Uitreiking Kon. Ondersclieidingen in beeld 'V.N.W. Kunststof en 'Noorder Glas' in Middelharnis samen onderdak..! Zaterdag 5 mei wordt geen oud papier opgehaald i.v.m. bevrijdingsdag Rondleiding door Middelharnis-Sommelsdijk Openbare les Open School in Dirksland Nachtmarathon in Steliendam Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS Nadat we in het nummer van jl. vrij dag al melding konden maken van de uitreiking van een aantal Konink lijke Onderscheidingen op Goeree Overflakkee, en de overwegingen die tot die toekenning hadden geleid, bij dezen nog een foto-collage van de uitreiking ervan. Foto 1 toont dhr. en mevr. v. d. Spoel uit Middelharnis. Dhr. v. d. Spoel kreeg Koninklijk Zilver en was daarover geheel onthutst. Zó in z'n bakkersplunje was hij door zoon Henny naar het Gemeentehuis gelokt en wat hem daar overkwam overrompelde hem zozeer dat uit de bakkersbroek de rooie zak doek tevoorschijn moest worden ge haald. Samen staan ze op de foto temeer omdat zoon Henny in z'n gelukwens verzekerde dat ze de Koninklijke waar dering ook samen hebben verdiend. Foto 2 toont dhr. G. C. Joppe die in Mid delharnis uit handen van burg. mevr. Sleurink Koninklijk Goud ontving. O.a. is hij zestien jaar gemeenteraadslid geweest en dhr. Joppe houdt zich vooral bezig met huisvestingszorg en onderwijs voor de geestelijk minder bedeelden. Ook heeft hij meerdere kerkelijke funk- ties bekleed. Foto 3 toont dhr. en mevr. Joep (Gerrit) Prins. Dhr. Prins ontving de bronzen Eremedaille, niet alleen omdat hij bijna een halve eeuw lid is van de MSV en AV 'Flakkee', maar omdat hij, naast het behartigen van bestuursfunkties ook de velden en de accomodaties uitstekend onderhoudt!. Foto 4 toont em. predikant ds. W. H. van Kooten, oud-geestelijk verzorger van de HDG. Ds. van Kooten werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De drie onderscheidenen op foto 5 zijn v.l.n.r. dr. van Loo, Co Kardux en dhr. Huisman. Dr. van Loo geniet vooral bekendheid als kinderarts in het ziekenhuis te Dirksland, een funktie die hij al 31 jaar vervult. „Een buitengewoon zwaar be roep", wist burg. Oversier die hem vrij dagmorgen in kennis stelde van de benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Co Kardux was vele jaren beheerder van 'de Schakel' en toonde zich daar, samen met vrouw Corrie, een uitstekend gast heer. Door gezondheidsomstandighe den, hij onderging vier! open hart operaties, was het tot een officieel afscheid niet gekomen maar burg. Over sier benutte thans de mogelijkheid dhr. Kardux voor het goed en prettig beheer van 'de Schakel' aller hartelijkst te danken. Rechts loopt 'Ridder' dokter Huisman die vanaf 1953 tot 1990 huisarts was te Melissant, maar daarnaast zóveel funk- ties bekleedde dat burg. Oversier de familienaam van de dokter in Van huisman veranderde. Ook aan deze Ridder werden grote verdiensten toege kend. order glas De heren Versluijs en Willeboer voor hun nieuwe vestiging, geflankeerd door het inmiddels 15 auto's tellende wagenpark. Ruim tien jaar geleden heeft voor de heren Versluijs en Willeboer - toen collega's bij de Middelburgse vesti ging van Noorder Glas - de toekomst er heel wat min der rooskleurig uitgezien dan het perspektief dat ze inmiddels voor zich hebben. Het bedrijf werd opgehe ven, „maar", zo kon dhr, Willeboer vrijdagmiddag wel gemoed terugzien: „we waren jong en we wilden wat", waarom ze, twintigers als ze waren, de stoute schoenen aantrokken en het bedrijf overnamen..., jawel, dat durfden ze...! Met temeer energie wierpen de jonge ondernemers zich op hun werk en 't mirakel gebeurde; hun zaak sloeg aan in hun Zeeuwse 'moederland' waar hun vakmanschap en hun dienst- en serviceverlening al gauw een begrip werden. De zaak groeide en bloeide en geen wonder dan ook dat naar de mogelijkheid tot uitbreiding van het werkterrein werd uitgezien. Ze waren dé aangewezen kandidaten om de Middelharnisse vestiging van Noorder Glas over te nemen toen dhr. A. Eve- raërs besloot die te verkopen en zich uit die zaken terug te trekken. Sinds januari vorig jaar zijn Versluijs en Willeboer ook de eigenaren van Noorder Glas Middelharnis, waarnaast ze en passant ook een nieuw bedrijf, VNW Kunststof in het leven riepen, omdat de praktijk had geleerd dat die twee, glas en kunststof (kozijnen en puien) dikwijls in eikaars ver lengde liggen. Vrijdagmiddag waren vele genodigden getuige van de feeste lijke opening van hun nieuwe 800 m^ grote bedrijfsgebouw aan de Molenweg te Middelharnis. Al gauw na de overname januari vorig jaar begrepen de (nog steeds jonge en ener gieke) ondernemers dat een betere huisvesting dan die in de St. Joris Doelstraat onontbeerlijk was om het bedrijf te laten gedijen en alle kansen te geven. In het bedrijfsgebouw is nu een grote voorraad glas aanwezig en kon alle apparatuur die bij de verwerking daarvan nodig is een ruime plaats worden toegemeten. Het bedrijfis kerngezond en heeft een jaarlijkse miljoenen omzet, mede dankzij het personeel dat inmiddels tot 25 man is uitgegroeid, lui die plezier hebben in hun werk en er samen voor willen zorgen dat hun werkgevers geen spijt zul len krijgen van die gedurfde overname aan 't begin en de toe voeging daaraan van Noorder Glas Middelharnis. Als 't gaat zoals de bedenkers, ver bonden aan de Werkgroep voor Ouderen, het zich hebben voorge steld, zult u 't over een poosje zien gebeuren dat een gids een groepje toeristen door Middelharnis-Som melsdijk loodst. De werkgroep wil daar al per 1 juni mee beginnen; in de proefperiode voorals nog beperkt tot vrijdagsmorgens, maar bij gebleken belangstelling alleszins voor uitbreiding vatbaar. De Werkgroep beschikt over een vijftal potentiële gidsen, inwoners van Mid delharnis-Sommelsdijk die er ambitie in hebben de meest markante punten in de dorpen Middelharnis en Sommels- dijk aan te wijzen en er - naar vermogen - over te vertellen. Het V.V.V. zal de idee graag ondersteunen door kaartjes (a 2,50) te verkopen en haar kantoor op de Oostdijk als begin en eindpunt van de rondleiding te laten funktioneren. Kinderen tot 10 jaar mogen gratis mee. De duur van de wandeling zal afhangen van de interesse die vanuit de groepen zal worden getoond; globaal genomen zal er twee uur mee heengaan. De route ligt vrijwel vast, maar de gidsen zullen in het concept nog wat verfijnin gen aan kunnen brengen. Wanneer bij het V.V.V.-kantoor wordt gestart gaat de tocht eerst naar het met geschiedenis beladen Vingerling en de Koaie waar rondom zich het vissersle- ven en de visserij hebben afgespeeld. Vandaar gaat de tocht over de Voorstraat naar de monumentale Ned. Herv. kerk en het oude raadhuis, om vandaar via Westdijk en Zandpad naar Sommels- dijk te gaan, waar via de Voorstraat bij het Streekmuseum wordt beland. De pers zal op donderdag 17 mei tot het meelopen van zo'n wandeling door Middelharnis-Sommelsdijk worden uit genodigd. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten NIEUWE TONG E heden (woens dag) avond 7.30 uur ds. C. A. van Die ren te Stolwijk. DIERENBESCHERMING Vermist: sinds zaterdag, grijs gestreept cypers poesje met witte buik, heeft geen ogen. Inlichtingen mevr. Heuser, tel. (01878) 11 71. Na een voorlichtingsbijeenkomst over de Open School in Dirksland op 1 mei jl., zal er dinsdagochtend 8 mei 1990 een openbare les gegeven worden van 9.30- 11.30 uur in de Victoriahal te Dirks land. Tijdens deze openbare les kunt u kennis maken met de manier waarop er in de Open School geleerd wordt, met het materiaal dat gebruikt wordt en met degene die les geeft. Er zal aandacht worden besteed aan de drie vaste onder delen van het Open Schoolpakket, te weten, Nederlands, rekenen en alge mene ontwikkeling. Bezoekers zullen merken dat er bij de Open School op een andere manier gewerkt en geleerd wordt dan zij van vroeger kennen. Er wordt niet klassikaal gewerkt maar er worden wel gezamen lijk dingen gedaan zoals dictee en oefe ningen in Nederlands en rekenen. De deelnemers werken zelfstandig op eigen niveau en in eigen tempo uit hun boe ken. Problemen met de leerstof en vra gen worden in de groep besproken en beantwoord. De deelnemer staat bij het leren in de Open School centraal. De groep, die bestaat uit volwassenen, die allen weer willen leren, is een stimu lerende plaats voor de deelnemer om te leren. De lesboeken zijn geschreven voor volwassenen. De opdrachten en de oefeningen in de boeken kunnen door de deelnemers zelf gecorrigeerd worden. De deelnemer kan op eigen verzoek een toets maken over een bepaalde hoeveel heid leerstof, dit als controle of de stof inderdaad wordt beheerst. Heeft u belangstelling, dan bent u van harte welkom op deze openbare les en kunt u zelf ervaren hoe en wat er geleerd wordt of geleerd kan worden bij de Open School. Bij voldoende belangstelling zal nog deze maand gestart worden met een Open Schoolgroep in Dirksland. De openbare les is op dinsdag 8 mei 1990 van 9.30-11.30 uur in de Victoriahal (in het EHBO-zaaltje) te Dirksland. De openbare les is op dinsdag 8 mei 1990 van 9.30-11.30 uur in de Victoriahal (in het EHBO-zaaltje) te Dirksland. Voor informatie kunt u bellen naar de SVE, (01870)39 27 tussen 8.30-12.30 Op vrijdag 8 juni a.s. gaat om 21.00 uur weer de jaarlijkse nachtmarathon van Steliendam van start. Het is de bedoe ling dat de deelnemende ploegen in de 12 uren tot 09.00 uur zaterdagochtend zoveel mogelijk baantjes zwemmen. Er hebben zich al diverse teams ingeschre ven, maar er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Omdat de Nacht van Steliendam recrea tief is ingesteld, betekent dit dat zwem mers met een startlicentie niet mee mogen doen. Verder mag iedereen mee doen. Dus als er interesse is bij vereni gingen, een groep vrienden of uit een buurt, families enz., kunt u aan deze nachtmarathon deelnemen. Een ploeg bestaat maximaal uit 8 zwem- mers/sters (minimaal 14 jaar), een ploeg leider en een verzorger (beiden mini maal 18 jaar). Niemand gaat met lege handen naar huis, want voor alle deelnemers is er een herinnering en voor elke ploeg een beker beschikbaar gesteld. De inschrijvingstermijn sluit op 19 mei 1990. Voor verdere inlichtingen en in schrijving kunt u terecht bij Jan Snoey, Diependorst 10, 3253 VB Ouddorp, 01878-3456. OUDDORP GZB De eerstvolgende ophaal is zaterdag 2 juni 1990. Wel wordt in de kom van de gemeente opgehaald. Dinsdagmiddag 8 mei na 13.00 uur. Heeft u meer dan 10 dozen, bel dan even naar 1533, dan worden die in de loop van volgende week bij u weggehaald. De ophaal bij winkels blijft hetzelfde. Ook mag u zelf oud papier en kleding brengen aan de Duinkerkerweg 6. Daar staat een container, waar u het in kunt doen de gehele week door. Langs deze weg willen wij in bijzonder de ophalers van vorige keer hartelijk dank zeggen voor hun bereidwilligheid om ook nog een halve zaterdagmiddag op te offeren voor dit werk. Maar het resultaat was dan ook geweldig, 25 ton oud papier! Daarom nogmaals onze hartelijke dank. Namens de GZB, de zendingscomm.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2