Gedenken Restanten van Goerees' Waterpoort blootgelegd Mobil 'Prins Mauritskoor' bood oud-Minister Deelman nieuwe CD aan Ibb 6.C Vogel dia-avond flomi^iemftH J 8997 hudnreéMse Rally Formula Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Citroen - Hesselink Van Dirre Dom Deine...' Truckrun 9 juni 1990 Goeree-Overflakkee t Open jeugdwerk - Strandfeest BOUWVAKKERS 62e Jaargang No. 5899 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond h\% u nog eens I wilt genieten I van uw favorieten V^ wedstrijd VIDEORECORDERS Philips - JVC - Grundig Sony - I.T.T. - Sharp Middelharnis Telefoon 01870-2222 Sanitair Centr. verwarming 01870-2609 f1^'-'|||«ll«*) Autobedrijf A. J. van Rumpt RENAULT-dealer Voor alle TAXATIES, Agrarische bemiddeling Beleggingen Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Het was j.l. woensdagavond voor oud-Onderwijsminister drs. Deet- man, nu voorzitter van de Twee de Kamer, een zichtbare ver kwikking toen, speciaal voor hém, het schoolkoor van de 'Prins Maurits' te Middelharnis optrad. Dat gebeurde in de Handelingen-kamer, afgezon derd van ailc politieke delibera tie en dhr. Deetman genóót ervan...! 't Was ook prachtig toen het koor daar, onder leiding van dir. Mar. v. d. Veer het vaderlands lied 'Gelukkig is het land' liet horen... „prachtig...!, zo waardeerde dhr. Deetman. Naar Hongarije...! Rekreatie Hernesseroord chauffeursver. 'Flakkee' DIERENBESCHERMING Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank; Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Deze dagen wordt er teruggedacht en nage dacht over de oorlogsdagen in 1940. Terug gedacht door hen die die dagen bewust hebben meegemaakt, of- nog erger - fami lieleden moeten betreuren vanwege dat oorlogsgeweld. Nadenken is niet zo gebonden aan een gedateerde generatie. Dat kunnen we alle maal. Gelukkig blijkt dat ook de jeugd nog steeds geïnteresseerd blijft in datgene wat gebeurde. Daarbij verschuift de vraag van 'wat gebeurde er?' naar 'hoe kon het gebeu ren?' Datgene wat hekend is vraagt immers na verloop van tijd om een verklaring, een afgewogen oordeel. Zowel de vraagstellers van de ene groep als die van de andere groep zullen geïnteres seerd zijn in het antwoord op de vraag wat die strijden de barre tijd erna ons geleerd en gebracht heeft. Daar zijn antwoorden voor kleine groepen, maar ook voor ons hele volk voor te geven. Van beide een voorbeeld. Vrijdagavond 4 mei, ergens in Nederland op de werkvloer. Zo'n 15 mensen werken daar aan een gemeenschappelijk produkt. Er zijn jongeren bij, rond de twintig jaar. Een van hen heeft een radiootje bij zich. Een paar minuten voor acht wordt de tap toe geblazen. Het gereedschap wordt neer gelegd en ter plekke staan ze in stil gepeins verzonken tot de eerste tonen van het Wil helmus klinken. Zo ging dat, met een uitzondering. Een wat oudere man werkte door. Hij begon overi gens - zenuwen? - wat te lachen en merkte luide op: „wat een onzin Het is hartverwarmend als je meemaakt dat jonge mensen zo vanzelfsprekend hun werk onderbreken. Hebben wij het allemaal gedaan? Het is een verworvenheid van de strijd die de herdachten streden dat een van hen dwars tegen de draad in kon gaan. Immers, we leven vrij. Toen schrijver dezes - die niet bij de ploeg hoorde - weg was, zal er best wat gezegd zijn over het gedrag van de collega. Toch blijft essentieel: hij had de persoon lijke vrijheid binnen die groep af te wijken. Dat is en was elders wel anders. Het tweede voorbeeld. Deze week kwam een ambtelijke notitie over de abortuspraktijk in de openbaarheid. Daarin werd gespro ken over de liberale wind die op dit ethisch terrein waait en over de tegenwerking van wat partijen en organisaties. Er is genoeg over te lezen geweest. Waar het hier nu om gaat is dat zij die hun leven veil hadden voor de vrijheid, een kli maat mogelijk maakten waarin ons volk zich kon ontwikkelen tot een ruimden kende natie. In zeker opzicht zijn we werke lijk vrij. Hoe gaan we persoonlijk met die vrijheid om? Willen we op gezette tijden nog wel even terugblikken? Of zeggen we na 'wat een onzinVoelen we ons wel happy in het 'ieder-zijn-zin '-sfeertje? Dat zijn indringende vragen, zeker als we ons erop laten voorstaan christenen te zijn. Dus van Christus. Dat is een belijdenis die onze vrijheid inperkt door de gebondenheid aan Woord en Wet. Hoe werkt dat in de praktijk? Is dat te zien, ook op maandag? Gebruiken wij de maat schappelijke vrijheid op een juiste manier? Zijn we levende brieven van onze Opdracht gever? Zeker in de toenemende vrijheid die er maatschappelijk zal zijn, zal van ons gevraagd worden te tonen waar de grenzen liggen. Deze wordt gehouden op maandag 14 mei in het Dienstencentrum, Doetin- chemsestraat 27 te Middelharnis. Aan vang 20.00 uur. Deze avond zal worden verzorgd door de heer J. de Nijs uit Dinteloord. Deze is een erkend tropen-keurmeester en zal als zodanig deze avond perfekt ver zorgen. Iedereen die belangstelling heeft is welkom. Het bestuur E.F. V. V. Aan de hand van oude-, van vóór 1680 daterende kaarten was de lokatie van de vroegere Waterpoort vrij nauwkeurig vast te stellen, maar tóch was het een ver rassing toen eerder deze week tijdens het graven in de Kinderdijk de fundamen ten werden bereikt en konden worden blootgelegd. De Waterpoort is waar schijnlijk de poort die in het gemeentewapen staat afgebeeld; er waren twee torens waarvan nu de noordelijke is aangetroffen. De fundamenten zullen wor den opgemetseld en boven het maaiveld in 't gezicht worden gebracht, zoals dat eerder gebeurde met de Molenpoort, de Mariapoort en een stukje stadsmuur bij Bek-Af. Rest hierna nog de ontdekking van de preciese plaats van de Hoofd poort en het zichtbaar maken van de omvang daarvan. De Waterpoort die nu is gevonden is waarschijnlijk even voor 1700 afgebroken. Tussen de beide torens heeft zich een doorvaart van 4 meter breedte bevonden. Unelo Consumenten Elektronica Service Vanaf met 3 JAAR volledige GARANTIE* Dit geeft u bij een erkend Uneto consumenten electronica service adres, echte zekerheid! txtoraOe léherheidi VINGERLiNG 3-MlDOELHARMIS-TEL 01870-2B18 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER C3 1=3 CU C3 IZ3 CZl stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 |^'^'^'^*'^•^•fl^'^*'^■>^>l■*'^'^^■'^■1■'^'^**'^ voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 ook bij aan- en verkoop van woningen, boerderijen, landerijen enz. J. A. Mijs N. A. van Kempen Tel. (01877) 13 09 Tel. (01877) 26 14 Peugeot Talbot Peugeot Talt>ot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 't Was voor dhr. Deetman ook aan genaam na z'n roerige Ministersja ren eens welgemeend complimen teus te worden toegesproken, en 't was dir. Boot van de Chr. Scholen gemeenschap voor Atheneum. HAVO, MAVO, LHNO die dat gaarne deed, omdat het dhr. Deet- man's onderwijs-beleid is geweest dat de scholengemeenschap de gele genheid gaf zó breed uit te groeien als - per 1 augustus a.s. - het geval zal zijn. „Daar zijn we u uiterst dankbaar voor!" verzekerde dhr. Boot. Aan geen ander dan juist aan oud- onderwijsminister Deetman werd dan ook de eerste CD van het schoolkoor uitgereikt, welverdiend vonden direktie en de zestig koorle den, maar er was nóg een aanlei ding. Op een bijeenkomst in 't oosten van het land had dhr. Deet man eens de wens laten horen dat er, ook op Christelijke scholen meer gezongen zou worden, z.i. gebeur de dat tè weinig. Met z'n koor kreeg Mar van der Veer nu gelegenheid dhr. Deetman te laten horen hoe zeer hij buiten de 'Prins Maurits' had gerekend. „Geen betere bezig heid op een Christelijke school dan te zingen en te loven!" onderstreepte dhr. Boot, wijzend op het opschrift op het orgel in de gemeenschaps ruimte van de school: „Leer mij U loven". Drs. Deetman toonde zich bijzon der ingenomen met de gehoorde waardering, al wilde hij die zeker delen met het schoolbestuur, het onderwijsteam en de plaatselijke gemeenschap die met grote hard nekkigheid aan de uitbouw van de school hebben gewerkt. De geste van de uitreiking van de eerste CD, gemaakt ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de school, ver klaarde dhr. Deetman zeer op prijs te stellen. Hij wenste de school voorts alle goeds om zich vervolgens weer naar z'n voorzitterszetel in de vergaderzaal te begeven. De koorle den maakten vanaf de publieke tri bune een deel van de vergadering mee. De nieuwe CD, onder de titel 'Van Dirre Dom Deine' bevat een reeks welbekende schooUiedjes en is a 35,- te koop bij de boekhandels V. d. Boom, Sommelsdijk; van Kop pen, Ouddorp; de Luifel, Dirksland; muziekhandel Benard te Bruinisse; Electro Joost van Loon, Oude Tonge en bij de leden van het schoolkoor. De liedjes zijn ook op cassette opge nomen die voor 20,- verkrijg baar zijn. In de herfstvakantie medio oktober maakt het Prins Mauritskoor waar schijnlijk een reis naar Hongarije om daar, in Budapest, de gast te zijn van een Reform. Gymnasium. Nu de Oostbloklanden vrijer toeganke lijk zijn zal die gelegenheid door het koor te baat worden genomen, nadat vorig jaar een bezoek werd gebracht aan Zuid Engeland. Danielle Verduin. Casper Bruggeman en Natascha van Nimwegen boden dhr Deetman de CD en bloemen aan. Op zaterdag 9 juni aanstaande hopen de chauffeursvereniging 'Flakkee' en de rekreatie-afdeling van Hernesseroord uit Middelhamis voor de derde maal een truckrun te organiseren. Een truckrun is een rondrit met gehan dicapte bewoners van een tehuis. In dit geval zijn dat de bewoners van het tehuis voor verstandelijk gehandicapten Hernesseroord uit Middelharnis. Het is reeds de derde maal dat dit festijn wordt georganiseerd, en uit de reakties op deze rit van voorgaande jaren kun nen we zeer zeker stellen dat het voor de mensen welke mee gaan in de trucks een zeer grote belevenis is. De rit voert die dag van Middelharnis naar Ouddorp waar de lunch zal wor den gebruikt. Na de lunch gaan we weer terug naar Middelharnis. Alle leden van de chauffeursvereniging 'Flakkee' hebben een persoonlijke uit nodiging gekregen via liun clubblad, de meeste Flakkeese ondernemers zijn Goed tehuis gezocht - voor jong hondje (11 weken) kruising Schnauzer/Kees- hond, reu, zwart met wit befje. Mevr. Prins, Hobius de Krijgerlaan 12, Sommelsdijk, tel. (01870) 42 46. schriftelijk benaderd voor deelname aan deze truckrun, maar we kunnen ons voorstellen dat er chauffeurs zijn welke op Goeree-Overflakkee wonen die geen lid zijn van de chauffeursvereniging en die ook niet op Goeree-Overflakkee werkzaam zijn, maar wél mee willen doen met deze rit, en dat kan uiteraard! Zij kunnen zich schriftelijk opgeven bij chauffeursvereniging 'Flakkee', Irene- laan 4, 3248 AL Melissant. Nadere inlichtingen kunnen worden verstrekt door de secretaris van de chauffeursvereniging 'Flakkee' van maan dag tot zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur op telefoonnummer (01877) 32 40. Heb je interesse, geef je gerust op, schroom niet, want het is een geweldige ervaring zowel voor de bewoners als voor de chauffeur. Tot ziens!!! DIRKSLAND MIDDELHARNIS Evenals voorgaande jaren organiseren de open jeugdwerken uit Dirksland en Middelharnis weer gezamenlijk een strandfeest. Dit zal D.V. zaterdag 19 mei plaats vinden. Opgave hiervoor is telefonisch mogelijk onder de nrs. Kees Vreeswijk, (01877) 34 24 en Adrie Stolk, (01870) 61 28. Opgave is mogelijk tot uiterlijk woens dag 16 mei. Rond het knetterende kampvuur hopen we het seizoen af te sluiten. Haast je met opgave. In het Eilanden-Nieuws van vrijdag 18 mei zullen we nader berichten m.b.t. vertrekplaatsen en -tijden. De kosten voor deze avond zijn 7,50 p.p. MELISSANT Inlevering R.B.S. systeem en schilderze- gels op dinsdag 15 mei a.s. van 18.00- 19.30 uur bij J. du Pree, Bernhard- straat 31.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1