Nieuwe Tonge's 'Apollo' 70 jaar; twee verdienstelijke leden geëerd Politieberichten Eerste mini-rotonde op Flakkee ligt in Ouddorp Jubilerende RBO Ouddorp l(reeg welverdiende receptie aangeboden 3abfafö Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Inzameling huisyuil Oostflakkee Brand in Den Bommel flomiSiefnAH Brand in bedrijfspand DINSDAG 17 APRIL 1990 No. 5891 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. (01870) 33 92 FAX (01870) 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 12,00 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 36 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek.no. 34.20.01.108 Vrijdagavond omstreeks 21.00 uur is brand uitgebroken in de schuur van Leo Jacobs, Tilsedijk 4 te Den Bommel. Toen dhr. Jacobs rijdend over de dijk naar huis kwam zag hij de vlammen op de nok van de schuur. Er werd nog gepoogd zelf te blussen Goede Vrijdagdiensten OUDDORP - donderdagavond 19.00 uur ds. W. Harinck van Kapelle- Biezelinge. HERKINGEN - donderdagavond 19.30 uur student P. Mulder, Waddinx- veen. maar dit bleek al snel onbegonnen werk, waarop via het 06-11 nummer de Bom- melse brandweer gealarmeerd werd, doordat deze zeer snel ter plaatse was kon door het inzetten van twee stralen hogedruk de schade beperkt worden. De oorzaak van de brand was snel bekend. Dhr. Jacobs had een eindje van de schuur vandaan wat afval opgestookt en het vliegvuur hiervan had het dak aangestoken. Dit kon doordat de storm van de afgelo pen tijd de vorsten van de schuur af had geblazen. Zo kon het vuur gelijk het hout aanvreten. QSQI^g) Het bestuur van Nieuwe Tonge's gemengde zangver. 'ApoUo' dat zaterdagmiddag t.g.v. het 70-jarig bestaan van de Ver. in 'Ons Dorps huis' recipieerde heeft daar tal van huidige én oude bekenden mogen begroeten^ ieder in grote aanhanke lijkheid aan de vereniging. Een geweldige verrassing was de muzi kale groet die 's middags door muziekver. 'ApoUo' werd gebracht, die werd dan ook bijzonder op prijs gesteld. Voor zaterdagavond stond een jubi leumconcert op het program, met mede werking van 'Jong Apollo' en de gem. zangver. 'Tavenu' uit Dinteloord en ook dat is een succes geworden. Heel plezierig was ook te horen hoezeer burg. mevr. Sleurink de zangers en hun ijver voor de Vereniging weet te waarde ren. Een van hen, de nestor die zelfs al 61 jaar lid is, is dhr. C. Klapmuts. Hij blijkt zich destijds niet te hebben laten ontmoedigen toen hij als 16-jarige nog van het lidmaatschap werd uitgesloten. Hij kwam terug en hij heeft voor de ver eniging veel verdiensten, zo liet burge meester Sleurink weten over die 'on voorstelbaar lange tijd'. Dhr. Klapmuts was voorzitter en secretaris, hij maakte mooie en vervelende gebeurtenissen mee maar steeds heeft de vreugde het van de spanningen gewonnen. Bestuur en koor zijn bijzonder ingenomen over de wijze waarop dhr. Klapmuts de Ver. zo langdurig heeft gediend. Eerder is dhr. Klapmuts (84) met een Koninklijke Onderscheiding gesierd, nu bood burg. Sleurink de bejaarde heer Klapmuts een tinnen bord met Oorkonde aan. Ook door Lia Bruggeman-Luchtenburg, concierge van 'Ons Dorpshuis' waar gezongen wordt én al 40 jaar lid van de Vereniging, wordt in verenigingsver band een bijzondere plaats ingenomen. Ook zij werd met veel waardering door de burgemeester toegesproken en met een persoonlijk cadeau ook een Oor konde overhandigd, 't Is niet niks wat Lia al voor de vereni ging heeft betekend. Ze begon bij het kinderkoor en 'stroomde door' naar het grote koor dat ze niet alleen met haar stem-, maar zeker ook met haar inventi viteit versterkt zodat mevr. Sleurink haar als 'steunpilaar' onder 'Apollo' en meerdere verenigingen waardeerde. Iemand die voor alles een oplossing weet en wier echtgenoot Andries z'n makkelijke stoel soms op het podium terugvindt als die toevallig voor een toneeldecor nodig was geweest. Als telg uit de Luchtenburg familie is haar nooit iets teveel en gehoopt wordt dan ook dat dat nog vele jaren zo zal blijven. Het 37 leden tellende koor trad deze avond op in nieuwe koorkleding en ook daar werd door de stampvolle zaal een hartelijk applaus voor gegeven. lÈ- MIDDELHARNIS Alkohol in het verkeer Er rs de afgelopen week weer driemaal een proces-verbaal opgemaakt terzake overmatig alkoholgebruik in het ver keer. Eén der verdachten was in het recente verleden al, met een zekere regelmaat, voor dergelijke feiten gever baliseerd en veroordeeld. Hij bleek n.a.v. een eerder veroordelijng een ont zegging rijbevoegdheid te hebben, zodat nu ook zijn auto inbeslaggenomen werd. Inbraak snack-bar In de nacht van woensdag op donderdag tussen 01.45 en 04.30 uur werd een inbraak gepleegd in een snack-bar te Middelharnis. Men verschafte zich de toegang door een deur te forceren. De buit bestond uit de inhoud van twee gok kasten, die men daartoe geforceerd had. De complete kassa van de zaak, met nog wat kasgeld daarin, werd in zijn ge heel meegenomen. Inbraak Mauritsschool Woensdagavond of van woensdag op donderdagnacht is er ingebroken in een van de gebouwe van de Maurits-Mavo/ Havo te Middelharnis. Via een raam is men binnengekomen. Men is kennelijk op geld uitgeweest, omdat er verder eige'nlijk niets vermist wordt. De techni sche recherche van de Rijkspolitie Dor drecht heeft, evenals bij de inbraak in de snack-bar, de zaak in onderzoek. Auto in de sloot Vrijdagavond ontving de politie mel ding dat er een personenauto in de sloot zou liggen bij de splitsing Battenoordse- dijk - Verbindingsdijk te Nieuwe Tonge. De eigenaar en/of bestuurder van die auto is vermoedelijk zonder kleerscheu ren uit die auto kunnen kruipen, maar is voor langere tijd zoek gebleven. Zeker is dat die bestuurder alkohol had genut tigd. Of dat inderdaad een ontoelaat bare hoeveelheid is geweest, kon zo doende niet meer worden vastgesteld. De eigenaar draait in elk geval wel op voor de schade die hij heeft veroorzaakt door een paal en een hek omver te rijden. Bromfietsaktie Met behulp van motoren en een techni sche patrouille-wagen van de verkeers- groep van de rijkspolitie Dordrecht zijn afgelopen week een flink aantal brom fietsen gekontroleerd. Het vermoeden bestond al enige tijd dat er, met name ook door scholieren, veelvuldig met zwaar opgevoerde bromfietsen werd gereden die soms voor overlast en heel vaak voor gevaarlijke situaties zorgden. Het resultaat van deze kontrole was dan ook zeker de moeite waar. Vijftien pro cessen verbaal werden uitgereikt. Een drietal bromfietsen bleek zo zwaar opgevoerd dat van een motorfiets moest worden gesproken. Demotorblokken van deze „motoren" zijn gedemonteerd en inbeslaggenomen. OUDE TONGE In de nacht van zondag op maandag, rond 2.50 uur, is brand uitgebroken in een garage annex opslag van levensmid- delenbedrijf de Gast aan de Nieuwstraat te Oude Tonge. Het pandje brandde geheel uit, maar de blusploegen van Oude Tonge en Den Bommel wisten de schade aan de naastgelegen winkel met woonhuis te beperken. De brand had zich al daarheen ver spreid en heeft er weliswaar brand schade veroorzaakt, maar het pand kon behouden worden; al ontstond er aan zienlijke rook- en waterschade. De technische recherche stelt een onder zoek in naar de oorzaak van de brand; vooralsnog lijkt kortsluiting aanneme lijk. Het naastgelegen pand van schilder Vijfhuizen liep enige schade op maar de windrichting heeft erger voorkomen. In verband met Pasen en Koninginne dag vindt een gewijzigde huisvuilinzame- ling binnen de gemeente plaats. De routes zijn als volgt gewijzigd: van maandag 16 april naar woensdag 18 april 1990; van maandag 30 april naar woensdag 2 mei 1990. Zet u alleen op de genoemde gewijzigde data uw afval buiten om overiast en stank te voorkomen. Ouddorp heeft de eerste mini-rotonde van Goeree-Over- flakkee. Hij ligt op de kruising Molenweg-Hofdijksweg- Hoge Pad. De mini-rotonde komt al in diverse plaatsen in Nederland voor en het blijkt, dat de voorrangsregel heel ge makkelijk is en dat de rijsnelheid op de kruising aanzienlijk daalt. Het plan om een rotonde aan te leggen is o.a. voortgekomen uit een enquête op de lagere scholen in Ouddorp. De kinde ren vonden de kruising erg gevaarlijk, want ze moesten vanaf de Hofdijksweg of het Hoge Pad rekening houden met verkeer van links en rechts, maar ook met het tegemoetko mende verkeer. Ook vonden ze, dat er door de auto's veel te hard gereden werd. Veel ouders vonden de kruising zo gevaarlijk, dat ze hun kinderen naar school en naar huis begeleidden. Bovendien is de verwachting, dat het verkeer op de kruising in de toekomst alleen nog maar zal toenemen. De verkeersregels op een mini-rotonde zijn heel eenvoudig; 1. alle verkeer (dus ook fietsers) op de mini-rotonde heeft voorrang; 2. alle verkeer dat de mini-rotonde nadert, moet het verkeer dat al op de mini-rotonde rijdt, voorrang verlenen; 3. de mini-rotonde moet altijd rechtsom gevolgd worden (dus tegen de wijzers van de klok in); 4. en op de normale wijze richting aangeven. De- nieuwe mini-rotonde zal morgen, woensdag, voor het verkeer worden opengesteld, nadat vandaag de markering en de borden die de kruisingen als voorrangskruisingen aan geven, zullen zijn aangebracht. 't Is aan een groot deel van 't Ouddorpse zomerstrand ondenkbaar gewor den dat daar een aktieve reddingsbrigade zou ontbreken, maar er zijn andere tijden geweest...! Zaterdagmiddag, toen de Reddingsbrigade in een haar aangeboden receptie het 40-jarig bestaan vierde werden aan die periode nog vele herinneringen opgehaald en 't waren een reeks kranteknip sels die aan Bram Hoek en z'n mede-oprichters van deze prachtige Oud dorpse reddingsbrigade herinnerden. Zij die de receptie in 'Duinzicht' bezochten getuigden dan ook van een zeer bijzondere sympathie jegens hen die aan de RBO gezicht geven en eerder gegeven hebben. Een dramatisch gebeuren lag, aan de oprichting van de RBO ten grondslag. In de zomer van 1949 verdronken een predikant en z'n echtgenote en helaas zouden zij niet de laatsten zijn; wél kwam er door toedoen van de voor noemde Bram Hoek en politieman van Osch een reddingsorganisatie tot stand. Met waardering, dankbaarheid en trots heeft de RBO inmiddels de redding van 336 drenkelingen in haar geschiedenis geschreven...! Een feestelijk herdenken van die ver dienstelijke jaren zou er aanvankelijk niet in hebben gezeten, maar VW man Hameeteman en dhr. Schellinger waren het die vonden dat dat niet mocht gebeu ren. Er ging een oproep rond naar parti culieren en bedrijven en die reageerden zó spontaan dat een receptie kon wor den georganiseerd. Voor meerderen dè gelegenheid hun hoge waardering voor de leden van de RBO te laten blijken. Zo deed o.a. burgemeester van Velzen; hij kon 't zich niet indenken dat over de badplaats Ouddorp geschreven zou worden dat daar niets aan de veiligheid van zwemmers zou worden gedaan. Nu al sinds veertig jaar het tegendeel waar is en er een aktieve reddingsploeg waakt, doet het hem bijzonder deugd dat de aanwezigheid van de RBO een van zelfsprekendheid geworden is die goed doet aan het imago van Goedereede. Met instemming maakte dhr. van Vel zen dan ook gewag van de gebleken bereidheid van het gemeentebestuur de RBO 'op forse wijze' te subsidiëren, kompleet met de aanschaf van twee nieuwe vletten. Een geruststellende ge dachte voor de gemeentebestuurders dat vrijwilligers hun inzet en idealisme geven om ook hen te hulp te komen die nooit zouden hebben gedacht de bri- gade nodig te hebben. Gelukkig is die er en kan op hen worden gerekend. Gelukwensen Er werden voorts gelukwensen uitge sproken namens het distrikt West van de K.N.B.R.D., namens de VW door dhr. L. X. den Hollander en namens Wind- line. Weth. Visser deed dat namens de Stichting Goereese Gemeenschap. Geen wonder dat dhr. Visser een grote betrokkenheid liet blijken, hij was zelf tien jaar lang lid van de brigade, een periode waaruit hij zich nog de saamho righeid en de goede kameraadschap herinnert en nóg wist hij die in ruime mate aanwezigheid. Dhr. Visser wenste de brigade een goede toekomst toe waarin het hen, als zich gevaren voor doen, moge lukken drenkelingen aan de gevaren van de zee te ontrukken. Een Land-rover blijkt nog boven aan de verianglijst van de brigade te staan. „Ik hoop dat dat veriangen ingewilligd zal kunnen worden", gaf dhr. Hameeteman, met dhr. Schellinger organisator van de huldiging, te kennen. Het werd zeer betreurd dat dhr. Schellinger deze mid dag wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Voo' topkwaliteit, goeüe service en voordelige pn/zen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 trj cj Sommolsailk: Molenweg 4 - Ouddorp - Telelooo 01378-161S en 2120 Hogezcom 172 - Telefoon 01118-2400 akoelslraat 8 - Somme/sdlj»' - Jeleloon 01370- Burg. Sleurink overhandigt dhr. Klapmuts de oorkonde. Na de Oorkonde bloemen voor oma Lia. «""i au^mmmimiHmmmKm^mtyyiyijiiiiiiiJi. k^sk;''. anfc m 'SW^'^^B^mS r™ '«««r De brigadebestuurders hadden alle aandacht voor de oude foto's die dhr van Osch hen liet zien.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1990 | | pagina 1