Qoerees' stranden geschoond de zomer tegemoet Predikbeurten OPROEP Op Jaas Diepenhorst's borst nu Koninklijk Goud Orgelconcert Grote Kerk Dordrecht Grote rommelmarkt in Goedereede P.V. 'Gevleugelde vrienden' Opbrengst kollekte Flakkeese Zaterdagvliegers Kollekte Ned. Rode Kruis Bladz. 2 ,EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 25 MEI 1990 De strand-schoner wordt door een trekker voortbewogen: vooraan de container met al verzameld vuil. Vroeger-, maar dan hebben we 't over een heel andere tijd-, hadden de strandbeheerders nauwelijks om zien naar het strand; de badgasten, nog weinig in getal, kwamen en gin gen en ze lieten geen spoortje vervui ling na, maar dat is anders ge worden, óók op Goerees' Noordzee strand en langs de Brouwersdam waar op hoogzomer-dagen tiendui zenden hun plekje vinden...! Goe rees' gemeentebestuurders hebben ervoor gezorgd dat dat een schoon plekje zal zijn. Aannemings- en verhuurbedrijf J. v. d. Broek uit Stellendam heeft daar het materiaal voor, al sinds 1982 toen Oud- dorps strand met olieresten werd be smeurd. Terwijl iedereen nog met de handen in 't haar zat hoe van die vervui ling af te komen zette dhr. v. d. Broek z'n uit Frankrijk betrokken Rolba beach- cleaner aan 't werk. 't Systeem bleek sim pel; de machine schept een laag zand die over een zeef wordt uitgestrooid waarbij het vuil achterblijft en door de machine wordt verzameld, bijzonder effektief...! V. d. Broek schoont op die manier al sinds 1983 de Schouwse stranden en binnenkort wellicht ook dat van Roc- kanje. Dezer dagen ook dat van Goede- reede nadat de raad daarvoor een krediet van 27.000,- voteerde, goed voor 3 schoonmaakbeurten tijdens het komend zomerseizoen. Van gemeente wege zijn op de drukstbezochte strand- gedeelten ook afvalkorven geplaatst op hope dat de strandbezoekers hun afval daarin zullen deponeren, hun plastic bekertjes, hun flessen, schillen, hun lege blikjes, kortom al hun 'wegwerp-troep'. De 'beach cleaner' zal ook alleen op die drukstbezochte strandgedeelten worden ingezet om dat te verzamelen wat tóch nog op het strand terecht kwam. Dat blijkt toch al gauw een container vol te zijn..., helaas, al mag gezegd dat ook de zee zelf veel op het strand heeft gewor pen, vooral tijdens de januari-stormen. Zondag 27 mei 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. W. Verweij van Amersfoort Ger. Kerk 9.00 uur ds. H. Hessels en 10.30 uur ds. H. Benard en 18.30 uur ds. J. C. van Westen brugge Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. J. Noordam, Zoeter- meer en 18.30 uur ds. A. Vos. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk (dovendienst) en 18.00 uur kand. R. W. de Koeyer; kol- lekte gezinsvervangende tehuizen Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur ds. Wy- benga, Apeldoorn. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., D.L. V, 11; extra maandelijkse kollekte kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 uur lees- dienst en 15.00 uur ds. J. W. Verweij, Amersfoort Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. N. de Fockert, Vlaardin- gen Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. kerkge bouw Ger. Gem. 9.00 uur ds. M. van der Linden, Lage Vuursche en 15.30 uur ds. J. het Lam; extra kollekte 'Onder de Wiek' Ger. Gem. 11.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten; extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten en 18.00 uur ds. A De Lange; extra kollekte Alg. Ook sanitaire voorzieningen Goerees' gemeenteraad heeft ook aan zienlijk geïnvesteerd in het aanbrengen van sanitaire voorzieningen die tot dus ver geheel ontbraken. De tienduizenden mogen vanaf nu op de aanwezigheid van toiletten rekenen, zowel bij de Brou wersdam, het Noorderstrand als het Flauwe Werk, 12 in totaal en een invaliden-toilet bij de reddingspost aan de Brouwersdam, via Stelcon-platen met de rolstoel bereikbaar. Een bedrag van 88.000,- heeft het gemeentebe stuur daarvoor neergeteld, de huur en de schoonmaakkosten voor één seizoen. Aan 't eind van het zomerseizoen zal worden bezien of de voorziening ook volgend seizoen weer zal worden aange bracht en of de toiletcabines niet ten prooi zijn gevallen aan vernielingen en baldadigheid. De kleur lijkt niet de meest voor de hand liggende, maar alleen maar die coating is bestand tegen grafiti, al kun je je de vraag stellen of iemand zelfs op 't strand tot het plegen van zulk soort kunstuitingen zou komen. 't Wordt dus een keurig strand..., dat van Goedereede, ruim twintig kilometer lang. Vóór Pinksteren ligt het er netjes bij, geschoond en bijna geharkt zoals dat in 't Ouddorpse achterland ook de gewoonte is... Een spontane demonstratie van de toilet-units. doeleinden Geref. Bond. Vrijdag 1 juni: 14.15uurcls.A. de Lange, huwe lijksbevestiging bruidspaar van Nieu- wenhuijzen-Besuijen Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. J. Spij ker, Den Haag Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. A. Polhuis, Rot terdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte kerk (onderhoud orgel) Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Bruning en 17.00 uur kand. J. van Wallinga Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. P. M. van Horst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Born, Spijk; Ie kollekte diakonie en 2e kol lekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Boer, Sirjansland en 18.00 uur ds. W. van Gorsel, Schoon hoven, bediening Heilige Doop Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. Buitelaar'en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte kerk, maandelijkse kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. 10.00 en 17.00 uur ds. J. Maliepaard, Wilsum. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. F. Hoek; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. Schout, Lochem. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Klok, Giessendam- Hardinxveld en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte HGJB Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees- DIRKSLAND Uitslag Soisson, 269 km., 280 duiven. Ie duif 11.06 11.64 m.p.m. J. C. Roodzant: 1,2,3,6,8,9,20,23,24,28, 34,46,50, 51,52, 54,65; Comb. C. Nagte- gaal: 4, 14, 30, 41, 43; J. Kleynenberg: 5, 11,13,26,27,35,36,39; L. C. IJzelenberg: 7, 16, 22, 29, 44,47, 49, 55, 60; Joh. Kop- pelman: 10, 15, 33, 38, 59, 70; L. S. v. d. Baan: 12, 25, 42, 56, 61; W. Nieuwland: 17, 37,40, 53, 63, 64, 66; KI. de Jong: 18, 21, 32, 45, 48, 57, 67; A v. d. Hoek: 31; Comb, de Jong-Tieleman; 58,62,69; J. J. Don: 68. DIRKSLAND De ten bate van het Astmafonds gehou den kollekte heeft het mooie bedrag van 2.487,35 opgebracht (plm. 65,- meer dan vorig jaar). Alle medewerkenden heel hartelijk dank. dienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Noordhof, 's-Gravenpolder en 18.00 uur ds. A. A. v. d. Spek, Krabben- dijke. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. Wegman, Wijngaarden; extra kollekte verwarming. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur kand. R. W. de Koeyer, Stel lendam en 18.00 uur ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Al meerdere keren organiseerde men in het mooie stadje Goedereede op de zaterdag voor Pinksteren een grote rom melmarkt. Ook dit jaar hoopt men dit weer te doen. Op 2 juni is men in Goede reede 's morgens al heel vroeg aktief om alles voor de rommelmarkt klaar te maken. Het schilderachtige stadje zal er dan helemaal gezellig uitzien, want de straten langs de haven herbergen veel marktkramen met allerlei koopwaar voor 'kooplustigen'. Meubels, potten en pannen voor uw vakantiewoning, boeken (oude en nieu we), tweedehands kleding, grammo foonplaten, puzzels. Delfts blauw, post zegels, kaarsen, tekeningen, antiek en curiosa en nog veel en veel meer. De kin deren, die mee komen hoeven zich niet te vervelen, want ook aan hen is gedacht; ze kunnen grabbelen, ballen gooien of enveloppen trekken. Bent u moe of hon gerig geworden? U kunt dan gezellig op de markt gaan zitten om een gebakken visje (kwaliteit en versheid gegaran deerd) te eten of iets te drinken. Daarna is het leuk om eens een wande ling te maken en zo het stadje te verken nen, want Goedereede heeft de bezoeker veel te bieden. De opbrengst van de rommelmarkt komt te goede aan de Hervormde Kerk van Goedereede. Na het lezen van dit artikeltje bent u waarschijnlijk erg enthousiast gewor den. Daarom nog een hartelijke uitnodi ging: Kom op onze rommelmarkt. We beginnen om 9.00 uur en gaan door tot 17.00 uur. Dus: Tot ziens op zaterdag 2 juni in Goedereede! Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten MELISSANT zaterdagavond 7.00 uur ds. J. Karens te Opheusden. OOLTGENSPLAAT dinsdagavond 7.30 uur (H.D.) ds. J. Beens te Scher- penisse. Op woensdag 30 mei zal Willem Hen drik Zwart, organist van de Bovenkerk in Kampen, een orgelconcert verzor gen in de Grote Kerk van Dor drecht. Deze organist en koordirigent, die op vele beroemde orgels in Europa en Amerika gespeeld heeft, zal o.a. wer ken spelen van zijn vader Jan Zwart en van Feike Asma. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELHARNIS Kollekte Astmafonds De kollekte voor het Astmafonds heeft opgebracht 3585,35. Alle kollektanten en gevers heel harte lijk dank! OOLTGENSPLAAT - Ophalen oud papier - Woensdag 30 mei vanaf 6 uur nam. op halen oud papier voor de zending. Een wedvlucht vanuit Soissons d.d. 19 mei 1990. In concours 1644 duiven. Afstand 275 km. J. C. Roodzant, Dirksland: 1, 5, 7,22, 26, 30; C. Logmans, Herkingen: 2; H. Kleyn, Ouddorp: 3; J. de Blok, Middelhamis: 4; J. Groenendijk, Sommelsdijk: 6; J. Kley nenberg, Dirksland: 8, 17; D. van Ours, Stellendam: 9; Gebr. Kieviet, Sommels dijk: 10,11; J. Kaptijn, Ouddorp: 12,16, 25; J. Hoek, Stellendam: 13, 14; Comb. Nagtegaal, Melissant: 15; J. P. Plooster, Rockanje: 18; J. de Boer, Herkingen: 19; P. van den Boogert, Sommelsdijk: 20; P. Verkerke, Sommelsdijk: 21; L. C. IJze lenberg, Dirksland: 23; C. Blom en Zn., Sommelsdijk: 24; P. van de Geest, Nieuwe Tonge: 27; A. van Alphen, Nieuwe Tonge: 28; A. J. 't Mannetje, Oostvoorne: 29. Aan de adverteerders van de nog te ver schijnen ALMANAK Goeree-Overflak- kee. Produktnaam: Informatiegids, van Uitgeverij de Almanak, Postbus 195, Drachten; dir. dhr. C. van Leeuwen. U wordt vriendelijk verzocht zich met ondergetekende in verbinding te stelen, wanneer u voor deze uitgave een adver tentie hebt afgesloten; om gezamenlijk maatregelen te nemen, daar deze uit gave volgens brief van gemeent Goede reede' d.d. 18-04-1989 al in december 1989 zou verschijnen en tot op heden nog niet is verschenen. Ik heb al telefo nisch onderhoud gehad met boven staande uitgeverij maar krijg daar geen duidelijk antwoord. De verschijning van deze uitgave is volgens mij niet meer van toepassing nu er een kalender in staat die van december 1989 tot januari 1991 loopt. Uw rekaties graag schriftelijk of telefo nisch op onderstaand adres. Fa. M. Grinwis en Zn. Dijkstelweg 28 3253 TB Ouddorp Tel. 01878-1578 Ooltgensplaat-Achthuizen Den Bommel-Langstraat-Zuidzijde Honderdduizenden mensen kloppen jaarlijks aan bij het Rode Kruis, in Nederland en daarbuiten. Mensen die er op rekenen dat het Rode Kruis daad werkelijk helpt en dat op veleriei terrein. Bijvoorbeeld met aangepast vervoer, met eerste hulp, met hulp in de thuis- sfeer, met een vakantie-aanbod voor gehandicapten en chronisch zieke men sen, met Welfare Werk en veel meer andere aktiviteiten. Voor hén is het Rode Kruis. Voor hen vraagt het Rode Kruis uw steun en medewerking. Die medewer king kan ook bestaan in het afstaan van een gift bij de aanstaande campagne. De jaarlijkse kollekte zal worden gehouden van maandag 28 mei tot en met zaterdag 9 juni a.s. Mag het bestuur weer op uw medewer king in deze rekenen? Help ons helpen. STAD aan 't HARINGVLIET - Zóveel eerbetoon, zelfs een Koninklijk, heeft Rumptstads Jaas Diepenhorst woensdagmiddag, bij de viering van zijn 50-jarig jubileum toegezwaaid gekregen, dat hij gemeend heeft dat in z'n dankwoord danig af te moeten zwakken. „Alsof met mij de beste medewerker van Rumptstad zou ver dwijnen", zo vertaalde hij de ge hoorde waardering maar dat kon hij - gelukkig voor 't bedrijf - met nadruk ontkennen; „Er blijven hier veel vakbekwame, deskundige men sen achter", zo stelde hij vast, daarom vol vertrouwen in de goede voortgang van „Rumptstad Land- bouwmechanisatiebedrijfz'n werk gever sinds een halve eeuw! Door de achterblijvende „vakbekwame en deskundige medewerkers", door het eigen gezin, door de fam. Van Rumpt en door tal van zowel zakelijke als maat schappelijke relaties was jubilaris Die penhorst woensdagmiddag omgeven toen bij zijn gouden jubileum en zijn snel naderend afscheid van het bedrijf werd stilgestaan. „Een unieke gebeurtenis", werd het 50- jarig jubileum door dir. A. J. van Rumpt genoemd en de heer P. v.d. Wende, de entertainer voor deze middag, bekrach tigde dat unieke nog eens met de consta tering dat het in de toekomst niet eens meer zal mogen. „Uniek" noemde hij trouwens ook de samenstelling van de aanwezigen bij het afscheid van iemand uit de landbouwmechanisatie: 2.7% boe ren en 5.5% dominees; dat laatste trou wens als gevolg van dhr. Diepenhorst's 21 jaar lange betrokkenheid bij het bestuur van de HDG te Sommelsdijk. De predikant-voorzitter van die Stich ting, ds. J. T. Cazander, was een van de sprekers die deze middag dhr. Diepen horst trachtten te karakteriseren. Voor het HDG-bestuur was dhr. Diepenhorst vooral in moeilijke momenten, als een rots in de branding geweest, iemand ook met een liefdevol hart die, als 't moest, ook wel eens hard kon zijn. In de dank die ds. Cazander uitsprak, betrok hij ook met nadruk mevr. Diepenhorst, „want", vroeg ds. Cazander zich af, „wie zouden ze geweest zijn zónder elkaar?" Dat dhr. Diepenhorst in z'n vak voorop had gelopen werd met overtuiging ver klaard door dir. A. J. van Rumpt, die in dhr. Diepenhorst een voortreffelijk leer meester heeft gehad. Spreker begreep dat dhr. Diepenhorst z'n - zakelijke - juk vooral in z'n jeugd gedragen heeft toen de landbouwmechanisatie in ont wikkeling was en er 's avonds en 's Voor dhr Diepenhorst Koninklijk Goud: voor mevr Diepenhorst bloemen van de burgemeester. nachts moest worden doorgewerkt en dikwijls geïmproviseerd om 't zoveel mogelijk draaiend te houden. Repare ren was toen nog écht herstellen terwijl 't nu dikwijls een kwestie van vervangen is geworden. Met dank voor alle gegeven medewerking overhandigde dhr. Van Rumpt de'jubilaris o.a. de Rumptstad- speld. Koninklijk Goud Onder de aanwezigen was ook burg. Sleurink van Middelhamis die, nadat ze haar toontje in het koor van waardering had meegeblazen, dhr. Diepenhorst in kennis stelde van de toekenning - bij bevordering - van de Eremedaille in Goud behorend tot de Orde van Oranje Nassau. „Een man met zo'n reputatie bij een bedrijf met een wereldnaam laat je niet zomaar gaan", was ook de filosofie van mevr. Sleurink nadat ze met bewon dering de loopbaan van dhr. Diepen horst had getekend, van leerling tot adjunkt-direkteur. ook in 't kerkelijk en maatschappelijk leven heeft dhr. Die penhorst z'n sporen gezet, goed voor grote dank uit de burgeriijke gemeente en Koninklijk Goud namens Hare Ma jesteit. En dhr. Diepenhorst, hij was best blij rnet zoveel vriendelijkheid, ook van de zijde van o.a. de Metaalunie, van de col lega's en vanuit de zakenrelaties. Dat ze hem zullen missen, om z'n gigantische ervaring maar ook om z'n persoonlijk heid sprak hem best wel aan, maar dhr. Diepenhorst wenste het in z'n dank woord toch tot wat gematigder propor ties terug te brengen. Wie zal hij zijn geweest zónder de goede werkbetrekkin- gen, zonde de vrouw die hem altijd ter zijde had gestaan en vooral, wie zou hij zijn geweest zonder God Die hem steeds de lust en de gezondheid heeft geschon ken z'n werk te doen? De Jaas Diepen horst die dat allemaal begreep liet zich als een dankbaar mens zien, met alle goede woorden in herinnering en met een vracht aan kado's, tot en met ladder, kruiswagen en haakse slijper, om de komende vrije tijd door te komen. Dat dat, samen met mevr. Diepenhorst, een gelukkige tijd moge zijn: „We wen sen je veel -, ja alle goeds toe", zo ver tolkte dhr. P. v.d. Wende aller wens.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2