Met de TRAM op Hemelvaartdag en Tweede Pinksterdag Predikbeurten Reklame! Reklame! •DE VISSER: Bieb-nieuws Stichting Fiai(l(eese Hulpgoederen Polen óvergelui(l(ig met gift van 35.000,-.! EHBO-geslaagden J Dit alles van uw Warme Bakker 2 62 geslaagden voor Jeugd EHBO-A Organisten gevraagd Tholen mag afval storten in Brabant Noodopvang campers bij Brouwersdam Flakkees kampioenschap dammen Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS VRIJDAG 18 MEI 1990 Wegens het grote succes van de eer ste twee exploitatiedagen van de stoomtram van de RTM op 14 en 16 april j.l. en gezien de belangstelling en wensen, vooral uit de regio, heeft het bestuur van de RTM besloten om ook op Hemelvaartdag en Twee de Pinksterdag a.s. de RTM tram te laten rijden tussen de remise en het bezoekerscentrum op De Punt bij de Brouwersdam te Ouddorp. De tramritten beginnen op beide dagen om 13.00 uur en eindigen om 17.00 uur. Verder zal er in een oud stoomtramrij tuig een expositie ingericht zijn met voornamelijk oude foto's uit de tramtijd van 1898 tot 1965 op de Zuidhollandse- en Zeeuwse eilanden. Ook het goederentrammateriaal is te bezichtigen. Dit goederentrammate riaal is in de museumkoUektie minstens zo belangrijk als het trammateriaal wat bestemd was voor personenvervoer. De RTM had ooit de beschikking over een 800-tal goederenwagons. Immers, eerst na de komst van de tram op de eilanden was het mogelijk om de produkten van de eilanden op snelle wijze te vervoeren en konden tuinbouw en industrie tot ontwikkeling komen. Zo vond er in de herfst een massaal suikerbieten vervoer per tram naar de suikerfabrieken plaats. Verder beschikt de RTM op de Punt in Ouddorp over een oude kampeerwagon. De RTM liet na de oorlog enkele tiental len van dergelijke wagons verbouwen uit goederenwagons. Deze werden ge plaatst in Oostvoome, Ouddorp, Re nesse en Haamstede en verhuurd. Slechts één exemplaar is bewaard geble ven en is door camping De Klepperstee te Ouddorp geadopteerd. Deze wagon is DIRKSLAND Op 10 april hebben 19 cursisten EHBO- examen afgelegd. Drie cursisten wer den afgewezen. Docent van deze cursus was dr. T. v. d. Doel met als kaderinstructeur dhr. L. de Jong. De geslaagden waren: Dhr. L. A. Abrahamse, dhr. J. Breen, mevr. L. Breen-Scheper, mevr. J. van Dijk-Vellekoop, mevr. B. Keuker-de Weerd. mevr. T. de Geus, dhr. C. de Blok, mevr. L. Groenendijk, mevr. K. Vroegindewey-Smit, dhr. W. C. Breeder- veld, dhr. N. Osseweijer, dhr. T. Aleman, dhr. J. M. van Heest, dhr. D. Pikaart, mevr. S. v. d. Klooster-van Heemst, mevr. L. C. Ie Pole, Flakkeese zaterdagvliegers Uitslag van een wedvlucht vanuit Roye d.d. 12 mei 1990. In concours 1735 dui ven. Afstand ca. 250 km. M. A. van Nimwegen, Sommelsdijk: 1, 29; Comb. Westdijk-Witte, Stellendam: 2, 15; J. C. Roodzant, Dirksland: 3, 5; J. de Blok, Middelhamis: 4, 19, 27; J. IGeynenberg, Dirksland: 6; J. Kaptijn, Ouddorp: 7, 13; A. J. 't Mannetje, Oost voome: 8, 30; J. van Alphen, Sommels dijk: 9; P. van Moort, Nieuwe Tonge: 10; W. Nieuwland, Dirksland: 11, 22; W. van Seters, Stellendam: 12, 21; J. H. Ju, Stellendam: 14; M. Huizer, Herkin gen: 16; Gebr. Kieviet, Sommelsdijk: 17; A. Melissant, Ouddorp: 18; K. Kie vit Jr., Herkingen: 20; H. Kleyn, Oud dorp: 23; J. Smit, Stellendam: 24; Comb, de Jong-Tieleman, Dirksland: 25; J. Groenendijk, Sommelsdijk: 26; C. M. Grinwis, Ouddorp: 28. 2 RTM Museum-stoomlocomotieven, op de achtergrond een deel van het goederen materieel waaronder de kampeerwagon. eveneens op Hemelvaartdag en Tweede Pinksterdag te bezichtigen. Dankzij het Recreatieschap Grevelin- gen en de restaurant exploitant aan De Punt is er in het Bezoekerscentrum aldaar een vitrine ingericht met allerlei R.T.M. museummateriaal. Tijdens de openingstijden van het res taurant De Punt en/of het Bezoekers centrum is deze vitrine te bezichtigen. Gedurende het a.s. zomerseizoen kun nen er helaas geen tramritten georgani seerd worden, daar wegens het ont breken van een zgn. werkput onderhoud aan het trammaterieel niet mogelijk is. Zo kunnen bijv. de asbakken van de stoomlokomotieven niet geleegd wor- Zondag 20 mei 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. T. E. van Spanje Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorp- stienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. F. Hoek, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal; extra maan delijkse kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10.00 uur drs. Beeuwkes en 17.00 uur ds. J. de Kievit. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. Openbare geloofsbelijdenis en nam. DL V, 10; extra kollekte vrije zitplaat sen en deurkollekte reparatie kerk- dak Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. D. Stolk, Boxtel en 17.00 uur ds. P. Rozeboom Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. gebouw Ger. Gem. 9.00 uur ds. A. Kastelein en 15.30 uur ds. J. het Lam; extra kollekte pleisteriaag Ger. Gem. 11.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur onbekend en 18.00 uur dhr. Gielen, Cillaarshoek; extra kollekte pastorie fonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. bediening Heilig Avondmaal en 2 Vrijdag en zaterdag: ROOMBROODJES NU voor 0.80 ROZIJNENSLOF van 2,35 voor f 1.95 T ledere dag vers: 2 BROODJES EIERKOEKEN J 0 KRENTEBOLLEN HARDE BROODJES WORSTEBROODJES STOKBROOD BOLUSSEN ROOMBROODJES ROOMBOTERCAKF per 100 gram J 1.35 BOTERKOEK per stuk ±8 pers. J 4.20 APPELTAARTJES per stuk ±7 pers. J 4.60 2 SOMMELSDIJK DIRKSLAND ZIERIKZEE J (01870) 33 30 (01877) 14 17 (01110) 1 62 64 den. Allereerst zal er dus in de remise een werkput gebouwd gaan worden, waarvoor de RTM de ondersteuning van plaatselijke ondernemers hoopt te verwerven. In de herfstvakantie hoopt de RTM dan weer tramritten te kunnen organiseren. Ook zal in de herfst van 1990 begonnen worden met de bouw van de trambaan op de Brouwersdam richting Port Ze- lande. Wel is op woensdag- en zaterdagmiddag de remise en de museumexpositie ge opend. Nadere inlichtingen: (01878) 36 10 of (01878) 30 52. Bij voorbaat dank voor uw aandacht. RTM Grevelingen nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte restauratiefonds Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. H. van Kooten, bediening Heilig Avondmaal Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Groot, Brielle Herv. 'Exo dus' Gem. 10.00 uur ds. N. J. M. Hoo- gendijk. Alphen a.d. Rijn. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. K. Schipper, Dordrecht; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk geen opgaaf Ger. Kerk (Vrijge maakt) 11.00 uur ds. W. F. Wisselink en 16.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte schulddelging Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. J. T. Cazander Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte diakonie en restaura tiefonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. D. Stolk, Boxtel. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vos, v.m. bediening Heilige Doop Ger. Kerk 10.00 en 14.30 uur drs. W. Venema, nam. her denking 100 jaar bestaan. Vanaf 14.15 uur samenzang. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte pastoriefonds Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. H. van Lambalgen en 18.00 uur ds. A. van Vliet, Zevenbergen. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. J. v. d. Herik. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. Tuijll van Serooskerken. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herk en 18.00 uur ds. H. Bom, Stavenisse Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. Met ingang van 1 juni wordt het aantal romans dat u kunt lenen verhoogd van 3 naar 4. Hiermee komt het aantal boeken dat u tegelijkertijd thuis mag hebben op 7. Wist u trouwens al, dat de openingsuren ook uitgebreid zijn? De nieuwe openingsuren van de Ge meenschapsbibliotheek zijn: Dinsdag14.00 - 17.00 uur 19.00 - 20.30 uur Woensdag10.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur Donderdag10.00 - 12.00 uur 14.00 - 17.00 uur Vrijdag14.00 - 21.00 uur Er lijkt beweging te komen in het al medio vorig jaar door B en W van Goe- dereede aangedragen idee in de omge ving van de Brouwersdam een nood- opvangterrein voor campers in te richten. Goedereede heeft daartoe de medewer king gevraagd van het Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen en in de a.s. maandag te houden vergadering van de Raad van Bestuur (om 10.00 uur in het Tonnenmagazijn te Brouwersha ven) wordt het bestuur gevraagd daar over zijn mening te geven. Gedeputeerde Staten hebben het ver zoek inmiddels positief beoordeeld. Het dient - aldus GS - wel te gaan om niet anders dan een noodopvang in het geval de reguliere campings in de omgeving vol zijn, wat zich circa 10 keer per jaar voordoet. Dat is ook heel nadrukkelijk de intentie van Goedereede. De noodopvang zal ook niet concurre rend mogen zijn t.o.v. de gevestigde campings. De situering van een noodop vang wordt gedacht op een gedeelte van de diverse parkeerterreinen bij de Punt te Ouddorp. OOLTGENSPLAAT-ACHTHUIZEN DEN BOMMEL Ook dit seizoen werd door de Afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Rode Kruis, in samenwerking met de Kolonne RKK op de verschillende basisscholen in de regio les gegeven in Jeugd EHBO-A. Vorige week werden de diploma's uitge reikt, waarbij de docenten hartelijk wer den bedankt voor hun werk in dit cursusjaar verricht. De 62 geslaagden zijn: Ooltgensplaat Chr. Basisschool 'De Hoeksteen': Karen Beijer, Monique Beijer, Adriaan- tje Bom, Martine Bom, Hans den Bra- ber, Irma v. d. Brink, Martijn Buth, Sander Buth, John Donkersloot, Renske van Drongelen, Karlien Duim, Richard Duim, Brenda Hotting, Sjaak Huijer, Corine Kagchelland, Sonja Koppenaal, Martijn Molendijk, Soleima Nanlohy, Kees Okker, Stephen Pattiasina, Maar- tje van Rossum, Annelies Schilperoort, Tamara van Steeg, Arjan Visseren, Dim de Vos, Petra v. d. Welle, Simone v. d. Welle, Richard de Vos. Openbare Basisschool 'De Regenboog': Leonie Hokke, Mark Hokke, Angelique Lans, Jolanda Leijdens, Wendy Penne, Kees Ruitenberg, Diana v. d. Welle, Nienke Kant. Achthuizen R.K. Basisschool 'De Achtsprong': Ellen de Boet, Jolanda v. d. Doel, Mar tijn Hagens, Edwin Hameeteman, Se- lina Nagtzaam, Cindy Nobels, Ilse Timmers. Den Bommel: Chr. Basisschool "t Kompas' en Openbare Basisschool 'Prins Maurits': Selina van Bergen, Steven van Driel, Judith Gebraad, Hester Jong, Jolanda Overbeeke, Jeanette du Pree, Tony Scholts, Paula Vervloet, Mare van Biert, Bianca Bogerman, Kees v. d. Boogert, Sarina Breeman, Miranda Driesse, Yvonne Hage, Marieke Melissant, Wou ter Mosselman, Anco van Oorschot, Lydia Rosenbrand, Wilma de Wit. Uitslag maandag 14 mei van de zesde ronde: 1. A. V. d. Veer - M. de Haas2 - O 2. C. Spee - B. Visbeen1 - 1 3. J. Dekker - J. van Hoorn2 - O 4. C. Polder - K. VisO - 2 5. W. Vroegindeweij - L VisbeenO - 2 6. I. Mackloet - W. I. Peeman1 - 1 7. P. Leroy - K. K. Tanis2 - O 8. H. Koese - I. Koese2 - O 9. H. Stolk - A. het Jonk1 - 1 10. J. A. van Hoorn - J. Lodder....O - 2 11. C. V. d. Groef - L. T. Jacobs ...2 - O 12. I Non - H. de Munck1 - 1 13. T. Goedegebuur - A van Heumen1 - 1 14. G. Koese - J. van Koppen1 - 1 15. H.H.Verolme-B.Roetman2 - O 16. P. V. d. Steen - A. Verolme1 - 1 17. S. Koppelman - A. Krijgsman1 - 1 18. G. Zaaijer - A. KnapeO - 2 19. P. van Dam - C. van Welie ....2 - O 20. M. van 't Geloof - M. Klink... 1 - 1 21. H. van Heukelen - A. van Rossum2 - O 22. J. P. ten Hove - J. W. Stoof2 - O De zevende en tevens de laatste ronde wordt in Melissant op maandag 21 mei a.s. gespeeld in Melishof, aanvang 19.30 uur. Er zijn nog 4 kans-hebbers om kam pioen te worden: A. v. d. Veer, Spee, Dek ker en J. Visbeen. J. Visbeen tegen C. Spee J. Dekker tegen H. Koese A. V. d. Veer tegen K. Vis Een ieder is hartelijk welkom om op deze avond de beslissende strijd te volgen. Vanaf het Flakkeese plekje grond heeft de Stichting S.F.H.P. sinds haar officiële oprichting in maart vorig jaar al 5 (op Hemelvaartdag gaat de 6e) containers met hulpgoederen naar Polen gebracht en dat mag een prestatie van de eerste orde heten. Recht evenredig daaraan is de vreugd die de Stichtingsbestuurders is overkomen nu hun werk is gehonoreerd met de toekenning van een gift van vijfendertigduizend harde Hollandse guldens die, zo weet de Stichting al, zullen worden besteed om twee Poolse ziekenhuizen, in Chelm en Losice, uit de grootste nood te helpen. De Stichtingsbestuurders die begonnen met een saldootje van 160,- vin den nauwelijks woorden om hun vreugde tot uitdrukking te brengen nu ze beschikken over een zó groot bedrag waarbij de opbrengst van de laatstge houden kollekte a 26.000,- kan worden opgeteld. Alle flakkeeërs die de Stichting in haar werk hebben geholpen zullen er even gelukkig mee zijn en in de Poolse ziekenhuizen waar aan alles behoefte is zal de vlag al hele maal worden uitgehangen; wat een bericht... De gift komt van de Nederlandse Stichting Hulp Polen die in februari een landelijke geld-inzameling hield, een en ander onder supervisie van het Rode Kruis. De Flakkeese Stichting blijkt met succes een aanvrage voor een portie uit die koUekte-opbrengst te hebben gedaan, zo bleek woensdag toen de brief met de bevestiging ontvangen werd: 35.000,- voor de voor genomen medische hulp aan vorengenoemde ziekenhuizen. Transport bedrijfvan Rumpt uit Stad aan 't Haringvliet zal het vervoer verzorgen en de Stichtingsbestuurders gaan snel op pad om voor het beschikbare bedrag zo véél mogelijk aan te kunnen schaffen. De artikels waaraan de ziekenhuizen het meest behoefte hebben zijn bekend, het is meest klein medisch materiaal als naalden en spuiten, ver- bandmiddelen, maar ook beademingsapparatuur en kunstnieren beho ren tot de acute behoeften. Getracht zal worden de Poolse ziekenhuizen zo snel en efficiënt mogelijk te voorzien, dat is de Stichtingsbestuurders inmiddels wel toevertrouwd. En natuurlijk..., mocht iemand nog een goed idee hebben of de geldmid delen nog wat willen verruimen dan zij hier nog het rek.nr. op de Rabo bank Oude Tonge vermeld: 14.09.91.999. Want de hulp gaat maandelijks door, elke maand zorgt de SFHP voor een zending medicijnen voor Polen, steevast, élke maand en daar is uiteraard geld voor nodig. Flakkees geld. Ook dit jaar zal gedurende de zomer maanden de Hervormde Kerk van Re nesse geopend zijn voor bezoek. Daar van wordt, vooral bij wat minder gunstig weer, volop door een deel van de in grote getale in de Schouwse Westhoek vertoe vende toeristen gebruik gemaakt. Net als vorige jaren zal de kerk geopend zijn op elke dinsdag- en donderdagmiddag en wel van 14.00 tot 16.00 uur gedurende de periode 19 juni t/m 30 augustus. Elke keer blijkt er behoefte te bestaan aan orgelspel tijdens deze bezoeken. De organist van deze kerk. Prosper Seves- tre, wil dan ook dit jaar organisten van de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilan den (en desgewenst ook van daarbuiten) in de gelegenheid stellen het fraaie, in 1986 gerestaureerde Oberlinger-orgel uit 1882 te bespelen. De bedoeUng is, in de plaatselijke pers en in mededelingen in campings e.d. de naam van de organist wordt vermeld en dat een programma van de door hem te spelen werken in de kerk wordt uitgedeeld. Organisten, die er voor voelen op de genoemde tijdstippen gedurende een uurtje orgelmuziek ten gehore te bren gen, wordt verzocht kontakt op te nemen met eerder genoemde organist van de kerk, te bereiken onder telefoon (01119) 13 66. Ook de amateur-organist, die in staat is een aardig programma van eenvoudige werken samen te stellen wordt hartelijk uitgenodigd zich te melden. SINT ANNALAND Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de gemeente Tholen laten weten, dat Tholen afvalstoffen in de provincie Noord-Brabant mag gaan storten. Wet houder Lt. J. Koopman uit de kern Sint- Maartensdijk zei dat tijdens de één dezer dagen gehouden vergadering van de gemeenteraad bij een discussie over een brochure van de Zeeuwse Milieu Federatie uit Goes over een geschei den afvalinzameling. De gemeentelijke stortplaats 'Tuttel- hoek' bij de kern Scherpenisse gelegen, zal in het jaar 1992 gesloten worden, zodat het afval dan op een andere plaats moet blijven. Het gemeentebestuur van Tholen schreef daarover een brief aan het streekgewest Noord-Brabant. „De lijnen worden langer", constateerde het raadslid J. L. van Gorsel (WD) uit de kern Oud-Vossemeer. Hij pleitte ervoor om dat tijdig voor te bereiden voor de burgers, onder andere door het stimule ren van compostvaten. Stortplaats 'De Kragge' voorbij de stad Bergen op Zoom is een heel stuk verder dan Tuttelhoek, zodat de inwoners van Tholen (eiland) niet zo gemakkelijk meer hun afval zelf zullen kunnen verwerken. Raadslid Van Gorsel had geconstateerd, dat de stapel koelkasten en diepvriezers bij de gemeentewerkplaats in de kern Scherpenisse steeds groter wordt. „Er mag best wat haast achter de voorberei dingen zitten", zei Van Gorsel „Elke maand dat we het gebruik van de stort- Samenstelling Dagelijks Bestuur van het werkvoorzieningsschap 'Binnenhof te IMiddelharnis Het Algemeen Bestuur van het werk voorzieningsschap 'Binnenhof te Mid delhamis heeft in haar vergadering van 25 mei 1990 uit haar midden gekozen voor de volgende samenstelling van het Dagelijks bestuur: Voorzitter: G. W. J. Poortvliet Gem. Oostflakkee Sekretaris: J. van Gurp Gem. Goedereede Penningmeester: H. H. Grootenboer Gem. Dirksland Alg. adjunkt: K. v. d. Ketterij Gem. Middelhamis De zittingsperiode is 4 jaar, gelijk aan de zittingsperiode van de gemeenteraden. DIRKSLAND/MIDDELHARNIS Open Jeugdwerk - Strandfeest Zoals reeds aangekondigd gaan we a.s. zaterdagavond naar Ouddorp voor onze traditionele strandwandeling met kamp vuur. De mensen die zich hiervoor hebben opgegeven verwachten we op onder staande vertrekposten: 18.00 uur: de Hoeksteen, Ring, Middelhamis 18.15 uur: bushalte Schelpenpad, Dirksland 18.20 uur: Prov. weg bij RK kapel. Melissant 18.30 uur: bushalte Stellendam 18.40 uur: bushalte Goedereede Om ±23.00 uur hopen we weer in Mid delhamis terug te zijn. Tot ziens, tot zaterdag. Teams OJW Dirksland-Middelhamis DIERENBESCHERMING - Vermist: Poes (chinchilla) wit, 6 jaar, heeft 5 jongen. Graag inlichtingen mevr. 't Hart, Molenzicht 111, Dirksland, tel. (01877) 27 65. plaats Tuttelhoek kunnen redden is voor de gemeente Tholen financieel aantrek kelijker", merkte het raadslid P. van Bel zen (RPF/GPV) op, maar wethouder L. J. Koopman (SGP) noemde het jaar 1992 toch een einddatum, ook al zou er nog mimte over zijn. Het raadslid M. A. J. van der Linde (PvdA) pleitte ervoor de brochure van de Zeeuwse Federatie in de commissie openbare werken te bespreken. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Tholen lieten de ZMF inmid dels weten, dat de inzameling van oud papier erg bevredigend is. Door de garantiesubsidie is er een adequate regi stratie van de hoeveelheid oud papier. In het jaar 1988 is er in Tholen geen glas meer ingezameld dan het landelijk gemiddelde. Zo mogelijk streven burge- rneester en wethouders naar het optima liseren van de inzameling van glas. De inzameling van koelkasten en vriezers voor het aftappen van cfk's is momen teel in discussie. Het voorstel van de ZMF voor thuiscompostering door mid del van compostvaten zal eerst in de provinciale milieugroep worden be sproken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2