EIUVtlDEtl-niEUWS Eilanden-nieuws fa m ilieberich ten Reserves van woningbouwverenigingen Good-Luck verslaat degradatiekandidaat Bovag-Ral brochure over rekeningrijden Wij zijn rentmeesters onzer goederen... in A.C. Willemsen overleden Afscheid en welkom op 't Kompas VERKOPING Jan Knape Mzn. 2e Blad DINSDAG 24 APRIL 1990 No. 5894 1 Door het streven van de rijksover heid naar het zelfstandig maken van de woningbouwverenigingen, zullen de verenigingen verplicht worden bedrijfsmatig te gaan werken. Dit zou kunnen leiden tot een beleid dat meer pats bij een belegger in onroe rend goed, dan bij een sociale volks- huisvester. Toch is het naar mijn mening niet noodzakelijk dat vereni gingen zich als zodanig zullen ont- vtikkelen. Bij een goed beleid zal het bedrijfsmatig werken kunnen leiden tot een betere sociale volkshuisves ting en een betere concurrentieposi tie ten opzichte van verschillende types koopwoningen. Door de vergrijzing van onze bevolking en de bezuinigingen op de bejaar denoorden zullen steeds meer hoogbe jaarde mensen in de bejaardenwonin gen komen te wonen. Deze ouderen zul len veel langer zelfstandig moeten blij ven wonen. Dit zal veel hogere eisen aan de woonruimten gaan stellen dan tot op heden gebruikelijk was. De woningen welke niet op de begane grond zijn gesi tueerd, zullen met een lift bereikbaar moeten zijn. De woningen zullen steeds meer aangepast moeten worden aan rol- stoelgebruik, waarbij zeker de woonom geving niet mag worden vergeten. Er zullen gemakkelijk te gebruiken sani taire voorzieningen aangebracht moe ten worden. De woningen voor ouderen zullen aangepast moeten worden aan de toekomstige woon- en gebruikseisen. De kennis hiervoor is bij de meeste vereni gingen niet aanwezig. Daarom zal er nauw overleg plaats moeten gaan vin den met o.a. de wijkverpleging, de bejaarden- en gezinsverzorging, het gecoördineerd bejaardewerk en werk groepen voor ouderen. Alleen dan zul len er kwalitatief goede woningen voor ouderen kunnen ontstaan. Een deel van deze kwaliteitsverbetering zal zeker tot een huurverhoging moeten leiden. Het resterende deel van deze verbetering zal uit de reserves van de woningbouw verenigingen moeten worden betaald. Een naar mijn mening goed voorbeeld hiervan is het aanbrengen van liften. Een lift aanbrengen bij een blok bejaar denwoningen met twee woonlagen gaat zestig tot tachtigduizend gulden kos ten. Op 89-jarige leeftijd overleed te IJssel- stein de heer A. C. Willemsen, van 1938 tot in de Tweede Wereldoorlog burge meester van Wemeldinge en van 1946 tot 1965 burgemeester van Yerseke. Willem sen was zoon van een Yersekse oester kweker en van jongsaf nauw betrokken bij de schelpdierenkultuur. Hij was jarenlang penningmeester van de Ver eniging ZEVIBEL, de overkoepelende oragnisatie van Zeeuwse Vissersvereni gingen. Na aanneming van de Deltawet, waarin men uitging van afsluiting van alle zee gaten zuidelijk van de Nieuwe Water weg, was hij voorzitter van de zgn. Commissie van Dertien, die streed voor een goede compensatie van de schade die het sluiten van de zeegaten mee zou brengen voor kwekers en handelaren alsmede werknemers betrokken bij de schelpdierenkultuur. Hij was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uit experimenten elders in het land, is gebleken dat voor deze investering geen huurverhoging gevraagd kan worden, omdat de woningen te duur zouden wor den. De kosten voor het aanbrengen van een liftinstallatie zullen dus ten laste van de reserves gebracht moeten wor den. Het gebruik van de lift brengt ook kosten met zich mee zoals stroomkos- ten, schoonmaakkosten en onderhouds kosten. Uit de hiervoor reeds aange haalde experimenten is gebleken, dat huurders hiervoor ten hoogste 25,- per maand willen betalen. Als gevolg hiervan zullen de woning bouwverenigingen bij kleine aantallen woningen, ook een deel van deze kosten voor hun rekening moeten nemen. Veel woningbouwverenigingen zullen, on danks de financiële nadelen, in de toe komst veelvuldig overgaan tot het aan brengen van liften, waardoor dé ver huurbaarheid van de woningen sterk zal teonemen. Hierdoor ontstaat er naast een sociale plicht tegenover de huidige bewoners ook een bedrijfs-ekonomi- sche noodzaak. Het zou daarom ver standig zijn als woningbouwverenigin gen reeds nu een deel van hun reserves bestemmen voor het aanbrengen van liften. Ook zou bezien kunnen worden of gelijk bij het aanbrengen van liften de woningen aan de huidige en toekom stige kwaliteitseisen kunnen worden aangepast. Ook hiervoor zouden dan gelden gereserveerd kunnen worden. Als bejaardenwoningen op deze wijze worden aangepast, leert de ervaring dat ouderen sneller van een eengezinswo ning naar een bejaardenwoning verhui zen. Zij laten daarbij vaak een niet al te duren eengezinswoning achter, welke weer aan jongere huurders toegewezen kan worden. Als woningbouwverenigingen zorgen vooreen kwalitatief goede ouderenhuis vesting heeft dit een niet te onderschat ten invloed op de doorstroming in het woningbestand van de verenigingen en dient de aanwending van de reserves diverse doelen, die kunnen leiden tot een goede verdeling van de beschik bare woningen. De volgende keer zal ik trachten aan te geven op welke wijze de reserves ge bruikt kunnen worden voor eengezins woningen. Bert Kleingeld DEN BOMMEL op de Chr. Nationale School voor basis onderwijs 't Kompas zal a.s. donderdag avond ouderavond worden gehouden, te welker gelegenheid afscheid zal worden genomen van dir. Jos Groeneveld die is benoemd tot direkteur van de Bosse- school te Middelharnis. Na het afscheid waarbij alle kinderen betrokken zullen zijn, zal kennis gemaakt kunnen wor den met de nieuwe direkteur dhr. H. Kooistra. De avond tot bijwoning waar van alle ouders worden uitgenodigd, begint om 7 uur. Ph. J. Steketee overleden Te Bruinisse overleed op bijna 76-jarige leeftijd Philippus Jacobus Steketee, ge pensioneerd opziener bij de Visserijpo- litie op de Zeeuwse stromen van Direk- tie Visserijen van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Steketee, die werd geboren in Yerseke, was enige tijd in het vrije bedrijf in de oestervisserij werkzaam, maar scha kelde in 1938 over naar de Visserijpoli- tie, toen nog ressorterend onder het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen te Middelburg. Hij werd aangesteld als knecht 2e klasse, maar moest in 1939 onder de wapenen komen toen Nederland mobiliseerde. In mei 1940 stak hij vrijwillig over naar Engeland om daar de strijd voor een vrij Nederland voort te zetten, hij kon eerst najaar 1944 terugkeren. In mei 1945 trad hij weer in dienst bij de Visserijpolitie en doorliep bij de dienst alle rangen. In maart 1969 werd hij opziener, de hoogste rang die te berei ken is; in 1979 ging hij met pensioen. Hij was een algemeen geacht ambtenaar niet alleen bij zijn superieuren, maar ook bij de vissers, die hij dikwijls van advies moest dienen. Hij droeg wegens zijn verdienstelijk oor logsverleden het Bronzen Kruis en de Oorlogsherinnerinsmedaille met gespen. In 1979 werd hij voor de derde maal onderscheiden, nu met de Eremedaille in Goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. is het blad voor uw Zaterdag 21 april speelde Good-Luck 1 een uitwedstrijd tegen Albatros 3 in Zwijndrecht. Albatros staat als achtste en tevens als laatste geregistreerd, terwijl Good-Luck als vierde staat genoteerd. Het was deze keer een zwaar veld door de vele regenval en Good-Luck draaide moeizaam in de beginfase. Er waren wat kansen maar alles ging mis. Albatros profiteerde van de ruimte die het in hun aanval kreeg, 1-0. Good-Luck kreeg hierna nog een dom per te verwerken want Elly Mulder viel geblesseerd uit. Na onderzoek in het zie kenhuis bleek haar pink uit de kom te zijn geraakt. In haar plaats kwam Mar gie Bakker het veld in. Door het blijven zoeken naar een goede mogelijkheid om te scoren maakte Good-Luck er door middel van een goed gespeelde doorloopbal 1-1 van. Het volgende aanvalsvak draaide iets beter en via een knappe aktie onder de krof nam Good-Luck een voorsprong. Men nam het initiatief over en Albatros had weinig meer in te brengen. Na de moeizame start draaide de motor bij Good-Luck steeds beter. De passes kwa men goed aan en Albatros moest een strafworp forceren om Good-Luck af te stoppen. Deze werd goed afgerond, 1-3. Even later werd er van afstand 1-4 gemaakt en was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Toch was men nog maar op de helft en mochten de ploegen gaan rusten. Na rust kwam hetzelfde team het dras sige veld op. Weer was het eenrichting verkeer naar het aanvalsvak van Good- Luck. Dit vak creëerde een goede moge lijkheid om op 1-5 te komen en benutte deze kans dan ook. Na van vak te hebben gewisseld kwam het eerste aanvalsvak weer aan de beurt. Nu liep het beter en men maakte er via een afstandschot 1-6 van. Verder wer den er nog 2 doorloopballen en een afstandschot gemaakt, zodat Good- Luck met een 1-9 overwinning op zak naar huis kon. Het doelsaldo is weer iets opgevijzeld. Het Zuidhollandse eiland Goeree- Overflakkee zal gedurende twee dagen, 11 en 12 mei 1990, worden omgetoverd tot het Auto-Eiland. In totaal 11 autobedrijven zullen onder bijzondere voorwaarden ruim 500 gebruikte auto's aanbieden. Boven dien zorgt elk autobedrijf voor extra attrakties als een springpaarden- show, een old-timershow en een schilderijententoonstelling. J. L. de Lignie van het Bovag Autospek takel verzorgt de P.R. rond het Auto- Eiland: „Mijn kollega's en ik hebben geprobeerd voor een echt spektakel te zorgen. Maar voorop staat dat we ruim 500 gebruikte auto's aanbieden. Alle auto's hebben Bovag-garantie en heb ben een milieukeuring gehad. Bij het rekreatiecentrum De Staver in Middel harnis zitten verzekeringsexperts die onafhankelijk de auto gratis taxeren, zodat de prijs van de auto eerlijk wordt vastgesteld. Behalve een betrouwbare taxatie geven we ook waardebonnen t.w.v. ƒ200,- tot 750,- aan de kopers. Zaterdagavond zal een notaris een prijs van 3.000,- in kontakten uitreiken aan één van de kopers. Daarmee heeft de winnaar een paar maanden gratis auto rijden of een vakantie te pakken", rekent De Lignie voor. De prijsuitreiking gebeurt in een vijftal tenten bij De Staver, waar ook een hapje en een drankje verkrijgbaar zijn. Tijdens deze twee dagen zijn auto's niet het enige wat om aandacht vraagt. Elk van de elf autobedrijven heeft één of meer bij zondere attrakties in huis. Hesslink, de Citroëndealer, heeft een echte autosimu lator staan, en Toyotadealer Van der Zee en Van Geest heeft een muziek-, orgel- en pianoshow; Opeldealer Knöps heeft een alternatieve V.I. tour in huis, dat is een sport en spelaktiviteit voor jong en oud. Er zijn ook dealers die aan het voorjaar den ken met tuinartikelen, een caravanshow, een tweewielershow of een motorfietsen- show. „Met deze attrakties, die uiteraard gratis zijn, bieden we de kopers iets extra's. Mijn ervaring is dat een show een onge dwongen en luchtige sfeer betekent. Dus we bieden iedereen een uniek dagje uit OUDDORP Donderdag 26 april a.s. zal door de Herv. vrouwenvereniging „Ora et La- bora" weer verkoping worden gehou den. Die begint 's morgens om half 10 en zal tot 5 uur 's middags voortduren in het verenigingsgebouw „Eben Haëzer". Er worden o.a. handwerkprodukten, bloemen, boeken en velerlei andere zaken (en lekkernijen!) aangeboden. De opbrengst komt te goede aan het orgel fonds. maar door de resultaten van de andere wedstrijden van de bovenste ploegen is Good-Luck nog niet veel verder. Scoreverloop: 1-1 B. Vis; 1-2 J. v.d. Made; 1-3 L. v.d. Made; 1-4 H. v.d. Made; 1-5 A. Vroegindewey; 1-6 D. Boe ter; 1-7 B. Vis; 1-8 en 1-9 J. v.d. Made. Aanstaande zaterdag wordt er thuis het streekduel gespeeld tegen Korvo uit Oude Tonge. Nu gaat het niet alleen om de prestige maar ook om de derde en vierde plaats op de rangschikking. Zorg dat u er bij bent aan de Heuvelweg om 16.00 uur. en zetten 500 auto's op een rijtje. Om te zorgen dat niemand een attraktie mist hebben we het hele eiland en de invals wegen voorzien van vele wegwijzers." „Voor zover ik weet is een spektakel van dergelijke omvang uniek in Nederland. We verwachten daarom ook een grote toeloop van buiten het eiland. Mensen die van buiten ons eiland komen, hoe ven zich om de garantie geen zorgen te maken, die wordt gewoon overgedragen aan de dealer in de eigen woonplaats. Voor mij is deze unieke samenwerking tussen alle autobedrijven ook het bewijs dat we het goed met elkaar kunnen vin den en dat onze klant altijd nummer één is", aldus J. L. de Lignie. Het Auto-Eiland begint vrijdag 11 mei om 10.00 uur en gaat die dat door tot 21.00 uur. Zaterdag gaat het spektakel om 10.00 uur verder en duurt dan tot 18.00 uur. Zaterdagavond om 20.00 uur zal de notaris bij recreatiecentrum De Staver de superprijs trekken. Alle deelnemende autobedrijven zijn te herkennen aan de Bovagvlaggen. De deelnemers zijn: Autobedrijf Van Rumpt - BMW dealer, Stad aan 't Haringvliet; aktiviteit: kunstschilders. Autobedrijf Kareh - Volvo dealer. Nieuwe Tonge; aktiviteit: caravans. Rekeningrijden is duur, omslachtig, fraude-gevoelig en weinig effektief Het systeem moet daarom niet worden inge voerd. Dat is de strekking van de bro chure die Bovag en Rai vanaf van daag verspreiden. De kosten die de Nederlandse automo bilist moet maken om te mogen rijden zijn hoog. Zij behoren zelfs tot de hoog ste in Europa. Als de plannen om bin nen enkele jaren het zgn. „rekening rijden" in te voeren, onverhoopt zouden doorgaan, worden die kosten nog meer omhooggejaagd. Voor de invoering van het systeem zelf denkt de overheid aan een éénmalige investering van 360 tot 500 miljoen gul den en aan jaarlijkse kosten van ten minste 65 miljoen gulden. En voor dat geld wordt geen meter weg of tunnel aangelegd. Afgezien van de onevenredige extra las ten voor de automobilist in de Rand stad, kleven er aan het systeem van rekeningrijden nog te veel technische onzekerheden. Zelfs de ambtelijke pro- Garage Knöps BV - Opel en Isuzu dealer, Middelharnis; aktiviteit: sport en spel voor jong en oud i.s.m. Voet bal International, Autobedrijf Van Splunter - Mitsubishi dealer, Middelharnis; aktiviteit: modelbouw vliegtuigen. Autobedrijf Wit\'Uet BV - Ford dealer, Middelharnis; aktiviteit: tweewie- lershow._ Autobedrijf Van der Zee en Van Geest - Toyota dealer, Sommelsdijk; aktivi teit: muziek-, orgel- en pianoshow. Garage Van Geest - VW dealer, Stellen- dam en Oude Tonge; aktiviteit: huishoudartikelen- en Legoshow, tuinaanlegshow hoveniersbedrijf, visserijschool bakt vis, paardrij den. Autobedrijf Stellendam BV- Nissan dea ler, Stellendam; aktiviteit: motoren- show en schilderijententoonstel ling. Garage Van Erkelens BV - Occasion dea ler, Goedereede; aktiviteit: oldtimer show. Garage Hesselink - Citroen dealer, Dirksland; aktiviteit: autorijsimu- lator in huis. Garage Blaak BV - Mazda dealer, Den Bommel; aktiviteit: luxaflex-jaloe zieën demonstratie. Openstelling postkantoren Goeree-Overflakkee Koninginnedag, maandag 30 april a.s., zijn alle postkantoren gesloten. Vrijdag 4 mei a.s. is het postkantoor te Middelharnis tot 18.00 uur geopend. De avondopenstelling komt te vervallen. Bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei a.s., zijn de postkantoren te Middelharnis, oo en OU gesloten. jektgroep die de studies voor het minis terie verricht, houdt al rekening met de mogelijkheid dat de kosten uiteindelijk wel 40% hoger kunnen uitvallen dan is voorzien. Voorts vinden Bovag en Rai het systeem maatschappelijk onaanvaardbaar, om dat het de verkeerde groep automobilis ten zal treffen, namelijk hen die geen alternatieven voor een efficiënt open baar vervoer hebben in hun woon werkverkeer en alle kosten zelf moeten opbrengen. Dat rechtvaardigt zeker niet het opzetten van een kostbaar, ingewik keld en fraude-gevoelig systeem als rekeningrijden. Bovag en Rai zullen bij regering en Tweede Kamer pleiten voor het afzien van de - op zichzelf al zéér kostbare - proef met het rekeningrijden. VERVOLGVERHAAL - 38 - Niet uitgegeven manuscript, beschikbaar gesteld door M. A, Knape Jaap knikte. „Heb je dat niet gemerkt, baas?".... vroeg hij verwonderd. „Ikke niet".... zei de boer. „Die man".... vond de boerin, en ze schudde haar hoofd over zoveel dom heid. „Die man heeft alleen verstand van zieke paarden en zieke koeien".... De baas sloeg de wollen deken wat terug. die telkens over zijn ogen dreigde te zakken. „Dan is er tóch nog iets, dat ik niet begrijp", zei hij. Hij bukte zich over de bedsteerand heen om beter in het gezicht van zijn voorman te kunnen zien. „Die jongen zei tot tweemaal toe: Ik word tóch socia list!.... Dat moet er toch in zitten, Jaap. Hoe kwam die jongen daarbij? Al is een mens buiten kennis, dan zegt hij toch geen dingen of ze moeten in hem leven!.... Je bent toch niet een beetje socialist. Jaap, is het wel?.... Hij vroeg het zachtjes en er was iets smekends in zijn stem alsof hij zeggen wilde: zeg toch asjeblieft dat het geen waar is. Hij vertrouwde de zaak nog niet geheel. „Kom, baas, laten we toch over wat anders pra ten.... Hoe kom je er eigenlijk bij!".... Hij moest er om lachen. Maar ineens stond zijn gezicht weer ernstig en hij zei: „Wat ik gisteravond nog niet helemaal begreep, dat begrijp ik nou wel, baas".... Dat die jongen dat zei, daar was een reden voor!".... „Zo", zei de boer, „dan moet je me dat eens dade lijk vertellen, want daar ben ik nieuwsgierig naar. Hoe kan een jongen van een jaar of twaalf nou zeggen, dat hij socialist wordt als hem dat thuis niet wordt voorgehouden!".... De stem van de boer kreeg weer een dreigende klank. Maar Jaap stelde hem dadelijk gerust. „Dat komt natuurlijk, omdat zulke jongens niet weten wat het socialisme is, net zo min als een hoop grote men sen dat weten".... „Net als ik gisteravond al gezegd heb", stemde de vrouw in, hiaar de boer legde haar het zwijgen op met een gebaar van zijn handen. „En daar is wat voorgevallen, baas, wat de jongen nou niet precies een hoge dunk gegeven heeft van de boeren en van de boerezoons".... „Watte?".... vroeg de oude man en hij bukte zich nog verder over de rand van de bedstee. De ander knikte nadrukkelijk en hij zei het nog eens. „En dan hebben zulke jongens wat horen praten over het socialisme, en dan leggen ze dat zó uit: als het socialisme komt, dan zijn er hele maal geen bazen meer.... en dan vinden ze dat mooi!".... „'t Zou een mooie wereld worden als er geen bazen meer waren", bromde de oude man. „Dat zeg ik ook", gaf de ander toe, „maar".... Hij aarzelde even. „Ja, zeg het maar".... beet de oude man, „zegt het maar gerust".... „Ja, ik weet nu eigenlijk zelf niet hoe ik dat zo zeg gen moet", aarzelde Jaap. „Kijk eens, de bazen moeten zorgen, dat de arbeiders geen socialist worden!".... De boer deed of hij er van schrok. „Hoe kan dat nou toch. Jaap?".... „Ja, ik bedoel.... hoe zal ik dat zeggen".... „Ja, hoe zal je dat nou net zeggen",.... spotte de oude man. „Ik kan merken, dat je niet geslapen hebt vannacht, Jaap. Ik zou maar naar huis gaan om eerst nog een paar uurtjes te slapen". Maar Jaap liet zich niet uit het veld slaan. „Ik bedoel dit, baas, dat de boeren zó goed voor hun arbeiders moeten zijn, dat die hun bazen nooit zouden willen missen.... Dan heeft het socialisme geen kans!".... „Ben ik dan niet goed voor mijn werkvolk geweest?".... vroeg de boer. „Je bent nou meer dan vijf en twintig jaar bij me, zeg het nou zelf eens".... „Ik heb nooit over je te klagen gehad, baas".... De oude man knikte goedkeurend. „Dan moet je me nu eens vertellen wat er dan toch wel met die jongen voorgevallen is".... „Dat is een lang verhaal, baas".... „Dat geeft niet". Hij zette zich gemakkelijk in de kussens om te luisteren. „Dan zou ik er maar bij gaan zitten", meende de boerin. Ze schoof een stoel bij, zelf ging ze ook zitten. Frans z'n vader begon zijn verhaal.... Met hun beiden hadden ze die nacht aan Frans z'n bed gezeten.... Vader had Aagt naar bed gestuurd hoewel ze tegen sputterde, ze vond, dat ze misschien nog wel zou kunnen helpen. Maar vader was van mening, dat het niet nodig was, om met z'n drieën bij Frans te blijven waken. Eén was eigenlijk al genoeg. Hij probeerde ook moeder naar bed te krijgen, maar die was niet te bewegen, ze zou toch niet kunnen slapen nu Frans zo erg ziek was. Ze zei, dat vader eigenlijk wel een poosje naar bed zou kunnen gaan, die had een hele dag in het land gewerkt en vanavond geen ogenblik rust gehad, hij zou wel erg moe zijn. En vader was erg moe, maar hij wilde er toch niet van weten om moeder alleen bij Frans te laten. Aan Aagt had hij gevraagd om nog wat koffie te zetten, dat had ze gedaan en toen was ze naar boven gesukkeld. Om één uur kwam de dokter nog even kijken. Moeder schrok er van. De dokter had het vergoe lijkt en gezegd, dat hij nog even kwam kijken voordat hij naar bed ging. Het had moeder's onrust toch nog vermeerderd en ze had ge ïnformeerd of er gevaar bij was. De dokter had haar gerust proberen te stellen met de verklaring, dat dit nog niet het geval was. Maar het had moe der's vreesa niet weggenomen, ze zag het zelf ook wel.... Het ging niet goed met Frans.... Ze waren ieder aan een kant van de bedstee gaan zitten. Vader had de grote lamp uitgedaan. Op de tafel brandde een nachtlampje, het was scheme rig in de kamer, maar het lampje gaf toch vol doende licht om te kunnen zien wat de zieke deed. Stil luisterden ze naar wat Frans in zijn ijlen ver telden. Het was soms moeilijk te volgen wat hij zei, dikwijls waren het slechts een paar onsamen hangende woorden, dan weer sprak hij zó vlug, dat vader zijn hoofd schudde, hij kon er geen wijs uit. Nu en dan sloeg hij wild zijn ogen op, dan keek hi jvader aan met strakke blik, maar hij zei niets. Als dan zijn ogen weer dicht vielen lag hij even onrustig te frutselen met de dekens en dan begon het weer.... En in die lange nacht had vader begrepen wat zijn jongen geleden moest hebben. Om de juffrouw, die d'r been gebroken had door zijn schuld. (wordt vervolgd) Bovag autospektakel op Goeree-Overflakkee ^^^^^,^^^^^^if,^^^^if,jf.^^,f.,f.if.^.if.if.^,f.^^^^.^.if.if.^.if.^.^.if.^.^^.^^^^.^,f.if.^,^if.^.^.^^.^.^^tf.^.^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 5