boos zou zijn.... En misschien was meester Van Doom er wel, die kwam er zo dikwijls.... Maar nu wist hij het, en hij was blij dat opa weer beter werd. De dokter was geweest en hij had gezegd, dat opa tweemaal per dag een uur uit bed mocht ko men.... Hoe het gaan moest als opa weer helemaal beter was wist hij niet. Een moest er toch weer een tijd komen, dat hij van aangezicht tot aangezicht tegenover opa zou staan en dan zou het komen.... Hij troostte zich met de gedachte, dat het voorlo pig nog niet kon. Opa mocht nu wel uit bed, maar hij zou natuurlijk in de eerste weken nog niet naar buiten mogen.... Daarom schrok hij toen vader na het eten zei: „Piet, ga eens even naar opa, om te vragen of ik morgen de Bles kan gebruiken, want Witvoet is kreupel geworden". Hij schrok er zo van, dat hij nog even bij zichzelf overwoog, of hij niet een uitvlucht verzinnen kon. Hij keek op de klok, nee, het was nog maar één uur, dat ging niet. En iets anders wist hij niet... Onderweg overlegde hij hoe hij het moest aanleg gen om een ontmoeting met opa te vermijden. Als opa nu maar niet in zijn stoel zat, dan zou dat gaan, want dan kon hij met grote haast zijn bood schap doen. Dat het tijd voor school was kon bij opa wel als verschoning gelden, hij zou langzaam lopen.... Maar er was alle kans, dat opa om te eten uit bed was gekomen en wat dan? Hoe meer hij de boerderij naderde hoe langzamer hij ging lopen. Hij overlegde bij zichzelf wat hij doen zou als opa uit bed was, en wat hij doen zou als opa nog op bed lag. En op het erf maakte hij een praatje met Nero, die om hem heen kwam snuffelen en aan zijn handen rook: „Nee, ik heb niks bij me. Nero, echt niet".... Hij vond het jam mer, dat Nero niet praten kon, dan zou hij de hond even naar opa sturen om de boodschap te doen en dan kon hij hier blijven wachten.... Hij deed de keukendeur open. De dienstmeid was bezig vaatwerk te wassen. Ze waren dus al klaar met eten. Dat bemoedigde hem, want als opa er uit gekomen was om te eten, dan lag hij nu mis schien weer al op bed. Hij groette verlicht: „Dag Anna".... Even keek ze van haar werk op en bromde iets terug. Hij deed de kamerdeur open en riep: „Opoe".... Ze kwam dadelijk. „Wel, ben jij dat. Piet".... Hij gluurde langs haar heen naar binnen. Nee, opa zat niet op zijn stoel, hij ademde verlicht. Opoe liep al weer de kamer in. Hij bleef bij de deur staan en verontschuldigde: „Ik kom er niet in, opoe, want ik heb vuile voeten.... Ik kom maar wat vragen".... Uit de kamer kwam opoe's schampere stem: „Vuile voeten.... daar trek jij je eigen wat van aan!.... Je brengt dikwijls de halve polder aan je voeten mee in huis!" En ze lachte.... Toen hoorde hij ineens opa's donkere stem uit de bedstee: „Is dat Piet?".... „Ja", zei opoe, „moetje hem hebben?".... En zon der antwoord af te wachten gebood ze: „Piet, kom eens bij je opa".... Ze deed de deur wijdopen. In de bedstee lag opa, hij lag te roken, de kop van de pijp lag op een stoel buiten de bedstee. Het was een witte stenen pijp met een hele lange steel. Piet had nog nooit gezien, dat opa zo'n pijp gebruikte. Hij rookte altijd uit een zwartgerookt stenen pijpje met een dopje er op, en de kop hing altijd naar beneden.... „Nou, kom er nou in".... Opoe's stem was haast vlak bij zijn oor. Hij schrok, maar herstelde zich dadelijk. „Nu geen tijd.... ik moet naar school", zei hij hakke lend. Opa rees overeind in bed. Hij legde zijn pijp op de stoel neer, voorzichtig om de lange steel niet te breken. Dan zei hij: „Kom eens hier. Piet".... „Ik moet naar school", herhaalde hij nog eens. Hij voelde, dat hij rood werd. „Lichtjes uit gaan draaien?".... vroeg opa vinnig. (wordt vervolgd) Zonder bescherming van de leefomgeving zullen talrijke vogels zoals dit zeldzame Witgatje verdwijnen, ffoio: Gerard de Hoog) !llll||||||lll|||||||ll|||||||ll|||||||ll|||||l|lllllllllllllllllllllllllli>>lllllll< l^>^^^,^^.^:f.^^^.l^^.^.l^l^l^^.l^l^^.>^^.^■^■l^^■^.>^^■^■^■>^'^^■^■^■^■'^^■'^^■^■^'^^.^.^.:^l^^■'^^^■l^^■l^^■>^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5