EHIVIIDEII-niEm/S PvdA en CDA Oostflakkee praktiseerden de oppositie-rol NIEUWS Pieter Tanis wint Jeugdsolistenconcours - voor 3e achtereenvolgende keer - en behoudt de wisselbeker Politieberichten uit de Kerken Open dag Fotoclub De Rarekiek Jan Knape Mzn. - 44 - De PvdA en CDA frakties, in Oostflakkees' nieuw samengestelde gemeen teraad in de oppositiehoek gedrongen, hebben j.l. donderdagavond, tijdens de eerste reguliere raadsvergadering, die oppositierol ai heel nadrukkelijk gepraktiseerd. „Niet uit rancune", zo liet oud-wethouder G. W. J. Poort- vliet weten toen hij het huidige College verweet te handelen in strijd met de in 1982 vastgestelde 'Verordening regelende de bevoegdheid en de samen stellingvan de Commissies van advies en bijstand'. Niet meer dan twee niet- raadsleden per Commissie, zo was toen overeengekomen, maar het College had hier en daar drie niet-raadsleden op de voordracht geplaatst. Zaterdag 12 mei werd voor de 27e keer het Jeugdsolistenconcours in het verenigingsgebouw „Melishof' te MeHssant gehouden. Er waren weer erg veel deelnemers naar Me lissant gekomen, zodat reeds 's mor gens moest worden begonnen. Na het openingswoord van de heer Smit werd dan ook snel begonnen. Op het toneel zag alles er prima uit met twee orgels en een piano van de fa. Ver- spuy en prachtige planten van bloemis terij Boogert. Ook de Rabo-bank te Middelharnis had dit jaar weer een financieel steentje bijgedragen. Dit alles met de uitstekende verzorging van de fam. v.d. Mast zorgden voor een goed begin van een muzikale dag. De deskundige jury bestond dit jaar uit de heer Brokken uit Rotterdam, de heer Van Dalen uit Papendrecht en de heer Van Gelder uit Barendrecht. In de loop van de dag spraken zij hun bewonde ring uit voor de uitstekende prestaties die door de jonge musici werden gele verd. Sommigen speelden dan ook op een heel hoog niveau. De jury liet dit ook merken aan de puntenwaardering en de opbouwende kritiek in hun juryrap porten. De volledige uitslagen GOEDEREEDE Vals geld Gestolen caravan terecht Winkeldievegge Diefstallen Knallende vrachtauto Volgend jwaar vindt het concours plaats op zaterdag 27 april! VERVOLGVERHAAL Zijn rentmeesters onzer goederen... Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A. Knape 2e Blad DINSDAG 15 MEI 1990 No. 5900 Die tegenstrijdigheid met de Verorde ning werd door dhr. Poortvliet hoog opgenomen: „...een Commissie is méér dan een bij elkaar gezet aantal mensen die vanuit een niet te definiëren achter grond het College adviseert", zo wraakte dhr. Poortvliet en hij wenste de drei gende ontwikkeling dat niet gekozenen de raadscommissies gaan bemannen in de plaats van gekozen raadsleden een halt toe te roepen. Dat was ook de wens van de CDA fraktie, uitgesproken door dhr. M. D. de Wit. De raadsvoorz. burg. de Vos speelde het balletje echter wat grimmig terug door de fraktievoorzitters eraan te herinneren dat uit hun midden, düs de gehele raad, een voordracht zou worden gedaan, maar B en W hadden daar tot j.l. maan dagmiddag tevergeefs op gewacht. „Wat in de Tweede Kamer, met alle daar waar neembare haken en ogen wél kan is in de gemeenteraad van Oostflakkee niet mogelijk gebleken!" gramde de voorzit ter. Het College was bij het uitblijven van een door de raad gesteunde voor dracht gedwongen geweest op basis van 'losse flodders' een voorstel te doen. „U hebt ons in de problemen gebracht omdat u het onderling niet eens kon worden!" zo liet hij de raad voelen. De voorz. waarschuwde er ernstig tegen eerst de Verordening te wijzigen, zoals dhr. Poortvliet had gesuggereerd, omdat dat zou betekenen dat enkele maanden zonder Commissies zou moeten worden gewerkt, wat kwalijk zou zijn voor de bestuurbaarheid van de gemeente. WD vertegenwoordiger dhr. Bax bracht ech ter uitkomst door enkele namen zoda nig te verschuiven dat de strijdigheid met de Verordening werd weggenomen. Zonder problemen konden vervolgens de'commissie-leden en hun plaatsver vangers worden gekozen. Grote wrevel heeft het vervolgens in de CDA fraktie gewekt geen enkele verte- genwoordiger te mogen leveren in de besturen van gemeenschappelijke rege lingen. Niet in de raad van Bestuur voor de Grevelingen, niet in de gem. regeling Ambulance vervoer, niet in het Alg. bestuur van de reg. werkplaats 'Binnen hof (dat blijft dhr. Poortvliet), niet in de Basisgezondheidsdienst, niet in het Na tuur- en recreatieschap 'Haringvliet' en niet in de adviescommissie m.b.t ge meenschappelijke regeling berging van sloopafval. I Steeds werd vanuit het CDA dhr. M. D. de Wit voorgedragen, maar evenzovele keren werd die voordracht met een stemmenverhouding van 7-6 verwor pen. NED. HERV. KERK Beroepen te: Linschoten P. J. Droogers te Werkendam; Breukelen (toez.) D. Heikoop te Vreeswijk; Hagestein J. L. Schreuders te Tange-Alteveer. Aangenomen: de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Vianen (buiten- gew. wijkgemeente) (part-time) H. Jon ker, emeritus predikant te Bameveld. Bedankt voor: Montfoort W. Pieters te Genemuiden; Oudewater G. de Fijter te Siddeburen en Wagenborgen; Ter Aar J. Quist te Hendrik Ido Ambacht; Tholen en Sint Maartensdijk (deelgemeenten Immanuel en Rehoboth) J. B. Beijer te Colijnsplaat; Nieuw Vennep J. den Dik ken te Óldebroek; Oude Tonge J. C. den Toom te Emst. GEREF. KERKEN Benoemd: tot geestelijk verzorger van het Sint Antoniusziekenhuis en ver pleeghuis De Stelle te Oostburg (part time) drs. M. Lorier te Oostburg ca. Beroepen te: Appingedam drs. D. Boers- ma te Raalte; Bennekom drs. J. J. Th. Meijer te Eibergen-Rekken; Bennekom drs. H. Keegstra te Geesteren-Gelselaar- Borculo; Harderwijk H. Eendebak te Nijkerk; Nijverdal drs. J. J. van Dijken te Rottevalle. Aangenomen: de benoeming tot geeste lijk verzorger van het Sint Antoniuszie kenhuis en verpleeghuis De Stelle te Oostburg (part-time) drs. M. Lorier te Oostburg ca., die tevens part-time predi kant in Oostburg ca. blijft; naar Nieu weroord drs. H. de Haan te Ezinge, die bedankte voor Idskenhuizen; Nijverdal drs. J. J. van Dijken te Rottevalle; Bus- sum drs. J. de Vries te Haamstede; Renkum-Heelsum (beiden part-time) drs. W. A. Andela en drs. M. A. Andela- Hofstede te Bergum (beiden part-time) naar Weesp drs. M. Th. van der Sijs, kand. te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Baflo i.c.m. Warffum, Gar- relsweer i.c.m. Ten Post, Franeker-Sex- bierum, Ferwerd-Hallum, Mildam i.c.m. Nijega-Opeinde, Musselkanaal-Valther- mond, Surhuisterveen i.c.m. Opende en Zuidbroek drs. J. B. de Rijke, kand. te Duiven; Hoogvliet-Spijkenisse J. J. Dronkers te Nijkerk. Aangenomen naar: Avereest-Dedems- vaart A. J. Minnema te Blija-Holwerd. Bedankt voor: Heerde i.c.m. Wapenveld H. J. D. Smit te Marknesse; Amsterdam- Zuid-West, Ridderkerk, VoUenhove- Kadoelen en Winsum-Obergum A L. Th. de Bruijne te Nijverdal. NED. GEREF KERKEN Aangenomen naar: Amsterdam-Tuinste den-Zuid-West A Boshuizen, kand. te Houten. Bedankt voor: Amstelveen A. Boshui zen, kand. te Houten. GEREF GEMEENTEN Beroepen te: Naaldwijk G. J. van Aalst Zaterdag a.s. is er een grote fotomanifes tatie in Oude en Nieuwe Tonge, mede georganiseerd door een van de leden van De Rarekiek. De fotoclub sluit daar bij aan door in het clubhuis in de Kerk straat te Sommelsdijk een open dag te organiseren. Van 11.00 tot 17.00 uur zijn er leden aanwezig om belangstellenden te ontvangen. Ook is er een tentoonstel ling te zien van fotowerk van leden van De Rarekiek. De avond tevoren, op vrijdag 18 mei, de laatste officiële clubavond, komt de bekende portret-fotograaf Gijs van Gent zijn fotowerk laten zijn bij De Rarekiek. Voor inlichtingen: tel. 01870-2983. te Benthuizen; Zoetermeer C. J. Meeuse te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor: 's-Gravenhage-Zuid C. Harinck te Oostkapelle; Nunspeet als miss. pred. in het Izi-gebied te Nigeria P. van Ruitenburg te Meliskerke; Clifton (USA) en Krimpen aan den IJssel G. J. van Aalst te Benthuizen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor: Bruinisse W. Verhoeks te Arnemuiden. Weth. A. J. Schouten reikte de winnaar de wisselbeker uit. Ook deze dag was weer heel spannend voor de meeste deelnemers, 's Middags behaalde Marieke Grootenboer reeds 183 punten met haar schitterende spel op de alt-saxofoon. Prachtig was ook „Eine kleine Nachtmusik" van W. A Mozart, vertolkt door een gitaaren semble. 's Avonds speeld Laura Hölzenspies uit haar hoofd de prachtige prelude nr. 20 op 28; wals nr.. 3 op 64 van Fr. Chopin. Ze behaalde daarmee 178 punten. Iedereen was natuurlijk erg benieuwd wat de broers Han en Pieter Tanis zou den presteren. Zou Pieter voor de derde keer de wisselbeker veroveren? Samen speelden de broers een stuk van Ravel en behaalden daarmee 195 punten! Zou dit puntentotaal nog overtroffen wor den? Als één van de laatste deelnemers nam Niels Dolieslager plaats achter de piano. Hij speelde Hochzeitstag auf Troldhaugen van Edward Grieg. De juryleden waren diep onder de indruk van zijn prachtige spel. De puntenwaar dering was er dan ook naar n.l. 199! Als laatste deelnemer kwam Pieter Tanis aan de beurt. Zou hij het hoge punten- aantal nog kunnen overtreffen? Hij speelde Prelude - Menuet - Rigaudon uit Ie tombeau de Couperin van Mau rice Ravel. Zijn weergave van dit tech nisch heel moeilijke pianostuk was in één woord overweldigend! Iedereen zat in grote spanning. Zou hij de wisselbeker hebben? Bij het uitreiken van het laatste diploma werd het pun- tenaantal bekend gemaakt n.l. 200! 't Was dus maar 1 punt meer dan Niels maar dik verdiend! Pieter kreeg van de zaal een staande ovatie!! Wethouder Schouten van de gemeente Dirksland werd tenslotte verzocht de prijzen in de verschillende afdelingen uit te reiken. Hij bedankte alle lera- ren(essen) van Goeree-Overflakkee voor hun geweldige inzet bij het geven van muziekonderwijs. Het hoge niveau van dit concours is vooral aan hen te danken. Ook sprak hij zijn grote waar dering uit aan het adres van de commis sie, die dit concours elk jaar organi seert. Tot slot speelde de winnaar van het con cours nog een deel van zijn winnend stuk. Kleine instrumenten groep A (t/m 11 jaar): Ie Jolanda Huizer, Dirksland173 Tijdens het opmaken van de kas ont dekte een winkelier in Ouddorp, dat men een vals bankbiljet van 100,- in zijn handen gedrukt had. De dader is niet bekend. Op een parkeerplaats langs de Rijksweg in Ouddorp stond op 7 mei een caravan geparkeerd. Die bleek op Schouwen- Duiveland gestolen te zijn. Een 52-jarige vrouw uit Hellevoetsluis „vergat" op 7 mei wat af te rekenen in een winkel in Ouddorp. De voorwerpen zaten al in haar tas. Het alarm ging af en ze was erbij. En waarvoor wilde ze een dievegge zijn....? Twee washandjes ter waarde van 2,40. 1. Op de Delta Industrieweg werden tussen 4 en 7 mei een éénassige aan hangwagen en een boottrailer ge stolen. 2. Twee sierdoppen werden op 8 mei ontvreemd van een geparkeerde auto in de Rustburg. 3. Op 9 mei werd een attachékoffer met o.a. cheques, gestolen uit een gepar keerde auto op de Kabbelaarsbank. 4. In de nacht van 9 op 10 mei werd geprobeerd om uit een auto op een parkeerterrein van een camping in Ouddorp een radio-cassetterecorder te stelen. 5. Uit een geparkeerde auto op de Delta Industrieweg werd op 10 mei een autotelefoon gestolen. Waarde onge veer 4500,-. 6. Een rode damesfiets, merk Gazelle, werd op 11 mei gestolen bij de Dorpstienden. In de nacht van 8 op 9 mei hielden grote knallen een hele groep Ouddorpers uit hun slaap. Het was geen vuurwerk, maar het werd veroorzaakt door een honderd tal nieuwe vaten op een vrachtauto. Door de afkoeling van de lucht veran derde waarschijnlijk de luchtdruk in de vaten, waardoor het deksel losschoot. Eerst stond de vrachtauto op de Sta tionsweg. Daar mocht hij volgens de plaatselijke verordening helemaal niet staan en na klachten heeft hij hem op de officiële vrachtautoparkeerplaats gezet. En in die buurt sliep men toen ook niet meer. 2e Margreet Grootenboer, Stellendam1691/2 3e Bertine van Brussel, Nieuwe Tonge152V2 Overige uitslagen: Jurriaan Hölzenspies140 Petronella Mackloet151 Evelien Terwoert149 Linda Kik145 Mireille v.d. Maas151 Kleine instrumenten groep B (vanaf 12 jaar): Ie Marieke Grootenboer, Stellendam.....183 2e Pia Jansens, Scherpenisse179V2 3e Teus-Jan van Dieren, Middelharnis178 Overige uitslagen: Nelleke van Nieuwenhuijzen154 Monique Buijs155V2 Maja Bom141 Tanja van Gurp143 Karin de Bruijne168y2 Martine Meijburg146 Corlieneke Boender139'/2 Conchita Gouweloos150 Willeke PolieWèVi Groepen Afd. A (t/m 12 jaar): Ie Huib en Hilbert v. Oudenaren, Melissant164 Jisca Frensch en Rianne Robijn, Melissant164 2e Bertine v. Brussel en Tanja V. Gurp, Nieuwe Tonge162 3e Diana v.d. Velden en Susanne V. Heiningen, Den Bommel161 Overige uitslagen: Esther v.d. Graaf/Janine v. Nieuwenhuijzen148 Blokfluitgroep Roxenisse 1152 Blokfluitgroep Roxenisse II154 Groep B.S. Zomerland146 Groep B.S. Zomeriand1441/2 Jaco Osseweijer/Daniël Kievit157 Blokfluitkwartet o.b.s. Roxenisse... 152 Groepen Afd. B (vanaf 12 Jaar): Ie Han en Pieter Tanis195 2e Pia Jansens/Lené de Graaf Scherpenisse171 3e Karin en Marleen de Bruijne, Sommelsdijk168 Overige uitslagen: John Blonk/Tonnes Blonk/ Machteld Kievit/Annemarie Hoekman149 Gitaar sextet160 Annemieke Wielhouwer/ Corné de Geus149 Gitaar trio151 Marieke Grooenboer/ Gonda Koese164 Dianne Mosselman/ Arina v.d. Wekke1451/2 John, Corné, Jessica en Eline de Geus143 Sandra Blijenberg/ Wanda v.d. Graaf1471/2 Conchita Gouweloos/ Mirella Bonnema/ Marijke Pollemans154 Grote instrumenten, groep A (t/m 11 jaar): Ie Jan Hoek, Ouddorp180 2e Daniël Kievit, Sommelsdijk172% 3e ArjunodeVos,Ooltgensplaat....l69i/2 Overige uitslagen: Marjolein van Alphen150 Julia Kerpel162 Alexis Visker162 Kizzy Lionahr145 Marco v.d. Bok157 Dannie de Ronde159 Pascal Visser147 Marjan ten Klooster139 Irene Buijs163 Mirjam van DierenI671/2 Arjan Tanis148 Grote instrumenten, groep B (12 en 13 jaar): Ie Niels Dolieslager, Goedereede 199 2e Martin Kolff Ouddorp178i/2 3e Laura Hölzenspies, Dirksland 178 Overige uitslagen: Maarten Driesse145 Dirkjan Mechielsen148 Rianne Born148 Sytske Baars158 Leonieke de Vogel156 Patrick Stolk152 Pieter v.d. Giessen153 Rudi Biemond169 Willemijntje Boer148 Melanie v.d. Maas152i/2 Annemieke van Es146 Lydia Hameeteman148 Grote instrumenten, groep C (ouder dan 13 jaar): Ie Pieter Tanis, Ouddorp200 WISSELBEKER 2e Han Tanis, Ouddorp191 3e Tacov. Dieren, Middelharnis ....172 Overige uitslagen: Arjen Baars159 Saskia Hoogstad170 Jenny Tanis150 Ineke van ErkelensI441/2 Arina v.d. Wekke146 Johan Wolfert171 Selina v.d. Giessen146'/2 Jaco Osseweijer149 Dianne Mosselman143 Lené de Graaf152i/2 Jeroen Dillingh167 Maar moeder begreep hem anders, dan vader dat deed, dat voelde hij. En hij was er zo blij om, dat hij zijn armen wel om moeders hals had willen slaan en zacht jes in haar oor fluisteren: „Wat is dat fijn, moeder!.... Piet is een gemenerd, hé.... samen begrijpen we het wel".... Nee, hij kon immers niet meer naar school, alle jongens en meisjes zouden naar hem kij ken.... en Pieten Kees, hij zou ze nooit meer willen zien, dat nam hij zich nu stellig voor, hij zou zijn hoofd omdraaien als hij ze op straat tegen kwam. En moeder zou dat ook wel begrijpen, ze zou wel weten, dat het was om dat geld, dat gemene geld, dat ze hem hadden willen geven.... Het lag op zijn lippen om te zeggen: „Ik ben socialist gewor den!".... Hij deed zijn mond al open, moeder zou het misschien wel goed vinden. Als ze alles goed begrepen had, dan moest ze het goed vinden, dan zou ze begrijpen, dat het niet anders zijn kon. Hij moest een hekel hebben aan alles wat boer was. En Piet was een boer al was hij dan nog maar een jongen. Maar toen vroeg vader ineens; „Heb je wel trouw gebeden, Frans.... en gedankt, dat je weer bijna hersteld bent?".... Hoe vader daar zo plotseling over begon begreep hij niet. Hij knikte schuchter van ja, hij voelde dat hij rood werd in zijn gezicht, want het was niet waar, hij had in de laatste tijd niet gebeden.... en hij had niet gedankt.... Hoe dat eigenlijk kwam wist hij zelf niet, hij was zo ziek geweest, en he twas al die tijd zo vreemd in zijn hoofd. Maar van daag had hij het toch wel kunnen doen, hij was nu niet zo erg ziek meer, en gisteren ook wel.... en eer gisteren.... Het was net of er iets tussen God en hem was waardoor hij geen behoefte had om te bidden. En nu was het weer net als op die avond toen hij had liggen kijken naar het maanlicht op de zolder, hij voelde dat hij nu niet zou kun nen bidden.... Het leek wel of vader zag, dat. er iets was, want hij vroeg verder: „Hoe komt het dat je God nog niet gedankt hebt, Frans.... dat had je toch al lang kunnen doen, jongen".... Hij gaf geen antwoord, maar vader liet hem niet los; „Je bent erg ziek geweest, Frans.... heel erg, dat weetje zelf niet zo goed, maar moederen ik weten het wel. We hebben wel veertien nachten bij je gewaakt en de dokter heeft zijn hoofd wel eens over je geschud, omdat hij bang was, dat je niet meer beteren zou. En ziedaar: de goede God heeft je weer beter gemaakt... En Frans heeft er nog niet voor gedankt, moeder, wat zeg je daar nou van?".... Hij keek naar moeder, die niet anders zei dan: „Jongen, jongen, Frans".... en ze schudde treurig haar hoofd. Hij was er verlegen mee, zijn ogen waren neerge slagen, hij durfde vader niet in zijn ogen te zien. En vader zei nog tegen moeder: „Is het niet erg, moeder?.... Want geldt hier vooral niet wat er in de psalmen staat: Hij straft ons, maar naar onze zon den niet!".... En moeder zei weer: „Jongen, jongen, Frans.... Hoe heb je dat kunnen vergeten!.... De Heere heeft je wel gestraft, maar niet naar de grootte van je schuld, Frans!".... „Juist", zei vader, en zijn stem klonk zwaar. Frans sloeg er zijn ogen van op, en zonder dat hij eigen lijk wilde had hij het al gezegd: „Maar Piet dan!".... Daar had hij de hele middag al aan moe ten denken. Waarom was hij nu ziek geworden en de andere twee jongens niet. Omdat hij een arbei dersjongetje was natuurlijk, daarom hadden die twee hem geld willen geven.... en daarom was hij weggelopen de polder in, en toen had hij een kou gevat.... Als hij geen arbeidersjongetje was ge weest, dan was dat alles niet gebeurd. Als hij diep in zijn hart zocht, dan voelde hij, dat hij eigenlijk boos was op God.... God had hem gestraft, en Piet, die zo erg gemeen was en hem zo diep vernederd had, was ongestraft gebleven. Nee, het was niet eerlijk van God om zó te doen.... Vader moest er eerst een beetje om lachen toen hij dat zo zei: „Maar Piet dan!".... Dan ineens werd zijn gezicht ernstig en hij zei: „Ah.... Dus je wilt de Heere rekenschap afvorderen: waarom jij wel en Piet niet... Ah, zo".... En vader greep zijn hand vaster beet. „Ja, jongen, dat is iets wat we niet doen mogen, het is grote zonde om God rekenschap te vragen van Zijn doen en laten.... God zal in Zijn wijsheid wel nodig gevonden hebben om jouw ziek te maken en Piet niet... De vraag is maar: als God straft brengt het ons dan tot berouw en bekering".... „'t Is toch Piet z'n schuld, dat ik ziek geworden ben".... Hij zei het bitter. „Ah".... dus je zoekt de schuld bij een ander", zei vader. „Frans, Frans.... je hebt er nog niets mee geleerd, jongen.... Zo, zo.... is Piet de schuldige.... en die had eigenlijk ziek moeten worden, niet waar?".... Frans durfde geen antwoord te geven. Maar zo was het toch eigenlijk. Piet was van alles de schuld!.... Vader probeerde het dadelijk weg te redeneren. Hij legde zijn hand op zijn voorhoofd, die hand was lekker koel. Dan zei hij: „Frans, wil ik je eens wat zeggen, mijn jongen".... Hij hield even op en rees van zijn stoel. Hij leunde nu met zijn elle boog op het hoofdkussen, zijn gezicht vlak bij hem. Zachtjes vroeg hij: „Ben jij toch eigenlijk de hoofdschuldige niet, Frans?".... Frans sloeg zijn ogen op van schrik. Wist vader dan alles? Ook wat er op die avond gebeurd was voor de school, toen hij Piet als het ware gedwon gen had om het licht te gaan uitdraaien. Zijn ogen ontmoetten die van vader, en de blik uit die ogen dwongen hem om ja te knikken. Hij knikte lang zaam alsof het moeilijk ging, maar het was toch een bekentenis: ja, hij was de hoofdschuldige, als hij Piet niet geprest had, dan was er helemaal niets gebeurd, dan had ook de juffrouw d'r been niet gebroken!.... Vader deed verrast: „Hé.... dus tóch de grootste schuldige gestraft... O, Frans, onze God weet alle dingen!".... Hij gaf geen antwoord, deed zijn ogen dicht alsof hij moe was. De hoofdschuldige was hij, had vader gezegd. Het was zo, maar daarom had Piet dat toch niet behoeven te doen. Hoe hij de zaak ook van alle kanten bekeek dat bleef toch telkens over, en in zijn hart voelde hij een felle wrok.... Als hij weer beter was dan zou hij Piet wel krijgen.... Het bleef een ogenblik stil. Toen kwam ineens moeder's waarschuwde stem: „Maak Frans maar niet te moe. Jaap".... (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5