Drie keer afscheid nemen in de raad van Diricsland Predikbeurten Weth. Jacobs eerste drager van Middelharnis' speld van verdienste Naar zangdag Inzameling huisvuil Wir-War Stellendam Concert leerlingen Sempre Crescendo Oud-Stadtenaar A. Meiaard (V.V.D.) wordt wethouder te Gouda Oranjevereniging weer aktief op Koninginnedag Ophalen oud papier Collegevorming Oostflakkee In raad Goedereede afscheid van 3 collega's Drumbad Avec Esprit vraagt spullen voor rommelmarkt Concourssucces 'Vooruit' Johan t Bladz. 2 „EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 27 APRIL 1990 Aan het einde van de raadsvergadering werd gisteren in Dirksland afscheid genomen van drie vertrekkende raadsleden: de heer A. C. van Rossum van de SGP, de heer C. A. Leijdens van het CDA en mevrouw J. G. C. Tuinstra- Zagt van de WD. Het vertrek van de heren Van Rossum en Leijdens was vrijwillig, dat van mevrouw Tuinstra een gevolg van de verkiezings uitslagen. Van Rossum 32 jaar in de raad De heer Van Rossum, oudste van de raad, wist na een lange staat van dienst de tijd gekomen weer een stapje opzij te doen. Nam hij vier jaar geleden afscheid als wethouder, nu legde hij ook het raadslidmaatschap neer. Voor degenen die hem toespraken - bur gemeester Oversier als raadsvoorzitter en de heer Robijn als toekomstig nestor van de raad - zou het niet moeilijk geweest zijn allerlei wetenswaardighe den over „het Van Rossumtijdperk" op te halen. Ze hielden het echter kort want alle loftuitingen waren al eerder geuit, eerst bij het afscheid als wethouder en later bij de benoeming van de heer Van Rossum tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Slechts lovende woorden vielen de heer Van Rossum ten deel. Burgemeester Oversier: „Ik zeg het nog maar een keer: coöperatief, inventief, werkzaam, relati verend". De manier waarop de heer Van Rossum als raadslid zijn kennis en erva ring had aangewend karakteriseerde de burgemeester: „Ongemerkt had u grote invloed op de besluitvorming". Ook de heer Robijn roemde in een korte toespraak namens de raadsleden de heer Van Rossum om diens buitenge wone grote kennis van zaken, die hij als „gewoon raadslidje" vooral in de com missies inbracht. De heer Van Rossum was dankbaar voor die waarderende woorden, maar zelf was hij er niet zo zeker van dat hij het altijd zo goed gedaan had, hoewel hij altijd zijn best had gedaan zijn taak te verullen om in de eerste plaats God en in de tweede plaats de gemeenschap te dienen. Hij sprak onder meer zijn dank uit jegens de burgemeester en de raad voor de prettige samenwerking door de jaren heen. Over de jarenlange samen werking met het CDA in het college van B en W: „Ik las in de krant dat u nu andere wegen gaat. Het is niet meer aan mij daar opmerkingen over te maken. Ik sluit deze alinea daarom maar af met een vraagteken." De heer Van Rossum besloot met allen de Algenoegzame Zegen die in het ambtsgebed is verwoord, toe te wen sen. Leijdens, 4 jaar met plezier gewerkt Toen men de heer Leijdesn vroeg voor het raadslidmaatschap had hij bedenk tijd gevraagd. Totaal onervaren kwam hij in de gemeentepolitiek. De heer MEDISCHE DIENSTEN Stellendam - Goedereede: Maandag, Koninginnedag, dokter R. P. van Rijswijk, tel. (01879) 12 07. Bij een overeenstemming voor de verde ling van de wethouderszetels te Gouda staat de oud-Stadtenaar, de heer A. (Adrie) Meiaard (63) als kandidaat op de nominatie voor de WD. Al vanaf 1978 is de heer Meiaard raadslid voor deze partij in zijn woonplaats Gouda. Van 1966 tot 1972 was hij raadslid voor de WD te Renkum, met als woonplaats Oosterbeek. De heer Meiaard was toen tevens fraktie-voorzitter van de plaatse lijke afdeling van de WD. Veel bestuursfunkties De nieuwe wethouder van Gouda heeft een variërende staat van dienst achter de rug. Begonnen als werknemer in de landbouw wist hij zich een goede positie te verwerven. In 1987 ging de heer Meiaard op zijn 61ste jaar in de VUT. Hij was toen hoofd-administrateur van Openbare Werken te Delft. Bij zijn afscheid werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Deze hoge onderscheiding werd hem door de burgemeester van Delft uitge reikt. De heer Meiaard bekleedde toen al vele bestuursfunkties op gemeente lijk, politiek en sociaal terrein. Na zijn vervroegde uittreding van zijn dagelijks werk ging de heer Meiaard gewoon door met zijn neven-werkzaam- heden. Ook als raadslid; met het feit dat hij op 1 mei 1990 gekozen zal worden als wethouder met de portefeuille: Stadsver- nieuwing/Stadsbeheer, Verkeer, Ge meentelijk Woningbedrijf, Gemeente lijke of Goudse Woningstichting, Woon ruimte verdeling. Monumentenzorg en Woonwagenzaken. B en W van Gouda heeft met de burge meester zes portefeuilles. De heer Me iaard, die gehuwd is met de Platenaar mevrouw M. (Marie) van Dam Wd. weet voorlopig dat zijn dagen goed gevuld zullen zijn. Zijn jarenlange ervaring als raadslid zullen hem hierbij ten goede komen. Robijn typeerde de heer Leijdens als een goed raadslid, die de dingen vooral zakelijk benaderde. „Naar mijn idee zakelijk omdat de politieke diskussies hem eigenlijk wat tegenstonden." De heer Robijn zei persoonlijk blij te zijn dat hij in een ander verband nog met de heer Leijdens zou blijven sa menwerken. De burgemeester noemde de heer Leij dens een man van de commissies, een bindende figuur met zeer veel kontakten op het gebied van sociale zekerheid, woningbouw en allerlei maatschappe lijke instellingen. Hij konstateerde dat met de heer Leijdens een stuk Flakkeese nuchterheid uit de raad vertrekt. De heer Leijdens dankte allen met wie hij had samengewerkt. „Eerst heb ik nog gedacht er nog vier jaar aan vast te kno pen", zei hij, „maar bij nader inzien wil ik het toch maar aan de jongeren overla ten". Ook al was hij achteraf blij dat hij in 1986 „ja" gezegd heeft tegen het raads lidmaatschap. „Het waren leerzame jaren en ik heb het werk met plezier gedaan." Ook de heer Leijdens wenste de raad des Heeren zegen toe. Mevr. Tuinstra nog niet helemaal uit beeld „Kassian", vond burgemeester Oversier het vertrek van mevrouw Tuinstra die ondanks een persoonlijk succes bij de verkiezingen haar raadszetel in moest leveren. Ruim een jaar geleden volgde mevrouw Tuinstra de heer J. L. Poortvliet op toen die de raad verliet vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ze wist toen ze er aan begon dat haar zetel in de raad een wankele was omdat die was verkregen als restzetel. Als enige vrouw in de gemeenteraad van Dirks land zal haar verschijning gemist wor den. Maar naar de overtuiging van de heer Robijn zien we haar nog eens terug aan de raadstafel. De burgemeester waardeerde mevrouw Tuinstra vooral om haar funktioneren in de commissies. „Daar heeft u als vrouw uw mannetje gestaan", prees hij. „U was met name betrokken bij de sociale voorzieningen en u hebt gestalte gegeven aan het sociaal gezicht van de WD." De vriendelijke woorden die tot haar werden gesproken namen iets van de somberheid van mevrouw Tuinstra weg. Want somber was ze, dat wilde ze niet verhelen. Ze had erg veel plezier in het raadswerk, waarvan ze nu tegen haar wil OOLTGENSPLAAT - De inwoners van Ooltgensplaat en omstreken hebben een dezer dagen het bekende oranjeboekje weer op hun deurmat aangetroffen; het programma voor Koninginnedag, maan dag 30 april 1990. De meer als een halve eeuw bestaande aktieve Oranjevereniging heeft in die periode geen jaar stil gezeten om de inwoners op de verjaardag van onze Koningin bezig te houden. Burgemeester drs. C. M. de Vos schrijft in het voorwoord dat hij er van over tuigd is dat het bestuur er weer in slaagt een feestelijke dag te organiseren. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer W. de Bonte legt er de nadruk op, dat het vieren van een Oranjefeest niet alleen een vrije dag betekend maar dat die dag in vrijheid en met vrijheid kan worden herdacht en dat laatste is moge lijk het allerbelangrijkste, aldus de heer De Bonte. Programma Hieronder enkele punten uit het pro gramma. Om Buur wordt de klok geluid, daarna wordt vanaf de toren doorU.D.I. de reveille geblazen. Na het hijsen van de vlag in de Marijkestraat wordt om 8.45 uur met de schoolkinderen naar het Raadhuis vertrokken. Om 9 uur volgt een aubade opgedragen aan H.M. Koningin Beatrix met haar 52e verjaardag. De morgenuren worden bestemd voor de kinderspelen op het sportveld. De groepen 7 en 8 zullen vanaf de Kaai starten voor een speurtocht door het dorp. 's Avonds is er een lampionoptocht (bij goed weer), die begint en eindigt bij 't Centrum. Start om 20.45 uur. U.D.I. en de Drumband verlenen deze dag hun medewerking. GOEDEREEDE Zaterdag 28 april wordt door de Kon. Fanfare 'Apollo' weer oud papier opge haald in Goedereede, Oostdijk en Ha venhoofd. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. afscheid moest nemen. Dat afscheid is echter niet definitief en mevrouw Tuin stra zal niet helemaal van het politiek toneel verdwijnen. Het is de bedoeling dat zij voor de WD zal plaatsnemen in de nieuwe Commissie Gemeentewerken en de Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften. De verordeningen van de betreffende commissies zullen daar toe worden aangepast. Naast vriendelijke woorden kreeg me vrouw Tuinstra een charmant boeket door de burgemeester aangeboden en al was ze dan maar heel kort raadslid, zij kreeg niettemin het tinnen bord van de gemeente Dirksland. Dit traditionele geschenk voor schei dende raadsleden ging uiteraard ook naar de heren Van Rossum en Leij dens. Aan het afscheid van de raadsleden ging een twintigtal agendapunten vooraf, waarvan het merendeel een kwestie van hamerslag was en weinig diskussie opleverde. Reformatorische school Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Reformatorische Grondslag te Dirksland om opneming op het plan van nieuwe scholen 1991/ 1992 tot en met 1993/1994 van een in Dirksland te stichten reformatorische school. Volgens het voorstel van het College zul len burgemeesteren wethouders het ver zoek om opneming van de reformato rische school op het plan van nieuwe scholen voorbereiden voor behandeling in een volgende raadsvergadering. Viering Koninginnedag persoonlijke vrijheid De raad oordeelde dat de viering van Koninginnedag een privé-aangelegen- heid is voor onderwijzend personeel van openbare scholen. Dit naar aanleiding van het feit dat het schoolteam van openbare basisschool „de Inktvis" te Dirksland te kennen heeft gegeven Koninginnedag te willen vieren op hun eigen wijze, met hun eigen gezin, in hun eigen woonplaats. Uit overleg van wethouder Kalle met de school is gebleken dat het schoolteam van mening is dat de organisatie van de viering van Koninginnedag een taak van de Oranjevereniging is. 30 april is als vrije dag in het aktiviteitenplan van de school opgenomen: leerlingen en leerkrachten zijn vrij om wel of niet aan de oranje-aktiviteiten deel te nemen. Deelname van de openbarie basis school „de Inktvis" aan de plaatselijke Koninginnedagviering zal dus plaats vinden op basis van vrijwilligheid, onder koördinatie van de ouderraad. Een verslag van de andere agendapunten kunt u lezen in het nummer van deze krant die woensdag 2 mei a.s. verschijnt. In het gemeentebestuur van Oostflakkee zullen a.s. dinsdagavond de heren P. V. d. Ree (WD) en dhr. P. de Vries (lijst Heintjes) tot wethouder worden geko zen. De beide leden van de SGP zullen aan deze coalitie hun steun verlenen. OOSTFLAKKEE In verband met Koninginnedag, maan dag 30 april, is de huisvuilinzameling binnen de gemeente te Oostflakkee ver plaatst naar woensdag 2 mei 1990. Vrien delijk verzoek: zet u alleen op de genoemde datum uw afval buiten om overlast en stank te voorkomen. Zaterdag 5 mei a.s. wordt overdag in - en bij goed weer - vóór het Haegse Huus te Stellendam een grote wir-war gehouden. Fanfare-orkest De Hoop nodigt u uit om een kijkje te komen nemen bij haar rom melmarkt. U kunt ook zelf akfief mee doen aan b.v. kompetities voor de onderdelen schieten en krachtsport, en diverse andere spellen. Het belooft een gezellige evenementen- dag te worden, met toepasselijke muziek omlijst door de Boerenkapel De Hoop. Stellendam heeft 5 mei véél te bieden, komt kijken! Op zaterdag 5 mei a.s. willen de leerlin gen van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' u graag laten horen hoe ver zij met hun studie gevorderd zijn. In de grote zaal van het 'Diekhuus', aan het Ben. Zandpad te Middelhamis, geeft het Jeugdorkest een concert o.l.v. Arie Stolk, dirigent van Sempre en tevens docent aan de muziekschool. Ook zul len een aantal solisten, duo's en kwartet ten voor u optreden. Naast Arie Stolk, zijn ook Hugo Verwey en Arie Heykoop als docent aan Sem pre verbonden. Van de leerlingen die deze middag te beluisteren zijn, zijn er 18, die pas in september van het vorig jaar met hun opleiding zijn begonnen. De leerlingen en docenten van Sempre hopen op uw belangstelling te kunnen rekenen. Aanvang: 14.00 uur. Toegang gratis. Zondag 29 april 1990 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. voorbe reiding Heilig Avondmaal. Woens dag 2 mei: 19.30 uur ds. L. H. Oosten, Hedel; kollekte GBS Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur (nabetr. en bev. lidm.) ds. L Koster Ger. Kerk 10.00 uur dhr. P. Noordam en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur (Dorpstienden) ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek en 18.30 uur ds. J. Maasland, Capelle a/d IJssel. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur kand. R. W. de Koeyer en 18.00 uur ds. J. H. Lammers, Sint Philips- land; kollekte Woord en Daad Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur dhr. Noordam, Soest. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr., DL V, 8; extra maandelijkse kollekte kerk voogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Hoekstra, Rotterdam Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Gebouw Ger. Gem. 9.00 en 15.30 uur ds. J. het Lam, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal; extra kollekte bijdrage pen sioenfonds Ger. Gem. 11.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. Verwaart, Sliedrecht en 18.00 uur kand. J. P. Voets, Hazerswoude; extra kollekte Quotum Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. de Lange en 18.00 uur ds. H. Roseboom, Boven-Hardinxveld; extra kollekte evangelisatie eigen gemeente Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling, Breda Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. de Jong, Sliedrecht en 18.00 uur ds. A. De Lange; extra kol lekte Quotum Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. A. Baars en 14.45 uur ds. B. de Romph (gehandicapten- dienst) Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. v. d. Hoek en 17.00 uur ds. R. Kamer- mans Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A. H. V. d. Velden. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerkvoogdij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée en 18.00 uur ds. W. H. van Kooten Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Bom, Stave- nisse en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte kerk en interieur Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen, Dordrecht en 18.00 uur ds. Th. Weerstra, Berkel. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur kand. F. De raad van Goedereede heeft gis teravond afscheid genomen van 3 collega raadsleden, te weten dhr. F. V. d. Laan (SGP), J. L. Padmos (CDA) en dhr. J. Kooiman (WD), die allen op eigen initiatief hun raadslidmaatschap wensten te be ëindigen. Burgemeester van Velzen heeft in zijn afscheidswoord met tevredenheid vast gesteld dat het in de voorbije raadspe riode goed is gegaan in- en met Goede reede. Er waren geen hinderlijke konflikten maar er was de raad als een groep enthousiaste, nuchtere en zakelijk den kende personen die samen de gemeente leefbaar wensten te houden, voor eigen bevolking en vakantiegasten. Dhr. van Velzen verklaarde zich dan ook trots op het gehalte van-, en het niveau waarop de beraadslagingen werden gevoerd. Het deed burg. van Velzen deugd dat vanuit de raad geen stuntwerk werd ver richt, zoals dat elders, om als kortston dige publiekstrekker te dienen, wél waarneembaar is. De raad bewaarde z'n stijl en decorum, het hoogste bestuursor gaan van de gemeente waardig. Die waardigheid dacht dhr. van Velzen zeker ook de scheidende SGP vertegen woordiger dhr. V. d. Laan toe; „een vroom en achtbaar man", zo paste hij op dhr. v. d. Laan dichtregels van Jacob Cats toe, dhr. v. d. Laan voorts karakteri serend als een principieel man, kort en bondig, welbespraakt en soms zelfs snaaks, een Goereeër door alles heen te beluisteren, wiens woorden soms onver wachte politieke doelen troffen! Dhr. v. d. Laan heeft zijn raadslidmaatschap bijna 12 jaar lang vervuld. Eenzelfde periode, vanaf 5 september 1978 heeft dhr. J. L. Padmos namens het CDA een raadszetel bezet. In 1982 De scheidende WD wethouder J. Th. M. Jacobs is de eerste inwoner van Middelharnis aan wie de Ge- meentespeld van verdienste is toege kend. Daarmee waardeert het Col lege de verdiensten van dhr. Jacobs die hij tijdens zijn twintigjarig raads lidmaatschap in ruime mate heeft verzameld, met name tijdens zijn achtjarige wethoudersperiode. De speld is overigens nog niet vervaar digd waarom burg. mevr. Sleurink hem gisteravond, bij het afscheid van de raad, een vervangende aan bood die straks voor het allereerst gereedgekomen exemplaar zal kun nen worden geruild. Twintig jaar geleden diende dhr. Jacobs zich, als jongste van de raad, aan geheel onervaren in 't raadswerk maar blief hij zijn partij mee, zo wist de voorz. die aan de anderhalf jaar waarin zij met weth. Jacobs samenwerkte heel goede herin neringen zal bewaren. Bijzonder ver heugde het mevr. Sleurink Middelhar nis aan te dienen als een gemeente waar pit in zit en ze waardeerde weth. Jacobs om 't feit aan die groei en bloei zijn steun te hebben gegeven, mét enthousiasme, zo had ze ervaren. De portefeuille Ruimtelijke Ordening beherend had dhr. Jacobs in z'n beleid zichtbaar gemaakt van wanten te weten; er is veel gebouwd en nieuwe bestem mingsplannen als Prinsenkwartier en de Westplaat zijn in voorbereiding; „u hebt het zaad ervoor gezaaid en anderen zullen het werk voortzetten", aldus de voorz. Ze wenste dhr. Jacobs en de zij nen voorts alle goeds toe. Waarderende woorden ook voor dhr. F. Kersbergen (WD) die de raad na 14jaar verlaat. Hij heeft zich, zo stelde mevr. Sleurink vast, gemanifesteerd als een man die geen stokpaardjes bereed, een Maayen; extra kollekte kerk. Vrijdag 4 mei: 15.00 uur ds. A. Vos, huwelijks bevestiging Peter van Zanten en Conny Verweij Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur drs. E. R. V. Schuddebeurs, Dordrecht. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom en 18.00 uur ds. D. Breure, Haaften; extra kollekte Op weg met de ander Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur (nabetr. en bev. lidm.) ds. J. Beens, Scherpe- nisse Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. Jac. Grif fioen, Klundert. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. C. Zuijderduijn, Neder- langbroek; extra kollekte verwar ming. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. J. Wijnmaa- len, Vianen Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. OUDDORP Op zaterdag 28 april hoopt het Mannen koor 'de Lofstem', met medewerking van de psalmzangvereniging uit Middelhar nis deel te nemen aan de Zangdag te houden in de Rehobothkerk van de Ger. Gem. in Bameveld. De Zangdag begint 's morgens om 10.00 uur en zal rond 16.00 uur worden beëindigd. Er hopen elf psalmzangverenigingen hun medewerking te verlenen. De leiding is in handen van ds. G. M. de Leeuw. Het doel van de psalmzangvereniging is om het psalmgezang in de erediensten te bevorderen. OUDDORP Drumband Avec Esprit te Ouddorp vraagt spullen voor het houden van een rommelmarkt. Wij vragen voornamelijk om kleine goederen, geen meubilair. Als u spullen voor ons heeft kunt u dit door geven aan de heren C. Voogd, tel. (01878) 20 75 en A. M. van der Linde, tel. (01878) 26 20. De spullen worden dan zo spoedig mogelijk bij u opge haald. Dit geldt alleen voor de gemeente Goe dereede. Alvast onze hartelijke dank. kwam dhr. Padmos zelfs met op hem uitgebrachte voorkeurstemmen in de raad; hij was, aldus dhr. van Velzen 'een rustig' en vriendelijk mens, met die eigenschappen zijn doel bereikend. De derde collega van wie afscheid werd genomen was WD vertegenwoordiger Kooiman in wie het de burgemeester was opgevallen dat hij liever zweeg dan dat hij zou hebben geprobeerd te spre ken over zaken waar over hem de kennis ontbrak. goed glas wijn ambieerde bij 't nuttigen waarvan alle plooien uit de gehouden discussies weer werden gladgestreken en die z'n mening zeker niet onder stoelen of banken stak. Ook voor dhr. Kersber gen een persoonlijk cadeau in de vorm van een topografische kaart van de gemeente. Afscheid ook van dhr. Slinger die 4 jaar de fraktie Hoogzand heeft versterkt. In korte tijd heeft dhr. Slinger zich het raadslidmaatschap eigen gemaakt, maar hij heeft thans aan andere priori teiten voorrang gegeven. Zo deed ook zijn fraktiegenote mevr. Verhoef, „een goedlachse en vriende lijke vrouw die bijzonder geïnteresseerd is in het gebhoud van het karakter van de diverse kernen uit de gemeente. Mevr. Koole van wie eveneens afscheid werd genomen is slechts één maand raadslid geweest. Zij vulde de vacature die in de PvdA fraktie ontstond door het overlijden van weth. L. C. Kievit. De door de voorz. gesproken hartelijke woorden, die vergezeld gingen van een afscheidsgeschenk aan elk van de raads leden, werden onderstreept door weth. J. H. Koppelaar die namens het College een woord ten afscheid sprak, tot allen weliswaar, maar heel speciaal ook tot zijn college wethouder Jacobs van wie hij vooral in de 7 maanden waarin hij het burgemeesterschap heeft waargeno men bijzonder veel steun ervaren heeft, waarvoor dhr. Koppelaar dan ook z'n bijzondere erkentelijkheid uitsprak. Meerderen hebben daarna nog het woord gevoerd waarna nog enige tijd gezellig werd verpoosd en kon worden nagepraat over de bestuursjaren die voor de een vergleden zijn en voor de ander vanaf a.s. dinsdag 1 mei in de nieuwe raad zullen worden geconti nueerd. Elk van de raadsleden werd dank gezegd voor de verleende inzet en de gegeven tijd, alles in het belang van de gemeente Middelharnis... Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDDORP dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Karens van Opheusden. MIDDELHARNIS dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. OUDE TONGE Juist in het jubileumjaar is de deelname aan het Topconcours voor Basisklasse te Tegelen een groot succes voor het Fan fare-orkest 'Vooruit' geworden o.l.v. H. Verwey. Met het vrije werk Indian Summer van Eric Ball werd een juiste sfeer naar voren gebracht. De stem van de indianenhoofdman aan zijn stam - de overpeinzing aan het koele water - en de dans om de totem paal en de hymne aan de grote geest wer den juist weer gegeven. De jury kon dit waarderen met een aan tal punten, 150,5 en een Ie prijs. Het publiek was zeer enthousiast en leefde mee met het korps en waardeerde het met een groots applaus. Al met al een grootse prestatie. Vooruit kan met trots terugzien op een prachtige dag. En a.s. zaterdag 28 april bent u van harte welkom in de Grutters wei om 20.00 uur. jj,, Voor uw medeleven en deelne ming ons betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame mama ARNA BLOK-VAN WEZEL zeggen wij u heel hartelijk dank. Wim Blok Simon Ard Veenendaal, april 1990 DANKBETUIGING Langs deze weg wil ik iedereen har telijk bedanken voor de geweldige belangstelling bij de geboorte van ondervonden in de vorm van kaar ten, kado's en andere attenties tij dens ons verblijf in het ziekenhuis en bij onze thuiskomst. Inzonderheid dank aan doktoren en verplegend personeel van het Ziekenhuis 'Bethesda' afdeling D en dr. Bulthuis voor de goede medi sche behandeling. Het heeft mij heel goed gedaan. Mede namens Johan hartelijk dank. J. de Jong-van Dam Goedereede, april 1990 Breenstraat 10

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 2