Politieberichten Bloemsierkunst Viskil, een lust voor het oog M. v.cl. Waal, De eerste bewoners van 'de Jacobshoeve Zangavond Afscheid en begroeting op 't Kompas Kruisvereniging Nieuwe Tonge Goud voor oud-raadslid L. Hokke t.b.v. Ontmoeting kampioen van S.O.F. 1989/1990!! Open dag en bazar van de vernieuwde Groen van Prinstererschool P.Y. 'Gevleugelde Vrienden' Uitreiking E.H.B.O.-diploma's Jongerenkoor op de radio Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" WOENSDAG 2 MEI 1990 DEN BOMMEL „Meester" Jos Groeneveld, sinds enkele jaren direk- teur van 't Kompas, de Chr. Nat. School voor basisondenvijs te Den Bom mel, heeft j.l. donderdag van de hem vertrouwde school, collega's, leerlingen en ouders afscheid genomen in verband met zijn benoeming, per 1 mei, tot direkteur van de Bosseschool te Middelharnis. De heer Groeneveld is bijna 15 jaar aan 't Kompas verbonden geweest. Donderdagavond werd hem een afscheidsavond aangeboden, een heel plezie rige, waarop veel sympathie voor meester Jos heeft doorgeklonken. Ook de oud- leerlingen zijn daarbij betrokken geweest en de heer Groeneveld is stellig met de beste herinneringen aan z'n Bommelse periode z'n Middelharnisse periode begonnen. Gistermorgen is hij op de Bosseschool feestelijk verwelkomd. Op de foto, nog gemaakt in de personeelskamer van 't Kompas, ontving de heer Groeneveld zijn opvolger de heer Kooistra uit Nunspeet. GOEDEREEDE Inbraken/diefstallen/vernielingen 1. Op de Koolweg werd tussen 22 en 23 april ingebroken in een woning. Sie raden en een videorecorder werden buitgemaakt. 2. Vanuit een vakantiewoning werd op 26 april aan de Oude Nieuwlandse- weg een pullover gestolen. 3. Ook werd gemeld, dat tijdens de paasvakantie ingebroken is in een school in Ouddorp. Een zendings busje met wat geld en een bos sleutels werden weggenomen. 4. Vanuit een schuur in de Geleedst- straat werd op 27 april een schop en een hark gestolen. 5. Een grijze Batavus damesfiets werd op 26 april gestolen bij de Dorps- tienden. 6. Vanuit een auto op de Kelderweg werd de afgelopen weken ongeveer 20 liter benzine gestolen. 7. Ook werd gemeld, dat op zondag 22 april een lichtbruine damesfiets, merk Gazelle, was gestolen op de Hoenderdijk. De fiets stond niet op slot. 8. In de nacht van 29 april werd een grote winkelruit in de Weststraat vernield. 9. Op 29 april werd geprobeerd om in te breken in een zomerhuisje aan de Dijkstelweg. Doorrijder bekend In Rotterdam reed op 27 april een auto mobilist dor, nadat hij schade had gere den. De auto werd op een campin g in Ouddorp aangetroffen. De bestuurder bleek een Rotterdammer te zijn. Hij bekende het feit, maar kon er geen ver klaring voor geven. Illegale recreatie Het z.g. lik-op-stuk beleid dat door de rijkspolitie van Goedereede wordt ge voerd, verloopt naar wens. Het afgelo pen weekend werden 9 overnachters op de Brouwersdam aangetroffen. Zes van hen betaalden metteen 150,-. De ande ren krijgen een proces-verbaal. „Overval door politie" Tijdens één van de controles op de ille gale recreatie probeerde een recreant te ontkomen door snel weg te rijden. Hij zag te laat dat de weg omhoog liep en botste in volle vaart tegen de zijkant van de weg. Hij verklaarde later, dat hij dacht, dat hij werd overvallen. Rijden onder invloed Tijdens een alkoholkontrole in de nacht van 28/29 april zijn 23 be.stuurders gekontroleerd. Een 18-jarige bromfiet ser uit Goedereede bleek een ademalko- holgehalte te hebben van 530 ug/1 (max. is 220 ug/1). Hij kreeg een rijverbod van 5 uren. Kettingbotsing Vier personenauto's raakten op 29 april rond het middaguur betrokken bij een kettingbotsing op de Rijksweg bij Stel- lendam. Een 59-jarige inwoner van 's- Gravenhage zag te laat dat er drie auto's voor hem stilstonden. Hij botste op de achterste wagen en schoof daarmee het geheel bij elkaar. Er waren geen ge wonden. Natte auto Een 33-jarige inwoner van Bolnes pro beerde met een Nissan Patrol het strand Zaterdag 5 mei is een feestelijke dag. 45 jaar geleden was het bevrij dingsdag. Ieder heeft dit jaar vrijaf. De Groen van Prinstererschool maakt daar gebruik van om voor alle ouders en wie verder maar wil zijn verbouwde school open te stellen. Op 1 mei wordt de verbouwde 'Groen' officieel geopend. Daarmee krijgt de integratie van kleuter- en lager onder wijs zijn beslag. De lokaliteiten voor groep 1 en 2 en daarnaast een aantal voorzieningen voor deze groepen zijn er nieuw bijgekomen, zoals een eigen ingang voor de 'kleintjes' en een eigen plein. Daarnaast is er op de bovenver dieping een volledige nieuwe gemeen schapsruimte gekomen met een trappen huis en een traplift. Dat heeft ook aan de buitenkant het toch wel gezichtsbepalende karakteris tieke uiterlijk van de 'Groen' veranderd, maar zeker niet aangetast. De architect is er in geslaagd om de vernieuwingen zo stijlvol te integreren, dat het nieuwe deel werkelijk een bouwkundig en stilis tisch geheel vormt met het oude. Om de 'open dag' een extra feestelijk karakter te geven, is er in en rondom de school een mini bazar en rommelmarkt georganiseerd met tal van aktiviteiten voor oud en jong. Daaronder de ouder wetse als grabbelen, enveloppen trek ken, gewicht en aantal raden, maar ook nieuwe zoals muis-door-de-buis, ballon nen scheren, enzovoort. Kinderen kun nen pony rijden, er zijn videobeelden over de bevrijding in Nederland, over Flakkee, etc. Voor de inwendige mens is er een heleboel te genieten! Natuurlijk moet het wat opbrengen, want niet alleen het gebouw is ver nieuwd, maar ook het onderwijs veran dert! Er is dringend behoefte aan een extra computer voor de leerlingen. De opbrengst van deze bazar en rommel markt is daarvoor bestemd. De 'Groen' verwacht zeker alle ouders, maar ieder een is welkom! Zaterdag 5 mei 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur bij de Groen van Prinsterer school in Middelharnis. DIRKSLAND Uitslag Oudenaarde, 105 km, 174 dui ven. Ie duif 13.13 uur. Comb.C.Nagtegaal:l,ll,13,22,26;J.C. Roodzant: 2, 3. 8,12,15,17,16,20,23,28, 30,33,34.44; W. Nieuwland: 4,29; KI. de Jong: 5,7,21; L. IJzelenberg: 6,14,19,36, 41; J. Kleijnenberg: 9, 10, 24, 25, 32, 43; Joh. Koppelman: 18,38; L. S. v. d. Baan: 27, 31, 35, 37, 41, 42; Hans Don: 39. bij Havenhoofd te berijden. Hij reed zich vast en het water kwam snel op. Met een trekker is hij uit het zoute zee water getrokken. Koninginnenacht Ook de jeugd van Goeree vond dat het in de ochtend voor Koninginnedag gerust met uiüaaüoze bromfietsen op de weg mocht begeven. Twee bromfietsers kregen een proces-verbaal. De bromfiet sen werden (nog) niet inbeslaggeno- men. MIDDELHARNIS - Vader en zoon Viskil waren wat trots, én terecht, toen ze j.l. vrijdag hun klanten konden ontvangen in hun vernieuwde zaak aan de Langeweg, een pracht lokatie die ze niet graag zouden prijsgeven, vooral nu zich hun tweede zaak al in het winkelcentrum van Middelharnis bevindt. De zaak waar 't voor de fam. Viskil allemaal begonnen is, bevindt zich in een woonomgeving en 't is dhr. Viskil niet meegevallen de uitbreiding er planologisch door te krijgen. Na twee jaar is 't dan tóch gelukt en ze zijn er blij om. De winkelruimte werd vergroot, de pui veel vriendelijker-, en de entree veel uitnodigender gemaakt. Veel zorg werd besteed aan de mogelijkheid tot een optimale presentatie van bloemen en keramiek die elkaar in schoonheid ondersteunen. Veel zorg is besteed aan de temperatuurbeheersing zodat het ook voor de bezoekers, zelfs op warme dagen, heel aange naam zal zijn langs bloemen en planten te gaan. Voorin de zaak treft men een rijke variatie aan snijbloemen en boeket ten, de hele lengte van het pand wordt ook besteed aan de presentatie van prachtige planten. OOLTGENSPLAAT De afdeling Ooltgensplaat van de E.H. B.O. heeft afgelopen winter weer een kursus georganiseerd waarvan 11 kandi daten met goed gevolg examen aflegden. Dinsdag 24 april werd in het Groene Kruisgebouw door de Kaderinstruktrice mevr. A. A. P. Schilperoort-Poortvliet, de diploma's uitgereikt. De geslaagden zijn: de dames J. Duim- Tiggelman, C. N. A. Tieleman-Hotting, S. Houthuizen-Groenendijk, L. I. van Gurp-de Ruiter en Margrieta van Dron- gelen en de heren Ron Bakker, Klaas van Dam, Sjaak Groenendijk en Leen Groenendijk, allen te Ooltgensplaat. Mevr. M. Terhoeve te Oude Tonge en mevr. L. B. Jelier te Stad aan 't Haringvliet. Wegens renovatiewerkzaamheden aan het Kruisgebouw zijn vanaf 7 mei - tot medio juli - het consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, de trombose- dienst en de diëtiste tijdelijk gehuisvest op het adres Korteweegje 5a (chr. kleu terschool Benjamin). Spreekuur tijdelijk van half een tot half twee. De uitleen van verpleegartikelen blijft aan de Kerkring. Eigenlijk stond deze avond meer in het teken van examen en tentamen in plaats van de laatste schaakavond. Zo onge veer een derde van de vereniging zat thuis volkomen geïsoleerd te blokken. Zulke grappen krijg je als je een vereni ging hebt waar de jeugd zich thuisvoelt en dus normaal ook aanwezig is. De kampioen stond na vorige week wel zo'n beetje vast. M. v.d. Waal mocht zich de laatste avond dan nog eens waar maken tegen Willems, een jongeman die de laatste maand elke woensdag de trip Middelharnis - Oude Tonge maakt en helemaal niet onverdienstelijk speelt. S.O.F, kampioen deed wat hij behoorde te doen, winnen zonder pardon. De situatie stemde Ruud van Hooff helemaal niet zo gelukkig, het hele sei zoen op de eerste plaats, totdat een inzinking drie weken achter elkaar de overwinning kostte. Hij speelde deze laatste avond dan ook een bloedeloze remise tegen M.H.R. v.d. Waal. Het valt ook niet mee zilver te krijgen, waar goud verwacht was. Voorzitter Wijnands moet haast wel doping zijn gaan gebruiken, twee RSB- wedstrijden achter elkaar winnen, en dan in de laatste klubavond ook Leen Holleman nog verslaan! Het is haast ongelooflijk, maar ik krijg het bericht binnen dat Wijnands ook de eerste ronde van de Flakkeese gewonnen heeft. Zijn daar geen artsen in de zaal? Leen moet zodoende genoegen nemen met de derde plaats en natuurlijk is Peter nooit ver weg, hij staat dan ook broederlijk op de vierde plaats. De laat ste avond moest de altijd goedgehu meurde Van Strien zijn koning tegen Peter omleggen (wat ook al weer een reden was om er nog een te nemen). Dat de heren beiden sinas dronken wekte wat verbazing, maar ja, probeer die mannen maar eens te begrijpen. Speciale aandacht voor Iva Lagendijk, hij speelt voor het eerste jaar mee en pakt gelijk de vijfde plaats. Ivo speelt heel degelijk en won twee maal van M. v.d. Waal. Hij heeft dan ook het hele sei zoen bij de eerste drie gestaan, maar werd net in de laatste weken gepasseerd. Volgend jaar wacht de diensttijd, maar als je even kan zien we je weer in Grutterswei. Van Loon kjon ons jongste lid felicite ren, Martin Doornheim. Daar hoor je over een seizoen vast nog veel meer van. Dat was het weer voor de laatse keer van het seizoen. Wij zijn zeer tevreden over het afgelopen seizoen. Een redelijke ledenaanwas. De middenstand van Oude Tonge, welke ook weer adverterde in het beste schaakklubblad van Goe- ree-Overflakkee. Het beste resultaat in de RSB sinds jaren, en kampioen van de RSB-snelschaakkampioenschappen en dan natuurlijk de deelname aan de Nederlandse kampioenschappen 19 mei a.s. We hebben nog niets te klagen. Augustus gaat het nieuwe seizoen weer van start, wilt u er dan bijzijn (schaken is ontspannend en S.O.F, is gezellig), stuur dan even een briefje naar onder staand adres, dan krijgt u vanzelf volle dig vrijblijvend een uitnodiging in de bus. Vragen, reakties op de stukjes in de krant van het afgelopen seizoen, stuurt u naar: B.J. Bruggeman, Langeweg 14, 3255 LJ Oude Tonge (alks u wat wilt stu ren, doe het dan vandaag nog, je bent het anders zo weer vergeten). Allemaal een prettige, warme zomer toegewenst. Tot schaaks! BJB SOMMELSDIJK - Afgelopen woensdag heeft dhr. J. Vroegindeweij te Som- melsdijk gefunktioneerd als eerste bewoner van de nieuwgebouwde 'Jacobs hoeve', een door de Wbv. 'Sommelsdijk' gesticht komplex bejaardenwoningen aan de Stoofhoek. Het komplex bestaat uit 19, in drie woonlagen gebouwde woningen voor ouderen en één MIVA-woning, een woning voor een minder valide. Het komplex is vernoemd naar (oud) wethouder Jacobs die vorig jaar 16 augustus de eerste paal sloeg. De bewoners van de 'Jacobshoeve' hebben een aanzienlijke doorstroming bevorderd; van de 20 bewoners maken er 14 een gro ter woning vrij. De Wbv. heeft de bewoners naar leeftijd - vanaf 70 jaar - gese- lekteerd. Het komplex is voorzien van een lift die echter tijdens de massale verhuizing, buiten gebruik werd gehouden. Op de foto overhandigt dhr. C. v. d. Boogert (1) opzichter van 'Sommelsdijk', de sleutel aan dhr. Vroegindeweij. In 't midden dir. Peeman van aannemingsbedrijf Boeter Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Vrijdag 27 april 1990, onverwacht bezoek ten huize van het nu oud-raadslid, de heer L. Hokke. Om 11 uur stroomde zijn woning Boomgaardpad 41 te Ooltgensplaat vol met gasten en familie. Onder hen was burgemees ter drs. C. M. de Vos met de beide wethouders G. W. J. Poortvliet en C. L. M. de Wit, gemeentesekreta- ris G. H. J. van der Vegt en chef Alg. Zaken, de heer K. Schroevers. De burgemeester had enkele opdrach ten op zak, het uitreiken van een ets en een koninklijke onderscheiding. Veel bestuursfunkties Voor de heer Hokke en zijn echtgenote was het een plechtig en ontroerend gebeuren, vooral toen ook hun kinderen en kleinkinderen onverwacht binnen stapten. Burgemeester De Vos begon met te zeggen, dat op de laatste raadsver gadering de heer Hokke wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en we hebben toen ook geen afscheid van u kunnen nemen. „Dat vonden we heel jammer en ook dat u vanavond niet aanwezig zal kunnen zijn bij het afscheidsdiner dat de gemeente de scheidende raadsleden en hun dames zal aanbieden. Het kol lege is nu hierheen gekomen om u dank te zeggen voor al het werk voor de gemeente gedaan." Naast die dank over handigde de heer De Vos de gebruike lijke ets van het raadhuis. Maar de burgemeester had nog meer. „U bent het oudste vertrekkende raadsHd en dat maakt een heel verschil met een kollega die maar twee maanden zitting heeft gehad. Van 6 mei 1954 tot de samenvoeging 1 januari 1966 was u raadslid van de voormalige gemeente Ooltgensplaat. In die tijd bent u nog drie jaar wethouders geweest. Van 5 septem ber 1978 tot nu op 1 mei 1990 raadslid van Oostflakkee, samen dus bijna 25 jaar", aldus de burgemeester, die vervol gens nog een staat van dienst releveerde, o.a. 30 jaar jeugdleider (J.V. etc), leider zondagsschool en 14 jaar lid van de ker- keraad in de Hervormde kerk. Veertien jaar lid van de Ruilverkavelingscom missie St. Adolfsland, bestuurslid van de Stichting „Ebbe en Vloed" en nog veel andere funkties meer. „Dit alles Radio Flakkee gaat m.i.v. woensdag 2 mei elke 14 dagen een concert uitzenden dat opgenomen is op Goeree-Overflak- kee. Het eerste concert dat uitgezonden wordt is een registratie van een optreden van het interkerkelijke jongerenkoor I „One More Voice" o.l.v. Willem Mey- boom. j De opnamen zijn gemaakt tijdens een koor- en samenzangavond. De pianobe- geleiding van de koor- en samenzang wordt verzorgd door Johan van Erke- lens. De komende tijd zullen divers concer ten te horen zijn op de radio o.a. van de kerkconcerten en diverse muziekver enigingen. De uitzending van woensdag 2 mei met „One More Voice" is van 19.00 tot 21.00 uur te belusiteren via de kable 100.8 FM of via de ether 104.9 FM bij Radio Flakkee. overziende", aldus de heer De Vos, „heeft Hare Majesteit de Koningin u de Eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend." De burgemeester speldde hem vervol gens de versierselen op de revers. Verbazing Oud-burgemeester W. M. van der Harst sprak ook enkele woorden. „U zal zich verbazen over mijn aanwezigheid. Dat is namens de afdeling van het C.D.A.", aldus de heer Van der Harst. Van deze partij waren mede aanwezig de heren M. D. de Wit en C. Neels. Na een felicitatie voor de onderscheiding dankte de heer Van der Harst dhr. Hokke voor zijn toe gewijde inzet „en namens het C.D.A. nogmaals van harte gefeliciteerd," aldus de heer Van der Harst, die de heer Hokke namens het C.D.A. de draag- medaille aanbood. Kijkje in de keuken Burgemeester De Vos had in zijn toe spraak nog gezegd, dat de heer Hokke in die driejaar dat hij wethouder is geweest in de keuken van de gemeente heeft kun nen kijken. In zijn dankwoord haakte de heer Hokke daarop in en zei, dat hij zich toen geen gelukkig raadslid meer voelde. Het was anders. Bij het samen stellen van de lijst voor de nieuwe raad ben ik wel wat boos geweest, ik had graag de 25 jaar volgemaakt", aldus de heer Hokke. Bij de passering werd er niet gepraat, alsof men wilde zeggen „ga het bos maar in". „Dat komt meer voor", zei de heer Poortvliet. Evenwel vond de heer Hokke de huldi ging toch een dankbaar gebeuren en hij was er blij mee. De bloemen die zijn echtgenote kreeg van het gemeentebe stuur zag de heer Hokke als dank voor de vele avonden dat hij van huis was. De bestuursloopbaan het men nog even de revue passeren en de heer Hokke ver zocht aan de burgemeester om de dank aan H.M. de Koningin over te bren gen. Enigszins ontroerd overhandigde de heer Hokke aan burgemeester De Vos een brief die hij had geschreven, met het verzoek om die 's avonds aan het diner voor te lezen. „Dat wil ik graag doen", aldus de burgemeester. De onverwachte drukte mocht niet ver hinderen dat er geen koffie was. De kin deren hadden voor gebak gezorgd, en na veel felicitaties over en weer bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. D.V. vrijdag 4 mei zal in de Ned. Her. Kerk te Sirjansland een zangavond gehouden worden t.b.v. de stichting „Ontmoeüng". Hieraan zullen mede werking verienen het Jongerenkoor „Psallite Deo" uit Middelharnis o.l.v. Paul Kieviet, organist Bart-Jaap de Bakker. Meditatie ds. H.J. Boer. Referaat door een medewerker van de stichting „Ont moeting". Organiste samenzang: Diana Sijrier. De te houden kollekte is bestemd voor de stichting „Ontmoeting". Toegang gratis. Aanvang 19.45 uur. Vader en zoon Viskil in de vernieuwde zaak. een frisse presentatie waarvoor ze zich heel wal inspanning hebben willen getroosten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 6