Nieuwe autospuit, goed voor 't zelfrespekt van de Stadse brandweer Jaaruitvoering muziel(school Steenzettersopleiding Steliendam leverde weer geslaagden af lob 6 -C -:t^ KIEVIT WARMTE Citroen-Hesselink Twaalfde Havenhoofdse wandeltocht Uneto Consumenten Elektronica Service \{()imj^iM\x)uA Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee BIBL/ 62e Jaargang No. 5903 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Samenspel in vele toonaarden Op 19 mei gaf de Muziekschool Goeree- Overflakkee de grote jaaruitvoering, een avond waarop leerlingen en docenten blijk geven van hun kunnen. Feestelijke spanning vóór en na een geslaagd optreden kon men van de gezichten van de deelnemers aflezen. Zo'n 120 van de 200 leerlingen van de muziekschool deden aan deze jaaruit voering mee. Als altijd waren de kleintjes vertederend zoals ze opgingen in hun spel onder het wakend oog van hun docenten en aan dachtig gadegeslagen door hun familie in de zaal. Groeiende belangstelling Er is steeds meer belangstelling voor wat de Muziekschool Goeree-Overflakkee te bieden heeft; een volle zaal met geïnteresseerden is daarvan het blijk. In zijn welkomstwoord sprak de voorzit ter van de muziekschool de heer Van der Eist zijn blijdschap uit over het feit dat de muziekschool sinds vorig jaar een echte streekmuziekschool is, die wordt gedragen door alle vier de gemeenten op Goeree-Overflakkee. De aanwezigen konden genieten van een vrij lang mar zeer gevarieerd pro gramma, dat opviel door veel samenspel en door originele muzikale verrassin gen. Afwisselend programma Als vanouds speelde het jeugdorkest van Sempre Crescendo onder leiding van muziekschool docent en dirigent Arie Stolk. De blokfluiters van de AMV- opleiding van Wim Keizer deden het goed en de gitaristengroepjes van Marie- Anne Gubbels zorgden voor mooi gelijk spel. Er was moderne keyboardmuziek van Bjoni van Nimwegen en van Silvia Dits, leerlingen van Aad Boeter. Leerlingen van de dwarsfluitdocenten Cecilia McCoU en Cees Veerman ver tolkten klassieke muziek met verschil lende moeilijkheidsgraad, waaronder een stuk uit een Duet van Hoffmeister, een hele prestatie. Een heel leuk initiatief van leerling Corné de Geus was een combinatie van Autobedrijf A. J. van Rumpt Ieder jaar organiseert de Eben-Haëzer- school te Goedereede-Havenhoofd een wandeltocht. Deze wandeltocht voert de wandelaar langs de mooie plekjes van de 'kop' van Goeree-Overflakkee. U kunt kiezen uit meerdere routes, die dui delijk worden aangegeven. Heeft u zin om eens lekker sportief bezig te zijn, kom dan wandelen. Aan het eind van de tocht kunt u in de school een lekker 'bakkie koffie' of een koel glas limo nade drinken. Enkele gegevens: De wandeltocht wordt georganiseerd op woensdag 30 mei. U kunt starten vanaf 18.00 uur en na inlevering van uw start kaart met controle-stempels krijgt u een aardigheidje als herinnering. De kosten bedragen 2,50 voor kinde ren (basisschoolleeftijd) en 4,00 voor anderen. De opbrengst van de wandel tocht is bestemd voor de Eben-Haëzer- school. Het adres vanwaar u kunt starten: Blauwe Distelstraat 31, Goede reede-Havenhoofd. dwarsfluit, piano en cello, waarvoor hij mevrouw Rita van Uithoven als gast- celliste had uitgenodigd. Jeroen Dillingh - pianoleerling van Piet Westhoeve - bewees zichzelf met 'Grande Valse Brillante' van Chopin. De zesjarige Gert-Jan van der Wende speelde foutloos drie korte liedjes op de vleugel. Muzikale verrassingen Bijzonder leuk en apart was het optre den van de vioolleerlingen van Marie- José Beks die - begeleid door Piet Westhoeve - pittige cowboy-liedjes speelden. Anders dan anders was de presentatie van het Flakkees gitaarensemble onder leiding van Leo Verkerk: 'Fine kleine Nachtmusik' van Mozart. Pianodocent Aau Boeter speelde quatre- mains met een jeugdige leerlinge en gaf met Ronald Muller een steengoede improvisatie van een blues, knap ge speeld en met verve gebracht. Ronald speelde solo het Ie deel van de 'Mond- scheinsonate' van Ludwig van Beet hoven. De première van het Muziekschoolor kest, geformeerd en gedirigeerd door Arie Stolk was goed voor een schitterend en overtuigend slot van de jaaruitvoe ring. Dit muziekschoolorkest, waaraan ook niet-leerlingen van de muziekschool mee kunnen doen, kan nog worden uit gebreid en is een gelegenheidsorkest met toekomst. De Stichting PRS, Productiviteit Rijswerkers en Steenzetters, heeft eerder deze week een accent gelegd bij de diploma-uitreiking aan een vijftal geslaagden aan de in Steliendam gevestigde steenzetters-opleiding. Aanlei ding tot die extra aandacht was de gebleken waarde van 't geleerde vakman schap bij het herstel van de stormschade aan de zeeweringen, in januari en februari. De 'leerlingen' hadden toen geducht de handen uit de mouwen gestoken! Ir. D. Wiebes, voorz. van de Stichting PRS was graag naar Goedereede, naar 'de Gouden Leeuw' gekomen om de diploma-uitreiking voor z'n rekening te nemen. In zijn gelukwens illustreerde hij aan de hand van de geleden storm schade hoe belangrijk het is de waterkeringen goed en steeds waakzaam te beheren, maar meer nog, ze altijd in goede conditie te houden waartoe vakman schap aanwezig dient te zijn. Technisch adviseur dhr. Giljam en directeur Bruinsma kregen dan ook een groot compliment voor de manier waarop zij de kennis van het steenzetten aan de jongere generatie weten over te dragen, 'n Compliment ook tot de 'leerlingen', voor hun prestaties verklaarde dhr. Wiebes alle waardering te hebben. Zo deed ook Ing. W. Drooger, voorz. van de Ver. K O (Kust en Oeverwerken); hij bood de 5 geslaagden elk een replica aan van het steenzettersbeeldjes dat op de Afsluitdijk ter nagedachtenis van deze noeste werkers werd opgericht. HOE ERKENT U EEN VAKZAAK Dat zijn zaken, die audio/video en electrische apparaten ver kopen en vol doen aan de door de consu mentenbond en Uneto gestelde eisen, om het hier afgebeelde embleem te voeren. Wij zijn zo'n vakzaak met een erkenning zowel voor audio/video - als electrische app. op basis van vakbekwaamheid. fTT'i1-^'i*P] Vertrektijden busreis C.V.B. Middelharnis/Sommelsdijk Dinsdag 29 mei a.s. zal de afd. Middel harnis/Sommelsdijk van de C.V.B, het jaarlijks reisje maken. Vertrektijden zijn: Dienstencentrum 7.45 uur; mu- ziektent 7.55 uur; bushalte Samaritaan 8.00 uur. RENAULT-dealer voor C. Breen, 01878 - 2496 Sanitair-Centr. verwarming 01870 - 2609 Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dat was me wat moois..., dinsdagavond op het Haventerrein van Stad aan 't Haringvliet...! De Stadse brandweerlui dachten eindelijk (voor 't eerst sinds augustus 1988) een brandje te kunnen blussen of wie snelt daar toe, in 't brandweerpak, en wie pakt daar als geoefend spuitgast de hoge druk? Pre cies..., de burgemeester, mevr. Sleurink. Eerst spoot ze de oude brandweer wagen terug en vervolgens legde ze het vuur in de aangestoken pallets het zwijgen op. Een welgeslaagde act van mevr. Sleurink die andermaal liet zien dat ze 't brandweervak best naar behoren zou kunnen beoefenen. Van de komst en de ingebruikname van de nieuwe autospuit, een DAF 1100 Turbo, met hoge-druk (1000 liter) heeft de Stadse brandweer, bluseenheid 4, een aller aardigst gebeuren gemaakt. Twee brandweerjochies Gijsbert van Gurp en Stephan Grinwis vervulden daarin een rol door met een prachtig mini brand weerwagentje (blusgroep 5), gemaakt door pa Arnold van Gurp de stoet geno digden vanuit "t Trefpunt' vanaf de Voorstraat voorop naar het Havenpla- teau te rijden. Lekker weertje, blije men sen, vreugdevolle brandweerlui en ein delijk dat fikje dat door de burgemeester werd geblust, snel en effectief, want 't is een mirakel, de nieuwe Stadse auto spuit. „Bluseenheid 4 heeft met het bezit van de nieuwe wagen z'n zelfrespekt en z'n eigenwaarde weer opgevijzeld", verze kerde de Stadse bevelvoerder Jaap Ma- Uepaard. Z'n mannen hebben reikhal zend naar de nieuwe autospuit uitgeke ken want met de ouwe, een twintig jaar oud afdankertje van Middelhamis durf den ze zich nauwelijks meer vertonen, de wagen was niet meer van deze tijd, zo was door de jaren heen duidelijk ge worden. „Dankbaarheid en erkentelijkheid" sprak dhr. Maliepaard uit jegens burge meester Sleurink en de gemeenteraad die zich de aanschaf van de nieuwe Stadse spuit a 250.000,- heeft getroost. „Als de raad z'n bereidheid had afgeme ten aan onze uitrukfrequentie hadden ze misschien met honderd meter tuins lang en wat plantespuiten volstaan" erkende dhr. Maliepaard. Hij mokte nog wat na over de klap die hard was aange komen toen de Stadse ploeg, tien jaar geleden, als '2e rangs' werd behandeld en een ouwe spuit in de maag kregen gespleten, maar, voortaan in 't bezit van een nieuwe spuit, zal dhr. Maliepaard daar nooit meer over zeuren. Het 'be voegd gezag' kreeg de verzekering dat van de nieuwe wagen ten dienste van de gemeenschap een goed gebruik zal wor den gemaakt. Nadat op het havenplateau het over drachtsceremonieel had plaats gevon den werd, terug in 't Trefpunt door meerderen het woord gevoerd, werden vriendelijkheden uitgewisseld en ca deautjes aangeboden. Burg. Sleurink noemde deze dag voor de Stadse brand weer een 'dag met een gouden randje'. Het deed haar bijzonder deugd dat ook de Stadse vrijwilligers, wier inzet zij hoog acht, nu in 't bezit zijn van goed materieel waarmee de hulpverlenings taak kan worden uitgeoefend. Ze verzweeg het maar niet dat het van de Stadse ploeg zoetjesaan een hartewens geworden is weer eens een echte brand te blussen: „...we hebben stevig ge ïnvesteerd..., maar brand hoeft er voor ons niét te komen!" liet ze weten. OOLTGENSPLAAT Maandelijkse bejaardenmiddag De laatste maandelijkse bejaardenmid dag van dit seizoen zal D.V. gehouden worden op woensdag 30 mei a.s. om 16.00 uur in 'Elthato'. Ter afsluiting heeft het comité een speciaal programma samengesteld met een gezamenlijke broodmaaltijd. Alle bejaarden worden hartelijk uitgenodigd. Dirksland, 01877 - 1357 Oud papier Sommelsdijk Zaterdag 2 juni a.s. komen leden van 'Ons Koor' weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep. Bij voor baat dank. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Links dhr. Drooger. vervolgens de geslaagden H. F. Rosmalen uit Petten: W. van Splunder. Steliendam: W. M. de Bruine, Nijkerk; W. Vroegop, Scherpenisse: C. Reinhout. Colijnsplaat en geheel rechts Ir. Wiebes. FOTO - FtLM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER 1^^ czi i::za C3 szj ■p - TeleloonOI8TS-l6i2 en 3120 m 172 - Teleloon 01116-2400 Il e - SommelsOiiH Telefoon OI8T0-684I ^^♦♦^«♦♦♦^^♦♦-♦♦♦♦♦^^♦♦♦♦♦.♦♦♦» Verkoop Service 01871 - 1662 J Verkoop na 17.00 uur: OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, ianderijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Bluseenheid 5 reed de genodigden vooruit naar de haven. Gelegenheids-spuitgast burg. Sleurink bluste het eerste brandje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1