Zestien ouderen kregen de sleutel van hun nieuwe aanleunwoning Radio Flakkee; van de Plaat tot aan de zee Politieberichten A/Pe Vogel BV Politieberichten Theetuin De Bongerd Goede vangst van Rijkspolitie te water l>%b Goedereede Zangavond Verpleeghuis 'de Samaritaan' Oöstflakkee Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Beroep aangenomen No. 5894 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek.no. 34.20.01.108 Diefstal Vanuit een kledingzaak te Ouddorp wer den 4 vrijetijdspakken ter waarde van 129,-per stuk ontvreemd. In de winkel bevonden zich een viertal personen waarvan er 2 de verkoopster aan de praat hielden. Vermoedelijk hebben de andere 2 in de tussentijd de kleding weggenomen. Op 17 april werd op de Dorpstienden te Ouddorp een surfplank van een perso nenauto weggenomen. Het betrof een plank van het merk Custom. Bij een bedrijf aan de Scheelhoekweg te Stellendam werd geprobeerd om een trailer met boot weg te nemen. Dit gelukte gelukkig niet omdat de remmen van de trailer vastgeroest zaten. Op de Zandgorsweg te Stellendam werd vanuit een schuur een hoeveelheid gereedschap, waaronder een boor- en een slijpmachine ontvreemd. Tevens werd uit deze schuur vanaf een boot een buitenboordmotor ontvreemd. De waar de van het gereedschap bedroeg 1.300,-. Nabij de sporthal aan de Dorpstienden werd een valhelm ontvreemd. Controle bestrijdingsmiddelen De afgelopen week werden in de ge meente Goedereede weer meerdere con- trole's op bestrijdingsmiddelen gehou den. 3 maal moest proces-verbaal wor den opgemaakt terzake het voorhanden hebben van verboden bestrijdingsmid delen. Illegale recreatie Het afgelopen weekend werden slechts 3 kampeerders na zonsondergang op de Brouwersdam aangetroffen. Ook nu werd er gelijk een politieschikking van 150,- aangeboden en betaald. Op andere plaatsen in de gemeente Goede reede werden nog 2 personen voor dit feit bekeurd. SPAARBANK Wij hebben voor iedereen aan- trel<l<elijl<e spaarvornnen met HOGE rente's Bel ons voor meer informatie: Telefoon (01878) 10 77 Verzekeringen DIERENBESCHERMING Sinds 10 dagen vermist, lapjeskat; 2 jaar. Graag inlichtingen Marja Heer schap, Molenzicht 77a, Dirksland, tel. (01877) 3.5 57. Morgen, woensdag 25 april, zal er in de Lukaskapel van het verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk een zang avond gehouden worden. Aan deze zangavond zal medewerking worden verleend door het interkerkelijk jongerenkoor 'One More Voice'. Dit jongerenkoor van Goeree-Overflak- kee staat onder leiding van Willem Mey- boom en wordt begeleid door Johan van Erkelens. Op het programma staat behalve koor zang ook samenzang. De koor- en samenzangavond begint om half acht. De toegang is gratis en een ieder is van harte welkom. Tijdens deze zangavond zullen radio- opnamen gemaakt worden welke later door 'Radio Flakkee' zullen worden uitgezonden. De expositie van Marijke Slooter, in theetuin De Bongerd te Herkingen, blijkt een succes te zijn. Velen hebben al een bezoek gebracht aan de theetuin om het werk van de Hei- nenoordse kunstenares te zien. De expositie is nog te zien tot 7 mei van 10.30 tot 22.30 uur. Op donderdag is de theetuin gesloten. (In een eerdere aankondiging stond maandag vermeld, de sluitingsdag is dus donderdag). Mevr. Adri Yenneman-v. d. Linde uit Ouddorp acht de zorgvuldigheid van burg. van Velzen boven alle twijfel verheven, maar gistermiddag heeft ze toch even gedacht dat hij haar een verkeerde sleutel in handen had gestopt. Samen met haar man Cees morrelde ze de nieuwe, sleutel in 't slot van haar pas verworven aanleun woning bij 'de Vliedberg', maar door de nieuwigheid ging 't allemaal nog niet zo soepel... Burg. van Velzen overhandigt dhr. Venneman de sleutel. aard 's burgemeesters hartelijke wens dat ze in hun nieuwe woning nog vele gelukkige jaren zullen beleven. Dhr. van Velzen toonde zich een heel tevreden voorzitter omdat het het be stuur weer was gelukt uitvoering te geven aan een belangrijke taakuitbrei ding, n.l. die voorwaarden te scheppen die het ouderen mogelijk maken zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. De 16 woningen kostten de gemeente weliswaar een flinke portie van het jaar lijkse woningbouwcontingent van 35 woningen, maar dat werd weer gecom penseerd doordat de nieuwe bewoners hun eigen woningen aan eigen inwoners dienden te verkopen, en zo gebeurde het. De gemeente Goedereede liet zich van z'n goeie kant zien door de nodige grond - aanvankelijk een groenstrook en een hertenkampje - aan de Stichting voor één gulden te verkopen, zodat de bouwsom van elk van de woningen tot ruim zeventig duizend gulden-, en het maandelijkse huurbedrag tot 644,- beperkt kon blijven, inclusief de service kosten als water en het onderhoud van tuin en terrein. De bewoners van de Eenmaal binnen zag ze haar nieuwe woning helemaal zitten. Zij, zowel als haar man zijn hartpatiënt waarom ze de bovenverdieping met 4 slaapkamers van hun woning aan de Marijkeweg eigen lijk nooit meer betraden. Hun nieuwe aanleuningwuning biedt een slaapka mer op de begane grond, maar wat méér is, een alarminstallatie met spreek/luis terverbinding met het verzorgingshuis 'de Vliedberg' en dat geeft een veilig gevoel..! Zestien van deze 'aanleunwoningen' zijn gereed gekomen en gisteren werden de bewoners in de recreatiezaal van 'de Vliedberg' ontvangen waar ze uit han den van burg. van Velzen, in zijn kwali teit van voorzitter van de Stichting voor Maatschappelijk en Sociaal Werk, hun voordeursleutels ontvingen, mét uiter- „Van Ooltgensplaat tot aan de zee, is hier radio Flak kee", zo heeft radio Flakkee zich zaterdagmiddag aan de luisteraars gemeld, kort nadat burg. Oversier van Dirksland, de plaats van vestiging van de Stichting Lokale Omroep Flakkee, de studio aan de B. C. Zaaij- erlaan officieel had geopend. „Niemand die ons nog tegenhoudt", liet de omroeper weten, wélverzekerd van de legaliteit van de SLOF die er, na wat aanloopproblemen, tenslotte tóch gekomen is. Representa tief verklaard voor de gemeente Dirksland, maar te beluiste ren op heel Goeree Overflakkee, Voorne en Putten en de Hoekse Waard, op de FM (kabel) 100.8 Mhz en op 104 Mhz op de FM band. Zaterdagmiddag was de muziek ook straten ver te beluisteren, maar de omwonenden hoeven geen zorg te hebben dat zich dat zal herhalen; 't muzikale geweld had met het openingsceremonieel te maken, geleverd door mans hoge geluidsboxen. Burg. Oversier toonde zich best verheugd met de aanwezig heid van de lokale omroep vooral omdat van de SLOF radio makers meer kwaliteit mag worden verwacht dan van die zenders met een piraten-verleden wie het primair om muziek en het uitzenden van muzikale groeten te doen is geweest. Overigens speet het dhr. Oversier dat het niet is gelukt voor Goeree Overflakkee één lokale zender te stichten, zodat kennis en kracht gebundeld zouden kunnen worden. Na 'het beetje pech' dat ze hebben gehad wenste dhr. Over sier de SLOF nu alle goeds toe. Hij gelooft er zeker in dat ze ook qua informatieve inbreng een aanvulling zal kunnen zijn op die manieren waarop men met informatie naar bui ten treden kan, zoals de geschreven pers dat pleegt te doen. Via de ether kan daar informatie aan worden toegevoegd en waar nodig en mogelijk worden verdiept. Vaste uitzendtijden achtte dhr. Oversier voor de continuïteit van groot belang en de SLOF is ook voornemens dat te doen. Nadat burg. Oversier het lint had doorgeknipt kregen de aanwezigen gelegenheid de studio te bezichtigen. Radio Flakkee zal minstens elke avond, van 6 tot 10 uur, 7 dagen per week, te beluisteren zijn, 's maandags met muziek, dinsdags met klassieke en geestelijke muziek (verzoeken kunnen worden aangevraagd (01877) 37 37), 's woensdags wordt de politiek beschouwd en is er jazz-muziek, donder dags een programma met een flakkees verhaal, en fanfare en harmoniemuziek, vrijdags weer muziek en zaterdags, vanaf 9 uur 's morgens flakkeese verhalen en informatie. Zondagsavonds zal van 6 tot 10 uur muziek worden uitgezonden. «■!p|fll.'«ii«' nieuwe aanleunwoningen hebben de gelegenheid deel te nemen aan de maal tijdvoorziening, er zijn recreatiemoge lijkheden en alle gelegenheid tot het onderhouden van sociale kontakten. Ze boffen, omdat de wachtlijst inmid dels groter is dan ooit..! Architect D. Vroegindeweij te Middel- harnis heeft het ontwerp voor de wonin gen getekend en ze werden gebouwd door aannemingsbedrijf gebr. v. d. Nieu- wendijk. „Het zijn optimale woningen geworden..!" verzekerde dhr. Vroeginde weij in zijn dankwoord voor de ontvan gen opdracht; voor elk van de zestien nieuwe bewoners droeg hij een fraaie kamerplant aan en allen die aan de bouw hebben meegewerkt ontvingen de hartelijke complimenten voor hun bij drage, ook de voorz. die weliswaar geen gemakkelijke-, maar zeker wel een ple zierige opdrachtgever was geweest. Heel gelukkig met de komst van de nieuwe woningen toonde zich ook 'Vlied berg' directeur dhr. van Beek. De groep ouderen neemt tot het jaar 2035 progres sief toe, zo hebben de prognoses laten weten wat de zorg instellingen de taak geeft de juiste voorwaarden te scheppen de ouderen een passende woonruimte te bieden. Dhr. van Beek heette de nieuwe bewoners dan ook hartelijk weikon in de Vliedberg-kring en graag wenste hij hen toe zich in hun nieuwe woning en woonomgeving snel thuis te voelen en er gelukkige en gezonde levensjaren te mogen beleven. Woningbrand J.l. donderdag omstreeks 7.00 uur con stateerden omwonenden dat een vrij staande woning aan de Oudelandsedijk te Oude Tonge in brand stond. De vlam men sloegen toen al door het dak. De plaatselijke brandweer was zeer snel ter plaatse, maar niet kon voorkomen wor den, dat de gehele bovenverdieping uitbrandde. De hoofdbewoner bleek niet thuis te zijn. Oorzaak van de brand bleek een op de zolder in een terrarium geplaatste bran dende kachel te zijn. Door veren en stof raakte het geheel in brand. Hierbij kwamen drie katten, twee legua nen en een aantal vogeltjes om. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. MELISSANT heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijerland. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. R. Boogaard van Leiden. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. OOLTGENSPLAAT donderdag avond 7.30 uur ds. J. Koster. De Rijkspolitie te water in Zeeland, dis- trikt Wemeldinge. heeft de laatste weken twee keer een goede slag geslagen, waar door een tweetal plezierboten, samen plm. een waarde vertegenwoordigend van 650.000,-, aan de eigenaars kon worden teruggegeven. Van de R.P. te water uit Kampen kwam het verzoek binnen uit te kijken naar jachten die bij verhuurbedrijven in Friesland waren gehuurd, maar na ver strijken van de kontraktduur niet wa ren tenaggebracht. Een jacht beantwoordend aan de be schrijving, werd op de Oosterschelde gesignaleerd. De naam klopte niet (die was inmiddels veranderd), maar twee 29-jarige Rotterdammers R. van H. en J. H. S„ werden aan de tand gevoeld en vastgehouden, waarna ze bekenden dat het jacht in Friesland gehuurd was. Een ander jacht kon aan de hand van de beschrijving in Gent worden opge spoord. Na de bekentenis van de opva renden konden door de R.P. te water uit Kampen nog twee verdachten worden opgespoord. Valse papieren en valse namen werden gebruikt om de schepen in handen van Belgische helers te spelen. MIDDELHARNIS In dankbaarheid is de Herv. Gemeente van Middelhamis j.l. zondag kennis gegeven van de aanname van het beroep naar Middelhamis door ds. L. W. Ch. Ruygrok van Amemuiden. DIependorst 168, 3253 VC Ouddorp De belangstelling voor de studio, achter de microfoon is Stichtingsvoorz. Jaap Reedijk aan het woord, met een dankwoord en oproep tot vooral de sponsors van de SLOF. FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - ds C3 C3 ■■■■■■LK^^ C3 C3 C3 [ra C3 35 - MolBirweg J - Ouafloio Jsic'oon 0Il]7fl-lfil? en ^120 jsse Pf.nisloo Hoge/oom T'2 - Tp/etoon ürnfi 2«0 Samen voor de rij nieuwe woningen. ■.^^.^^'.^^^^■.^^.^^■.«s^vS^'.ö»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1