141ste Jaarvergadering K.S.V. 'Schuttevaer' te Rotterdam Politieberichten Politiebericliten Verslag Koninginnedag Muziek play-in Tentoontstelling t.g.v. 25 jaar ouderenwerk in Achthuizen P.v. De Luchtbode Landelijke Fietsdag/ Molendag 12 mei 1990 Middelharnis Muziekschool De Hoop Goedereede Musical kinderkoor Apollo unieke prestatie Vakantierechten 'bouw' Play-in trekt 65 jeugdige muzikanten Oud papier-aktle Dirksland Inname RBS Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 8 MEI 1990 KONINKLIJKE SCHIPPERSVERENIGING w;^iiciiD^ De 141ste Algemene Jaarvergadering van de Koninklijke Schippersvereniging 'Schuttevaer' zal gehouden worden op donderdag 10 en vrijdag 11 mei a.s. in het Congres- en partycentrum Engels, Stationsplein 45 te Rotterdam. Het thema van de vergadering luidt: 'De ont sluiting van nieuwe achterlandverbin dingen over water tussen Rotterdam en Oost-Europa'. Rapport voor de minister In tegenstelling tot voorgaande jaren is er nu op de morgen van de eerste dag het officiële gedeelte gepland. Na inschrij ving van de deelnemers en de gasten bij de receptie tussen 8.30 en 9.45 uur zal om 10.00 uur de openbare vergadering in de Royal Residence door de voorzitter, de heer K. J. van Dorsten worden ge opend. Na zijn openings-toespraak zal door de heer C. J. de Vries, projektleider vaarwe gen een toelichting worden gegeven namens de opstellers van het Rapport: 'Bereikbaarheid Nederland-Oost Euro pa'. Vervolgens zal de heer Van Dorsten aan mevrouw J. R. H. Maij-Weggen, minister van Verkeer en Waterstaat genoemd rapport overhandigen. Hierop volgt er een toespraak door de minister. Hongaarse spreker Over het congresthema: 'De ontsluiting van nieuwe achterlandverbindingen over water tussen Rotterdam en Oost- Europa' zullen twee inleidingen worden gehouden, n.l. door de heren J. van der Valk, directeur Imog Scheepvaart B.V.. Rotterdam, en Prof. Dr. Gyorgy Fekete Diefstal fonteinpomp Op 1 mei werd aangifte gedaan, dat die dag of de vorige dag vanuit de vijver van verzorgingstehuis 'de Goede Ree', een fontein(water)pomp was ontvreemd. Met behulp van de doorgesneden stroom kabel heeft men de pomp op het droge gehaald. Mogelijk dat de dader de pomp inmiddels al in werking heeft in de vij ver van zijn eigen tuin. Bekrassen auto's Twee wel zeer jeugdige daders hebben de afgelopen week in de Reiger te Som- melsdijk een zevental auto's met een steen bekrast. De schade zal via de WA- verzekering van de ouders geregeld worden. Brand in schuurtje In een schuurtje, gelegen aan de Berken laan te Middelharnis, is brand ontstaan doordat een frituurpan oververhit raak te. Een familielid van de gedupeerde bluste de zaak. Ook de brandweer is nog ter plaatse geweest. Opgeloste autodiefstal Door de politie in Maarsen is de afgelo pen week een man aangehouden die in december 1988 een Mercedes personen auto had gestolen in Dirksland. Die ver dachte reed nog steeds met die auto rond, weliswaar met vervalste kenteken platen. Die man is door de politie Mid delharnis opgehaald in Maarsen en voor de duur van het onderzoek ingeslo ten. De auto zal aan de verzekerings maatschappij van de gedupeerde wor den teruggegeven. Inbraak bedrijfspanden In de nacht van 3 op 4 mei is er in twee panden, gelegen aan de Oosthavendijk te Middelharnis. ingebroken. Men heeft in het ene pand kennelijk niets waarde vols aangetroffen, echter in het andere pand heeft men het kantoor overhoop gehaald en de inhoud van een geldkistje meegenomen. Ook werden er twee por tofoons met oplader meegenomen. Inbraak vconingen Afgelopen week is in een tweetal wonin gen in Dirksland gepoogd om in te bre ken. In beide gevallen is er schade gemaakt aan sloten, deur- en raamstij- len. Ontvreemd werd er niets. Doorrijden na aanrijding Op zaterdagavond 5 mei reed in Nieuwe Tonge een bestuurder van een personen auto door, nadat hij tegen een gepar keerde auto was gereden, zonder zijn identiteit kenbaar te maken. Aan de hand van een getuigeverklaring gelukte het de politie die verdachte thuis aan te houden. Daar bleek dat hij tevens alko- hol had genuttigd, voor verder onder zoek en ademanalyse is die persoon overgebracht naar het bureau. Op het bureau weigerde hij aan een ademana lyse mee te werken. Die verdachte is voor het plegen van drie misdrijven geverbaliseerd, nl. doorrijden na een aanrijding, rijden onder invloed van alkohol en het weigeren van medewer king aan een ademanalyse. uit Boedapest (Hongarije), onder-direc teur Donau-commissie. Er zal een korte gelegenheid worden gegeven voor het stellen van vragen over genoemd thema. Na de lunch volgt er om 13.30 uur een voortzetting van de vergadering, waarin verschillende voorstellen van de diverse afdelingen zullen worden behandeld. Om 17.00 uur zullen de congresdeelne mers door het gemeentebestuur van Rotterdam op het Stadhuis worden ontvangen. Dia's en films Vrijdag 11 mei om 9.00 uur is er de huis houdelijke vergadering, die voorheen op de morgen van de eerste dag werd gehouden. Voor de dames zijn er diverse pro gramma's samengesteld, o.a. een bezoek aan de Groenteveiling te Delft-Wester- lee te De Lieren aan 'de Porceleyne Fles' te Delft. Vrijdagmiddag volgt er voor allen een diapresentatie over de bouw van het Rhein-Main-Donaukanaal met toelich ting door de heer Dr. K. Weckerle, bestuurslid van de Rhein-Main-Donau AG te München en een diapresentatie met als titel: 'De binnenvaart in Rotter dam', met toelichting door de heer J. B. W. Steentjes, projektleider binnenvaart van het Havenbedrijf van de gemeente Rotterdam. Vervolgens worden er nog twee films vertoond over Ruimtevaart en 'Picture Holland'. Dit vrijdagmiddag-programma vindt plaats in het Imax-theater aan de Leuve- haven te Rotterdam. Zaterdag 12 mei a.s. staat de jeugd bij Fanfare-Orkest De Hoop in het middel punt van de belangstelling. Het jeugdor- kest 0.1.V. Arie Stolk geeft 's avonds een concert in het Haegse Huus te Stellen- dam. aanvang 19.30 uur. Toegang gratis! Voor het seizoen 1990/1991, per 1 sep tember a.s., kunnen bij Muziekschool De Hoop nieuwe leerlingen geplaatst worden. Zij krijgen een volledige theore tische en praktische opleiding tot muzi kant. De opleiding wordt geheel ver zorgd door gediplomeerde leraren, afge studeerd aan het conservatorium. Deze muziekopleiding bij De Hoop heeft per 1990 een officiële erkenning gekregen van het Ministerie van WVC! Voor het nieuwe seizoen kunnen leerlin gen geplaatst worden voor de instru menten: cornet, trompet, euphonium, hoorn, trombone, bugel alsmede jonge blokfluiters vanaf 6 jaar. Inlichtingen worden verstrekt door de heer D. Jansen, Brielsestraat 5, Stellen- dam, tel. (01879) 28 12 óf's woensdags van 19 tot 20 uur in het Haegse Huus tij dens de repetitie van het jeugdorkest. Kom gerust eens luisteren! Diefstal Vanaf een bouwplaats op de Kabbe- laarsbank werd de afgelopen week een boormachine, merk Makita, type 6510 ter waarde van 250,- en een knabbel- schaar, type 10135 ter waarde van 1.000,- ontvreemd. In de gemeente Goedereede werd de afgelopen week 3 maal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Het betreft hier een jongensfiets van het merk Atlas, een damesfiets merk Batavus touring en éen herenfiets merk Fongers. Enkele weken geleden werd door een inwoner van Stellendam aangifte ge daan van diefstal van oud ijzer van zijn bedrijf aan de binnenhaven te Stellen- dam. De dag van de diefstal was er ter plaatse een auto waargenomen waarvan het kenteken werd genoteerd. Toevallig was deze auto diezelfde dag, met het oude ijzer, door de politie gecontroleerd zodat het zoeken naar de daders niet te moeilijk was. De afgelopen week werden de daders, de 26-jarige V. en de evenoude L. beiden uit Rotterdam uit het bed gelicht en aange houden. Tijdens het verhoor bekenden zij het feit. Bij het verdere onderzoek bleek, dat een van deze verdachten nog een geldboete moest betalen. Nadat ook deze betaald was mochten beiden, een proces-verbaal rijker, naar huis. Vernieling In de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 mei werden 2 abri's op de Vrijheidsweg te Ouddorp gedeeltelijk vernield. De zit bankjes werden er uit gesloopt en een halte paal werd geheel uit de grond gehaald. Vechtpartijen Tijdens het afgelopen warme weekend raakten de gemoederen in ieder geval 2 maal zeer verhit aan het gewoonlijk zo verkoelende Grevelingenmeer. DIRKSLAND Op zaterdag 26 mei 1990 organiseert muziekvereniging 'Amicitia' in samen werking met 'Braderie Dirksland' een muziek play-in voor hafabra-muzikan- ten van 8 tot 80 jaar onder het motto: 'Met het hele gezin naar de muziek play- in'. Om 10.00 uur wordt u verwacht in de Winterstraat te Dirksland. (Bij slecht weer in verenigingsgebouw 'de Scha kel'). Daar proberen wij dan samen met u een orkest te formeren. De eerste repe titie begint om 10.30 uur en duurt tot ±12.00 uur. De tweede repetitie is van 13.30 tot 14.30 uur. Tenslotte geven wij dan om 15.30 uur een concert van ±1 uur. De muzikale leiding is in handen van dirigent de heer H. Willemse. Iedere muzikant is van harte welkom. U hoeft niet van te voren in te schrijven en u hoeft niets te betalen. U moet alleen uw instrument, een lessenaar en vooral een goed humeur meebrengen. Bent u 's morgens bezet, dan kunt u 's middags ook nog komen. Tot ziens op de braderie in Dirksland! Wij rekenen op u! Inlichtingen: dhr. J. Lodder, tel. (01877) 20 38. In 1965 ontstond de reisvereniging voor de bejaarden uit de dorpskern Achthuizen. Tevens organiseerde het bestuur van die vereniging kaart en handwerkmiddagen. In de loop der tijd zijn de aktiviteiten verveel voudigd en is ook de naam enige malen gewijzigd. Nu heet het: Plaat selijke commissie Welzijnswerk voor Ouderen 'Achthuizen'. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan heeft de commissie gedacht aan een ten toonstelling annex demonstratie van aktiviteiten die ouderen zouden kunnen doen. Immers, er zijn veel ouderen die de zomertijd goed doorkomen. Een wandelingetje met hier en daar een praatje; soms een fietstochtje of een reisje. Maar het gebeurt vaak, vooral in de wintertijd met z'n gure middagen en lange avonden dat het vertier alleen maar bestaat uit T.V.-kijken en de krant uitspellen. Het blijkt echter dat veel ouderen onge kende kwaliteiten in zich hebben, maar niet weten hoe die naar buiten te bren gen. Veelal ontbreekt het aan moed, aan durf om 't te proberen. Daarom heeft de commissie gemeend enige informatie te moeten brengen om de latente kwalitei ten wakker te schudden opdat dan de daad bij de gedachte gevoegd wordt. De commissie heeft een 15-tal mensen bereid gevonden hun hobby tentoon te stellen en te demonstreren. Men kan advies vragen en desnoods hulp. Dit evenement wordt gehouden in de FIOS- kantine van Achthuizen en wel op 16 mei van 15.00 tot 17.00 uur en op 17 mei van 14.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. De commissie hoopt hiermee te berei ken dat de oudere mens iets gaat doen waar hij/zij plezier in heeft. Stil zitten, naar buiten kijken, mijmeren is goed voor enige minuten. Bezigheid leidt de aandacht af en als deze bezig heid nog plezier meebrengt, dan is het een waardevolle tijdspassering. Niet alleen voor de oudere mens zelf, maar ook voor familie, vrienden en ken nissen. Een hobby is: vrijwillige arbeid, met ple zier gedaan; een lang gekoesterde wens in vervulling doen gaan. Een hobby geeft in elk geval een tevreden mens. Op zaterdag 5 mei (Bevrijdingsdag) kre gen 2 jeugdige inwoners van Ouddorp onenigheid over het feit wie precies waar zijn handdoek neer mocht leggen op het strand. Deze vreemde vorm van land- verovertje liep uit op een flink handge meen waarbij de neus en het oog van een van de betrokkenen het moest bekopen. Nadat de politie later in kennis was gesteld beloofde de dader, inmiddels afgekoeld, dat hij zijn excuus zou aanbieden. Op 6 mei kregen 2 inwoners uit Rotter dam onenigheid over de manier van varen met een jetski. De vader van de bestuurder van de jetski stelde dit niet op prijs en verkocht de andere man een klap in het gezicht. Tegen de politie ver klaarde de man, dat hij bijna was geval len en toen zijn evenwicht verloor waarbij hij per ongeluk tegen het gezicht van de andere man aansloeg. Deze bijna val kostte de andere man wel een stukje van zijn tand. Illegale recreatie Het afgelopen weekend werd 5 maal een politie-schikking ad 150,- aangebo den en betaald. Tevens werd 1 maal proces-verbaal opgemaakt terzake het illegaal recreëren op de Brouwersdam. Poging inbraak woning In de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 mei werd getracht in te breken in een woning aan de Pretoriuslaan te Oud dorp. Getracht werd om een keuken- raam open te wrikken hetgeen niet gelukte. Vrijdag 27 april j.l. voerde het kinder koor Apollo voor de veertiende keer in successie een musical op. Met 45 kinde ren in leeftijd variërend van 4 tot 15 jaar werd dit in zes weken tijd ingestuurd. Het kinderkoor heeft mede door de jaar lijks op te voeren musicals grote bekend heid gekregen in de regio. „Je hebt gewoon geen keus meer, het wordt gewoon van je verwacht dat er elk jaar een musical komt, maar het wordt steeds moeilijker iets nieuws en ook iets ge- schikts te vinden". Aldus Nelleke Brug- geman die al 15 jaar de supervisie over het kinderkoor heeft. „Dit jaar was het erg moeilijk mede door het feit dat er hele kleintjes aan mee doen. Als je de leeftijd noemt bij een uit gever dan blijft het even stil en ver volgens: „Ja mevrouw, we sturen u wel een zichtzending en dan zoekt u maar wat uit". Het zijn vaak hele korte stukje van soms net een uur speeltijd, dan moet je de avond vullen met pauze's en dat is niet de bedoeling". Het is dan niet alleen de musical instuderen maar ook vaak aanpassen. Soms is het verhaal wel leuk maar dan zit er weinig zang bij of de muziek is überhaupt niet leuk of omge keerd. Dan wordt er muziek bij gezocht of helemaal veranderd. Vaak worden door juf Nelleke hele stukken bij ge schreven. Dit jaar werd de speeltijd bijna verdub beld t.o.v. het origineel. „Ondanks dat het elk jaar weer de nodige spanning met zich meebrengt, vind ik het erg leuk om te doen. Het geeft enorm veel voldoe ning om op deze manier een steentje te kunnen bijdragen aan de sociaal maat schappelijke ontwikkeling van de kin deren." Het leeftijdsverschil is ook moeilijk bij het zoeken naar een, voor de kinderen, inhoudelijk goed verhaal. Deze keer werd het een sprookje, wat best wel leuk is voor de kleintjes maar voor de oude ren boven 12 jaar soms toch te kinder achtig is. Maar dat probleem is geens zins aan de orde geweest. „Het Rozen- prinsesje" gaat over 2 prinsessen. Een zigeunerprinses en een gewone prinses die na de geboorte verwisseld werden en beiden in een verschillende wereld opgroeien. Op hun zestiende verjaardag werden zij door tussenkomst van een rozen-fee weer met hun ouders verenigd. Een hartverwarmend schouwspel, door deze kinderen ten tonele gebracht. Het enthousiasme waarmee juf Nelleke bezig is, straalt niet alleen over op de kinderen maar ook op de drie dames die haar assisteren, en op de ouders, die uren werk steken in he tmaken van kle ding en verdere toneelbenodigdheden. „Zonder die hulp zou het onmogelijk zijn iets dergelijks te realiseren." Ook het financiële plaatje is vaak moei lijk rond te krijgn. Men is deels afhanke lijk van de inkomsten van de contributie en aanvulling uit de kas van het senio renkoor, wat overigens niet toereikend is. Giften van bedrijven, partikulieren en bijdragen van ouders worden dan ook dankbaar in ontvangst genomen. Ringzangavond in Nieuwe Tonge Op D.V. vrijdag 11 mei a.s. zal er in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge een ringzangavond gehouden worden. De aanvang is om 20.00 uur. De opening en de sluiting zal verzorgd worden door de plaatselijke predikant ds. A. Belder. Medewerking zal worden verleend door de volgende koren: Chr. gem. koor Rot terdam Kralingen o.l.v. H. W. Weiss, organist J. Mol; Chr. gem. Koor 'De Lof- stem" uit Lisse o.l.v. D. van Zomeren, organist A. Hobo; Chr. gem. koor 'Ad- vendo' uit Nieuwe Tonge o.l.v. C. Ville- rius, organist H. Koppelaar. Laatstge noemde zal tevens de samenzang be geleiden. Er zal door de koren zowel afzonderlijk als gezamenlijk worden gezongen. Naast koorzang is er ook plaats inge ruimd voor samenzang. Een ieder wordt vanaf deze plaats harte lijk uitgenodigd deze ringzangavond bij te wonen. Het beloofd een mooie zang avond te worden. De toegang is gratis, wel zal er één kollekte gehouden worden voor de onkosten. We zullen maar zeg gen: tot 11 mei in de Herv. kerk te Nieuwe Tonge. Stel ons niet teleur, maar kom in grote getale luisteren naar de psalmen en geestelijke liederen die door de 3 koren ten gehore gebracht zullen worden. HERKINGEN Uitslag wedvluchtCambrai 5-5.331 dui ven los om 7.30 uur. Afstand 182 km. J. den Boer 1,13, 14, 19, 21, 28, 32, 35,47, 56,57,59,62,64,65,67,72,76,77; J. Mole naar 2,5,6,26,29,43 ;K. Kievit 3,4,12,15, 2,23,40,61H. Kievit 7,60,80; M. Huizer en zn. 8,16,18,52,70,71; Ph. Logmans 9, 17,55,58,69,82; I. Kievit 10,36,42,49,68, 78; A.J.A. Volaart 11,20,24,25,39,53,54, 63,74; B. v.d. Ochtend 27,75; A het Jonk 30,37,41,73; Gebr. Logmans (junior) 31, 44, 48, 51, 66; C. Auperiee 33; C. Log mans 34, 46, 50; A. Molenaar en zn. 38, 81, 83;P. Hogerwerf45, 79. Alle bouwvakkers kunnen vakanfiegeld R.B.S. verzilveren bij de volgende P.V.- ers van S.F.B, in: STELLENDAM - bij L. Fokker, in "t Haegse Huus', op zaterdag 12 mei van 13.00 tot 16.00 uur. OUDE TONGE bij J. Both, in 'de Grutterswei', op dinsdag 15 mei van 19.00 tot 21.00 uur. ACHTHUIZEN bij W. Buis, Bom- melsedijk 74, op zaterdag 12 mei van 10.00 en 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur DIRKSLAND bij J. v. d. Groef in 't gebouw 'Buurtvereniging West', Phi- lipshoofjesweg, op zaterdag 19 mei van 13.00 tot 17.00 uur. OOLTGENSPLAAT bij C. v. d. Welle, Boomgaardpad 12, op dinsdag 15 mei van 18.30 tot 21.00 uur. STAD aan 't HARINGVLIET bij C. Visser, Voorstraat 40, op donderdag 17 mei van 19.00 tot 20.30 uur. MIDDELHARNIS bij A Tuns, Bea- trixlaan 24, op donderdag 17 mei, schilderzegels van 19.00 tot 19.30 uur; op vrijdag 18 mei R.B.S. van 18.30 tot 20.30 uur. MELISSANT bij J. P. Breen in 'Melishof, op maandag 14 mei van 19.00 tot 21.00 uur. OUDDORP bij J. van Splunder, Diependorst 11, op donderdag 17 mei van 19.00 tot 21.00 uur voor niet- leden, op vrijdag 18 mei van 19.00 tot 21.00 uur voor leden. NIEUWE TONGE bij H. Hoog- straate. Kerkstraat 20, op donderdag 10 mei van 18.00 tot 21.00 uur. In het kader van de Festival 80 aktivitei ten waarin alle Flakkeese muziekver enigingen zijn vertegenwoordigd, werd zaterdag 28 april j.l. een Play-in georga niseerd. De derde in successie. In het multufunctioneel centrum Dorp- stienden te Ouddorpa hadden om 10.00 uur 's morgens zo'n 65 jeugdige muzi kanten zich laten inschrijven om aan dit gebeuren aktief deel te nemen. O.l.v. dirigent Arie Stolk werden een vijf tal werken ingestudeerd, die qua moei lijkheidsgraad, afhankelijk van de er varing van de muzikant, voor de één wellicht te moeilijk en voor de ander gesneden koek was. Zij krgen hiervoor een kleine vier uur de tijd om vervolgens af te sluiten met een half uur durend concert. Alle benodigde instrumenten voor het creëren van een fanfare-orkest waren vertegenwoordigt. Reeds bij de repetitie bleek het enthou siasme er van af te stralen zodat de diri gent soms een groep moest afremmen daar anders de uitvoering hun conditie, hen parten zou spelen. Om half vier 's middags begon de uit voering van de ingestudeerde werken met o.a. 'Quanta Namera' en 'Daar gaat ze'. De inspanning hieraan voorafgaand werd op voortreffelijke wijze weerlegd in de uitvoering. De doelstelling van de Play-inn om DIRKSLAND 24 april begonnen de festiviteiten met de bejaardenavond. Circa 100 oudere in woners en enkele bewoners van Salem waren naar de Schakel gekomen. De Huisvrouwenvereniging „Dirksland en Omstreken" heeft een modeshow laten zien van afvalprodukten. Bijvoor beeld een bontjas gemaakt van papieren luiers, een rok gemaakte van koffiefilter zakjes en nog veel meer leuke dingen. Als laatste natuurlijk een bruidje in een jurk met sluier, gemaakt van vitrage. Alles werd op rijm voorzien van com mentaar. Er was ook een prijsvraag aan verbonden. Bij enkele modellen moest men raden van welk materiaal het gemaakt was. Te oordelen naar de reak- ties vond iedereen (ook de heren) het erg leuk. Na de pauze vond traditiegetrouw de verloting plaats. Velen gingen met een leuke prijs naar huis. De plaatselijke middenstand en bedrijven hadden weer zeer hun best gedaan met het schenken van prijzen in geld en natura. De avond werd besloten met een rondrit door het verlichte dorp. De aktiviteiten op 30 april begonnen met de kinderspelen. Er was door beide scholen een parcours spelletjes uitgezet in de Voorstraat en de Ring. Om de 4 minuten loeide de sirene van de brand weer en schoven de kinderen een spel op. De 3 groepen die het hoogste aantal punten scoorden gingen met een ca deaubon van de plaatselijke midden stand naar huis. Na de spelletjes gingen de kinderen in optocht achter de muziek aan door het dorp naar de Voorstraat. Om 11.00 uur nam de burgemeester de aubade in ont- Er kan gestart worden tussen 9.00 en 13.00 uur bij de onderstaande start plaatsen. Startpunten: Midden-Flakkee route: VW kantoor te Middelharnis, Molen 'de Korenaer' te Stad aan 't Haringvliet, Molen 'd'Oranjeboom' te Nieuwe Tonge, Steunpunt "VW Theetuin 'De Bongerd' te Herkingen, Molen 'de Eendracht' te Dirksland. Oostflakkee route: Fort Prins Frederik te Ooltgensplaat, Molen 'de Korenbloem' te Oude Tonge, Molen 'de Bommelaer' te Den Bommel, Molen 'Windlust' te Achthuizen. Route Ouddorp: VW kantoor te Ouddorp. Controleposten: Alle bovenvermelde posten zijn ook controleposten. De onderstaande mo lens zijn ook controleposten. Midden Flakkee route: Molen 'de Dankbaarheid' te Herkingen, Molen 'de Korenbloem' te Sommels- dijk. Route Ouddorp: Molen 'de Hoop' te Ouddorp, Molen 'Windvang' te Goedereede, Molen 'de Zwaan' te Ouddorp. Tijdens het fietsen moet er bij deze con troleposten een stempel worden ge haald, indien de route is uitgereden wordt bij een volle stempelkaart een her inneringsvaantje overhandigd. De stempelkaarten en herinnerings vaantjes zijn beschikbaar gesteld door de gezamenlijke Rabobanken van Goe- ree-Overflakkee. Ook worden er bij de molens zakjes met broodjes uitgedeeld, deze worden be schikbaar gesteld door de bakkers van Goeree-Overflakkee. Bij diverse molens is het mogelijk pan- nekoekmix met vanille te kopen. Organisatie: Deze is dit jaar in handen van: ANWB VW Overflakkee VW Ouddorp Molenstichting Goeree-Overflak kee en de medewerking van parti culiere moleneigenaar. Als goede doel is dit jaar gekozen De Waddenvereniging. As. zaterdag wordt het oud papier en karton bij u opgehaald. U wordt ver zocht het oud papier en karton voor 9 uur 's morgens gebundeld buiten te plaatsen. STELLENDAM Inname RBS Stellendam op maandag 14 mei van 19.00 - 21.00 uur bij E. van Oostenbrugge, Langeweg 72, Stellen- dam. Hout- en Bouwbond CNV zoveel mogelijk jeugd met elkaar te laten musiceren en zo tot een gezamen lijke prestatie te komen is zeker he rijkt. De jeugd heeft de toekomst en daar heeft men alle vertrouwen in. vangst. Het was een schitterend schouw spel. De versierde karren van de kleu ters, muziekvereniging „Amicitia" en het majorettenkorps. Er werd uit volle borst gezongen. Vanaf 1 uur kon men deelnemen aan diverse aktiviteiten bij de Boezem. De kinderen konden graüs van een kabel baan van de ene naar de andere kant zwieren. Men kon bij het mastklimmen en boegspriet lopen een worst verdie nen. Ondanks dat het stralend weer was, kon men zijn krachten meten door aan een paraplu te hangen. Bij dit onderdeel waren weer cadeaubonnen te winnen. De prijswinnaars zijn: de groep t/m 12 jaar: Ie prijs Jessica Doorn, 2e prijs Leo nard v.d. Velden, 3e prijs Rens v.d. Hoek. De groep 13 jaar en ouder: Ie prijs P. Buys, 2e p;rijs J. Appel, 2e prijs T. Wolfert. Om 2 uur krioelde het van de traplustige mensen bij het startpunt van de fiets- puzzeltocht. Ruim 200 deelnemers fiets ten puzzelend door Dirksland. Het was een drukte van belang in het dorp. Ook bij dit onderdeel waren weer cadeau bonnen te winnen. De prijswinnaars zijn: Ie prijs fam. Quadt uit Dirksland, 2e prijs dhr. De Man uit Rotterdam, 3e prijs dhr. Peekstok uit Middelharnis. De lampionnenoptocht maakte weer een eind aan een fijne Koninginnedag. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken, die op de een of andere wijze meegewerkt heeft om van deze dag een echt feest te maken. Jammer dat het steeds moeilijker wordt het dorp te ver sieren en de versiering heel te houden. Het is zaak niet te vroeg te beginnen om de vernielzuchtigen zo min mogelijk kans te geven. Als het dan tegen zit, lukt het niet altijd de versiering helemaal klaar te krijgen. Als volgend jaar de kwa jongens (en daar zijn hele grote bij) wat meer rekening houden met het werk van anderen, staat ons ook in 1991 een fijne Koninginnedag te wachten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2