VLEES MET KARAKTER Jan Wagenaar Mag het een stukje beter zijn MARINE LOOK MUN N Opgeven nieuwe leerlingen eerst aangeslotene op fiscale databank BLAZERS een gratis RECEPTENVLEESWAAIER 2 WK-stempels bij 150 gram ontbijtspek Modehuis Annette BurO a. th. buijS (Ouddorp/Zlerikzee) Modehuis Annette Husqvarna Royal 46 Husqvarna Ambachtelijke slager Uw gazon hoort er ook bij! I Brood- en Banketbakker Jan Visseren E. VAN DER BOK I I l HovemersbedrijfMOOQÓ j Gelijk opgaande strijd tussen Good-Luck en Korvo L WATERSCHAP GOEREE - OVERFLAKKEE Plan 5 Software M, Vijfhuize WOENSDAG 2 MEI 1990 „EILANDEN NIEUWS' BJadz. 3 Bij inlevering van f 250- aan kassabonnen ontvangt u OUDDORP Deze week: Kom passen hoe jong u nog bent in de Verhuur van verticuteermachine Mestsoorten voor gazons en coniferen Koemestvlokken Meststoffen onkruidverdelger. J Dorpsweg 5 Telefoon OUDDORP (01878) 14 77 GEVRAAGD: Minimum leeftijd 18 jaar. 'De Echte Bakker' Ooitgensplaat Tel. (01873) 12 49 of 24 29 o.a. rokken, broekrokken, blouses, truien, blazers, enz. De keuze is nu op z'n grootst. MIDDELHARNIS, telefoon (01870) 24 31 Grote kollektie tijdens ANTIEKBEURS van 4-6 mei a.s. in De Staver te l\/liddelliarnis Afgelopen zaterdag speelde Good-Luck thuis tegen streekgenoot Korvo uit Oude Tonge. Beide ploegen hebben hetzelfde aantal punten, maar Good-Luck heeft een beter doelsaldo waardoor zij op een derde plaats gerangschikt staan. Korvo volgt op de vierde plaats. Good-Luck startte voortvarend met een door sporthuis De Bont geschonken wedstrijdbal. Er was een veldoverwicht wat binnen vier minuten omgezet werd in een hele knappe goal van onder de korf Even later werden er twee tegen standers het bos ingestuurd en leidde Good-Luck met 2-0. Het volgende aanvalsvak maakte er zelfs 3-0 van d.m.v. een ver afstand schot. Verder kwam Good-Luck niet want de verdediging zat niet goed dicht en Korvo kwam dichterbij tot 3-2. Op dit cruciale moment kreeg Good-Luck een strafworp mee die netjes werd verzil verd. Hierna zakte Good-Luck in en was het veldoverwicht weg, er werden slordige fouten gemaakt zodat Korvo op gelijkt hoogte kon komen, 4-4. Toch ging Good-Luck met een kleine 5-4 voor sprong rusten. Na de speech van coach Weydema kon het team het veld weer in en maakte er vrijwel direkt 6-4 van via een hele mooie doorloopbal. Maar de aanval stokte ver- Oranje Nassauschool voor Protestants Christelijk Basisonderwijs op G.G. te Nieuwe Tonge D.V. donderdagavond 10 mei a.s. is er van half acht tot negen uur aan het woonhuis van fam. van Kranenburg, Korteweegje 9, gelegenheid uw kind op te geven. Het betreft de kinderen die 4 jaar hopen te worden vanaf heden tot en met D.V. 19 juli 1991. We hebben, dezer dagen op bezoek in het nieuwe Zie- rikzeese onderkomen van administratiekantoor en belastingadviesburo a. th. buijs - (ook te Ouddorp) - met name belastingadviseur C. J. v. d. Have van harte sterkte toegewenst, maar dat moment was misschien toch niet zo goed gekozen nu hij, als eerste in Neder land de beschikking heeft gekregen over een aan sluiting op Kluwers electronische fiscale databank. Buro buijs heeft daarmee een supersnelle, betrouw bare en alleswetende informatiebron aan zijn mede werkersbestand toegevoegd en dat moet het ontwarren van belastingvragen, waarmee ook dhr. v. d. Have z'n dagen vult heel wat toegankelijker maken...! Veel van z'n collega's van minder vooruitstrevende buro's zullen jaloers op hem zijn omdat zij, bij 't zoeken naar de betrekkelijke jurisprudentie nog zullen moeten volharden in 't naslaan van dikke pillen vakliteratuur. Meer dan dertig van die boeken heeft dhr. v. d. Have nog in z'n kast, maar hij zal ze nauwelijks of nooit meer nodig hebben. Hij heeft de fiscale databank, en dat zal hém-, en de cliënt uren schelen, kostbare uren. De databank kan buiten werking blijven als 't om belasting zaken gaat die aan duidelijkheid weinig te wensen overlaten, maar, zo weet elke belastingadviseur, „in het fiscaal recht bestaat een groot stuk grijs gebied waarin veel zaken een eigen interpretatie behoeven". Die interpretatie en de daar over bestaande jurisprudentie wordt door de databank vanaf 1950 geleverd. Kennis van de belastingwetgeving blijft voor de bediener van de fiscale databank overigens onontbeerlijk. De data bank levert de aangeslotenen ook dagelijks een fiscaal jour naal waarin alle fiscale wetenswaardigheden worden door gegeven. Daaruit ook de mededeling dat de gevolgen van de Oort effekten voor 65 plussers meevallen. Voor gehuwde samenwonende zowel als alleenstaande 65 plussers zijn de effekten over het algemeen positief Alleen echtparen waar van beide partners naast hun AOW een aanvullend pen sioen hebben gaan er op achteruit, tot maximaal zestig gulden voor een echtpaar per jaar. Er was nog veel meer informatie, maar deze begrepen we tenminste... i Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! der zodat er een taktische wissel plaats vond, Jacco de Vos kwam in het vel voor Michael de Ruiter. Korvo profiteerde van de problemen van Good-Luck en maakte de weinige kansen die het kreeg wel goed af zodat alles weer rechtge trokken werd, 6-6. Binnen een minuut nam Good-Luck weer een voorsprong maar wist die niet verder uit te bouwen omdat Korvo weer terugkwam. Vlak nadat Nettie van der Valk het veld verlaten had voor Margie Bakker miste Korvo vanaf de strafworp stip een unieke kans om voor de eerste keer een voorsprong te nemen. Good- Luck miste even later zo'n zelfde kans niet en met nog tien minuten te spelen leidde Good-Luck met 8-7. Maar weer niet voor lang wat Korvo kwam opnieuw langszij, 8-8. Na nog wat kleine kansjes aan beide kanten floot de scheidsrechter af en moesten beide ploegen tevreden zijn met I punt. Er werden vandaag veel slordige fouten gemaakt door Good-Luck en hierdoor werd het spel uit handen gegeven. Het was zodoende geen mooie maar wel een hele spannende wedstrijd, die het vele publiek tot het eind toe bleef boeien. Scoreverioop: 1-0 en 2-0 B. Vis, 3-0 L. v.d. Made, 4-2 A. Mol, 5-4 D. du Pree, 6- 4 L. v.d. Made, 7-6 D. Boeter, 8-7 L. v.d. Made. Zaterdag a.s. speelt Good-Luck om 16.00 uur een uitwedstrijd tegen koplo per Vios Numansdorp. maten 38 t/m 52; in zwart, marine en beige vanaf X*^^« (geheel gevoerd) MIDDELHARNIS, telefoon (01870) 24 31 Iff iiiiiiiiiii iiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiii iiiiimi iiiimii iiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiim iiiiiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiii iiiim iiiii if«f ifi GEMEENTE JflDDELHARNIS 9. Orkest fff iiffi ifüf fliff fffff iiiiiini iiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiii iiiiiiii liiiiiiii mm miiiiiiii imiiiii iiiim ONTHEFFINGEN A.P.R. Dijkgraaf en heemraden van het waterschap Goeree-Overflakkee maken openbaar bekend, dat zij bij besluit van 26 april 1990 de volgende ontheffingen ingevolge artikel 165 C van het Alge meen Polderreglement hebben verleend: - C. J. Bos, Kruispoldersedijk 5, Ooitgensplaat: het tot 12 m verlengen van een dam met duiker in de noordelijke wegsloot van de Veerweg te Ooitgensplaat. - T. Lodder, Hofdijksweg 13, Ouddorp: het dempen van een gedeelte watergang in de polder Oudeland van Ouddorp. Tegen deze beslissingen staat aan ieder beroep open op gedeputeerde staten van Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's-Gravenhage tot aan het einde van een termijn van dertig dagen na de datum van deze openbare bekendmaking. MIDDELHARNIS, 1 mei 1990 TE KOOP Orgel Riha Allegro in prima staat voll. pedaal; 2 klav., 5 oct. Prijs n.o.tk. Moet weg! Tel. (01878) 24 84 Tevens gratis taxatie van uw munten. Postbus 21, 4033 ZG LIENDEN INGEN Telefoon (03443) 18 80 Gratis prijslijsten worden op aanvraag toegezonden. Wi^^%^»^»^i^^^N^»#»i J. Kunst Engelse Hymne Herdenkingsbijeenkomst op 4 mei 1990 in de aula van de Technische School te Middelharnis, aanvang 20.15 uur. Georganiseerd door de Oranjevereniging 'Ivliddelharnis-Sommelsdijk' in samenwerking met hef Gemeentebestuur van Middelharnis. Medewerking wordt verleend door: Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' o.l.v. Arie Stolk; Hervornnde Zangvereniging 'Jeduthun' o.l.v. Mar van der Veer; Maurits van Wijck en Caroline Grootenboer, leden van het Prins Mauritskoor; Luud Barendreclit, organist-koorbegeleiding. 1. Opening door; - Caroline Grootenboer, solo Herdenkingslied - Orkest, Sandon 2. Welkomstwoord 3. Toespraak, burgemeester mevrouw J. G. Sleurink-Rabbinge 4. Koor en solisten - Yerushalaim shel zahar (over de 'stad van vrede', gezongen in de taal van het volk dat het zwaarst moest lijden) 5. Orkest - Twee Israëlische dansen uit Rikudim J. van der Roost 6. Koor: - Gelukkig is het land - Wilt heden nu treden 7. Orkest - All through the night Trad. arr. Gordon Langford 8. Koor en solist - Nederland en Oranje Toespraak ds. J. T. Cazander - Day of redt Engelse Hymne - Praise my soul Engelse Hymne 10. Solisten - Dona nobis pacem (geef ons vrede) 11. Sluiting, samenzang - 2 coupletten van het Wilhelmus Prijs Inruil f 1199,- f 300,- Aktieprijs f 899,- Husqvarna Bos Tuin geeft u tijdelijk een prima inruilpremie voor uw oude gazonmaaier bij aankoop van een Husqvarna Royal 46, compleet met: 3,5 pk 2,6 kW 4-takt B S benzinemotor, 46 cm maaibreedte, sneiinstelling van de maaihoogten, scharnierende grasvangzak. Meer weten? Ga dan snel langs bij uw Husqvarna Bos Tuin dealer. Hij weet er alles van! geldig t/m 3M2-'90 KWALITEIT UIT ZWÉÉÉDEN Voor meer informatie en/of demonstratie uw Husqvarna specialist Hofdijksweg 29, OUDDORP, Tel. (01878) 15 64 *0^0^0*^*0^^^^^0^ Voor al Uw Software Dealer King 3.0 Maatwerk v.a199,- WordPerfect 5.0. .1198,- Coniputercursussen Computers XT v.a. 1249,- OUDDORP (01878) 27 31 Prijzen excl. BTW

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 7